FC Vlaardingen groeit naar eenheid weer Leo Halkes even terug Exce!§i®r*20 zwaar gestraft Zwaluwen test nieuwelingen Vlaardingen jeugd 5-2 FC Amsterdam moeizaam naar winst VD/sc/v/wa Nog ?©rgen voor Pim Visser 1 1 11 TSB zet produktie voort Excelsior M: onnodig verlies Sportagenda Te weinig goals tegen Oud Gastel: 4I itLfiAJNUAU AUGUSTUS 1977 Schiedam Nog steeds kan SW-trainer Pim Visser niet beschikken over een volledig fitte selectie. We liswaar speelde Wim de Haan tegen FC Amster dam een gedeelte van de wedstrijd mee, maar de middenvelder wordt wel gespaard. Wim Mulder, die weer last kreeg van zijn oude beenblessure, her stelt snel. „Ik heb de afge lopen dagen lekker kun nen trainen en verwacht toch wel weer snel mee te kunnen doen", zegt de middenvelder. Pim Visser werd afgelopen zaterdag wel weer gecon fronteerd met een nieuw probleem. Jos Zoetmulder moest met een open been wond van het veld worden gedragen. Nadat de SW- er m het ziekenhuis werd gehecht mocht hij weer naar huis. „Het valt alle maal wel mee", aldus de bebrilde voetballer, .maar het leek ons beter het maar te laten hechten. Maar zoals het er nu naar uitziet kan ik volgende week best wel weer spelen". Cor Hui gen blijft ook nog een pro bleem. Hij kreeg vorige week een tikje tegen zijn enkel wat later een lichte kneuzing bleek te zijn. Hui gen. trainde wel maar speelde tegen Amsterdam met mee. „Ik ga het na tuurlijk niet forceren, maar zoals het er nu naar uitziet kan ik zeker tegen. De Graafschap (komende zaterdagavond) wel weer meespelen". Schiedam Halverwege de eerste helft van de wedstrijd SVV-FC Amsterdam verscheen beo Halkes op Harga. De oud-trainer van SVV kwam „alleen maar even kijken", zoals hij verklaarde. Halkes is voorlopig tweede trainer van de hoofdstedelijke formatie. „Omdat onze tweede trainer, Tonny Bruins Slot, voor zijn werk tijdelijk in het buitenland is, neemt Hal kes het even over", aldus een bestuurslid. Dat de ex-SVV-tra'mer als assistent van Vim van der Meent zal fungeren is echter door het bestuur van de FC ontkend. „Als hij ervaring op wil doen kan dat, maar hij is geen officiële assistent". Overigens heeft Halkes nog niets gehoord wat betreft zijn kandidatuur als bonds coach van Canada. „Ik wacht maar rustig af', was het enige commentaar van hem. o Dick Hoogmoed op weg naar de gelijkmaker. SVV terecht optimistisch Bart Kreft op het middenveld sterk aan de bal. Schiedam Excelsi or^O is door de KNVB als voorbeeld ge steld. Dit naar aanleiding van bet feit dat de club in een degradatiewedstrijd voor het tweede elftal tegen Flakkee een speler van het eerste elftal De lijst van gestraften is aanzien- had opgesteld. Flakkee diende een klacht in waardoor de KNVB een onderzoek instelde. Met als gevolg een flink aantal schorsingen. V] aardingen TSB is de serie oefenwedstrijden gestart met een opvallende produktie. Wonnen de Vlaardingers vorige week met 5—0 van Hoogvliet, afgelopen zaterdag tegen Scbiebroek werd het ditmaal zelfs een 6—0 overwinning. Opnieuw kon trainer Jan van den Berg wegens vakantie nog met over alle spelers beschikken. Hij heeft echter voldoende wedstrijden om het elftal nog te wijzigen. Zeker is wel, dat Peter Bos in de spits een aanwinst kan zijn. De ex-DVO'er is erg beweeglijk en met Wim Stoevelaar en Jeroen Roovers naast hem, lijkt TSB geen voorhoedeproble men te kennen. Echter ook uit de tweede lijn werd er geschoten, waarbij ook Ton Vorstenbos (ex-GTB) eenmaal scoorde. Defensief klopte het opnieuw bij de Vlaardingers. Doelman' Gernt van der Velden werd in de twee wedstrijden nog niet gepasseerd. Waarbij wel aangetekend moet worden, dat zowel Hoogvliet als Schiebroek geen al te sterke frontlinie bezaten. TSB leidde met de rust al met 4—0, waarna het naar 6—0 uit kon lopen. Doelpuntenmakers waren Wim Stoevelaar (2x), Jeroen Eoovers (2x) en Peter Bos en Ton Vorstenbos. Het tweede elftal won met 2—0 van Schiebroek en het derde met 4—2. Vlaardingen Zwaluwen, ge handicapt door vakanties van Rein Homan en Hugo Sluimer, was desondanks tegen (zondag) eersteklasser Blauw Zwart bij vlagen sterker, maar had geen geluk met zijn reële kansen. Trainer Frans de Kruis experi menteerde volop met zijn se lectie. Aan de flanken had hij Kees Verhagen (ex Poortugaal) en Leen Seekles (ex FC Vlaardin gen- geposteerd, terwijl irt de tweede helft Alex Broekhart opdraafde. Ook Rein Maarle- veld uit het tweede elftal diende zich aan, maar hij werd later vervangen door Jos Buitelaar. Overigens zal Zwaluwen het in de nieuwe competitie zonder Henk Nentjes en Joop Brussé, alsme de Cees Broos, moeten stellen. Nentjes is met studie bezig, evenals Broos, die gaat begin nen, terwijl Brussé de tijd geko men acht dat hij zijn plaats aan de jeugd afstaat. De vogels kwamen al vlot met 1—0 achter, maar Ben van Hofwegen maak te uit een pass van Leen See kles gelijk. Pas vlak voor tijd, nadat de thuisclub in die twee de fase sterker was geweest, kwam Blauw Zwart aan de winst: 1—2. Ddft Ondanks het feit dat Excelsior RL over vrijwel alle linies sterker was, moest het bij DHL in Delft met een 2-1 nederlaag genoegen nemen- Twee twijfelgoals leverden na rust een onver- wachte 2-0 achterstand op. to het eerste geval haalde Aaart Trees op de rand van het strafschopgebied iemand onderuit, waarop de scheidsrechter straf schop besliste (1-0), en een blunder van doelman Gerrit Geurtsen betekende 2-0. Nico Wijnhorst redde door een keihard schot uit een zeer moeilijke noek de eer: 2-1. Excelsior M. was overigens nog aardig gehandi capt door spelers die nog met vakantie waren. Woensdag speelt waarschijnlijk Feme Groenweeg weer mee, terwijl ook nog Jan van Dijk afwezig was. vliet De jeugd van *C Vlaardingen zakte aa rust ver weg bij afde- ungsciub Poortvliet in Zeeland. De Vlaai din- gers hielden het tot aan de rust op 1-1, maar daarna verloor bet met 52. lijk. Zo zijn wedstrijd-secretaris Dal en de voorzitter van de technische commissie Van der Ploeg voor een half jaar ge schorst. Aanvoerder John Speelmeyer mag een half jaar geen captain zijn, de betreffen de speler, Fred Clarijs, is voor twee wedstrijden (door het tweede elftal in de competitie gespeeld) geschorst, de club krijgt een boete van 150 gulden en het tweede elftal krijgt twee punten in mindering wat be treft de na-competitie. Het feit dat twee punten in min dering worden gebracht lijkt echter wel in te houden dat Excelsior niet is gedegradeerd- De drie ploegen eindigen daar door namelijk met een gelijk naatal punten maar het doelge- middeide van de Schiedam mers is beter. Het bestuur van Exdesior'20 heeft de straf geaccepteerd. „We hebben een fout gemaakt en dus moeten we we ook deze straf nemen", aldus voorzitter Hans Kleinenkoort. Zeker is het echter wel dat de Sehiedamse club als voorbeeld gesteld is. Immers, met alleen Excelsior maakt zich schuldig aan derge lijke overtredingen. Vandaar dat het voor deze vereniging een triest zaak is dat de schor sing toch wel erg hard is aange komen. „En dat", vervolgt Klei nenkoort, „ondanks het feit dat we toch alle medewerking heb ben verleend en het onderzoek ruet hebben tegengewerkt". Maandag: Algemene ledenverga dering VFC, Sportlaan, 20 uur Tennistoernooi Soenda Dinsdag: HVO-Zwaluwen, Zwa- nensmgeL 19 uur Capelle-PPSC, 19 uur DVO'32-Transvalia, Mar.weg 19 uur Asso-SFC, 19 uur Groenoord-VS Holy, Kethel, 19 uur Die Haghe-DHS, 19 uur VDi^-Xerxes, Sportlaan, 19 uur Fortuna-Esdo, Mar.weg 19 uur Tennistoernooi Soenda dam-Wassenaar (heren Harga 19 uur Woensdag: VFC-Ursus, Sportlaan 19 uur Almkerk-FC Vlaardmgen, 19 uur S W 3-WF, Harga, 19 uur Schiedam-Demos, Harga, 19 uur VUC-Excelsior M, 19 uur HDVS-DRL, Harga, 19 uur SW-PPSC, Harga, 19 uur Hollandiaan-Coal, 't Nxeuwelant- park, 19 uur Satelliet-VDL (zo.), Kethelweg, uur TSB-Hoogvliet, Vijfsluizen, uur 's-Gravenzandse SV-HBSS, uur .Profronde van Schiedam, 19 uur Tennistoernooi Soenda RKWIK-SIOD, 't Nieuwelantpark, 19 uur HCK 2-Asvion (h) Spint-St. Lidewijk, (s), Harga, 19 uur Excelsior M.comb.-GSS, laan, 19 uur Donderdag: CION-Martinit, Mar.weg, 19 uur Sunhght-Fortuna, Deltaweg, 19 uur Tennistoernooi Soenda dienst was. Schiedam Pim Visser mocht tevreden zijn na afloop van SW's tweede „echte" oefenwedstrijd tegen de waa FC Amsterdam. Niet over het resultaat (2-3) maar OnïïnkTdat was tevredenheid wel over het vertoonde spel van zijn steeds weer terecht troef hij sw. Want groter wordende selectie. Want SW, met Wim de Haan weer in de gelederen, speelde zeker niet slecht. En zou zelfs met een flinke dosis optimisme de snel naderende competitie kunnen starten. De lange verdediger, die ui teindelijk toch weer voor SW De nog wat tegenvallende spits koos, rrust nog de precisie in passeerde van behoorlijke af zijn pass en kan nog niet het stand doelman Stuy beheerst: overwicht knjgen, waar hij vo- 1-1. ng seizoen SVV 20veel mee van Ook de tweede Amsterdamse beurt Dick Hoogmoed bereikte. Aad van der Vlist werd zijn ver vanger, Die een kwartier na rust ook de man was die het tweede SW-doelpunt inleidde. Hij zette met de meegekomen treffer was een fout van de Het werd al eerder gezegd: SW is vooral aanvallend sterk voor uitgegaan. Daar was Visser dan ook blij mee. Maar met Wim de Haan als middenvelder, die wel een goede pass in de benen heeft, lijkt ook daar een rust punt zeker aanwezig. Voeg daarbij het andermaal sterke spel van Bart Kreft in de mid- denlmie en op dat gebied lijken de zorgen verleden tijd. Rest alleen de verdediging waar in deze wedstrijd de zwakke plekken bleken te zitten. Al zal dat zonder twijfel een „mo ment-opname" zijn, omdat SW tenslotte, met dezelfde de fensie start als vorig jaar. En dat was, met mannen als Steenbergen, Van Dijk, Den Tuinder en Corver, het sterke punt van de Schiedammers. Tegen FC Amsterdam echter was de verdediging allesbehalve overtuigend. Ruud van Dijk gezien het vertoonde spel, maar vooral ook gezien de bei de treffers die op schitterende wijze tot stand kwamen, is het optimisme terecht. FC Amster dam, dat met de volledige se lectie aantrad, bleek dan ook een prettige tegenstander. Pim Visser: „De oefencampagne is vrijwel voorbij. Ik moet zeg gen dat het me allemaal erg is meegevallen. We hebben een groot aantal positieve wedstrij den gespeeld. Het is natuurlijk jammer, dat we door de blessu res van De Haan, Mulder en TrrV>I?7l7c.r Huigen ruet met het volledige i HjirJodVDjUAtr team hebben kunnen spelen, door Marlijn Verwaaijen SW-defensie. Toen namelijk kon Wetzel gemakkelijk inkop pen. „Er werd erg slecht ge dekt", oordeelde Pim Visser over zijn defensie, „twee doel punten uit kopballen kan niet met zulke lange mensen. Al moet ik wel zeggen dat Amster dam speciaal heeft getraind op die hoge ballen voor het doel". John Corver een schitterende 1-2-combinatie op, die ook Dick Hoogmoed bereikte. Hoogmoed speelde terug naar de vrijgeko men Van der Vlist, die up zijn beurt Corver weer in stelling bracht: 2-2. Kort daarna wisselde Visser Wim de Haan voor Erik Versteeg. „De Haan was net hersteld van zijn blessure", verklaarde de oefenmeester. „Ik vond het wel letjes zo. Aan forceren hebben we helemaal niets". De wissel baatte niet Want FC Amster dam wist via een uitgekiende actie van nieuwkomer Cor Stout alsnog een voorsprong te nemen. Dte ook met meer uit handen werd gegeven. maar nogmaals, tegen gevallen minuten later kwam de zo- SW: Van Noortwijk, Corver, trad nog te onzeker op waar door met name de gevoelige Bas van Noortwijk nogal eens in de problemen kwam. Terwijl ook Sinus Steenbergen nog ze ker met in zijn oude doen is. is het me zeker niet" SVV, met Wim de Haan weer in het veld ten koste van Aad van der Vlist, startte al direct met een tegenslag. Want nauwelijks waren er vijf minuten gespeeld toen Ton Kamp hues een fout in de Sehiedamse defensie af strafte: 9-1. Het duurde een kwartier voordat SW terug kon komen. Een door Jos Zoet mulder opgezette aanval kwam bij Cor Peitsman die op zijn veelste tegenslag voor SW. Toen moest Jos Zoetmulder, die opvallend sterk speelt de laatste weken, van het veld worden gedragen nadat hij door S we rissen te hard was aangepakt Zoetmulder moest de open wond in het ziekenhuis laten hechten, maar zei later: „Het was gewoon beter om het te laten dichtmaken ozndat het dan sneller geneest. Ik heb er verder geen last van". Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, Merrelaar, De Haan (Versteeg), Kreft, Zoetmulder (Van der Vlist), Peitsman, Hoogmoed (Meerhof) FC Amsterdam; Stuy, Swerissen, Koopman, De Leeuw (Van Bommel), Swart, Van Vennen- daal (Busker), Kamphues, Bouwmeester, Wetzel, Stout, Kisman (Wiggemansen). Toeschouwers: 1000. Scheidsrech ter: Van Laar. Oud Gastel Bij vlagen acteerde FC Vlaardin gen tegen Oud Gastel met redelijk goed posi tiespel. In dat opzicht stak de 41 overwin ning er maar erg schril bij af, Hoewel Laseroms het aantal goals weinig interesseerde, scoorde de FC met zijn vijf spitsen té moeilijk. Baj de rust had het al 4—0 moeten zijn, in werkelijkheid was het slechts l—Ó, hal verwege hardwerkende Dick Beek, die een slim hakje van Maarten Pol derman verzilverde. FC Vlaardingen stuurde na een gezapig eerste kwar tier de tweedeklasser re gelmatig van het kastje naar de muur, wisselde harde schoten met korte één-twee acties af, maar weinig goals. Steeds meer begint het erop te door Bas van den Berg lijken dat de beide vleu gelspitsen Jan Lobman/- Danny Molendijk een waardig alternatief vor men voor het geval het centrum mocht falen. In dat middelste deel on dergaat Maarten Polder man van CW nog steeds een groeiproces, Lase roms: „Hoe meer hij scoort, des te sneller is hij er overeen. Polder man kan het beste wor den getypeerd 'als een slimme rommelaar die van paniekreacties in de verdediging gebruik kan maken". Laseroms weer: „De man van de beslissende tik te gen tegenstanders tegen wie ik zeker met vijf spit sen ga spelen. Naast aan vallende bedoelingen hadden de vijf spitsen ook zaterdag in het war me Brabant weer de op dracht al vanaf de eerste lijn te storen. Een tactiek die enerzijds de midden linie moest ontlasten, maar ook de defensie on der druk kon blijven houden totdat er fouten komen. Laseroms: „Tegen elke te genstander moet je dat Maarten Polderman ..groeiproces.. opnieuw bekijken. De eerste de beste, Fortuna SC, vraagt een heel an dere benadering. Daar zal ongetwijfeld het ac cent meer op het mid denveld komen. Het de fensieve duo Joop van Daele en Peter Benen zal er alleen maar om lachen wanneer de ballen steeds weer hoog voor doel ko men". WATERDRAGER Polderman heeft in de oe fencampagne tot dusver voornamelijk zijn waar de bewezen als een spits die sterk in de lucht is, fervent mee verdedigt, maar ook tracht water drager te zijn voor greti ge Wim Tij], die achter de aanval opereert en Dick Beek, die ook de neiging heeft een pas achter Lobman, Polder man en Molendijk, alt hans afgelopen zaterdag, te blijven. Het impli ceert min of meer dat Tijl en Beek een buffer vormen voor de (eerste) aanvalslinie. Zaterdag kwam Maarten Polderman bij herhaling oog in oog met de Bra bantse doelman, maar richtte keer op keer té onzuiver. Molendijk be schikt over een sterke pass eertechniek, zowel binnen als buitenom, maar heeft nog veel de neiging zijn act té ver door te vGeren. Lohman krijgt op links, wanneer hij in moeilijkheden ver keert, veelal assistentie van Johnnie Jansen, die nu al de snelste speler van FC Vlaardingen is. Bij een aanvallend concept opereert hij als zesde aanvaller. Goed, na vijfentwintig mi nuten dus 1—0 door Dick Beek en hoewel FC Vlaardingen na rust uit liep tot 1—4, ging het sco ren te weinig. Cees Bou- man schoot van een af stand nummer twee in, overigens uit vele pogin gen die voor rust alle maal mislukten, maar het werd ook nog eerst 1—2 toen iedereen stond te slapen. Quelhorst drukte halverwege het overwicht weer aardig uit tot 1—3 en Maarten Polderman zorgde met een lob de eindstand op 1—4. Daarbij bleef het Jan Lohman, Danny Mo lendijk en Bep de Ruiter werden tussentijds inge wisseld voor Joop van Dop, Ted Hesling en Joop Quelhorst.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3