Weinig werk voor va kantiekrachten Fusidbespreking wordt niet hervat Dure woningen in Koningshoek „Genoeg werk voor ontslagen personeel van Cincinnati" ƒ-< TfcïosI voor amateurs Uitzendbureaus kunnen vraag niet aan Toilet voor marktkooplui zijn er weer Vernielingen Bestuurlijke zwijgzaam heid bij ziekenfondsen Prijzen van twee tot vier ton: Volgens arbeidsbureau: Aannemer verliest kort geding Schiedammer wint prijs tijdens wiskende- oiympiade Vrijdag 22 juli 1977 SCHIEDAMSCHE CöMBiliT ONAFHANKELIJK DA'GBLAD 102de jaargang no. 25879_8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Dirk de Derdelaan 18 Vlaardingen Tel. (010) 35.00.55* e Vijftien spelers van de Ghanese voetbalclub Kotoko zijn gistermiddag welkom geheten in Schiedam. Deze ce remonie vond plaats in het raadhuisje aan de Grote Markt. Bur gemeester Arie Lems sprak daarbij onder meer troostende woorden over de oe fenwedstrijd die zij fc avond daarvoor in de Rotterdamse kuip hadden gespeeld en waarbij de spelers uit de Vn'estafrikaanse republie'c van Feye- noord verloren. „Zij zijn beroeps en u bent amateur", aldus Lems. Aan dit officie- Ie ontvangst ging een bezoek vooraf aan de Schiedamse distilleerderij De Kuy- per en Zn. die de club met de Kaiser Schnapps-beker voor het bezoek aan Ne derland had uitgeno- digd. Schiedam Van een vader en zijn zoon op het Schutters veld zijn de auto-antennes af gebroken. De 45-jarige heer B. van W. heeft, ook namens de IS-jarige junior, bij de po litie aangifte gedaan. Ook de 27-jarige S. S. uit de Klaas Katerstraat meldde een vernieling van zijn antenne. In het industriegebied bij de Nieuw Mathenesserstraat zijn ruilen ingegooid bij Coebergh in de Van Cleeffstraat en de Brandartsgarage in de Van Couwenhovenstraat Bij de laatste werd vijfenzeventig gulden gestolen. Dergelijke woningen aan het Kastanjedal inde Maassluise Dijkpolder komen nu ock in Koningshoek te staan. Maassluis Nog dit jaar verwacht Bouwselekt B.V. te Capelïe aan den IJssel de eerste paal te kunnen slaan voor in totaal 95 dure koopwoningen op bet stuk grond in bet verlengde van de Maassluise Merellaan, achter het in aanbouw zijnde stadskan toor. Voor het bewuste stuk grond vraagt de gemeente Maassluis een bedrag van 7,5 miljoen gulden. Het plan omvat dertig eenge zinswoningen, 33 spiit-level- woningen, elf schakelbunga lows, zes maisonneies en vijf tien etagevvonmgen. Hoewel er nog geen bouwvergunning is verleend, de plannen moe ten nog geacoepteerd worden door de gemeenteraad die pas weer in augustus bijeenkomst en. door gedeputeerde staten, zijn de bouwtekeningen door Ben W Maassluis gunstig ont vangen. Over koopprijs kon de heer J. Baas van de firma Bouwse lekt nog weinig meedelen. In ieder geval staat wel vast dat de prijzen van de exclusieve woningen tussen de twee en de vier ton komen te liggen. De etagewoningen zuilen een Schiedam De marktkooplieden hijgen een toilet. De gemeente koopt voor 24 mille een consumptie-, kan toor- en toiletwa- gen, Nog vóór ge deputeerde staten van Zuid-Holland Je aanschaf heb- goedgekeurd, is de wagen voor Je vrijdagmarkt in Jet centrum reeds besteld. e raadscommissie voor de vervoers-, reinigings- ont- smettings- en marktdienst be spreekt woensdag avond 27 juli nog wat details van de nieuwe voorzie ning. Met de aan schaf is de gemeen teraad echter al ak koord gegaan. In hoofdzaak is de toiletvoorziening bestemd voor standplaatshou ders. Bezoekers van de markt mo gen echter ook van deze voorziening gebruik gaan ma ken. De kantoor ruimte is voor de markttoezichthou- der, die bij wijze van noodoplossing momenteel is ge huisvest in het kan toor van de sociaal raadsman aan het Broersveld. De consumptieruimtfc wordt in hoofdzaak bestemd voor de verkoop van koffie aan de kooplui. Vooral in verband met de komende uitbreiding en her indeling van de vrijdagmarkt wordt de wagen nodig geacht. stuk goedkoper zijn. „Het is zelfs mogelijk dat deze in de premie-sector komen te val len", aldus de heer Baas. Bij de uitvoering van de bouw plannen zijn twee architecten betrokken. Het architectenbu reau A. van Lek (uit CapeJle) heeft de dertig eengezinswo ningen (met daarin praktijk of kantoorruimte) ontworpen en het architectenbureau Van Waalwijk uit Vlaardingen heeft de overige woningen ontworpen. Zodra de vereiste vergunningen binnen zijn zal met de bouw worden begon nen, die naar men verwacht rond anderhalf jaar zal duren. De te bouwen woningen zijn een vervolg op de bouw die aan het Kastanjedal, hoek Rozen- laan, is gerealiseerd echter zonder waterpartij. Vlaardingen De va kantiewerker gaat steeds moeilijker tij den tegemoet. Dat is ook deze zomer weer gebleken. Steeds min der scholieren en stu denten weten een tijde lijke baan gedurende hun vakantieperiode te vinden. Hoewel de cij fers nog niet bekend zijn, verklaart het ar-1 beidsbureau Nieuwe j Waterweg Noord, dat het aanbod van tijdel ij- ke werkkrachten dit jaar groter is dan in j 1976 terwijl de vraag 1 belangrijk is afgeno men. Dat geldt over de gehele sektor van onge schoold tot geschoold werk. Ook de uitzendbureaus hebben het moeilijk met de plaatsing van tijdelijke werkkrachten gedurende de schooh ties. Vele bedrijven ra hun productie Liever af met het vertrek van vele werkne- mers naar hun vakantiebe- 1 stemming dan tijdelijke krachten aan te trekken, erva ren de uitzendbureaus. De meeste bureaus verklaren, dat de opleiding van de vakantie- krachten nauwelijks enige rol speelt. Werk voor de scholie ren en studenten ligt voorna melijk in de ongeschoolde- of licht administratieve sektor waar enkele jaren mavo vol doende voor zijn, zo laat men in het algemeen weten. Alleen uitzendbureau Europ-typ ver klaart mts'ers en hts'ers beter „aan de bak" te kunnen hel pen dan scholieren van de mavo, havo en atheneum. Dit komt waarschijnlijk doordat dit bureau zich in mindere mate richt op de vakantiewer ker en juist meer plaats zoekt voor mensen met een behoor lijke dosis vak- en praktijk kennis, zo stelt men. De meeste uitzendbureaus ge ven toe vele aanvragen voor werk gewoon te moeten laten liggen. Vooral jongeren in de leeftijdsgroep van zestien tot achttien jaar komen moeilijk aan de slag. Dit komt ten eerste omdat in deze leeftijds categorie de aanmelding van werklustigen het grootst is terwijl vele bedrijven hun voorkeur uitspreken voor ie mand, die al meerdere malen een baantje heeft gehad en dus ouder moeten zijn. In het algemeen hopen de jongelui gedurende drie a vier weken aan de slag te gaan alvorens met vakantie te vertrekken. De gemiddelde verdiensten 2ijn iets boven het minimum loon. Aanmeldingen van va kantiekrachten vinden ook steeds vroeger in het jaar plaats, veelal in januari. Schiedam Aan de Parallel- m Oost zijn. deze week Jpuieuw zigeuners neerge streken. braakliggende terrein achter NS-station Schiedam «otterdam-West hebben deze slechts twee gezinnen hun wagen neergezet. Ver wacht wordt dat deze week meer wagens arriveren. Ook die nieuwkomers zullen in op dracht van het gemeentebe stuur van de politie te horen krijgen dat zij weer moeten vertrekken. Vlaardingen De kans, dat het overgrote deel van de werknemers van Cincinnati, die door de reorganisatie van bet Vlaardingse bedrijf op straat wordt gezet, weer bij een ander bedrijf aan de slag kan, wordt door het arbeidsbureau als re delijk gunstig genoemd. Naar nu bekend, zal nege nennegentig man aan staande maandag defini tief ontslag worden aan gezegd. Volgens directeur Harberts van het arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord rijn de ervaringen met andere ontslagen werknemers uit die sek tor in het verleden niet ongunstig geweest. „Vooral de vakbekwame en hoger geschoolden, die zich met de directe pro ductie bezighielden, ma ken goede kansen in de regio na verloop van niet al te lange tijd een pas sende baan te vinden", zo zegt hij te verwachten. „De kansen voor de min der geschoolden, die zich bovendien slechts indi rect met de productie be zighielden liggen wat on gunstiger. Zij zullen het wat moeilijker krijgen. Uitzichtloos hoeft de zaak er voor hen echter heus met uit te gaan zien", meent hij. Het ontslag van 99 werkne mers valt het uiteindelijk toch .ut? mee omdat aan vankelijk sprake was dat er 110 van de 420 werkne mers van dit Amerikaan se bedrijf m Vlaardingen zouden moeten veixrek- kcn. De eerste medede ling, die directeur drs. P. Romeijn van zijn Ameri kaanse „bazen" vernam, klonk nog onheilspellen der. Namelijk sluiting van de gehele Vlaar dingse vestiging van Cin cinnati Milacron nv. Di recteur Romeijn heet zijn Amerikaanse superieu ren echter kunnen over tuigen dat er toch nog kansen waren om door middel van reorganisatie het bedrijf, dat al jaren met af ze (problemen kampt, uit de rode cijfers te halen. Een geweldig succes, noemde de Jeugdland-organisatie het, en inder daad, het is best wel een „éclatant" succes geworden. Wie over de Hoog straat in Schiedam liep, op de toch wel zonnige zomerkoopavond, hoorde de New Orleans Syncopaters ai van verre. Op het Museumplein bleven vele honderden mensen wel even han gen, een pilsje dnnken (want de River side Club die meewerkte had een speciale tapvergunning) en luisterde naar jazz maar naar de uurtjes vorderden vroegen steeds meer men sen zich af: wat heeft dit gedoe in vredesnaam met Jeugdland te maken? Moet de jeugd nog niet naar bed? Welnu, coördinator Joop van Broek hoven legde nog eens uit, dat Jeugd land op deze manier zovele voordelen biedt boven een Jeugdland dat bin nenshuis (bijvoorbeeld in de Margriet hal) wordt gehouden. Openlucht, inte gratie, levende muziek, voor elk in elke wijk wat wils, en zo meer. Van daag was bijvoorbeeld het Singelkwar tier aan de beurt. Met poppenkast. Schiedam In de fusie tussen het Algemeen Ziekenfonds VIaardingenySchiedam en het Algemeen Ziekenfonds Water weg-Noord is totaal geen licht. De besprekingen, die bijna een jaar geleden zijn vastgelopen, worden voorlopig nog niet her vat. De landelijke organisaties, waar de beide instanties bij zijn aan gesloten, zien er geen gat m om hun opgegeven bemiddeling spogingen te hervatten. De Fe deratie van Vrijwillige Mede werkers Ziekenfondsen en de Nederlandse Unie van Zieken fondsen betreuren dat echter wel ten zeerste. Bij het kantoor van AZVS aan de Tuinlaan in Schiedam wil men met? iver het vastgelopen ge- spre*- zeggen. Directeur L. van Pelt en adjunct L. van der Broek geven desgevraagd to- taal geen commentaar. AZWN- direeteur K. W. Schouten laat alleen maar los dat de fusiebe sprekingen in een impasse zijn geraakt, zoals wij reeds juli vo rig jaar meldden. De reden van deze impasse en bestuurlijke zwijgzaamheid is echter nog steeds de toekomsti ge functie van de AZWN-direc- teur. Het bestuur van dit fonds aan de Lange Haven wil, dat Schouten ook na de fusie een directeursfunctie krijgt Het grotere AZVS ziet dat helemaal mefc zitten en wil voor hem alleen een „behoorlijke staf functie" reserveren. De directie van. de gefuseerde ziekenfondsen zou volgens AZVS alleen moeten bestaan uit Van Pelt en Van der Broek, Amsterdam De Schiedamse aannemer 3. 3. de Koning heeft het kort geding verlo ren, dat hij had aangespan nen tegen twee bedrijfsver enigingen en het G.A.K. p Deze diensten hebben vol gens rechtbank-president W. J. Borgerhoff-Ttfuider op wet tige wijze Soiling's bedrijf „Genko" in mei van dit jaar aangesloten hij de Nieuwe Algemene Bedrijfsvereniging, omdat Koning meer koppel baas zou zijn dan aannemer. Koning's bedrijf was voor heen aangesloten bij de Be drijfsvereniging Metaalnij verheid. Volgens de bedrijfsverenigingen houdt „Genko" zich bezig met het uitlenen van arbeids krachten. Bij een routinecon trole in deze diensten is geble- Ken dat Koning werkte met camouflagecontracten, zijn personeel werd gewoon uitge leend en had de instructie te genover ambtenaren van de bedrijfsvereniging daarover te liegen. Het bedrijf is niet malafide, maar het is meer een uitzend bureau aldus het G.A.K. Ko ning betoogde bij de behande ling van het kort geding dat hij schade heeft geleden als gevolg van de herindeling van zijn bedrijf. Schiedam Bij de negentiende Internationale Wiskunde Olympiade heeft Schiedam mer René Zandbergen een derde prijs in de wacht ge sleept. De 18-jarige VWO-leerling van het Henri Bosmanplein be haalde hiervoor in Belgrado tijdens twee zittingen van elk vier uur, waarin in totaal zes wiskundige problemen wer den voorgeschoteld, tweeën twintig punten. Met nog zeven andere deelnemers vergaarde de Nederlandse delegatie in totaal honderdvijfentachtig punten. Na de Verenigde Sta ten, Sovjet-Unie, Groot-Brit- tannie en Hongarije kwam men daarmee op de vijfde plaats. Schiedam Een ambulance heeft gistermiddag de negen jarige Cornel van de Windt naar het gemeenteziekenhuis gebracht, nadat de jongen was gevallen in de speeltuin van het Prinses Beatrixpa/k. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1