is zo gek nog niet Veber a is broodheer Dierenpension „Het Paradijs": handgemaakte precisie Holjsingel beter verlicht Loos alarm Inbrekers gepakt Eerste telefooncel in Steendijkpolder Gedenkplaat voor keersluis Poppentheater Te jong voor auto Hut in trafohuisje Vertegenwoordiger Fikse beloning voor Mies Voho-bezetting 'n loos alarm? Stoplichten onklaar gemaakt gekend: er werd namelijk gezegd dat zij, als vroegere werknemers van de Daf, na de fusie met Volvo werden behandeld als stief kinder tjes. De protesten gingen zover, dat enkelen gingen spreken over pogingen om zelf het filiaal van Volvo over te nemen. Klanten ondertekenden for mulieren uit protest van het besluit *van de commissaris sen. In het verzet speelde ondememingsraadsltd Huib Zandwijk een belangrijke rol. Na korte tijd werd hem een zwijgplicht opgelegd. En daarmee hielden de acties op. Zandwijk werkt nu bij Volvocar in Amsterdam. „Ik heb absoluut nooit begre pen wat de problemen wa ren", vertelde Würth giste ren in Webers agentschap op de Overscbieseweg. „En de tijd was toen ook niet 20, dat iemand van Weber daar eens ging peilen wat eraan schortte. Er heerste een be paalde agressie jegens ons, maar het waarom is mij nog steeds onduidelijk. Overbo dig was dat onbegrip rond het besluit van Volvo. Wie hier bij Weber wilde komen, was welkom en ging er ia salaris geen steek op achter uit of vooruit Een zevental mensen kwam naar ons over. Sommigen zijn gedeta cheerd en nog in dienst van Volvo, omdat zij de kat uit ffl 'r Het Weber-agentschap aan de Ovsrschieseweg de boom wilden kijken, be grijpelijk. Anderen zitten nog in hun proeftijd. Daar na mogen zij kiezen: bier blijven of terug naar Volvo, in één of ander filiaal". De veertien andere werkne mers uit het filiaal in de Nieuw Mathenesser straat zijn of vertrokken uit eigen wil of overgeplaatst naar Daf-Trucks of Volvo-Beesd, maar volgens Würth is nie mand daartoe gedwongen: „Niemand zat op de wip. De keuze was vrij, maar ik wil wel kwijt dat ik graag meer mensen had overgenomen. Ik kende dat personeel al via autoshows en wist, dat het goede werkers waren. Zij zijn hier gewoon in de kring opgenomen. Noem het één familie. Onderscheid, tussen ons oude personeel en de nieuwe van Volvo wordt geenszins gemaakt. Maar al die angsten waren natuurlijk te begrijpen. Voor mensen, die al vijftien jaar in dat filiaal werkten, was het met leuk om weg te moe ten". Weber heeft het filiaal overge nomen om zelf uit te brei den. De adjunct-directeur maakt duidelijk dat het transportbedrijf en de repa ratie-afdeling overgaan naar de Nieuw Mathenesser- straat, en dat de showroom en het autobedrijf op de Overschieseweg blijven. In het laatste geval zijn enkele verbouwingen nodig. In het eerste niet? Tenslotte was de bouwvallige toestand van het filiaal in de Nieuw Mathenesserstraat een reden van Volvo-Nederland om het af te stoten.... „Verbouwing is daar niet no dig", volgens Wurth. „Maar •vraag mij niet naar de rede nen van de commissarissen van Volvo, ook niet of dat filiaal nou wel of niet winst gevend was. Daarin heb ik geen inzicht. Ik ken de boe ken van Volvo niet en dat gaan ze ons ook niet uitleg gen". Voor commentaar konden gis teren vakbondsbestuurders Bijl en Peperkamp niet worden bereikt. Nadat Zandwijk zijn mond moest houden, was van hun more le steun niets meer merk baar. Bij werknemers, die nu bij Weber zijn onderge bracht, bestaat de indruk dat het duo nooit sterk in de acties geloofden. V] aar dingen Tussen de regenbuien door is het gemeentelijk energie- en waterleidingbedrijf maandag aan de Holysingel in Vlaardingen begonnen met het plaatsen van nieuwe lichtmasten. Het gaat om de zogenaamde son-verlichting, die een hol oranje geel sehi jnsel uitstraalt Volgens een woordvoerder van het energiebedrijf worden langzaam maar zeker alle doorgaande routes in Vlaardingen, de zogenaam de wijkver bindings wegen, voorzien van dit soort verlichting. De tot nu toe in gebruik zijnde witkleunge H. P. L.-verüchting is niet fel genoeg en zal successievelijk worden varvangen. Voorlopig gaat het slechts om een Wein stuk Holysingel, namelijk dat tussen het viaduct van de rijksweg en het bejaardencomplex Vaartland. De kosten zijn namelijk veel te hoog om alle door gaande wegen van Vlaardingen in een keer te voorzien van de son-ver lichting. Daar gaan nog wel enkele jaartjes overheen, zo verzekerde men van de zijde van de gemeente. e De nieuwe lichtmasten liggen klaar WOENSDAG 20 JULI 1977VD/SC/W7.' 3 Vlaardingen Rookontwikkeling in de school aan de Hmjghens- straat deed omwonenden verontrust naar de telefoon grijpen om de brandweer te alarmeren. Bij de school aangekomen bleken kinderen bezig met het stoken van een vuurtje op het schoolplein. De rook van het vreugdevuur kwam echter terecht in een luchtrooster van de school waardoor de indruk werd gewekt dat de school in brand zou staan. Vlaardingen De politie heeft drie Vlaardingers, de 18-jarige J.N., de 20-jarige M.J.Z. en de 20-jange A.B- aangehouden. Het drietal wordt verdacht van een inbraak in een voetbalkantine. Voorts is gebleken dat zij zich nog hebben schuldig gemaakt aan een inbraak in het benzinestation aan de Lepelaarsingel en dat zij hebben ingebroken in de voetbalkantines aan de Sport!aan en in het park 't Nieuwland- Maassluis De Steendijkpolder in Maassluis krijgt binnen afzien bare tijd zijn eerste telefooncel. B en W van Maassluis hebben de PTT daar voor toestemming verleend. De telefooncel wordt geplaatst in de nog aan te leggen groengordel tussen de Emthovandreef en de achterzijde van de woningen aan de Dunantdreef. Maassluis Binnenkort zal de Maassluisse dienst van gemeente werken op de keersluis in de Haven een bronzen gedenkplaat aanbrengen. Op de gedenkplaat, afmetingen 65 x 35 cm, staat in oud-Hollands lettertype: „Al verght de storm mij veel, door stadigh ongeval, Hij moet mij buigen lang, eer dat ik breken zal". Deze spreuk gebruikte de dijkgraaf van het Hoogheemraadschap van Delfland, rar. A_P. van den Berge, als afsluiting van zijn toespraak bij de officiële opening van de keersluis op 10 juni Hoek van Holland Het Rotterdamse poppentheater „De Rode Kijkdoos" geeft op vrijdag twee voorstellingen in Hoek van Holland. Dit unieke theater speelt vanuit een omgebouwde melkwagen. *s Morgens om half elf is er een voorstelling op het schoolplein van de Van Rijckevorselsehool aan de Columbus- straat. Het theater ncht zich op kleine, maar ook op grote mensen. Op het grasveld voor de winkels in plan Oost wordt 's middags om twee uur een voorstelling verzorgd De voorstellingen vinden plaats in het kader van de vakantiebesteding. Schiedam Rijden m een auto heeft de 16-jarige E. T. v. H. deze week drie processen -verbaal opgeleverd. De jongen werd op het Rubensplein in West betrapt door een agent Hij was te jong om achter het stuur te zitten. Bovendien bleek de wagen met verzekerd en te slecht Schiedam De poli be heeft deze week in Oost twee jongens een standje gegeven die in een gebouwtje waren gekropen dat dienst doet als trafohuisje en opslagplaats van de gemeentelijke plant soenendienst De 11-jange en 14-jange Sc hi edammertjes hadden in de kelder van het gebouwtje aan de Lorentzlaan een hut gebouwd. Na de reprimande konden de jongens naar huis. Schiedam In de wijk Nieuwland is weer een auto gestolen. De 31-jarige vertegenwoordiger J. D. J. uit Schiedam mist zijn Peugeot die afgesloten aan de Burgemeester van Haarenlaan stond geparkeerd. Het kenteken van de ontvreemde auto is 7 5-63-TT. Schiedam Parttime verkoopster Mies G- uit Schiedam heeft deze week een fikse beloning gehad. De vrouw kreeg 450 gulden vindersloon. Een dat allemaal omdat zij bij de politie een portefeuille met 4895 gulden en een paar giro-betaalkaarten had gebracht die rij kort daarvoor op de Broersvest had gevonden. Terwijl de vrouw op het bureau aan de Lange Nieuwstraat was meldde zich de 20-jange J. H. R. uit Leiden die het geld van rijn werkgever in Zoeterwoude had verloren. Uit dankbaarheid gaf de kantoor bediende een gedeelte van het geld weg. Maassluis Groepen jongeren hebben op de Laan 4045 in Maassluis de lampen stukgegooid van de aldaar opgestelde verkeerslichten. Hoewel de toegebrachte materiële schade niet zo hoog is, is men van de zijde van de politie zesr ontstemd over deze vorm van vandalisme. „De Laan 40-45 is een drukke doorgaande weg, waarop andere wijkontslmtiagswegen uitko men. Het gevaar van ongelukken wordt hier een stuk groter door", aldus een reactie van adjudant J. van Rij. Deze vertelde voorts dat een einde is gekomen aan de plunderingen van de bloembakken bij het winkelcentrum Koningshoek. Hij heeft echter geen idee wie de plantjesdiefstallen drie weekeind en achter elkaar op zijn geweten heeft. onlangs een nieuw jong be stuur gekozen dat daar veran dering in wil gaan brengen. Wat de kennels betreft is er een Raad van Beheer die zich echter alleen bemoeit met de fokkerijen. Er bestaat een wettelijk .honden- en katten- beslvut" dat echter maar ma tig wordt nageleefd en dat in de praktijk ook moeilijk te controleren is. Niettemin rijn er enkele dierenpensions ge sloten op basis van die wet omdat ze niet voldoende func tioneerden. Fokken en trimmen.... Op het twee hectare grote ter rein is naast de prachtige die- renbokken en dierenrennen ook plaats voor een trimshop. Daar zwaait mevrouw Paal vast de scepter. Hoewel zij alle honden trimt is zij gespe cialiseerd in bouviers. „Tnmmen", vertelt zij, „is een vak. Vaak wordt knippen of zelfs scheren verward met tnmmen. Trimmen is het ou de haar met duim en wijsvin ger verwijderen. Vroeger in de natuur liepen de honden door struiken en dergelijke en daar bleef het oude haar aan hangen. Tegenwoordig moet dat met de hand gebeuren. Het voorkomt huidimtatie en ander ongerief". Overigens verwerkt mevrouw Paalvast met meer dan twee of hooguit dne honden per dag. „Een bouvier vraagt drie uur om hem goed te tnmmen en dan kun je er niet meer verwer ken", zegt rij. Katten Blijft dan tenslotte nog de afde ling poezen. Dochter Marjan heeft hier duidelijk de lei ding op zich genomen en zij doet dat met richt- en hoor bare kpnniq van raken. Katten rijn in feite als pension- dieren veel moeilijker dan henden. Een hond neemt be velen aan, hecht zich aan mensen. Een kat ia veel zeif- Sinds februari is het Schie dam se Volvo-filiaal, tame lijk onopgemerkt, leegge- dnjppeld. De eenentwintig werknemers, die in het be gin van die maand het be drijf enkele dagen bezet hielden uit protest tegen sluiting of overname door het plaatselijke Volvo- agentschap Weber, hebben allemaal een andere bestem ming gevonden. Hetzij door overplaatsing, hetzij door bij andere bedrijven te sol liciteren. „Maar gedwongen ontslagen zijn niet gevallen. Ik vind echt dat een goede oplossing is bereikt", zegt W. A. C. Würth, adjunct-di recteur van de Weber BV. Daar zag het eind januari niet naar uit. Het personeel in het filiaal in de Nieuw Ma thenesserstraat schrok zich een hoedje, toen de raad van commissarissen van Daf(- Volvo-Nederland besloot de filialen in Schiedam en Eindhoven van de hand te doen. Niet winstgevend en een slechte behuizing golden m Schiedam als motieven. Onzin, vonden de erkne- mers, en zij namen hun ma trassen mee. Dagen en nach ten duurde de bezetting en met een aardige regelmaat kwamen vakbonders HUI Peperkamp (FNV) en Dick Bijl (CNV) poolshoogte ne men. Morele steun heette dat Weber als eventuele nieuwe baas viel niet in de smaak bij het Volvo-personeel. Een minder gunstige salariëring werd gevreesd vanwege de overgang van de cao voer de grootmetaal naar die van de kleinmetaal. Ook waren sommigen bang voor een be paalde discriminatie, zoals zij bij Volvo altijd hadden Marjan Paalvast houdt haar vakantiepoe zen uitste kend in het oog. pen ondergebracht Alleen agressieve honden worden in rennen gezet. De bedoeling is om nog zo'n zeventig verblij. ven te gaan stichten voor gro te honden zoals bouviers, Deense doggen, Duitse her ders en dergelijke. Volgens Paalvast is er weinig toezicht op de kennels in Ne derland. Bij de asielen is dat trouwens nog erger. Die heb ben, veelal door particuliere schenkingen, een groot finan cieel bezit Het beheer daar van geschiedt tamelijk wille keurig, maar gelukkig is er Het trimmen van een bouvier is mevrouw Paal vast wel toevertrouwd, al is het een moeilijk en langdu rig karwei. standiger, laat rich niet com- manderen en hecht veel meer aan de omgeving dan aan de mensen. Bovendien is de ver zorging veel bewerkelijker. Constante temperatuur, goede ventilatie en dergelijke rijn nodig om riekten tegen te gaan. Met name de zogenaamde.nies ziekte" is bij katten een grote plaag. Er bestaan van deze ziekte ruim twintig varianten alleen al in Nederland. Zelfs bij de dierenartsen heerst er nog veel onbegrip en wordt nog gewerkt met verouderde methoden, die de riekte moe ten tegengaan. Dat kan bij vakanties onprettige konsekwenties hebben, want de meeste dierenpensions ac cepteren alleen poezen die op De huishond van prinses Beatrix ia ooit op vatontia In .Het Paradijs". de modernste en in feite enig juiste manier zijn behandeld. Het nieuwste en meest af doende middel dat bestaat is het in druppel en van neus en ogen. Een zeer bewerkelijke methode die vooral bij wat agressieve katten bovendien met ongevaarlijk is. Vandaar dat sommige dierenartsen het middel gewoon als injectie toedienen Marjan Paalvast: .Dat heeft echter geen enkel effect Alleen het ir. druppel en helpt en dan nog in de juiste dosering". En dan zijn er natuurlijk nog de mensen die een bepaalde angst hebben voor dierenpen sions. Er doen verhalen de ronde van dieren die vervuild en vol vlooien bij hun baas terugkeren. Paalvast kan erom lachen. „Be weet met hoe het in andere pensions is, maar bij ons worden alle hok ken dagelijks ontsmet onder hoge druk met 40 atmosfeer. Er rijn bij ons wel gevallen van honden die met vlooien binnenkomen en er brand schoon weer uitgaan. Van het omgekeerde hebben we geluk kig geen klachten". De moeilijkste honden zijn voor Paalvast de honden die maar één baas kennen. „Veel men sen willen een hond voor zich zelf, geen allemansvriend dus. Wij zijn voorstander van een vnje opvoeding van de hon den- Juist die „eenmanshon- den" hebben het in de vakan ties erg moeilijk. Andere hon den passen zich gemakkelijk aan, al zijn ze natuurlijk meestal blij hun baas of bazin terug te zien. We nemen af scheid van „Het paradijs" na- geblaft door tientallen hon den. Ook de hond van Prinses Beatrix geeft een blafje ten afscheid. De dieren hebben het goed, ze worden goed ver zorgd. De zelfwerkzaamheid van Paalvast werkt kennelijk gunstig naar twee kanten, voor hemzelf en rijn familie bedrijf en voor de dieren die er jij" ravfa>rp4ffyht 's-Gravenzande De huishond van Prinses Beatrix krijgt in dierenpension „Het Paradijs" geen voorkeursbehandeling. Alsof het geen vorstelijke hond was, bivakkeert hij tussen de andere bonden die in 's-Gravenzande een gedwongen vakantie door brengen terwijl hun bazen en bazinnen vrijwillig ©en paar weken op stap rijn in het buitenland. Dierenpension „Het Paradijs", de naam klinkt wat gezwollen, maar wie er nader gaat kennismaken bomt inderdaad tot de ontdekking dat de dieren het er erg goed hebben. De ligging op een schiereiland langs de Maasdijk is vrijwel ideaal, zij het wat verrader lijk. Het terrein, is namelijk vanaf de Maasdijk niet te be reiken. Men dient de afslag Westerlee te nemen en dan de Groeneweg te volgen. Het ri tje tussen aan de ene kant een warenhuis met tomaten en aan de andere kant een wa renhuis met rozen is al een kleine belevenis op zichzelf voor niet-Westlanders. Merkwaardig genoeg rijn het steeds meer met-Westlanders die gebruik gaan maken van de faciliteiten die ,,Het Para dijs" biedt. Niet alleen dieren pension overigens, want de fokkerij van Bouviers staat ook hoog in het vaandel, even als de tnmshop en de onlangs ingerichte afdeling poezen. Handwerk Aan het hoofd van de hele be doening staat de heer S. G, M, Paalvast, een wat kalende veertiger die jaren lang als hoofduitvoerder en dus als bouwvakker door het leven gmg. Dat stelde hem trouwens in staal om zijn dierenpension en trimshop in te richten op de wijze zoals dat nu is ge beurd „Als je dit moet laten bouwen wordt het in feite onbetaal baar. Het allergrootste deel van wat hier staat heb ik met eigen handen gebouwd. Stuk je bij beetje, maar er rit dan ook ruim vier jaar werk in". Die vier jaar werk - in de vrije tijd - hebben geresulteerd in een dierenpension zoals er weinig in Nederland te vinden zullen rijn'. „Omdat we alles zelf hebben gedaan, konden we de inrichting ook helemaal naar onze eigen hand zetten. We zijn begonnen met een kleine kennel en dat is langza merhand uitgebouwd tot wat er nu staat en er rijn trou wens nog verdere uitbrei dingsplannen voor de nabije toekomst omdat het aanbod van honden nog steeds groeit We hebben mogelijkheden voor zo'n 160 honden, maar we hebben er tot nu toe toch al zo'n dikke vijftig moeten afzeggen". De honden worden in het pen sion zoveel mogelijk in groe-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3