Door rood licht rijden is nooit te voorkomen Al weer een miss ONDUIDELIJK? Blokje Lrond/ Paarden» redders Inschrijving muziekschool nog mogelijk Handelaar NW-woningen Aiitobraud: twee gered bestolen Jeugdige motorrijder achtervolgd Cariilonconcert WOENSDAG 13 JULI 1977 VD/SC/WW 3 Vlaardingen Nog even een reactie op het verslag van de brand in de paardenstal aan de Maassluissedijk van afge lopen zondag. Daarin staat namelijk dat de politie zeer snel ter plaatse was en dat zij de dieren uit hun benarde po sitie heeft bevrijd. Inderdaad was de politie er zeer snel bij, zo vertelt een dame uit de Sportlaan, maar zij was niet alleen. Nog vóór de poli- j tie arriveerde, waren de vier gebroeders Sonneveld en hun neef, die op visite waren bij familie aan de Maassluisse dijk, bezig de dieren los te maken. Er waren toen al paarden, geiten en konijnen de wei ingestuurd. Volgens diezelfde dame zouden de vijf mannen dat hebben gedaan met gevaar van eigen leven, wat natuurlijk ook geldt voor de mensen van de politie. En dat mag, zo dachten wij, best nog even rechtgezet worden. IIIIIIIIIIIIIIIIII!llll!IIUI!imi!lll!!ll!lllll!llill!inUIIIIIIIII!IIimi!ll!lllll!ll!llill!lll!lm!lilllllN!l!lllllllllll Hoek van Holland De Hoekse ondernemers krijgen er maar met ge noeg van miss-verkiezin- gen uit te schrijven. Werd zaterdag tijdens een braderie in de Prins Hendrikstraat miss Kreidler gehuldigd, za terdag 16 juli wordt op het Hoekse strand Miss Strand 1977 gekozen. Door een strikt neutrale jury, zo zeggen de orga nisatoren. Deze zijn de strand-expioitanten, de WV en de commissie alle Hens. Er zal, zo zeg gen zij, vooral gelet wor den op kleding, presen tatie en andere onderde len Doel van de missverkie zing is het Hoekse strand weer v/at meer populariteit te geven. Te veel heeft het de laatste jaren in de negatieve pu bliciteit gestaan als ge volg van zijn ligging, pal naast de grote industrie gebieden, Verder ge beurde er ook erg wei nig om het voor de toe risten aantrekkelijk te maken naar het Hoekse strand te komen. „Welnu", 20 zegt de WV, „Als de rrusverkie- zing en alles wat daar om heen gebeurt slaagt, dan zal het een jaarlijks terugkerend evenement worden dat in de verre omtrek bekendheid zal gemeten". De voorronden van de verkiezingen worden van 13.30 uur af gehou den in de feesttent die aan het eind van de Badweg, nabij het strand staat Er zijn fik se prijzen in het vooruit zicht gesteLd. De winna res krijgt een vierdaagse reis voor twee personen naar Londen aangebo den. Voor de tweede Miss Univers 1976, afkomstig uit pr'jswmnares ligt een Israël. Wie fes. dat ook zij niet is begonnen als een klem „miss-je Beach-griu De Blaas- tijdens een plaatselijks verkiezing? balg. iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiHiiiuiiiiiiiMiiiiiiiiniiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiii Daar zitten wij dan met ons viertjes, ik en mijn zusjes. Toen wij kwamen waren wij met ons vijven, maar één van mijn zusjes - de knapste vond ik - heeft al een nieuwe baas gevonden. Nu zit ik dus als enige man tussen dne vrou wen in. Het valt tot nu toe nog wel mee, maar als die drie eenmaal beginnen te kletsen... Ik heb ingesteld dat overdag maar veel moet worden gesla pen, zodat het niet alleen voor mij maar ook voor onze ver zorgers een beetje te doen is. Want als die dne gaan bek vechten, dan staat het hele dierentehuis op stelten. Allemaal zijn wij ongeveer acht weken oud. Van de ene buur naar de andere gingen wij al over, totdat wij bij ie mand in huis kwamen die ont dekte dat hij ook nog met vakantie moest. Wij konden uiteraard niet mee. Gelukkig werden wij niet op straat ge zet, maar bracht men ons naar de Hargahoeve, het asiel aan de Sportlaan in Schiedam, waar wij nu een goede kans maken om in een gezin te wor den geplaatst. Wij zitten hier, zo heb ik horen vertellen, in een kattenhok omdat wij in een hondenkennel gevaar lo pen tussen het hekwerk be klemd te geraken. Nou ae ik inderdaad af en toe iemand voorbijlopen met een voor mij maar vreemd beest. Kleine oortjes, lange staart en het blaft zo raar. Al een paar mensen hebben naar ons gekeken. Dan wordt gepraat over eten, drinken en over zindelijk maken en inen ten of pnkken. Op het laatste heb ik het nou met zo voor zien! Gelukkig hebben rrnjn zusjes het met gehoord, anders zouden zij nu al gillen. Zinde lijk maken, 20 heb ik begre pen, heeft iets te maken met het ophouden van je plas. doodgereden. De betrok ken automobilist ver klaarde het voor hem op rood staande stoplicht niet te hebben gezien, om dat bij lette op verkeer slichten dertig meter ver derop. De politie onderzoekt dat, want veel vragen rijzen. Het kan zijn dat de auto rijder vermoeid was en daardoor niet goed oplet te. Lastiger is de veron derstelling, dat de ver keerssituatie ter plekke onduidelijk is. Op een stukje weg van slechts een paar honderd meter staan immers op vier pun ten stoplichten: ter hoogte van de Peter van Anrooy- laan, de Eduard van Bei- numlaan, de Vaïerius- straat en de Churchill- weg. Verwarring? Maken Maassluis Het is nog steeds mogelijk leerlingen in te laten schrijven bij de stedelijke mu ziekschool van Maassluis, die in september begint. Het ge meentebestuur heeft hiertoe besloten, omdat de verwach ting bestaat dat na de vakan ties velen zich alsnog willen opgeven. Op de geplaatste ad vertentie hebben inmiddels reeds velen gereageerd. De in schrijfformulieren zijn ver krijgbaar aan de balie van het Gildehuisje, Zuiddijk 11, Ko ningshof aan de Uiverlaan, en bij de afdeling culturele zaken van de gemeentesecretarie, Govert van Wijnkade 7. Ei- kunnen muzieklessen worden gevolgd voor de volgende in strumenten: slagwerk, gitaar, blokfluit, saxofoon, accor deon, hobo, fluit en koperen blaasinstrumenten. De lessen zullen in Koningshof worden gegeven. Raar hoor. Als ik nu moet ga ik gewoon zitten, psss, en klaar is Kees. Maar ja, dat zal wel weer iets nieuws zijn. Als ik daar nou mijn baas een plezier mee kan doen, wil ik mijn plas echter wei bewaren, maar niet te lang, anders ga ik toch gewoon zitten. Het lijkt hier wel een hotel. Vier kesr per dag eten, en af en toe wordt je eens lekker geknuffeld. Ik heb mijn zusjes al enigszins voorbereid dat wij straks uit elkaar gaan, alle maal naar een andere baas, maar wij zullen elkaar met vergeten. Dat hebben wij be loofd. Alleen die prik, hè, te gen hondeziekte, die zit mij nog steeds met lekker..,. Wij, bewoners van de Westwijk, verzetten ons tegen de plan nen van het NW om m de Boerbaavestraat en Roemer Visscherstraat 74 woningen te bouwen. Het NW wekt nu de indruk dat wij een stelletje querulante, egoïstische, war hoofdige stadsgenoten zijn Niets is echter minder waar Wij komen op voor het be houd van de leefbaarheid in de toch al volle Westwijk. De opmerking van Rob Suuren- donk van het NW, dat wij mensen zijn die blijkbaar ver geten dat er nog anderen zijn m de lagere inkomensgroepen die recht hebben op een eigen woning, ts met meer dan pola riserende gekleurde propa- 1 ganda. De blikvanger van Rob Suuren- donk is het aanbod van een J goede 3- en 4-kamerworung met een kostprijs van 90 000 te verkrijgen voor de mee neem prijs van 60000. Het rijk, de bekende filantroop, verstrekt een aantrekkelijke hypotheek met lage rente. En voor wie zijn die woningen dan bestemd? Niet voor hen, die de woningen het hardst nodig hebben, maar voor de vakbondsleden met voor keursrecht voor het NW. Hetgeen zich nu in de Westwijk dreigt af te spelen is in de toekomst ook mogelijk in an dere stadsgedeelten. Ieder stukje groen m Vlaardingen dreigt daardoor verloren te gaan, Vlaardingen. in de volksmond stinkstad ge noemd, heeft de stukjes groen hard nodig. W. L. de Leeuw Boerha avestraat 13 Vlaardingen (door de redactie ingekort). Schiedam Ternauwernood heeft expediteur L. J. Keijzer (33) uit Warmond zichzelf en zijn driejarige zoontje Dennis kunnen redden uit zijn bran dende auto. Op de Burge meester Van Haarenlaan was maandagmiddag plotseling de uitlaat van de Mercedes ge broken en door de volle benzi netank heengeschoten, waar door de vlammen oplaaiden. Bij de vlucht uit de wagen werden alleen de haren van de expediteur geschroeid, pe wagen brandde helemaal uit Ook struikgewas langs de weg werd verzengd, terwijl door de hitte enkele straatstenen knapten. Een takel bedrijf heeft het wrak direct naar de sloop gesleept De schade is nog niet bekend. Wie boodschappen doet in de winkels aan de Laan van Bol'es, hoort daar niet zelden felle discus sies over de „levensge vaarlijke situatie" op deze onlangs herbestrate hoofdweg van de Schie- damse wijk Groenoord. Aanleiding is het ongeluk van vorige week donder dagochtend, waarbij een bejaarde vrouw werd Schiedam In zijn doe-het-zelf houthandel in de Boterstraat is de 57-jarige Frans van Thïenen beroofd van zijn por- iefeudle met vierhonderd gul den en enkele bescheiden. Twee buitenlandse typen be zochten maandagmiddag rond dne uur zijn wmkel. Terwijl één van hen Van Thïenen aan de praat hield, Lep de ander naar achteren waar over een stoel het colbert van de han delaar hing. Daaruit werd de portefeuille ontvreemd. Van Thïenen is slechtziend en heeft de manoeuvre van het duo met in de gaten gehad. Dezelfde middag werd bij C. J. van Merwijk m de Hoogstraat een plateau met twaalf zilver en herenringen gestolen. Dat moet tussen drie en vijf uur zijn gebeurd. De waarde ligt rond zevenhonderd gulden. Van de diefstal deed me vrouw H. M. (37) namens Van Merwijk bij de pöbtie aangif te De eveneens 37-jange C. L. de R uit de Groenelaan in de Gorzen heeft gemeld, dat een butagassteiletje en een hoe veelheid gereedschap is gesto len uit zijn jacht De Meerkoet, gelegen in de Sehie. De huif van het bootje was openges neden De schade bedraagt tweehonderd vijftig gulden. Schiedam Na een wilde ach tervolging heeft de politie een vijftienjarige motorrijder kunnen aanhouden bij de spoorwegovergang Joppeïaan- /Kerklaan. Daar was de jon gen, R. B., de macht over het stuur verloren en gevallen. Bij een controle van agenten op de Schiedamseweg was de jonge coureur gewoon doorge reden, waarna de achtervol ging werd ingezet. Op het hoofdbureau is de knaap dui delijk op zijn wangedrag ge wezen en daarna onder ouder lijk gezag gesteld. De niet ver zekerde motor is het eigen dom van zijn oudere broer. Maassluis Stads beiaardier Gerand de Waardt geeft van avond een beiaardconcert op het carillon van de Grote Kerk Hij vervangt hiermede zijn collega Jan van der Zwart, die verhinderd is. Het programma bestaat voor een groot deel uit werken met een religieuze achtergrond zoals: Er weidet seine Heerde uit de Messias van Handel, twee preludiums en fuga's van. Bach, dne liederen uit de bundel .Alles wordt Nieuw", dne negro-spintuals, waaron der Deep rtver en het bekende When Israel was m Egypts land, let my people go, alsme de arrangementen op Jesu, Joy of man's desu n „Ru- Ie Bnttanrua". SIGNALEMENT Namen; eeen Leeftijd:"acht weken Geslacht: reu en drie te ven Ras; bastaard (spaniel-aeh- tig) Beharing: kort Kleur: reu zwartbruin en teefjes beige, zwartbruin en zwart met witte kin Schafthoogte: 13 centime ter stoplichten het verkeer wel veiliger? Werkt een teveel aan stoplichten in de hand, dat steeds meer mensen die lichten gaan negeren? Over die kwest ie informeerde onze krant bij politiecommissaris Cees van der Haagen en bij de gemeentelijke ver- keers-ingenieur Hans van der Vlist Hun opmerkin gen staan in bijgaand ver haal. Commissaris Van der Haagen: „Wij houden de statistieken bij. Die geven wij aan de verkeers-inge- nieur. Op het stadskantoor knobbefen ze het verder uit," De commissaris houdt zich tamelijk op de vlakte: „Als iedereen zich aan de verkeers- voor schriften houdt, zijn deze veilig." Een eerdere reactie: „Wij hebben geen stem meer in het kapittel". Vervol gens: „Ik heb daarover geen zeggenschap. Vijf jaar geleden had je een heel ander an Woord van mij gekregc 1. "„aar toen was de pom 10 nog de adviseur van de ge meente." Tenslotte: „Nu zijn deskundigen aangetrokken die dat soort dingen uitwerken, en dat vind ik overigens volkomen te recht Men heeft ingezien dat verkeer een stuk wetenschap is, dat uit de pseudo-weten- schappelijke hoek moest wor den gehaald" - kortom, korp schef Cees van der Haagen verwijst naar de verkeersdes- kundige van de gemeente Schiedam, ir Hans van der Vlist. Het ligt ongeveer zo: vroeger dacht de verkeerspolitie zo in tensief mee, dat vanuit het hoofdbureau in de Lange Nieuwstraat zelfs initiatieven werden ontplooid om in de verkeerscirculatie veranderin gen aan te brengen. Zo was de politie erbij toen op de Burgemeester Van Haaren laan proeven werden geno men met de verkeerslichten, om een zogenaamde groene golf te bewerkstelligen. Na de opheffing van de commis sie voor verkeer en vervoer (waarvan een kleine ambtelij ke werkgroep alleen over bleef), veranderden de inzich ten. De doorstroming van het verkeer werd een directe poli tieke kwestie. Zo bestaat de gedahte om de circulatie m de binnenstad voor verkeer zo lastig te ma ken, dat de meeste automobi listen het centrum gaan mij den en andere wegen zullen zoeken. En identiek was het idee achter de reconstructie van de Laan van Bol'es waar over ontzettend veel verkeer ging, ook veel verkeer van en naar de Vlaardingse wijk Ho ly. Meer stoplichten, meer oponthoud, dan nemen ze de rijksweg wel, was zo'n beetje de theorie. Daarmee moest bovendien de veiligheid van het langzaam verkeer groter worden. door Kor Kegel Daarmee werd de hele ver- keersplannenmakerij ook meer ingewikkeld: de stop lichten moesten natuurlijk wel op elkaar worden afge steld. Computertjes kwamen in zwang. De programma's daarvoor werden op het stadskantoor uitgewerkt, want voor de politie was al dat rekenen veel te problema tisch geworden. Van der Vlist: „De taakverde ling ligt nu ongeveer zo: wij maken de plannen, de politie is belast met handhaving van de orde, met toezicht op het verkeersgebeuren, met de controle. Maar de opstelling van Van der Haagen is wel te terughoudend. In de werk groep hebben wij een goed contact met de verkeerspoli tie." Daarvoor zorgen hoofdinspec teur Piet van den Hengel en inspecteur Ed Verweij. De commissaris beaamt, dat we! een prettig contact bestaat tussen zijn korps en de „des kundigen" op het stadskan toor, maar daaraan voegt hij toe dat de raadgevingen zijn beperkt tot „enig advies" en dat de verkeers-ingemeur de politie eigenlijk vooral nodig heeft, omdat op het bureau de statistieken worden gemaakt van ongelukken, flies en ande re verkeersincidenten. Dus terug naar Van der Vlist: „Er zijn plekken m de stad, waar het onderzoek nog met is afgerond en waar de ver keerslichten worden uitgetest. Allereerst moet de Uchtopstel- hng duidelijk zijn. Vaak kan het gebeuren dat één en ander moet worden bijgesteld, maar ook is vaak nodig dat een bepaalde gewenning bij het verkeer optreedt. Aan die lichten moeten de mensen soms wennen." En als men dat nou niet doet? „Dat is een kwestie van meer controleren", zegt Van der Vlist. „In Duitsland wordt dat wel gedaan. Het effect is, dat mensen niet zo gauw meer een licht negeren, zeker overdag niet. Het is natuur lijk wel zo klaar als een klontje, dat het nooit hon derd procent veilig wordt. Door rood rijden, dat mensen dat doen, voorkom je toch nooit." Nou lijkt dat wel gevaarlijk; het verkeer is dat vanzelf, maar maak je met veel stoplichten het risico van door-rood-rij- den niet groter? Van der Vlist antwoordt: „Vaak is de ver keersintensiteit zo hoog, dat het wel moet. Neem nou de Laan van Bol'es. Aan de ene kant winkels, aan de andere scholen. Met lichten werk je een druppelsgewijze stroom in de hand. De gaten, die ont staan, worden door ander ver keer benut Voordelig is dat ook voor openbaar vervoer. Bij tramlijnen en bustracé's kan detectie-apparatuur wor den aangebracht waardoor een impulsje naar de compu ter, die ter plaatse de lichten- cyclus regelt, de komst van de tram of bus aankondigt. Dan kan de cyclus sneller worden afgewerkt, waardoor het licht voor het openbaar vervoer eerder op groen springt" Uit een artikel over inspraak in reconstructie van Groenoord-Midden, uit onze krant van vrijdag 1 juli.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3