Benny W esdorp staat weer hard HSV-Maassluis interessante derby ilfe Degradatie voor softbaisters erg dichtbij Opening schiet seizoen Joventus oefent „Volgend seizoen ook B- tennisster' Vriendschap Graveiand en Kapellen beste schutters Revanche voor Vlaardingen en Harga DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1977 VD/SC/WW5 >-i G7- vïS' maaijer 48-29, Pannekoek: Verlies weer in zwakke inning Maasland Schietvereniging; Maasland start deze week de seizoen-openingswedstrijd, Hieraan zullen weer een gToot 3antal verenigingen uit de regio deelnemen. Vandaag (donderdag 1 september) is de eerste wedstrijddag. De prijs uitreiking vindt plaats op za terdag 10 september. De wed strijden bestaan uit verschil lende onderdelen, de korps- wedstrijden, de personele baan, de vaste baan alsmede de vrije baan. Op de vrije baan is er een dagprijs voor de schutter met de hoogste serie. Schiedam Het herenteara van de basketbalclub Juventus won in een uitstekende wed strijd met 85-63 van Binnen-, land uit Barendreeht. De nieuwelingen in de Schie- damse ploeg pasten zich snel aan en hadden een groot aan deel in de winst, die pas na rust tot stand kwam. Omdat het toch een oefenwedstrijd betrof, speelden beide teams ook nog een derde periode. Zaterdag ontmoet Juventus in sporthal Schiebroek de eredivisieclub AMVJ (14 uur). Vlaardingen „Badminton wordt erg onderschat Het is wél waar, dat je het eerder kunt spelen, omdat de vereiste slagen-controle minder is dan bij een sport als tennis. Badminton vergt echter veel meer conditie dan tennis. Na vijftien minu ten spel ben je soms helemaal leeg". Met deze reactie neemt Henny Wesdorp het op voor de sport, die zij al vanaf haar elfde jaar beoefent en niet zonder succes. De 24-jarige Vïaardmgse be haalde al menig nationaal en internationaal succes en mocht keer op keer in het vertegenwoordigend Neder landse damesteam uitko men. Momenteel behoort zij echter niet meer tot de selec tie, heigeen een duidelijke oorzaak heeft. Zij. „Ik speel de toen hoofdklasse (ROVS en Haarlem) Mijn man werkte echter m Belgie en ik wilde met té ver van huis spelen. Toen heb ik maar voor Temeuzen gekozen, waar men echter wel tweede klasse speelde. Ik ging daar door mijn slagenvastheid en tempo missen, wat nog ver sterkt werd door het met meer volgen van de centrale trdïnïng". Waarna zij echter vol hoop en vertrouwen vervolgt: „Ik maak wel een goede kans om weer terug te komen, nu ik wat hoger speel dit sei zoen. Geen hoofdklasse om dat ik Haarlem of Den Bosch ook nü nog te ver van huis vindt". Naast onder schat is badminton ook bij veel mensen, wat betreft de wedstrijdsport, onbekend. De ook vlot over de sport pratende Henny Wesdorp wil daarom graag wat „mis verstandjes" uit de wereld helpen. Zij: „We spelen met een heel andere shuttle dan de mensen op straat of strand gebuiken. De onze zijn namelijk veel lichter, waardoor we ook veel har dere klappen moeten geven. Je kunt er een behoorlijke spierpijn aan overhouden". Te snel Badminton slaat ook als kijk- sport minder aan bij het Ne derlands publiek dein tennis. Haar man Gerard heeft er een verklaring voor: „Ik heb vaak gekeken bij Henny, ook als zij in toernooien speelde, waarin de interna tionale top uitkwam. Als je er dan zelf niet echt bij be trokken bent is het niet zo interessant, omdat het te snel is om goed te volgen. Het xs vermoeiend om er naar te kijken", terwijl hij over de andere sport, waarin Henny Wesdorp ook succes vol lijkt te gaan worden, ver volgt: „In tennis zit ook ge noeg power, terwijl het toch niet té snel gaat. En wat ook een voordeel is: De toer nooien worden bij tennis buiten gespeeld en over een hele week gespreid". Henny Wesdorp begon zes sei zoenen geleden eigenlijk „voor de lol" met tenrus, maar waagde zich het twee de seizoen toch eens aan wat tennistoernooien. Het succes was onverwacht: van de vier ingeschreven toernooien ver loor zij er geen een. Zij denkt nog met plezier terug aan wat de „kenners" over haar stijl dachten: „Ze zei den, dat ik op z'n „badmin tons" tenniste. Ik heb CIOS gedaan en daar is mijn tech niek wat bijgeschaafd. Na die toernooien heb ik een tijdje alleen maar tennisles gegeven. Ik wilde het van het jaar weer eens proberen, maar ik durfde niet voor B in te schrijven". „Het spel is veel sneller, waar door je ook eerder fouten maakt. Ik kende mijn eigen mogelijkheden met- Als ik het districtstoemooi meege speeld had, was de onderlin ge sterkteverhouding duide lijk geworden. In het begin van het seizoen kon ik ha- laas geen tijd vrijmaken". Zij speelde drie C-toer- nooien, die zij ook alle drie met grote overmacht won (Hoogvlet, TSF en Soenda) en zal de stap naar het B-tennis dus volgend seizoen wel moeten maken. Meer trainen „Achteraf had ik dit jaar al B willen spelen. Ik ga er vol gend jaar in ieder geval lek ker hard tegenaan. Wel zal ik wat meer moeten trainen. Bijvoorbeeld op een hardere tweede service. Anders krijg je gelijk een geweldige klap om je joren! Je komt dan meteen in de verdediging Ook zal ik de ballen sneller moeten gaan nemen." Henny Wesdorp zal naast toer nooien ook competitie-tennis gaan spelen, maar niet meer voor Maasland. Zij: „Ik heb er erg leuk gespeeld. Delió Wind en Render Taapken zijn echter beiden naar Amerika om daar te stude ren. Ik weet nog niet voor welke vereniging ik zal uit komen. In ieder geval niet te ver van huis". Tot slot nog een aardig voorval: „Ik heb Huizen Opnieuw hebben de softbaisters van Schiedam een nederlaag moeten incas seren. Tegen het Noordhol landse Zuidvogels verloren de Sc hied arose dames met 6-3. Zij staan nu alleen onder aan de ranglijst. Met nog drie wedstrijden te gaan komt de degradatie nu wel erg dicht bij. Coach Wiebe Pannekoek zegt hierover: ,43e eerste klasse is voor ons toch wat te sterk gebleken, maar dat hadden wij wel verwacht. Niet dat wij regelmatig zijn weggespeeld, dat zeker met In bijna elke wedstrijd hebben wij zes in nings lang volwaardig partij kunnen geven. Het verhes kwam meestal in één zwakke inning tot stand. Hel is ons met gelukt deze regelmatig te rugkerende inzinkingen te overwinnen. Dit zal wel ge brek aan ervaring zijn" „Het is ook met zo verwonder lijk dat het zo gelopen is als men de vele blessures van dit seizoen bekijkt. Joke Panne- koek, Fia Falentijn, Gerda Krabbedam, Marijke Hoedt en Jeanne Besse hebben door blessures een groot aantal wedstrijden moeten missen Bovendien moesten wij soms drie wedstrijden in één week spelen en zelfs herhaaldelijk twee op één dag. Dit heeft een te grote aanslag op de condi tie gedaan". Ook afgelopen zondag had Schiedam weer zo'n zwakke inning. Ditmaal was het de eerste Zuidvogels ging fors van start en nam via vier wijd en twee honkslagen, waaron der een driehonkslag, een 5-0 voorsprong Schiedam her stelde zich daarna knap. Werpster Pam Strut hield na dit zwakke begin de zaak goed gesloten Wel slaagden de Noordhollandse dames er nog in via een honkslag in de vijfde inning op 6-0 te komen, maar meer kregen zij met In de zesde inning kwam Schie dam zelfs sterk terug. Vier van de acht honkslagen vielen in deze slagbeurt. Dim de Gids opende met een honk slag, waarna TU Debets met een homerun voor twee pun ten zorgde. Pam Smit kwam direkt daarna met een drie honkslag en werd door een honkslag van Hilda van de Burgh eveneens naar huis ge loodst. 6-3 Verder kwam Schiedam met, ook niet m de laatste slagbeurt, zodat het opnieuw een nederlaag werd Vlaardingen Het negende kampioensconcours van de Ylaardingse bengelaarsver- eniging Vriendschap vond plaats in de Oude Rijn. De vangst was wisselvallig. ïn de A-klas won M. Termijn de wisselprijs met 4500 gram. C. Hoogwerf werd met 2545 gram eerste in de B-klas. In C werd C. Meuldijk win2ar met 1015 gram. Het concours stond onder leiding van hoofdcontroleur P. Vink. De uitslagen waren: 1 M. Ter mijn 4500 gram, 2. J Broere, 2785 gram, 3. H van Neck 2545 gram, 4 C. Hoogwerf 2545 gram, 5. C. Vink 2450 gram, 6 S Bouw 2045 gram, 7. H. van Emden 1765 gram, 8. W. Huizen 1625 gram, 9. T Bouw 1605 gram, 10 J de Ligt 1590 gram Henny Wesdorp zal voor het B-tennts har der moeten gaan trainen. ui Zeeuws-Vlaanderen ten nisles gegeven. Het is daar echt nog een sport voor de „betere klassen". Ze lopen daar dus wel goed achter. Ik had zo de vrouw van de dokter, de notaris, de plaat selijke juwelier enzovoort op les", waarna zij breedla- chend vervolgt": Toen we al een les of tien de slagen geoefend hadden, wilde ik de dames een onderlinge dubbel laten spelen. Ze ble ken echter geen spelregels te kennen. De partners in de dubbel gingen zelfs tegen- overelkaar staan in plaats van aan dezelfde kant van het net". Maasland Tijdens de deze week gehouden on derlinge wedstrijd van de schietvereniging Maas land, waren M.P. Grave- land en J. Kapellen bij het korps schieten op de korrel. Beiden schoten daar een „max". De volle dige uitslag, respectieve lijk korps en vrije baan, was als volgt: P. van Dorp 43—25; P. van Buuren 47-29; J. van Zwienen 46-27; J. de Vos 39-30; J. Kapellen 50-30; A.W. Bos 33-22; A. Poot 38-30; W, van ïtoon 42-29; M.J. van Buuren 42-28; S. Hanemaaijer 48-30; A. Voogd 25-27; A.E. Poot 38- 27; J Rodenrijs 48-30; J.W. Groenewegen 49-30; S. Rasens 48-28; F.T.J. Poot 44-29; A.M. Sonne- veld 48-30; A. Moerman (Maasland) 49-29; D. v.d. Eely 40-28; J. Hanemaaij- er 48-30; M_ van Staaldui nen 43-29; T, Roest 36-25; E.C.C. Poot 39-27; H.J. Visser 38-25; F, van Staal duinen 47-30; W. Geres 37- 26; N. Poot 43-29; H. van Nieuwkerk 39-29; F. Krul 46-23; J. v.d. Marei 39-28; H.J. Korpel 48-29; C Ra sens 44-28; C. van Dorp 42-29; P. Boekesteyn 48- 27; N. Haring 34-28; M.P. Graveiand 50-30; D. v.d Marei 45-29; P. Kalkman 44-27; w. Kohier 44-28; J.J. van Buuren 49-29; J. v.d. Lely 46-30; M. KOhler 43-28; A. Moerman (De Vlaardingen In het tweede korfbalweekeinde staat de traditionele streekderby HSV-Maassluis cen traal. Overigens is dat niet het enige interessante duel, want juist eersteklasser Harga moet van zijn dwaalwegen zien terug te komen ten koste van OKV iu Oostzaan. r De Schiedammers zijn al snel toe aan één van hun verre reizen. Ondanks het verlies vorige week geen paniek, want ondanks de vele inval lers was de inzet voorbeeldig. Die werklust is waarschijnlijk van grote invloed tegen OKV in Oostzaan. Vlaardingen rekent op herstel tegen ODO, dat de competitie zelf uitstekend begon. De duels in het verleden draaiden uit op spektakels, zodat de verwachtingen weer hoog ge spannen zijn. Reeds in het begin van de com petitie plande de competitie- leider de streekderby HSV'46- CKC Maassluis. Een leuke ge ste want nu weet niemand nog waar het aan toe is. Dus een extra factor om het span nend te houden. Beide teams kennen elkaar erg goed, en speelden in het Waterwegtoer- nooi nog tegen elkaar. De wedstrijd duurde niet zo lang, maar HSV'46 won. Vooral de taktische tips zullen de doorslag geven, al heeft CKC Maassluis een duidelijke ruggesteun door de overwin ning op Nieuwerkerk. Het blijft een duel waarin beide teams evenveel kansen heb ben, hoewel veel zal afhangen van de soort oplossing die men bij CKC Maassluis be denkt om de „lengte" in de Hoekse ploeg aan banden te leggen. ODO ontvangt het Rotterdamse Kwiek. Een sterke tegenstan der, die vele teams in de vori ge competitie in moeilijkhe den bracht. Veel is van Kwiek nog niet bekend omdat het nog niet heeft gespeeld. Maar dat het spannend wordt in Maasland is een ding dat ze ker is. Oranje Nassau staat voor een lastig karwei tegen Merwede. Een moeilijke opgave, omdat Merwede toch wel tot één van de titelkandidaten gere kend mag worden en zeker tot één van de sterkere te- ma;.. Een duel waarin Oranje Nassau tot het uiterste zal moeten gaan om tot een goed resultaat te komen. In de afdeling ontvangt Succes aartsrivaal Hoogvliet. Beide teams bestrijden elkaar al ja ren en kennen elkaar van ha ver tot gort. Volgens die traditie zijn de pun ten voor Hoogvliet. Maar m het Succes-kamp is men van plan met deze traditie te bro ken en de punten in eigen huis te houden. Spirit Spirit gaat naar Rhoon en ont moet daar RWR, de gedood verfde kampioen. RWR kwam vorig jaar terug uit het dis trict, toen het tenslotte de beslissingswedstrijd van Stormvogels verloor. Over het algemeen verwacht men dat RWR te sterk is voor de overige ploegen, In Rozenburg staan Eurotop en ODI tegenover elkaar. Euro- Van Oranje Nassau (effen shirt) wordt uiterste inzet vereist. top heeft de stijgende lijn te een interessant duel worden. RWR-Spmt, Rhoon pakken, hetgeen van ODI be- Zaterdag: HSV'46 - CKC Maas- Eurotop-ODI, Rozenburg paald ruet gezegd kan wor- sluis, Hoek van Holland Memede-Oranje Nassau, Slied- den. Al met al kan het toch O DO-K wiek, Maasland recht Zondag: Vlaardingen-ODO <D) Vlaardingen Succes- Hoogvliet, Schiedam OKV-Harga, Oostzaan I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5