SCHIEÖAÜSCHE COURANT Dure oplossing voor zwerfkattenprobleem Weer helemaal opnieuw beginnen m Kantonrechter bekijkt slib in Broekpolder Een krab Herenstraat- bewoners krijgen hun zin „Sk durf u niet in mijn douchecel te laten..." IdelxMMH vindt gasklok onaanvaardbaar Folders liggen op verkeerde plaats EIGENRAAM Geld door klapraam DOOR BRAND VERJAAGDE FAMILIE TIJDELIJK ONDERGEBRACHT IN FLAT: Timmerkamp blijft! Resultaat van blokkade: Peuterspeelzaal 5W03LVÖS Vrijdag 19 augustus 1977 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25899— 8 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen „Ik durf u wet in mijn douchecel te laten!" Dit kreeg wet houder Rien Bovenberg gisteravond te horen op het wijkoverleg in Holy van de heer G. Schout en» bewoner van de E!e- mentumflat aan de We- nenweg. Het weigeren van de wet houder in Sehouten's douchecel berustte niet op wantrouwen tegen over de gemeentebe stuurder. „Maar", zo sprak de Wenen wegbe- woner, „het is gewoon vreselijk gevaarlijk. Voordat je het weet heb je last van voetschim mel." Een en ander werd ge zegd naar aanleiding van een vraag van Ho- ly-bewoners: .gunnen de douchcgelegenheden m de gemeenteflats niet betegeld worden? Dit in het kader van het goed onderhouden van de woning door de huis baas." Een andere soortgelijke vraag van bewoners van de Aalscholverlaan- /Fazantlaan luidde: „Wij willen nieuwe keu kenblokken. Kan dat misschien worden gere geld op fifty-fifty" ba sis?" In beide gevallen ant woordde wethouder voor stadsontwikkeling Bas Goudnaan, dat de zaak niet zo eenvoudig in elkaar zit Over het eventuele aanbrengen van keukenblokken zei hij: „Die keukens zijn nog niet zo oud. Daar om krijgen we van het ministerie nooit toe stemming om dit kar wei te klaren". Goudnaan verkondigde verder: „Als de bewo ners een nieuw keuken blok willen of hun dou checel gaan opknappen, dan moeten de betrok kenen contact opnemen met het gemeentelijk woningbedrijf. Op die manier kan wel iets ge regeld worden." Over de problematiek rond de slecht betegelde douchecellen in de Ele- mentumflats wordt m ieder geval binnenkort een bespreking gevoerd. Schiedam Inbrekers hebben een portefeuille met 2400 gul den en een rekenmachine ge stolen uit garage Beemster op de Bokelweg ui het industrie gebied. Door een klapraam zijn zij binnengekomen, en daarlangs liep ook de vlucht weg. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met bet Rotterdamsch Nieuwsblad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe In combinatie met: Rotterdamse^ Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Oeze bon m open envelop zonder Dosizegel sruren naar knfaoordnummer &3i, Rotterdam BiVlaardicgen De raadscommissie voor algemene zaten is unaniem akkoord gegaan mei het voorstel van B en W het zwerfkattenprobleem in VTaardin- gen op zeer korte termijn aan te pakken. Wel hikten verschillende commissieleden aan tegen de hoge bedragen die hiermee gemoeid zijn. Reden, dat PvdA en VA D hun stem nog niet aan het totale voorstel konden geven. Binnen de fracties zai eerst nader overleg moeten plaatsvinden. Marty van Merwijk met één van de kinderen, de negenjarige Jeanette, temidden van gekregen en geleende spulletjes. Vooraan de trouwe viervoeter die de familie voor de brand wakker blafte. Schiedam Cor en Marty van Merwijk moeten weer helemaal opnieuw beginnen. Bij de brand die eind vorige maand aan de Hoogstraat 132 woedde zijn al hun spulletjes in de as gelegd Alles moeten zij nu weer opnieuw aanschaffen. De gemeente heeft hen met de twee kinderen en de hond onderdak verschaft in een flat aan de Nieuwe Damlaan. Dat is echter maar voor nood. De familie wd zo snel mogelijk terug naar het centrum. Hun winkel Sieratiek, die net als de woning geheel uitbrandde en waar zelfs nu nog een zeer sterke brandlucht hangt, wil men als het even kan m november weer heropenen. Een paar maanden later hoopt men de erboven gelegen woning te kunnen betrekken. „Er is niets, maar dan ook helemaal niets meer over van. het pand. Alleen de muren staan er nog. Het enige wat binnen nog te vinden is rijn hoopjes as. De schade bedraagt ruim drie ton", aldus de 30-jange Marty die bij de brand in haar onderbroekje naar buiten rende en nu temidden van gekregen en geleende spullen in haar tijde lijke flat al helemaal over de schrik heen is en de zaken erg nuchter en optimistisch bekijkt", de hulp van vnenden en kennissen is fabuleus. Ze hebben ons van alles gegeven, want we hadden mets meer, ook geen schoenen en kleren. Je denkt altijd: als er brand uitbreekt, neem ik dit en dat mee. Nou vergeet het maar. Je grijpt je kinderen en je rent het huis uit, zo snel mogelijk. Je hebt geen tijd om iets anders mee te nemen. Je denkt daar niet eens aan". Na het bluswerk heeft de brandweer in de puinho pen, onder de verbrande toonbank, een tast met te repareren spulien gevonden. De zakjes waar de horloges inzaten waren alleen geblakerd. Er is zelfs geen water ui gekomen. De reparaties zijn dan ook volgens Van Merwijk binnen met al te lange tijd klaar. De bezwaren betroffen vooral de hoogte van bet bedrag dat uitgetrokken wordt voor de inrichting van een accommo datie aan de Van Linden van den Heuvelweg, te weten 42.600 gulden, de kosten van werkzaamheden van de „kat- tenvanger" (30.000 gulden) en de kosten voor het afmaken van de dieren, waarvoor 24.000 gulden uitgetrokken moet worden. Het raadslid Henk Krabben (Pv dA) loste direct een schot voor de boeg door voorzitter burgemeester Kieboom te ver tellen dat de meerderheid van zijn fractie haar stem met aan dit voorstel kon geven. „Er 2ijn goedkopere methodes denkbaar", zo stelde hij. Als alternatief noemde Krabben, zelf eens bestuurslid van de plaatselijke dierenbescher ming, de gasklok-methode, waarbij meer dieren tegelijk kunnen worden afgemaakt. Ook de andere commissiele den speculeerden daar op, hoewel noch het CDA, noch j de WD en de PPR hardop i voor de beruchte vergassings» methode durfden te kiezen. Burgemeester Wim Kieboom, terzijde gestaan door diere narts A. Slikkerveer uit Maas sluis, verzette zich heftig te gen de idee van de gas klok. „Het doden van katten met gas vind ik onaanvaardbaar. B en W willen de verantwoorde lijkheid hiervan niet op zich nemen. Bovendien zouden wij dan de medewerking van de dierenbescherming verliezen. En juist de medewerking van deze instantie hebben wij zo hard nodig". Krabben echter vond het ver standiger als de dierenbe scherming juist buiten de kwestie van het opruimen van zwerfkatten wordt gehouden. Het kattenmmnend publiek zou zijns inziens deze vereni ging kunnen betichten van „verraad aan de kat". Weinig weerwoord had de raadscommissie toen diere narts Slikkerveer stelde dat bij de gasmethodes de katten tijdens het 3 tot 5 minuten vergende proces tekenen ver tonen van hevige benauwd heid zoals bijtende bewegin gen, speeksel, braken en ten slotte krampen. „Zolang er geen methode wordt gevon den die geen van deze ken merken heeft, weigeren wij de gasklok", zo stelde de Maas sluis© dierenarts. Hij vond overigens dat in het voorstel van B en W te veel het accent wordt gelegd op de verdelging en te weinig op de preventieve, voorlichtende as pecten. „Wij zouden meer de hand m eigen boezem moeten steken", zo vond de dierenarts. „Men moet met meer voedsel van het balkon gooien en voorts moeten de bezitters van een kater of kat hun dier laten castreren of steriliseren. Dan at men meer bij de kern". De socialist Peet Droppert kwam tenslotte met de sugge stie om het voeren van katten te verbieden. De voorzitter be loofde m dit verband de alge mene politieverordening m deze zin te laten veranderen. Op verzoek van de heer Krab ben wordt daann tevens opge nomen dat katten, die een thuis hebben, m het vervolg een naambandje zullen moe ten dragen, willen zij met in het asiel belanden. De ge meenteraad heeft m zijn okto bervergadering het laatste woord. Zie voorts het artikel „Gasklok, een verstikkend benauwde dood" op pagma 3 in deze krant. Vlaardingen De Sciuedamse kantonrechter, mevrouw mr. R. E. Andringa-Bïok en twee leden van de pachtka- mer, heeft onder slechte weersomstandigheden een be zoek gebracht aan de met giftig havenslib opgespoten Broekpolder in Vlaardingen. Het doel van de reis was dat het drietal een indruk wilde krijgen van het veel omstreden gebied. t lVCv. -i - sc„ En toen was er een krab. Een zoutwaterkrab, tegen de kade van de Schie, vlakbij de bistro van de Hosman Frères. Nee, dat dier is niet te eten, merkten de vele omstanders op die over de brug leunden om de vrij grote krab te kunnen zien. „Hoe komt zo'n beest nou hier, in zoet watert" zo verwonderde men zich. Waarop men discussies aanging over het feit dat de Lange Haven en zelfs de Schie nog (ondanks de Dam daar tussenin) vaak genoeg zout ruiken, over het benauwdeweer waardoor talloze visjes aan de oppervlakte kwamen, en over dat mooie stukje Oud-Schiedam waarnaar die krab natuurlijk nieuwsgierig was. Overigens kukelde het schaaldier na een uurtje gistermiddag naar beneden, waarna het niet meer werd teruggezien. Schiedam Het timmer kamp aan het Hoofdplein heeft een WSW-kracht ge kregen. Nu de 25-jarige- Rob Hoogwerf uit Schie dam is aangesteld hoeft Dukstad in de Gorzen niet de poorten te sluiten. Nadat bijna twee naar over deze zaak is gekibbeld, is de ge meente deze week door de kmeen gegaan. Net op het mo ment dat de eerste zes „proef- weken" voorbij waren. Bij de sociaal-cultureel werkers van centrum De Dukdalf aan de Rijnstraat het bestuur van be- wonersverenigmg Schiedam- Zuid en wat buurtbewoners was al het plan opgezet om de benoeming door een actie te eisen. Men speelde met het plan om het stadskantoor aan het Emmaplem op een mor gen te bezetten. Dat bleek echter allemaal met nodig. Helemaal zeker is de benoeming volgens de ambtenaren nog met Rob Hoogwerf moet nog medisch worden gekeurd. Het is ook noet met voor hon derd procent zeker dat er voor de bouwspeelplaats een zogeheten ad-interim mede werker komt Daar wordt ech ter wel druk over gedacht. De tocht - per bus- was het gevolg van het conflict tussen landbouwer H. van Woerden en de gemeente Vlaardingen. Om te voorkomen dat er nog langer gewassen op giftige grond gekweekt kunnen wor den, heeft de gemeente Vlaar dingen besloten het pachteon- tract met boer Van Woerden voortijdig op te zeggen. De landbouwer was het daar met mee eens en daagde de ge meente voor het gerecht. Öp 16 juni heeft mr. Andringa beide partijen gehoord, zon der een uitspraak te doen Zij ogenschouw nemen. Dat is gisterenmiddag gebeurd in ge zelschap van de chef van de Vlaardingse gemeentelijke af deling voor juridische zaken, mr. P. C, Franken; hoofd van de plantsoenendienst, de heer G. Davidse; wethouder voor stadsontwikkeling Bas Goud naan en landbouwer Van Woorden. Vanwege het regenachtige weer leek het er aanvankelijk op, dat het gezelschap in de bus zou blijven zitten. Nadat de Schiedam De actie in de Herenstraat heeft succes gehad. Gisteren zijn in het bewoonde gedeelte verkeersborden geplaatst om het verkeer te weren. De bewoners is toegezegd dat, mochten de borden niet helpen, er beton nen palen voor de ingang van de straat geplaatst worden. Begin augustus hebben bewoners van de Herenstraat een blokkade van betonnen palen opgeworpen. Zij vonden de straat te onveilig, omdat het erg smal is en er geen stoep aanwezig is. „Een taxi kan er maar net door". Een aantal keren hebben de bewoners daar het stadskantoor over gebeld. „Is al die moeite tenminste met voor mets geweest", aldus een blije Pleun Brand, een van de acüevoersters. Hans van der Vtist, de verkeersdeskundige van de gemeente over de nieuwe maatregelen m de binnenstad: „De borden waren tijdelijk verwijderd, omdat men nog bezig is daar in de buurt de planning te veranderen. Nu die borden weer terug zijn zai het probleem wel zijn opgelost. Eventueel kunnen er nog wel paaltjes bij de ingang van de straat worden geplaatst. Dat zal echter dan weer een latere regeling worden. Het lijkt mij ook ruet nodig". ven, heeft de rechter toch even een paar passen m de Broekpolder gezet Zij vond overigens dat haar bezoek nuttig was geweest De definitieve uitsnraak inzake nog op zach laten wachten. In oktober wordt deze weliswaar verwacht, maar het ligt nu reeds voor de hand dat één van beide partijen beroep zal aantekenen. De heer Franken van de juridische afdeling Even ging het gezel schap de bus uit om voet op giftige bodem te zet ten. geval vóér februari zijn afge wikkeld, want dan verloopt Vlaardingen Grote hilari teit veroorzaakte Bern wegbewoner Gerard Stam gisteravond op de wijkbij eenkomst m de Speel Werkhoeve in Holy-Noord. Stam had aan de beide wet houders Goudnaan en Bo venberg de vraag gesteld of de gemeentelijke folder over „hoe te handelen in dc lift in geval van nood" zou kunnen worden opge hangen m alle haogbouw- flats. Bewoner Stam vertelde „Ik heb dat ding al een tijd geleden opgeplakt in onze eigen lift. Maar in andere flats is dat niet gedaan. Daar zit de folder in het mededelingenkastje in de hal," Het grote aantal aanwezigen op de wijkbijeenkomst zag hier wel de humor van in. Stam gaf zelfs nog een nadere uitleg: „Dat is ook wat moois. Stel je eens tussen de tiende en twaalf de verdieping. En dan zit m dat mededehngenkastje die folder over wat je moet doen als je in nood komt te zitten m de lift!" Vlaardingen - B en W willen 275 000 gulden uittrekken voor de bouw van een peuter, speelzaal in Holy-Noord. Zij zal deel gaan uitmaken van een te bouwen scholencom plex tn het westelijke deel van deze stadswijk ADVERTENTIE Dirk de Derdelaan 18 Vlaardinner» Tel (010Ï 3SOO 5S-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1