PPSC weerstaat zwak SVV Ronde van Schiedam voor Schiedammers Hollandiaan: nu ook COAL KORENGEVEL OP SCHOT Doelman Veringmeyer een openbaring Asvion tevreden, SeMedam sterker Zwemvierdaagse weer van start DONDERDAG 11 AUGUSTUS 197? Felicitaties van Nederlaagserie levert al twee overwinningen op PROBEREN DOELMAN Drie oud- trainers ONTZAG Uitslagen Winst voor Breur (profs) en Ger Mak (amateurs) Uitslag ;en: VD/SC/WW4 Schiedam Het verschil tussen de trainers Pim Visser en Hans Kostense was groot na afloop van de wedstrijd SW—PPSC (uitslag 10). Kostense was uiterst tevreden en roemde vooral zijn midden velder Dick Vos en doelman John Veringmeyer. Pim Visser daarentegen zag zijn zorgen alleen maar groter worden nu de blessurelijst een flinke veran dering heeft ondergaan. Want waren in eerste instan tie vooral Cor Huigen» Wim Mulder en Wim de Haan zorgenkinderen» nu komen weer andere na men tevoorschijn. De drie bovengenoemde spelers deden de hele wedstrijd mee. De nieuwelingen: Bart Kreft en Jan Merre- laar met beenblessures. Voeg daarbij Jos Zoetmul der plus de ook al niet geheel fitte Dick Hoog moed en de rimpels van Visser zijn te verklaren. JHei beeft ons inderdaad tot na toe niet meegezeten", oor deelt hij, „door die blessures heb ik nog steeds niet met een volledig elftal kunnen spelen waardoor het uitpro beren vrijwel de mist is inge daan. Wim Mulder lijkt in ieder geval generen te zijn. Hij heeft de wedstrijd uitge speeld en heeft geen last" SW sloet de oefencampagne af met een bijzonder matige wedstrijd tegen het bijzonder ambitieuze PPSC. De verkla ring van Pim Visser: „In in spiratie ontbrak. Voor in dit geval PPSC is zo'n wedstrijd natuurlijk wel nuttig maar bij ons is dat minder het geval. Vandaar ook dat vanavond inderdaad erg matig werd ge speeld". Hans Kostense daar door Martijn Verwaaijen entegen mocht tevreden zijn. „In de eerste helft hebben we gewoon teveel tegen SW op gekeken. Maar vooral na rust hebben we lekker lopen voet ballen. Nuttig is zo'n wed strijd altijd". Een openbaring vormde zonder meer de jonge doelman John Veringmeyer die John Rost moet gaan vervangen. Kos tense over zijn nieuwe talent: „Uiteraard heb ik nogal wat fouten van hem gezien maar inderdaad heeft hij het hele maal in zich. Wat hij onder meer nog moet leren is zich te laten horen. Maar dat kan zeker nog komen. In elk geval weet ik nu tenminste wat ik aan hem heb". Veringmeyer vormde met mid denvelder Dick Vos het grote struikelblok voor SW. Al kwam de Visser-formatie al na twee minuten via Cor Hui gen op 1—0. Maar wat daar- werd laten zien was allesbe halve overtuigend. Waarbij Cor Peitsman domme pech afwisselde met het onnozel missen van de meest mooie kansen en Wim de Haan het zelfs nog presteerde eerst een vrije kans voor open doel op Schiedam Onder de on geveer duizend toe schouwers die de wed strijd SVV—PPSC be keken bovendien zich niet minder dan drie oud-trainers van SW. Rïnus Goosens (nu Eindhoven) observeer de zijn komende tegen stander in deze compe titie, Henk Könenmin kwam zomaar en Hans Kostense als trainer van PPSC. de lat te knallen om na rust zelfs een strafschop meters naast te schieten. Het weinig geïnspireerde SW was in feite alleen dan ge vaarlijk als PPSC uit ontzag alle ruimte bood. Vooral de voor Jan Merrelaar ingeval len Aad van der Vlist leek daar nogal eens gebruik van te maken maar alle pogingen strandden reeds voor hij het strafschopgebied kon binnen gaan. Het was uiteraard ook de ver dienste van PPSC dat aanaj- lend misschien niet helemaal is ingespeeld maar defensie zondermeer sterk voor de dag kwam. Met routinier Piet van Veen als organisator en de lange Rob de Nijs als assis- Doelman John Veringmeyer (PPSC) red! voor de zoveelste maal. SW kon hem slechts eenmaal passeren. tent. En toen na rust Koen Winkelman nieuweling Jan van der Marei kwam vervan gen in de frontlinie leek er zelfs nog een gelijkmaker in te zitten. Zover liet SW het niet komen. SW» waar doelman Bas van Noortwijk zich al in het be gin van de tweede helft ge blesseerd liet vervangen door Eddy van der Most. SW: Van Noortwijk (Van der Most), Corver, Steenbergen, Van Dijk, Den Tuinder» De Haan, Merrelaar (Van de Vlist), Mulder, Huigen, Peits man en Hoogmoed. PPSC: Veringmeyer. Van Veen (Meindert), Van Veen (Piet), Van Vuuren, De Nijs, Vor- stenbos, Vos, De Vries, Van der Marei (Winkelman), Goe- dendorp en Van der Linden. Rob Strik. twae treffers Schiedam In bet kader van hun oefenprogramma speelde gisteravond het heren hoc key-team van Asvion tegen het uit lou ter internationals be staande HCKZ in Den Haag. Op Klein Zwitser land werden de Schiedam mers naar een erg grote 10—3 nederlaag gespeeld. „Asvion beeft een erg leuk team, dat door zijn mentïliteit en spel een ideale sparring- partner is". Is de mening van HCKZ-coach Joost Bedaart, die daarbij ook opmerkte dat de uitslag van weinig belang is. „Daar is het verschil in klasse toch te groot voor," vulde hij aan. De Schiedam, mers die pas vanaf vorige week met de training bezig zijn wisten tegen een vrijwel compleet HCKZ in het begin van deze 3x25 minuten du rende oefenwedstrijd hun te genstander goed partij te ge ven. Met de nieuwe coach Jan Wil lem Tolling langs de lijn wo gen beide teams aardig tegen elkaar op Vooral de van Vic toria overgekomen Bas Hesse- ling alsmede „eigen kweek" Hans van Wier kom vielen door hun goede spel op. De grote uitslag was wel geheel de verhouding. Vooral in de derde periode wist een over beter conditie beschikkend HCKZ de Schiedammers te overklassen. De drie tegen doelpunten kwamen op naam van Rob Strik (2x) en Ronald Jacobs, daarmee de uitslag een nog redelijke (10—3) aan zien te geven. Nieuwe coach Jan Willem Tai ling was na afloop vooral te vreden over de inzet van rijn nieuwe spelers. „De basis is duidelijk verbreed en daarbij is de concurrentie in de selec tie vergroot". Zaterdag speelt Asvion ook in Ben Haag to gen hoofdklasser HUM. V] aar dingen De uitslagen van de gisteravond gespeelde oe fenwedstrijden van clubs uit het Waterweggebied zijn: Schiedam-Demos II, VFC- Ursus 2—0, Almkerk-FC Vïaardingen C 0—3, SW 3—SF 1-0, VUC-Excelsior MOIPC, Satelliet-VDIXzo) 5—2, TSB-Hocgvliet 7—2, 's- Gravenzandse SV-HBSS 3—2, RKWIK-SIOD 7-0. Excelsior M combinatie-GSS 1—3. door Henk Kruithof burgemeester Lems voor gang maker Joop Zij laard en Jan Breur. Schiedam Wat een succes. De rennersclub Schiedam had zich geen mooiere te rugkeer van de - jarenlang traditionele - wielerronde van Schiedam kunnen wensen. Op een schitte rend nieuw parcours aan de Broersvest regeerden immers de eigen renners. Ger Mak bij de amateurs en Jan Breur bij de pro fessionals reden tenslotte, voor de duizenden toe schouwers, de ereronden, ma^r daarnaast was in het derayspektakel van de beroeps coureurs ook de inbreng van Jan Brink man (3e> niet gering. Een geslaagde avondkoers der halve. Een evenement dat uit liep tot na tien uur, want on- danks de regen en de inval lende duisternis wilden de professionals hun werk afma ken. Gesponsord door een aantal, voornamelijk Schie- damse bedrijven, had de ren nersclub via manager Jan Derksen een leuk veld profes sionals aan de start Met de nationale stayer kampioen Fred Rompelberg, René Pij nen, Cees Stam, Martin Ve- nix, Belg Willy Debosscher en vandaag 40-jaar geworden Duitser Dieter Kemper, als ri valen van de twee thuisrij- ders. Van wie Breur zich tenslotte de beste en minst angstige toon de. Na zijn zege .Jn lijn." en de tweede plaats in de afval ling (achter Pijnen) ging hij op het gladde wegdek het snelst rond in de tijdrit Brinkman zorgde ook in dat laatste onderdeel voor het veroveren van de derde prijs. Meer nog dan Onderneming- coureur Breur bij de beroeps renners, imponeerde Ger Mak bij de amateurs. Ger had morgens nog wat op de baan getraind, maar wist zich - na de teleurstelling van de ni et-selectie voor Venezuela - toch nog eenmaal op te pop pen. Mentaal sterk trok hij voor de start zelfs het clubs hirt van de RC Schiedam over zijn gesponsorde tricot Mak: „Ik ging ook wat stilletjes achteraf staan, want voor ei gen publiek rijden is moeilijk genoeg, zonder al tevoren op te vallen. Daarom was ik er echt niet blij mee dat ze me vooraf al gingen huldigen." Desondanks slaagde (zie ook de sportpagina's van het RN) Mak. In een imponerende solo veroverde hij de bloemen en de kusjes van rondemiss Dimphy Wesdorp. Trouwens; ook de andere regionalen weerden zich dapper. Vlaar- dingers Wim Liebrechts (in de kopgroep 5e) en René den Boer (8e in de tweede groep) en EC Srhifriami Jacob Boer- De finish van Ger Mak. In clubshirt is hij erg blij met de winst voor eigen publiek. tjes bepaalden mee het wed- Btnjdbeeld. De uitslagen ma ken het duidelijk: Schiedam bleef voor de Schiedammers. Amateurs; 1 Ger Mak (Schie dam) 70 km in 1.49.5, S G. de Wit Os-Gravendeel), 3 S. Buk ter (Alkmaar), 4 W. Liebrechts (Vlaardingen), 5 Ph. Galloway (Wiinis), 6 G. St Nicolaas (Dordrecht), 7 Kr. St Nicolaas (Dordrecht), 8 R. den Boer (Vlaardingen), 9 K den Har- tog QU Ambacht), 10 A Ver. sluis (Ameide), U op 1 ronde: J. Klomp (Giessenburg), 12 G. Ratterman (Uithoorn), 13 N. Taussaint (Naaldwijk), 14 F. v.d. Enden (Monster), 15 St Snijders (Zwanenburg), 16 T. Griep (Spijkenisse), 17 A. Kraan (Gouda), 19 H. Kuipers (Haarlem), 19 A Moerman {Maassluis}, 20 J. de Groot (Hardinxvdd). Profs (achter demies): 1 Jan Breur (Schiedam) 7 pt, 2 René Pijnen 12 pt, 3 Jan Brinkman 12 pt, 4 Cees Stam 13 pt, 5 Willy Debosscher 15 pt, 6 Mar tin Venix,S7 pt,7 Fred Rom pelberg 18 pt, 8 Dieter Kem per 23 pt Vlaardingen De Holland iaan heeft in baar eigen nederlaagserie om de Klinkenbergbokaal ook de tweede wedstrijd in winst omgezet Tweede klasser COAL werd met een 4—2 nederlaag naar de Maasstad terugge stuurd. Voor de wedstrijd in park 't Nienwelant werd één minuut stilte in acht genomen ter herden king aan de zaterdag op 58-jarige leeftijd overle den oud-COAL voorzitter AadOkkerse. De COAL-formatie van trainer Frans van Oever had een ster ke start en goed combinerend werd de Vlaardingse ploeg onder druk gezet. Door het enthousiasme van de Rotter dammers moest hun aanval in het eerste kwartier herhaalde lijk onderbroken worden voor buitenspel. De Hollandiaan daarentegen speelde te indivi dueel en de ploeg van trainer Hans Renirie kon elkaar maar moeilijk vinden. Na een klein half oor ging bet wat beter en na vijf en twin-, tig minuten had een opbal van Rob Maat een beter lot verdiend, maar de in prima vorm zijnde COAL-doelman Henk Beelaard wist de inzet onschadelijk te maken. Na een half uur moest Puck Had- deman bij De Hollandiaan ge blesseerd het veld verlaten en zijn plaats werd ingeno men door Kees Sprayt Kort voor rust kreeg COAL een dubieuze strafschop tegen, die door Aad Go tfriet in een doelpunt werd omgezet In de tweede minuut na de thee maakte Godfriet hands bin nen het strafschopgebied en de Vlaardingse scheidsrechter John de Groot kon niet an ders doen dan de bal op de stip te deponeren. Kees Stam, die in de tweede helft was ingeruild voor Joran Kos- sowski kwam voor de eerste keer In aanraking met de bal, maar hij schoot de penalty ver over. Hierna kwam De Hollandiaan sterker in bet offensief en de ploeg speelde enkele klassen beter als in het eerste bedrijf. Na een kwartier in de tweede helft een wissel bij COAL, Bert Jaarsveld ging er uit en Peter Doesburg kwam erin. In dezelfde minuut kwam De Hollandiaan aan de gelijkma ker, Kees Spruyt zette goed voor en Rob Maat bracht de stand op 1—1. Twee minuten later schoot An dre van Ma aren hard in, zijn schot werd in eersme instan tie door keeper Bert Groen gestopt maar de terugkomen de bal was toen een prooi voor AI ex Coomans (he op 12 kwam. Een kwartier voor tijd nam Rob Maat een vrije schop zo snel dal Kees Stam onhoudbaar kon inkoppen, 2—2. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam vijf minuten voor tijd- Jan Kalkman speel de zich op links goed vrij ca plaatste toen scherp voor doel waar Jack Riedijk met een zweef duik 3—2 liet aante kenen. Coal was toen duide lijk aangeslagen en in de laatste fase van de strijd kwam De Hollandiaan nog een keer voortreffelijk voor de dag. Jack Riedijk gaf een pass naar Rob Maat, deze ging vanaf het middenveld alleen op de Rotterdamse doelman af met de meegeko men Peter van der Waal en COAJLrverdediger Aad Groe nenboom. Via Peter van der Waal kreeg Rob Maat bet leer weer op tijd terug en met een ferme kopbal bracht hij de eindstand op 4—2. Schiedam In een voor Her mes DVS leerzame oever wed strijd kon tegenstander DRL het tempo slechts één helft volhouden. Dit heeft als oor zaak het fiet, dat de Rotter dammers pas één week bezig ijn zich op het seizoen voor te bereiden, terwijl de thuis ploeg het ritme al aardig te pakken krijgt. Ondanks de re delijke hoeveelheid kansen kwam Hermes DVS niet ver der dan een 3—0 overwinning. Met een beetje geluk had de zege ruimer uit kunnen vallen voor de Schiedammers, Zo zag Roy den Hartog de bal één keer op de doellijn ge keerd door een verdediging, terwijl hem ook een keer de lat verhinderde te juichen. De eerste helft ging nog redelijk gelijk op. Rechterspits Frans Schaap scoorde het openings doelpunt, terwijl na de rust Robert Korengevel twee doel punten voor rijn rekening nam. Hermes DVS speelde in de tweede helft weer met een driemans-aanval, wat duide lijk meer gevaar bracht, dan het experiment met twee spit sen, waarbij Teun Kornaat achter de Spits opereerde. Schiedam Opnieuw is het heren soft bal team van Schie dam er in geslaagd rivaal Wassenaar een nederlaag toe te brengen. In tegenstelling tot het eerste duel, dat door Schiedam eenvoudig met 13—3 werd gewocnen, stuitte de thuisclub nu op felle te genstand. Wassenaar was ver sterkt met maar liefst vier Amerikanen naar Schiedam gekomen om nu eindelijk eens van zijn eeuwige rivaal te kunnen winnen. Maar ook dit machtsvertoon van de be zoekers mocht hen niet baten. Zij moesten opnieuw buigen en met een 8—7 nederlaag huiswaarts keren. Behalve met Wassenaar, had Schiedam ook nog af le reke nen met de onkunde van de scheidsrechters. Hoofd- scheidsrechter Damme uit Lei dsc hen dam en rijn collega Van Noort uit Schiedam maakten zulke grove fouten, dat nauwelijks valt aan te ne men dat dit uit onkunde ge beurde. Dit leidde dan ook prompt tot een forse achterstand. Wel had Harry Rijngoud in de eerste inning voor 1—0 ge zorgd, maar Wassenaar nam in de derde inning de leiding over. Thomas, De Zwart en Kagie tilden de stand naar 1—3. In de volgende slag beurt werd het zelfs 1—6, toen Hampton, Van Veele en opnieuw Kagie de thuisplaat passeerden. Pas in de vierde slagbeurt kon Schiedam iets terug doen. Jan Renierse en Wiebe Pannekoek profiteerden van een honk- slag van Leo Krabbendam, waardoor de achterstand tot 36 werd verkleind. In de vijfde inning nam Schiedam de leiding over. Wassenaar werper Simon Sexton kreeg moeite met zijn controle en via vier maal vier wijd en honkslagen vap Joop Falen- tijn en Henny van Buuren, kwam Schiedam op 7—6. De wedstrijd leek gewonnen, ware het niet dat scheids rechter Damme bij een fraai dubbelspel opnieuw in de fout ging. Hij honoreerde het dubbelspel niet en liet Voor ham rustig op het derde honk. In de laatste gelijkmakende beurt gaf coach Anton Prins, die zichzelf als werper had ingezet, het gelijke spel weer uit handen. Hij gooide de bal len overal heen, behalve over de thuisplaat Henk Rooslot kreeg goedkoop vier wijd en kon via Leo Krabbendam door naar drie. Prins kwam zo onder druk dat hij de vol gende bal over de backstop smeet en zo Henk Rooslot een vrije loop naar de thuisplaat offreerde. Dit betekende 8—7 en de winst voor Schiedam, dat zich opnieuw sterker had getoond dan Wassenaar. Schiedam Voor de tweede keer In successie In het verwarmde water van Bad Groenoord (ook bij slechts weer wordt gezwommen) kan men terecht tussen 17.00 en 20.30 uur. De deelnemers- kosten bedragen 4.50 gulden all in. De ervaring van de organisatoren leert dat er nogal eens „pieken" ontstonden vorig jaar. Vandaar dat «ie deelnemers nu worden verzocht zoveel mogelijk een spreiding toe te passen. Deelnemers kunnen vanaf heden aan bet «portin*- reau in het Schiedaxnse stadskantoor (4e verdie ping) een inschrijfformulier halen. Het IngevuP de formulier kan tot en met 21 augustus worden Ingeleverd aan de kassa van Bad G roenoord of aan de kassa van Zwemhad-Zuid. Het sportieve evenement staat onder auspiciën van do Konln- klijke Nederlandse Zwem bond. organiseert de Schiedamse afdeling van sport en recreatie de Nationale Zwemvierdaagse. In Bad Groen oord zal van 23 tot en met 26 augus tus door jong en oud, geoefend of niet, gezwom men kunnen worden met als loset een bronzen (voor de nieuwkomers) en een zilveren medaille (voor diegenen die vorig jaar ook al meededen. Gedurende de vier avonden moet telkens een afstand van 500 meter worden gezwommen. In totaal moet dus in de vier avonden een afstand van 2000 meter worden afgelegd om de medaille in ontvangst te kunnen nemen. Voor kinderen tot en met tien jaar is de afstand desgewenst kleiner: per avond 250 meter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4