i Ieren ZT~ zullen li ntrekken Reizigers naar Harwich stranden in de Hoek otoboek gekraakt Nu geen paniek door weerballon Bonden vallen jongens aan Ghaisese voetballers naar distilleerderij Handhaving plan Schotse Poort Café inbraak Aannemer: Ik ben geen koppelbaas' Bij Politieman ziekenhuis ingeslagen Overgebracht naar politiemuseum gunstige uitspraak cusron Wilde staking Engelse veerboten Ulegaal aangehouden SCHIE13/! IISSCHE COURANT piüstfisg 12 juli 1977- GN AFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25871 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Bij een handge meen met een 16-jarige Vlaar- ditiger heeft een politieman dermate verwondingen opge lopen dat hij in het riek en- huis aan het gezicht moest worden behandeld. De agressieve Vlaardinger wilde zijn 18-jange vriend even „helpen" op het moment dat deze werd aangehouden we gens het m het bezit hebben van een zender. Deze droeg bij hij zich in een tas, nadat de zender aanvankelijk in het struikgewas was verstopt V. sloeg de politieman plotseling in het gezicht, die naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Daar bleek zijn bovenlip te moeten werdén gehecht. Nog maar enkele we ken geleden heeft de politie, in samenwerking met de PTT, eveneens de apparatuur van twee zendpiraten in beslag ge nomen. Koud een dagje in Schiedam en het parachiitescherm van de weerballon is a! tentoongesteld in het politiemu seum. Onder het scherm hangt de elektronische appara tuur die een paar jaar geleden voor een bom werd aangezien. Het doosje dat er eigenlijk onder hoort is gistermiddag naar het KNMI teruggestuurd. Schiedam Geen paniekerige toestanden, zoals een paar jaar geleden, toen er dit weekeinde in Schiedam een klein doosje met elektroni sche apparatuur aan een soort parachute werd gevon den. Vrijwel onmiddellijk had men door dat het een radiosonde van het KNMI be trof. ..Waarschijnlijk herkende men het zo snel omdat het een paar keer tijdens een Teleac- cursus op de televisie te zien is geweest", aldus hoofdin specteur Peter Broeders. Het apparaatje uit De Bilt, onder deel van een zogeheten weer ballon, werd dit keer gevon den in de berra voor de Bene- IuxtunneL Een paar jaar geleden werd iets dergelijks, zonder scherm ge vonden bij de bank aan het Louis Zimmerrnanplein in Gr oen oord. Toen dacht men direct aan een bom. Later bleek het een weerballon van vliegveld Valkenburg te zijn. Dat apparaat ligt tentoonge steld in het politiemuseum, op de zolder van het hoofdbu reau aan de Lange Nieuw- straat, Nu is het aangevuld niet het parachutescherm van het KNMI, die dergelijke ap paratuur twee maal per et maal voor onderzoekingen de lucht instuurt Op verzoek van de weerkundigen is het doosje gistermiddag over de post teruggestuurd. Vlaardingen Indien het Europese gerechtshof vandaag heeft bepaald het de door de Ierse regering eenzijdig uit roepen van een 50- mijlszone een onrecht matige daad is, en daar zag het gisteravond wel naar uit dan nog kan het dagen duren eer de Nederlandse haringvis sers daar weer worden getolereerd door de Ier se autoriteiten. Reder Willem Kwakkelstijn uit Vlaardingen die de uitspraak met vertrouwen tegemoet zag zegt overigens: „Met het in stellen van allerlei beschikkin gen zijn diverse regeringen te genwoordig erg sneL Met het herzien ervan zullen zij lijn trekken. Het is duidelijk dat de Ierse regering Zolang mo gelijk een vertragingstaktiek zal volgen". Bij een voor de haringvissers positieve uitslag hoopt Kwakkelstijn zijn sche pen desondanks nog voor eind deze week naar Ierland te kunnen dirigeren. Een soort van „gewenningsmaat- regel van enkele dagen tot een week" ziet hij evenals zijn col lega's totaal niet meer zitten. „Er is al genoeg verloren", zo stelt de Vlaardingse reder. „Want al kunnen de vissers tijdelijk een uitkering krijgen, handel is er bijna niet meer geweest", sedert Engeland ook al een 20O-mijlszone heeft uitgeroepen". Sedert maan dag verblijft een van de sche pen van Kwakkelstijn in De nemarken. De Vlaardingen 34 Anita koopt daar haring van Deense vissers die in het Ska- gerak actief zijn. Ook zijn de andere vijf schepen op weg daar naar toe. Dat Kwakkel stijn slechts een kwartje meer per kilo baring zou moeten betalen dan de kopers van de vismeelindustrie is volgens de Vlaardingse reder niet waar. „Wij moeten daar een heel hoge prijs voor betalen", is zijn reactie Om hoeveel het in werkelijkheid gaat wilde Kwakkelstijn niet zeggen. Wel voegt hij eraan toe dat van de aangevoerde vis slechts vijf procent geschikt is voor de Nederlandse consument Schiedam Twee Sc hi edam mertjes hebben dit week einde vrij ernstig letsel opge lopen door hondebeten. Voor hun verwondingen zijn de twee jongens behandeld in het Noletziekenhuis. Met negen hechtingen werd de wond gedicht in het gezicht van de 4-jarige J. A. v. K De kleuter was gebeten door de hond van de familie D. v. R. in de Daltonstraat, waar hij op bezoek was. De hond ren de naar zijn baas toen deze bij thuiskomst eerst zijn vrouw begroette, terwijl het anderhalf jaar oude dier ge wend was dat hij als eerste aan de beurt is. De jongen stond daarbij in de weg en kreeg een knauw in zijn ge zicht. De familie v. R. denkt er over het dier te laten afma ken, omdat het niet de eerste keer was dat hij naar een kind hapte. Een loslopende bouvier heeft in de Gorzen de 13-jarige Mo hammed Yssati aangevallen. De Turkse jongen uit de West- molenstraat werd in zijn lin kerheup gebeten toen hij door de Zuidlandsestraat fietste. De eigenaar van de bijtende viervoeter, die met een her dershond rondliep, is bij de politie nog niet bekend. BÖUAtffi Wachten op de boot, die niet kwam. Hoek van Holland Zo'n ze venhonderd reizigers naar Engeland hebben gistermid dag vergeefs op de boot van drie uur gewacht, die hen vanuit Hoek van Holland naar Harwich zou brengen. De St George van de British Railways was nergens te be kennen. Op dat moment lag het Schip namelijk nog steeds voor de Engelse kade. Een conflict tussen de beman ningsleden en hun werkgever inzake de uitbetaling van Schiedam Op uitnodiging van de Schiedamse distil leerderij John de Kuyper Zn. komt deze maand uit Ghana een voetbalelftal over, de FC Asante Kotoko. landskampioen van dat land in 1875. Burgemeester drs. Arie Lems schudt het gezelschap sportlui en offi cials donderdag 21 juli de hand. Een dag daarvoor speelt Kotoko tegen Feye- noord in de Rotterdamse kuip een oefenwedstrijd. BV De Kuyper heeft al jaren lang een relatie met de staatsdistilleerderij van de Westafrik aanse republiek Ghana. Daaraan worden grondstoffen geleverd voor een apart merk oude jene ver, die op de markt wordt gebracht onder de naam Kaiser-Schapps. Vanwege het succes van het product werd een beker daarnaar vernoemd, waarom Kotoko en een ander Ghanees elftal (Accra Great Olympics) moeten strijden. Het win nende team zou een volledig verzorgde reis naar Neder land krijgen. Op de dag, dat burgemeester Lems de ploeg uit Ghana ontvangt brengt de Kotoko- club ook een bezoek aan de distilleerderij van De Kuy per. Na vervolgens een tocht door de Rotterdamse havens wordt het bezoek be sloten met een receptie in de Ghanese ambassade. Kotoko is de eerste voetbal club uit Ghana, die een wed strijd in Nederland komt spelen. Het elftal bestaat uit vijftien jonge spelers, die al lemaal de amateurstatus hebben. Vorig jaar adopteerde De Kuyper en de Ghanese dis tilleerderij een jeugdteam, de Kaiser Babies met als bijnaam de Holland Boys. Het team wordt beschouwd als een kweekvijver voor het nationale team van Gahna. Na de wedstrijd tegen Feye- noord reikt de Ghanese am bassadeur E. C. Djamson een speciale cup aan de win naar uit. overuren was de reden van ongemak voor de honderden Engelandvaarders. In tegen stelling tot de verwachting van de Zeeland Stoomvaart Maatschappij kwam de twee de Engelse boot de St. Ed mund gisteren evenmin opda gen. De honderden reizigers - overwegend toeristen - die 's middags niet naar Oosten de waren uitgeweken en hun hoop op dit schip en de Ne derlandse Koningin Wilhelrru- na hadden gevestigd, konden vannacht toch met de Wilhel- mina mee. In plaats van de gebruikelijke vierhonderd passagiers, voeren er zo'n dik ke duizend met d2t schip mee. De meerderheid moest de nacht in een zitplaats door brengen in plaats van comfor tabel een hut toegewezen te krijgen. De voornamelijk automobilis ten, die 's middags naar Oos tende uitweken, zijn voor zo ver bekend zonder problemen Het Kanaal overgezet door de vier schepen, die 's avonds naar Engeland voeren. Op grond van de Union Interna tional des Chemins de Fer, een regeling in tijden van sta kingen, kon men met de ticket van Hoek van Holland vanuit Belgie de oversteek maken. Of de schepen van British Railways naast de Hoek ook op andere plaatsen worden stilgelegd, was vannacht nog niet bekend. In historisch tijdschrift: Schiedam Keihard gekraakt wordt het nieuwste boekje met foto's van het oude Schiedam, geschreven door Hans van der Sloot en uitge geven door Interbook Inter national. In het gisteren ver schenen tijdschrift Scyedam van de historische vereniging Schiedam Bewoners vereniging Schiedam-Centrum handhaaft haar groen en speelplan voor de Schotse Poort, Vandaag heeft het bestuur daarover een brief gestuurd aan het gemeentebe stuur. hi dat schrijven wordt gemeld, dat alleen wat mondelinge reacties rijn binnengekomen op het voorstel van de veremging_ voor het terTeintje achter de Lange Kerkstraat Het oorspronkelijke (reeds eerder gepubliceerde) plan, dat op verzoek van de dienst gemeen tewerken door de werkgroep groen- en speelvoorrieningen werd opgesteld, hoeft daardoor niet te worden veranderd. Le vereniging hoopt, dat zij nog door de ambtenaren wordt geraadpleegd bij de verdere aanpak van het terreintje. schrijft secretaris Cees van der Geer: „Wat de auteur res pectievelijk de uitgever ook bewogen mag hebben» zeker niet de drang om een histo risch verantwoorde bijdrage te leveren aan de kleine reeks publicaties over de stad Schiedam en haar geschiede nis." Commercie is volgens Van der Geer het motief ach ter de uitgave van „Zo was Schiedam", zoals het foto boekje heet Hij heeft het over „nogal pretentieuze teksten die nauwelijks slaan op de inhoud van het boekje, maar die eerder dienen om de com mercie rand de nostalgie een schijn van aanzien te geven. In een stad als Schiedam, waar In korte tijd ingrijpend veel is veranderd, is de hang naar afbeeldingen die nog eens laten zien hoe het was uiteraad vergroot. Het valt dan op de vingers van één hand te tellen, dat alles wat daarop inspeelt goed in de markt ligt". Van der Geer wijst op zetfouten, waardoor de bedoeling vol gens hem veelal nogal cryp tisch overkomt, en op het feit dat een aantal foto's in het boekje al eerder is gepubli ceerd in tegenstelling tot de bedoeling ervan. „Van de oud ste foto's staan er meerdere in het boek Schiedam Rond De Eeuwwisseling, geschreven en samengesteld door Van der Sloot nota bene," schrijft Van der Geer, die later conclu deert: „Van der Sloot heeft met deze publicatie zijn repu tatie op het spel gezet. Dat het boekje toch wel wordt ver kocht is een verdienste, die alleen de fotografen toekomt. Dat is buiten kijf!" Met een voorbeeld wil Cees van der Geer aangeven dat van nieuwe gegevens in het boekje geen sprake is, maar dat wel onjuistheden daarin voorko men. Ook wijst de secretaris van de historische vereniging erop, dat het boekje niet zoals op de flaptekst is aange geven een inventarisatie is van de oude binnenstad, maar dat ook plaatsen daarbuiten aan de orde komen: „Je vraagt je dan wel af, hoe groat die binnenstad was," al dus Van der Geer. IllIIIIIIIUUlÜilllllllliniliilltllllllilflillillllltlllli 's-Gravenzande De rijkspoli tie in 's-Gravenzande heeft gistermiddag: een illegaal in ons land verblijvende Turkse gastarbeider aangehouden op de Poelkade. De man liep naar werk te zoeken en was niet in het bezit van een werk- of verblijfsvergunning. De buitenlander is in afwach ting van terugzending naar Turkije overhandigd aan de Haagse gemeentepolitie, aan gezien de man daar woonde. Schiedam Bij een inbraak in de Kleine Confiance zijn een biljartklok, trektafel, juxe- box en een speelautomaat opengebroken. De nog onbe kende dader nam uit het café aan de Rotterdamsedïjk ruim driehonderd gulden en nog eens een partij aanstekers en sigaretten mee, ter waarde van honderd vijf tig gulden. Om binnen te komen beeft de inbreker een deur geforceerd. Eigenaar M. Voets (29) schat de aangerichte schade op een bedrag van tweehonderd gul den. Schiedam De ondernemer J. J. de Koning uit Schiedam beeft een kortgeding aangespannen tegen de Bedrijfsvereniging voor de Metaalnijverheid. De Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging en tegen het GAK. Het aannemersbedrijf Genko, van de heer De Koning is in mei van dit jaar overgeschreven van de Bedrijfsvereniging voor de Metaalnijverheid naar de Nieuwe Algemene, omdat de instanties van mening waren dat Genko geen aannemer, maar een koppelbaas was. De Koning ontkent dit en eist, dat de beslissing wordt terugge draaid. Zijn onderneming zou door de betiteling als koppelbaas schade lijden. De Schiedammer eist een dwangsom van 25.000 gulden. De Amster damse rechtbank zal op 21 juli een uitspraak doen. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met he) Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen grans op proef toe in combinalle ma): Rotterdamset> Nieuwsblad Naam Adres Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 831, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1