'C Vlaardingen overro SW even de kluts kwijt Eerste nederlaag De HoIIandiaan Juvenilis: ijskast vergeten SPIRT Neptunus wint Groenoortl-bokaai WIM DE HAAN UIT HET VELD GESTUURD Uitslagen DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1977 Schorsingen Klap Vast Gelukkig Doelman Groen houdt DHS van hoge score af -- Toernooi dit jaar minder succesvol VD/SC/WW Schiedam Tegen Veendam speelde alleen Ruud van Dijk niet mee. Nadat hij, samen met Rinus Steenber gen, afgelopen zondag een gele kaart had gekregen, werd alleen Van Dijk voor lopig geschorst. Hetgeen er op duidt dat Steenbergen er met een berisping af xal ko men en Ruud van Dijk zen dag al weer ion kannen spe len. SW verwacht tenmin ste niet dat de straf van de verdediger hoger ral zijn dan één wedstrijd. Pim Vis ser zal in ieder geval wel Wim de Haan missen. De Haan echter met een heel klein beetje hoop: „Ik be grijp nog steeds niet waar om ik nou die eerste gele kaart kreeg (na de klap van doelman Johan Krol van Veendam), Misschien dat die nog aanvechtbaar is. Bet zou me weer wat kun nen schelen" Wim de Haan Groningen Theo Laseroms zal gisteravond ongetwijfeld met weemoed gedacht heb ben aan het bezoek dat FC Vlaardingen aan het eind van vorig seizoen aan het Groninger Oosterpark bracht. Toen immers, kon een opgetogen Laseroms een 1—0 overwinning begroeten en waren na afloop de schouderklopjes voor zijn spelers niet van de lucht. Ditmaal was het afzien voor Laseroms en zijn manschap pen. Het was alleszins be grijpelijk dat de kleedcabine van FC Vlaardingen na de 4—0 nederlaag in een mum van tijd verlaten was. Geen moment kon FC Vlaardingen de ontketende Groningers ook maar enigszins partij bieden. Ondanks twee ausputzers in de beginfase - Mitrovic en Zwam bom - werd FC Vlaardingen al direct overrompeld door de aanvalslust van de jeugdige noordelijke formatie. De pas afgelo pen zaterdag van Feyenoord ge huurde jeugdige schutter Peter Houtman het direct zien dat FC Gromngens nieuwe trainer Theo Verlangen hem met voor mets graag wilde inlijven. De voormalige rech terhand van Boskov bij Feyenoord, noemde vooraf vooral de foimida- bele koptechmek van Houtman, die het afgelopen seizoen de topscorer was van het C-team van Feyenoord. Die voorspelling van Verlangen maak te de debuterende Houtman meer dan waar. Ondanks een stevige dek king van Zwambom en Mitrovic was Houtman met te stuiten. Vooral in de lucht werd FC Vïaardingens centrale duo keer op keer door hem en de van Go Ahead Eagles overge komen Walter Waalderbos schaak mat gezet. Tot groot ongenoegen van Mitrovic en Zwambom, die naarmate het duel vorderde erg geïrriteerd raakten en beiden na Opstellingen: FC Groningen: Griever (Huberts); Van Loon, Coraelis, Hiddink, Bink; Veldma te, Van Dijk, Schoonbeek; Bakker. Houtman, Waalderbos. FC Vlaardingen: Ei kei en boom; De Ruy- fer, Hessling (Polderman), Zwambom, Mitrovic, Van Dop; Tijl, Jansen, Bou- man; Molendijk (Lobman), Beek. Schiedsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 3000 Gele kaarten voor: Mitrovic en Zwam bom (beiden FC Vlaardingen). forse charges van scheidsrechter Oetelmans een gele kaart gepresen teerd kregen. Houtman was ook betrokken bij het eerste doelpunt dat al na vier minu ten door de 3000 toeschouwers met ovationeel gejuich werd begroet. Na een voorzet van Henk Schoonbeek loste Houtman een schot dat geen problemen leek op te leveren voor Peter Eikelenboom, maar Waalden bos reageerde attenter dan de Vlaardingse defensie en scoorde koppend (1—0). Amper 120 seconden later was het opnieuw raak. Henk Veldmate lanceerde Houtman, die een vnj veld voor zich had en Eike lenboom beheerst passeerde (20). Na die tegenvallers veranderde Lase roms zijn tactiek Hessling schoof van de voorstopperspositie op naar het middenveld, waar hij met Tijl, Jansen en Bouman zonder resultaat trachtte de acties van Schoonbeek, Veldmate en Van Dijk te ontregelen. De eenzame spitsen Beek en Molen dijk kregen vrijwel geen goede pass en werden door de goede defensie van de Groningers volledig lamge legd. FC Vlaardingen kreeg slechts één kansje, maar Dick Beek knalde van dichtbij naast. Dankzij missers van Waalderbos en Bakker bleef de schade voor de Vlaardingers voor rust nog binnen de perken. Direct na de hervatting moest de ge blesseerde doelman Azmg Gnever het veld ruimen voor Huberts, die evenals zijn collega geen werk van betekenis kreeg op te knappen De Groningers vergrootten de marge spoedig. Scheidsrechter Oetelmans weigerde eerst een strafschop toe te kennen, nadat Van Dop de doorge broken Van Loon had gevloerd, maar uit de daaropvolgende hoek schop kopte Waalderbos opnieuw raak (3—0). FC Groningen bleef" voortdurend pressie uitoefenen. Via een voorzet van de opgerukte links- back Henk Bink zorgde de instor mende Henk Veldmate middels een formidabele kopstoot voor 4—0. Ook daarna kreeg FC Groningen nog goede mogelijkheden de marge te vergroten, maar m die fase behoed de Peter Eikelenboom zijn team voor een afgang. Schiedam „O, o, wat dom." Woorden van SW-trainer Pim Visser na afloop van de wedstrijd tegen Veendam (1-1). Visser doelde niet op de uitslag, ook niet op het matige spel van beide ploegen. Neen, hij had het over de manier waarop SW de vreemde beslissingen van scheidsrechter Thomas accepteerde. Terecht? Misschien toch wel. Want de man in het zwart gaf Wim de Haan volko men onverwacht de rode kaart (nadat hij al eerder „geel" had gekregen moest hij er nu dus uit) terwijl hij dat verzuimde te doen bij Veendam-doelman Krol. Maar het moet wor den gezegd: Wim de Haan lokte het allemaal we! uit Twintig minuten waren er ge speeld in de tweede helft toen De Haan keeper Krol hinderde. Na enig duwwerk van de SW-er vond Krol het genoeg en sloeg de midden velder openlijk in het gezicht. „Het was geen theater, hij raakte me echt," zei De Haan later. Thomas snelde toe maar in plaats van de doel man naar de kleedkamer te verwijzen gaf hij beide spe lers een gele kaart. Ook "Wim de Haan dus die in derdaad nogal provocerend bleef staan. Visser: „Dom na tuurlijk. Wim hoort dat er ge floten wordt. Dan moet hij weggaan. Punt uit' En met nog eens lekker doorgaan. Dan kan je inderdaad een kaart verwachten Reactie Vijf minuten later vloerde De Haan Westerhof. Toen was voor Thomas de maat vol en stuurde hij de SW-er weg. Waarna de reactie van Bart Kreft hem ook nog eens een boeking opleverde. Was het allemaal nodig? Helemaal niet. Verstandig ook niet. Al was het optreden van Tho mas na rust (voor rust floot hij foutloos) zeker niet over tuigend. Tegenover deze negatieve zaken staat dan het gelijkspel wat SW behaalde. „Waar ik best gelukkig mee ben. Vooral om dat we m eerste instantie te gen een achterstand aankeken en toen ook nog eens met tien man verder moesten," meen de Pim Visser. door Martijn Verwaaijen Veendam, met de „thuisspelen- de" Joop Molendijk in een overactieve rol, aasde op de counter. Zodat vooral voor rust de kansen tot een mini mum beperkt bleven. Alleen Dick Hoogmoed kreeg vlak voor rust een redelijke moge lijkheid na een vloeiende aanval met Wim de Haan maar Boiten kon nog net red den. Pas na rust kwam het spekta kel Met John Corver m een uitblinkende rol. Hij was het die het gevaar van Veendam (Molendijk) vrijwel uit de wedstrijd speelde Visser over zijn verdediger „John speelde inderdaad erg sterk. Hij was een van de weinigen die ten minste z'n koppie erbij hield Toch kon SVV niet verhinderen dat Veendam een voorsprong zou nemen. Gebruik makend Een aanval van SW die geen succes zat hebben van de ontstane verwarring na het wegsturen van De Haan (Hoogmoed nam op het middenveld zijn plaats over) rukte Jan Korte vrij op om van zeker 35 meter Bas van Noorfwijk te passeren. De doelman: „Ik stond volkomen vast. Omdat ik dacht dat ze er wel uit zouden stappen. Maar dat gebeurde gewoon niet" De klap kwam hard aan voor het toch al aangeslagen SW. Pas toen Wim Mulder de fa lende Cor Huigen kwam ver vangen gmg het de goeie kant op. Want Mulder was nog geen seconde m het veld of hij kon mee feest vieren Toen namelijk bereikte een ingooi van Bart Kreft via een aantal misverstanden Dick Hoog moed die half vallend kon scoren 1-1 „Dat viel me honderd procent mee," zei Pim Visser, „ten slotte speel je met tien man. En dan toch terugkomen. Daar ben ik wel erg gelukkig mee." Oldejans, trainer van Veendam: „Het is natuurlijk erg triest als je in zo'n situa tie nog een voorsprong uit handen geeft." Toch had Veendam het aan zichzelf te danken. Want on danks de meerderheid in spe lers trok de ploeg zich ver terug in het eigen strafschop gebied. Liet SW daardoor komen wat de ploeg ook gre tig deed. Dat het met meer aan scoren toekwam was maar goed ook. Want een overwinning, dat was toch te veel van het goede SVV: Van Noortwijk, Corver, Mer- relaar, Steenbergen, Den Tuin der, Van der Vlist, De Haan, Kreft, Hoogmoed, Peitsman, Huigen (Mulder). Veendam: Krol, Lodesteyn, Swart, Boiten, Meyer, Vlietstra (Lub berman), Korte, Wierenga, Van der Land, Westerhof (Brink), Mo lendijk. Vlaardingen Na de twee overwinningen die De HoIIandiaan had behaald in haar eigen nederlaagse rie om de Klinkenbergbo kaal hebben de Vlaardin gers nu hun eerste neder laag geïncasseerd tegen het Schiedamse DHS 1-3. De HoIIandiaan heeft het vooral aan hun doelman Bert Groen te danken dat de nederlaag niet veel groter is geworden. Eerste klasser DHS liet duidelijk aan hun spel merken dat ze In de competitie twee klassen hoger spelen als De HoIIandiaan. Het offensief waarmee DHS startte werd al m het begin goed opgevangen door de Vlaardingse verdedigers Kees Stam en Rob de Bruyne met aan het hoofd de uitmuntende doelman Bert Groen. In de derde minuut kreeg Piet Roo- zen al een umeke kans maar zijn harde schot belandde in het zijnet Ook Paul Nijs had geen geluk toen hij" na een kwartier zijn schot gestopt zag door de Vlaardingse doel man en de terugketsende bal hoog over de doellat schoot. DHS bleef doordrukken en een doelpunt kon niet uitblijven. In de zeventiende minuut had Paul Nijs succes en bracht de stand op 0-1- De van Hermes DVS overgekomen Martijr» van Oortmerssen speelde op Hoüandisan in het offensief AA de linkervleugel een goede partij maar zijn gevaarlijke voorzetten werden steeds door De HoIIandiaan verdedi ging goed weggewerkt. Na twee en twintig minuten kwam De HoIIandiaan met een goed opgezette aanval voor het doe! van Jos Sparla Na een afgegeven baJ van Puck Haddeman wist Kees Spruyt de gelijkmaker te sco ren i -1Met deze stand kwa m ook de rust- Na de thee wis selde trainer Rob Jacobs bij DHS Hermie Sla m voor Karei Doesburg In deze tweede helft werd het spel ook wat feller maar de goed leidende Vlaardi ngse schei d srechter Martin Bennet hield het goed in handen in de achtste minuut gaf Piet Roozen een haarscherpe voor zet welke door Paul Nijs met een doelpunt werd afgerond 1-2 DHS bleef de betere ploeg maar wat de Schiedammers ook probeerden keeper Bert Groen stond steeds op de juis te plaats Een kwartier voor tijd Kwam DHS eindelijk aan de derde treffer Piet Roozen zette weer goed voor en nu was het Karei Doesburg die de Vlaardingse keeper wist te passeren, 3-3 Na deze toch wel verdiende overwinning moest DHS ook nog vijf strafschoppen nemen wat dan een beslissing moet brengen bij een eventuele zelfde uitslag van andere nog te spelen wedstrijden Jos Sparla en Jan Kerssemeyer scoorden, maar de andere drie belandden op de boven lat VI a ardm gen/Schiedam Ook gisteren zijn we er een groot aantal oefenwedstrijden ge speeld Opzienbarend was de ruime 7-1 overwinning van WK tegen afdelingseerste klasser Zmkwegse Boys. Het zondagelftal van VDL zag de ontmoeting met een combina tie van Hermes DVS ook in een ruime nederlaag uitmon den 1-6. De volledige lijst met uitslagen is: RFC—HVO 2-0, DSO-FPSC afgHBSSWF afgSW 3Demos van avond, Excelsior MLeonidas 1-1, VFCSchiedam 2-0, Her mes DVS—Neptunus 1-2, Zmkwegse Boys—WK 1-7, VDL—Hermes DVS (comb.) 1-6, Satelliet—SFC 3-0, MV- V'27—Quick Hg. 1-0 en Sio- d-SVDPW 3-2. 0 Arie Stehouwer is niet bij Hermes DVS ontsla gen, zoals wij deze week meldden. De oefenmees- ter, die zoals bekend naar Arabië vertrekt, heeft met het bestuur af gesproken van zijn func tie te zullen worden ont heven ais Hennes een nieuwe trainer heeft ge vonden. Inderdaad is ontslag iets anders want de verstandhouding is uitstekend. 0 De clubhuiscommissie van de basketbalvereniging Ju- ventus schijnt nogal over haast met zomervakantie te zijn gegaan. De twee pand jes in het Proveniershuis, die als clubhuis fungeren, werden niet schoongemaakt. En tot grote ergernis van een aantal Juventus-leden is men ook nog vergeten de ijskast tut te schakelen. Boze vingers wijzen nu naar de clubhuiscommissie. „Want", zo wordt gefluisterd, „als die ijskast nog een week langer aan was blijven staan dan was de hele kast uit elkaar gesprongen. Een een heel seizoen lauw bier zien we ook niet zo zitten." 0 De ware supporters. Dat is iemand van de Hoekse Boys die naast deze dub ook Feyenoord als favoriet had gekozen. De man heeft ech ter met zijn vrouw afgespro ken voor dit jaar geen sei zoenkaart voor de Kuip te kopen. Het uitgespaarde geld, 110 gulden, heeft hij nu geschonken aan de jeugd commissie. „Bij Feyenoord zie je toch geen voetbal meer", is de motivatie van de teleurgestelde supporter. O De bus, die een groot aan tal WK-leden naar een bowlingcentrum in Utrecht moet brengen, is vol. De Schiedammers gaan op 27 augustus vanaf het Kerk plein op pad. 0 Het jeugdbestuur van SW is ook weer aan het nieuwe seizoen begonnen. Met zoals altijd weer een flinke dosis enthousiasme. Als eerste be langrijke zaak organiseren de mannen van Aad van Dijk een voorwedstrijd voor komende zondag. Voordat de topelf tegen SC Amers foort aantreedt spelen de Willem Gherelschool en de Theo Thijssenschool om 12,30 uur een wedstrijd te gen elkaar. O Overigens mag de winnaar van dit duel zich kampioen van Schiedam noemen. Bij een gelijke stand worden daarom strafschoppen geno men. SW-voorzitter Maar ten Elzing reikt na afloop de pnjzen uit. 0 Ook komende zondag wordt op het SW-veld de traditionele balonnenwed- strijd gehouden. Vanaf 13.00 uur kunnen jongens en meisjes een ballon krijgen die voorzien is van haar of zijn naam. De ballon die het verst komt wordt beloond met een fraaie prijs. De win naar van vorig jaar, Ton Feelders, heeft aan deze wedstrijd een leuk contact met iemand uit Engeland overgehouden. 0 Joop Castemiller (trainer FSC) was helemaal niet te vreden over de accommoda tie van FC Vlaardingen. Zijn klachten: kleine kleedka mers vol spinnewebben, vie ze toiletten, een mierennest in de dug-out die ook nog gammel was. 0 En dat terwijl nog alles in een nieuw verfje werd gezet door de eigen leden Schiedam Dinsdag avond speelden de honkballers van Sport- huis Kethel/Groenoord de laatste wedstrijd in de nederlaagserie om de Sporthuis Kethel bokaal, tegen de kers verse hoofdklasser Eu ro Stars. Euro Stars won met 2-10, maar is er niet in geslaagd de beker, die het vorig jaar veroverde, te be houden. Het Rotter damse Neptunus won dit jaar de serie met de score van 2-12 in zeven innings. Opnieuw kwam SK Groenoord gehandicapt aan de start Het miste Ruud Stentier, Ger Reckweg, Enk Zorgdrager en Ger Droog Bovendien speel de Hans Vroon (scheurtje in het bot) op halve kracht en hield de zieke FreekReckweg het maar twee innings vol Euro Stars was wel volledig, al zal het zeker het promotie feest nog in de benen hebben gehad. Door alle malaise m de werpersstaf bij de thuisclub, begon gelegenheidswerper Jan Switser dit keer op de heuvel. Hij hield drie innings knap stand, maar moest in de vierde slagbeurt buigen voor het geweld van de Rotterdam se aanval. Zoals al enkele ma len eerder gebeurde, nam de geblesseerde Hans Vroon het daarna op halve kracht over. Pas in de vierde inning namen de bezoekers afstand van de thuisclub. Rob Taffijn zorgde als opemngssiagman wel voor 0-1, maar In de gelijkma kende beurt maakte Gerat Smit op een sqeeze play van Jan Stijger gelijk. Kurt Kra mer Freber sloeg in de twee de slagbeurt een solo home run waardoor debezoekers met 2-1 de leiding namen. In de derde inning was het op- nieuwgelijk. Hans Vroon scoorde op een hooks lag van Anton Smit Werper Jan Switser moest in de vierde inning zijn inspannin gen bekopen. Henk Kouwen- berg sloeg, met drie man op de honken een homerun, waarna Paul van de Oever op de inmiddels ingezette Hans Vroon dat staaltje m zijn een tje herhaalde. Dit bracht de stand op 2-7. In de volgende inning opnieuw een homerun. Evenals de eerste van deze wedstrijd opnieuw door Kurt Kramer Freher geslagen. Ook Damme en Rob Taffijn scoor den nog. Euro Stars gaf daar na nog alles om het resultaat van Neptunus te overtreffen en de beker voor het tweede jaar te veroveren Zover het de thuisclub het met meer komen, 2-10 vonden zij ge noeg. Een verdienstelijke prestatie van een gebroken team. Voorzitter Anton Smit bleef na afloop met de beker staan, omdat Neptunus niet aanwe zig was bij deze slot wed strijd. In zijn toespraakje zei Smit, dat het toernooi dit jaar minder succesvol voor zijn team is verlopen dan het vorige jaar. Het minder mooie weer én de blessures van de Schiedamse werpers staf waren daar de aanwijs bare oorzaken van. Niettemin heeft Sporthuis Kethel weer veel ervaring opgedaan en zm het volgend jaar, misschien in gewijzigde vorm, deze ne derlaag serie zeker vervolg611*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4