Weinig sfeer bij Hoekse ronde VS I olywinnaar prestigestrijd SPIRT 11 ©TIPS Gele kaart bij handbal Zwemavoncl vierdaagse bij VZC in Kolpabad Ondanks scMtterende Ad Prinsen „Heb jij al wal gedaan?" Irene van der Laan specialiste op de lange baan St. Lodewijk winnaar M Groenoord in laatste inning verslagen Yvonne Buter naar HOC Belangrijke besluiten op IHF-congres Heijdse voetbaldag gaat niet door DONDERDAG 14 JULI 1977 TO/SCIWW 4 Hoek van Holland Jammer toch. Zonde dat Hoek van Holland weer niet de wielerron de kreeg, waarop de paar honderd vakantie gangers die kou, regen en wind trotseerden hadden gerekend. Na tuurlijk, zij zagen na ruim twee uur een schitterende winnaar. Hadden terecht veel bewondering voor de verrichtingen van Bra bander Ad Prinsen. Maar verder? Verder was er eigenlijk niets. Tegenstand voor de 22-jari- ge Soka-coureur uit Raamsdonkveer ontbrak bij voorbeeld volledig. Het verzet van de anderen in het bij het vertrek toch indrukwekkende peloton (90 amateurs) was mini maal. Sterker nog: op 25 dapperen na stapten de meesten al binnen een uur koers af (soms daartoe ge dwongen door te grote achterstand). En het waren niet de eerste de besten die het verkleedadrts opzochten. Een paar namen: IWAZ-winnaar Piet Franken, rappe ex-prof Arie Versluis (in vier dagen nog driemaal als tweede gefinished) en Johnny Konings (uitblinker in Maasdijk en een dag voor De Hoek, in Hellevoetsluis, nog winnaar). Het handjevol coureurs dat wel in de strijd bleef perste dat dient gezegd er wel een vreselijk hoog témpo uit. Alle aanvallende activiteiten wa ren echter juist daardoor tot mislukken gedoemd. Zelfs de serieuse jacht die met Rotter dammer Rob Kroep, Gouwe naar Martin Huizinga en Ha genaar Joop Kettenis, werd ontketend door de twee West landers Peter Koppert (Mon ster) en Naaldwijker Nico Toussaint. Zij kwamen nadat Prinsen de samensmelting van de eerste en tweede groep had gebruikt om de anderen vaarwel te zeggen nog het verst „weg". Gerrie Mak had zich toen (na 50 km) ook al afgemeld bij de jury, De op de baan trainende Schiedammer: „Ik heb veel last van mijn pokkenprik. Ie dere wedstrijd sta ik na een uur op „tilt". Maar ja, ook dat zal wel weer overgaan". Kans op een regionaal succesje was er derhalve nauwelijks voor de wielersupporters in Hoek van Holland. Peter Kop pert fietste iets te behoudend, Kus voor de winnaar. Nico Toussaint (wel weer in die finale net op het goede moment mee en ten slotte nog 3e) nam evenmin overtuigend het initiatief en Joop van Vliet bleek zijn reserves tot het laatste te bewaren, In de re gen rukte hij nog verrassend op naar een tiende prijs. a venzander Marcel van Leeuwen slaagde er aan het wiel van Prinsen, dat hij overigens als enige kon hou den nog in bij de groep door Henk Kruithof prijsrijders terug te komen. Maar ook dat was niet genoeg voor echte opwinding in De Hoek. Het plukje renners joeg voort. Iets verbrokkeld op het laatst. Zeker nadat de regendruppels de bochten in glijbaantjes ver anderden. Looyenstein, Vooijs, Kroep, Zuydweg, Toussaint en natuurlijk Prin sen konden daarop het ge makkelijkst uit de weg. Het kleumende publiek noteer de daarna de volgende uit slag: 1. Ad Prinsen (Raams- donkveer) 90 km in 2.12.10, 2. G. Looyenstein (Noordwijker- hout), 3. N. Toussaint (Naald wijk), 4. J. Vooijs (Schevenin- gen), 5, J. Zuydweg (Rotter dam), 6. G. Kuit (Zwanen burg), 7 R. Kroep (Rotter dam), 8. M. Rietveld (Rotter dam), 9. M. Huizinga (Gouda), 10. J. van Vliet (Honselers- Ad Prinsen juichend over de streep. dijk), 31. W. Bussem (Dord recht), 12. J. de Groot (Har- dinxveld), 13. P. Koppert (Monster), 14, G. de Wit 0s- Gravendeel), 15. W. Schuur- huizen (Rotterdam), 16. M. van Leeuwen ('s-Gravenzan- de), 17. H. Craane (Dord recht), 18. P. v.d. Pluim (Hank), 19. C. van Dongen (Oud-Gastel), 20. J. Kettenis (Den Haag). Schiedam „Heb jij al wat gedaan?" Het was de meest gestelde vraag deze week bij SVV waar de selectie voor het eerst bij el kaar kwam. Vrijwel alle spelers gaven ac te de présence en be reidden zich voor op de eerste training on der Fim Visser. Vis ser ging met zijn groep naar het Kra- lingse Bos. „Daar is het op dit moment lekker koel", ver klaarde hij. „Want als je onder deze tempe ratuur op het strand moet gaan lopen hou je het niet uit". De groep was vrijwel compleet Ook Cor Peitsman die als nieu weling duidelijk even de kat uit de boom keek. „Dick Hoog moed komt niet", meende Pim Visser, „hij is bezig een huis te vinden hier in de omgeving". Kort na dat de nieuwe oefen- meester dit echter had gezegd kwam' de ex» FSC-spits toch opdra ven. SVV zal de komende weken dagelijks trai nen. De eerste oefen wedstrijd die ge speeld zal worden is echter pas over een week wanneer NAC in Bminisse de tegen stander zal zijn. irene Marathon Vlaardingen De VZC- zwemster Irene van der Laan heeft zich voorna melijk toegelegd op de lange baan. Vorig seizoen kwam zij ai tot enkele overwinningen en bij de opening van dit seizoen realiseerde zij een derde j plaats in het Belgische Blankenberghe. Op de 300 meter vrije slag nestelde zij zich achter Monigue Wildschut van Njord en Ingrid Politiek van het Haagse DES. De Vlaardingse is voor haar training regelmatig te zien in de Binnenmaas in Mgnshe- rerüand. Dit seizoen wacht haar overigens wel een zwaar programma. Want naast de twee en drie kilometer wed strijden, wil zij de zestien kilo meter marathon volbrengen m Noordkop bij Den Helder en in Sluis in Zeeuw-Vlaande ren. Ook zal zij nog wel enke le malen in België aan de start komen. Op de drie kilo meter schoolslag heren be haalde Leen Beider van ZP- B/Unico een eerste plaats in 41.04. En bij de dames kwam de Vlaardingse tot een derde plaats in 39.05. Schiedam Yvonne Buter, keep- ster van het eerste damesteam van de hockeyv ereniging As- vion, gaat bij deze club ver trekken. Het komende seizoen speelt ze voor het Haagse HGC. Yvonne Buter is jeugdictema- tional. Bij HGC zal ze in eerste instantie bestemd zijn voor het tweede elftal maar verwacht wordt dat ze zeker kanshebster zal worden voor een plaats in de hoofdmacht Bij Asvion zal door bet vertrek van Buter waarschijnlijk Loes Jorisse als nieuwe keeps ter worden inge zet. Ze speelt nog maar twee jaar hockey, maar bewees in die tijd wel degelijk over kwa liteiten als doel vrouwe te be schikken. Vlaardingen De laatse wedstrijd ia de nederlaag- serie van Verhoeckx Snacks/Holy tegen sporthuis KetheS/Groenoord is ook de beste van de hele reeks geworden. Twee gelijkwaardige tegenstanders hiel den elkaar zeven innings lang in evenwicht VS Holy won dit spannende duel uiteindelijk met 5—4 en bleef, met uitzondering van de wedstrijd tegen St. Lodewijk, bet verdere toumooi ongeslagen. AJ weken hadden beide teams naar deze confrontatie uitge keken. De onderlinge rivaliteit is groot en men was er op gebrand aan te tonen wie nou wel het beste honkbal speelt in het Waterweggebied. On danks die wil om te winnen hadden beide coaches toch met het sterkste team het veld ingestuurd. Bij Groen oord stond Ger Droog op de werp- heuvel in de plaats van Hans Vroon en Bob Soudij n had achtervanger Wim Pijpers vervangen door Hans van BerkeL Beide wissels bleken een verzwakking, die dan ook later gecorrigeerd zou worden Reputatie Aanvankelijk deed werper Ger Droog het uitstekend op de Schiedamse heuvel. Hij stond de Vlaardingse aanval in drie innings maar drie bonkslagen en slechts één punt toe. VS Holy werper Ab Bruinekool had het heel wat moeilijker in die beginfase. De gevrees de Schiedamse aanval had weinig respect voor zijn repu tatie en sloeg er lustig op los- In de eerste inning waren er ai bonkslagen van Ruud Stentler, Jan Stijger en Jan Switser, waardoor SK Groe- noord op een 0—2 voorsprong kwam. Vier wijd voor Ger Droog en een honkslag in de volgende inning van Rob Switser, bracht de stand zelfs op 0—3. Ook in de derde slagbeurt kreeg Ab Bruinekool het zwaar te verduren. Opnieuw waren er drie honkslag en, dit maal van Gerrit Smit, Jan Switser en Jan Stijger,waar door de bezoekers tot 0—4 uitliepen. Vertrouwen Coach Bob Soa dijn greep in en verving catcher Hans van Berkel, die een zwakke partij speelde, door Wim Pijpers, Hierdoor kreeg Ab Bnrine- kool zijn zelfvertrouwen te rug, en ging steeds beter gooien. Ook de Vlaardingse slagploeg kreeg meer vat op werper Ger Droog. Er werd zuiniger gespeeld en VS Holy kreeg drie honken beset Een obstructie-geval van Emile Denmynck tegen korte stop Hans Vroon betekende een nul en daarom kon uit deze gunstige positie alleen Piet van de Mark scoren: 1—4. Pas in de vierde inning kwam VS Holy wat onder de druk van de gasten vandaan. Een honkslag van Bas van Hees bracht eerst Ab Bruinekool binnen, waarna Emile De- muynck Piet van de Mark' over de thuisplaat bracht Nog altijd leidde SK Groe- noord met 34. Zij waren echter niet in staat de voor sprong uit te bouwen. De Vlaardingse verdediging on der leiding van werper Ab Bruinekool sloot nu als een bus. Ingreep Aan de andere kant was Ger Droog een minder zekere fak- tor geworden. Hij werd dan ook in de vijfde inning door Freek Keckweg vervangen. Ger Droog - uitstekend begin - Ook hij kon de Vlaardingers niet voldoende afstoppen. Twee maal vier wijd en een infield hit betekende op nieuw drie honken bezet voor VS Holy. Coach Cor van der Velden wilde beslist winnen en greep opnieuw in. Hij liet Hans Vroon het karwei afma ken. Deze leek aanvankelijk succes te hebben en stuurde Jonnen van Soelen met drie slag aan de kant Cedric Pierre liet zich echter niet wegsturen, hij sloeg de bal voor twee honken in het rechtsveld. Hierdoor konden Piet van de Mark en Wim Pijpers binnen lopen en VS Holy stond met 5—4 voor. In de laatste inning was het snel bekeken. Hans Vroon bracht met een honkslag de span ning nog wel even terug, maar toen hij bij een poging het tweede honk te stelen werd uitgetikt, had de thuis club zich ook nu weer niet laten verrassen. Werpcijfers VS Holy, Ab Bruinekool, 8—3—9, met twee fouten. SK Groenoord, drie man, 4-4—7. Groenoord znaakte slechts één fout Medio augustus start de KNVB afdeling Rotterdam weer met de cursus voor kandidaat-scheidsrechters. Tot nu toe zijn de aanmel dingen te aai ge- we it de bono:»- - alsnog een h op kandi daten ^weresse hebben- Die kunnen zich opgeven aan het Bureau van de KNVB afd. Rotterdam, Wit te de Withstraat 47a, Rotter dam 3042. O Excelsior^Ö zal ook dit jaar weer deelnemen aan het zo genaamde Quick-kamp in Nijmegen. Morgen zal in het clubhuis „Thurlede" een voorbespreking worden ge houden voor de jeugdige deelnemers aan het traditio nele kamp. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. 9 Voor de B-junioren van Ex- celsiortD stond een wed strijd tegen die van Sparta op het programma. Er is weinig van terecht gekomen. Immers, de Rotterdamse cricket-junioren kwamen maar met drie spelers opda gen. Waardoor de thuisclub niet mmder dan acht spelers moest leveren. De uitslag was dan ook: Excelsior 165 all out, Sparta 49 all out O PPSC moet haar leden, die willen gaan zaalvoetballen, teleurstellen. PP was van plan voor dit jaar drie teams in te schrijven voor de com petitie maar de KNVB heeft bepaald dat de club slechts met hetzelfde aantal teams als vorig jaar aan de compe titie mogen deelnemen. Dus zal PPSC het met maar één team moeten doen. Pas als de Margriethal is verbouwd kunnen de Schiedamse clubs weer met meer teams inschrijven. Gelezen in het clubblad van PPSC: „Het aantal mensen dat PPSC gaat verlaten is veel hoger dan verleden jaar het geval was. Want toen namen er drie afscheid waarvan twee wegens ver huizing. Dit jaar zijn het er zes en die hebben gewoon geen zin meer in voetbal." 0 Ten behoeve van de re creanten heeft de Vlaar dingse zwemdub in het Kol- pabad een dubbele wed- strijdklok aangebracht Dit gebeurde in overleg met het beheer van dat bad. Voor een zwemdub is dat een uit stekend staaltje van zelf werkzaamheid. 0 Voor de zwemavondvier- daagse in het Kolpabad tus sen 29 augustus en 3 septem ber kunnen de deelnemers gebruik maken van tien ba nen in plaats van acht Alle maal om alles in goede ba nen te leiden. 0 Johnnie Heeze, jeugdrijder van SWV Har ga, is zo goed als genezen van zijn. hersen schudding die hij in Zeeland opliep toen zijn tas tussen - het wiel kwam. Na de va kantie zit de Schiedammer wder op de fiets. 0 Ernst Happel, de interium- coach voor het Nederlands EÜtal, wanneer Oranje zich plaatst voor de WK, heeft Theo Laseroms, trainer van FC Vlaardingen, gepolst hem te assisteren in Argenti nië. Voornamelijk omdat hij grote internationale ervaring bezit Laseroms zelf weet echter nog van niets. „Ik zal dan wel", zegt hij, „toestem ming van het bestuur van de FC moeten hebben". Delft In de komende zaalhandbalcompetitie zal men eindelijk evenals hij voetbal kennis kunnen maken met de „gele kaart". Gp het congres van het IHF zijn echter meer belangrijke besluiten genomen met ondermeer het afschaffen van de vijfminutenstraf. In het vervolg kan een speler alleen voor twee minuten naar de strafbank worden verwezen maar bij de derde maal mag de betrokken speler niet meer aan het spel deelnemen. Uiteraard blijft de algehele uitzending voor een zeer grove overtreding van kracht Internationaal arbiter en docent Wim Struik geeft als zijn me ning: „Deze wijzigingen van de spelregels lijken mij een duidelijke verbetering. Vooral het vervallen van de vijfminu tenstraf vind ik een gelukkig besluit. De verwachting is dan ook dat de spelers wat voor zichtig zullen worden al zal vooral in het begin een speler sneller aan een eiskwalificatie toe zijn dan in het verleden. Het is daarom voor een coach noodzaak het verloop van de straffen goed te volgen". Voor het publiek is het invoeren van de gele kaart een verbete ring al zal men er even aan moeten wennen dat een speler als waarschuwing meerdere keren „geel" aangeboden kan krijgen zonder naar de straf bank te worden verwezen. Tot slot is van belang dat het voortaan verplicht is naast rugnummers ook borstnum- mers te dragen. Deze num mers moeien het komend sei zoen gedragen worden door een ieder die speelt in de ere-, eerste, tweede of derde divi sie. V. Vlaardingen Dankzij het succes van de eerste zwemavondvierdaagse, is er vanaf maandagavond 29 augustus tot en met 2 september wederom de gelegenheid om in het Kolpabad de vereiste afstan den te zwemmen. Voor een totaalprijs van vijf gulden kan men inschrijven voor de 4 x 500 meter, terwijl voor de kleinste jeugd een afstand van 4 x 250 meter bestaat Na afloop ontvangt iede reen, die de afstanden heeft afgelegd, een medail le, waarbij degenen die vo rig jaar ook al hebben meegedaan, nu voor een zilveren plak in aanmer king komen. Zoals vorig jaar ook het ge val was, zullen naast die vierdaagse een aantal evenementen worden georganiseerd. Één ding is al zeker, dat het muziek- en majorettenkorps Liber- té zijn medewerking aan dit evenement zal verle nen. Vanaf heden zijn er kaarten verkrijgbaar aan de kassa van het Kolpabad en bij het VW-kantoor in de Visbank. Na tien augustus zijn er ook nog kaarten te verkrijgen in het Holybsd. Vorig jaar telde VZC ruim dui zend deelnemers en men ver wacht er ditmaal zo'n 1500. De Vlaardingse Zwem Club, die dit sportieve recreatie ge beuren thans voor de tweede maal organiseert, heeft de as sistentie ingeroepen van de nieuwe ambtenaar voor spor tieve recreatie in Vlaardingen, Max van der Does. Vlaardingen Na afloop van de laatste wedstrijd in de ne derlaagserie van VS/Holy heelt voorzitter Dick Schoon een winnaar St. Lodewijk de wisseltrofee uitgereikt. Hij dankte alle verenigingen voor hun deelname en prees St Lodewijk met het feit dat het als enige erin geslaagd was de thuisclub te verslaan. Naast de wisselbeker was er een kleinere definitieve beker en voor alle spelers van de winnende ploeg een slaghout- Monster De traditionele Heydse voetbaldag, de offi cieuze opening van het West- Jandse seizoen, gaat definitief niet door. Sportpark Polanen is zaterdag namelijk nog niet speelklaar. Volgende week za terdag ligt het in de bedoeling dat alleen het tweede elftal van 's—Gravenzande tegen een team van Ter Heijde in Monster uit zal komen. Het eerste elftal van 's—Graven zande, dat dinsdagavond al met de training begint, speelt op die dag in het kader van de haringserie tegen Scheven- ingen. Onderhoud en reparatie Voor het LEVEREN. SCHOONMAKEN EN REPAREREN van uw geisers naar Smederij Daub, Cattenburgstr. 00. Vlaardingen. Tel. 34 30.36. Kant. mach./ inventarissen Wij zouden het er wet in willen pom pen voor SCHRUF- TEL- en REKEN MACHINES, eersta kijken bij A.V.E.- H.A moer dan 500 machines m voor-' rea-d. Prijzen va f 95.-. Ook zater dags geopend A.V E.HA importeurs van kantoormachines, Schieweg 50. telefoon 01t>24a43l. Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4