Van der Voort valt weg uit HDVS-selectie 1 Uitstekende ouverture van Schiedam mm ©TIPS BEN HEEZE BANDDIKTE TEKORT Heren softballers spelen Storks uit 'orgeiiavoiict FC Vlaardingen- Hermes BVS Asvion maakt geen font 80 De Hollaiidiaaii blij met terugkeer Riedijk Lussenbrug bij Excelsior '20 goud waard Matige start vijfde wielercompetitie Weer Van Asten... DINSDAG 2 AUGUSTUS 1977 VD/SC/WW 4 Schiedam In een gesprek met elftalleider Jan Rijke kwam Hermes DVS* rechterspits Aad van der Voort niet terug op een op de eerste training kenbaar gemaakt besluit, dat hij niet meer voor een plaats in de seleetie in aanmerking wil komen. Hij denkt zijn nieuwe betrekking niet met de intensieve trainingsactivïteiten te kunnen combi neren. Aad van der Voort, die Her mes DVS nog in de tijd van het betaalde voetbal aantrok, wil wel in een lager elftal blijven voet ballen. Jan Kijke: „Het is wel jammer, dat Aad weg valt. We hebben nu voor die plaats op de rechter flank Frans Schaap en Robert Korengevel als mo gelijkheden. Maar er valt nu een behoorlijk stuk concurrentie weg", waar na hij vervolgt over de andere vleugel. „We hebben daar te maken met hetzelfde probleem. Jack Riedijk (De Holland- iaan) trok zijn overschrij ving in en Ties van Dup- pen, die vorig jaar een paar keer gepasseerd werd en dit niet kon ver kroppen, bedankte als lid. Voor die plaats hebben we ook twee potentiële kandi daten (Juistinga en Van Vooren)". De Holiar.diaan voorzitter Jo van der Vaart over de terug keer van de „verloren zoon": „Jack Riedijk kocht onlangs een huis, waarin het nodige op te knappen valt. Hij heeft daar zeker een jaar voor no dig en ziet het daarom niet zitten om vijf keer in de week te moeten trainen. Ik ben in ieder geval uitermate bli3, dat U hij terugkomt. Bij' ons komt hij zeker in het eerste, maar bij Hermes DVS is dat altijd nog de vraag". OVERGANG Waarna hij vervolgt over de ook naar Hermes DVS over geschreven Henk Boomsma: „Bij ons scoorde hij gemakke- Nu keuze tussen Robert Korengevei en Frans Schaap. lijk. Maar het is wel een be hoorlijke rrung. De kans zit er al UK -<v in, dat, als hij daar niet aan de „bak" komt en hij op het laatst terug komt. Dat heb Ik al zo vaak meegemaakt met andere jongens". Hermes DVS, dat de zaterdag geplande oefenwedstrijd niet door zag gaan, krijgt morgen avond (19.00 uur) te maken met de FC Vlaardingen als tegenstander. Jan Rijke: „We moeten er nu wel gelijk goed tegenaan. Ik had liever eerst tegen een wat lichtere tegen stander willen spelen. We heb ben nu wel in het weekeinde door getramd". PUBLIEKTREKKER Ook in de competitie krijgt Hennes DVS gelijk een moei lijke opgave. Het elftal van Arie Stehodwer zal dan in het strijdperk treden tegen stadsgenoot DHS. Jan Rijke is niet ontevreden met DHS als eerste tegenstander „Wat betreft het resultaat hadden we beter eerst een andere te genstander kunnen treffen. Het type voetbal dat DHS speelt ligt on niet zo. Daarbij komt, dat een derby altijd extra moeilijk is. Maar we hebben jongens, die stuk voor stuk eon mannetje uit kunnen spelen", waarna hij optimis tisch verder gaat; „De sterke DHS-verdedrging zie ik dus echt niet als een onoverko melijke hindernis. In ieder geval verwacht ik heel wat publiek". Cricketers op gedeelde eerste plaats Schiedam Op „Th er lede" ontliep een zeer jeugdig Rood en Wit V in de ontmoeting tegen Asvion (door zeer de fensief te batten) een innings, nederlaag. De Schiedammers moesten genoegen nemen met een normale 5—1 overwin ning. Dat het cricket nog lang met dood is, maar juist springle vend, bewees het elftal van het Haarlemse Rood en Wit dat met een zeer jong vijfde team naar Schiedam was ge komen, dat gedragen wordt door de routine van een ent housiaste Wim Kummers. Daarentegen traden de Schie dammers aan met een door invallers geteisterd elftal Met vervangers voor Car el Nolet, Mare Jacobs en Hans Kester, was xntenm-captain Roy Hou se toch met geheel vnj van zorgen. Door de toss te win nen koos deze Asvion-speier voor fielden. Vooral hei uitgaan van Rood en Wit steunpilaar Wan Kum mers (gevangen op zijn eerste b,Ji was een slag die de Haar lemmers met meer te boven zijn gekomen Op het bowlen van een goed op dreef zijnde Jim Matthew (4 voor 11), als dat van Ruud Mulder (2 voor 4), wist alleen Teu Schoonho ven met 12 zich sn de dubbele cijfers te slaan, waarna het laatste wicket viel bij de Stand van 47 runs. Heel snel Van het Asvion openingspaar, Cees Bokx en Jan. Ouwer- kerk. wist alleen eerstge noemde met 32 rtms dicht bij het Haarlemse totaal te ko men (5 x 41 x 6). Jan Ouwer- kerk liet zich verrassen toen i hij zich wilde meten met de i snel scorende Cees Bokx. De- Ze ging nu samen met Ronald Jacobs (44 waarin 4 x 6—2 x 4) al snel over het totaal van hun tegenstander heen. Captain Roy House wilde toch nog proberen om een mnings- overwinnmg te behalen. Met zijn 27, als de 14 van. Henk Alagnjn, sloot hij op de stand 135 voor 4 en restte Rood en Wit nog anderhalf uur om te genstand te bieden. Dn werd op kundige wijze gedaan, met erg defensief batten werd de ze afgang bespaard en moest Asvion genoegen nomen met een normale overwinning. Door dit resultaat staan de Schiedammers nu samen met Sparta II op de eerste plaats, hetgeen een gunstig perspec- üef biedt. De Schiedammer zai met een forse tik waardering krij gen. Kijkduin Afgelopen weekeinde namen de softbal lende heren van Schiedam een sportieve revanche voor de nederlaag, die het damesteam eerder tegen het Haagse Storks had geleden. Met technisch uitstekend verzorgd veldwerk, en een produktie van maar liefst 16 honkslagen, zorgden zij voor de eerste winstpunten in de nakompetitie, die moet leiden tot deelname aan het kampioenschap van Nederland. In verband met de afwezig- heid van Jan van der Reep werd nu Harry Reyngoud met het heuvelwerk belast, gezien de cijfers 1-1-10-1 kweet hij zich goed van deze taak De Schiedamse slagploeg had de eerste drie innings nogal wal moeite mei de Haagse werper, slechts twee man waren in staat op de hon ken te komen. Dit m tegenstelling tot de slag mensen van Storks. Reeds in de eerste inning kwamen zij onder andere door een drie- honkslag op 1-0. Een prachtig dubbelspel met Joop Falen- tijn als sleutelfiguur voor kwam. een grotere Storks- voors prong. In de vierde inning sloeg bij Schiedam de vlam m de pan Ton Ebben opende met een honkslag en dit goede voor beeld werd maar liefst door vijf Schiedammers op een nj gevolgd. Nadat de kruitdam pen van dit slaggeweld waren opgetrokken, had Schiedam een 5-1 voorsprong genomen. Sterks had hierop geen ant woord, vooral door het foutlo ze spel van de Schiedam-ver dediging. De Schiedammers hadden echter de smaak te pakken gekregen en bleven de ballen van de Storks-werper voluit raken Henk Roosloot opende met vier wijd en een opofferingsslag van Joop Fa- lontijn bracht hem over de thuisplaat Ton Ebben sneu velde op nel derde honk door iets te veel nsieo te nemen, maar zelfs met twee nullen Kon Storks de Schiedammers met van scoren afnouden. Jan Reyraerse en Wiebe Panne- koek scoorden beiden op een verre klap van Leo Krabben dam.* TIENDE PUNT Nadat Heimy van Buren op zijn beurt Leo Krabbendam had bianengeslageit kwam Toon Buurman aan slag. Deze ruim vijftigjarige speler had de verjaardag van zijn vrouw la ten schieten om deze wed strijd te kunnen spelen. Een gave honkslag, waarmee hij bet tiende Schiedam punt binnen sloeg, bekroonde zijn opoffering. Storks kwam m de volgende slagbeurt iets terug, zn Vreugde bij Schiedam, weer een binnen. door drie honkslagen twee punten aan hun totaal toe te voegen. Goed werk van derde honkman Ton Ebben en drie slag van werper Harry Reyn goud betekenden echter het einde van dit Storks- offen sief je. In de zesde inning zorg de Jan Reynierse, met vier honkslagen uit vier beurten <-f» mthi">>pr aan «Jap. er voor dat de voorsprong van de Schiedammers tot 12-3 uit groeide. Joop Falentijn kon op 2ijn verre tik in het buitenveld veilig over de thuisplaat snellen en zelf scoorde hij door te profi teren van een Storks-foutje. Nadat drie Hagenaars vlot aan de kant waren gezet be paalde Henk Roosloot de einduitslag op 13-3 door na een honkslag alle honken te stelen en zelfs de achtervan ger te verrassen toen deze even happerde met aan gooien. Een STorks-dubbel- spel hield Schiedam van een grotere score af en bracht het einde van deze, door twee uit stekende scheidsrechters ge leide wedstrijd. 0 Bij Excelsior *20 is de beer Lussenbrug goud waard omdat hij in zijn een tje de tribune heeft geschil derd. De Schiedamse club heeft echter ook een plan klaarliggen voor uitbreiding van de opstallen, kosten 150.000 gulden. Daarvoor echter gevraagd tien wer kers zoals Lussenbrug om de kosten te drukken. 0 Ton Sijbrands is zaterdag 13 augustus te zien in het Maassluise winkelcentrum „Palet" voor een damsunul- taan. Maximaal kunnen der tig deelnemers daaraan mee doen. In de ochtenduren wordt gestreden om het open jeugdkampioenschap van Maassluis. 0 Op 10, 11 en 12 augustus organiseert Sportreal in Hoek van Holland een fami- befietsdnedaagse. Vertrek om 19 uur vanaf gebouw „De Hoekstee". Inschrijfgeld vier gulden per persoon en in schrijven bij de WV. Riet dijkstraat 130 te Hoek van Holland. 0 Gé Krommenhoek, wie kent hem niet, heeft afscheid genomen van het Schiedam se sportleven, waarmee hij zo nauw betrokken was. Op 10 augustus vertrekt hij met zijn gezin naar Arnhem. 0 Wim Mulder van SW is voorlopig op non-actief ge zet door een hinderlijke dij beenblessure. Hij doet wel mee aan een lichte looptrai ning, terwijl ook fietsen tot de therapie behoort, maar hoopt voor de aanvang van •H-T v de nieuwe competitie weer helemaal fit te zijn. 0 De selectie van SW is intussen wel klein, omdat Enk Versteegh, de nieuwe speler van een Haagse afde- lingsclub nog met op niveau is. Oorzaak: militaire dienst. 0 FC Vlaardingen speelt morgenavond voor de eerste maal thuis, tegen eersteklas ser Hermes DVS. Trainer Theo Laseroms tracht zoveel mogelijk met zijn competi tie-elftal te spelen. Aanvang 19 uur en de toegang is gra tis. Dezelfde avond oefent SW in 's-Gravenzande te gen de 's-Gravenzandse SV. Puttershoek De eerste rit van de vijfde wielercompetitie voor de jeugd tussen de regionale wielerverenigingen heeft een spannen verloop gehad. Duidelijk was te merken dat vele renners hun vakantie er op hadden zitten en weer met goede moed aan de start kwamen. Bij de nieuwelingen kon geen enkele renner een afschei ding teweeg brengen en de eindsprint werd gewonnen door Jan Slager van de Pedaalridders. Deze renner moet doorgaans in de nationale wedstrijden het onderspit delven, maar weet in de clubontmoetingen steeds op het voorste plan te eindigen. Ben Heexe (Harga) kwam op een reserve rijwiel tot op een banddikte. De strijd bij de veertien-jarigen had ook een spannend ver loop- Daarin werd de gedood verfde winnaar Aldo de Ruig ruim geklopt door clubgenoot Marchel Barendrecht. John- Vlaardingen De beste wieier- prestatie het afgelopen week einde kwam wederom van Aad van Asten van De Cou reur, die met klein verschil op de winnaar de tweede plaats voor zich opeiste in de ronde van Barendrecht Zon dag in Schijf werd hij twaalf de ondanks het feit dat hij tijdens de wedstrijd erg strijdlustig was, maar door te weinig steun moest hij steeds terug. Veteraan Jan van Geest kwam driemaal aan de start en wist in Nootdorp tot de beste (2e) prestatie te komen. In Mid- den-Beemster vijfde en m Nu land achtste. Ook Sjaak Koe vermans reed zich in de prij zen, zijn negende plaats in Nuland was redelijk goed na zijn zware blessure. Hennie van de Vaart wist in Noot dorp als 17e over de streep te komen, wat altijd nog tussen de prijsrijders was. Amateur Gerrie Mak kwam in Barendrecht tot de negende plaats, maar daar reed hij meer als training dan zich inderdaad echt in te spannen. Mak is gekozen voor de selec tie van het achtervolgmg- steam en mag van coach Frans Mahn zich in de criteria niet overmatig inspannen. Liefhebber Martin Drop kwam in Oud-Vossemeer tot de twaalfde plaats in een sterk veld. Nieuweling Eddy Wittekoek wist tweemaal prijs te rijden, 20ste in Barendrecht en twaalfde in Schijf. nie Heeze (Harga), voor het eerst op de fiets na zijn her senschudding, kwam tot een knappe zevende plaats. Bij de 12-13 jangen kwamen de meeste renners aan de start.- Nu weer zo'n veertig vertrek kers, die vanaf de eerste me ter de zweep er over gooiden en niemand toestonden een voorsprong te nemen. Na een felle strijd was het Eric Meyer (Coureur) die de zege voor zich opeiste, met Rob Huis man (Harga) als derde. Con nie Meyer (Harga) werd vier de, terwijl Herman de Bruin de spurt van het peloton won en als achtste werd genoteerd. Bij de 10-11 jarigen had Rolf Wittekoek (Coureur) nog dui delijk zijn vakantie in de be nen en werd geklopt in de spurt, waardoor hij als derde over de streep kwam. De strijd bij de 8-9 jarigen gaf ook al een vertekend beeld te zien en hier kwamen de ren ners, die niet met vakantie waren geweest, op het voorste plan, met een zeer goede vijde plaats voor Alexander van de Hoet (Coureur). UITSLAGEN De uitslagen Jeugd 8-9 jaar 5 kilo meter 10.49 minuut 1 Aad de Graaf (Hoeks ere nner), 2. GijsGer ritsen (Barrhopoort), 3. Fred Lems (Barrhopoort), 4. Peter KeUer (Barrhopoort), 5. Alex van der Hout (Coureur). Jeugd 10-11 jaar 10 kilometer 18,38 minuut 1- Ge rard van de Berg (De Mo!), 2. Rene Breestraat (Barrhopoort), 3. Rolf Wittekoek (Coureur), 4. Tim For tuin (Barrhopoort) Jeugd 12-13 Jaar 15 kilometer 26,33 minuut I. Ene Meyer (Coureur), 2. Perry Groenenberg (Barrhopoort), 3. Rob Huisman (Harga), 4. Connie Meyer (Harga), 8 Herman de Bruin (Har ga), 16. Gerard van Boven (Harga) Jeugd 14 jaar 25 kilometer 38,47 minuut 1Marchel Barendrecht (Hockaerenner), 2. Alco de Ruig (Hoekserenner), 3. Vincent 't Hoen (Barrhopoort), 7- Johnnie Heeze (Harga). Nieuwelingen 35 kilome ter 52^52 minuut 1. Jan Slager (Pedaaindders), 2. Ben Heeze (Har ga), 3. Frcd Bootsma (de Mol), 4 Ruud de Bruin (Harga), 5. Dick KrouweJ (Harga)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4