Wim Mulder weer geblesseerd SW scoort tê weinig Tal van evenementen van VPSO SP RT CEES EN JANNEKE SLUITEN KONTRAKT 'Iedereen wil graag winnen van Hermes DVS' Cees Stam achter demy's in Schiedam DONDERDAG 28 JULI 1977 ODO verhuist naar nieuw complex KNVB-jeugd in de regen Sportbrigade bij ie Nassau Oranje Dubbele vlucht Hengelcoucours volgende activiteit Indeling waterpolöërs Stehouwer avond op ^Harga": GESPREK VD/SC/WW 4 Maasland Net vèör de bouw- vakvahantie gingen de palen voor bet nieuwe clubgebouw van korfbalvereniging ODO de grond in. Naar verwach ting kan de in bet sport- en recreatiepark gelegen accom modatie binnen niet al te lan ge tijd worden geopend. Inmiddels is ook het speelveld voor ODO nagenoeg klaar voor bespeling. De korfballers maken voorlopig gebruik van het vierde veld van voetbal vereniging MW27. Pas in de volgende fase krijgt ODO haar definitieve velden. Het vierde veld van MW is op 20 augustus bespeelbaar, reden voor het gemeentebe stuur om nu reeds de huur prijs vast te stellen. ODO kan op het voetbalveld twee korf- balvelden uitlijnen. Bij de opstelling van de bepalin gen van de huurovereenkomst is aansluiting gezocht bij de verhuring van de voetbalvel den aan MW27. Dit is even eens gedaan voor de bepaling van de huurprijs, waarbij uit gekomen wordt op een aan- vangshuurprijs voor ODO van 1600 per jaar. De ge meenteraad wordt voorge steld hiermee akkoord te Hoek van Holland De vierde groep van de KNVB-voetbal- jengd trof het maandag slecht üit alle delen van Ne derland arriveerden maan dagmorgen bussen met jeug dige voetballertjes die onder auspiciën van de KNVB een week vakantie in Hoek van Holland komen doorbrengen. De eerste drie weken was het vrij redelijk weer en er werd uiteraard veel gevoetbald in het Hoekse Kamp. Daarnaast kregen ook allerlei andere sporten de aandacht. De nieuwkomers die maandag arriveerden werden direkt opgevangen in de grote KNVB-loods die tevens dienst doet als kantine. Om dat de regen aanhield moest men daar noodgedwongen het grootste deel van de dag doorbrengen, terwijl daartus sendoor de tenten werden In gericht. Vlaardiisgen De sportbrigade van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt maandagavond van zeven tot negen uur in actie met het sport- en spelteam op het korfbal terrein aan de Clau dius Cïviluslaan. Beden van de korfbalvereniging Oranje Nassau zullen behulpzaam zijn bij de diverse sporten en zal er in samenwerking met de VRSR ook een korfbal- wedstrijd gespeeld worden, led»-reen kan aan deze wed strijden deelnemen. Soek r*c HflUïnd De PoeUtnlveuboa- Oi**Te«ai*iD» De Zwaiow t» Hoek vm. Holland ornntMerde een dubbele vlocht. De oude dolvtn kwamen over «eo v*n "DO kilometer vaotf ChiiMnwaï in Fimekrijk. Zowel de n rrlost ta bijna ocht uur later, «n 16.14 kwam de wfunear binnen. Een aantal van 239 lon^e dmv er. werd gelost in Strombeek, een afstand van 120 kilometer. De losing vond plaata ora half tien ea om kwart over elf arriveerde de winnaar. De uitslag was 1,5, 14,- 16, 40 Gebr Klootwijk. 2, 6. 20, 48 H. de Muncfc 3. 12. 43 U van Staalduinen. 4, 17. 19. 21 Lm. 26, 26, 33, 34, 35 P Bredemeijer- 6. 9. 10, 27. 37, 39, 45, 47, B KünmiW H 36 I- vd Ende 13, 15. 30 A. de Konmg 18. 32 H. Knjger 29, 38, 41 Van Didden/BofiwvorsL 31,42 ff de Koning 44,48 E Vennana. Schiedam De jeugd van FC Den Haag was voor SW een té groot obstakel om zijn aanvalsdrang- met ruim verschil af te ronden. Het bleef op „Harga" gisteravond slechts bij 1—0 en dat was een té geringe marge. Enerzijds gezien het over wicht voor rust („had zeker 30 moeten staan", reageerde trainer Pim Visser), maar ook omdat de Haagse jeugd voornamelijk bestond uit talenten uit amateurclubs. Trainer Rinus Loof tracht met zijn nieuwe groep, die een avond eerder nog ES- TO met 30 versloeg, zo veel mogelijk te oefenen om er enig verband in aan te brengen. Want dat was gisteravond nog volledig zoek. En ook uit dat oog punt gezien hadden de Schiedammers er meer rendement moeten uitha len. Maar goed, het over wicht voor rust sprak de kleme duizend toeschou wers redelijk tot de ver beelding. Hoewel er wei nig gestroomlijnde acties bij waren. Trainer Pim Vissen „Om wat op adem te kannen komen, moeten we leren de bal rond te spelen, l gebeurde m tij den dat bet niet maar dat gebeurde m tij- nodig was. Je kan dan pas goed spelen als je er ineens een flitsende actie uit ban ha len". Bij SW was daar, gisteravond althans, wei nig van te merken. Ook nu toonde spits Cor Peits- man aan over een goed schot te bezitten, alleen zorgt bet meeverdedigen nog te veel kracht. Dick Hoogmoed handhaafde zicb redelijk in de combi natie, maar Corrie Huigen door Bas v.d. Berg baalde uit de strijd we derom een blessure. Bovendien miste SW op het middenveld Wim Mulder, die eerder deze week op de trai ning opnieuw last kreeg van een dijbeenblessure. „Vorig seizoen ben ik er zo'n veertien weken mooi mee geweest en dat werkt toch wel een klein beetje frustrerend". Zijn. trai ner Visser: „Van de behande ling zal het afhangen of hij weer snel zaJ kunnen trai nen". Wim Mulder weer langs de kant Het maakt de puzzel op het middenveld alleen maar gro ter omdat juist Pim Visser naqr een sterke man zoekt. Nu Mulder weer is afgeval len, moest hij wederom met een alternatief komen. Hij: „Zo langzamerhand wordt de selectie wél klein, omdat ook Erik Versteegh, die van een Haagse afdelingsclub afkom stig is, niet regelmatig kan trainen omdat hij in militaire dienst zit". Visser: „Over vijf weken kan dat hopelijk voorbij zijn, als hij in deze omgeving kan -wor den overgeplaatst. Vijf minu ten voor rust scoorde spits Dick Hoogmoed uit een pass van Cor Peitsman zijn eerste goal op Harga. Het zou een erge dure worden, want daar na was FC Den Haag in staat om de aanval te kiezen. En 2elfs bi] herhaling ideale kan sen te scheppen. Evenals trou wens Johnnie Corver een keer aan de overwijde, Cor Peits man haalde nog een keer de lat, maar ver voor het einde gmg de stnjd als een nacht kaars uit. Rinus Steenbergen moest met een lichte kniebles sure nog worden vervangen door Fred Meerhof. Pim Vis ser: „Het allerbeste is om* in die oefencampagne met zo veel mogelijk hetzelfde elftal fce spelen" en tot slot: „Voor het zelfvertrouwen had het beter geweest als we met 3 40 hadden gewonnen". Viaardingen De Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging zet op woensdag 17 augus tus zijn jubileumactiviteiten voort met een viswed strijd. In één van de singels van het park 't Nieuwelant zal van half tien tot twaalf uur een viswedstrijd worden georganiseerd voor ouden van dagen en minder-valïden. De Vlaardingse Henge- laarsbond verleent hierbij zijn volle medewerking om tot een goede organisatie te komen, terwijl men tevens enige ervaren controleurs ter beschikking zal stellen. Voetbaltoernooi, ook één van de activiteiten van de Vlaardingse politie-agenten. De eerste „ingooi" zal worden verricht door de heer H. W. Offreins, hoofdinspecteur van politie. De prijsuitreiking vindt plaats in het clubhuis van de voetbalvereniging „De Hollandiaan", welke ook weer voor deze gelegenheid ter be schikking van de VPSO wordt gesteld. Op dinsdag 23 augustus zal er een voetbaltoernooi worden gehouden op de terreinen van de voetbalvereniging Fortuna aan de Marathon weg. Het ge heel wordt afgewerkt in twee poules en er zal op drie vel den worden gespeeld. De fina le vindt plaats op het hoofd- veld. De eerste wedstrijden vangen aan om half tien. De deelnemende verenigingen zijn: Poule A: Vlaardingen, Schiedam, TieL, Delft, Ede en Vlissingen; Poule B: Leiden, Voorburg, Amersfoort, Zoe- teraneer, Bergen op Zoom en Sliedrecht- Maandag 23 augustus is er"'s avonds om zeven uur een voetbalwedstrijd tussen een artiestenelftal en het elftal van VPSO, eveneens op het terrein van de voetbalveren!- mm 0 Trainer Pim Visser van SW verwacht nog steeds dat de lichtmasten op het trai ningsveld Jtarga" er voor augustus zijn. Als het effe kan moeten er acht lichtmas ten komen. Rekening voor SW. 9 Voor de nieuwe ZRG- eompetitie waterpolo zijn de dames van SZC en Shell bij elkaar ondergebracht in de eerste klas. Overige tegen standers zijn: SVH, Posei don, RET, ZPB/ümco 3, Rot. terdam 2, De Lansingh 2, Wiekslag 2, SCOM 2 en De Zeehond- VZC is ingedeeld in de tweede klas, evenals Viking '60, samen met: Nau tilus, RWV 2, Numansdorp, De Devel, ZPC, RET 2, Spar ta, ACZ, De Spartaan en De Kempvis. 9 In diezelfde afdebngscom- petitie, maar dan bij dé he ren, zijn WIK en Viking 2 onder gebracht m de eerste klas, samen met: SVH 3, Rot terdam 3, Wiekslag 2, PCG 2, Rijnmond 3, De Devel, Posei don en SCOM 2. VZC speelt ook hier m de tweede klas, samen met: Lmge, SCOM 3, Nautilus 2, Sparta, ZPB/Uni- co 4, De Lamdngh 3, Merwe- de 3, Numansdorp en RET 2. 6 Satelliet opent zijn voor bereiding met een trainings- week einde aan de Kethel- weg- Naast training is er een open huis, terwijl de nieuwe selectie van trainer Jan Kra mer zondagmiddag een koud buffet krijgt aangeboden. 0 De heren soft bailers van Schiedam, die kampioen zijn geworden van de districten Den Haag en Rotterdam, ont moeten morgenavond in de nieuwe competitie DT Storks op „Ockenhurg" in Den Haag. De dames soft baders ontmoeten zondag op Har- ga" HCAW (11 uur). ging Fortuna- Het volleybal toernooi wordt donderdag 1 september gehouden m de sporthal aan de Floris de Vijf delaan en hier is de aanvang 's morgens om half tien. Donderdag 12 september, aan vang 's avonds half acht, ko men de klaverjasliefhebbers aan bod voor een wedstrijd tussen de gemeentelijke diensten. Plaats van hande ling kantine stadskantoor. De nationale politie judokam- pïoenschappen worden op vrijdag 23 september gehou den in de sporthal van het Shell-sportpark „De Vijfslm- zen" en beginnen 's morgens om tien uur. Deze wedstrijden staan onder auspiciën van de Nederlandse Politie Sport bond en worden gehouden in de bandenklasse, de gewichts klassen en alle categorieën. In voorgaande jaren werden de ze kampioenschappen over twee wedstrijden verdeeld, doch de organiserende vereni ging heeft in overleg met de landelijke judogedelegeerde besloten om als proef deze kampioenschappen op één wedstrijddag te verwerken. Klassen De volgende klassen zullen (bij voldoende deelname) worden verwerkt: Bandenklassen; ge le, oranje, groene, blauwe, bruine en zwarte band. Ge- wichtsklassen: bal {lichtge wicht (tot 60 kg), lichtge wicht (60-65 kg), halfmidden- gewicht (65-71 kg), middenge wicht (71-78 kg), half zwaar ge wicht (78-86 kg), zwaarge wicht (86-95 kg) en supers zwaargewicht (95 kg en meer). Tevens kan men inschrijven voor alle categoneen. De jubi leumfestiviteiten worden afge sloten met een zaalvoetbal toernooi op zaterdag 24 sep tember in de sporthal aan de Floris de Vijfdêlaan. Voor de ze wedstrijden zullen teams van diverse gemeentelijke diensten worden uitgenodigd. Aanvang van deze wedstrij den is half acht. De opening vindt plaats door de commis saris van politie, die de bal zal aftrappen. De prijzen zullen worden uitgereikt door de burgemeester van Vlaardin gen. Maasland Het ODO-duo Cees van der Vaart en Janneke van Buuren signeerde gisteren het hen voorgelegde kon trak! Zij deden dat voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, en uiteraard was ODO daarvan getuige. Het betrof hier immers een „puur" ODO-huwelijk, want zowel Cees als Janneke zijn al jaren lid van de Maaslandse korfbal vereniging. Bruidegom Cees (24) is al bijna 15 jaar lid van ODO, en speelt vanaf zijn 16e jaar in het eerste twaalftal. Bruid Janneke (21) is ruim 10 jaar lid en komt al 5 jaar uit voor het eerste team. Het samenspel was er dus al geruime tijd, en ook in de mikro-eompetitie vertegenwoordigt het kersverse echt paar al jarenlang de blauw-witte ODO-kleuren. Maar ook buiten het veld verdienden Cees en Janneke hun sporen voor ODO. Beide aktieve ODO-leden, die in Maassluis-West gaan wo nen, maar zich voor ODO blijven inzetten, vervullen tal van neven-funkties. Vooral van Cees van der Vaart kan gezegd worden, dat hij er bij was als er maar iets voor ODO was te doen. Wedstrijdsecretaris rrukro, lid techni sche commissie, financiële bouwcommissie, maar ook de man achter tal van akties. Janneke van Buuren was op haar beurt leidster en trainster bij de pupillen, medewerkster clubblad, en aktief bij nog tal van zaken De ODO-jeugd bracht het echtpaar bij het gemeentehuis een sportieve felicitatie, kompleet met bal len en een ereboog van twee korven. Ook tijdens de druk bezochte receptie was ODO uiteraard ruim vertegenwoor digd. 0 ARIE STEHOU- WERveel con ditie... Schiedam „Nu vin den ze dat lopen nog wel leuk. Maar dan moet je over een week eens kijken. Aeb, voor mij als trainer is er eigeDlijk ook niets aan die rondjes. Ik train liever met de bal", concludeert Arie Ste houwer, als hij de se lectie van zijn nieuwe club na het zesde „rondje Harga" nog naroept: „Kom op, jon gens. Nog twee rond jes. En ik wil een win naar zien". Arie Stehouwer wil de eerste twee weken het accent op de conditietraining leggen voor de Hermes DVS-voetballers, waarna hij geleidelijk tot meer baltraining zal over gaan. Stehouwer over zijn voorliefde: „Voetbal Interna tional heeft mij wel eens ver weten, dat ik bij Volendam te veel bezig was met de bal. Maar neem nou een biljarter. Die traint toch ook met keu en ballen?" Naast Volendam deed Arie Stehouwer ook er varing op in het betaalde voetbal bij Veendam en als jeugdtrainer van Feyenoord, welke ervaring hij nu vOor de tweede maal ten dienste van een amateurclub wil stel len (het afgelopen jaar train de hij Aalsmeer). Kort nadat hij Hermes DVS had toegezegd de plaats van Bob Maaskant in te nemen, bood Feyenoord hem de mo gelijkheid om weer als jeugd trainer terug te komen, wat natuurlijk een erg aantrekke lijke full-time betrekking is. Arie Stehouwer. „Ik ben niet naar Feyenoord gegaan, om dat ik Hermes DVS toege zegd had te komen. En daar houd ik me aan. Getekend "heb ik nog steeds niet, maar dat komt in de loop van de komende weken. Wat houdt dat tekenen eigenlijk nog in tegenwoordig?" In de eerste training gat de nieuwe oefenmeester biijR al zijn pupillen bij naam te kennen, terwijl het toch zijn eerste confrontatie met de groep was. Hij: „Ik heb het geluk, dat ik een groep van twintig man na zo'n vijf mi nuten helemaal van naam ken. Het is wel de bedoeling om met alle jongens een in dividueel gesprek te voeren. Het werkt wat makkelijker als je een ieders achter gronden kent". Waarna hij vervolgt: „Het is natuurlijk niet helemaal de eerste keer, dat ik Hermes DVS zie. Ik heb in het afgelo pen jaar twee keer met Aals meer tegen mijn nieuwe ploeg gespeeld. En dat kostte Aalsmeer toch drie punten. Die selectie van toen ver schilt met zo ved met de huidige". Op de dag van de eerste training deden zich echter wel teleurstellingen voor ten aanzien van zijn spelersmetenaal. Zo deelde Aad van der Voort mee met voetballen te willen stoppen, terwijl Jack Riedijk van zijn overschrijving van De Hol landiaan naar Hermes DVS waarschijnlijk zal afzien m verband met zijn aankoop van een huls, waarin hij één en ander op wij knappen. Het is de bedoeling dat Ste- houwer Hermes DVS terug brengt naar de hoofdklasse, Hij: .Het klinkt natuurlijk als een cliché. Maar het is gewoon zo, dat het de bedoe ling is". Terugkomen zal ech ter wel bemoeilijkt worden door een scala van factoren. De oefenmeester merkt hier over op: „Iedere eersteklas ser wil extra graag winnen van een ex-hoofdklasser, waarbij de naam Hermes DVS" dit effect nog altijd blijkt te versterken. Het is ook meer voetbal in derby sfeer, waarbij de clubrivali teit een negatieve invloed heeft op het spelniveau in het algemeen". Naast deze nadelen en het vertrekken van enkele spe lers, ziet Arie Stehouwer de komst van Cock Hoogeveen, Co Goudriaan, Rob Korenge vel en Roy den Hartog als lichtpunten. Van deze vier spelers is alleen Roy den Hartog een onbekende voor hem. „Je kunt de voordelen en nadelen wel tegen elkaar proberen af te wegen. Maar de punten, die doen het hem toch. Waarbij ik nog wel vind, dat we een dikke week te Iaat met de training be gonnen". Hennes DVS zal dit jaar niet, zoals in de afgelo pen drie jaar, aan het Twen te ROS-toemooi deelnemen. Daar staat echter een drie daagse trip naar Duitsland tegenover, waarin één wed strijd gepland is. Ret verho gen van de homogeniteit van de groep staat hierbij voor op. Aanstaande woensdag (19.00 uur) kan Arie Stehou wer 2ijn selectie in Vlaardin gen tegen de ploeg van Theo Laseroms beoordelen, waar na nog vier oefenwedstrijden op het programma staan. Schiedam Het bestuur van de rennersclub Schiedam beeft bet veld profs voor de ronde van Schiedam in samenwerk ing met Jan Derksen wetea vast te leggen. Aan de start komen de houder van het werelduurrecord ach ter motoren Fred Rompel- berg, Cees Stam, de West- Duitser Dieter Kemper,, de Belg Willie Debosscher, zes daagse uitblinker René Pij* nen, Martin Venix en de twee eigen professionals Jsf1 Brinkman en Jan Breuf- Dit rennersveld staat er borg voor dat de kijkers op woensdag 10 augustus op de Broersvest een spannende wedstrijd tege moet kunnen zien.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4