-The Stags: een uitdaging" Excelsior M mw De grootste ellende ontstond door liet publiek" herstel noodzakelijk PROGRAMMA HEREN-HOCKEY van mollen FC Vlaardingen GOEDE PRESTATIES FORTUNA-JEUGD Aad van de Hamer weg bij Schiedam ■II WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 AMATEUR Vlaardingen naar Zeist «J DHS- voorziiter Koos Kerssemeyer: VD/SC/WW4 Vlaardingen De start was niet best van FC Vlaardingen. De ambi tieuze plannen van Theo Laseroms en de zijnen werd door het sterk spelende Fortu- na SC wreed de grond in geboord. Een klap die zondermeer hard aankwam. En waarbij de FC op dit moment alleen maar a£ moet wachten of de teleur stelling redelijk kan worden opgevangen. Vandaar dat de verre uitwed strijd tegen FC Groningen ei genlijk niet welkom is. Ener zijds omdat op woensdag rei zen voor semi-profs een nare zaak is en anderzijds omdat juist Groningen de tegenstan der is. Een ploeg die zelf de grootste nederlaag moest in casseren in de eerste competi tiewedstrijd: 3-1 tegen PEC Zwolle. De FC Groningen zal zonder twijfel uit zijn op revanche. Terwijl de FC Vlaardingen juist nu zal gaan proberen zich te herstellen. Laseroms zal dat in elk geval moeten doen zonder doelman Toon Toon Eggers in een mitella. Hij zal er vanavond in Groningen ook niet bij zijn. Eggers die vorige week bij de training zijn elleboog zodanig blesseerde dat hij voorlopig is uitgeschakeld Peter Eikeien- boom zal wel zijn vervanger zijn. Het meespelen van Frans Stans lijkt ook nog lang niet zeker. De middenvelder viel in de rust uit met een knieblessure die hij ook al op de training heeft opgelopen. Zorgen der halve voor Theo Laseroms die overigens een grote selec tie heeft en kan putten uit sterke reserve-spelers. Schiedam Twee thuis wedstrijden. wachten SW de komende dagen. Van avond (18.45 uur) speelt de formatie van Pim Visser tegen Veendam terwijl komende zondag de SC Amersfoort op bezoek komt op Harga. Wedstrij den die van groot belang kunnen zijn. Immers, na de wat pechvolle start van SW zou een goed resultaat in de beide komende wedstrijden ervoor kunnen zorgen dat SW gaat begin nen aan een opmars. Pim Vis ser beeft er in ieder geval het elftal wel voor. Al wordt hij nog steeds geplaagd door te genslagen. Zo zal de oefenmeester in elk geval rekening moeten hou den met het missen van zijn centrale duo Steenbergen/Van Dijk die tegen De Graafschap tegen een gele kaart opliepen. Tegen Veendam zijn ze in ie der geval nog wel van de par tij. Wel heeft assistent-trainer Jan van der Velden in het C-elftal Fred Meerhof zowel op de voorstoppersplaats als als laatste man getest. Wat er op wijst dat de „pinch-hitter" Pim Vissernog problemen tegen Amersfoort de verdedi ging zal completeren. Ook de blessure van WLm Mul der, lijkt genezen. Al is het nog steeds moeilijk te zeggen of de pijn niet weer terug komt. Maar ook Mulder is in het C-elftal een hele wedstrijd getest Veendam startte de competitie met een 2-0 zege op Heracles. De noorderlingen hebben weinig nieuwe spelers erbij gekregen maar hebben in Ylietstra nog steeds een ster ke speler. Schiedam Het aangekondigde vertrek van Aad van de Hamer aan het eind van dit seizoen, heeft bij Schiedam enige verwondering gewekt Aad was voor de honkbalafdeling van Schiedam immers een begrip. Al twaalf jaar speeit hij onafgebroken in het eerste team en toen hij in zijn beste periode door hoofdklasse verenigingen als Sparta en Feye- noord werd begeerd, was zijn antwoord steeds „nee", dien is Schiedam altijd een pare amateur vereniging ge bleven. Dat betekent dat wij alle kosten van kleding en reisgeld zelf moeten betalen. Nu ik al enige jaren in Ba- rendrecht woon en voor de training en de wedstrijden enkele malen per week op en neer moet reizen, gaan deze kosten zwaar wegen. Bij The Stags krijg ik mijn reiskosten volledig vergoed. Bovendien zie ik het ambitieuze pro gramma van The Stags als een uitdaging". De vereniging uit Etten Leur wil, na een lange periode in de rayonklasse, doorstoten naar de landelijke competitie. Naast Aad van de Hamer werden daarvoor nog enkele geroutineerde spelers aange trokken. Eén van hoofdklas ser Dorlas Quick en een ande re van het Amsterdamse OV- VO. Bovendien gaat oud-Bel gisch internationaal Jos Ro bijn (De Belgische Han Urba- nus) als coach optreden in Etten Leur. Dit-is voor Aad Wat beweegt hem nu om op 28-jarige leeftijd toch nog te veranderen en dan voor een lager spelende vereniging? „Daar zijn enkele redenen voor" zegt Aad van de Hamer. ,Jk heb bij Schiedam altijd prettig gespeeld en veel mee gemaakt in die twaalf jaar. Promoties en degredaties, ups en downs, zowel voor de dub als voor mij zelf. Als korte stop begonnen» werd ik na het vertrek van Harry van de Vaart vaste keus voor de wer persplaats en aan die periode heb ik de mooiste herinnerin gen. Toen ik enkele seizoenen geleden een armblessure op liep en een seizoen lang niet meer kon werpen, was dat afgelopen. Er kwamen ande re, jongere werpers en ik kwam definitief in het out field terecht". ,,Bij mijn nieuwe vereniging. The Stags in Etten Leur» krijg ik die kans wel. Boven- w* o. Aad van de Hamers: „Ik heb bij Schiedam altijd prettig gespeeld". van de Hamer aanleiding ge- gaarne vertrekken. Coach maar bovendien een fijne noeg om de stap te wagen. Ton Ebben zegt over Aad: teamgenoot. Hij zet zieh at- Schiedam ziet hem echter on- „Hij is een goed honkballer tijd volledig in en is op vele plaatsen te gebruiken. Vooral voor zijn jongere teamgeno ten is hij altijd een grote steun. Zijn vertrek zie ik als een verlies voor Schiedam". Voordat Aad van de Hamer naar Etten Leur vertrekt, gaat hij, honkballiefhebber in hart en nieren, eerst nog een trip door de Verenigde Staten ma ken. Na twee jaar van voorbe reiding gaat hij in het „honk balwalhalla" zes weken geme ten van rijn geliefde sport. Hij heeft hiervoor kontakten ge legd met Bowie Kuhn» com missioner of baseball in Ame rika en met Bill Arce, oud coach van het Nederlandse team en vice- president van de Los Angeles Dodgers, Aad hoopt in New Vork, Hous ton, Los Angeles, San Fran cisco en Chicago twintig tot vijf en twintig wedstrijden in de major league te bezoeken. Door zijn kontakten in The States zal hij in de gelegen heid zijn verschillende van deze wedstrijden vanuit de dug out te volgen. Ook brengt hij een bezoek aan de be roemde slaghouten-fabriek van Hillarcy en Bradsbey. Zijn einddoel is een bezoek aan zijn Amerikaanse vriend Ton Williams, die in het ver leden als speler van de Cali fornia Stags enkele weken in Schiedam vertoefde. Schie dam zal het vertrouwde ge zicht van Aad van de Hamer Vlaardingen - Als voorbe reiding op het komende seizoen trekt de selectie van de W Vlaardingen in het laatste weekeinde van augustus naar het KNVB-sportcentrum in Zeist Naast de trainin gen zullen ook nog een aantal wedstrijden wor den gespeeld. Een teken dat trainer Wim Koppe laar er met zijn spelers alles aan wil doen om zo snel mogelijk terug te ke ren naar de derde klasse. Ter illustratie zijn Cock Eikenbroek en Sjaak Maat aan de technische staf toegevoegd. Zij gaan de directe problemen bin nen de selectie beharti gen. Schiedam/Vlaardlngen - In het bockeyprogramma bij de be ren staat voor het komend seizoen maar één derby op het programma. Het gepro moveerde Spirit zal op 23 ok tober in Schiedam uitkomen tegen Pollux. Beide clubs spelen dit seizoen in de twee de klas A terwijl Asvion In 2C uitkomt Het programma voor de heren ziet er als volgt uit 2A: 4/9: Pollux-Alkmaar, Spirit- Strawberries 11/9: Pollux- Eechtrop, Zandvoort-Spirit, 18/9: Strawberries-Pollux, Spirit-Te Werve, 25/9: VCL- Spirït, Te Werve-Poüux, 2/10: Spirit-Groen Geel, Te Werve- Pollux, 9/10: Alkmaar-Spirit, VCL-PoUux, 16/10: Delftse Studenten-Spirit, 23/10: Spirit- Pollux. 2C; 4/9: Dordrecht-Asvion, 11/9: Asvion-Qude Maas, 18/9: Rot terdam-Asvion, 25/9: Asvion- Forward, 2/10: Were Di-As- vion, 9/10: Asvion-Warande, 16/10; Tempo-Asvion, 23/10: Asvion-Rapid, 30/10: Leoni- dos-Asvion. 4A: 4/9: De Waele-Evergreen, 11/9: Evergreen-Westland, 18/9: Berkel-Evergreen, 25/9: Evergreen-De IJssel, 2/10: Evergreen-EHDS, 9/10: Om moord-Evergreen, 16/10: Ever- green-Bleiswijk- 6? U-A'. e De heren van Pollux (wit shirt) starten de competitie tegen Alkmaar. Excelsior Maassluis heeft last van mollen. De dieren die populair wer den na een kinderserie op de televisie, hebben onder de grasmat op het hoofdveld hun nieuwe onderkomen gevonden. Een en ander heeft tot gevolg dat de oefenwed strijd tegen MW'27 van afgelopen weekeinde niet op tijd kon beginnen. Omdat er een groot gat in het veld zat Diezelfde vereniging gaat overigens ook dit jaar weer de krant „Excelsior Thuis" uitgeven. De krant, die zon der twijfel weer alle infor matie biedt over de dub van Leen Admiraal, wordt huis- aan-huis in Maassluis ver spreid. Zondag gaat de korfbal club Succes met vier senio- renteams en één juniorteam deelnemen aan het Spar- taantoemooi in Rotterdam. De tegenstanders zijn op dit moment nog niet bekend. ©De hockeyverenigïng As vion heeft nieuw en verbe terd materiaal aangeschaft. „Uitsluitend trainers kunnen hier gebruik van maken", meldt het clubblad. Het ma teriaal zal dan wel enige ja ren meekunnen. Penning meester Rein Geerdes zorgt ook voor nieuw materiaal. Hij verkoopt tegen een rede lijke prijs mondbescher- mers. Zoals bij zo veel verenigin gen het geval is zoekt ook VDL nog vaders om de jeugdelftallen te begeleiden bij hun wedstrijden. DVO'32 spreekt alle lof uit over de Vlaardingse plant soenendienst onder leiding van Klaas Kalfsbeek. De dienst heeft het gepresteerd de velden die na de vorige competitie in erbarmelijke staat zijn achtergelaten, grondig te restaureren. Het Schiedamse GTB houdt op 10 september een bingodansant voor de se nior-leden. De opbrengst van de avond is bestemd voor het sinterklaasfeest voor de jeugd. SFC gaat het komend weekeinde met het eerste en het tweede elftal naar Wil lemsoord in Drente. Nadat op zaterdagavond met de voetbalvereniging Willem soord feest zal worden ge vierd spelen beide clubs zon dag tegen elkaar. SFC lo geert in een vakantie-boer derij. Het immer actieve Sport en Spelteam Vlaardingen, anders gezegd de Sportbrï- gade, komt morgenavond in het centrum van Vlaardin gen. Van zeven tot negen kunnen, de bewoners van dit deel van de stad diverse spelletjes komen doen. Plaats van handeling is het terrein aan de Markgraa- flaan/Nieuwelaan. Hermes heeft een nieuwe trainer. Na Bob Maaskant en Arie Stehouwer za\ nu Jan Kooiman de leiding ne men Nou maar afwachten waar hij voor zijn werk naartoe wordt gestuurd. Overigens waren Hans Eij- kenbroek (Sparta) en Leen Admiraal ook nog even kan didaat. Hermes echter over Admiraal: „Als wij hem zouden hebben benaderd zouden we hetzelfde ten op zichte van zijn club doen (Excelsior M) als Go Ahead bij ons heeft gedaan. En wij voelen ons nog steeds ge flest door die club". Vlaardingen - Tijdens jeugd-atletiekwedstrijden op de Nenijto- baan in Rotterdam leverde de jeugd van de Vlaardingse vereni ging Fortana goede resultaten. Bij de meisjes C kwam Petra van Vliet op de 600 meter als eerste door in 1.55.3 minuten. Op het nummer hoogspringen evenaarde zij het clubrecord van L4Ö meter hetgeen zij zelf vorige week scherper stelde. De 80 meter finiste Petra als derde in 11.9 seconden. Bianca van Londen behaalde in haar serie op de 80 meter een eerste plaats in 11.4 seconden. Daarna bewees zij haar klasse door in de finale ook als eerste binnen te komen in een geweldige tijd van 11.2 seconden. Op de 600 meter werd zij zesde in 2.05.6 minuten. Ellen van der Berg werd in haar serie 60 meter, derde in 9.06. Op de 600 meter liep zij naar een zevende plaats in 2.11.1. Bij het kogelstoten werd Ellen ook zevende met 6.70 meter. Corine van der Berg werd tweede op de veertig meter in 7.05 alsmede bij het verspringen met 3.20 meter en derde bij het kogelstoten met 4.68 meter. Op de duizend meter werd Corine derde in een nieuwe persoonlijke recordtijd van 4,06.8 minuten. In de totaal- klassering bij deze meerkamp eindigde zij als tweede met 1566 punten. Bij de jongens werd Paul Collier eerste op de 40 meter in 6.08 seconden. Tevens werd hij eerste bij het kogelstoten met 6.30 meter. Mark Collier werd bij het hoogspringen tweede met 1,25 meter. Op de 60 meter sprint legde hij beslag op de vierde plaats met 9.05 seconden. Caller leverde bij het kogelstoten een zeer goede prestatie en wierp deze op 7.90 meter. Frank Grootbuis sprong één. meter hoog, liep de 60 meter in 9.05 jen wierp de kogel op 7,53 meter. Ruhr Verkerk behaalde 95 ""centimeter hoog, 10.05 seconden terwijl hij de kogel wierp op 5.40 meter. Wim Schmidt werd bij de jongens D eerste op de 1000 meter in 3.27.6 minuut De 80 meter in twaalf seconden en bij het verspringen werd hij vijfde met 4.24 meter. Schiedam De vrede is al lang weer getekend tussen SCO en DHS. Kort nadat zondag in Spijkenisse gespeelde oefen wedstrijd door een vechtpar tij werd gestaakt, kwam de realiteit terug. In de kantine al werd de verstoorde ver standhouding snel hersteld. „Het is gewoon even een vlam geweest van enkele spelers onderling", aldus DHS-voor- zitter Koos Kerssemeyer. Pas sinds half juni is Kerssemeyer voorzitter van DHS. „Net in dienst en dan maak je zoiets mee", zegt de nieuwe praeses. „Dat viel me wel even zwaar." Kerssemeyer, maar ook collega Van Dijk, van SCO, betreuren het fatale moment in hoge mate. Dat moment viel zo'n tien minuten na rust, toen het dapper knok kende SCO rich op het vier klas sen hoger spelende DHS een 2—1 voorsprong had weten te verove ren. Sjaak Lemen, vleugeiverde- diger van DHS, haaide toen zijn. directe tegenstander Bram van der Heiden met een sliding on deruit De gevolgen: nog voordat de goed lei dende scheidsrechter Pelreggia Le men ter vermaning bij zich kon roe pen kwam de reactie van Van der Heide. Hij geeft Lemen, een fikse klap in het gezicht, oorzaak tot een inci dent, want enkele spelers van DHS nemen het voor hun teamgenoot Le men op. „De grootste ellende ontstond echter door het publiek", aldus Kersse meyer» „dat kwam in groten getale het veld op waardoor het een ordinai re vecht- en scheldpartij werd." Be stuursleden van SCO en DHS grepen in. „Dne minuten later hadden we gelukkig alles weer onder controle. Toen ook zaten de spelers al lang weer veilig in de kleedkamer." Geen moment wil de DHS-voorzitter de verstandhouding tussen zijn club en SCO in twijfel trekken, „In feite was het slechts een kortsluiting tussen twee spelers." Waarbij SC O-voorzitter Van Dijk aanvult: „Het zijn ook twee typische karakter-voetballers. Dat heeft ook gescheeld." Kerssemeyer: „Er wordt wel eens meer wat in het veld gezegd. Hier was de irritatie echter veel groter. Naar mijn mening had Lemen het tegen die snel le vleugelspits wat moeilijk omdat zijn conditie niet optimaal is. Ze ble ven tegen elkaar praten. Een dan komt in die bewuste minuut ineens alles eruit wat in die twee knapen heeft zitten broeien." Een verdere aanleiding had de vecht partij niet. Want hoewel er stevig werd gespeeld dreigden er geen inci denten. „Afgezien van de inmenging van het publiek was het slechts een conflict tussen enkele spelers", zo be nadrukt voorzitter Kerssemeyer. Het onderlinge kontakt bleek na afloop niet vertroebeld te zijn. Kerssemeyer: „Aan de bar was de vrede weer snö elekend, ook tussen Lemen en Van der Heide. Dat er rapporten opge maakt moeten worden kon helaas niet worden voorkomen." SCO-voorzitter Van Dijk verwacht voor beide spelers wel een schorsing. „Een strop voor beiden. Want wij moeten de derby tegen Abbenbroek spelen terwijl DHS stadgenoot Hermes DVs op bezoek krijgt." Inmiddels beraamt Koos Kerssemeyer plannen om de wedstrijd nog eens over te spelen. Hij verwacht dat zijn bestuur dit plan zal steunen. „Ik w™ SCO graag uitnodigen voor een licht- wedstrijd. Dan kan de wedstrijd nog eens gespeeld worden. Maar dan op de normale manier."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4