Dan les Asvion doen plicht Aad van Asten staart zich niet blind op profcarrière Liebrechts wint op routine Grootse honkhalhappenmg op „Harga"' VS Holy favoriet tegen Schiedam „Eerst In klassiekers gaan waarmakend Wiebe Paimekoek: „Beste pupillen worden geselecteerd'5 Kanovaren de jeugd VEIJEAG 8 JULI 1977 Van Asten wint weer Beperkt crieketprogramma St. Lodewijk gevaarlijke outsider Sportagenda voor Vlaardingen And van As ten mankt de laatste weken nogal furore In de ronde van Alphen aan de Rijn greep hij met twee ronden voorsprong de winst. Voor de renner van De Coureur betekende dat zijn derde seizoenzege. Schiedam Dat de jeugd zich steeds meer gaat interesseren voor de honkbalsport is deze week duidelijk gebleken. De jeugd technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Baseball- en Soft bal Bond, rayon Rotterdam, heeft voor de vierde maal in successie een driedaags pupillen trainings kamp gehouden op de velden van SV HV Schiedam. Ruim 60 jongens in de leef tijd van acht tot twaalf jaar uit tien verenigingen, waarvan Schiedam en Ho ly uit het Waterweggebied, werden van 's morgens tien uur tot 's middags half vier de kneepjes van het honkbal bijgebracht door niet minder dan vijf tien honkbalkenners bij uitstek. Als je les krijgt van bekende mannen als: Marcel de Bruyn, werper van Feye- noord, Ton Benningshof, coach van Neptunus, Cor van der Velden, coach van Sporthuis Kethel Groe- noord en de coach van St. Lodewijk Aad de Vos, om er maar enkelen te noe men, dan is de jeugd best bereid zich aan een gretig gehoor te onderwerpen. Ook twee Amerikanen, Charles Brown en Mark Sunderland, hebben zich alle drie de dagen met de jeugd bezig gehouden, De onderdelen werden steeds afgewisseld en bestonden uit: Warming up, fielden, stoten, slaan in slagkooi, slaan op honkbalveld, honklopen tech niek, honklopen op tijd en uiteraard de ook zo begeerde wedstrijd. Een belevenis voor de jongste honkballers was ook het slaan met de nieuwe werpmachine die pas twee maanden in gebruik is bij Schiedam. Dat alles op tijd kon verlopen was niet zo verwonderlijk als men weet dat de organisatie, in handen was van Wiebe Pannekoek, Rob Goedvolk en Intze Blaauw, allen leden van jeugd technische commissie van de KNBSB rayon Rotter dam. Ook voor het uitzetten van de velden en het verzor gen van het materiaal had de vereniging Schiedam een man beschikbaar gesteld in de per soon van Ton Buurman die alles perfect had geregeld. Van alle deelnemers worden de besten uitgezocht voor het Rotterdams pupillenteam die dan met andere steden spelen om het kampioenschap van Nederland. Schiedam is met achttien deelnemers de groot ste deelnemende vereniging. Wiebe Pannekoek daarover: „Enkele spelers maken kans om in het Rotterdams team gekozen te worden. De gega digden hou ik liever nog even voor me, je weet hoe de jeugd daar op reageert". Op Harga de jeugd aan slag Schiedam Wanneer het huidige weertype zich weet te handhaven kan er ook dit weekeinde volop genoten worden van cric ket. Aangezien Hennes DVS en Asvion al aan hun vakantiestop toe zijn, is er voor dit weekeinde een beperkt programma vastgesteld. Morgen spe len de dames van asvion in Haarlem tegen Rood Wit Zondag moet Excel sior in zijn wedstrijd te gen Ajax (Leiden) de Schiedamse publieke be langstelling delen met Spirit, die op „Harga" het Haagse CCG ontmoet In de wedstrijd tegen Rood en Wit zullen de dames van As vion over een compleet elftal moeten beschikken wil het een gunstig resultaat behalen. Vandaag weten de Schiedam se dames pas of het in deze ontmoeting over Yvonne Bu- ter kan beschikken, die in de eerste wedstrijd tegen deze Rood en Wit dames een bal tegen het hoofd kreèg die haar noodgedwongen buiten spel zette. Al zal haar mee doen waarschijnlijk toch van weinig invloed zijn om het de Haarlemse dames, die met winst kampioen kunnen wor den, erg moeilijk te maken. Ook omdat Evelien Knupfer met vacantie is, wordt ver wacht dat Asvion niet opge wassen zal zijn tegen het ge weld dat Annelies van Weelde en Liesbeth Vermouth van Rood en Wit zullen ontkete nen. In Haarlem wordt om 12.00 uur begonnen. Wisselvallig Op „Thurlede" treedt een dit seizoen erg wisselvallig spe lend Excelsior aan tegen Ajax Leiden. De Schiedammers rijn door het onverwachte verlies van vorige week tegen HBS wat gezakt op de ran glijst en 2ullen voor eigen pu bliek zeker alles in het werk stellen om het verloren terrein weer te heroveren. Ajax heeft een team dat al enkele malen voor een verrassing heeft ge zorgd, zodat captain Koos Gouka gewaarschuwd is. De verwachting is dat na een leu ke wedstrijd de Schiedam mers toch over de beste pa pieren zullen beschikken en de tegenstander met de 5—1 nederlaag naar huis zal kun nen sturen. Op „Thurlede" is de aanvang 11.00 uur. Een de laatste weken erg goed draaiend Spirit krijgt op „Harga" het sterke CCG op bezoek. De eerste ontmoeting tussen beide teams eindigde in een grote zege voor de Ha genaars. Maar nu Spirit ge toond heeft over een goed elf tal te beschikken, die de over gang van hockey naar cricket zeker aan kan, wordt bij de Schiedammers een spannende wedstrijd verwacht waarin Spirit zeker niet kansloos is. Op „Harga" wordt om 11.00 begonnen. Schiedam Zondagmiddag: om half drie komen de honkballers van Schiedam en Verhoeckx Snacks/- Holy voor hun tweede derby in het veld. Plaats van handeling is het knusse Schiedam veld op sportpark Harga. In tegenstelling tot de vorige ontmoeting, rijn de kansen deze keer Wel afgete kend. VS Holy wist rich tot nu toe goed in de kop van de ranglijst te handhaven. Met veertien punten uit negen wedstrijden staan de Vtaar- dingers op de tweede plaats, achter het nog ongeslagen Ce len tas. Schiedam is tot nu toe wat minder succesvol. Met acht punten uit negen ont moetingen bekleden zij de vierde positie. Gezien de stand en de uitslag van de eerste wedstrijd, die door Ver- hoeefcx Snacks met 9-2 werd gewonnen, mag verwacht worden dat de Vlaardingers opnieuw met de overwinning gaan strijken. Toch zal Schiedam zich niet zo snel gewonnen geven. Tot nu toe verloor het op eigen veld alleen van Celerilas. De overi ge drie thuiswedstrijden wer den alle gewonnen en onder de tegenstanders die op .Har ga" sneuvelden was ook het sterke Wassenaar. Het voor deel van eigen veld en de wetenschap dat het hier een Zaterdag: Tennistoernooi (vier kamp), Vijfsluizen, 10 uur Zondag: St Lodewijk-Groe- noord (h), Schiedam-Holy, 14.00 uur, Harga, Excelsior '20-Ajax (c), 11 uur, Thurie- de.Spirit-CCG, 11 uur, Harga- laan. Finales tennistoernooi Los Bigotes, Julianalaan. derby betreft, zijn de onzeke re faktoren die een voorspel ling moeilijk maken. Het kan in ieder geval een boeiende wedstrijd worden waarvan de uitslag niet bij voorbaat vast staat. Sporthuis Kethei/Groenocrd moet zondag naar Rotterdam om daar met SL Lodewijk de strijd aan te binden. De Rot terdammers verloren afgelo pen weekeinde opnieuw van DOS'32 en hebben nu zes punten achterstand op koplo per SK GroenoordL Toch blij ven zij gevaarlijke outsiders die zeker niet onderschat mo gen worden, ook al werd de thuiswedstrijd vrij eenvoudig met 13-3 gewonnen. De Schiedammers tobben in middels met een aantal verve lende blessures die van coach Cor van der Velden veel im provisatie vermogen vragen. Krijgt masseur Ret Bul wer per Hans Vroon vóór zondag fit, dan is het grootste pro bleem opgelost en is een over winning voor SK Groenoord vrijwel zeker. MSV'71 is vrij, omdat SCR 11 zich uit de competitie heeft teruggetrokken. Ook de soft- balsters van Schiedam spelen niet. Voor de landelijke com petitie is er een drieweekse vakantiestop. De eerste wed strijd voor Schiedam is pas op zondag 24 juli, tegen Zuid vogels. De jeugd al vertrouwt met het ceremonieel afscheid van een wedstrijd aardingen De vakantietijd heeft toch wel een gevoeli ge knauw gegeven aan het aantal vertrekkers voor de eerste rit van de derde zomeravondcompetitie. Telde de wedstrijdsecretaris de laatste maal meer dan veertig vertrekkers, nu hleef hij ai steken bij nummer 22. Toch wisten de 22 vertrekkers er een boeiende strijd van te maken. Waarschijnlijk aangewakkerd door een extra prijs van de clubsponsor Dik Molenaar viel met het startschot meteen de eerste ontsnapping. Ad Moerman trok meteen van leer en kreeg een ronde later het gezelschap van Martin Meeldijk. Het duo werd enke le ronden later uitgebreid tot een kwartet toen Henk van der Bergh en Rudd Lieb rechts langszij kwamen. Dit viertal reikte tot een voor sprong van 45 seconden en de beslissing leek gevallen. Plot seling haperde er het één en ander. Eerst viel Martin Meel dijk weg door een lekke band, terwijl even later de steun van Henk van der Bergb moest worden ontbeerd toen deze tot de ontdekking kwam dat het met een gebroken stuur wat lastig fietsen is. Tot overmaat van ramp begon Rudie Lieb rechts Ad Moerman op sterk te te beproeven door enkele demarrages te plaatsen. „Na tuurlijk heb ik het daarna ook wat voorzichtig aan gedaan", aldus een wat kribbige Moer man. Drie ronden voor het einde moest het duo echter beslui ten de krachten nog eens te bundelen want de vijf achter volgers kwamen angstig dich terbij. Vooral Henk Vos was er kennelijk veel aan gelegen het gat te dichten. Hij bleef op kop sleuren en ook de jonge Jan Noordijk droeg zijn steentje bij om nog een gooi te doen naar het ereschavot Het leidende duo had echter tijdig ingezien dat er nog even moest worden samengewerkt en bleef nog net buiten schot Ruud Liebrechts legde zijn gro tere ervaring in de schaal waardoor de balans in zijn voordeel uitsloeg. Ad Moer man: „Ik dacht dat ik ging winnen en ineens kwam Lieb rechts me toch nog voorbij." De groep achtervolgers reikte nog tot aan het achterwiel van Moerman, aangevoerd door Richard Meeldijk. Uitslag; 1. R. liebrechts (C), 2. A. Moerman (C), 3. R. Meel dijk (B), 4. H. Vos (P), 5. J. Noordijk (H), 6. B. Rietveld (H), 7. N. Filiekes (C), 8. J. v. Geest (C), 9. M. Drop (C), 10. F. v.d. Gaag (C). Vlaardiagen Het lijkt een onbezonnen vraag aan een wielrenner van 17 jaar: „heb je profplannen?" En als die vraag gesteld is, venvacht je een antwoord als: „Daar heb ik nog niet over nagedacht." De verrassing is dan ook groot als het antwoord kort en krachtig „Ja" luidt. Ge woonlijk zou je zo'n ant woord van een 17-jarige cou reur met een fikse korrel zout nemen, maar hij Aad I van Asten ligt dat iets an ders. „Bovendien", voegt hij er meteen aan toe, „als het blijft gaan zoals het wielren nen tot nu toe bij mij is gegaan en ik er zin in blijf houden, dan denk ik dat ik inderdaad voorzichtig aan een carrière als profrenner." Ondanks zijn zeventien lentes mag je van de Vlaardingse cou reur aannemen dat hij weet waarover hij praat. Op 10-jarige leeftijd stapte hij al op het smal le race-zadel om tot verbazing van zijn familie meteen al grote prijen weg te slepen. Bij de jeugd was zijn naam snel ge maakt Hij won het ene toernooi na het andere en de „kenners" schudden hun wijze hoofd: „Die jongen is zo uitgeblust, als die vijftien is hangt hij zijn fiets aan de wilgen". De wat stille Van Asten ging echter zijn eigen weg en ook bij de nieuwelingen won hij meer dan men voor mogelijk had gehouden. Hij bleef de favo- rietenrol spelen, zónder overi gens te vervallen tot vedettenei gingen, waaraan menige coryfee tenonder dreigt te gaan. In februari van dit jaar kwam de grootste stap tot nu toe. Aad van Asten stapte vanwege zijn leeftijd over naar de categorie van de junio ren (renners van 17 en 18 jaar) ea dat betekende plotseling een „stap" van zo'n 70 kilometer! „In de klassie kers, die we nu met de Coureur-ju nioren rijden is de afstand 70 kilo meter langer dan we als nieuweling reden. Dat ïs beslist een sprong die je even moet verwerken", aldus de Coureur-junior. Hij vindt dan ook dat zijn prestaties dit seizoen nog wat rijn tegengevallen: „Ze rijden ook anders dan bij de nieuwelingen. Daar was het vanaf de start meteen jagen geblazen. Bij de junioren wordt het meer bekeken." Ook de klassiekers vormen een nieu we ervaring voor Coureurs promi nente junior: „Het is leuk om ze te rijden, maar gemakkelijk is het niet. Vooral als er veel wind staat is het een hele toer goed in de waaier te blijven rijden". Dat Van Asten een goed „leerling" is bewijst zijn uitsla genlijst. TRAINING Natuurlijk ligt een stevig training sprogramma. ten grondslag aan de prestaties van de jonge Vlaardinger. „Ik trainde eerst met Wim Lieb rechts, maar die rijdt nu zoveel wedstrijden, dat ik wel op mezelf ben aangewezen", vertelt Van As ten. „Bovendien, je moet natuurlijk wel een beetje alleen kunnen rijden, veel kracht opdoen". Gemiddeld traint de Coureur-junior zo'n 70 4 80 km. per dag, met uitschieters van 120 km. „Ik kom op z'n laatst om drie uur uit school en heb dus vol doende tijd om te trainen." Hij vindt dat hij 's avonds nog tijd genoeg heeft om zijn huiswerk te maken, ondanks het feit dat vooral in deze periode de ene na de andere repetitie hem tot flink wat leerwerk noopt. Aad van Asten staart rich beslist niet blind op een eventuele profcarrière. Hij rit nu in de vierde klas van de HAVO en heeft al voor zichzelf uitgestippeld dat hij iets wil gaan doen „in de richting van de sport". Dit betekent dat hij na de HAVO nog wel van plan is verder te studeren aan de sportacademie. Volgend jaar moeten de prestaties op wielergebied komen, „Dan moet ik mij in de klassiekers waarma ken", aldus Van Asten, „Dat zijn per slot van rekening de wedstrijden waarin je je kan bewijzen. Hij zal dan ook in het shirt rijden van de Radio Molenaar-équipe, iets wat hij nu nog niet mag in verband met de overgangsbepalingen van de KNWU. Als hij in 1979 bij de amateurs wordt ingelijfd hoopt hij wel bij een gere nonceerde wielerploeg aan het „werk" te kunnen. Het is Aad van Asten duidelijk ernst met zijn wielerplannen en het begint er toch wel naar uit te zien dat de „kenners" van zeven jaar geleden ongelijk beginnen te krij gen. Aad van Asten fietst nog steeds met plezier, fietst nog steeds hard en blijkt nog steeds niet ten onder te zijn gegaan aan de overwinnings roes die hem al sinds zijn tiende jaar omringt. Overigens wacht hij niet op zijn „doorbraak" in het vol gende seizoen. Ook dit jaar ver wacht hij nog meer overwinningen dan die ene tot nu toe. „Als het wat warmer wordt begin ik altijd beter te draaien en ik verwacht zeker nog wel meer overwinningen dit sei zoen" zegt hij vol overtuiging. Rudie Liebrechts .sterke sprint. I Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie organiseert in het kader van de vacantieactivlteiten kano varen voor de jeugd. Van 11 juli tot en met 22 juli zal er in vier wijken elke middag van half twee tot half vijf (behalve zaterdag en zondag) gevaren worden. Deskundige leiding door leden van de Ne derlandse kano bond is reeds toegezegd. Er wordt gevaren in twee leef tijdsgroepen, van 8 tot 12 jaar en van 13 tot 16 jaar, zowel meisjes als jongens. De deel name is gratis en men kan ter plaatse inschrijven elke mid dag vanaf kwart over één. De actie Sportreal heeft in sa menwerking met de Neder landse kanobond tien kano's beschikbaar gesteld voor dit evenement, dat voor de eerste maal in Vlaardingen gehou den zal worden. Per wijk zullen wedstrijden worden gehouden en de win naars van elke wijk komen op de laatste dag, 22 juli, uit voor de finale van het Vlaardings kampioenschap. Het program ma is als volgt: Centrum, Vet ten oordsepolder en Oostwij k 11,12 en 13 juli singels Oranje park. Holy 14 en 15 juli sin gels aan de Reigerlaan. West- wijk 18 en 19 juli singel langs de Van der Waalstraat. Bab- berspolder 20, 21 en 22 juli Nieuwlandcomplex ter hoogte van de Kethel weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5