Maak afrit Maasland/Maassliiis „Geen vuil tussen puin1"' 1 m turn Dienstencentrum moet nog meer open staan9 veiliger Raadsleden zien hongerstaking niet zo zitten Haring** en Bierfeest 1 iSl: fflil faM BItó-- Halve eeuw in de echt Auto bekrast De Molukken bestolen Automobilist ramt hekken Ere-medaille voor rechercheur |||f 1 ïlfl vL, m1M S|||fP Nieuwe leider Lex Krabbenbos: Verzoek aan rijkswaterstaat Postzegel- bijeenkomsten .jJiSitUAG li AUUUSTUS 1977 VD/SUv. e Op de afrit gaan vele auto mobilisten in de fout. zfj. 'X ftt, %f MX Maassluis De heer W. J. van Wasbeek en mevrouw N. H, van Wasbeek-Strijbos zijn vandaag vijftig jaar ge trouwd. Vanmorgen heeft me vrouw Van Dijke, echtgenote van de burgemeester van Maassluis, het gouden echt paar, mede namens het ge- meentebestuur, haar gelu kwensen overgebracht en de gebruikelijke attenties over handigd. Wierk Johannes van Wasbeek werd op 2\ november 1902 te Maassluis geboren. Van be roep is hij scheepstimmerman geweest. Neeltje Hendrika Strijbos werd op 20 december 1903, eveneens te Maassluis, geboren. Het echtpaar trad op 11 augustus 192? te Maassluis in het huwelijk. Schiedam Met een scherp voorwerp heeft een nog onbe kende aan de Ridderkerkse- straat in Schiedam-Zuid een personenauto bekrast. Het voertuig, eigendom van de 33-jarige transporteur M. A. uit de Gorzen, werd daarbij voor duizend gulden bescha digd. Schiedam Bij De Molukken aan de Tuinlaan is een partij koffie verdwenen ter waarde van vierhonderd gulden. Het is niet bekend hoe inbrekers het bedrijfspand binnen zijn gekomen. Ook in het nabijgelegen repeti tielokaal van de Rijnmond band is ingebroken. Het lo kaal in het Blauwhuis aan de Lange Nieuws traat kwam men via een wc-raampje bin nen. Uit het pand wordt nog niets vermist. Schiedam Op rijksweg 20 na bij de afrit Schiedam-Cen trum heeft een wagen deze week een paar hekken van wegwerkers geramd, De be stuurder van deze auto, de 34-jarige Brit K.G.L., liep daarbij geen verwondingen op. Op het hoofdbureau heeft de automobilist de blaas- en bloedproef afgelegd. Na ver hoor is hij weer heen gezon den. Schiedam Hoofdagent Gerrit Gros heeft de zilveren ere-me daiile.' verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau gekregen. De rechercheur, die dinsdag voor zijn pensionering van het Schiedamse politiekorps af scheid nam, kreeg deze onder scheiding uitgereikt van bur gemeester Ane Lems. Vlaardingen De directeur van gemeentewerken van Vlaar- dingen dreigt de mogelijkheid om kleine hoeveelheden puin buiten de vastgestelde ope ningsuren in de aanwezige containers bij de stortplaats aan de Maassluissedijk kwijt te raken, op te heffen. Dit omdat gebleken is, dat velen hun huisvuil bij de stortplaats storten, hetgeen, verboden is. In een schrijven aan alle bewo ners van Maassluis en Vlaar- dingen laat de directeur van gemeentewerken weten, dat het storten van huisvuil op die plaats dusdanige vormen heeft aangenomen, dat al moest worden besloten tot het instellen van verscherpte con trole tijdens het weekeinde en op werkdagen buiten de nor male openingstijden van het puinstort. In de brief wordt men erop gewezen, dat over treders kunnen worden ge straft met twee maanden ge vangenis of driehonderd gul den boete. Na 1 september zal worden be keken of het schrijven van gemeentewerken tot enig re sultaat heeft geleid. Zo niet, dan vervalt de gelegenheid dat men ook buiten de norma le openingsuren van de stort plaats kleine hoeveelheden puin kan brengen. i - - \v. -- ,i Maasland De tijd van jeugd naar bejaard was voor Lex Krabbenbos niet lang. Van werker in de kinderbescherming in Rotterdam stapte Krab benbos in één keer over naar leider van het Maas- landse dienstencentrum. „Omdat dat werk me erg boeit", zo legt de nieuwe leider de overgang uit. „Het werken met bejaar den beslaat een vrij breed terrein, zowel in opbouw als in maatschappelijk en cultureel opzicht" Lex Krabbenbos (42) is de nieu we roerganger van het dienst encentrum. Nog is hij bezig met het kennis maken met zijn nieuwe werkkring. „Want", zo zegt hij, „kontak ten zijn erg voornaam, zowel voor mij als voor de bejaar den". Nadrukkelijk verklaart Lex Krabbenbos dat zijn voorgan ger Chris Huijer als eerste leider van het Maaslandse dienstencentrum baanbre kend werk heeft verricht Die draad zal hij, met steun van echtgenote Truus (34) gaarne oppakken en verder uit gaan werken Een eerste balans is inmiddels opgemaakt waarbij Krabben bos ook het stokpaardje van z'n voorganger verder wil be rijden: het dienstencentrum open stellen voor de gehele Maaslandse bevolking. „Dat centrum is er voor iedereen", aldus Krabbenbos. „Al blijft het in hoofdzaak voor de be jaarden." Niettemin ziet Krabbenbos niet graag uitsluitend bejaarden binnen de deur. „Iedereen kan binnen stappen om te zien wat er allemaal te doen is. Voor de bejaarden bete kent dat meer kontaktmoge- bjkheden met de medemens. Dat houdt ze jong." öm zowel jong als oud in het dienstencentrum te krijgen, is er voor het nieuwe seizoen een gevarieerd programma van aküviteiten samengesteld. Als basis daartoe diende een enquête om de liefhebberijen onder de bejaarden te peilen. „Waaruit blijkt dat bejaarden met alleen van zang- of dia avonden houden", aldus Lex Krabbenbos. „De belangstel ling is juist erg breed." Met de uit de enquête voorgeko men wensen wordt terdege re kening gehouden, en inmid dels zijn de eerste aktiviteiten al weer achter de rug. De officiële start is overigens pas op donderdag 29 september. Dan wordt er een grootse spel- en showavond gehouden, waartoe op dit moment de laatste voorbereidingen wor den getroffen. Met een gevarieerd programma en het verlenen van tal van diensten, wil leider Krabben bos zijn centrum een belang rijke rol in het Maaslandse gebeuren geven. „Het dienst encentrum moet nog meer in tegreren bij de mensen in het dorp. Dat is m het belang van de mensen. Van jong en oud", zo benadrukt Krabbenbos. Om de bezoekers van het cen trum nog meer service te kun nen geven, wil Krabbenbos ook het gemeentehuis naar binnen halen. „Telkenmale blijkt er toch een drempel vrees te bestaan om naar het gemeentehuis te gaan. Dat kan je slechts oplossen door het gemeentehuis hierheen te halen." Waar dan uitleg over tal van zaken gegeven kan worden. „Dat is beter dan de mensen het bos in te sturen", aldus Krabbenbos. Met de start van het nieuwe seizoen, gaat Lex Krabbenbos ook zijn laatste studiejaar in voor het HBO inrichtings werk, Bewust heeft hij voor het bejaarden werk gekozen. Al zegt hij van het Maasland se dienstencentrum: .Het is hier beslist geen huis voor bejaarden. Het staat open voor iedereen." Maasland Het gemeen tebestuur van Maas land gaat zich weder om tot rijkswaterstaat wenden met het drin gende verzoek maatre gelen te treffen om de afrit Maas! and/Maas sluis van rijksweg ZO vanuit de richting Rot terdam veiliger te ma ken. Maasland wil op de afrit twee voorsort eerstroken aange bracht zien: één strook voor het verkeer richting Maassluis en één voor de richting Maas land- Hierdoor zouden de le vensgevaarlijke situaties die nu dagelijks ontstaan vermin derd kunnen worden. Bij herhaling gebeurt het - zeker tijdens de spitsuren - dat au tomobilisten die naar Maas land moeten, voorsorteren op de vluchtstrook en zodoende de ononderbroken witte streep negeren. Omdat de ene automobilist zich wel aan de verkeersregels houdt en de andere niet ontstaan er ge vaarlijke situaties. Bovendien wordt er op de (te) korte afnt te hard gereden. Dit heeft - mede door het feit, dat voor rang moet worden verleend aan het verkeer komend van uit de nehting Maassluis - reeds geleid tot diverse aanrij dingen. en bijna-aanrijdingen. Ongetwijfeld speelt het be perkte uitzicht op het nade rende verkeer uit Maassluis een belangrijke rol. Het uit zicht van de automobilisten op de afnt wordt namelijk in belangrijke mate gehinderd door de pijlers van het via duct over de Laan '40-"45. Het Maaslandse raadslid W, van Geest (CHU) heeft reeds ge ruime tijd terug op de gevaar lijke situatie gewezen. Burge meester van den Brink heeft toen de zaak bij rijkswater staat aanhangig gemaakt. Het antwoord laat echter nog steeds op ach wachten. Hij heeft de gemeenteraad inmid dels toegezegd de kwestie op nieuw bij rijkswaterstaat on der de aandacht te zullen brengen. Dit naar aanleiding van een dringend verzoek, dat ditmaal vanuit de bevolking kwam. Daarbij werd tevens aangedrongen de borden die het naderen van de voor- rangskruising aangeven te vervangen door stopborden. Vlaardingen Het centrum van Vlaardingen staat zater dag weer geheel in het teken van het Haring- en Bierfeest De organisatie van dit jaar lijks terugkerende evenement is in handen van de Horeca Nederland, afdeling Vlaardin gen en de Vlaardingse raad voor jeugd- en jongerenwerk. Men viert zaterdag het eerste lustrum van het Haring- en Bierfeest Om half elf gaat het gebeuren officieel beginnen. Kinderen kunnen dan meedoen aan een „fietsversier"-wedstnjd, die wordt gehouden in de Touw- baan van het Lijnbaancom plex in de Baanstraat De pnjsuitreiking van deze wed strijd geschiedt om twaalf uur. Voor de jeugd wordt het Ha- ring- en Bierfeest vooral 's middags interessant. Dan komt namelijk Edwin Rutten met zijn „film van Ome Wil lem" op bezoek. De toegang hiervoor bedraagt drie gulden. Ome Willem geeft twee voor stellingen in de Lijnbaanhal: om half twee en om vier uur. Tussen de bedrijven door - om drie uur - kan ook nog worden Bolland en Bolland meegedaan aan een wedstrijd zakkeniopen. 's Avonds komen de grote mensen aan de beurt. In de Lijnbaanhal wordt een slotfes- tijn gehouden met medewerk ing van Bolland en Bolland, Fairplay en The Aruba Steel- band. Entree bedraagt vijf gul den. Uiteraard is de gehele dag overal genoeg haring en bier te verkrijgen. Voor een glas pils betaalt men één gulden vijfentwintig; de haring kost twee gulden. „Ik zou die Gerard Schut advi seren om de trein te pakken naar Groningen of Leeuwar den. Daar uitstappen en peg gen dat hij Brinkman heet. Op zo'n manier kan die jon gen allicht helemaal opnieuw beginnen. Met een schone lei." Het SGP/GPV-raadslid Rien Lensvelt uit Vlaardingen ziet wel een „oplossing" voor Ge rard Schut, die aan het begin van deze week in het nieuws kwam door zijn - kortstondige - hongerstaking voor de in gang van het Vlaardingse stadhuis. Het ex-raadslid van D'66 be schuldigde de gemeente Vlaardingen, de gemeentelijke sociale dienst (GSD) het huis vestingsbureau en het gewes telijk arbeidsbureau van „misdadig gedrag'" De schoen wringt 'm in het feit dat Schut's uitkering van de sociale dienst per 1 juli is stopgezet, omdat hij zich - vol gens de GSD - niet ruim ge noeg heeft opgesteld voor het verkrijgen van een baan. De bebaarde Vlaardinger pikte het niet en ging in hongersta king. Dat was maandagoch tend. 's Avonds had Schut het echter alweer bekeken en pakte zijn spulletjes. Rien Lensvelt over de vroege beëindiging van de hongersta king: „Dat had ik wel ver wacht Ik dacht: „Dat houdt ie nooit vol!" Want die jongen heeft namelijk een enorme eetlust En als er niemand meer naar hem kijkt - 's avonds dus - dan gaat de pret er ook een beetje af." Als je het verhaal van het Vlaardingse SGP/GPV-raad slid aanhoorj, dan krijg je niet snel het vermoeden, dat hij zelf tot een dergelijke actie zal overgaan. Integendeel. Lensvelt: „Kijk, die Schut is gezond als een vis. Hij heeft een helder verstand. Hij kan best gaan werken. Maar ik betwijfel of hij van goede wil le is, als je begrijpt wat ik bedoel." En verder: ,Jk had ook wel eens iets anders wil len doen. Zo had ik bijvoor beeld vroeger liever leraar op een technische school willen worden, Maar ja, dat heb ik nu eenmaal niet gehaald." Rien Lensvelt benadrukt, dat hij het beste met Gerard Schut voor heeft en hem zelfs wil helpen. Het SGP/GPV-raad slid vertelt: „Die jongen kan bij me komen eten, slapen, wonen enzovoorts. Maar er moet wel iets van hem uit gaan." Slaapplaats Eten en slapen kan Gerard Schut ook bij het PvdA-raad- slid Henk Krabben. Als hij daar werkelijk mee omhoog zit, is het bieden van een slaapplaats voor Krabben geen punt. Over het protest van Schut verklaart de mi lieudeskundige van de PvdA: „Dat moet luj zelf weten. Je kan op allerlei manieren pro testeren, Ik was echter nog niet op de hoogte van de be narde situatie waarin Schut schijnt te verkeren. Ais oud- raadshd weet hij natuurlijk best op welke wijze hij dit kenbaar moet maken bij de gemeente," Krabben zou er overigens geen bezwaar tegen maken als het hele Westrueuwland vol zou zitten met hongerstakers en dergelijke. Zijn mening: „Als er nog maar een paadje vrij is om het stadhuis binnen te komen." Van de zijde van de WD zegt mevrouw mr M. L. Hoogen- dijk-Van Holst Pellekaan dat zij niet precies weet hoe de vork in de steel zit: „Wat be treft die actie weet ik niet wat zich heeft afgespeeld en hoe het in elkaar zit" Het WD- raadslid zet wèl haar vraagte kens bij de manier van pro testeren van Schut Zij ver telt: „Vroeger was het een bij zonder sympathieke man. Maar de wegen die hij tegen woordig bewandelt wijken af van de normale burger. Hij wordt niet meer „honderd procent au serieux" geno men," Mevrouw Hoogendijk ziet de bebaarde Vlaardinger niet terugkeren in de gemeen teraad „want" zo meent zij, „als raadslid moet je de de mocratie dienen." „Een beetje raar Henk Weststrate van de CDA- fractie beschouwt de honger stakingsactie aan het begin van deze week als „een beetje raar". Zijn verhaal: „Tja, wat moet ik er van zeggen. Schut weet dondersgoed hoe hij bij de gemeente aan de bel moet trekken. Ik vind het een bee tje voorbarig om al gelijk met een hongerstaking te begin nen. Hij had het beter eerst volgens de normale procedure kunnen doen. Stel, dat 't dan niet lukt, kan je alsnog over gaan tot een hongerstaking." „Ach", openbaart Weststrate, „mischien vond hij het wel interessant om in het nieuws te komen. Dat kan ook heb ben meegespeeld." Over Schut's protestactie kan Willem Kwakkelstein van de PPR nog geen afgerond oor deel geven. ;.Vsm iedereen hoor je een ander verhaal", zegt hij, „ik weet niet hoe dat zit met die huurschuld van hem. Ook niet wat er aan de hand is met zijn relatie tot de GSD. Ik ben nog niet geheel op de hoogte." Willem Kwakkelstein tenslotte: „Weet je, Gerard heeft best leuke ideeën. Alleen zo nu en dan raakt hij laat ik het maar noemen - op drift Dat is jam mer." Schiedam In de grote zaal van gebouw Irene wordt met ingang van dinsdag 16 augus tus elke derde dinsdag van de maand weer gepostzegeld. De bijeenkomsten van de Rot terdamse afdeling van de ver eniging Philatelies beginnan telkens 's avonds om acht uur. De toegang aan de Nieuwe Haven 155 is gratis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3