FC Vlaardingen: stapje hog W: 'het grote werk gaat beginnen Sportbrigade in Oranjepark mm ©TIPS De noeste werkers vara SVV MESS- tribune bijna CF klaar Geroutineerd FSC aantrekkelijke tegenstander Pim Visser: „Afwachten wie fit is" giuiniiimHiifiimiitiiiiiniffiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiniimiiiimiiiiiiniiitHiiiiiiiiiiiitiHiiiitimiiiiiniiuiiiiiiuiiHiiiitiiiiiHiuititiiniiiiiiraitiinHiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimiiiiiiuurn Hockeyers !>egiimeii weer VKIJDAG 12 AUGUSTUS 1977 VD/SC/WW7 Theo Laseroms en Bas Gouka. Een ambitieus duo Vlaardingen Over de ambi ties van FC Vlaardingen hoeft in feite niets meer ge schreven te worden. De club, die vooral vorig seizoen in de Jaatste periode bewees ui terst snel in opkomst te zijn, heeft ook nu weer grote plan nen. „In ieder geval hoger eindigen dan vorig jaar," ver klaart Theo Laseroms, „dat is gezond dacht ik zo". FC Vtaardingen. Een jaar of twee geleden nog gedoemd af te zakken naar de rijen der amateurs omdat de club het allemaal financieel niet meer kon bolwerken. Twee jaar Ja- ter opeens één van de betere ploegen uit de eerste divisie. De verwachtingen zijn vooral nu erg hoog. Van het publiek maar ook van Laseroms zelf. Aanpassen In de voorbije oefencampagne viel het echter vooral op dat Laseroms lagere clubs als te genstander koos. Bewust? Hij: „Ja. En niet zoals iede reen dan gelijk denkt om lek ker veel doelpunten tc ma ken. Dat is van minder be lang. Maar wel omdat ik dit seizoen vast van plan ben me niet aan de tegenstanders aan te passen. Speel je oefenwed strijden tegen hogere clubs dan begin je daar al mee. Vandaar dat we voor deze clubs hebben gekozen." Het voordeel is in ieder geval geweest dat èn de nieuwelin gen goed konden worden uit getest èn Laseroms vrij van blessure-problemen was. Over het laatste zegt hij: „Alleen Frans Stans heeft last van een hele lichte knieblessure. Maar voor de rest is alles uitstekend verlopen." Nieuwelingen De nieuwelingen. Laseroms is er tevreden over. Zegt: .Johnnie Jansen is natuurlijk een erg goede voetballer. Hij heeft daarbij ook nog behoor lijk wat routine wat we altijd kunnen gebruiken. Polder man zal er ook wel komen. Hij moet alleen nog wennen. Tenslotte spelen we anders dan CVV." Waarna hij het rijtje vervolgt: „Danny Molendijk is voor mij een uitdaging. Tot nu toe js hij nog nergens geslaagd en heeft hij erg veel moeilijkhe den gehad. Ik moet zeggen dat ik er nog geen last van heb gehad. Tot nu toe ben ik erg tevreden. Zoals ik dat ook over Lohman ben. Een knaap die er best wet 2aJ komen. Met zijn 18 jaar is hij zonder meer een talent. Al kan hij op dit moment nog geen hele wed strijd spelen." Op de lijst ontbreekt Kokoto- vic. Zoals bekend werd de Joegoslaaf gecontracteerd maar bij het regelen van de papieren werd hij opgeroepen voor militaire dienst Lase roms: „Vreselijk jammer dat hij niet komt. Het is een hele goeie. Of we een vervanger voor hem aantrekken weet ik nog niet Eerst maar eens een paar wedstrijden kijken hoe het gaat. En natuurlijk ook horen of er geld is." De FC speelt zondagmiddag (14.30 uur) de eerste wedstrijd voor de competitie tegen FSC. „Een sterke ploeg", oordeelt Laseroms die assistent-trainer Slobodan Dutina op spionage stuurde, „ze hebben zich ver sterkt met een aantal gerouti neerde spelers. Namen als Engbertsen, Verstraten, Ger ritsen en Van Daele zorgen wei voor routine. Wel aantrek kelijk om als eerste tegen zo'n ploeg te spelen. Al zal wel alleen het resultaat tellen." Een opstelling wil Theo Lase roms nog niet geven. Wel lijkt de volledige selectie fit te zijn. Een groep die bestaat uit Eggers, Eikelenboom, Van Dop, Jansec, Mïtrovic, Zwamborn, De Ruiter, Hes- si ing, Bouwman, Lohman, Quellborst, Beek, Tijl, Pol derman, Molendijk en Stans. Schiedam De bouw van de tribune bij HBSS verloopt tot 1 nu toe erg vlot De mannen van de club van voorzitter 1 Rien Klink hebben door een flinke dosis zeUwerkzaam- i heid het onderste gedeelte J van het bouwwerk klaar, i „Waar we nu nog op wachten i is de staalconstructie voor de kap**, aldus de commissaris 1 van materiaal, Leen Bijl. 1 „Deze week hopen we het I binnen te hebben zodat we nog het komend weekeinde 'j daaraan kunnen beginnen." i Een knappe prestatie dat de J vereniging alles zelf heeft ge daan ondanks het feit dat va kantie-vieren troef is. Leen Bijl: „Daardoor hebben we ook wel een paar weken stil gelegen hoor. Maar binnen kort rekenen we vooral weer op de spelers van de selectie. Die hébben zich tot nu toe behoorlijk ingespannen. Als de staalconstructie er nou dit weekeinde kan zijn kunnen ze mooi komen helpen. Ze spelen toch geen wedstrijd." Ook het hooföveld ligt er goed bij. De gemeente heeft het volledig hersteld. „Waar schijnlijk kunnen we op 18 september onze eerste wed strijd op het hoofd veld spe len", zegt Bijl. „Dat is geen probleem want de eerste wedstrijd speelt het eerste elftal uit. De week daarop zou dus gespeeld kunnen wor den op het nieuwe veld. En ach, mocht dat nog niet goed zijn dan spelen ze maar voor één keer op een bijveldL" Nu weer amateurgedeelte opgeknapt Schiedam SW staat be kend om haar zelfwerk zaamheid. De eigen leden plus de vaste schare sup porters rijn vrijwel dage lijks op Harga te vinden om het zaakje daar een beter aanzien te geven. Voorbeeld op dit mo ment is de kantine die in korte tijd is omgetoverd lot een modern onderko men. Op dit moment komen de amateurs en de jeugdspe lers aan hun trekken. Want wachtend op toe stemming van de ge- meente om een nieuw ge bouw voor deze leden te mogen neerzetten (de te keningen liggen op het stadskantoor) is de huidi ge accommodatie opge knapt Verantwoordelijk daar voor is Frans Eijken- broek senior. Hij heeft, met vier „assistenten" het oudste SW-gebouw vrijwel vernieuwd. De buitenkant in volledig geschilderd, binnen is al les betegeld, de kleedka mer van de scheidsrech ter is weer „als nieuw", kortom, de accommoda tie mag weer gezien wor den. „We zijn er ongeveer zes weken met z'n vieren mee bezig geweest", zegt Eijkenbroek terwijl hij trots de werkzaamheden toont. „Dit hebben we ge daan omdat we niet ver wachten dat we op korte termijn aan de bouw kunnen beginnen. Alleen het betegelen van de vloer hebben we laten doen. Maar ook dat is via een lid van SW gedaan". SW bespaart met deze zelfwerkzaamheid jaar lijks duizenden guldens. Opvallend daarbij: de noeste werkers hebben geen behoefte aan publi citeit. Ze willen op de achtergrond blijven. Eij kenbroek: „Met [Haten kom je er natuurlijk niet. We hebben met elkaar een fijne ploeg waar je altijd op kan rekenen. Het gaat allemaal ten goede van SW en dat is de opzet". Schiedam Het grote werk gaat voor SW beginnen. Na een vrij uitgebreide oefencampagne met wisselend succes maakt Pim Visser rijn rentree in de eerste divisie. Met direct al een confrontatie met het vorig jaar uit de eredivisie gedegradeerde De Graafschap. Het zit Pim Visser tot nu toe nog niet erg mee. De grote lijst geblesseerde spelers heeft er voor gezorgd, dat SW vrijwel constant gedwongen een ander elftal in het veld moest brengen. Visser: „Het is inderdaad allemaal niet volgens planning gelopen. De mogelijkheid om te bekijken met welk elftal ik de competitie wil starten is er eigenlijk niet geweest. Jammer maar het betekent natuurlijk niet dat ik niets wijzer ben geworden van de oefenwed strijden." De geblesseerden. Voor Wim de Haan en Cor Huigen lijken de problemen voorbij. Tegen PPSC speelden ze weer voluit en zonder pijn. Wim Mulder Is nog wat twijfelachtig. Hij na afloop van de wedstrijd tegen PPSC: „Het ging wel weer." Al zal de blessure nog .steeds intensief behandeld moeten worden. Het grootste probleem lijkt op dit moment Jan Merrelaar te vormen. De blonde middenvelder ging op de training door zijn enkel. „Het lijkt wel of ik een stuk steen in mijn kuit heb," zei hij. „Bij de warming-up gaat het goed. Maar op het moment dat ik in het veld ben gaat het behoorlijk pijn doen." Ook Jos Zoetmulder zal waarschijnlijk nog niet kunnen spelen. Zijn hechtingen („cadeau" van FC Amsterdam) worden er vandaag uitgehaald. Pim Visser blijkt ondanks dat optimist. Zegt alleen: „Door deze problemen kan ik met geen mogelijkheid zeggen wie er tegen De Graafschap spelen. Ik moet maar afwachten wie fit is en wie niet." Visser heeft De Graafschap zelf nog niet rien spelen. Wel stuurde hij een „spion" naar Doetinchem. „Wat ik van ze weet is dat ze behoorlijk wat spelers rijn kwijtgeraakt Tegen Dinamo Boeka rest heeft iemand van ons gekeken maar omdat ze daar nog met contract-problemen zitten (een aantal spelers hebben nog niet getekend-mv) weet je nooit met wat voor elftal ze gaan spelen." De uittocht bij de degradant is inderdaad enorm groot Storm ging naar NAC, Brandts naar PSV, Hiddink naar NEC, Aabech naar Oostende, Hazelhekke naar Wageningen, Veen naar Emmerich, Marijt staat nog steeds in de belangstelling bij Sparta, Steinvoort bij PEC, Van Londen en Koenders zijn gestopt terwijl Nanlohy en Doomeboseh hun contract hebben geweigerd. Daar staat de komst van een klein aantal spelers tegenover. Hans Polko (die zelf graag naar SW wilde) Roel Brinks, Pieneman en Gerritsen zijn de nieuwelingen die zonder twijfels direct zullen worden ingepast in de geplaagde formatie. De wedstrijd wordt al morgenavond (20.00 uur) gespeeld, „öp zaterdag spelen lijkt me geen bezwaar," zegt Pim Visser, „Inderdaad hebben we het nog niet zoveel gedaan. Maar ia feite maakt het allemaal niet veel uit." e De selectie van SW: Staand v.Ln.r, Steenbergen, Van Dijk, Van Noortwijk, Den Tuinder, Kreft, Zoetmuidei, Hoogmoed. Zittend v.l.n.r. Meerhof, Versteeg, Peitsman, Merrelaar, Corver, De Haan en Van der Vlist. Op de foto ontbreken Huigen en Mulder. Schiedam Langzaam maar zeker gaan ook de hockeyclubs weer begin nen. Asvion aeed dat af gelopen woensdag al met een wedstrijd tegen top per HCKZ. De geelzwar ter» hebben voor het ko mend weekeinde ander- maal een sterke tegen stander. In Den Haag ko men ze uit tegen eerste klasser HDM. De dames van Avion spelen het hele weekeinde mee in het toernooi van Dordrecht. Coach Guus Stöver zal in ieder geval doelvrouwe Yvonne Buter moeten missen die naar HGC is vertrokken. Ook de heren van Spirit gaan meedoen in een toernooi. Ze zijn te gast bij VCL. De dames van Spirit spelen zater dag een uitwedstrijd te gen Zoetermeer. 9 In het Schiedamse zwem bad-Zuid bestaat tegenwoor dig voor dames de mogelijk heid om iedere donderdag van twee tot drie uur te zwemmen. In dat uur, waar ook moeders met kleuters tot vier jaar welkom zijn, worden buiten het zwemmen op zich ook spelletjes ge daan. Zaterdag van twee tel drie uur bestaat voor bejaar den deze mogelijkheid. Dit alles tegen een gereduceerd tarief. O Ruud van Gerven is weer terug bij de voetbalclub Vlaardingen. Na enkele ja ren Fort una als terrein- knecht te hebben gediend trad hij per 1 augustus weer in dienst van Vlaardingen O Hoofdleider Edwin Essed van Vlaardingen heeft de KNVB-bondsspeld ontvan- Eöl Dit omdat hij met zijn vereniging zo'n positieve in stelling had in het jeugd kamp in Assen. O De hockeyvereniging Spi rit heeft een wachtlijst sa men moeten stellen voor meisjes-juni oren en mini's, pe Schiedamse vereniging is in zeer korte tijd enorm ge groeid. Vandaar de maatre gel. Als dank voor wat de pers heeft gedaan voor de hand balsport gaat het Neder lands handbal verbond een persdag organiseren. Op za terdag 1 oktober is de schrij vende pers welkom bij een vïs-concours in Barendrecht. Medewerker Adri Boer zal hierbij gaan proberen de grootste vis uit het water te halen. De cricketers van Excel sior *20 houden op 20 augus tus weer hun jaarlijkse „Boys-day". Deze dag, die gevuld wordt met diverse vaardigheidswedstrijden voor de jeugd, is traditioneel voor vrijwel alle cricket clubs. C De Sportbrigade van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt maandag aanstaande in bet Oranjepark. Belangstellen den kunnen terecht van ze ven tot negen uur. 9 Eerste klasser DHS heeft een nieuwe sponsor. Café De Kleine Confiance zal de ko mende twee jaar financiële steun geven. Voorzitter Kerssemeyer verzekert de le den dat hierdoor de spelers van het eerste elftal er veel verzorgder uit zullen aden. O De trim dam es van DHS hebben een nieuwe trainer. De komende tijd zal Piet Roozen de dames via een aantal oefeningen fit hou den. Belangstellenden kun nen zich nog steeds opgeven. O De terrein-chef van Fortu- na. N el is Janssen, kan nog steeds hulp gebruiken. Voois al op zaterdag en op de avonden moet hij nog teveel alleen doen. Vandaar dat het clubblad de leden oproept zich te melden bij „ons aller Nelis" die onder de tribune te vinden is. 0 Diezelfde vereniging houdt op zondag 21 augustus een vaardigheidsdag voor de gehele vereniging. Ook de ouders kunnen meedoen. Verdere gegevens volgen nog. Drie oud-SW-tralners be keken afgelopen woensdag de wedstrijd tegen PPSC. Hetgeen een toeschouwer tot de uitspraak lokte: „Kunnen zij er wat aan doen dat ze er zoveel verslijten?" SW zal het in ieder geval wel moeten doen zonder be stuurslid Frans Eijkenbroek. De eveneens als leider fun gerende SW-er is voor zijn werk andermaal naar Tune sië vertrokken. Wellicht komt hij nu wel terug met zand voor het trainings veld... 9 De redactie van deze krant heeft zich opgegeven voor de bedrijfscampetitle in de nieuwe bowling Musis Sacrum. Overigens kunnen tegenstanders zich nog steeds opgeven. Bij Van Rijs bergen (tel: 700612) Ook de dames van Asvion komen dit weekeinde in actie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7