„SVV is en blijft een fijne dub" bij boogaard staat u er gekleurd op 1048.- 1438, 1799. V Actieve Balvers krijgt zege niet cadeau Asvioii redt het niet KINI'S STEENBERGEN AAN HET BEGIN VAN ZIJN ACHTSTE SEIZOEN: Eddy Wittekoek niet te stoppen Daarom kopen zovee! mensen een kleuren televisie bij boogaard. Omdat ze weten dat ze dan goede voorlichting en service krijgen. De boogaard technische dienst met een team gespecialiseerde kleuren t.v. monteurs staat voor u klaar (ais u voor 9 uur belt komt hij dezelfde dag nog langs). En dan natuurlijk nog de snelle levering, met installeren en afstellen, wat allemaal gratis is. De boogaard verrassend lage prijs gaat nooit ten koste van voorlichting, kwaliteiten service. Van Asten zijn vijfde over winning VD/SC/WW4 DINSDAG 9 AUGUSTUS 1977 Schiedam 'de cricket- ters van Asvion zijn er niet in geslaagd om hun elfde wedstrijd in zijn voordeel af te sluiten. Het leed tegen medekop loper Sparta II zijn eer ste nederlaag met de al leszeggende cijfers 116 tegen 46. Door de toss te winnen koos Asvion-captain Eoy House voor eerst fielden in zijn wedstrijd tegen het elftal van Sparta II. Traag sco rend wisten de Rotterdam mers geen antwoord te ver zinnen op het goede bowlen van Ruud Mulder (4 voor 51) en Roy House (3 voor 40), zodat in de vijftigste over het laatste wicket viel bij de stand van 116 runs, waarvan het leeuwendeel bijeen werd geslagen door Aad Naayen die met 41 runs imponeerde. Op de aanval van Sparta bleef geheel Asvion het antwoord schuldig. De 4 voor 21 van Rob Stolk en de fraaie 5 voor 19 van Cees van.Boven als de beste bowlers, hield danig huis onder de Schiedamse batsmen. Alleen Roy House (II) en Steven Poll CIO) wisten zich in de dubbele cijfers te werken maar konden niet voorkomen dat na s! 26 over het laatste wicket bij stand van 46 viel. Een smadelijke nederlaag Asvion dat als excuses kan aanvoeren, dat door se blessures en vakantie-gan- gers het elftal flink gewijzigd was. Rinus Steenbergen: „Ik ben toch wel blij dat ik weer voor SW heb gekozen" Schiedam De eerste bijeenkomst van de SVV-se- lectie. Langzaam maar zeker druppelt de hele groep binnen. Cor Peitsman, die nog wat onwennig de sfeer in zich opneemt, Wim de Haan die duide lijk nog zit met de prettige vakantieherinneringen, Bas van Noortwijk die al direct verklaart „iede reen eruit te zullen lopen" en Jan den Tuinder die als eerste iedereen een band geeft. SVV is weer compleet en maakt zich op voor een nieuw seizoen. bewijs werd wel geleverd in de vakantie. Toen zijn we met zeven spelers op stap ge weest. Vreselijke lol hebben we gehad." De in het begin van deze eerste bijeenkomst zo ontspannen sfeer verandert naarmate de klok verder draait. De eerste training. Sn dat onder een temperatuur die zodanig is dat een koude pils op een Spaans terras redelijker zou zijn. Bas van Noortwijk blijft overmoedig. Rmus Steenber gen zeker niet. „Het goede voorbeeld geven als aanvoer der? Dat zou ik wel kunnen door voorop te lopen. Maar dan moet ik er wel een fiets bij hebben. Want vakantie is voor mij ook vakantie. En dus heb ik nog geen meter voor mezelf gelopen." Onder de spelers ook weer Ri nus Steenbergen. Wellicht de meest begeerde SW-er sinds het vertrek van Aad Koudij- zer. De lange verdediger mocht zich, als alle geruchten op waarheid berusten, ver heugen op belangstelling van ondermeer FC Amsterdam, NAC, Sparta en FC Vlaardin- gen. Het bleef SW. Want Ri nus tekende bij om daarmee zijn achtste seizoen bij SW te gaan volmaken. Inventaris „Ik hoor zo langzamerhand 20'n beetje bij de inventaris," is dan ook één van de eerste uitspraken van Steenbergen. „En uiteindelijk heb ik toch helemaal geen spijt dat ik weer voor SW heb gekozen. De sfeer is de laatste tijd zo goed geworden dat we in fei te allemaal vrienden zijn. Het iv\ Philips portable kieuren tv. 14 C 625 beeldmaat 37 cm Adviespnjs 1445 - Bij Boogaard Blaupunkt kleuren tv. beeldmaat 51 cm. type Jamaica Adviesprijs 1648 - Bij' Boogaard 00k leverbs® me»' tjedienmg Phijips kleuren tv. Type 26C655, beeldmaat 66 cm, 110° in-line beeldbuis, 12-ka* naals uitv Advtespfcjs 2445 - Bij Boogaard boogaard Jong genoeg Om dan serieus te praten over zijn eenjarig contract bij SVV: „In het begin wilde ik graag een langdurig contract hebben," zegt hij, „maar later dacht ik: ik ben nog jong genoeg om eventueel een stap verder te komen. Jk wil niet zeggen dat ik nu al weer be zig ben om bij een andere club te komen. Dat zou onzin zijn. Maar je moet als betaal de voetballer toch altijd reke ning houden met die kansen. Maar voorlopig ben ik erg blij dat het weer SVV is ge worden. Tenslotte is en blijft het een fijne club." Dick Hoogmoed komt onver wacht tien minuten voordat de groep zich gaat verkleden binnen. Niemand had hem verwacht. Hij kent alleen Ri nus Steenbergen nog. De be groeting is wat verlegen. Al laat de FSC-speler van weleer duidelijk blijken dat hij ge zien de weersomstandigheden liever nog even had gewacht met trainen, Met de woorden: „Ik heb een paar meter voor mezelf getraind," stapt hij richting kleedkamer. Aankopen Rinus Steenbergen: „Een fijne voetballer. Trouwens, de aan- Steenbergen opper machtig in de wedstrijd tegen Excelsior. Cor Pot, Ruud van Dijk, dan Merre- laar en John Corver con stateren het. kopen die SVV heeft gedaan bieden toch wel perspectie ven. Vooral de voorhoede moest versterkt worden. En dat is gebeurd. Vorig jaar waren we zeker niet de min ste ploeg van de eerste divi sie. Maar omdat we toen zo moeilijk scoorden zakten we erg diep weg. En ik geloof dat we met deze aankopen (waarbij hij vooral doelt op Hoogmoed en Peitsman - M.V.) vooral in de breedte sterker zijn geworden." De meeste spelers van SW zijn al richting kleedkamer ver dwenen. Pun Visser, die nog wat moeite had met de namen door Marlijn Verwaaijen van zijn nieuwe pupillen, komt naar zijn aanvoerder toe. „Ik kom zo, meneer Vis ser," verontschuldigt Rinus zich vrijwel direct. Visser ac cepteert het. Al zal hij zeker niet toestaan dat wie dan ook te laat op appel verschijnt. Type Goosens Pim Visser. Rinus kent hem nauwelijks. „Hij komt wel bekwaam over," is zijn eerste indruk. „Zo'n beetje het type Goosens. Het grote voordeel is natuurlijk dat hij zeil ook gespeeld heeft. Dat is toch voor een trainer wel belang rijk. Al is het nog teveel zo dat de mensen denken dat alles van een trainer afhangt. Maar dat is niet juist. Er zijn ontzettend veel factoren die in zo'n competitie meespre ken." De tijd dringt. Want klokslag half zeven moeten alle spelers startklaar zijn. Fim Visser heeft voor hen een „aardig parcours" uitgezet m het Kra- lingse Bos. Rinus Steenbergen kan nog net even praten over het programma. Met als eer ste wedstrijd De Graafschap uit. „Een hele nieuwe ploeg voor ons. Maar in feite zegt dat niets. Want m de eerste divisie wordt veel harder ge speeld dan in de eredivisie. Ik heb wel vertrouwen in die eerste wedstrijden. Het is voor ons erg belangrijk dat we m die eerste wedstrijden veel punten pakken. Als we in die periode al kunnen zorgen dat we in de middenmoot ko men te staan dan zie ik het allemaal wel rooskleurig in." Dan wordt het toch echt tijd dat ook Rinus Steenbergen zich gaat verkleden. „Ik ga wel met m'n eigen auto," zegt hij vastberaden, „want als het me allemaal te zwaar wordt ga ik toch mooi niet door. Hard trainen vind ik best, maar op zo'n eerste trai- ning ga ik me toch niet me teen kapot lopen. Anders kunnen ze me al direct opve gen." Er klinkt angst in z'n stem. Pim Visser heeft al me teen indruk gemaakt. VI aar dingen In de sterk bezette wielerron de van Dussen kreeg Aad van Asten met zijn vijfde overwinning loon naar werken. Za terdag al bereikte hij de vierde plaats in Wil lemstad, terwijl zijn clubgenoot John Meyer twaalfde was. Fred Dolman van Har ga reed voor de eerste maal weer mee en be haalde een achttiende plaats. Dinphy Wesdorp werd in de ronde van Alphen aan de Rijn twaalfde. Voor vete raan Jan van Geest was er een zevende plaats in Gorinchem, in Giessenburg behaalde hij een twaalfde plaats en in 's Gravendeel een tiende plaats. In Alp hen aan de Rijn kwam Sjaak Koevermans tot de vierde plaats en Hemde van der Vaart moest zich tevreden stellen met een veer tiende plek. VJ' Botterdam Voor het vijfde achtereenvolgende jaar, zijn de wedstrijden verreden om de in Memo- riam Paul van Nunen Trophee. Dat deze man nog steeds in de herinnering van velen voortleeft, blijkt wel uit de bijzonder grote opkomst van de renners, al moet de afwezigheid van de RWC Ahoy en de jeugd van de RKC Feyenoord wel bijzonder sneu zijn geweest voor mevrouw van Nunen, die weer alles in het geweer had gebracht om deze dag toch te doen slagen. In de strijd bij A-fclassers, was het vanaf het begin Perry Balvers (Harga) die er de zweep flink over heen haalde. Reeds in de eerste ronde ging hij aan de haal en wist een voor sprong van 14 seconden te nemen. Maar uit het pelo ton kwam geen hulp en door sterk aandringen van René de Boer (Coureur) kwam alles weer bijeen. Niet voor lang echter, want bij de aansluiting van het peloton ging Bal vers weer weg en kwam weer tot een voorsprong van 17 seconden. Maar weer was het De Boer, die alles bijeen bracht, zodat na 20 kilometer nog een gesloten peloton door de Spaansepolder raasde. Toen kwam de beslissende ont snapping. Weer was het Bal vers die er vandoor ging om te proberen afgetekend aan te kunnen komen. Ook deze keer ging De Boer in de achtervol ging en kreeg daarbij mee Jan Zuid weg (Feyenoord), Dik van Resteren (Pedaalrid ders), Cris Bernaards (Pedaal- ridders), Andre Raxenberg (Pedaalridders) en Marchel Bo can der (Feyenoord). Toen zij bij Balvers waren geko men, gingen rij eensgezins keihard door en in enkele ronden tijd werd het peloton op 1.35 minuut gereden. Uit het peloton sprongen nog weg, Peter Heyster (Coureur), Rien de Braber (Feyenoord) en Cees Vonk (Pedaalridders). Deze kwamen niet dichterbij daar de kopgroep steeds meer het peloton naderde, maar zij liepen wel verder uit van het peloton en waren ook buiten schot. Met nog 14 kilometer te rijden, kwam Hazenberg te vallen en kon zelfs de achter volgende groep niet bijbenen. Vooraan hielden de renners met deze confortable voor sprong elkaar goed in de ga ten en lieten niet toe dat ie mand probeerde weg te ko men. Voor Ferry Balvers was er toen al geen vuiltje meer aan de lucht, daar hij enige junior was en zodoende verzekerd van de eerste plaats. De sprint bij de amateurs, was voor Jan Zuid weg. In de achtervolgen de groep, werd Peter Heyster de sprintwinnaar en daar hij de eerste liefhebber was kon hij na afloop de prachtige be ker van mevrouw van Nunen in ontvangst nemen als beste liefhebber. Bij de veteranen was Jan Voogd de beste door zijn achtervolger Rein Ver- maat met meer dan een halve ronde achter zich te laten. In de strijd der nieuwelingen, ging het hoofdzakelijk tussen Eddy Wittekoek (Coureur) en de rest. In het peloton waren echter enkele eveneens ver maarde „plakkers" (renners die bij een ander aan het wiel gaan rijden maar nooit de kop zullen nemen) die eerst van het wiel moesten, alvo rens als winnaar in aanmer king te komen. Wel hij deed dit met enige risico, door al slingerend over het parcours te gaan rijden, zodoende zijn tegenstanders murw te krij gen. Dit lukte, met nog zo'n 15 kilometer te gaan en toen was er geen vuiltje meer aan de lucht en kon Wittekoek de ritzege behalen. Ook de strijd in de diverse jeugd klassen liet gezonde en opwekkende sport zien, al was het jammer dat vooral bij de jeugd enkele valpartij en de favorieten: Eric Meyer (Coureur), Connie Meyer (Harga) en Clandio Callegari (Harga: tot figuranten maak ten, waardoor het strijdto neel wat verminkt over kwam. Bij de veertien jarigen een verdiende overwinning voor Wim den Hoedt (Hoekse- renner) die alleen vanaf de start aan een solo begon ea deze afmaakte. De strijd der dertien jarigen, gaf door bo vengenoemde valpartij een enigzins scheel beeld. Maar toch was de overwinning van Rob Huisman (Harga) die zijn laatste wedstrijd als dertien jarige reed dik verdiend en de eindsprint die hij zelf van ver aanging, was zo goed dat niemand hem kon benaderen. Bij de 10-11 jarigen, kwam Rolf Wittekoek (Coureur) op een goede derde plaats te recht na erkende prijsrijders als Breestraat en Van de Berg. De uitslagen: amateurs 60 kilo meter 1.11,52 uur 1. Jan Zuid- weg (Feyenoord), 2. Dik van Kesteren (Pedaaiiidders),_ 3. Rene de Boer (Coureur). Lief hebbers 60 kilometer 1.12,48 uur. 2. Peter Heyster (Cou reur), 2. Piet van de Linden (Hoekserenner), 3. Henk Bo- zua (Hoekserenner). Junioren 60 kilometer 1.11,52 uur. I. Perry Balvers (Harga-Sint- maartensdijk), 2. Piet van de Linden (Feyenoord), 3. Jan Sintnicolaas (De Mol). Nieu welingen 40 kilometer 1.02*21 uur 1. Eddy Wittekoek (Cou reur), 2. Jos van de Berg (Barrhopoort), 3. Daan Or- gens (PedaaMdders). Jeogd 14 jaar 25 kilometer 46,23 mi nuut 1. Wim den Hoedt (Hoek serenner), 2. Piet de Jong (Hoekserenner), 3. Aldo de Ruig (Hoekserenner). Jeugd 12-13 jaar 15 kilometer 24,49 minuut 1. Rob Huisman (Har ga), 2. Jolanda den Hoedt (Hoekserenner), 3. Didier De- leersnijder (De Mol). Jeagd 10-11 jaar 10 kilometer 19,41 minuut 1. Guido van de Berg (De Mol), 2. Rene Breestraat (Barrhopoort), 3. Rolf Witte koek (Coureur), Jeugd 3-9 jaar 5 kilometer 10,02 minuut 1. Fred Lepis (Barrhopoort), 2. Aad van de Graaf (Hoekse renner), 3. Richard Assenberg (Hoekserenner).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4