Rob Jacobs wil aanval lend Dl IS Sehi eda m té onervaren JL chauffeur Strop voor FC Vlaardingen Intensieve begeleiding van jeugd99 VLAARDINGS DAGBLAD Kokotovic mag land niet uit Drie oefen wedstrijden voor FC Vlaardingen gevraagd: meubeltransport a. ouweriing b.v. Coach Falentijn töch tevreden Wij bespreken plaatskaarten voor u in alle Rotterdamse theaters en schouwburgen. |pr£: ..-I - üi-d Katamarae- wedstrijden Vijfsluizen ingedeeld HCC 3-Hermes DVS Amateur- clubs oefenen Cees Stam achter derny's Sportagenda VRIJDAG 29 JULI 1977 VD/SC/WW 7 Mitrovic enige buitenlander Vlaardingen - Kokotovic, de nieuwe Joegoslavische speler van FC Vlaardingen, krijgt geen toestem- ming om zijn land te verlaten. Hij trainde al enkele malen mee met de FC Vlaardingen-selectle, maar toen hij naar zijn land terugkeerde om zijn vertrek te regelen, werd hij gesommeerd eerst in militaire dienst te moeten. Voor trainer Theo Laseroms is dat een grote domper, omdat juist de 24-jarige Joegoslaaf voorbestemd was om de sterke man op het middenveld te worden. „Hij heeft een voortreffe lijke pass in zijn benen, maar kon ook als rustpunt dienen". Laseroms kwam tot zijn keus, toen hij en kele maanden terug Koko tovic twee voortreffelijke wedstrijden zag spelen in een eerste divisieclub in Belgrado. door Bas van den Bern Hoewel de selectie van FC Vlaardingen nog altijd acht tien man bedraagt, dus sterk genoeg in de breedte, zal hij waarschijnlijk zijn speelwijze moeten gaan veranderen wan neer er geen vervanger komt Hij:" Een groot deel van het stichtingsbestuur van FC Vlaardingen is met vakantie en nog niet op de hoogte van het wegblijven van de Joego slaaf. Misschien is er nog een mogelijkheid om tussentijds een goede speler te kopen". Op het ogenblik is Krsto Mitro vic nog maar de enige buiten lander bij FC Vlaardingen, omdat Predrag Drapie de wens te kennen heeft gegeven niet meer voor de FC te wil len spelen. De Joegoslaaf was overigens al lang uit de gratie van trainer Laseroms en ver dween al tussentijds vorige competitie naar de C-groep. FC Vlaardingen heeft thans al leen zijn nieuwelingen Maar ten Polderman, Johnnie Jan sen, Danny Molendijk en Jan Lohman tot zijn beschikking. Waarvan er drie aanvallers zijn. Op welke wijze Lase roms het middenveld gaat in- deleh, is niet bekend. Vorig seizoen lag het zwaartepunt op de defensie, met Cees Zwambom en Krsto Mitrovic, en daar wil hij van af. Lase roms:" Onze defensie bleef daardoor te lang onder druk staan. Ik wil de nieuwe com petitie juist aanvallender gaan spelen en in dat verband is het zeker dat wij met drie spitsen gaan spelen." Vlaardingen FC Vlaar dingen gaat vanavond voor de tweede maal in trainingskamp. Evenals de eerste maal in Roo sendaal. In Gilze-Rijen wordt vanavond al afge trapt tegen de zondag tweedeklasser RAC, ter wijl morgenavond de formatie van Theo Lase roms een jubileumwed strijd speelt tegen FC Cluzona in Wouw, even eens een KNVB-tweede klasser, die veertig jaar bestaat Er tussendoor zal worden getraind, om vervolgens zondag fa België te oefenen tegen de eersteklasser KV Me- chelen. Deze wedstrijd begint om 16 uur. ADVERTENTIES J mat groot rijbewijs aanmelden van 07,30-17.00 uur meubeltransport kommiezenlaan 32, schfedam Schiedam Rob Jacobs heeft de eerste training; bij zijn nieuwe vereniging DUS er weer opzitten. Voor hij bij DHS in dienst kwam was hij drie jaar oefenmeester van FC Ommoord en speeide hij betaald voetbal bij Feyenoard, Xerxes (DHC) en als laatste Excelsior. Deze ervaringen zijn natuur lijk niet zonder invloed wat betreft zijn visie op de ideale trainingsophouw voor een amateürclub. Rob Jacobs: „Ik weet, dat de meeste betaalde voetballers in hun vakantie niet veel aan hun conditie doen. Daarom verwacht ik dat amateurs ook niet veel voor zichzelf doen." Waarna hij vervolgt over zijo opzet: ,/Js je nu gelijk met een duurloop begint, heb je een veel grotere kans om bles sures te forceren, die bij een rustiger opzet te vermijden zijn. Ook met krachttraining moet je oppassen. Kijk naar Wim Jansen, die zijn buikspie ren overtrainde." Dit neemt echter niet weg, dat Rob Ja cobs dergelijke krachttraining toch in zijn pakket opneemt. Hij: „Maar ik ben wel bij de trainingen van Feyenoord en Sparta gaan kijken, waar ze een behoorlijke kennis over dat aspect van trainen heb ben. En ik heb mijn licht op gestoken bij verschillende ex perts op dat gebied." De oe fenmeester wil drie keer in de week zijn hele selectie onder handen nemen, terwijl op de zaterdag individuele trainin gen op het programma staan, die gericht zijn op de specifie ke taken van elke speler. Om toch snel een gewenst ni veau van conditie te bereiken is zondag een „eendaags trai ningskamp" gepland, Jacobs zal dan tweemaal twee uur inspanning van de jongens vergen, onderbroken door een korte rust. Daarnaast speelt DHS vier oefenwedstrijden (tegen Die Haghe, SCO, De Hollandiaan en RKAVV). Rob Jacobs ziet het seizoen vol optimisme tegemoet: „Ik zag DHS m het afgelopen jaar al wat keren spelen. Het is ze ker een ploeg waar mogelijk heden fa zitten. Vooral de verdediging maakte een erg solide indruk. Jos Sparia is volgens mij één van de beste amateur-keepers", waarna hij vervolgt: „DHS dankt zijn kracht ook vooral aan de gro te Inzet Ik wil er wel wat meer „voetbal" in gaan bren gen, met name fa aanvallend opzicht De jongens kunnen gewoon meer dan ze zelf we ten." Bob Jacobs wil daartoe de indi viduele begeleiding, vooral van de jongere spelers, inten siever ter hand nemen. „Neem Jan Kersemeijer, die bij Feye noord in de „picture" staat, en Hans Schop waar Sparta de verrichtingen van volgt. Die jongens moet je helpen om er te komen." Ook Sjaak Lemen valt op: „Boskov zag DHS eens spelen. Hij vroeg me toen wie die erg snelle back was." Het bestuur van DHS heeft Rob Trainer Rob Jacobs en zijn verzorger keuren de grasmat in sportpark Ke- thel. Jacobs geen vastomlijnde taak meegegeven, „Maar de twintigste wedstrijd wil ik wel veilig 2ijn. En meedraaien als goede middenmoter, zodat we op den duur naar die top van de eerste klasse kunnen door stoten. Hoe sneller dat ge beurt hoe beter", concludeert de oefenmeester. In ieder geval staatn Schiedam leuke wedstrijden te wachten. „Tegen Hermes DVS is het de grote derby. Als je moet gelo ven wat er geschreven wordt, dan is die ploeg al kampioen. Dat moet ik nog zien gebeu ren. En voor ons is het een tegenstander zoals alle ande re", waarna hij zijn „favorie te" ploegen noemt. „Wat be treft voetbal sla ik Papend- recht en Roodenburg het hoogste aan. Maar ja, dit jaar is Neptunus kampioen gewor den. En dat is weer een echte karakterploeg... Kijkduin De Schiedam softbaldames moesten zwaar gehandicapt de reis naar Den Haag aanvan gen om daar koploopster Storks te bekampen. Waren reeds vijf selektie-speelstcrs door vakantie en blessures niet beschikbaar, coach Wim Falentijn kon ook Marijke Hoedt wegens ziekte nog aan deze lange lijst toevoegen. De werpster van het tweede team Pam Smid moest nu voor de tweede maal in vier dagen proberen een eerste klasse team van scoren af te houden. BREDE HAVENSTRAAT 6 VLAARDINGEN TELEF. 35.45.25. Tfarens theatergeschenkbonnen voor elk willekeurig bedrag. Geopend van 9.00-13.00 en 13.30-17.00 uur op zaterdag van 9.00-13.00 uur. Achter de plaat had Gré Du- chain plaats genomen, terwijl Jacqueline Saarloos debuteer de als tweede honk vrouw. De geroutineerde Storks slag- ploeg raakte al in de eerste slagbeurt de te mooi gewor pen ballen van Pam Smit en nam al snel een 30 voor sprong. De Schiedam slag- ploeg raakte de Haagse werp. ster Monique Cayaux .wel, maar de Storks verdediging had geen enkele moeite om deze tikken foutloos te ver werken. Nadat Pam Smid van haar coa ches opdracht had gekregen om meer „vuile" ballen te gooien, werd de slagkracht van de Haagse dames wat in gedamd. Mede door goed veldwerk van Jacqueline Saarloos lukte het haar om de achterstand op 3—6 te hou den. Tot ieders verbazing be gon Schiedam in de vierde inning het Storks veld onder druk te zetten. Met twee nul len startte Fia Falentijn met een honkslag, welk voorbeeld gevolgd werd door Pam Smid en Jacqueline Saarloos. Hierdoor waren alle honken be zet en had Schiedam een gro te kans om iets terug te doen, helaas slaagde Yvonne Assen berg er niet in om deze moge lijkheid te verzilveren. De Haagse werpster zette haar met drie slag terug in de dug out. Dit Schiedam gelegen heidsteam rook echter haar kans en Pam Smid groeide op de heuvel. Met gevarieerde worpen hield zij Storks in be dwang. Met assistentie van een foutloos spelend veld ge lukte haar dit tot aan de zesde inning. In de vijfde en vierde inning was er zelfs geen enkele te genstandster op het eerste honk gekomen. Nadat Mickey Reyngoud en Gerda Krabben dam in de vijfde Schiedamse slagbeurt nog op het honk waren gekomen, zonder ech ter te kunnen scoren, moest Pam Smid in de zesde inning kapituleren. Onder leiding van Mia Spaargaren, speelster van het Nederlands negental en pas terug van een sukses- vol toemee door Amenka, kregen de Haagse dames wat op de Schiedam ballen. Ach tereenvolgens kwamen Ma rian Paul, Mia Spaargaren en Kristien Foppen op de hon ken. Monique Cayaux ontfut selde na een serie van tien foutslagen vier wijd los en toen Marian Vos vervolgens een harde bal in het linksveld sloeg, stroomden drie Storks punten binnen. Achterstand Een fraaie aktie van Fia Falen tijn zorgde voor de eerste nul. Een volop op dreef zijnde Storks slagploeg, die niet ten onrechte de bovenste plaats inneemt, liet zich hierdoor -V - J V J f/5 RBBi Mil 'mËÊMm - - 1 'JS ook terecht tevreden met de verrichtingen van zijn team en heeft goede hoop op de verdere afwikkeling van de kompetitie. Zondagmorgen speelt Schiedam op „Harga" tegen HCAW uit Bussum, dat momenteel een vierde plaats op de ranglijst inneemt Werpcijfers Schiedam Pam Smid: drie maal drie slag, twee maal vier wijd, acht honkslagen tegen en het veld speelde foutloos. Gerda Krabbendam ook zij kan Schiedam niet laten scoren. niet afschrikken. Karin de Vrijer kwam door velders- keus op het eerste honk, een verre tweehonkslag van Mir jam Thieine bracht Monique Cayaux en Karin de Vrijer over de thuisplaat, zodat de stand na deze slagontplcffing van 3—0 in 80 veranderd 9 De leden van Sunlight lkrijgen alsnog de gele genheid om het gepro moveerde elftal geluk te wensen met hun stap naar de derde klas. Dat gebeurt op vrijdag 19 au gustus in het zaaltje van de autoclub. Vanaf 21 uur. Daarvoor is er een officiële receptie. 9 Dezelfde club heeft zijn algemene ledenvergade ring vastgesteld op don derdag 1 september. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: 2 augustus: CION—Sunlight, 4 au gustus: Sunlight—SVV C, 6 augustus: Melissan- t—Sunlight, 11 augustus: Sunlight—Fortuna VI. 9 Ook de dames van Son- light beginnen vol goede moed aan de nieuwe competitie. Woensdag avond 3 augvstus is de eerste training al weer. Oefenprogramma: 13 au gustus: Sunlight—RAS, 20 augustus: Sunligb- t—PFC en in de laatste week van die maand te gen Flying Schotels. 9 Maandag vindt de loting plaats onder de Schie damse clubs die op 24 augustus de opening van Bowling Musis Sacrum mogen meemaken. De voorzitter van de Schie damse sportraad, Arie Verlinde, verricht de lo ting in het gerenoveerde gebouw aan de Lange Haven. werd. Het pleit voor het Schiedam, team met toch ver scheidene onervaren meisjes, dat zij zich niet in de war lieten brengen. De volgende tik werd foutloos verwerkt en leverde de twee de md op, maar wel kon Mir jam Thieme hierop het negen de Storks punt laten noteren. Een schitterende vangbal van korte stop Fia Falentijn bracht een einde aan deze in ning. die voor Storks welis waar zes punten opleverde doch door de Schiedam ver dediging foutloos werd beëindigd. De klappen die in de gelijkmakende Schiedam slagbeuxt van bet hout kwa men, werden door de Storks dames gemakkelijk in nullen omgezet. Na een uur en een kwartier spelen was er een einde geko men aan deze goede wedstrijd tussen de nummers 1 en 7 van de eerste klasse, waarin de Schiedammers bewezen dat zjj tot goed spel in staat zijn en dat zij beschikken over een aantal invalsters die zich snel aan het spelpeil in de eerste klasse kunnen aanpassen. Coach Wira Falentijn was dan 's-Gravenzande Op 10 en 12 september vinden er voor de kust van 's-Gra venzande grootscheepse wedstrijden plaats. In de B-klasse zullen dan zes verschillende typen (2-per- soons)katamarans aan de start verschijnen- De Kust- zeilvereniging 's-Graven zande hoopt op een veld van 40 50 boten. De sterkste zeilers van Neder land in elke klasse zullen dan de zee opgaan. Het is in het driejarig bestaan van KZVG het eerste gro te zeilevenement waarvoor de 's-Gravenzandse vereni ging de verantwoordelijk heid draagt. Vlaardingen Het badminton- team van het Ylaardingse Vijfsluizen is ingedeeld in de landelijke tweede klas, afde ling vier. Samen met: Rotter dam 2, Metro 2, Eridos, Drop Shot 2, ïduna 3, Nosvri en Raptim 2. De Vlaardingers beginnen de competitie fa het weekeinde van 10 en 11 sep tember met een thuiswed strijd tegen Drop Shot 2, Vlaardingen Het cricketteam van Hennes DVS vervolgt na een rustperiode zijn competi tie tegen HCC 3, Voor de Schiedammers een belangrij ke wedstrijd fa het Haagje. De opstelling: Beyer, Stout- handet, Ter Brink, Geeratz, Van Noord, R. Stouthandel, Van der Sloot, Verhuist, H. ftL en W. van Wijk. Asvion ontmoet zondag op Tburlede Rood en Wit 4 {11 uur), ter wijl Spirit op bezoefe gaat bij Krekels 2. Vlaardingen Hoewel nog niet op grote schaal, star ten een aantal amateur- clubs dit weekeinde al met de eerste oefenwed strijden. Naast SVV, dat morgenmiddag om 14.30 uur tegen Feyenoord C speelt en FC Vlaardingen, dat vanavond tegen RAC speelt en morgenavond te gen FC Cluzona, oefent MW '27 bij Brake!. HBSS brengt een bezoek aan Woudrichem, terwijl GSS afreist naar Monster. TSB gaat op visite bij Fut Iers- hoek en CION bij Gouds- waardse Boys. In Schie dam een derby: GTB-SFC om 14.15 uur op Harga. Zondag speelt alleen nog maar WF tegen Indus in Rozenburg. Afdelingsclub Satelliet opent het seizoen met een trainingsweek- einde aan de Kethelweg, gevolgd door een koud buffet Schiedam Het bestuur van de Rennersclub Schiedam heeft het veld profs voor de roDde van Schiedam in samenwerk ing met Jan Derksen weten vast te leggen. Aan de start komen de houder van het wereld uurrecord achter motoren Fred Rompel- herg, Cees Stam, de Westduït- ser Dieter Kemper, de Belg Willie Debosscber, zesdaagse uitblinker René Pijnen, Mar tin Venix en de twee eigen professionals Jan Brinkman en Jan Breur. Dit rennersveld staat er borg voor dat de kijkers op woensdag 10 au gustus op de Broersvest een spannende wedstrijd tege moet kunnen zien. Vrijdag: RAF—FC Vlaar dingen, Rijen, 19 uur; DT Storks—Schiedam (heren softbal) Zaterdag: Neerlands Hoop- MSV *71; GTB-SFC, Harga. 14.15 uur;SW— Feyenoord C, Harga, 14.30 uurj Goudsw, Boy- s—CION; Putte rshoe- kTSB; Woudriche- m—HBSS; Cluzona—FC Vlaardingen, Wouw, 17 uur; Monster—GSS: Je ugdbengcl concours Poldervaart, rs middags; Brakel—.UW *27; HCC 3HBVS (C). Zondag: Schiedam—HCAW (softbal), Harga II uur; FC MecbelenFC Vlaar dingen, IS uur; Indu s'—WF; Asvion-R en W 4, Thurlede, 11 uur; Kre kels 2Spirit

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7