SCHIEDAMSCHE COURANT m W erUoosheid fors Stemmen staken, toch besluit In hoger beroep tegen twee artsen Ook CDA Onderzoek naar toekomst middenstand Geen groene golf Laan van Bol es NAVO- Dij kwellingen onbewoonbaar bedoekt Maassluis „Positie vrouw steeds zwakker" Raadslid Krabben hekelt procedure rond NW-womngesi Fiets driedaagse Portugese overleden Wethouder bijna omver gereden MEDISCH TUCHTCOLLEGE WIJST KLACHT AF: Dievers sleuren kleuterleidster °ver straat mee Commissie akkoord: COLLEGE ANTWOORDT: Donderdag 11 augustus 1977- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25893 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL jjaassJols Van 19 tot en mt 21 augustus aal een interna tionaal eskader marine vaar tuigen een informeel bezoek brengen aan Maassluis. Het bestaat uit de Nederlandse schepen „Onbevreesd" en pSittard", het Belgische schip Rovessa" en het Duitse schip „Wolfsburg", die deel uitmaken van de NATO Stan ding Naval Force Channel. De schepen hebben een geza menlijke bemanning van 26 officieren en ongeveer 220 on derofficieren en manschap pen. De Standing Naval Force Channel, een blijvend interna tionaal onderdeel van de ma rinestrijdkrachten, bestaat uit zes mijnopruimingsschepen. Elk schip blijft bij het eska der gedurende tenminste zes maanden en keert dan terug naar zijn nationale basis. Schiedam De 6J-jarige J. L, Concalves Mosso uit Lissabon is vanmorgen in het Zuider- ziekenhuis overleden. De vrouw zat zondagnacht in de auto die in een slip raakte en de Nieuwe Haven in Schie dam inreed. Schiedam Chris Zijdeveld is deze week in het Prinses Bea- Irixpark bijna van de sokken gereden door een tractor van de gemeentelijke plantsoenen dienst. De wethouder van stadsontwikkeling kon nog net op tijd het vege lijf redden door met zijn fiets de berm in te rijden, al waar hij lan guit in het gras kwam te lig gen. Niet alleen door dit incident, maar ook naar aanleiding van opmerkingen van WD-raad- süd Cor van Til borg zullen de manieren van ambtenaren iran de gemeentelijke plant soenendienst binnenkort op het stadskantoor worden be sproken Schiedam was even een wielerstad. Met succes. Schiedam De wieier- ronde van Schiedam bleet voor de Schie dammers. Op het bij zonder drukbezochte Rroftsvest behaalden namelijk twee renners van de RC Schiedam, Ger Mak en Jan Brenr de zege. Mak deed dat bij de amateurs terwijl Breur bij de profs ach ter de demy's de sterk ste was. Om bet Schie- darase feest te comple teren werd Brinkman derde bU de profs. Schiedam bleet Schie dam derhalve, ook al omdat burgemeester Arie Lems het start schot afvuurde terwijl wieirensfer Dimphy ïfesdorp als ronde-miss optrad. Voor een ver slag van dit spectacu laire wiel erge beuren arfe de sportpagina. De werkloosheid is in de maand juli in het noordelijk waterweggebied aanzienlijk gestegen. De toename van negen procent is in de eerste plaats te wijten aan de schoolverlaters. Dit blijkt uit de cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Kuita eenderde van de werklozen bestaat nu uit jongeren onder de 22 jaar oud. Het percenta ge vrouwelijk jeugdige werklozen is aanzienlijk hoger dan dat van de mannelijke. Het arbeidsbureau schrijft dit toe door de lagere deelne- mingsgraad van de overige vrouwen aan het arbeidspro ces. „Ondanks alle acties in en rondom het jaar van de vrouw in 1976 blijkt haar po sitie in een stagnerende eco nomie steeds zwakker te wor den," schrijft directeur drs. H. J. Harberts van het arbeids bureau. Uit een vergelijking met de positie van de vrouw op de arbeidsmarkt in het vo rige jaar blijkt zij er niet op vooruit te zijn gegaan. Verder stelt het arbeidsbureau, dat de toekomst voor het win kel- en kantoorpersoneel naar verwachting geen florissant beeld oplevert Een mavo- of havo-diploma blijkt een mage re opleiding te zijn voor een kantoorbaan met enige voor uitzichten. Jongeren met op leidingen als LEAO en MEAO en met praktijkdiploma's heb ben betere kansen op een ge schikte betrekking, Behalve over de bouw, toont het arbeidsbureau zich pessimis tisch over de ontwikkeling van andere sectues. Metaal: „Onoverzichtelijk"; Horeca: „De vraag ligt op een laag peil"; Handel: „Een weinig opwek kend beeld;" Verkeer en scheepvaart: „Con stant met een vraag/aanbod- verhouding van 1:3; Onderwijs: „Zorgelijk, het aan tal vacatures is gering;" Kantoon „Weinig aanleiding tot optimisme;" Algemene dienst: „De cijfers blijven constant hoog." Vlaardingen Wat er met de Parallelweg gaat ge beuren is sinds gisteren een open vraag. In de raadsvergadering ont stond namelijk de opmer kelijke situatie, dat hoe wel de stemmen staakten bij een amendement over een eerder genomen raadsbesluit, een deel van dat besluit toch zal wor den uitgevoerd. Het gaat om de toekomst van de Parallelweg en die van de Van der Werff- straat. Via een amende ment wilden de indieners dat de Parallelweg tegelij kertijd met de asfaltering van de straat zou worden heringericht. Geld zou vol gens de indieners beschik baar kunnen komen door minder uit te trekken voor de herinrichting van de Van der Werffstraat. Nadat Willem Kwaklcelstein (PPR) en het vrouwelijke raadslid Bellmgwout (PCG) eerst ieder met een iets van elkaar afwijkend amendement kwamen, stelden de indieners na een ingelaste pauze er ge zamenlijk één op. Stem ming volgde na langdurige discussies en daarbij kwam men geen stap ver der. Er bleken evenveel voor- als tegenstanders van het amendement te zijn. Burgemeester Wim Kïeboom trok daarop ten onrechte de conclusie, dat het onderwerp tot de vol gende raadsvergadering zou worden aangehouden. „De Van der Werffstraat zal echter toch voor het volle bedrag worden heringe richt", deelde wethouder IJsbrand van der Velden de vergadering mee, „om dat voldaan moet worden aan het eerder genomen raadsbesluit." Volgens plan wordt nog deze maand met de werkzaam heden begonnen, voordat de raad weer bijeen komt. Schiedam De klacht tegen een Schiedams e huisarts en een jonge assistent-arts van het Gemeenteziekenhuis is afgewezen. Het medisch tuchtcollege vindt dat de behandeling van de vorig jaar juni aan een har taanval overleden 65-jarige ta xichauffeur A. van der Linde, juist is geweest De zoon die nog steeds van mening is dat de hartklachten van zijn va der uit Schiedam-Groenoord destijds niet serieus zijn geno men gaat hiertegen deze week in hoger beroep. De klacht tegen assistent-arts W. A. L. en plaatsvervangend Vlaardingen Het PvdA-raad- slid Henk Krabben hekelt de procedure waarop het NW voor haar leden woningen wil Uten bouwen in de Westwijk. «et raadslid meent, dat door de informatie-avond, die de vak- Schiedam Twee dieven heb ben de 64-jarige Schiedamse C.M.T.C. enkele meters over Lorentzlaan in Oost mee gesleurd. De twee nog onbekende jongens probeerden 's nachts om half twaalf vanaf een brommer de las van de kleuterleidster af te pakken. Deze hield de beu gel van de tas echter stevig v&st, met als gevolg dat ze achter de brommer werd mee getrokken. De vrouw hield een paar schaafwonden en blauwe plekken aan over. Ue jongens zijn zonder tas verdwenen. bond hield onder de noemer van inspraak-avond, er verwar ring is ontstaan onder de bewo- neffe van ae westwijK, cue zich tegen de bouw van de wonin gen in hun nabijheid keren. Verder meent Krabben, dat de door B en W beloofde „echte" inspraakavond veel eerder had moeten plaatsvinden. Over de opmerking van burge meester Wim Kieboom tijdens de laatste raadsvergadering, dat het niet terecht zou zijn over deze zaak schoten voor de boeg te geven voordat de ge meente in de kwestie is betrok ken, meende Henk Krabben, dat hier sprake zou rijn van een uitzonderlijke situatie, ,JDe be woners van de Westwijk heb ben zich al dikwijls tot het col lege en de raad gewend. Men wil nu wel eens onze standpun ten vernemen. Dit onderwerp is al ver binnen de stadhuismuren doorgedrongen", zo meende hij. Verder wil Krabben dat zowel de Vlaardingse Raad voor Jeugd en Jongerenwerk alsme de die van Sport en Recreatie in de besluitvorming moet wor den betrokken omdat hier ter reinen in het geding zijn, die nu voor recreatie door iedereen en veel door de jeugd als speel plaatsen gebruikt worden. huisarts H. v.d- V. uit Schie- dam-Kethel is vorig jaar juli ingediend. De uitspraak van het tuchtcollege in Den Haag is pas vorige maand aan de aanklager bekendgemaakt, met de mededeling dat binnen vier weken na ontvangst ho ger beroep kan worden aan getekend. 'Zoon C. A. van der Linde, die op moment dat de brief van het college binnenkwam op vakantie was en daar deze week van terug is, is alles behalve tevreden over de uit spraak: „Het lijkt wel of met de uitspraak is gewacht tot de vakantieperiode, om te ver hinderen dat in hoger beroep kan worden gegaan. Zusters van het Gemeenteziekenhuis hebben belastende verklarin gen afgelegd. Deze leggen echter blijkbaar helemaal geen gewicht in de schaal Alle verklaringen van artsen worden door het college aan genomen. Niet die van ons leken. Het medisch tuchtcolle ge, dat bestaat uit artsen, wil waarschijnlijk de eigen intelli- gentia niet afvallen. De geval len dat klagers gelijk krijgen zijn dan ook zeldzaam. Nog steeds neem ik het GZ kwa lijk dat het geen cardioloog in dienst heeft". Schiedam Drie dijkwoningen aan de Polderweg worden on bewoonbaar verklaard. Dit verzoek van eigenaar W. Pe ters uit Schiedam is gister avond aangenomen door de raadscommissie voor ruimte lijke ordening. De commissieleden gingen er gisteravond echter niet klak keloos mee akkoord. PPR. man Hans van der Wilk en PvdA-er Aad Wiegman strib belden tegen. Pas nadat wet houder Chris Zijdeveld had verzekerd dat over dit soort verzoeken op het stadskan toor niet lichtvaardig wordt gedacht, stemden ook zij er mee in. Tot grote vreugde van Cees Lansbergen. Deze CDA- er had al vóór de stemmnung te kennen gegeven dat de huisjes naar zijn mening toch maar zeer slecht zijn en dus beter voor nieuwbouw ge sloopt konden worden. Gisteravond is de raads commissie voor ruimtelijke ordening er mee akkoord gegaan dat deze pandjes aan de Polderweg in Schie dam onbewoonbaar worden verklaard. De directeur van de woning- dienst was al akkoord gegaan. Het is volgens hem niet meer lonend om de ruim zeventig jaar oude en ruim 15 centime ter naar voren gezakte pand jes op te knappen. Het blok van drie woningen, waarvan nog twee worden bewoond, heeft geen gasaansluiting. Verder heeft men op de num mers 218A, 218B en 220 last van doorslaand en optrek kend vocht en wordt er bo vendien nog huishoudelijk water en faelicalien direct op een open sloot geloosd. Vlaardingen Het Vlaardingse CDA schaart zich achter het standpunt van de projectgroep stadsvernieuwing Vet tenoordsepolder wat betreft het inschakelen van projec tontwikkelaar Wdma voor de mogelijke bouw van onge veer 45 woningen op het Lamoenterrem. CDA-raadslid Jelle Wijnstok 2egt hierover: ,Jk wü me nog niet over Wilma uitlaten. Wel heb ik me enigszins verwon derd over de manier waarop Wilma bij dit bouwplan in de Vettenoordsepolder is betrokken geraakt In de eerst volgende commissievergadering voor stadsontwikkeling geeft wethouder Bas Goudriaan hopelijk uitleg over de keuze van Wilma. Van de zijde van het CDA zal Goud riaan dat m ieder geval gevraagd worden". In onze krant van vorige week vermeldden wij, dat vanuit de VOP-projectgroep kritiek was gekomen op het feit dat Wdma was gepolst voor het bebouwen van het Lamoen- terrein zonder dat de projectgroep daarin was gekend. Deze „procedure" had de leden van de projectgroep j oogst verbaasd. Dit zeker omdat bij het kiezen van de architect de Haarlemmer Nico Ar.driessen aan de bewoners uitgebreide inspraakmogelijkheden waren verleend. De bewoners kregen toen zélfs busreisjes door het ganse land aangeboden om andere model staande bouw- plannen te bewonderen. Van het CDA was wel te verwachten, dat gerageerd zou worden op deze Wilma-kwestie. Want in „Bestuursforum", het maandblad voor christendemocratische gemeente- en provinciebestuurders, heeft een artikel gestaan van „par tijbons" mr. dr. C. Ch. A. van Haren, die zich minder positief uitliet over grote projectontwikkelaars. Met name aannemersgigant "Wilma wordt in dit artikel bekritiseerd. Vlaardingen De toekomstmogelijkheden van de winkels en kleine bedrijven in het stadsvernieuwingsgebied van de Vettenoordse polder worden vanaf volgende week maandag onderzocht door het houden van een tweetal enquetes, ln de enquête staan onder ande re vragen als „Waardoet Uw boodschappen?", „In wat voor soort winkels?" en „Wat vindt u van de huidige winkels in de VOP?'\ De enquête duurt ongeveer een kwartiertje en wordt afgeno men door mensen van het Centraal Instituut voor het Klein- en Middenbedrijf. Van- tevoren krijgt men hiervan bericht Het onderzoek moet uiteindelijk gaan uitwijzen op welke manier de ondernemers op de stadsvernieuwing in de VOP moeten gaan inspelen. Als het resultaat van de enquête eenmaal bekend is, «Jan wor den de resultaten in eerste instantie besproken in de werkgroep Winkels en Bedrij ven Vettenoordsepolder, Het Centraal Instituut voor het Klein- „Waar doet U Midden bedrijf te Amsterdam gaat zich belasten met dit onder zoek. Bij de eerste enquete worden de ondernemers ondervraagd. De vragen hebben betrekking op het functioneren, van de winkels en de kleine bedrij ven in de ambachtelijke en horeca-sfeer. De tweede vra genlijst is gericht op de consu menten en gaat over het koop gedrag van de bewoners uit de Vettenoordsepolder. Het is echter veel te duur alle wijkbewoners te enquêteren; daarom kan men slechts over gaan tot het nemen van een steekproef onder plus minus 750 800 mensen. Schiedam De verkeerslichten op de Laan van Bol'es wor den bijgesteld en meer zicht* baar gemaakt De gemeente wil echter niet in deze lichten zogeheten "groene* raadslid i voorstelde aan burgemeester en wethou ders. Een en ander blijkt uit de ant- wii ecu ver suet m ut een gehele sogebetei golf maken, zoals Piet Poot onlangs i woorden die het college gis termiddag schriftelijk heeft gegeven op de vragen die het CDA-raadslid stelde naar aanleiding van het dodelijk ongeval op 7 juli en diverse kranteartikels in onze krant- De huidige verkeersregeling ia volgens het college zodanig ontworpen dat het verkeer vanuit Vlaardingen, groen ge kregen bij de Van Beinum-" laan door kan rijden bij de Valeriusstraat tot aan de krui sing met de Churchillweg. An dersom ook. Haperingen in dit systeem worden binnen kort door de fabrikant verhol pen, zo belooft men op het stadskantoor. Om de dubbele stop weg te halen voor bet verkeer dat rechtsaf de Van Beinumlaap opgaat zou al het verkeer van af de Churchillweg een lange re 6top moeten worden gege ven bij de Valeriusstraat Een tweede mogelijkheid is het creëren van een conflictsitua tie tussen fietsers of voetgan gers en het rechts-afslaand verkeer. Tenslotte kan ook nog het fiets- en voetgangers verkeer minder groen worden gegeven. Deze drie oplossingen ziet het college echter in het geheel niet zitten. Bovendien wordt in het antwoord gesteld dat nooit volledige garantie kan worden gegeven voor de vei ligheid van de verkeersdeelne mers omdat deze in hoge ma te wordt bepaald door de weggebruikers zelf. Hoek van Holland Gezeten op een „voorhistorisch" rij wiel, met een heel hoog voer en achterwiel, ging wijkraad- voorzitter L, v. d. Houwen gisteravond vooraf aan de stoet van 571 deelnemers aan de eerste Hoekse avondrij- wieldriedaagse, georgani seerd door Sport Real Hoek van Holland. Vanavond, donderdag gaat de tocht richting 's Gravenzande; start te 19.00 uur weer vanaf De Hoekstee. «Shi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1