Wim Liebrechts wordt prof Mené van der Kuil ïe zwaar belast DOS '32- Groenoord een topper li „Jan Breur slikt niet" JAN HANEMAAIJER OP DE KORREL ONDANKS „SLECHT" AMATEUR-SEIZOEN Oefenprogramma MW'27 DONDERDAG 21 JULI 1977 Goede tijden maar geen limieten op NK FINALES KANOVAREN 1500 M2 TOQNZALEH l$eiafeeifaiipi©is met zijn grote kollektie meubelen zowel modem als klassiek. Onze prijzen en unieke service UW VOORDEEL Jeugdjudoka's in de prijzen Wandelaars HSV naar Putten Koos Rook over doping affaire: VD/SC/WW4 VXAARDINGEN Hij heeft no? geen platte prijs gereden dit seizoen, dus stegen vete wenkbrauwen enkele centimeters toen het gerueht de ronde deed dat coureur-renner Wint Liebrechts zijn intrede zou doen in de rijen der professionele wielrenners. Omdat er meer vreemde eenden in de wielerbïjt der nationale broodrijders ronddobberen, moet de mogelijkheid van waarheid in dit gerucht niet worden uitgesloten. Vandaar dat wij Wim Lieb rechts zelf maar eens polsten omtrent zijn snode profplannen. Jk heb inderdaad met de ge dachte gespeeld prof te wor den. Eigenlijk was ik van plan al in de Ronde van Waterin gen als profrenner aan te tre den, maar omdat dokter Si mons (Wim's sportarts) me twee weken rust heeft voorge schreven, kon ik dat wel ver geten", aldus een ontspannen pratende Liebrechts, Als we voorzichtig zijn niet al te glo rieus verlopende seizoen 1977 voor de voeten deponeren, kan hij uiteraard niet anders doen dan beamen dat dit nau welijks een reden kan worden genoemd het hogerop te zoe ken. De feiten liegen er dan ook niet om: een 13e, 14e, 18e, 1 le en 15e plaats en een derde als uitschieter in de Ronde van Crooswijk. Wie zou zo'n renner een plaatsje in zijn profploeg willen aanbieden? Het antwoord van de 30-jarige Vlaardinger verklaart veel: „Ik wilde het gewoon eens proberen als individueel, in het clubshirt van VRC De Coureur. Misschien dat een nieuwe koersomgeving me weer wat kan inspireren". Dat h.et aan die inspiratie ontbrak kon de grootste wielerïeek constateren. In zijn beste sei zoen reed Wim Liebrechts 12 overwinningen bijeen. Vorig jaar behaalde hij er nog twee, maar dit seizoen heeft hij niet eens aan de bloemen mogen ruiken! Omdat bloemen van mensen houden, zoals men overal kan lezen, en Wim Liebrechts dat ook wel weer eens wil onder vinden, stapte hij naar zijn sportarts die hem twee weken rust voorschreef wegens wie ier-overspannenheid. Dit bete kent geen „Acht van Chaam" voor Liebrechts tussen de ve detten van de Tour de France ,Jk zie er dit jaar maar van af, bovendien kost zo'n profli centie nog al wat Maar dat ik het nog eens doe staat vast Ik heb niets te verliezen". licentiekosten Dit jaar blijft hij nog rijden in de Badek-f onna tie. Hoewel de huidige ploegleider en op richter Bas Dekker niet zo prestatiegericht werkt, zal er dan ook zeker aan de samen stelling van de ploeg wat moeten veranderen. „De meeste renners zullen er dan wel uit gaan", aldus Lieb rechts, „maar voor mij maakt het niet veel uit Die paar shirtjes en broekjes betaal ik dan zelf weL Ik fiets voor de lol en zo beschouw ik ook die overstap naar de professio nals. Alleen hik ik nog even tegen de .hoge licentiekosten aan, per slot van rekening moet het wielrennen groten deels worden betaald van mijn weeksalaris en zal dat ook bij de profs zo blijven". Of Coureur's clubsponsor dan niet een steentje wil bijdra gen? Die is niet eens op de hoogte van Wim's profplan- Wim Liebrechts (midden)volgend jaar pas nen. Zoals het een individua list betaamt heeft hij zijn prof-idee alleen uitgewerkt en is hij er zeker de man niet naar zelf om sponsoring te gaan vrager- Een gesprekje met Dick Molenaar maakt al snel duidelijk dat deze wel oren heeft naar deze zijsprong op het gebied van de wieier- spons onng. „Het lijkt mij een interessant experiment. Die li centie en de aankleding neem ik dan wel voor mijn reke ning. Als Wim weer op z'n oude niveau komt zit er mis schien ook nog wel een leuk succesje in en uiteraard gaan we dat dan ook honoreren.", aldus de meteen enthousiaste Dick Molenaar. Als Wim op de hoogte wordt gebracht van het sneeuwbal effect dat zijn profplan heeft opgeleverd, laat hij alvast maar noteren dat hij volgend jaar zeker professional wordt: „Omdat er in het begin van het seizoen weinig profkoer- sen zijn, zal ik eerst nog een paar wedstrijden als amateur njden. Maar met deze finan ciële zekerheid stap ik dan zeker over naar de professio nals. Als het begin van het seizoen een beetje wil lukken dan zal het ook verder wel gaan. Zo is het elk jaar nog geweest Alleen, dit jaar had ik een beroerde start en veel verandering is daar niet in gekomen", vertelt Wim Lieb rechts ons tenslotte. Hij hoopt door deze stap de wielerma- laise in ieder geval voor 1978 van zich af te schudden. Amersfoort Het anmogeiijke werd van René van der Kuil gevraagd. Op de Nederlandse kampioenschappen moest de Schiedamse zwemmer, binnen het uur driemaal voor een finale in bet water komen. Eerder had hij gisteren al in de ochtend twee series gezwommen. Toch bleek hij 's avonds in staat opnieuw twee topprestaties te leveren. Ëondstrainer Bert Sitters ban voor de seleetering voor de Europese zwemkampioenschap- pen in Zweden dan ook niet meer om Van der Kuil heen. Al baalde de SZC-zwemzner de limiet niet Net als bij de 200 meter vrije slag-serie hield René van der Kuil zich ook gisterochtend op de 400 meter in oen in de finale toe te slaan. Dat de finale door Henk Elzerman werd gewonnen was geen verrassing. De Hagenaar liet een nieuw Nederlands record afdrukken (4.00.68) en was daarmee de eerste Nederland se zwemmer die een limiet voor de EK haalde. Net als op de 100 en 200 meter vrije slag bleek René van der Kuil, nauwelijks goed op de NK voorbereid, opnieuw net -boven de limiet met 4.02.78. En dat terwijl zijn persoonlij ke record Op 4.08.28 stond. Zijn beste resultaat was in ieder geval goed voor zilver. Een kwartier later ging René Marcel Blomsteel .kringrecord Vla ar dingen Morgenmiddag vanaf half twee zullen de fi nales plaatsvinden van het kanovaren, dat de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recreatie heeft georganiseerd ia het kader van de vakan tieactiviteiten. Na de wedstrijden in het Oran jepark, de singel aan de Rei gerlaan en de singel langs de Van der Waalstraat moeten vandaag de finalisten bekend worden van de wedstrijden in park Nieuwelant ter hoogte van de Kethelweg. Op de laat ste dag van dit festijn zal eveneens in de rijver van park Nieuwelant worden ge varen voor het kampioen schap van Vlaardingen. van der Kuil (21) in de slag met Fred Eefting op de 200 meter wisselslag. De Schie dammer gold op dit onderdeel zeker niet als favoriet maar na drie slagen keerde hij toch als eerste. En met de vrije slag voor de boeg (zijn specia liteit) leek een overwirining binnen bereik. Vermoeidheid speelde Van. der Kuil echter parten waardoor Eefting met 0.01 sec. verschil als eerste kon finishen en een Neder lands record kon vestigen: 2.12.26. Van der Kuil, die zijn beste tijd op dit onderdeel met 5.4 sec, verbeterde maar opnieuw de limiet net niet haalde: ,Jk keerde inderdaad als eerste maar die laatste vijftig meter lukte het niet meer. Ik was werkelijk kapot. Ik heb van daag gisteren—OvdK) teveel moeten geven in een te korte periode. Anders had ik de li miet waarschijnlijk wel ge haald". Tijdens de estafettes kwam Van der Kuil weer in aktie. Samen met zijn clubgenoten Gast, Ruseier en Kramer Freher liet hij op de 4 x 100 meter vrije slag 3.50.9 noteren wat goed was voor de vijfde plaats. ZIAN won dit nummer. Diane Edelijn van het Vlaar- dingse VZC kwam in aktie op de 200 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag maar op beide onderdelen figureerde ze in haar serie. Waar belang rijkste afstand wordt van daag afgewerkt. Op de 100 meter rugslag mag ze in staat worden geacht de eerste plaats te pakken. Van VZC kwam ook Marcel Blomsteel in aktie. Bij voor baat stond vast dat de Vlaar- dingse zwemmer in zijn leef tijdsgroep kansloos zou zijn maar zijn tijd van 4.36.18 be wees toch duidelijk de moge lijkheden van dit 14-jarige ta lent Hij verbeterde zijn per soonlijke record op de 400 meter vrije slag met negen seconden. Zijn tijd betekende bovendien een nieuw Kringre cord. Irma Voorham, ook een pupil van trainer Theo Eo- meijn, kwam op de 100 meter vrije slag met tot een verras sende tijd. Maasland Onder leiding van nieuwe trainer Cor van Rooy, is MW27 deze week gestart met de training ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Maaslandse vierde Wasser heeft inmiddels ook het oefenprogramma rond, dat op zaterdag 30 augustus begint met de uitwedstrijd tegen het Gorkumse Brakel (3e klas). Verder luidt de oefencampagne: zaterdag 6 augus tus SC VoomeMW; zaterdag 13 augustus Excelsior M—MW; woensdag 17 augustus MV- V—Quick (de dub waar Sandor Popovics nu trainer is); zaterdag 20 augustus MW—GLZ; dinsdag 23 augustus VFC—MW; zaterdag 27 augustus MW—Unitas 12, Na deze oefenreeks, waarbij steeds het eerste en tweede elftal speelt, zal Van Rooy moeten weten met welk elftal op zaterdag 3 september aan de competitie wordt begonnen. MW start dan met de uitwedstrijd in Rotterdam tegen WOR, waarna op 11 september op eigen veld Excelsior P de volgende tegenstander is. Hoewel MVV tijdig had aangevraagd om in een Haagse afdeling te spelen, is aan dit verzoek geen gehoor gegeven. De Maaslanders komen nu uit in 4C, met Excelsior F, WOR, GOZ, Herkin- gen, Hoogvliet, Lombarcüjen, Piexshü, Stellen dam, TOGR, ZBVH en de enige tegenstander van het voorbije seizoen, het Rotterdamse Her mandad. Ook HET adres voor het opnieuw stofferen van uw gebruikte meubelen. BUITENHAVENWEG 132 140 SCHIEDAM. TEL. 010-26.68.15 010-26.22.03 Schiedam In verband met de vakactie en de Europese kampioenschappen, ligt de honkbalcompetitie voor de landelijke teams twee weken stil. Niet echter voor de di- striktsklasse. Sporthuis Ke- thel/Groenoord speelt deze week nog competitie alvorens ook zij een weekje rast brij gen. Zaterdagmiddag wacht de Schiedammers misschien wel de belangrijkste wedstrijd van deze hele competitie. Te genstander is DOS '32, dat evenals SK Groenoord een zeer goed seizoen doormaakt. De Rotterdammers verloren tot nu toe slechts één wed strijd en wel van SK Groe noord in Kvthel met 8—3. In de wedstrijd van aanstaande zaterdag heeft DOS het voor deel van eigen veld, maar of dat voldoende zal zijn om de koploper te verslaan, moet be twijfeld worden. In ieder ge val start SK Groenoord als favoriet. Winnen de mannen van Cor van der Velden ook dit duel, dan komen zij vier punten voor op DOS. Met daarna nog vier wedstrijden in het verschiet, kan hun de titel niet meer ontgaan. Verliest Sporthuis Kethel, dan is de strijd weer volkomen open en heeft ook DOS '32 nog alle kans op het kampioenschap. De wedstrijd begint om drie uur op het sportpark van DOS '32 aan de Van Duyn van Maasdamweg te Rotterdam. Groenoord op het scherp van de snede tegen DOS '32. Schiedam Twee jeugdige judoka's, Genie Knikman en Wim Verhagen van sportschool Peter Lagerwaard, hebben successen geboekt op de zomerschool, een jeugdkamp, georganiseerd door de Judo Bond Nederland, in Santpoort, Aan dit jeugdkamp, dat de gehele week heeft gediird, namen honderd en vijftig judoka's deel uit het hele land. Allerlei sporten werden er hier bedreven, zoals voetbal, zwemmen, atletiek, met als hoofdschotel uiteraard judowedstrijden. De twaalfjarige Gerrie Knikman werd eerste in de gewichtsklasse van 32 tot 36 kilogram .in de groep tien tot vijftien jaar. Van de twintig deelnemers in deze groep werd de Schiedammer eerste na een spannende partij. In de wat zwaardere gewichtsklasse werd Wim Verhagen, dertien jaar, derde wat uiteraard in een groep van drieentwintig deelnemers een goed resultaat genoemd mag worden. 9 Bas van Hees, de wer per van VS Holy, is ge kozen in Jong Oranje, dat tot en met 24 juli een toemee maakt door Italië. Er worden rijf wedstrijden gespeeld te- gen het Italiaanse jeugdteam tot en met 19 jaar, 9 Het heren softbalteam van Schiedam is voor het tweede deel van de competitie ingedeeld in de A klasse. Samen met: Wassenaar, Capac WK, Birds, Laakkwar tier, Groen Geel en DT Storks. De Schiedam mers spelen de eerste wedstrijd op vrijdag 29 juli om 19 uur. 0 De ROVS, afdeling tennis, houdt tussen 8 en 13 augustus zijn jeugdkampioenschap pen, De finales begin nen op de laatste dag om 12 uur. Op 20 augus tus staan de Vlaar- dingse tennissers tegen over een interlokale ontmoeting tegen Am sterdamse en Haagse collega's. Plaats van handeling is sportpark Vijfsluizen. \mm Diane Edelijn heeft haar ouders niet lang in het onzekere gelaten. Buiten alle verwachting kon zij zelfs na haar 100 vlinderslag de ticket voor de Europese zwemstrijd volgende maand in Zweden, in ontvangst nemen. Maasland Tijdens de onder linge serie van de schietver eniging Maasland, stelde kampioen Jan Hanemaaijer zijn kandidatuur voor prolon gatie van de titel. Hij was de enige schutter die met een „max* van de baan kwam, alhoewel er ondanks de va kantieperiode toch veel schutters aanwezig waren. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan, was als volgt A. Korpel 43—30; A, Pellikaan 48—28; A. E. Poot 38-29; A. Voogd 40—25; J. de Vos 42—27; W. van Rooh 44—33; J. van Zwienen 41—29; J. Ro denrijs 42—27; J. van Kapelle 48—30; J. Hanemaaijer 50—30; A. M. Sonneveld 45—29; J, v. d. Lely 49—30; N. Poot 47—28; F. T. J. Poot 47—29; M, van Staalduinen 48—30; L. van Berkel 49—30; M P. Gra- veland 48—29; C. van Dorp 43—28; N. Haring 47—26; S. Rasens 46—30; F. Krul 44—25; M. Klitsxe 41—25; P. Boekes- iijn 37—27; D. v. d. Lely 42—27; E. E. C. Poot 34—26; J. v.d. Marei 40-29; H. J. de Visser 36—22; A. Moerman 4829; H. van Nieuwkerk 44—29; P. A. Boekesteyn 38—29; D. v.d. Marei 45-29; H. J. Korpel 46-29; A. J. Ro bijn 44—28; M. P. Hanemaaij er 48—30; P. van Dorp 33—21; G. M. Dekker 42-29; W: Koh ier 46—30; A. van Buuren 45—29; Fr. van Staalduinen 47-30. Hoek van Holland De wand el afdeling van HSV moet dit jaar noodgedwongen de eigen avondvierdaagse „in de kou" laten staan. De Hoekse wandelaars hebben namelijk ingeschreven voor de Jeugdvierdaagse in Putten die precies in dezelfde periode wordt gehouden, namelijk van 2 tot en met 5 augustus. Vorig jaar namen de HSVers ook deel aan het wandelfestijn op de Veluwe en dat is zo goed bevallen dat besloten werd ode nu weer naar Putten te gaan, 2elfs al 20u dat ten koste gaan van de avondvierdaagse in De Hoek. Maandag 1 augustus vertrekken de tippelaars om vijf uur. Dinsdags is er in Putten, naast een wandeltocht, ook een pannekoekmaal- tijd en een landenspel. 's Woensdags wordt er weer gewandeld en verder staat dan een wedstrijdprogramma te wachten met 's avonds een watervoetbalwedstrijd. Donderdags wordt er naast wandelen een bezoek gebracht aan het Dolfinarium in Harderwijk en vrijdags is er een gezamenlijke picknick na de dagwandeling die wordt besloten met een blaren- bal. Zaterdags wordt er nog snel een wandeling gemaakt voordat de deelnemers terug gaan naar Hoek van Holland. Gouda Jan Breur is de achttiende plaats die hij in het nationaal kampioenschap op de weg behaalde kwijt. De Schiedamse coureur, die rijdt voor de Goudse profploeg De Ondememing-Marvik-Benco, werd na afloop van de titelstrijd gecontroleerd op het gebruik van stimulerende middelen en positief bevonden. Breur, eerder dit seizoen winnaar in Ridderkerk, werd niet alleen uit de uitslag verwijderd. Hij kreeg tevens een boete van 750 gulden en een voorwaardelijke schor sing van een maand met een proeftijd van een jaar. Breur heeft beslo ten geen contra-experti se aan te vragen. Hij heeft toegegeven twee tabletjes stimul te heb ben genomen in de hoop dat het niet ontdekt zou worden. In april van dit jaar ontstond in België over het gebruik van stimul, waarin het ver- nie Kuiper is er destijds met die rel in Belgie ook zonder straf vanaf gekomen. De contra-ex pertise in Nijmegen wees niets uit. Ik dacht dat ze er hier in Nederland niet achter konden komen". „Een goede klassering in het Ne derlands kampioenschap zou me goed van pas komen voor contracten op de wmterbanen. Daarom heb ik die tabletjes genomen. Toen ik naar de do- pingscontrole moest gaan, was ik heel gerust. Maar een paar dagen later had ik al bericht thuis. Het heeft geen zin een tegenonderzoek aan te vragen. door Donald Bax Dat wordt in hetzelfde labora- torium in Nijmegen gedaan". boden middel paemohne zit, Wat voor gevolgen dit kan heb ben voor de carrière van Jan Breur bij De Onderneming, kon ploegleider Koos Rook nog niet overzien. Rook: „In het contract van iedere renner bij ons staat dat hij uit de ploeg wordt gezel, zodra hij op het gebruik van stimulerende middelen wordt betrapt". Met als gevolg dat coryfeeën als „Ik ken Jan al jaren. Hij is geen Freddy Maertens en Eddy slikker" nogal wat beroering. Tot dan was men er bij onze zuiderburen niet in ge slaagd dit spul op te sporen, maar een procédé van de Belgische professor De Bec ker maakte hier een einde aan. Merckx op gebruik van stimul wenjto betrapt. Zij werden, aangezien het de eerste keer was, bestraft met voorwaarde lijke schorsingen en geldboe tes. Freddy Maertens raakte zelfs enkele overwinningen kwijt, waaronder die van De Waalse Pijl. Ook Hennie Kui per werd in België positief be vonden, maar een contra-ex pertise in een Nijmeegs labora torium wees hem als onschul dig uit Tussen doping en doping be staat een groot verschil. Als iemand de spuit hanteert, moet je ook echt zonder pardon optreden. Maar in dit geval Voor zo'n onschuldig middeltje als sti mul, dat in iedere Belgische apotheek zonder recept is te verkrijgen Ik moet het nog met de directie van De Onderneming bespre ken". Jan Breur ontkent niet dat hij Evenals ploegleider Koos wat „genomen" heeft. Hij ver- Rook heeft Jan Breur zich keerde in de veronderstelling met gerealiseerd wat de di- dat het gewraakte middel sti- recte konsekwenties k'un- mul geen sporen zou achterla- nen zijn, buiten de maatre ten in zijn urine. Breur: „Hen- gelen van de KNWU-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4