„Woudhoek" wéér later naar raad Eeuwenoude beuken op sterren na dood Coï tariefverliogingen issie torpedeert grijpt ongeluk Loeiende opening bouwspeelplaats Ik neem de proef Poot aan voor vragen Auto tegen lichtmast ruil Minister zegt mog mets toe ROZENKONIN GIN KOMT WEER Lange hete zomer bleek funest Paula hat 5i afweten Ook gemeente' moet matigen SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 14 juli 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25873 -4 pagina's Br o lts vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Naar aanleiding van het dodelijke verkeerson geval van een week geleden op de Laan van Bol'es heelt CDA-raadslid Piet Poot schriftelijke vragen gesteld aan het college van burge meester en wethouders. Hij heeft gehoord, dat het zebra pad tegenover de Co-op niet voldoende is beveiligd omdat een stoplicht niet goed genoeg achtbaar is. Als dat het geval is, wil hij met de meeste spoed een technische ingreep ter plekke. Bij gemeentewer ken wordt daaraan ook al ge dacht. Poot wil ook een ingreep op de hoek Laan van Bol'es/Vale- riusstraat en verder een bete re regeling van de hele ver keerssituatie op de drie sprong. Een regeling „in één stop" verlangt hij voor het verkeer, dat vdór de Valerius- straat uit de richting Chur- chiilweg komt en dat vdór de Eduard van Beïnumlaan uit richting Vlaardingen-Holy komt Voorts vraagt het confessionele raadslid of het college met hem van mening is, dat de bocht van de Laan van Bol'es naar de Van Beinumlaan „zelfs voor de bekwame chauffeurs van de RET-bus- sen hun baan moeilijk is te nemen". Daarin wil Poot ook wel een verbetering. Ten slotte waagt hij, wat het college heeft bewogen om ter hoogte van de Diepenbrcck- straat baaietanden op de. Laan van Bol'es aan te laten brengen, waardoor de secun daire weg volgens hem voor rang blijft houden op de hoof drijbaan. Eend steekt over Vlaardingen Een wilde eend is er de oorzaak van geweest dat een automobilist dinsdag middag tegen een lichtmast is gereden. Het dier stak plotseling de Bree weg over. In rijn poging de vogel te ontwijken remde de 52-jarige automobilist J. «X. uit Vlaardingen sterk af, slipte en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. Bestuurder en eend liepen geen verwondingen op. Schiedam Opnieuw wordt behan deling door de gemeenteraad van het ontwerp-bcstemmingspian voor Woudhoek-Noord uitgesteld. Het zou in augustus op de agenda ko men, maar wethouder voor finan ciën drs. Re mi er Scheeres wil niet het risico lopen dat het plan door de raad wordt getorpedeerd, alleen al omdat het dan als onvoldragen voorstel ter bespreking zou komen. Maandag is het de wethouder tijdens overleg met de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening namelijk duidelijk geworden, dat Schiedam toch nog iets langer moet wachten op eventuele toezeggingen van het ministerie inzake financiële bijdragen in de bouwkosten. Een gesprek met de minister van onge veer twee maanden geleden had Scheeres en rijn collega voor stads ontwikkeling ir. Chris Zijdeveld nog zo hoopvol gestemd. Zijdeveld is op vakantie en drs. Scheeres, die ook al optreedt als loco-burgemeester, neemt zijn taken waar. Volgens Scheeres ligt het ook aan de vakantieperiode, dat met ze ker is op welke termijn de minister toezeggingen doet. Wanneer de com mentaren zijn te verwachten, die de gemeente maakt op alle binnenge komen bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan, weet hij niet „De noodzaak om daarmee snel te' komen, lijkt mij ook iets minder geworden, maar dat weet ik niet zeker. Ik weet ook niet, hoever de afdeling openbare werken daarmee is", zei Scheeres gisteravond. Het plan zou aanvankelijk ai twee> maanden geleden door de raad wor- den behandeld. Het nieuwe uitstel maakt Scheeres met bang, dat de toezeggingen minder gunstig zullen zijn dan het college m zijn hartje had verwacht. Wanneer de raad over het plan kan beslissen, ts met bekend. Schiedam Om de ro zen tentoonstelling in het Haagse Westbroek- park wat meer bekend heid te geven, komt ook dit jaar weer de rozen- koningin naar Schie dam. De weekmarkt aan het Bachplem in de wijk G roenoord zal zij met haar gevolg op dinsdag 26 juli, rond twaalf uur, bezoeken. Op vrijdag 29 juli, rond drie uur en vrijdag 12 augustus rond half twaalf komt rij. op de markt in het Broers veld. Aan het pu bhek worden dan rozen, Haagse hopjes en kwis- folders uitgedeeld. Aan de leden van de raadscommissie voor de vervoers-, reinigings-, ontsmetüngs- en markt- dienst zal woensdag avond 27 juli worden gevraagd bij het ont vangst van de koningin aanwezig te rijn. De Hogelaan, beukenlaan vol herinneringen. Vlaardingen Het is gebeurd met de eeuwenoude beuken aan de Hogelaan in Vlaardingen. Binnen enkele jaren zal deze weg door het fraaie stad spark, waaraan bijna iedere Vlaardinger dierbare herinneringen heeft, een „gapende wond"' vertonen. Weg bomen, weg sfeer, weg herinnering. Tientallen jaren zullen verstrijken, alvorens deze „wond" geheeld zal zijn. Directe (doodsjoorzaak: de droge zomer van 1976. Muurschildering Stationsstraat: Schiedam Het vlot helemaal ruet met de muurschildering m Oost. Paula van der Ven, die vong jaar februan in onze krant aanbood een metersho ge muur in de Stationsstraat sprookjesachtig te beschilde ren, Iaat het nu afweten. Ambtenaren van het stadskan toor njn op het gratis aanbod ingegaan en hebben kon Lakt opgenomen met de 29-jange kunstenares uit de nabijgele gen Reauir.urstroat, maar de ze laat nu niets meer van ach horen. „Haar aanpak blijft ge woon zonder duidelijke reden uit," zo vertelde gistermiddag gemeentelijk mspraakdeskun- dïge Co Donkers teleurge steld- Over deze kwestie gaat de amb tenaar binnenkort praten met het bestuur van de bewoners- ver enigmg Schiedam-Oost. Aan deze vereniging laat men het over om te kijken wat er bij het speelterremtje in de Stationsstraat kan gebeuren. Nog geen betaalde kracht voor Dnkstad: Schiedam Met veel kabaal ls gisteren het timmerkamp aan het Hoofdplein officieel geopend. Terwijl het naam bord Dukstad werd onthuld, beten drie nabijgelegen sleep boten hun hoorn enkele minuten keihard loeien. Het laken voor het bord, met ook een gekruiste hamer en zaag mocht op het Schreiershuisje worden weggetrokken door Peter Gordijn uit de Gorzen, met zijn zeven jaar jongste en „grootste belhamel" van het kamp. Na het geloei, dat speciaal werd gegeven omdat de bouw speelplaats veertien dagen geleden geruisloos van start ging en de onthulling werd ook nog een vlag gehesen. Zo'n vijftig joelende kinderen kon- pen dagen reeds op het afge- den daarna weer naar harte- zette terrein in elkaar hebben lust timmeren aan de soms gezet. De organisatoren en me- i fraaie hutten die zij de afgelo- Een echte riekte is nauwelijks aan te wijzen. Het is een kwestie van hoge ouderdom. De schitterende bomen in het park nabij de Binnensingel rijn zeker zo'n 20Q tot 250 jaar oud. De heer G. Davidse, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, is speciaal naar het gemeentearchief ge gaan om dat uit te pluizen. De beuken hebben al zo'n kleine tien jaar te kampen met een langzaam teruglopende ge zondheid. Daarom werd in 1969 boomchirurg Copijn in geschakeld voor advies. De gemeente voelde er toen al weinig voor zomaar bomen te kappen, waarvan men niet ze ker wist dat ze te redden wa ren. Wel vertelde Copijn dat de beuken nog wel een halve eeuw konden blijven staan. Voorwaarde was dan, dat „operatiefwerd ingegrepen. En dat gebeurde. Van de 62 bomen werden er acht gekapt. Aan andere bomen werden takken weggezaagd, er werd gesnoeid, wonden werden ver zorgd en dichtgesmeerd in een enkel geval moesten zwa- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Plotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe ïn combinatie met: Potterdamsch Nieuwsblad Woonpl Deze bon in open envetop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. re takken worden verankerd. Gemiddeld werd per boom zo'n vijftienhonderd gulden gespendeerd. Bij de gemeente ging men van het standpunt uit dat men beter geld kon uitgeven, voor het behoud van de beuken, dan dat een na tuurmonument vijftig jaar eerder zou verdwijnen. De Hogelaan, roet zijn majes tueuze beuken heeft voor zeer veel Vlaardingers een bijzon dere betekenis: prille liefde, wandelen met het gezin, en, in de herfst van het leven, op één van de banken mijmeren over wat eens was en nog steeds is, een film over de voorbije jaren. Ondanks de ingreep van Copijn en de gemeentelijke plantsoe nendienst is het de laatste vijftien maanden snel bergaf waarts gegaan. Van de 62 beuken zijn er nu nog 48 over, maar vraag met hoe. Er zijn (nog) slechts 17 beuken in goe den doen, de overige 31 rijn er slecht tot zeer slecht aan toe. „Toen merkten, wij pas goed dat de gezondheid van de bomen zeer slecht was", zegt David- se. „Om te redden wat er te redden viel, hebben wij per boom 500 liter water ineens gegeven, mede op advies van Copijn. Helaas heeft dat niet mogen baten. De ene na de andere beuk kwijnt snel weg. Op extra water en voedsel wordt niet meer gereageerd. Het hout wordt al maar dor der, terwijl er weinig blad aan de bomen zit". Davidse zegt verder dat het wegvallen van de statige beu ken met een gevolg is van zonnebrand. Dat zou namelijk kunnen gebeuren, wanneer door het verdwijnen van an dere bomen het zonlicht te veel speling zu krijgen op de boom. Dit is echter ruet het geval. Er zijn nog voldoende andere bomen die de beuken grotendeels tegen het felle zonlicht beschermen. „Eigenlijk is het een normaal verloop", besluit Davidse, „Beuken kunnen doorgaans niet ouder worden dan zo'n 250 tot ten hoogste 300 jaar. Daarna is het absoluut afgelo pen. Welnu, die tijd is nu defi nitief aangebroken. We moe ten er rekening meehouden dat de bomen nu stuk voor stuk dood gaan. Wel planten wij voor elke beuk die wordt weggekapt een andere, jonge beuk. Alleen, het duurt wel zo'n halve eeuw eer je er weer een echte laan met fraaie beu ken voor hebt teruggekre gen". Een paar bewoners van Dukstad, die gisteren officieel werd geopend. bewerkers keken toen nog wel een beetje sip dat niemand van het gemeentebestuur bij het officiële gebeuren aanwe zig was, terwijl men er op het stadskantoor wel van op de hoogte was. Tom Molenaar van centrum De Dukdalf zei daardoor teleurgesteld te zijn. Van de gemeente-ambtenaren was wel aanwezig jeugd consu lent Joop van Broekhoven. Zoals het er nu voorstaat moet het kamp, dat na veel moei lijkheden eindelijk van start is gegaan, over zes weken helaas weer sluiten. De gemeente is nog met bereid gevonden om een WSW-kracht te betalen die op het kamp en de spelende kinderen toezicht houdt De medewerkers die dat werk nu opknappen doen dat vrijwillig en knjgen helemaal geen ver goeding. Het hout waarmee de hutten in elkaar worden gezet, krijgt het kamp ook gratis. Een paar bedrijven die zijn aangesc'nre- ven, onder andere De Jong en Van der Wetering, hebben par tijen afvalhout geleverd. Er is echter nog steeds hout nodig. Dukstad zit ook te springen y*-* om wieltjes. Volgende week woensdag wil men namelijk een zeepkistenrace houden. Op het programma staat ver- t der bijvoorbeeld een barbe- cue-feest. Het timmerkamp bij het Hoofd is dagelijks geopend van tien tot vijf uur, behalve op zondag en maandag. Zater dags is Dukstad geopend van tien tot drie uur. De toegang sprijs is vijftig cent Hoek van Holland De Hoekse deelraadscommissie voor sport, cultuur en recreatie heeft alle voorstellen omtrent tariefsverhogingen van re creatieve voorzieningen ge torpedeerd, Dit onder het motto van: als iedereen moet matigen, dan moet de ge meente in elk geval het goede voorbeeld geven. De commis sie is van mening dat ook in dit geval niet meer dan met 7 procent mag worden ver hoogd, gelijk dus aan het in flatiecijfer. In voorstellen aan de wethouder had de ambtelijke dienst een aantal prijsverhogingen voor gesteld om verschillende re creatieve objecten kostendek kend te maken. Voor geheel Rotterdam 2ou dat een dikke ll-miljoen gulden oplveren. Hoek van Holland zou een duit van een half miljoen in het zakje moeten doen. Zo moeten de tennisbanen 10.000 gulden meer opbrengen, de camping 15-000 gulden en uitgesmeerd over drie jaar zelfs 240.000. Ook de parkeer terreinen nabij het stand moe ten bijdragen tot het gezond- maken van de financiële si tuatie. Voorgesteld werd het tarief op te schroeven van een gulden naar dne gulden, een verhoging van maar Liefst 200 procent. Ook de pacht van het KNVB-kamp zou volgend jaar 50.000 gulden meer moeten opbrengen. Commissievoorzitter L, van der Houwen jfaf tijdens bet spreekbaifuur alle betrokke nen volop gelegenheid hun mening naar voren te bren gen, Afgevaardigden van ten nisverenigingen en de volk stuinvereniging konden hun (soms emotionele) grieven ui ten tegen de voorgestelde ver hogingen. Maar, ontdaan van alle franje bleef toch steeds de mening overeind dat de overheid ach had opgewor pen als de grootste pnjsop- dnjver en dat mag volgens de commissie nooit gebeuren. Discriminatie Enkele woordvoerders trokken fel van leer tegen de vermeen de discriminatie die in een. aantal voorstellen „verbor gen" waren. Bij de tariefsver hogingen op de camping en de kampeerterreinen gaan de voorstellen namelijk uit van twee mogelijkheden. Deze stij ging bedraagt voor inwoners van Rotterdam namelijk be langrijk minder, dan voor ruet-Rotterdammers. Voor hen was dat een „onverteer bare zaak", temeer daar vele Rotterdammers de laatste ja ren noodgedwongen buiten hun (geboortestad zijn gaan wonen. Ook zijn er harde noten ge kraakt over het bouwen van een zwembad in Hoek van Holland. Weliswaar zijn de Rotterdamse gemeente-ambte naren van. mening dat De Hoek in alle opachten njp is voor een klem. overdekt zwembad, het advies was ten slotte om het toch maar niet te stichten. Ron Naaborg wond ach hier bijzonder over op. Naar rijn zeggen weet Rotterdam met eens waar het precies om gaat, weet Rotter dam ruet welk een gevaarlijke oversteek de zwemlustigen nu moeten doen over de Maas dijk om bij het zwembad in 's-Gravenzande te komen. Daarom adviseerde de com missie unaniem dat er, koste wat het kost toch een zwem bad in Hoek van Holland moet komen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1