CELERITAS IN DE BLOEMEN ion kbalpropagan da VS Holy Reputatie van Groenoord niet aangetast SCHIEDAM 'SLACHTOFFER' Cor de Boer stevig aan de leiding Neusbeen gebroken Bas naar Italië - -ï r~"% JfaNr i 'idtééÈS Na twee innings al 8-1 voorsprong Vriendschap Verrassende „Wandeletappe" in Vlaardmgen Hersiel bij Wassenaar winst voor Excelsior '20 For tuna snel van start Bridgepaar Engelsman/ Wever kampioen Vier jeugdleden NOAD naar Nationale MAANDAU- lö JUJjI 1977 VD/SC/WW Vlaardmgen VS Hoty- werper Bas van Rees is na de wedstrijd van zon dag tegen Ceïeritas on- middellijk vertrokken om zich bij het Neder landse jeugdteam te voe gen, dat nog diezelfde dag naar Italië is ver trokken voor de Europe se jeugdkampioenschap pen honkbal. Vlaardmgen „Bit was nou honkbalpropaganda". Bit zei een uiterst tevreden Bob Soudijn» terwijl hij toekeek hoe kampioen Ceïeritas door zijn aan hang in de bloemen werd gezet Bob Soudijn was zó tevreden, omdat Verhoeckx Snacks/Hoïy, on danks het verlies met 4-3 een prima wedstrijd had gespeeld. Vooral werper Bas van Hees had zich weer uitstekend geweerd tegen de zo erva ren slagmensen van Ceïeri tas, waarvan de meesten eerste- of zelfs hoofdklasse ervaring een gave tweehonkslag van Ce- dric Pierre op 2-0 gekomen. In de derde inning werd het zelfs 3-0, toen. Ab Bruinekool kon scoren op een honkslag van Piet van de Mark. hebben. Hij, als Ceïeritas had tot dan toe met hem niet meer". Gesterkt door de terugval in de Vlaardingse aanval en belust op het kam pioensfeest, greep Ceïeritas in de achtste inning de kans als nog tot winst te komen. Rob i Vakkers {4 uit 4) en Carlos St. Jago sloegen beiden een honk slag en toen Aad van de Berg de bal met kon fielden, was het 3-4. 53» achttienjarig broekje, pres teerde het toch maar om zijn corifeeën van enkele ja ren terug" op negen maal drie slag te trakteren. Zijn werpeijfers, 9-2-9, waren dan ook vrijwel gelijk aan die van Ceïeritas werper Fred Rietdijk (8-6-1). die op enige jaren hoofdklasse-er- varing kan bogen. Ook de Vlaardingse verdediging speelde een zeer goede partij. Pas ui de achtste inning maakte middenvelder Aad van de kunnen waarmaken dat hier de kampioen aan het werk was. Alleen in de eerste slagbeurt kregen de Hagenaars drie hon ken bezet, maar een gave vel- daktie tussen Jan Lugthart en Ab Bruinekool, damde de Haagse plannen tijdig in. Pas na zes innings kwamen de gas ten los. Konkslagen van Rob Vakkers, Mell Simmens en Fred Rietdijk tilden de stand naar 3-2. Nog leek er voor VS Holy niets aan de hand. Met uitstekend spel verdedigden zij de laatste theoretische kans op de titeL Bergh het enige foutje, tot dan toe was er foutloos gespeeld. Bob Soudijn: „Als wij na die 3-0 Het was dan ook terecht dat coach Bob Soudijn van een pri ma wedstrijd sprak. De Vlaar- dingers hadden Ceïeritas im mers tot en met de zesde inning in de tang gehouden. Al in de eerste slagbeurt waren zij door hadden kunnen doordrukken, dan hadden wij zeker gewon nen. Nu kregen ze de kans om terug te komen. Het blijft voor mij onverklaarbaar dat het ineens stopt. Rietdijk ging niet beter gooien maar wij raakten Talent In de laatste slagbeurt zette Bob Soudijn nog Cees Kust en Hans van Berkel in, maar Ceïeritas was in de winning mood en liet zich niet meer verrassen. De 3-4 uitslag betekende Ver hoeckx Snacks eerste thuisne derlaag en voor de Hagenaars het ongeslagen kampioenschap. Coach Paul Benjamins van de bezoekers had alle waardering voor de thuisclub. „Dit is de enige ploeg waar wij angst voor hebben gehad", zei hij. „VS Holy is een team dat goed 4 honkbal speelt, bovendien be schikken zij over veel jeugdig talent dat in de toekomst zeker nog van zich zal laten horen". - Aan spanning geen gebrek bij VS Holy-Celeritas. iS, f is' a - Schiedam Het is ook de honkballers van The Birds niet gelukt koploper Sporthuis Kethel/Groenoord in moeilijkheden te brengen. De gasten, die ïn de laatste vier wedstrijden niet meer waren verslagen, moesten in Schiedam buigen voor de kracht van de thuisclub, die slechts 6 1/f inning nodig had om zijn reputatie te bevestigen en moeiteloos een 13-1 over winning bereikte. The Birds hadden hun opmerke lijke resultaten van de laatste vier wedstrijden behaald onder leiding van hun nieuwe Ameri kaanse werper. Nu hij wegens zijn werk niet aanwezig kon zijn bij dit belangrijke duel, bleken de Zoetermeerders slechts over een middelmatig team te beschikken. Drie wer pers gebruikten zij om de ster ke Schiedamse aanval in te tomen. Geen van drieën bleek daartoe in staat. Het werd dan ook een eenzijdige wedstrijd, waarin SK Groe noord alleen de eerste twee in nings voluit speelde. De toen al verkregen 8-1 voorsprong en de geringe tegenstand, inspireerde met tot grootse daden. Niette min deed SK Groenoord er ai- les aan om de wedstrijd voor het pubüek aantrekkelijk te houden. Maar zowel de tegen standers als de matig leidende scheidsrechters werkten hier niet aan mee. Fouten Al in de eerste slagbeurt nam de thuisclub een kleine voor sprong. Bonkslagen van Gerrit Smit en Hans Vroon en een fout van eerste honkman Wei- ton Esperit, tilden de stand naar 2-0, Toen de gasten in de volgende slagbeurt tegen scoorden, leek het er op dat het spannend zou worden, In de gelijkmakende beurt maakte de thuisclub aan deze illusie al Snel een einde. Tien hittere kwamen in het slagperk alvo rens de derde nul viel. Met zes honkslagen en evenzovele pun ten had SK Groenoord met 8-1 Schiedam In de wed strijd SK Groenoord— The Birds raakte reebts- velder Bob den Duik van The Birds door een ge worpen bal ernstig ge blesseerd. De bal, die via de slaghelm het gezicht van Den Pulk trof, brak diens neusbeen. Na be handeling in het zieken huis kon Den Duik met een geschonden aange zicht de thuisreis aan vaarden. Vïaardingen Aan het ver-; versingskanaal heeft de,: hengelaarsvereniging j Vriendschap" het vijfde: concours vervist. Behou-i dens een paar uitschieters! bleef de vangst ver bene-- den de verwachting. ïn> klas A won H. Vink de' wisselbeker, in klas B S.j Boven en in de C klas C.j Meeldijk. De eindstanden! waren: S. Boven 2785 gram,! 2. T. Boven 1620 gram, 3. j a Vink 1480 gram, 4. C.i Vink 1140 gram, 5. B. Pen-| ning 10S0 gram, 6. ZVL Ter mijn 1010 gram, 7. W. Hui zen 735 gram, 8. F. Koud- staal 680 gram, 9. J. Broere 655 gram, 10. C. Meuldijk 375 gram. de leiding stevig in handen ge-! nomen. The Birds waren met in staat hier: verandering in te brengen. Wer per Hans Vroon, 12-14, was voor hen met te bespelen. Bo vendien opereerde de Schie-j damse verdediging gedurende! de gehele wedstrijd foutloos. Er kwamen dan ook zelden Zoeter meerders op de honken. Bij SK Groenoord lukte dat wel. Al in de vierde slagbeurt liep hel ver schil op tot oen punten. Gerrit Smit, Hans Vroon en Jan Stij- ger scoorden moeiteloos op het zwakke optreden van tweede werper Kees Buchter, die na de tweede inning eerste man Wil- fried WiUems was komen ver vangen. In een poging om, ver dedigend althans, nog iets te redden, werd ook Buchler weer vervangen. Remont Hanoy be klom nu de heuvel. Groenoord vond het genoeg en nam gas terug, waardoor Hanoy voor de afgang werd bespaart Niettemin moest ook hij nog twee1 punten toestaan. In de vijfde! scoorde Theo Burgerhout en in de zesde inning mocht Ger Reckweg nog een staaltje van zijn snelheid op de honken ten beste geven. Hij stal het derde, honk en profiteerde even later van de onoplettendheid van de gasten, door ook de thuisplaat stelend te bereiken. De eind stand werd hierdoor op 13-1 bepaald. Groenooras beste slag man was Hans Vroon met 3 uit 3 (1000). De totale werpeijfers van The Birds waren in zes' innings, 4-3-10, met vijf veldiou- ten. $Lmm Ton Ebbsn .zo niet meer. Wassenaar De honkbal lers van Schiedam heb ben zich tegen het ster ke Wassenaar duidelijk hersteld van de inzin king van de laatste vier wedstrijden. Niettemin verioor Schiedam in twaalf innings met 4—3. Coach Tom Ebben: „Niet Wassenaar heeft ons verslagen, maar hoofdseheidsreehter Teun Mulders. Wat deze man allemaal uithaalde ten nadele van ons, grenst aan het ongeloo flijke. Toen ik in de vijf de inning om uitleg over een beslissing van hem kwam praten, zei hij or omwonden dat dat ons zou opbreken. Hij riep daarna glashard drie maal vier wijd af, waardoor Wassenaar goedkoop aan zijn pun ten kwam. Als dit alle maal mogelijk is, dan hoeft honkbal voor mij niet meer". Schiedam was zo sterk begonnen tegen deze sterke tegenstander. Verdedigend klopte het al van- gen, voelde deze zich beledigd en stuurde Ebben weg met de mededeling dat dit hem wel zou opbreken. Gelijk af de eerste inning, maar ook aanvallend liep het goed. In de derde slagbeurt opende Fred Reymer met een honksiagen werd door Ronald Bol een honk verder gebracht. Een honkslag van Lou van de Hamer bracht Schiedam op 0—1. Een fout van de Wassenaarse korte stop op een tik van Emile Vervloei bracht ook Lou van de Hamer binnen, 0—2. In de derde slagbeurt scoorde Lou van de Hamer opnieuw op een honkslag van Emile Ver vloei Wassenaar wisselde wer per Eddy Nieuwenhof (3—1—6) voor Aad Bischot, die Schie dam wel kon afstoppen. Geen punt werd er meer gemaakt. In de gelijkmakende vijfde beurt ontspon zich het incident met scheidsrechter Mulders. Veld- scheidsrechter Van Lierop gaf de slagman/honkloper van Was senaar uit, maar hoofdscheids- rechter Mulders negeerde de re gels en herstelde dat na een protest van Wassenaar. Toen coach Ton Ebben aan scheids rechter Mulders om uitleg vroeg en daarbij bleef aandrin- Ten onrechte gaf Mulders daarop de volgende drie slagmensen van Wassenaar allen een vrije loop op vier wijd, waardoor de thuisclub op 23 kwam. Was senaar maakte gebruik van de woede bij de Schiedammers en scoorde Ook nog de gelijkma ker. Er ontspon zich nu een strijd om het winnende punt die tot aan de twaalfde inning in de verlen ging zou duren. Intussen had Scheidsrechter Mulders nog en kele dubieuze beslissingen in het nadeel van Schiedam geno-: men, die gelukkig geen verdere schade aan konden, richten. In die twaalfde inning sloeg Wil Koot een tweehonkslag, waar-' over men het opnieuw niet eens kon worden, of de bal op of buiten de lijnen de grond had geraakt? Opnieuw besliste Mul ders in het voordeel van Wasse naar, dat via een honkslag van Aad Bischot het winnende punt binnen sloeg. Werpeijfers Schiedam, Wout Don, 7-5-9. drie veldfouten. Wasse naar, Eddy Nieuwenhof in 4 1/3 inning, 3-1-6, vier fouten. Aad Bischot, S—O—1. Schiedam De eerder verregen de cricketwedstrijd VtJC-Ex- celsior'20 is een verrassende en gemakkelijke overwinning ge worden voor de Schiedammers. Dit vooral dank zij het uitste kende bowlen van Koos Gouda (7 voor 37), die gesteund door een goed fieldend veld (7 van gen) onbespeelbaar bleek, VUC werd als1 eerste naar de wickets gestuurd. Via een slecht begin, 12 voor 2, werd het dankzij Rob Allex 29 en Maarten AJladin 12 een totaal van 41. Toqn volgde bij de Ha genaars een volledige inzinking en konden zij alleen via André de Vries 12 en Max Goke 16 not out nog het totaal naar 107 brengen. Het openingspaar Thom de Veth 18 en René Schewe 30 zorgden er voor dat het een zorgeloze overwinning werd voor Exeel- sior'20. Via 65 voor 3 werd het dankzij Wim Putter 34 not out en Henk Rensman 13 not out een ruime zeven wicket over winning. Door deze overwinning is Exeel- sior'20 wel in een gunstige posi tie gekomen voor het kam- pioenschap.De komende twee weken zijn de Schiedammers vrij. De stand is: 1 Excelsior'2ö 10-37, 2 Quick 9-31, 3 VUC 9-29, 4 HBS 9-28, 5 Hilversum 10-30, 6 Ajax 9-27, 7 VOC 8-16, 8 Sparta 8-10. Vlaardiogen Onder grote be langstelling en goede weersom standigheden liepen enkele le den van de atletiekvereniging Fortuna m«e in een vijftien kilometer stratenloop in Sint Maartensdijk op bet eiland Tholen in Zeeland. De organi satie had nogal moeilijkheden met het bijhouden van de tij den en de telling over de twaalf ronden hetgeen ook de nodige problemen opleverde. Bij de snelle opening van de wed strijd gingen de Fortuna atleten Sjaak Hoogendijk, Luc Du mont, Aad van der Water en Jan Post goed mee. Na onge veer zes kilometer liep Sjaak Hoogendijk, op het ogenblik in stijgende vorm, geleidelijk weg van Luc Dumont, die zich op dat moment goed had losge maakt van Aad van der Water en Jan Post. Aad van der Wa ter, na een korte stop periode weer terug in de wedstrijd sport, bleef op zijn beurt Jan Post weer voor. Uiteindelijk finishte Sjaak Hoog endijk als tiende in 58,10. Luc Dumont werd achttiende in 61.39. Aad van der Water be haalde een zeven-en-twintigste plaats met 64.11 en Jan Post was de laatste Fortuna-atleet in een tijd van 68,17. Van de ruim honderd deelnemers werd M, Beck van AAC eerste in een tijd van 53.39.03. Vlaardmgen De regionale renners hebben de laafste tijd ongetwijfeld veel gekeken naar de verrichtingen van hun confraters in de Ronde van Frankrijk. Sloeg in de wielercompetitie gewoonlijk de vlam metee in de pan, nu bleek men „Le Grand Bouclé" als voorbeeld te nemen. Dat wil zeggen een gezapig begintempo, dat ook halverwege koers nog iiet strijdliedd beheerste. Men trachtte er een heuse „wandeletappe" van te maken en is daar wonderwel in geslaagd. Renners die normaal ver in de achter hoede zijn terug te vinden koersten nu fluitend in de voorste linies mee. Natuurlijk speelt de Ronde van Frankrijk niet echt za'n belang rijke rol als hierboven geschet st Het vakantietempo werd in de hand gewerkt door het ont breken van de Vlaardingse.,. veteranen. Want nu werd over duidelijk dat notabene de ren ners van 35 jaar en ouder in de clubkoersen het wedstrijd beeld bepalen. Met name de Coureur-Radio Molenaar-ren ners Jan van Geest Rudie Lieb- reehts, Richard Meeldijk en Sjaak Koevermans blijken re gelmatig het zout in de plaatse lijke wielerwedstrijden te vor men. vorige maal, René de Boer ont brak, bleek niemand in staat de wedstrijd te maken. Demarrages Uiteraard, ze zijn er wel geweest, de demarrages waaruit de smaakmakende ontsnappingen behoren te ontstaan. Wat po gingen van Addie Moerman, ook André Rozenberg ging in de slotfase nog aan de haal en werd daarbij gevolgd door de afwachtend koersende Cor de Boer. Al deze goedbedoelde ia- spanningen misten echter de fundering van een overcapaei- teit aan kracht. Nu zij hadden ingeschreven voor een iubileumwedstrijd van de Rotterdamsche rennersclub He' schokkende feit vorm- Feijenoord en ook tempoloper en competitiewinnaar van de Schiedam De bridgeclub Schiedam-West beeft onder auspiciën van de Schiedamse Sportraad een bridgetoemooi gehouden in gebouw Irene. Er werd gespeeld op zeven wed strijdavonden. Om mee te din gen naar de titel en overige prijzen moesten minstens vier avonden worden gespeeld. De drie beste scoren telden mee voor het klassement. AL voorzitter van het dagelijks bestuur van de Sportraad reik te Arie Vertinde, in aanwezig heid van Gé Rens, ambtenaar sportzaken, de kampioensbeker uit aan het winnende paar En gelsman en Wever. De titel werd behaald met een score van 214.92%. Overige prijswinnaars waren: 2 Vis enZwaap 196.67 en 197.67.6. Mulder en Feteris 194.58% en 193.58% 4 de dames Van der Ende en Konings 190.80%, 5 Me vrouw Vink en Seip 190.43% en 188.43%, 6 de dames Brandwijk en Brouwer 187.28% en 188.28%, 7 mevrouw Salomons en Hage- man 186.05%, 8 Antes 184.98%, 9 mevrouw Lely en Jansen 182.20%, In totaal gingen 44 bridgers met een aantrekkelijke prijs naar huis. de een breuk in het peloton, waardoor dertien man vooruit snelden en de felle achtervol ging van de grote groep teniet deden door een stevige samen werking. Dit alles speelde sprinter Cor de Boer natuurlijk in de kaart en hij slaagde er dan ook in rijn tweede ntzege in deze competitie te boeken, waarmee hij vijf punten voor sprong behaalde op Hek v.d Bergh, die het dan ook zeker in een vluchtpoging zal moeten zoeken om De Boer volgende week nog van die eerste plaats te verdringen. Uitslag A-klasse: 1. C. de Boer (S), 2. B. Bosua (HR), 3. H. Kaptein (C), 4. H. v.d. Bergh (O, 5. C. SoUeveld (C), 6. H. v.d. Lith, 7. A. Moerman (C), 8. J- Noordijk (H), 9. C. Butter (HR). 10. J. St. Nieolaas (M), Schiedam Vier jeugdleden van de Schiedamse tafeltennisver eniging NOAD hebben een uit nodiging ontvangen voor deel name aan de Nederlandse kam pioenschappen. Uitgenodigd rijn; Rob van der Waal (jongens junioren', duo- belt met F. Reitsma (MASCO); Ron van der Wijk (jongens ad- spiranten) dubbelt met M. Hot- man (MZ); Irma Hendrik* (meisjes pupillen) dubbelt met A. Chambon (PSV/Cathrienj. Yvonne Hendriks (meisjes wel pen) dubbelt met T. van Crooi (ASV '68)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4