SC HIEDAMSCHE COURANT Eén paard omgekomen Brand legt stal in as DRANK GEEFT POLITIE WERK CDA stuurt Empeo niet weg m ERGERLIJKE BALDADIGHEID 3 Ik neem de proef modezaak Grote inbraak Vakantie- speelweek bedreigd Getuigen gezocht Na artikel contra projectontwikkelaar: Wraak of vandalen? in Niet Simons Kinder festivalletje Maandag 11 juli 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 -102de jaargang no. 25870-S pagina's- SCHJEDAM EN KETHEL Maassluis Het lijkt er enigszins op dat de gemeentelijke plantsoenendienst niet voor niets weer is begonnen met het aanbrengen van prikkeldraad rond jonge aanplant. De afgelopen weken namelijk hebben onverlaten flink huisge houden in de plantenbakken, die rond winkelcentrum Ko ningshoek staan. Honderden planten zoals geraniums zijp gestolen of vernield. Zo werden tijdens het weekeinde van 25 op 26 juni 80 geraniums en 295 andere plantjes ontvreemd, Het daarop volgende weekeinde trof 250 nieuw gepote plantjes hetzelfde lot. Vorig weekeinde zijn wederom 200 plantjes weggehaald of lagen zij her en der verspreid op het plein. „Een walgelijke streek", zeggen de mensen van de plantsoenen dienst. „We moeten er toch met zijn allen van genieten...." Korpschef C. van Nieuwkoop van de Maassluise gemeentepoli tie heeft de stellige indruk dat het hier toch voornamelijk gaat om „ergerlijke baldadigheid". De politie zal dan ook een extra oogje in het zeil houden. Bovendien hoopt Van Nieuwkoop dat de burgerij hem een handje helpt door de politie direct op te bellen als diefstal of vernielzucht wordt geconstateerd. VIaardingen Een felle en' hardnekkige brand heeft gistermiddag laat een paardenstal aan de Maasslui se wijk ter hoogte van de NAM in de as gelegd. Hierbij is een renpaard (een Hackney) omgekomen. Elf konden nog juist op tijd door de zeer snel gearriveerde politie worden bevrijd. Schiedam Bij het kan- tongerecht aan de Lange Haven hebben onbeken den vier ruiten ingegooid. Een sterk vermoeden be staat dat iemand het niet eens is geweest met een veroordeling en daarom wraak nam, al houdt de politie ook ernstig reke ning met louter ballong optreden van vandalen. Meer aan het begin van de oude gracht moeten enkele leegstaande pan den het namelijk voort durend ontgelden. Vrijdag maakte de politie bekend dat twee jonge Rotterdammers op heter daad zijn betrapt op win keldiefstal Dat vond een dag eerder plaats, op de koopavond die in Schie dam op donderdag wordt gehouden. De 23-jarige O. K en de 21-jarige K. M. A. S. hadden op de Hoog straat vier overhemden gestolen, maar werden daarbij in de kraag ge grepen. De oorzaak van de brand was zondagavond laat nog niet bekend. Verder zou de stal, eigenlijk een. aantal aparte paarden verblijven onder een dak, niet (voldoende) verzekerd zijn. Even na zes uur ontving de politie een melding dat er brand zou zijn bij de NAM Reden om met groot materieel uit te nikken. Nog voor de brand weer ter plaatse was en dat was zeer snel waren politie mannen reeds bezig de paarden uit hun benarde positie te bevrijden. Deze zijn in paniek de wei in gerend. Een liep zelfs de dijk op maar kon later worden op- gevangen door de vele kijkerè. De brandweer trachtte de brand in eerste instantie met een hogedrukstraal onder de knie te krijgen. Ai spoedig ech ter werd de brand ook bestre den met enkele lagednikstra- len. Ze werd vooral gehinderd door enorme rookontwikkeling van in de stal opgeslagen balen hooi, stro en turf. Rond kwart voor zeven echter kon het sein brand meester worden gegeven, waarna met de nablussings- werkzaamheden kon worden begonnen. Over de oorzaak van de brand valt nog weinig te zeggen. Een van de geruchten is dat hooibroei daaraan ten grondslag ligt Dit nieuwsblad, waarin u a! het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotlerdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deze bon in open envelopzonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer B34, Rotterdam. Schiedam In het warme weekend is een flink aantal mensen door alcoholica be neveld geraakt, waardoor de politie in actie moest ko men. Zo liepen zaterdag in de vroege avond twee man nen met bloedende hoofd wonden de Hoogstraat en Koemarkt over, totdat de politie hen oppikte. Een ru zie in de Mickey Mouse-bar in het Broersveld was de oorzaak geweest, maar daarover kon de politie nog niets vertellen. Volgens een buurtbewoonster is het echter al de hele week prijs geweest in dat deel van de straat Vrijdagnacht bijvoor beeld had de 27-jarige Duitse zeeman E.L. in een dronken bui een ruit ingeslagen. Op aan drang van de politie heeft hij meteen de schade vergoed: vij fenveertig gulden. Zijn schip stond namelijk op het punt te vertrekken en de zeeman wilde liever niet in Schiedam achter blijven. De 66-jarige Schiedammer A. van der M kreeg een rijverbod op gelegd, nadat hij vrijdagnacht op de Willemskade tegen een lantaarnpaal was opgeknald met zijn auto. Vlak daarvoor had hij een vluchtheuvel ge raakt Zijn passagiere, de 59-ja- rige AD., werd bij het ongeluk gewond boven haar rechteroog. Bovendien liep zij een hersen schudding op. Zij ligt nu in het Noletnekenhuis, In de Schoolstraat is de 22-jarige Schiedammer H.T.J. de Jl aan gehouden, een kwartiertje na de aanrijding die hij had ver oorzaakt op de Singel. Dat was rond vier uur. De Dordrechtse taxichauffeur K.S. kwam de politie vertellen dat hij was aangereden, maar dat de dader was doorgereden. De J. beken de later. Hij reageerde positief op blaas- en bloedproeven. Dat kostte hem een proces-verbaal O Schiedam Zestig leren jas jes ter waarde van vijftien duizend gulden zijn bij een knappe inbraak gestolen uit de Dandy-shop, die is geves tigd in de Hoogstraat in Schiedam. Vrijdagochtend deed de filiaalchef namens eigenaar Panlo uit Krimpen aan de LTssel aangifte bij de politie, die een onderzoek heeft ingesteld. Bij de dertigjarige koopman M.R. in de Von Leibniz- straat werd ook ingebroken. Uit de kelder, waarvan de deur gewoon werd gefor ceerd, nam men voor zes honderd gulden aan pols horloges, armbanden en aanstekers mee. Een Delftse mejuffrouw, die donderdag bij de politie in haar woonplaats aangifte deed van vermissing van haar papegaai, Willem ge heten, is zelf op zoek ge gaan naar het vogeldier en kwam daarbij - niet geheel bij toeval - in het Bruin Kafee terecht, een kroeg op de Hoogstraat in Schiedam. En daar was Willem. Het bewuste etablissement, waarvan eigenaar Schoma- ker zelf in Delft woont, beeft al heel lang een pape gaai „ter leringh ende ver- maeck" van publiek en voorbijgangers. Toch moest Willem met de dame mee terug naar huis. Schiedam De plaatselijke afdeling van het CDA stoort zich niet aan een artikel van „partijbons" mr. dr. C. Cb. A. van Haren die van mening is dat gemeenten elke band met projectontwikkelaars moe ten verbreken. De geleerde schreef daarover een commentaar in Bestuursforum, het maandblad voor christen-democratische gemeente- en provinciebe stuurders. Door te weinig vrijwilligers: Vlaardingen De stedelijke werkgroep Vakanti espd en vreest het vakantieprogramma te moeten inkrimpen, wegens het tekort aan vrijwilligers, die zich met de uitvoering van het programma belasten. Tot nu toe is het de werkgroep nog steeds niet gelukt de be manning voor de activiteiten compleet te krijgen. In een op roep voor vrijwilligers stelt de SWV, dat het niet verantwoord is met zoveel kinderen en zo weinig werkers de vakantieacti viteiten goed op te zetten. In de speelwekenkrant wordt de wei gering van de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongeren de vrijwilligers het minimum loon uit te betalen opnieuw ge hekeld. Het gevoerde beleid wordt slecht genoemd, waar de kinderen echter niet de dupe van mogen worden. Zij, die zich als vrijwilliger toch willen opgeven, kunnen dat doen bij Leo Haasnoot, wijk centrum Heipaal, telefoon 010- 342069. Jan Simons is niet Reinier Schee res. Dus stond er een behoorlijke fout in onze vrijdag-krant: bij het verhaal over het tot Eerste-Kamerlid gekozen PvdA-lid Simons is een foto van wethouder Scheeres afgedrukt Een abuis. Het enige dat deze twee heren gemeen heb ben, is dat zij beiden so cialist zijn en zich in gel delijke zaken verdiepen. En misschien. komt Scheeres ook nog wel eens in de Senaat. e „Ach. je kunt met dit weer niet veel kinderen ver wachten bij een binnens huis-activiteit Maar wat geeft dat? Zoals nu maakt 't het geheel nog intiemer ook" me! nog steeds die zachte, zachte g zei Gerdie Verheyden dat vrijdagmid dag in de Kreek, hot buurt huis aan de Lange Haven in Schiedam, waar zij al weer enige tijd werkt. Zij had het over een mini-pop- festivalletje, dat de leidsters met de kinderen hadden opgezet. Zelfgemaakte in strumenten, zelfgeschreven liedjes en door de kinderen zelf gezongen een helsk abaal, maar wel grappig. Op muziek van toen (omdat in die tijd nu eenmaal bete re muziek werd gemaakt dan tegenwoord.g) werd in de Kreek flink gehost en geschreeuwd. En daar de den vijftien kinderen aan mee; de rest speelde bui ten. Het Schïedamse raadslid Sism Rosman, de CDA-expert op het gebied van ruimtelijke orde ning, meent echter dat het arti kel betrekking heeft op anders oortige verhoudingen tussen ge meente en projectontwikke lingsmaatschappij dan Schie dam heeft met Empeo. Volgens Rosman hoeven de con fessionelen daarom niet aan te dringen op afkopen van het contract, dat Schiedam en Em peo hebben gesloten voor het volbouwen van de binnenstad. „Wij zien geen redenen Empeo weg te sturen", aldus Rosman. Het gemeenteraadslid 'vijst erop dat Van Haren ingaat op over eenkomsten tussen gemeenten en projectenontwikkelaars, waarbij de maatschappij kan bepalen wat op een stuk grond wordt neergezet. „In Schiedam is een uitgemaakte zaak, dat nooit wordt toegelaten dat Em peo bouwt wat Empeo wil", zegt Rosman. De CDA-er sprak al in de raads vergadering van augustus 1970 zijn blijdschap uit toen werd besloten, dat de stedebouwkun- dige kwaliteiten aan de raad ter beoordeling blijven. Ook wet houder van stadsontwikkeling jr. Chris Zijdeveld wijst daarop bij herhaling: „Gebouwd wordt wat de gemeente wil!" Rosman: „Daarnaast wordt in het artikel gewezen op overeen komsten over nieuwe wijken van duizend tweeduizend hui zen, en in de bestaande binnen stad is van zo'n groot aantal geen sprake. Het contract met Empeo beperkt zich, het is min der vergaand dan waarop in het artikel wordt bedoeld. Overigens vind ik dat Empeo nog niets heeft gedaan dat de gemeente zou kunnen frustre ren, en dus is er vooralsnog geen reden het contract te ver breken. Dat een projectontwik kelaar andere belangen heeft dan een gemeente, speelt in Schiedam nog helemaal niet mee". Schiedam Van twee incidenten, die rich eind vorige week heb ben voorgedaan, zoekt de poli tie getuigen. Op de Nieuwe Ha- ven werd een Turk door vier jongemannen overvallen, be roofd en in het water gesmeten. Op de Laan van Bol'Es Bol'es werd een bejaarde mevrouw doodgereden. Tegenover de Coop schepte de dertigjarige Schiedammer P.Ki. met rijn auto de bejaar de vrouw J.P. Koneman—Kre- mer (74), die overstak. De auto mobilist had naar de verkeerde stoplichten gekeken. Het onge luk vond donderdagochtend plaats rond kwart voor negen. Later die dag meldde de 27-jarige Turk A.G. uit Vlaardingen zich drijfnat op het Schiedamse hoofdbureau van politie. Hij vertelde dat „vier opgeschoten knullen" hem op de Nieuwe Haven hadden beetgepakt, ge schopt en geslagen, van zijn portemonnaie hadden beroofd en vervolgens in de gracht had den geduwd. Dat moet rond kwart over één op die dag zijn geweest. Getuigen zijn ook welkom, die donderdagmiddag rond half vijf op de Broers vest een onge luk hebben gezien. De betrok kenen kunnen rich namelijk niets van het voorval herinne ren. In het Nole tri ekenhuis wer den rij opgenomen wegens her. senschuddïngenDe 78-jarige dame J.W.-F. was ter hoogte van Gerard de Lange overge stoken, maar werd aangereden door de veertigjarige bromfiet ster M. op 't Ende. De laatste brak daarbij nog haar kaak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1