Schiedam laat kansen liggen Excelsior stevent op titel af Indeling zaalvoetbal VSBs geen moeite met Nado V Honkballers nog steeds niet weilig mAm Experi ment MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 vd/sc/wwb Henk Rensman zorgt voor ommekeer Volle winst voor Unitas '63 Dit seizoen wéér gebrek aan speelruimte Nieuwkomers scoren De Korenbeurs start seizoen tegen Elizur Schiedam De handbal lers van Schiedam heb ben afgelopen zondag de kans om zich definitief ii? veiligheid te spelen, lelijk laten liggen. Schiedam verloor van het Haagse Laakkwar tier in een tien innings durende wedstrijd met 2—1. De Hagenaars heb ben door deze winst de mogelijkheid zich als nog van de degradatie te redden open gehouden. De laatste wedstrijd spelen zij tegen het al gedegradeerde Nado V uit Rotterdam. Bij winst kunnen de Hage naars alsnog gelijk komen met Schiedam, dat uit de laatste twee wedstrijden te- gen VUC en R M Botlek j&f#! aan éénmaal winst genoeg heeft om zich ook volgend jaar in de tweede klasse te handhaven. Door deze ont wikkeling blijft de laatste fase van de competitie inte ressant. Toch had Schiedam zondag de beslissing moeten forceren. Aanvallend speelde het beter dan de bezoekers, het ontbrak hen alleen aan enig geluk. De vele klappen die van het hout kwamen werden meestal een prooi van het foutloos spelende Wout Don {1) goede we/pcijfers Celeritas veld, dat naast een groot aantal vangballen ook enkele fraaie veldakties liet zien, waaronder twee dubbel spelen. Schiedam, dat door de vakanties van enkele spelers opnieuw ge handicapt was en zonder Emile Vervloet, Hans van Galen en Schiedam De 28-jarïge Aad van de Hamer, die sinds zijn 14e jaar lid is van Schiedam en al twaalf jaar onafgebroken in het eerste honkbalteam speelt, gaat zijn vereniging aan het einde van dit seizoen verlaten. Hij gaat het volgende seizoen spelen voor de rayoaverenigmg The Stags in Etten- Leur. Van de Hamer, die enkele jaren geleden verzoeken van Feyenoord en Sparta om daar te komen spelen naast zich neer legde en Schiedam trouw bleef, gaat nu plotseling wel weg. „The Stags is een ambitieuze vereniging", aldus Aad van de Hamer, „die naast mij nog spelers van OWO en Quick zal aantrekken en de Belgische oud-international Jos Robijn als coach heeft aangesteld. Ik zie het daar wel zitten, vooral omdat ik in Etten-Leur weer de kans krijg mijn oude liefde, het werpen, te gaan beoefenen". Ed Jonkman speelde, verdedig de heel wat minder sekuur. Zes fouten maakte het binnenveld en juist door een zo'n fout ver loor het de wedstrijd. In de tiende innings, bij de stand 1—1, tastte Jan Stijl weer eens mis, waardoor Peter Vermey het winnende punt voor zijn team kon scoren. Het werd de toch nog talrijke bezoekers op de tribune a| snel duidelijk dat er in deze wed strijd niet al te veel punten zouden vallen. De Laakkwar tier aanval was te zwak om het werper Wout Don al te moei lijk te maken en de velders van de bezoekers opereerden vanaf het eerste begin zo trefzeker, dat de Schiedamse aanval, die ook geen sterke indruk achter liet, er niet doorheen kwam. Lou van de Hamer opende in de eerste inning wel met een honk- slag, maar kwam niet verder dan het derde honk, omdat ajn broer Aad én Jut Blomsteel vlot uitgemaakt werden. Ook Laakkwartier kwam in die ope- mngsslagbeurt niet verder dan één honkslag van Ferry van Vliet. Pas m de derde inning leek er iets te gebeuren. Ronald Bol, met drie uit drie de beste slagman, gaf een fraaie twee- honkslr maar vangballen voor Lou van de Hamer en Ton Ebben maakten ook aan deze illusie een einde. Eerder had den de Hagenaars enige drei ging uitgeoefend, toen zij door een fout van Jur Blomstee!, bij een poging een dubbelspel te maken, drie honken bezet kre gen, Door een vang van Lou van de Hamer en een aktie van Rob Stijl op het derde honk werd dit bezwaar bezworen. Zo duurde het tot de achtste inning alvorens het eerste punt op de scorekaart genoteerd kon worden. Vier wijd voor Jan Stijl bracht hern op het eerste honk, waarna hij door stoots la gen van Ronald Bol en Lou van de Hamer op drie kwam. Een infield hit van Ton Ebben was voldoende om Jan Stijl over de thuisplaat te brengen en bet was I—0. In de volgende inning maakte Laakkwartier alweer gelijk. Het had voor dat ene punt maar liefst drie honkslagen nodig. Gerrit Wittekoek, John Tomey en Ferry van Vliet passeerde werper Don achtereenvolgens met een basehit, waarna Ro nald Langedoen zijn teamge noot Wittekoek met een opoffe- rmgsslag thuis bracht, 11. In de gelijkmakende laatste slag beurt kwam Schiedam niet ver der dan een honkslag van Fred Reymer en bleef op 1—1 staan, zodat er verlengd moest wor den. Juist in die verlenging sloegen de Hagenaars toe al hadden zij daarbij wel de hulp van het Schiedamveld nodig, dat op nieuw m de fout ging. In de gelijkmakende beurt zette Schiedam Hans van Galen nog in. Deze deed wat van hem verwacht werd en joeg de bal knalhard het veld in. Hij had de pech dat korte stop Willy Kortenbach juist in de baan van de bal stond. Met een blik semsnelle reaktie voorkwam deze een zekere honkslag. Zo veel pech was voor Schiedam te veel en het onderging gelaten deze kleine nederlaag, in de hoop zich via wat meer fortuin in een van de volgende wed strijden alsnog te redden. Werk cijfers Schiedam, Wout Donl 10-5-9. Zijn veld maakte zes fouten. Laakkwartier, John Tomey, 3—5—7, Laakkwartier speelde foutloos. Met deze slag van de Schiedammer verlaat de bal weer het bat Schiedam Voor een talrijk publiek wist het cricket team van Excelsior een aanval op zijn leiderspositie door Quick Haag II keurig af te slaan. Met de neven Gouka in de hoofdrol werden de Hagenaars met een 119 tegen 59 nederlaag weer naar huis gestuurd. „Eén falende top", zo ver- net zo goed verzorgd is klaarde Excelsior-cap- als het fielden, gaat het tain Koos Gouka de meer dan zwakke start van zijn eerste vijf bats- men, in de voor de Schiedammers zo be langrijke wedstrijd tegen medekampioenskandi- daat Quick Haag II. En zocht een verklaring voor dit matige optreden er nog somber voor ons uitzien", wist Koos Gou ka bij het wisselen van het spel te zeggen. Daar bij vooral doelend op het goede bowlen van de beste mensen van zijn tegenstander, Bob Ram- baldo (3 voor 40) en Henk Hebeis (3 voor 10), door het natte veld, al- Daar het door Excelsior smede de zenuwen als de hoofdschuldigen aan te wijzen. Met Henk Eensman (17) aan bat, werd pas een kleine verbetering zicht baar, daarin goed ge steund door Henk Kor net (26), Ton de Veth (21), Hans Gonka (16) en Bas Kornet met 10 runs als de belangrijkste hit tere in de dubbele cij fers, die het totaal van Excelsior nog tot een enigszins acceptabele 119 runs brachten. „Als het batten van Quick behaalde totaal te laag was om gerust te kunnen fielden, werd er van de Schiedammers uiterste concentratie geëist. Ge steund door een spon taan reagerend publiek, dat in groten getale naar de2e wedstrijd was ko men kijken wisten de Excelsior-bowlers Hans en Koos Gouka het hun tegenstanders dermate moeilijk te maken, dat dezen hun optreden meestal moesten beko pen met een laag totaal achter hun naam. „Vooral het snelle vertrek van Henk Hebbeis (13), Henk Mol (16) en Joop de Groot (16) gaf ons de stimulans om attent door te blijven gaan", zei Koos Gouka. Dit at tent reageren kwam het sterkst tot uiting door drie vangen achter el kaar, waarvan de snoek- duik van Henk Rensman het predikaat „fantasti sch" meekreeg, beloond door een donderend ap plaus. Met een scoreverloop dat beslist desastreus voor de Hagenaars genoemd mag worden, 26 voor 4, 43 voor 7 en 54 voor 9, werd het laatste wicket op het bowlen van Koos Gouka bij 59 runs achter het wicket gevangen door Henk Kornet. „Een overwinning waarop ik niet meer durfde te reke nen", zuchtte een blije maar vermoeide Koos Gouka na afloop van de wedstrijd die aan veel mensen heeft duidelijk gemaakt dat cricket be slist geen saaie sport meer is, als het wordt gespeeld op de wijze van Excelsior'20. Deze Schie dammers gaan nu duide lijk aan kop van de over gangsklasse met zeven punten voorsprong op Quick Haag II. Verheugend was het ook dat op „Thurlede" zo- vee! oud-voorzitters van deze vereniging „acte de presence" gaven. Zowel Jan Kloos als Bertus Leenders, Nard Kleine- koort, Frans Bakker, Jan Mierlo en Nol Hoen derkamp wisten, gezien hun vrolijke gezichten na afloop van de strijd, deze sport naar de juiste waarde voor Excelsior te schatten. Schiedam Langzaam maar zeker komen ook de korfbal clubs weer in actie. Zo r speelden dit weekeinde zo wel Harga als Oranje Nas sau een oefenwedstrijd die ze allebei wisten te winnen. Harga deed dat tegen Vites se dat dit jaar na een ver blijf van twee jaar in de tweede klas weer zal spelen in de eerste klasse. De Schiedammers wennen het duel met 6—9. Voor Harga was de ontmoeting een mooie gelegenheid om uit voerig te experimenteren. Dat deed ook Oranje Nas sau in de thuiswedstrijd te gen ZKV uit Zuidiand. De Vlaardingers wonnen met 5—2. Oranje Nassau zag dit jaar nogal wat nieuwe spe lers en speelsters komen en kreeg tegen ZKV alle gele genheid om die uit te testen. Vooral de doorgekomen ju nioren kwamen veelvuldig aan bod. Maassluis De handbalvereni ging Unitas heeft zijn eerste oefenwedstrijden gespeeld bij Oüis in De Lier. De heren wis ten via een 7—12 ruststand een 15—28 overwinning te behalen. De dames keken bij de rust tegen een 54 achterstand aan en moesten uiteindelijk de vol le winst 9—7 in De Lier laten. Trainer Hans van Zelm achtte de uitslagen niet zo belangrijk". Het waren nuttige oefenwed strijden". Bij de dames was de conditie nog niet zo best, maar nog vóór de competitie hoopt hij het team weer zijn normale ritme te krijgen. De heren heb ben laten zien de stille periode goed te hebben doorgebracht Odis speelt in de competitie op hetzelfde niveau, en beide teams hebben goed handbal laten zien. De wedstrijden zijn ge speeld op het nieuwe sportcom plex in De Lier en op verharde velden. I Harga komt te laat om het Vitesse moeilijk te maken. Rotterdam Zoals verwacht mocht worden, hebben de honkballers van Verhoeckx Snacks/Holy met het reeds gedegradeerde Rotterdamse Nado V niet al te veel moeite gehad. Meer moeite hadden de Vlaardingers met het natte te hoge gras op het Rotterdamse veld. Er werden maar liefst negen veldfouten gemaakt. Ondanks deze lekken in de verdediging, werd het toch een overtuigende 4-10 winst, waardoor VS Holy zich op de tweede plaats handhaafde. Werper Philip Haak startte zwak en stond de eerste twee tegen standers al direct vier wijd toe. Emile Demuynck wenste hierop niet te wachten maar sloeg een honkslag, waardoor Piet van de honkslag volgde, nam VS Holy al direct afstand van de thuis club. Zelf scoorde Van Soelen nog 0-4, door te profiteren van een foutieve aangooi van de Nado verdediging. Mark 1-0 liet aantekenen. Toen Fas ïn de vierde inning deed Jonne van Soelen met een dne- Nado iets terug. Een homerun van Rob van Nugteren met Willem Spronk aan boord bete kende 2-4, In dë volgende slag beurt werd het verschil weer op vier punten gebracht toen Bernard Hooghiemstra Wim Pijpers en Emile Demuynck over de thuisplaat loodste. In de zesde inning scoorde Cock van Poppcl 3-6, hiertoe in staat gesteld door een honkslag van teamgenoot Dwars waard. Verhoecks Snacks bleef kalm aan de overwinning bouwen en liep via Jonne van Soelen en Aad van de Berg uit naar 3-6. Ook m de daaropvolgende achtste slagbeurt scoorden de Vlaar dingers weer twee punten. Dit maal waren het Piet van de Mark en Wim Pijpers die de thuisplaat passeerden. Dat de thuisclub in de allerlaat ste slagbeurt nog op 4-10 kwam, daarbij profiterend van enkele veldfouten bij de Vlaar dingers, deerden deze niet meer. De winst was overtui gend genoeg. Werpcijfers VS Holy, Bas van Hees, 6-0-7. Ne gen fouten. Nado V, Philip Haak, 4-7-11. Nado maakte zes veldfouten. Schiedam Het zaalvoetbalseizoen start op maandag 29 augustus. Maar wél in een beperkte vorm, omdat de speelnood nog erg groot is. Een verbouwing van de Schiedamse Margriethal maakt het nodig dat de clubs tijdelijk ergens anders ondergebracht zijn, terwijl, ondanks de grote interesse voor zaalvoet bal, de sporthallen in Vlaardingen en Maassluis al aan hun top zitten. Schiedam wacht nog steeds op bericht van GS om met de bouw van een tweede er aan vast gekoppelde hal te kunnen' beginnen, terwijl Maassluis op zijn vroegst aan het einde van dit jaar met de bouw van een tweede hal in de Steendijkpolder begint. Vlaardingen houdt het op volgend jaar wanneer de tweede hal er is in de nieuwe wijk Holy-Noord. De sportraad heeft nu al geëist dat de nieuwe hal uitermate geschikt dient behoren te zijn voor het spelen van zaalvoetbal. De indeling kent weinig verrassingen. Zo spelen PPSC en Zwaluwen weer met ondermeer de Rotterdamse Studenten en de Rotterdamse Sportpers in de hoofdklasse. Het gepro moveerde Martinit is in de tweede klas ingedeeld met streekgenoten DVO'32, Excelsior '20 en WF. SW, dat ook promoveerde, heeft eveneens een afdeling met veel derby's. Het speelt ondermeer samen met Groenoord, GSS en VDL. De volledige indeling voor de Waterwegclubs is: Hoofdklasse: Germinal, GLZ, Hellevoetsluis (za). Pechvogels, Phoenix, PPSC, Rotterdamse Sportpers, Rotterdamse Stu denten, De Rozet, WOH, ZW en Zwaluwen. Ie klas B: Groenoord, GSS, FC MSA, De Musschen, ODI, SCR, SW, VDL, VOB, WOR en Zwart Wit'2Ö. 2e klas A: Alexandria '66, Blijdorp, HWD, Leonidas, MSV71, NRC/Ommoord, Radio, RFC, SIOD, SMV en WÏCO. 2e klas B; Activitas, DESV, DVO'32, Excelsior '20, Martinit, Sparta, Steeds Hooger, Steeds Volharden, TDC, VND en Wilton Feije- naord, 3e bias A: Aeolus, BKB, DCMR, Demos, DJS, EDS, Eureka, Europoint, HBSS, Heimes DVS, Unicum en VOC. 3e klas B: BVCB, CKC, Excelsior M, GGK, GSV Sero, Heineken, HION, HVO, Nestoro, OACN Boys, SPSV en Ursus. 3e klas C: FCN'66, MW27, Het Noorden, Noorder kwartier, OLDI, FC Promenade, ROGA, Schiedam, SVO, Trouw/Kwartet, FC Vecom enVSV. 3e klas D: BFC, DRZ, FA'75, GWS, Real Parbo, RKWIK, San Clemente, SVDBK, SVDP, FC Tybex, WK en Xerxes. Maassluis VDL heeft de uit wedstrijd tegen BEC met 1—2 gewonnen. De formatie van trainer Nieuwenhuizen stond bij de rust al met 0—1 voor. Het doelpunt werd door de weer teruggekeerde Jan van Altena gescoord nadat hij eerst vier verdedigers had uitge speeld. Na rust kwam VDL zelfs op 6—2 toen Peter van der Burg een voorzet van Marcel van der Vaart onhoudbaar ach ter de BEC-doelman plaatste. De thuisclub kwam een kwar tier voor tijd nog wel terug {12) maar was toen al niet meer bij machte het sterk spe lende Maasstuise team te be dreigen. Schiedam Voor het Schiedam se De Korenbeurs, dat zich ook voor dc nieuwe competitie weer van een plaats bij de zes sterkste tafeltennisformaties van het land heeft verzekerd, vangt het nieuwe seizoen at deze week aan. Ter voorberei ding voor de competitie wordt morgenavond (dinsdag) een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Elizur uit Te' Aviv, de op één na sterkste ploeg uit Israel. De Schiedamse* tafeltennis ere- klasser is bijzonder vereerd met de komst van dit team, temeer daar Shlomo Mendelson er deel van uitmaakt Mendel son is de sterkste speler van Israel, en tijdens de laatste we reldkampioenschappen ver sloeg hij onder anderen ook Bert van der Helm en Rene Heijne. Trainer/coach va** Jr heer Pima, die 'c van de nationale ploeg --halve be looft de wedstrijd voor Dc Ko renbeurs een krachttoer te wor den, die bovendien bijzonder interessant is. Naast Hans lan gen en Hans van den Broek komt immers ook nieuwe aan winst Bert van den Ham achter dc tafel, hetgeen zijn debuut is bij De Korenbeurs. De wedstrijd in De Korenbeurs begint 's avonds om acht uur- Stadgenoot NO AD heeft daar voor de clubavond met die van De Korenbeurs willen ruden- Ook de reserveteams van De Korenbeurs en Elizur komen tegen elkaar in het strijdperk- Voorafgaand aan deze interna tionale ontmoeting, speelt De Korenbeurs vanavond al twee informele vijfkampen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6