Geslaagd experiment kanovaren dos'32 Gr© enoord neen it Schiedam bij voorbaat kansloos Visconcours Jeugdland errant V€el medewer!dng MAANDAG 25 JULI 1977 Schiedam naar Storks VRSR KOMT VAANTJES TE KORT Coach Falentijn: "Maar drie speelsters op vaste plaats" Vijfde seizoenwinst Concurrent "1 maakt ~U ja 1 "1 veel fouten l£|£ttS t 5 111 I I L©JTÏ11S gl UUi ÖUCJL hengelsportveremging VD/SC/WW 4 Alle begin is moeilijk Schiedam De wedstrijd van de Schiedamse softbal-dames te gen de Zuidvogels uit Huizen was al bij voorbaat beslist. Coach Faientïjn miste door va kanties en blessures maar liefst zes selektiespeelsters. De uitslag 14-2 in het voordeel van de Zuidvogels verwonderde niemand. Op het toch niet zwakke werpen van invalster Pam Smid nam Zuidvogels reeds in de eerste slagbeurt een 3-0 voorsprong. De Schiedam- aanval kon geen vuist maken tegen de geroutineerde Zuidvo- geïs werpster, Marian Tamers. In de tweede inning voegden de Huizense dames weer drie pun ten aan hun totaal toe. Door het nog onervaren werpster-catcher duo Pam Smid Micky Reijn- goud konstant onder druk te zetten met stootslagen en ge durfd honklopen, konden fou ten in het Schiedamse veld niet uitblijven. Vooral door toedoen van slagvrouw Janny Wennink liep Zuidvogels al in de derde inning tot 8-G uit Iedereen verwachtte toen een. to tale inzinking van Schiedam en een vroegtijdig einde van de wedstrijd. Een daverende drie- honkslag van Fia Falentijn in de vierde slagbeurt bracht ech ter nog een sprankje hoop op een draaglijke uitslag terug. Een geheel op volle sterkte zijnd Zuidvogels reageerde ech- Schiedam De softbaï- sters van Schiedam, die door vakanties en blessu res nog steeds incom pleet zijn, spelen woens dagavond tegen koploper Storks in Den Haag. Een nederlaag is een voor de hand liggende conclusie, maar ook bij softbal blijft de bal rond. Coach Wim Falentijn ...ta lent bij jeugd... ter onmiddellijk. Vier Schie- dam-fouten en vier honkslagen, waaronder een driehonkslag van Jeanne de Gooyer, heten in de vijfde en zesde innings zes Zuidvogeis op de thuisplaat vliegen. Good-old Diny de Gids redde m de zesde inning nog de eer. Zij kwam met een honkslag op bet honk en Hilda van der Burg bracht haar met een stootslag verder. Door gewaagd honklo pen bracht zij de Zuidvogels- verdedigmg zodanig in verwar ring, dat Diny de Gids kon scoren. Een 15 punten neder laag wenste dit gehavende Schiedamse team, waarin de jeugdspeelsters Jacqueline Saarloos en Ellen van der Vel den met onverdienstelijk debu teerden, niet te accepteren. Even vlamden Holda van der Burg en Marijke Hoedt en aaj zorgden ervoor dat de Zuidvo geis produktie bij 14 bleef ste ken. Dat Mickey Reïjngoud in de laatste slagbeurt nog een punt aan bet Schiedamse to taal toevoegde door te scoren op een honkslag van Diny de Gids, was nog slechts voor de statistiek belangrijk. Coaches Wun Falentijn en Wiebe Panne koek vatten na afloop de ze nederlaag nogal lakoniek op: "natuurlijk hadden wij hiermee rekening gehouden. Wat wil je met een team waarin slechts drie speelsters op hun vaste plaats konden spelen. Al met al viel het nogal mee. Vooral het talent onder onze jeugdspeel sters geeft ons hoop dat wij in de toekomst de vakantieproble men. beter zullen kunnen onder vangen". Beste slagvrouw bij Schiedam Fia Falentijn met 2 uit 3. Werp- cijfers: Schiedam: Pam Smid 0-5-10-9. Zuidvogels: Marian ka mers 3-5-8-1. Schiedam Door de vakanties van vele renners is de oogst aan uitslagen gering. Alleen Aad van Asten (Coureur/radio Molenaar) kwam afgelopen za terdag aan de start in Dinte- ïoord en winst daar na een spannende race rijn vijfde sei- zoenoverwinning te behalen. Zondag in Etten-Leur lag hij drie ronden voor het einde weder om in gewonnen positie, toen een lekk- band een einde maakte aan rijn dadendrang 01 hij teleurgesteld moest afstap pen. Vlaardingen Het eerste experiment dat de nieuwe ambtenaar voor Sport en Recreatie, Max van der Does, heeft georganiseerd, het kanovaren voor de Vlaardingse jeugd in het kader van de vakantie-activiteiten, is een groot succes geworden. Ais de jeugd aan het einde van de wedstrijden de vraag aan de organisatie stelt „Doen we dit volgend jaar weer, het is hart stikke leuk", dan is dit een duidelijk bewijs dat deze voor de jeugd geheel nieuwe recreatie goed is aangeslagen. De wedstrijden hebben twee weken geduurd en in vier verschillende sin gels was een parcours uitgezet. De eerste dagen was voor de wijken ron dom het Oranjepark. Vervolgens werd er gevaren in de singels langs de Reigerlaan en Van der Waalsstraati In de vijver in park Nïeuwelant, ter hoogte van de Kethehveg, was het laatste strijdtoneel en daar zijn ook op de laatste dag de finales gehouden. In elke wijk werden van de vier groe pen de dne besten tot de voorronden toegelaten. Uiteindelijk kwamen in de finale van elke groep het meisje en de jongen die de snelste tijd hadden laten afklokken. De uiteindelijke win naars waren: Meisjes 8—12 jaar: 1 Esther van Ape- ren 42.2 sec. 2 Marjan van Ginneken 42.8 sec. 3 Yvonne van der Boogaert 44.3 sec. Jongens 8—12 jaar: 1 Marcel van der Berg 37.3 sec. 2 Michel Gijsen 39.4 sec. 3 Pieter Vermaas 39.5 sec. Meisjes 13—16 jaar: 1 Karolina Schuyer 42.4 sec. 2 Trudy Poot 43.4 sec. 3 Jacqueline Stins 45.9 sec. Jon gens 1316 jaar; 1 Hennie Planken 34,6 sec. 2 Hans van Vliet 35,6 sec. 3 Cor Zoeteman 38.9 sec. Voor de finales was een afstand van honderd meter uitgezet. Marcel van der Berg, de winnaar van de jongens 8—12 jaar, was wel wat zenuwachtig geweest voor de start In zijn training spak van de Vlaardingse Zwemclub, waar hij een verwoed waterpol oer is, zegt hij eerlijk: „Ik had er niet op gerekend eerste te worden. De andere finalisten hadden ook goede tijden gemaakt m de voorronden". Op de vraag aan Marcel hoe zijn ervaringen waren bij deze wedstrijden, zegt hij enthousiast: „Fantastisch, ik heb zelf een opblaasbare kano, maar in een echte in wedstrijdverband is wel heel wat anders". Organisatie Twee weken lang rijn de beide Fortu- aa-atleten Theo Maat en Jan van Bodegom met de leiding belast ge weest. Op bijzonder prettige wijze hebben zij de jongens en meisjes in structies gegeven, aangemoedigd, de deelnemerslijsten bijgehouden en ook nog de tijdklokken gehanteerd. Jan van Bod ego m, die zich als student kon vrijmaken voor dit evenement, zegt: „Geweldig leuk om dit voor de jeugd te kunnen doen. We hebben voor de finales speciaal een recht stuk uitgezet, zodat er snelle tijden gemaakt konden worden zonder hin dernissen". Theo Maat is het volkomen met rijn collega eens: „Voor mij was het niet zo moeilijk, omdat ik als gymnastie kleraar toch altijd al met kinderen bezig ben. We hebben totaal geen moeilijkheden gehad. Alleen in het Öranjepark gingen er nog al eens wat het water in. We hebben echter ge tracht dit zoveel mogelijk tegen te het eerste punt in de boeken worden bijgeschreven. Het had hiervoor wel de hulp nodig van tweede honkman Jan Stijger, die een ogenschijnlijk simpele bal toch door de benen zag glippen, waarop Erik Meijers voor DOS'32 het eerste punt kon scoren en de stand hiermee op 1-6 bracht Voorsprong Rotterdam De honkbalwedstrijd tussen DOS'32 en Sporthuis Kethel-Groenoord, die in feite de beslis sing moest brengen in de strijd om het kampioen schap van de districtklasse West 3, is in een overtui gende 12-3 zege voor de Schiedammers geëindigd. Een zichtbaar verheugde coach Cor van der Velden sprong, ondanks zijn gekwetste knie een gat in de lucht, toen werper Hans Vroon met 3-slag de laatste slagman van DOS'32 uitschakelde, en hiermee een einde kwam aan deze met grote spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen runner-up DÖS'32 en koplo per S.K. Groenoord. Door dit resultaat kan het kampioenschap SK Groe ne ord bijna niet meer ont gaan, daar het nu met nog maar vier wedstrijden, te gaan een voorsprong heeft genomen van vier punten op de tegenstander van af gelopen zaterdag DOS'32. De wedstrijd, die bekeken werd door een paar hon derd man publiek, heeft al les geboden wat honkbal zo spectaculair kan doen rijn, fraaie veldaktïes afgewis seld door enorme missers, verre klappen en homeruns, zodat iedereen genoeg te zien heeft gekregen, al stond de wedstrijd door de vele fouten van vooral DOS'32, technisch gezien niet op een hoog peil. De zenuwen zullen hierbij wel een grote rol gespeeld heb ben. Sporthuis Kethel-Groenoord kwam m de eerste twee innings met verder dan oen honkslag van Hans Vroon op het werpen van Erik Meijers, maar ook DOS'32 kon op het werpen van deze Hans Vroon weirug klaar maken, mede door een knap dubbelspel m de eerste innings. In de derde siagbeurt werd door SK Groenoord de basis gelegd voor de uiteindelijke rui me zege. Niet minder dan tien slagmensen moest werper Enk Meijers tegenover zich in het slagperk dulden. Door twee honkslagen, een keer vier wijd en maar liefst vier veldfouten, konden de Schiedammers door achtereenvolgens Ger Droog, Gemt Smit, Hans Vroon, Jan Stijger, Jan Switser en Ger Reckweg een voorsprong op bouwen van 6-0. DOS'32 probeerde direkt wat te rug te doen, maar door een uitstekende aktie van derde honkman Freek Reckweg kon DOS'32 van het scoren van punten worden afgehouden. Eerst in de vierde innings kon Sporthuis Kethel-Groenoord had het antwoord direkt klaar en liep in de vijfde slagbeurt door twee knallende homeruns, van zowel Jan Switser als Ger Reckweg, weer wat verder weg en kwam met 8-1 voor. Alleen in de zesde slagbeurt van DOS'32 kwam SK Groenoord nog- in de problemen. Twee opeenvolgende veldfouten bracht Bert Kerst en Erik Meijers op de kussens, waarna deze op honkslagen van Erik Fok en Cees van Ruitenburg konden seoren. Gelukkig wist SK Groenoord de schade beperkt te houden tot deze twee runs. Debet hieraan was onder andere een grandio ze aktie van rechts velde r Ger Reckweg, die na een sprint over ongeveer 30 meter loper Ruud Pons van DOS'32 uitschakelde, door hem tussen het tweede en derde honk uit te tikken. Ook in de zevende slagbeurt kon voor SK Groenoord een punt genoteerd worden. Jan Stijger, door geraakt werper op de hon ken gekomen, was hiervoor ver antwoordelijk. Ondanks het feit dat Slagman Ger Reckweg bij een geseind squeeze play de bal finaal miste, scoorde Jan Stij ger toch door de thuisplaat te stelen. Er had die inning nog meer inge zeten, ware het met dat Ger Reckweg ook bij het tweede squeeze playsein. van coach Cor van de Velden, en met broer Freek inmiddels op het derde honk aangeland, de bal weder om met het veld in kon krijgen, waarbij broerlief jammerlijk sneuvelde- De achtste innings ging bijzonder snel voorbij, er kwamen aan beide kanten slechts het minimum aantal van drie slagmensen in het strijd perk. Winst De eindstand werd uiteindelijk bereikt in de negende en te vens laatste innings. Gerrit Smit kon het eerste honk berei- DOS'32 zal deze bal gaan vangen. keu, toen rijn line-drive niet in de handschoen bleef zitten van eerste honkman Bert Kerst van DOS'32. Ook Hans Vroon kwam op de kussens en wel met vier wijd. Inmiddels Was Gerrit Smit al opgerukt naar Schiedam In het kader van de vakantie-activitei ten heeft de organisatie Jeugdland in nieuwe stijl het eerste visconcours gehouden in samenwerk ing met de hengelsport- vereniging „Schiedam en Omstreken". In de Poldervaart ter hoogte van het Beatrixpark was het zaterdagmiddag een he le drukte toen vele belang stellenden toekeken hoe ruim vijftig deelnemers om twee uur hun dobbertje in de vaart gooiden. Tot vier uur hadden de jongens de gelegenheid om te trachten sewed mogelijk vis aan de haak te slaan. Toen werd er afgeblazen en kon de con- courscommissie aan de tel ling beginnen. Joop van Broekhoven, de coördinator van Jeugdland, was de ge hele middag in het midden van de vissende jongelui en (zelf geen visser) toonde zich zeer enthousiast over dit experiment: „Wat willen we nog meer, prachtig weer en een mooie omgeving", druk pratend en van het ene stekkie naar het andere lopend Vervolgens: irDe samenwerking met de hengelsportvereniging is uitstekend. Zes controleurs en vier concoursleden zor gen er toch maar voor dat alles vlot verloopt". Dat alles volgens de reglementen moest verlopen was een eis van de hengelsportveremging. Twee jongens werden dan ook prompt gediskwalificeerd toen zij betrapt werden door over treding. Eén werd er zelfs van de waterkant verwijderd, toen hij een visje van een niet deel nemer aan de overkant van de vaart wilde laten opmeten. De ander werd bestraft op uitslui ting omdat tussentijds voeren verboden was. De jongste deel nemer, de zesjarige Marco van Leeuwen, was met 91 centime ter de held van de dag. Het enige meisje dat aan dit con cours meevixte wax Ellen Hei kamp. Zij eindigde als tweede en kwam vier centimeter vis te kort om Marco te evenaren. Na afloop redde Jaap van Til burg als bestuurslid van de hengelsportveremging „Schie dam en Omstreken", de pnjzen uit, v/elke vanzelfsprekend uit visattnbuten bestonden. De elf prijswinnaars waren: I. Marco van Leeuwen 91 cm, 2. Ellen Heikamp 87 cm, 3. M. Ver- schaaik 84 cm, 4. Vic Vlasveld 83 cm, 5. L. de Jong 62 cm, 6. R. Mathot 56 cm, 7. L. van Loenen 48 cm, 8. P. de Jong 42 cm, 9. T. van Wijnen 38 cm, 10. G. Berkhout 30 cm, en 11. G. van Willigen 28 centimeter. Za terdag is het tweede concours. Het inschrijfgeld bedraagt vijf tig cent en elke dag ken er ingeschreven worden in het theehuis in het Beatrixpark. Sfoarvolie aanblik van hat jeugdconcours. gaan. Ik vind het een goede gedachte geweest van Max van der Does om dit te organiseren. Als ze ons het volgend jaar weer vragen, stellen wij ons zeker weer beschikbaar", is het commentaar van de beide instructeurs. Ook de publieke belangstelling visl met tegen. Vooral bij de finales in park Nïeuwelant werden de jeugdige deelnemers luid aangemoedigd. Dat de deelname zo groot zou zijn, had de VRSR niet verwacht. Er was alleen maar een herinneringsvaantje voor de eersten. De overige winnaars wisten echter letterlijk achter het net, want toen waren de vaantjes op en moesten zi^ genoegen nemen met een boek vol stripverhalen. „Volgend jaar houden we hier zeker rekening mee", zei een voldane Theo Maat aan het einde van dit geslaagde evene ment. het derde honk. Ook Hans Vroon stal het tweede honk, waarna een daverende fcwee- honkslag van Jan Switser vol doende was om beide veilig over de thuisplaat te loodsen. Maar'ook Jan Switser zelf kon nog een punt laten bijschrij ven, want middels een gestolen derde honk en een simpele doorgeschoten bal, bracht hij de eindstand van 3-12 in de boeken. In de laatste slagbeurt voor DOS'32 vestigde werper Hans Vroon nog alle aandacht op zich, door eerst Cor van Ruiten burg met een sublieme vang uit te schakelen en uiteindelijk niet meer dan drie slagmensen toe te staan. Direkt hierna kon SK Groenoord al vast een feestje gaan bouwen, in afwachting van het kampioenschap, wat slechts een kwestie van tijd zal rijn. Agressief Coach Cor van de Velden zei dan ook direkt na afloop: „Het was geen denderende wedstrijd, maar op onze aanval hebben wij het weer gemaakt". Dit klopt aardig, zeker als uit de score kaart blijkt dat buiten de 8 honkslagen en 9 veldfouten Coach Cor van de Velden kijkt glimlachend toe bij de tweede homerun. van DOS'32, er maar liefst 11 gestolen honken genoteerd zijn, waarmee maar weer eens on derstreept wordt hoe agressief SK Groenoord dit jaar het spel op de honken speelt De werpersresultaten van Erik Meijers voor DOS'32 waren 5 x 3 slag, 2x4 wijd, hij kreeg 8 honkslagen tegen en zijn veld liet hem maar liefst 9 keer in desteek. Hans Vroon kwam voor Sport huis Kethel-Groenoord, on danks zijn nog steeds niet volle dig genezen armblessure, tot de cijfers 5x3 slag, 4x4 wijd, hij kreeg 5 honkslagen tegen en het Groenoordveld maakte slechts 3 fouten. De beste slagmensen waren SK Groenoord Genit Smit en Jan Switser, die beiden kwamen tot een. score van 2 uit 5 (0.400). Opmerkelijk was het nog, dat bij beide teams geen enkele wisse! heeft plaatsgevonden. Sporthuis Kethel-Groenoord krijgt nu twee weken rust, voor het zich kan gaan opmaken om het kampioenschap officieel binnen te halen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4