Kinderdagverblijven schreeuwen om ruim e Visserij- museum herdenkt 15 jam' Katja en Honki Ponk lonken naar leegstaande scholen» VJaardingse schepen aan de wal gebleven Krakerseehtpaar ging professioneel te werk 1 EkiÉSÈi Klappen na stukgelopen verhouding OP VERZOEK VAN MINISTER: Uit de bocht en over de kop Levens gevaarlijk bluswerk Geen peuterzaal in „De Deel" Vrouw trapt deur bij poiitié m Achtervolging door sloten en struiken Maandag 18 juli 1977. ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25875- 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Het kinder dagverblijf Katja wil een dependance in de leeg staande Dr. Kuy per- school in West. ^;;»v Schiedam „Dat is nou groot geluk hebben. Dat die man het heeft overleefd". Zo reageert men bij de politie ophet blus werk dat Schiedammer Gras hof onlangs in zijn huis aan de Berkenlaan verrichtte. Het vuur was ontstaan in de keu ken van de woning. Mevrouw Grashof had fjiaar een pannetje met boterjus op het eleetrisch fornuis gezet. Zij was echter met de buurvrouw een praatje gaan maken en vergat daarbij helemaal de jus. Na een half uurtje zag zij dan ook rookwol ken uit de keuken komen. Haar man, die op de zolder was, werd gealarmeerd en deze be dacht zich niet lang greep on middellijk de tuinslang. Met een fikse waterstraal bluste hij het vuur. Pas veel later drong lot hem door dat water electn- sche stroom geleidt en hij dus door het bluswerk gedood had kunnen worden. Vlaardingen Tijdens de laatst gehouden vergadering van de Culturele Raad VI aar dingen is een verzoek, om de multifunc tionele ruimte „De Deel" in het scholencomplex Holy-NoorJ be schikbaar te stellen als peuter speelzaal, afgewezen. Reden is de hinder, die de in dit complex gehuisveste scholen zullen on dervinden. Krachtens de alge mene voorwaarden mag, indien een dergelijke situatie zich voordoet, geen verhuring plaatsvinden. Vlaardingen Het Visserijmuseum aan de Westhavenkade in VIaardingen bestond vorige week donderdag precies vijftien jaar. De mijlpaal in bet nog betrekkelijk korte leven van het museum werd echter niet „gevierd". „Wij wisten bet wel", zo zegt museumdirecteur J. van Dorp, „maar een feest hebben we er niet van gemaakt "Wat hij wel een „feest" vindt, is de toenemende belangstelling. Precieze cijfers kon hij nog niet vermelden, maar het is een vaststaand feit dat het gemid delde bezoek royaal boven dat van 1978 ligt Vooral het afgelo pen voorjaar mocht het mu seum zich m een toenemende populariteit verheugen. Van Dorp is van mening dat de groeide belangstelling niet al leen te danken is aan de vele schoolexcursies, maar ook van wege de vele artikelen in de pers, televisiefUtsen en niet te vergeten de mond tot mond re clame. Nog even een stukje historie, voor wie de „geschiedenis" van het museum niet kent Begonnen werd in 1962 aan de Westhaven- kade 45 onder de naam Mu seum van de Nederlandse Zee visserij. Het werd officieel geo pend door de toenmalige com missaris van de koningin, mr. J. Klaasesz. Sedert mei 1971 is het visserijmu seum gevestigd in het huidige pand, waarin vroeger de de be lastingdienst en nog eerder de PTT gevestigd waren. Vele her inneren zich nog wel dat de heropeningsptechtigheid werd vemcht door prinses Beatrix en haax man. Houthakkers, timmerlui, ze zijn er niks bij. Rond het Schrei huisje op het Hoofd in Schiedam-Zuid, vlakbij de Waterweg, klinkt al dagen het gehamer, gezaag en ge- schaaf van jongens en meis jes uit de wijk van peuter tot puber is er bezig: het timmerkamp dat (onder toe zicht van het Gorzense club huis Dukdalf) enkele weken wordt gehouden. Een zome- ractiviteit, die eigenlijk veel en veel langer moet duren, gezien het enthousiasme waarmee wordt gearbeid al leen al. Creatieve uitingen van de kinderen doen gezelli ger aan dan een speelplaats met wip, glijbaan of schom mel; het timmerkamp telt steeds meer hutten, bouwsel- tjes, hekwerk en tuintjes maar ook worden er andere dingen gemaakt. Zo staat een zeepkistenrace op sta pel. En al die dingen worden gemaakt door kinderhanden en volwassenengereedschap. De zwaarlijvige Ton Mole naar, clubhuisleider, ver zuchtte dezer dagen: rt2ij werken zich in het zweet". Warm was het op meer plaat sen. Vandaar misschien de fouten met foto's in deze krant. Zo ontbrak donderdag abusievelijk een foto van de opening van dit timmerkamp en daan/oor in de plaats ver scheen een kiek van een Irv- dianenfeestje uit Hoek van Holland (zie ook de vrijdag krant). En vrijdag kwam bij het stukje over het fotoboek van Schiedammer Hans van der Sloot per ongeluk een portretje van zijn VJaardingse naamgenoot. Vlaardingen De politie heeft dit weekeinde be middeld in een stukgelo pen liefdesverhouding tussen een Amerikaanse en een Spanjaard. De 17-jarige in Rotterdam wonende Amerikaanse M.G, wilde niets meer weten van haar vriend LJM. Bij het BP-station langs rijksweg 20 zag ie mand hoe deze in Rotter dam wonende Spanjaard het meisje klappen gaf en haar in zijn auto sleurde. De verbijsterende voorbij ganger waarschuwde de politie, die het signale ment weer doorgaf aan de korpsen van de omlig gende gemeenten. De po litie in Naaldwijk zag de gezochte wagen het eerst en hield de wagen dan ook staande. Van het Westland werden de in zittenden weer terugge bracht naar Vlaardingen. Na verhoor op het poli tiebureau aan het Delft- seveer werden de twee daarna weer op vrije voeten gesteld. Geen van beiden deed aangifte. >'-T j*!' Schiedam De twee kinderdag verblijven in Schiedam schreeuwen om ruimte. Niet alleen omdat men an al krap zit, maar ook omdat door de nieuwe rijksbijdrageregeling de tarieven per 1 september aanmerkelijk dalen en daar door oog meer aanmeldingen worden verwacht. Katja en Honki Ponk hebben aan het college van burgemeester en wethouders schriftelijk om nieuwe ruimte gevraagd. Een subcommissie onrïeraoefct reeds de mogelijkheden. Het kinderdagverblijf Katja aan de Lange Haven lonkt naar de voormalige Dr. Kuyperschool in West In het gebouw van de bijzondere lagere school aan de Stadhouderslaan wil men een dependance openen. Het ge bouw dat sinds september vorig jaar leeg staat telt acht lokalen. Katja is voorlopig echter al blij met een gedeelte. In het school gebouw wordt ook de nieuwe moeder-mavo ondergebracht Het kinderdagverblijf in het hart- Ook al hebben van de ruim je van Schiedam heeft nu ge- „Het gebouw ziet er nog goed uit ke de Jong, bekijkt de behoefte en heeft buiten speelgelegen- aan de voorzieningen, heid", aldus Ben Goederond voorzitter van het bestuur van VERHUIZEN Katja, „bovendien is het er vrij rustig wat betreft het verkeer. Honki Ponk m Kethel wil geen Daar komt ook nog eens bij dat dependance. Het kinderdagver bet vlakbij de Gorzen ligt, waar veel gezinnen met jonge kinde ren wonen". honderd cursisten maar tien moeders hun kind aangemeld voor een kinderdagverblijf lijkt de combinatie toch uitstekend. Katja, dat in november 1970 met drie leidsters is begonnen en nu zesentwintig personeel sleden heeft zal dan wel weer meer mensen in dienst moeten nemen. middeld zo'n tachtig kinderen blijf wil naar een grotere ruim te verhuizen. Eigenaresse Marja van Wolferen heeft al iets op het oog: de kleuterschool *t Ke teltje aan de Schiedamseweg die binnenkort met vier lokalen leegkomt te staan. allereerste plaats willen we ech ter uitbreiding omdat we nu ai krap zitten De kinderen spelen bijvoorbeeld nu ook in de slaapkamer. Er is geen aparte ruimte". De prijzen van Honki Ponk en Katja worden door de landelij ke regeling hetzelfde per dag twaaif gulden (voor eik volgend kind oen gulden), voor een hal ve dag zes gulden. Schoolgaan de kinderen slechts acht gulden per dag. per dag. Aan een schatting hoe- Aan de Kerklaan heeft men nu „Men hoeft nu met meer een be veel er bij komen als de tane ven straks goedkoper worden durft Goederond zich met te wagen. „Wel een groot aantal'", zo zegt zij. Er ls dan ook al een commissie die een toelatingsbe leid bestudeert. Een subcom missie, onder leiding van Anne- zo'n twintig kinderen per dag Meer kunnen er ruet bij. Na de verhuizing zou Honki Ponk nog wel tien kinderen er bij kunnen hebben. „Tc groot willen we met worden", aldus Marja van Wolferen, „het gezinsverband willen we handhaven. Op de roep te doen op de bijstands wet. Gewoon een formulier in vullen en klaar is Kees", aldus Ben Goederond, „die sociale dienst is voor veel mensen een drempel geweest, dus nu dat verdwijnt zullen we ook wel meer aanmeldingen krijgen". Vlaardingen Evenals zijn collega's, beeft ook reder Kwakkelstein uit Vlaardingen besloten zijn schepen nog enkele dagen aan de ketting te houden. Oorspronkelijk was hij van plan om twee van schepen naar de Ierse wateren te sturen. Op aandrang echter van minister Fons van der Stee, en na overleg binnen de Neder landse redersvereniging, beeft ook hij besloten zijn schepen in de haven van Lf mui den te laten. Evenals de voorzitter van de redersverenigingde heer Parlevliet uit Katwijk, vindt de heer Kwak kelstein het besluit hoogst merkwaardig. „Maar ja", zo zegt hij,je legt je maar bij zijn dringen de verzoek neer. Maar zo langzamerhand begrijp ik er niets meer van. Ze hebben in Luxemburg en Brussen van de Noordzee, polibek-troebel viswater gemaakt". De Vlaardingse reder doelt hierbij op de uitspraak van het Europese Hof in Luxemburg, dat de door Ierland eenzijdig uitgeroepen 200-mijlszone, ongeldig heeft verklaart Dit betekent dat men daar weer vnj kan vissen. Om de Ieren nu met al te veel op stang te jagen, heeft Van der Stee aan de vissers gevraagd nog enkele dagen bun geduld te bewaren. Hoewel Kwakkelstein weinig begnp kan opbrengen voor het ministeriele ver zoek, had hij een en ander wel verwacht. Reeds m onze krant van vonge week woensdag stelde hij dat de Ieren zouden trachten „lijn te trek ken". Een dezer dagen echter zullen zijn schepen rntva- ren naar de Hebriden. waar van donderdag af weer mag worden gevist. Immers op 20 juli vervalt het verbod om binnen dat gebied te vissen. Overigens maakt Kwakkelstein zich ern stig zorgen over de toekomst De wijze, waarop nu wordt gevist bevalt hem allerminst. „Het wordt zo langzamerhand een zenuwslopende si tuatie voor de mensen op de schepen", zo zegt Kwakkelstein. „Je weet met wat er boven je hoofd hangt. Zonder pardon worden er vnje zones afgekondigd en overtreders worden ge pakt". Dit nieuwsblad, waarw u al het nieuws uit eigen om geving Kunt vmdan, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met bet Rotte rdamscb Nieuwsblad. Stuur mij dit mouwsbtad 14 dagon graiis op prooi toe m combinatie mat: Rotterdsmsch Nieuwsblad Naam Adres Deze pon in open 'envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer B3t, Ron&tdam Schiedam Bij een ongeluk op bet Ketelplein is dit weekeinde d 58-jarige Rotterdammer EL P. A. V. ernstig gewond. De man is met een zware hersenschudding, dubbele armbreuk en snijwon- den aan het hoofd opgenomen in het Dijkzigtziekechuis. De wagen van de Rotterdammer was door nog onbekende oorzaak uit de bocht gevlogen, het talud afgereden en over de kop geslagen. Vlak voor een vijver kwam de wagen total-loss tot stilstand. Vlaardingen De voor deur van bet politiebu reau aan het Delftseyeer is dit weekeinde inge trapt. Dat werd gedaan door de 21-jarige M. K. uit Vlaar dingen. De vrouw wilde een agent spreken. Toen zij te horen kreeg dat die geen dienst had en ook niet op het bureau was, trapte zij de glazen deur aan diggelen. Een gedeel te van de nacht heeft zij vervolgens op het bureau moeten doorbrengen. Vlaardingen Na een wilde ach tervolging door sloten en strui ken zijn zes politiemannen er dit weekeinde in geslaagd drie inbrekers te pakken. De 20-jange M. J. 2de 18-jange J. N. en de 2ö-jange militair A. B. zijn nog ingesloten op het politiebureau. De dne Vlaardmgers vluchtten voor de politie toen zij werden betrapt bij een inbraak in de kantine van de voetbalvereni ging RK Wik. De ruiten van het gebouwtje in het park Nieuw- land hadden zij ingeslagen. De jongens renden met de agenten op hun hielen door de struiken van het park, door sloten en over de njksweg. Zij bleken echter net met snel genoeg Hoek van Holland Met de arrestatie van de 47-jarige GA van L. uit Helmond vorige week woensdag heeft de Hoekse politie een goede slag geslagen. Geble ken is dat de man, al dan niet in samenwerking met zijn vrouw, reeds tientallen auto- inbraken op zijn naam heeft staan. Verwacht wordt dat hij nog meer bekentenissen zal afleggen. Van L. werd op heterdaad be trapt toen hij probeerde het raampje van een auto, die op een parkeerplaats stond, open te breken. Het was zijn vijfde auto-kraak m Hoek van Hol land. De man, die geen vast werk heeft, reisde met zijn. vrouw en twee kinderen het hele land door. Het recept dat hij gebruikte was zeer eenvoudig. Op drukke parkeerplaatsen werd eenvou digweg een picknicktaf eitje opgezet, waarna langs auto's werd gewandeld om te zien wat zich daarin aan waarde volle spullen bevond. Auto's, waarin tasjes, portemonnees en dergelijke lagen, werden snel en vakkundig opengebro ken, terwijl vrouw en kinde ren met hun vorm van „berm toerisme" de aandacht afleid den. „Uiterst geraffineerd en professioneel", zo kwalificeert de politie de braakmethode. Naar schatting is op deze wijze voor meer dan 20.000 gulden aan giro- en betaalcheques ge stolen... en geïnd. Bij huiszoe king bij de verdachte trof de politie bovendien lege dames tasjes en portemonnees aan, die afkomstig waren va in braak en diefstal. Het echt paar, dat voorlopig ingesloten blijft, is inmiddels vnjdag voorgeleid voor de officier van justitie. Helaas blijkt dit geval niet op zich zelf te staan. Er zijn in Hoek van Holland nog meer „krakers" die het op auto's hebben gemunt Het gaat hier met name om gelegenheidsin brekers die gebriuk maken van de overgrote toensten- stroom die thans m De Hoek stokt. De pohüe adviseert dear- halve met klem geen waarde volle spullen ui de wagen, ach ter te laten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1