Verenig ngen ook sc kul dig Verhulsdonk zoekt Schoolgejoel j Renovatie Willi am- woningen loopt op rolletjes COLLEGE OVER LANGZAME AFWIKKELING SUBSIDIES: iig Schot in buik met schietbamer Burgemeester Nu geen slecht nieuws voor familie Blokland moet zich a -h ts Agenten brengen verantwoorden r/'CJL JL f¥ CilOi CJJtJL fraai bloemstuk Ruim miljoen voor riolering Ptetersen&Ca Rotterdam bv Cecilia wordt weer vermist Vrijdag 2 september 1977 SCHIEDAMSCHE ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendienst 144144 COURANT —102de jaargang no. 25909 SCHIEDAM EN KETHEL 8 pagina's Vlaardmgen Het renovatieproject van de 144 William Pontwoningen in de Indische buurt loopt op rolletjes. Alle bewoners zijn bijzonder tevreden over hun vernieuwde huizen, die zijn aangepakt door het Vlaardingse aanne mingsbedrijf Both B.V. Die tevredenheid blijkt echter pas nadat de woning is gerenoveerd. Eerst moet men door een zure appel heen bijten. De bewoners worden tijdens de verbouwing „verbannen" naar een wisselwo ning, zodat de aannemer zijn gang kan gaan. In totaal zijn er 32 van die zogeheten wisselwoningen: tien woon- containers en 22 andere huisvestingsplaatsen. Onder deze laatste groep vallen een aantal flats in de Holy-wijk. De mensen uit de Indische Buurt staan aanvankelijk nogal huiverig tegenover het feit dat 2ij voor een periode van plus minus drie maanden moeten verhuizen naar een ander stadsgedeelte. Schiedam Burgemeester en wethouders geven toe dat subsidies voor jeugd- en jongerenwerk niet soepel en snel zijn afgewikkeld. Het college ontkent echter dat zou zijn afgeweken van bepa lingen in de verordening, zoals wordt vermoed door raadslid Slem Rosman. Dit is gistermiddag te kennen gegeven in ant woord op de schriftelijke vragen die de CDA-er ruim een week geleden stelde. Dat een en ander met is gelopen zoals werd verwacht komt volgens het college van Schiedam omdat een volstrekt nieuwe verordening moest worden gehanteerd, die met terugwerkende kracht werd vastgesteld. De verordening bood wel een aanzienlijke verrui ming van de subsidiemogelijkheden, maar werd volgens b en w tegelijkertijd afgeremd door de geringe beschikbare financien. De gemeente geeft echter ook de schuld aan de jeugd- en jongerenorganisaties zelf. Die zouden ondanks een uitgebreide voorlichtingsaktie de nodige moeite hebben gehad om op een juiste en ade- kwate maruer m te spelen op de nieuwe regeling. „Wij hebben gebruik gemaakt van een oplossing waarbij zoveel mogelijk de exploitatietekorten zouden worden gedekt zonder dat een vereniging een hoger subsidiebedrag zou ontvangen dan waarop krachtens formele toepassing van de verordening recht zou bestaan", zo schrijft men aan Rosman. Aan verenigingen die in eerste aanleg minder hebben ontvangen is echter voor alsnog bedrag toegekend tot ten hoogste achten vijftig procent van de subsidieaanvraag. Op het stadskantoor vindt men het „kwestieus" om net als Rosman een waarde-oordeel te geven over de arbeidsprestaties van de lijdelijke werk kracht die zich met de verordening heeft bezigge houden. Deze extra kracht zou zich ook met andere taken hebben geworpen. Het donkerbruin vermoeden van Rosman dat het bedrag dat op de begroting van 1975 voorkomt, met helemaal is besteed ontkent het college. Een specificatie van de over 1974 en 1975 uitgekeerde bedragen zal binnenkort worden verstrekt aan de raadscommissie voor vorming en recreatie. De subsidievaststelhng over vorig jaar en dit jaar 2al nog voor het eind van het jaar zijn beslag vinden, zo belooft het college. suiker Dirk de Cterdelaan 16 Vlaardingen Tel (010)35 0055* Bramen zijn nu gratis Nu vindt u bramen in de vrije natuur. Maak er zelf gezonde en overheerlijke j jam van. Met van Gilse geïeiiuiker. Lukt iedereen altijd. g/ „Onze kinderen moeten dan een lange fietstocht maken als ze naar school toegaan", luidt doorgaans het motief van de bewoners om in aanmerking te komen voor een van de wooncontainer die in de Indi sche buurt staan. Uiteraard probeert men zo veel mogelijk aan de verlangens tegemoet te komen. Dat „gemopper" verandert in ieder geval als men na de renovatie terugkeert in het ei gen, vertrouwde huis. „Goh, wat ziet het er netjes uit", is veelal de eerste reactie van die mensen, die terugkeren uit een wisselwoning. Zoals het er nu voorstaat zijn de renovatiewerkzaamheden beëindigd voor 8e bouwva- kantie van het volgend jaar. Weliswaar ligt men momen teel een kleine twee weken achter op het oorspronkelijke schema. Maar om die achter stand in te halen, is besloten er naar te streven per week drie woningen te renoveren. Tot grote geruststelling van de gemeente heeft nog geen en keling bezwaar gemaakt tegen de renovatieplannen. Het gehele renovatieproces wordt nog steeds op de voet gevolgd door de projectie- groep. Eens per maand komt de2e bijeen om de nodige zaakjes te bepraten. Schiedam Bij een bedrijfson geval aan de 's-Gravejdandse- weg is gistermiddag de 22-ja rige W. P, J. B. uit Breda ernstig gewond. De timmer man werd bij de nieuwbouw aan de 's-Gravenlandseweg, geraakt door een stalen be- vestigingsnagel uit een zoge heten schietbamer. Lever e& darmen werden daarbij ge troffen. De vier centimeter grote nagel is in het Nolet- ziekenhuis operatief verwij derd. Het ongeluk gebeurde toen zijn collega, de 24-jarige A.D., eveneens uit Breda, wilde kij ken waarom zijn schietbamer had gehaperd en een proef- schot loste op een houten raamkozijn. De nagel ging er dwars doorheen en trof B. De politie en de arbeidsinspectie stellen nog een nader onder zoek in. Maassluis Burgemeester en wethouders van Maassluis willen ruim I-miljoen gulden uittrekken voor het nemen van voorzieningen die over stromingen als gevolg van he vige regenval moeten tegen gaan. De plannen van het col lege zijn een rechtstreeks ge volg van de overstromingen begin augustus in onder meer de Stationsstraat en omge ving. Naar aanleiding hier van heeft de raad B en W opdracht gegeven naar oplos singen te zoeken. Het bedrag is in tweeen te split sen. Voor de bouw van een rioolgemaal en een perslei ding moet 475,000 gulden wor den uitgetrokken. Voor de overige voorzieningen 565.000 gulden. Met deze „overige voorzieningen" bedoelt het college het vernieuwen van de riolering van de Stations straat, de Piet Heinstraat en een deel van de Fenacolius- laan. Ook moet deze riolering worden aan gesloten op het te stichten rioolwaterzuivermgs- gemaal dat in Vlaardingen komt aan de Maassluissedijk. Verder wordt iti de Johan Evertsenlaan een zogenaamde overstort gebouwd op de sloot die langs het voormalige „Van Toor''-terrein loopt Als gevolg van de aanleg van nolering worden de Stations straat en de Piet Heinstraat tevens her-ingericht. Verder moet voor de groenvoorzie ning in deze straten nog eens ruim 54.000 gulden worden uitgetrokken. Met de bewo ners uit de betrokken straten wordt overleg gevoerd over de inrichting en aankleding van de straat. Enige weken geleden maakte di recteur gemeentewerken J. H. Kloet tijdens een commissie vergadering van stadsontwik keling reeds bekend dat er plannen in voorbereiding wa ren en dat deze de gemeente op circa 575.000 gulden zou den komen te staan. Het nu door B en W aangeboden plan is veel duurder uitgevallen. Daar staat tegenover dat het ook veel omvattender en uit gebreider is. B en W hebben voor de kosten inmiddels een subsidieaanvraag ingediend bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De verwachting lijkt ge rechtvaardigd dat het ministe rie de helft van alle kosten op zich 2al nemen. De-raad zal rich in zijn vergadering van dinsdag 6 september uitvoerig met de plannen bezig houden. ADVERTENTIE Alleen een echte Amerikaan biedt u zoveel auto voor uw geld. Meer dan 120 grandioze automobielen, van Buick, ChevroletOldsmobile, Pontiac en Cadillac staan rijklaar in onze showhal te Barendrecht. Kom kijken en proefrijden. Deze keer: Spotlight op de Chevrolet Impala, kompakt, zuinig en zeer kompleet met o.a. geruisloze motor, super automatische versnellingsbaken stuur-en rembekrachtiging. Vanaf f22.821,- exkl. BTW Nieuwe Binnenweg 71-77.telefoon 363211 Showroom- Achierzeedijk 57.Barendrechl, telefoon (01806)5215 en 2107. (Vlakbij de Hemenoordiunnel Een hoop herrie is het gisteren geweest tijdens het feest op de A. H. Gerhardschool. Deze school aan de Burgemeester Van Haarenlaan in Schiedam vierde =5 haar twintigjarig bestaan, Om kwart voor negen werden de kinderen van de basisschool en de kleuters van De Harlekijn ontvangen in de gymnastiekzaal. A. T. van Weezei, =3 voorzitter van de oudercommissie van de latere school en mevrouw Van Koert, voorzitter van de =3 oudercommissie van De Harlekijn spraken daarbij een welkomstwoord. Daarna gingen alle kinderen naar buiten om ballonnen op te laten. Aan die ballonnen zat een briefkaart. De bedoeling Is dat die briefkaart sfl door de vinder teruggestuurd wordt, zodat de kinderen kunnen zien hoever de ballon is gekomen, Ondertussen stond op het plein een draaiorgel vrolijke muziek te spelen. f|§| Voor de kinderen waren allerlei leuke spelletjes bedacht, zoals een kwis, estafette, driewielerrace en =3 een baionnenrace. Op het plein stonden enkele kramen opgesteld, waar de kinderen konden ballengooien op foto's van de leerkrachten. Daar was het opmerkelijk druk. Tussen de middag werden grote stapels pannekoeken aangevoerd voor de hongerige kinderen. Na de SS maaltijd kwam discotheek JoJo van Bon Bijkerk in de gymnastiekzaal. Alle onderwijzers, onderwijzeressen en kinderen dansten de middag door =§E tot het einde om half vier. Schiedam Waar is het geld gebleven dat vorig jaar via collectes werd opgebracht voor Udïne, de Italiaanse partner- stad van Schiedam die door zware aardbevin gen was getroffen? Dat is de gedachte achter een schriftelijke vraag van VVD-fractieleider Gerard Verhulsdonk aan burgemeester en wethouders. Gistermiddag zette hij in zijn bonbonzaakje op de Hoogstraat in Schiedam uiteen, dat volgens een verklaring van mei vorig jaar burgemeester drs. Arie Lems de raad gere geld op de hoogte zou hou den van wat met het geld gebeurt. „Maar wij hebben er niets meer van ge hoord", aldus Verhuls donk. Eind mei 1976 maakte cultuur wethouder Herman Posthoorn met Joop D aalmei] er van de afdeling internationale uitwis seling van de Schiedamse Ge meenschap een reis naar het getroffen Udrne en omgeving. Bij bevingen waren in de pro vincie Friub op dat moment negenhonderdvijftig doden gevallen, bijna tweeduizend mensen lagen in het zieken huis van Udme, dertigduizend huizen waren verwoest en honderddertig dorpen en ste den waren deels of helemaal vernietigd. Met die berichten kwamen Post hoorn en Daalmeijer terug en Schiedam voelde zich ver plicht de partnerstad te hel pen. Ook in het Westduitse Esslmgen en het Franse Vien- ne kwamen collectes op gang. De burgerij van Schiedam bracht weinig geld in de la, hetgeen veel raadsleden tot droefheid stemde. Wel hadden alle partnersteden fondsen voor Udine ingesteld, waar van het beheer bij het ge meentebestuur van die stad zou komen zodra een bestem ming voor het geld was ge vonden. Voor het project moesten geologische, sociale, culturele en economische mo tieven gelden, met andere woorden, de zwaarst getroffe nen zouden de meeste baat erbij moeten hebben. Binnen drie maanden na die meimaand zou burgemester Lems, als vertegenwoordiger van alle partnersteden, op de hoogte worden gesteld van de bestemming. Of dat is ge beurd, bleef in het midden- Bij het opruimen van zijn papieren kwam Verhulsdonk deze week het vraagstuk weer tegen. Hij wil nu, dat de financiële controle en de verantwoording aan de raad ter kennis wordt gebracht. f advertenties Vlaardingen Twee Vlaar dingse politie-ambtenaren, adjudant J. Koole en briga dier G. H. Schreurs, hebben gisteren een fraai bloemstuk afgeleverd ten huize van de familie Th. Blokland aan de Kiouwiaan in Vlaardmgen. De twee mannen hadden ruim een maand geleden aan hetzelfde adres de doodstij ding van dechter Henriette moeten brengen. Eigenlijk de zwaarste taak die een poli tieagent moet vervullen. „De heer Blokland herkende ons onmiddellijk", zegt briga dier Schreurs. „Maar aan ons Lachende gezicht en de bloe men begreep hij wel dat het geen slecht nieuws kon zijn. We moesten direct binnenko men en kregen koffie aange boden. Natuurlijk vertelde de heer Blokland, zijn vrouw was naar de kapper, hoe het met Henriette gesteld is, dat ze moeite heeft met de kruk ken, maar dat alles op zijn pootjes terecht zal komen volgens de doktoren". Schreurs zegt dat hij nog nooit een dergelijk fijne opdracht heeft gehad van zijn chef, korpschef commissaris B. van Toledo. Uiteraard waren zowel hij als zijn college Koole graag bereid namens de politie hun felicitaties over te brengen en de welge meende groeten aan dochter Henriette- Slotopmerking van beiden: „Zo zie je maar weer dat wij gelukkig ook nog wel eens een wat dankbaarder taak hebben te vervullen. Cecil ja Celesta Herter uit Schie dam is wederom zoek. Het dertienjarig meisje is nu weg gelopen uit een gezinsvervan gend tehuis in Winterswijk, waar zij sinds enige tijd was ondergebracht Sinds 20 augustus wordt zij ver mist De poliue vermoedt dat zij rondzwerft in de buurt van Schiedam, waar aan het Cor nelia van Zantenplem in wijk Groenoord haar ouderlijke woning staat. De nachten brongt zij vermoedelijk door in of nabij flatgebouwen. Cecilia, die al herhaalde malen is weggelopen, heeft een leng- te van 1.50 meter, een tenger postuur en zwart haar. Vol gens het politiesignalement een negroïde type. De kleding die zij aan heeft is onbekend. .Iedereen, die iets over haar ver blijfplaats weet, wordt ver zocht contact op te nemen met de kinderpolitie in Schie dam, telefoon 010-260760.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1