'Pim Visser: „Programma niet ongunstig" Reinier Taapken favoriet bij Be Quick „Stage m Amerika geweldige ervaring" Onzekerheid e-ver vorm René vd Kuil FC Vlaardingen krijgt zwaar begin Anneke schrijft in op acht nummers Indeling Zwaluwen: eerst RVVH SZC met estafetteploeg naar NIC Veel inschrijvingen voer D-toemooi BERRY JANSE BUITENBEETJE IN VÖETBALFAMILIE WOENSDAG 13 JULI 197? CONCURRENTIE ESTAFETTE Reclame VDfSCAVW 4 ts René van der Kuil....weinig kilometers. Pim Visser: „Niet ongunstig". Schiedam/Vlaardinged SVV, FC Vlaardingen- Qp papier ziet bet pro- Heracles gramma voor de eerste 11 september: SW-FC divisieclubs er wat be- Vlaardingen treft SW bet gunstigst 18 september: FC Vlaar- uit. De ploeg* van Pim dingen-MW, Fortuna Visser heeft vooral op SG-SW de woensdagavonden ge- 25 september: De Graaf- lukkig „geloot" (Veen- schap-FC Vlaardingen, dam thuis en Excelsior SW-FC Groningen uit) terwijl FC Vlaardin- 2 oktober: FC Vlaardin gen juist Han met name gen-Veendam, Heeren- naar Groningen zal moe- veen-SW ten gaan. SW heeft ook 9 oktober: eerste ronde het geluk alleen met KNVB-beker Feyenoord thuis te spe- 16 oktober: SC Cambmir- len. Terwijl Sparta» Ex- FC Vlaardingen, SW- celsior en FC Vlaardin- Willem II gen op dezelfde data uit 23 oktober: SW-MW, FC of thuis spelen. Vlaardingen vrij 30 oktober: FC Vlaardin- SW-trainer Pim Visser gen-Wageningen, FC Den over het programma: Bosch-S W „Natuurlijk is het gun- 6 november: SC Amers- stig dat we vooral de foort-FC Vlaardingen, woensdagen niet zo ver SVW-Helmond Sport hoeven te reizen. On gun- 13 november: FC Vlaardin- stig is het allemaal niet. gen-Excelsior, Eindho- Voor hetzelfde geld word ven-SW je al direct geconfron- 20 november: tweede ron- teerd met ploegen als de KNVB-beker MW, PEC Zwolle, de 27 november: FC Dord- Graafschap en noem recht-FC Vlaardingen, maar op." Theo Lase- SW-Heracles roms is minder opge- 4 december: FC Vlaardm- wekt: „We zullen vanaf gen-PEC Zwolle, SW de allereerste wedstrijd vrij klaar moeten zijn. Gezien 11 december: MVV-SW, de tegenstanders zal er FC Vlaardingen vrij geen tijd rijn om er rus- 18 december: Fortuna SC- tig in te komen." FC Vlaardingen, SW-De Het programma voor SW Graafschap en FC Vlaardingen ziet 8 januari: FC Vtaardingen- er als volgt uit: FC Groningen, Veen- 14 augustus: FC Vlaardin- dam-SW gen-Fortuna SC, De 15 januari: Heerenveen-FC Graaf schap-S W Vlaardingen, SW-SC 17 augustus: FC Gronin- Cambuur gen-FC Vlaardingen, 22 januari: FC Vlaarain- SW-Veendam gen-Heerenveen, SC 21 augustus: SW-SC Cambuur-SW Amersfoort, FC Den Bo- 29 januari: begin van de sch-FC Vlaardingen returns vanaf 21 augus- 24 augusutus: Excelsior- tus SW, FC Vlaardingen- 25 maart (paaszaterdag): Helmond Sport FC Vlaardmgen-Willem 28 augusutus: SW-FC II, Wageningen SW Dordrecht, Eindhoven- 27 maart (2e paasdag): Wil- FC Vlaardingen lem ll-FC Vlaardingen, 4 september: PEC Zwolle- SW-Wageningen Vlaardingen Het zal in hoge mate van de beslissing van baar arts afhangen of Anneke van der Ende op maar Iieft acht nummers op de Nationa le zwem Ka mpi oenschappen in Amersfoort mag starten. Zij liep vorige week een ooront steking op, die haar zelfs en kele dagen verplichte rust bracht De Vlaardingse, die op de Haag se kring, twee weken terug, twee kringrecords verbeterde op de 1500 meter, voor meis jes onder 14 en onder 16, zwemt die afstand in Amers foort niet Zij beperkt rich tot de rest van de vrije slagen, de 100, 200, 400 en 800 meter. Voorts komt zij uit op de 100 en 200 vlinder, alsmede de 200 en 400 wisselslag. Kansen heeft Vlaardingse Anne ke op de 400 vrij, al zal zij een geduchte concurrente hebben in Anneke van Kraai) van PSV. Hoewei zij sedert enkele maanden is overge stapt naar „De Hoogwerf' in Naaldwijk, traint Anneke vrij wel elke morgen in het Kolpa- bad in Vlaardingen onder lei ding van trainer Chris Aart- sen, die ook de Viking '60 onder zijn hoede heeft. Vader Van der Ende, die zijn dochter zo goed en zo kwaad begeleidt: „De ellende is dat er in het Westiand geen ge schikt 50 meterbad is, Na haar trainingen m het buiten bad van het Kolpabad in de vroege ochtenduren reist An neke weer terug naar Naald wijk, om daar haar trainingen in een 25 meter baan voort te zetten. Vlaardingen Irma Voor ham van VZC komt zaterdag in het tweede programma al aan de start op de 100 vlinder en zondagmorgen start zij in de series voor de 2ü€ vrij. Mar cel Blomsteel komt pas maandagmorgen aan de beurt op de 200 vrij en dinsdagmor gen op de 104) vrij. Woensdag komen alle drie de VZC'ers aan de beurt; Diane Edelijn op de 200 wissel en de 100 vrij, Marcel Blomsteel op de 400 vrij en Irma "Voorham op de 100 vrij. Ook is dat het geval voor het programma op donderdag: Irma Voorham op de 100 rug, evenals Diane Edelijn en de 1500 vrij van Marcel Blomsteel. Vlaardingen Zwaluwen start de competitie op 27 augustus met een thuiswedstrijd tegen KWH. De week daarop, op 3 september, komen de man nen van Frans de Kruis in Rotterdam in actie tegen Zwart Wit*28. De derde wedstrijd in de com petitie speelt Zwaluwen dan weer thuis tegen Spijkenisse. De rest van het programma in de zaterdag eerste klasse zal waarschijnlijk deze week bekend worden gemaakt. Wel is bekend dat ook de tweede klassera op 27 augustus be ginnen. De derde en vierde klassera beginnen ©en week later. nmgsachterstand kampt, zal Schiedamse René", aldus se cretaris Ruud Kramer Fre- her van SZC, „zich alleen op de spring (100 vrij dus) kun nen waarmaken. René heeft het nationaal re cord m handen in 54.02 („vo rig jaar augustus in Boeka rest gezwommen", red), maar sinds de wxnterstrijd begin dit jaar zijn er weirug tijden van de Schiedammer door Bas van den Berg bekend. Op de Speedo World Meet in Amersfoort klokte hij wel 55.26. In een zeslandenwedstrijd in april in Rotterdam registreerde René van der Kuil al 54.22 en dus dicht bij rijn natio naal record maar het hield Europees gezien een zesde plaats in. De limiet voor deelname aan de EK is 53 rond, Wanneer het Schiedamse zwem talent het op de sprint aanlegt, moet hij die tijd halen. Op de EK zelf in Zweden zijn Bure en Kry- los^ beiden van de Sovjet- Unie, de Westduitser Peter Nocke („vorige week al 52.09", red) en de Italiaan Marcello Guarducci de erg ste concurrenten. De limiet voor de EK op de 200 vrij is 1.55 ea vrijwel onbereik baar en op de 400 vrij is dat 4.02. Dezelfde Nocke zwom vorige week al onder de vier minuten, terwijl René van der Kuil in de zeslan denwedstrijd in april op 4.08,28 bleef steken. In dat licht zijn de kansen voor René van der Kuil om 2ich te plaatsen voor Zwe den erg onzeker. De SZC heeft ook voor een estafette 4 x 100 vnj voor heren inge schreven op de NK in Amersfoort. De Schiedamse formatie bestaat uit: Frans Ruseier, René van der Kuil, Paul Gast en Ruud Kramer Freher. De snelste tijd op de kring was 4.02, maar bij de opening van het buitensei- zoen in bad Groenoord klok te SZC al 3.56. Maassluis De gehele week spelen tennissers en tennis ters om de ereplaatsen in het toernooi van Be Quick in Maassluis, dat dit jaar voor de zevende maal maal georganiseerd is. Het evenement omvat een totaal van 350 partijen, welk met name te danken is aan de grote inschrijving bij de heren D. De finales zijn gepland op zondag vanaf tien uur, terwijl in de vóóravond een feest op het programma staat. In B zijn de inschrijvingen wat teleurstellend, vooral bij de dames hetgeen er toe leidde de categoriën B dames, damesdubbel en gemengddubbel te schrap pen. Wedstrijdleider Jan Lensselink: „B verwach ten we volgend jaar ster ker te presenteren. Het probleem is dat we een paar jaar gestopt zijn met B. Dan is de loop er gelijk uit". Dick Ravesteijn is als eerste geplaatst bij de B heren, waarbij voor deze tennis ser uit Monster gedacht wordt aan een finale te gen Jaques van Toor (Ho ly). Het totaal van negen tien inschrijvingen in de ze categorie baalt het toernooi, doordat ver schillende C spelers hun geluk ook daar eens wil den beproeven. Bij de C heren is als eerste geplaatst Reinier Taapken (Maasland), die eerder dit sei zoen het districtstoemooi won, maar het daaropvolgen de TSF-toemooi zijn plaatsing niet waar kon maken. In dat toernooi kwam wel Han de With (Be Quick) in de finale, welke liij vrij gemakkelijk won. Een rechtstreekse con frontatie tussen beide zal niet eerder dan in de finale plaats vinden. De als vierde geplaatste Paul van de Knaap acht deze finale met waarschijnlijk: „Reinier Taapken, die ik eerst tegen- kon, ken ik met Ik heb geen idee hoe sterk hij is", waarna hij vervolgt over de eventuele ontmoeting van de twee ande re geplaatsten: „Ik geloof wel, dat Fred van der Berg (Hoek van Holland, als derde ge plaatst) van Han de With wint Fred speelt veel sneiler dan Han", Bij de dames C is Bea Boon van de organiserendevereniging als eerste geplaatst, terwijl The Louwers (De Lier) haar overwinning in het toernooi van Los Bigotes hier als twee de geplaatste waar mag ma ken. Bij de heren D een 128 schema, waarin geplaatst zijn R. C. van Bodegraven (Laatjes Kaai, Pemis), Peter van Bek- kiun (Holy), Dik Post (Be Quick) en Victor Mion (Maas land), die in het Los Bigotes toernooi n de halve finale doordrong, doch toen kan- sloos was tegen Hans van Woerkom. Bij de dames D was Margreel Bakker (Maasland) dé kans hebber. Zij moest helaas af schrijven wegens een hand blessure, die rij vorige opliep. B. Bentvelzen is de als tweede geplaatste D dame. Schiedam De nu 17-jarige Berry Janse, die, toen hij 7 jaar was, al tenniste, is pas uit de Verenigde Staten van Amerika teruggekeerd. Daar heeft hij vier maanden gestudeerd en getennist. De beginse len van het tennis werden hem door zijn vader bijgebracht. Daarna nam hij lessen en een talent verloochent zich niet, want op tienjarige leeftijd werd hij reeds uitgenodigd voor de districtstrainin gen. Vanaf die tijd was hij steeds in de Nederland se top terug te vinden. Vorig jaar werd hij uitgeno digd om naar Amerika te komen om te studeren voor sportleider en om voor zijn school te tennis sen. Het kwam allemaal, omdat een Canadees meisje hem tijdens haar verblijf in Ne derland zag tennissen en kennis met hem maakte. Terug in de V.S. hoorde zij, dat men nog enkele jonge mensen nodig had. Berry werd toen geschre ven. Bij Berry Janse kwam de uitnodiging als een verrassing. „Het kwam ais een donderslag bij heldere hemel. Ik had dit nooit verwacht". Hij zat hier in de vierde klas van de HAVO en wilde daar na naar de sportakademie, maar met deze uitnodiging uit Amerika kon hij direct met deze studie beginnen. Hij zegt hierover: „Ik vond dit het mooiste wat er was, je studie combineren met 3e spart En dan nog precies twee dingen, die ik erg graag doe". Over de opvang in Amerika spreekt Berry Janse mets dan lof. ,lk vond de opvang klasse. Mijn coach Hilley regelde werkelijk alles voor me en dan te be denken, dat ik niet de enige was. Uit alle werelddelen kwamen jonge mensen om te studeren en te tennissen". In het begin ging het tennis hem niet zo goed af. Berry hier over; „Ik was in Nederland altijd gravel gewend en daar speelt men op beton- of asfalt- banen het gaat dus allemaal veel sneller. Daar komt nog bij, dat men er met lichtere ballen speelt. Het duurde dan ook twee maanden voordat ik mijn oude niveau weer had bereikt". De studie gaf hem minder problemen. Hij segt:. JDe lerares waren erg behulpzaam es het is natuur lijk iets wat ik graag doe". Op de vraag waarom ia Ame rika de scholen er een tennis- team op nahouden, antwoord de hij; „Het is eigenlijk recla me voor de school, vooral als de resultaten goed rijn. Er zijn ook scholen met een atle tiekbaan, welke rich geheel op de atletiek geworpen heb ben". Het scholencomplex In Texas, waar Berry rijn tijd doorbracht, is «eer omvang rijk. Hij is zeer enthousiast els hij Berry Janse ...in Amerika professioneler.. foto's laat zien. Hij zegt: „Je kan het vergelijken met het Beatrixpark, zo groat is het. In dat park staan vijf gebou wen, waaronder het slaapge- bouw en de sporthal. De ac commodatie is voortreffelijk. In Nederland zou men er wel wat van kunnen leren". Berry vindt, dat Amerika vele voordelen biedt. Hij zegt:Jiet hele jaar door wordt er ge speeld, zodat het wedstrijdrit me niet verloren gaat. De or ganisatie is er professioneler. Alles is tot in de puntjes gere geld. Daartegenover staat, dat de maatschappij harder is dan in Nederland, wat inhoudt, dat alleen de goede studenten en tevens goede sporters over blijven". Berry, die in de fa milie eigenlijk wat de sport betreft een buitenbeentje is, want de naam Janse is bijna onverbrekelijk verbonden aan de voetbalsport, is momenteel met vakantie in Nederland, waar hij samen met zijn Bra ziliaanse vriend Gustavo Fer- reira, die eveneens in Texas studeert, toumooien speelt In augustus gaan zij samen weer naar Amerika om hun studie voort te zetten. Schiedam Een rommelige trainingsopbouw als gevolg van „het militair zijn", heeft bij René van der Kuil onzekerheid gebracht wat betreft rijn vorm. De Schiedamse zwemmer op de vrije slag moest het eerste de beste trainingskamp van de kernploeg op Las Palmas al laten schie ten en kreeg verder geen toestemming om ons land te vertegenwoordigen in het buitenland. Kuil had tenslotte alleen op de kringwedstrijden van de ZRO de gelegen- Op de winterkampioen schappen in Amsterdam draaide René nog uitste kend, getuige zijn snelste tijden in een 25 meter- bad, maar daarna kreeg hij steeds minder kilome ters in de benen. Welis waar trainde hij in Den Haag, waar hij hofmees ter is, met Elzerman mee, maar dat was van tijde lijke aard René van der hexd om limieten te zwemmen voor deelname aan de Nationale. In Amersfoort komt hij op de 100, 200 en 400 vnje slag aan de start, alsmede de 200 wis sel. Door vakantie ging ech ter de vlinderslag zo goed als de mist in. „Gezien het feil dat hij met een trai- Han de With...kanshebber voor finaleplaats....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4