Jan van Altena en Peter van kJT Engelse topatleten bij partij011 vierde Heijdse Omloop Stehouwer zegt HDVS ons „VDL kan op der Burg: rekenen" SUCCES VOOR SPORTBRIGADE vaarwel Korfbal sterk vertegenwoordigd PPSC gelijk Twaalf clubs geloot voor opening bowling Werken in Arabic WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1977 VD/SC/WW 4 Jan van Aliena eerste divisie niet tegengevallen Monster De commissie „Omloop van Ter Heijde" heeft het weer dit voor elkaar. Morgenavond is het aparte dorp nabij Monster weer plaats van hande ling voor de vierde stratenloop met start en finish bij restaurant De Sport. Een evenement dat, zoals commissielied Wim Voois het zegt, eens „in een gekke bui" werd geboren maar dat nu al moeilijk meer is weg te denken uit het Westland.. Met dit jaar een, noodgedwon gen, iets gewijzigde opzet „Want", zo zegt Voois, „de KNAU heeft verleden jaar de waarschuwende vinger gehe ven. Indien in het vervolg KNAU-atleten geld zouden aanpakken, en dat kon in bet verleden bij ons, dan kwam dat hen op eert schorsing te staan. Zouden we dus nu door door Wim de Lange zijn gegaan met die „wilde" loop dan had je vnjwel nie mand meer kunnen krijgen. Vandaar dat we nu ook Olym pus *70 voor het eerst in de arm hebben genomen. De prijzen zijn nu ook allen m natura; waardebonnen en zo". Bij de wedstnjdloop (aanvang 20.30 uur, 12 kiometer) ont breekt in ieder geval de win naar van het vorig jaar, Vlaardinger Johan Kijne. De Metro-atleet van stomerij Van, den Bosch moet ach prepare ren voor het Nederlands kam pioenschap op de 25 kilometer dat zondag in Eersel wordt gehouden. Om dezelfde reden, zal waarschijnlijk ook Olym pus '70-trekpleister Jacques Valentin afhaken. Wèï in Ter Heijde aan de start komen Steef Kijne (Nederlands kam pioen op de steeple chase) en regionale kanshebbers als Maruen van Marrewijk, Ge rard Zuiderwijk, de Lierse gymnastiekleraar Herman Kromhout en Aad Koomeef. Ook de komst van Jan Knip penberg is waarschijnlijk. Favorieten Als uitgesproken favorieten starten echter de twee Engel se atleten Brian Lempkin en Robert Tawler, respectievelijk tweede en derde bij de laatst gehouden Westland marathon (achter winnaar Cor Vriend). De komst van de Britten is mogelijk gemaakt door het Monsterse kassenbouwbednjf Van Eijk en Bruggeling. Als speakers fungeert Jan Mole naar en hij zal motorcoureur Javk Middelburg begroeten als de losser van het start schot Het is ook zo goed als zeker dat voetbaltrainer Ernst Happel (Club Brugge) in Ter Heijde aanwezig zal zijn. De commissie „Omloop van Ter Heijde", bestaande uit Nico Storm (voorzitter), Wim Voois, Jan Molenaar, iem Barendse, Bert van der Meer, Henk van. Arkel en Cor Dijkhuizen, hoopt uiteraard weer op een drukke en gezellige Omloop op een groter (totale lengte 1200 meter) parcours dan ver leden jaar. Heel Ter Heijde, waarvan gold-old Jaap Dijk huizen zich nog steeds burge- Schiedam Temid den van Bol klin kend beton heeft de loting plaatsge vonden van de twaalf clubs die bij de opening- van de Bowling Musis Sacrum (op 24 au gustus) twee ga mes zullen bowlen. Opvallend was dat sportraad-voorzit ter Arie Verlinde uit de plastic bou- wemmer alle Schiedamse korf balclubs haalde. Onder de twaalf bevindt zich ook de invaliden sport vereniging De Ooievaars. De loting was als volgt; ODI (korf bal), Bridgeclub Schiedam West, Game (tennis), DHS (voetbal), Succes (korfbal), Schiedam (voetbal en honkbal), Los Bigotos (tennis), SW (voetbal), SZC (zwemmen), De Ooievaars, Harga (korfbal) en BFC (zaalvoetbal). Als reserves werden uit de emmer ge haald De Trekvo gels (wandelen), GSS (voetbal) en de boksschool Wim de Haan. „De reserves zijn be noemd voor bet ge val dat één van de getrokken vereni gingen niet kan ko men", verklaarde directeur Frans van Rijsbeigcri. „Alle verenigingen zijn aangesloten bij de Schiedamse sportraad. Het is natuurlijk jammer dat ik er maar twaalf van de 80 kan hebben, maar ik neem niet aan dat dat problemen geeft". Van de twaalf clubs zullen twee heren en twee dames op 24 augustus direct na de officiële ope ning twee of drie games spelen. De dub die het hoog ste totaal haalt knjgt van de gloed nieuwe bowling een vereniging- sprijs ter waarde van 350 gulden aangeboden. Vlak voordat de trekking plaats vond vroeg Arie Verlinde om één minuut stilte ter nagedachtenis aan de zondag op 84-ja- rïge leeftijd over leden Chris van Dijk, die in Schie damse sportkrin gen grote bekend heid genoot. meester mag noemen, zal morgenavond in het atletiek- spektakel worden betrokken. Het volledige programma luidt; 18.30 uur: Prestatieloop voor jong en oud (3 kilometer), 20 00 uur: Veteranen (6250 meter), 20.30 uur: Wedstrijd loop over 12 km. Men. kan zich inschrijven in ge bouw1 Irene (kosten 3,50) tot tien minuten voor de start Elke deelamer ontvangt na afloop een vaantje als aan denken. s Ook morgenavond za! Ter Heijde ongetwijfeld weer een dergelijk beeld opleveren. Vlaardiïngen De „Sportbriga- de" sport- en de Viaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft met het sport-en spel- team, én met medewerking van de korfbalvereniging Oranje Nassau, een groot sue- Rotterdam PPSC moest gis teravond tot het uiterste gaan om de jeugd van Excel sior van het lijf al te houden. Na een overwicht van de Rot terdammers vhór rust, waar in niet werd gescoord, slaag de het daarin daarna. De blauwwitten, die in laatste man Piet van Veen eo Wout van Vuren hun uitblinkers hadden, namen via laatstge noemde een voorsprong, maar na een half uur trok Van Tuyl de zaken gelijk. ces behaald op het terrein aan de Claudius Civilislaan, Ruim tweehonderd sportieve Vlaardingers hebben zich be zig gehouden met diverse sporten. Verheugend was het dat vele deelnemers geen lid van een sportvereniging wa ren. De bedoeling var» de VRSR is om zoveel mogelijk mensen geheel vrijblijvend aan deze evenementen te ia- ten deelnemen. Donderdagavond van zeven tot negen uur is de sportbngade weer in actie en wel in park 't Nieuwelant ter hoogte van de Faiuuus Schol tenstraat tussen de velden van de voet balvereniging De Holland- iaan. De volgende sporten kunnen beoefend worden: vol leybal, handbal, korfbal, voet bal, touwtrekken, atletiek enz. Maandag- 8 augustus is de sport bngade te gast bij de hand balvereniging WIK aan ée Hugo de Vriesstraat eveneens van zeven tot negen uur. ADMIRAAL Peter van der Burg is minder enthousiast over Leen Admi raal: „Ik geloof dat hij zich teveel bad voorgesteld van Excelsior. Toen hij van CW kwam dacht ik ook dat hel een eik was. Maar dat is wel tegengevallen. Ik kou niet goed met hem praten. We hadden in feite te vaak me ningsverschillen". Het zal bij VDL vooral voor o Peter (I) en Jan op nieuw beginnen Peter van der Burg erg wennen worden. Temeer daar hij tien jaar lang ge wend is geweest op zater dag te spelen. „M'n week-! einde wordt wel anders.) Daar zal ik zeker aan moe- j ten wennen. Ik moet maar j afwachten hoe 'het zalf gaan. In ieder geval heb-! ben we een uitgebreid oe-| fenprogramma dus in die; periode kan ik al wat wen-! nen aan het spelen op zon-. dag". j De twee hebben er duide-1 lijk zin in. Trainen ookj al enige weken voor zichzelf. Omdat ze goedi beslagen ten ijs willen komen. Eén opzet staat centraal: „Een goed seizoen draaien",1 klinkt het. Waarna een tikje overmoedig wordt vastgesteld: j „VDL bestaat dit jaar CO jaar. Toch leuk als dat met een kampioen schap gevierd kan wor den ANDERS Dus legt Peter nogmaals uit waarom hij Excelsior de rug toekeerde: „Ik wilde wei weer eens wat anders. De laatste jaren heb ik bij Excel sior niet zo best gespeeld. Waarbij vooral het laatste jaar niet zo prettig is verlo pen. Eerst stond ik niet in de basis en toen ik eenmaal goed ging draaien kreeg ik een en kelblessure. Daardoor werd het voor mij een verloren sei zoen". Voor Jan van .Altena liggen de zaken anders. Hij houdt vol een erg fijn SW-jaar te heb ben meegemaakt „Maar", zegt hij, „üc kan het geestelijk Jan van Altena denkt er net zo over: „Even maken is uite raard een erg moeilijke zaak. Ik ga niet wei die instelling terug. Ik ben gewoon enorm blij dat ik terugga Het kon ook niet anders omdat de reg lementen van de KNVB dat voorschrijven. Maar nog maals, we zullen het allebei moeilijk genoeg krijgen". Cor Nieuwenhuizen wordt de nieuwe trainer. Voor beide voorhoedespelers een onbe kende. Zowel Jan als Peter hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een trainer die ook toen een onbekende was. Jan heeft de beste herin neringen- Over Leo Halkes zegt hij* „De matige prestaties lagen natuurlijk met alleen aan hem. Al moet ik eerlijk toegeven dat ik wel wat meer van hem. verwacht had. Maar hij heeft wei een erg moeilijk seizoen achter de rug, daar moet je wel rekening mee houden". Schiedam Hermes DVS zit opnieuw zonder trai ner. Voor de derde maal, omdat mi Arie Stehouwer half september 21 maan den in Arabië gaat wer ken. Secretarus Cher Wil- lemsen geeft hem geen on gelijk, omdat hij, voordat hij zeven jaar betaald voetbal deed als trainer, een behoorlijke werk kring had. „En zo'n kans krijgt hij nooit weer". door Bas van den Berg Maar de Schiedamse eersteklas ser zit er weer mee. Na Pim Visser, die niet het vertrou wen had van een deel van de leden, en Bob Maaskant, die manager werd van Go Ahead Eagles, blijft Stehouwer zo lang de bouwwitte ploeg trai nen, en vanavond in Vlaardin gen tegen de FC coachen. De enige weg is weer adverteren en relaties vragen naar trai ners die nog vrij zijn. „Zeker zullen wij ook Jaap van der Leek van de WON gaan in schakelen", zegt WillemseiL „En adverteren in de KNV- B'er en het blad van de oe- fenmeesters". Gisteravond heerste er op „Har- ga" een trieste sfeer. Het be stuur deelde na de training de selectie mee van de plannen Q 0 G van Arie Stehouwer en op slag verdween de stemming. Wat nu! „Trainers die zijn af gevallen", gaan we niet op nieuw op de lijst van kandida ten zetten, want we willen ook in onze zoveelste poging sla gen in een trainer die aan onze eisen zal kunnen vol doen. Hij zal wederom een goede naam in de txainerswe- reld moeten hebben en het vertrouwen van de spelers". Het korps is op het ogenblik dun gezaaid. „Een Cor van der Hart", aldus secretaris Willemsen", loopt wel in de WW, om een voorbeeld te noe men, maar is altijd nog goed voor zo'n 65 mille". Wie dan? Niemand weet het nog. Eén ding is wel zeker, bet gaat ten koste van de motivatie. In deze krant van vorige week liet trainer Stehouwer zich nog optimistisch uit over de kwaliteit van zijn groep en hoe rijn trainingsopbouw in elkaar zat. Hoe za! dat de komende weken op de selectie overkomen? Zeker is dat een ploeg valt of staat bij een goede trainer. Hermes DVS weet wat het wil, dus ligt het in de verwachting dat het zoe ken nog wel enige tijd in be slag zal gaan nemen, Met de derby, als eerste competitie wedstrijd, tegen DHS in elk geval geen prettig vooruit zicht Stehouwer zal er dan nog wel zijn, maar voor hem is het toch maar een tijdelijke zaak.... Maassluis No^ steeds is in voetballend Maassluis een sportieve maar daarom niet mindere strijd aan de gang tussen Excelsior en VDL. De beide clubs proberen elkaar nog steeds te overtreffen waarbij Excelsior een kleine voorsprong heeft opgebouwd in de loop der jaren. VDL echter wil daar wat aan gaan doen. En heeft dus nog niet zo lang gelden een begin gemaakt aan de opbouw van een beter verzorgde vereniging. Een aantal zaken zijn door het bestuur al geregeld. De bouw van een tribune en de renovatie van het clubhuis zijn daar voorbeelden van terwijl het aanleggen van een lichtinstallatie het volgen de ideaal is. Met andere woorden: de accommo datie is „volledig". Vandaar ook dat nu de prestaties moeten volgen. Dus werd een B-trai ner (Cor Nieuwenhuizen) aangetrokken die 2al worden geassisteerd door twee C-tramers. Een opzet die in theorie moet zorgen voor een hoger spelend VDL. Twee nieuwe spelers zullen er in ieder geval alles aan doen ora de prestaties te laten ko men. Jan van Altena (die na. éen jaar SVV weer terug keert) en Peter van der Burg (na tien jaar Excelsior nu naar VDL). door Marlijn Verwaai jen Twee toch wel opzienbarende „transfers". Vooral die van Peter van der Burg. Over schrijvingen ook die in Maas sluis nogal wat stof deden op waaien. Peter van der Burg. „Ik heb daar nogal moeite mee, met al die geruchten. De mensen geloven niet dat ik naar VDL ben gegaan omdat ik dat zelf wilde. Ze denken direct dat er wel met de geld buidel gerammeld zal worden. Dan ga je het allemaal uitleg gen maar ook dan willen ze het met geloven. Dat vind ik toch wei jammer". met meer opbrengen. De laat ste tijd kwam ik constant doodmoe thuis na de traming. En financieel kreeg ik in feite te weinig voor wat ik er alle maal voor moest doen". ANGST Om daarna toch wel enthou siast te zeggen: „Het is wel een grandioze tijd geweest. Maar misschien dat ik wel beter uit de verf was geko men als ik na mijn beenbreuk (al in zijn eerste oefenwed strijd opgelopen in een oefen duel tegen VDL) wat meer tijd had gekregen, om te wen nen. Dat gebeurde niet waar door ik eigenlijk altijd wel een beetje die angst heb ge houden. Al moet ik zeggen dat het voetbal in de eerste divisie me zeker niet is legen- gevallen". Jan en Peter wekken toch de indruk naar VDL te gaan om het daar „even te gaan ma ken" Ze spreken het uite raard tegen. Peter van der Burg „Dat is helemaal met het geval I j ben er zelfs van overtuigd dal ik het in de vierde klas veel moeilijker zal krijgen. Maar ik wil een rot- penode afsluiten en helemaal opnieuw beginnen. Dat kan bij VDL".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4