SCHIEDAMSCHE COURANT m Gusto kan het redden m wonrn Zijdeveld krijgt 200 handtekeningen Handtekeningen voor De Vleet D'66 na bezoek aan werf: Tehuizen krijgen te veel aandacht Inbraak in 1 Hoekse secretarie Wmï gprr;;. 111 i Gelderland bekijkt slib uit Rotterdam met argusogen Eerste exemplaar historisch jaarboek Oude gymzaal wordt afgekeurd Sociale dienst op hoogste punt ;Voor aanpak Oostsingel: Station Nieuwland overtreft alle verwachtingen H „Volgende keer beter..." Peulerspeelzaal zonder ruimte Wordt PPR m; erf Popplakkers aangehouden Ravage in schoolgebouw ^Dinsdag 6 september 1977^. ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 _102de jaargang no. 25911 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL S Schiedam „Gusto kan tdch funest en dan moet het hoofd boven water de werf toch dicht." houden, maar door alle' onzekerheidgeba seerd op niets anders Met deze redenering kwam dan geruchten dat de gistermiddag D'66-Kamer- werf niet meer te redden ^heetwerf de Maasdijk 'li. De D'66-ploeg die gisteren naar Gusto toog, zonder hoofdbestuurslid Wim Dik. Van de belangrijke opdracht" t?e°va'^Xre'rfonaie afd£ Z^d2ï!SdïLftd£ e„^? links naar rechts drs. Maarten Engwirda. drs. Rob Hijmans. Henk Sonzet en Klaas de gevers ook weg. En dat v pfrtU bad hij S,™ de ïw^e K^er wordt straks misschien daar gesproken met de drongen op steunmaatregelen plaatselijke directie en on dernemingsraad. De demo-' craten waren verrast te ho ren, dat technisch-directeur Theo de Klein zelf ook zeer ontevreden is over de gang van zaken rond de werf en zich overal buiten gehou den voelt t Roo. om de werf op de been te hou den. Vandaag zou de vaste ka mercommissie voor economi sche zaken bijeenkomen om'on dermeer deze kwestie te bespre ken. Engwirda wil aantonen dat, als Gusto in een andere wergroep van de beleidscommissie scheepsbouw was ingedeeld, de vooruitzichten niet zo somber waren geweest. Ook vindt het Kamerlid, dat binnen de Neder landse offshore-industrie een betere samenwerking moet ko men en dat Gusto, daarin bij uitstek gespecialiseerd, erbij hoort Van de zijde van D'66-af- deling Schiedam/V! aardingen kwam de opmerking, dat de Schiedamse gemeenteraad zich in een motie wel heeft uitge sproken voor behoud van de werf, maar dat zoiets in de praktijk weinig waarde heeft tenzij Schiedam de motie aan de Rotterdamse raad kenbaar maakt Schiedam Het aantal woningen voor bejaarden moetT drastisch worden uitgebreid, bij voorkeur in de oude wijken. Momenteel is het huisvestingsbeleid voor deze bevolkingsgroep veel te veel toegespitst op de l verzorgingstehuizen en moet de aandacht sterker worden gericht op voorzieningen zoals aangepaste zelfstandige woningen. Volgens de sectie huisvesting van stichting Raad voor het Bejaardenwerk Schiedam bestaat daaraan op het ogenblik een tekort van 269 (bij een gemiddelde bezet tingsgraad van 1,5). Gebeurt er niets, dan is er volgens de laatste prognoses in 1980 een tekort van 680 aange paste woningen. Daarbij is uitgegaan van de norm, dat vijftien procent van de be jaarden een „eigen" woning moet kunnen krijgen. Streeft echter ook. Schie dam naar eën aanvaardba re grens van vijfentwintig procent; dan is het tekort aan huizen voor bejaarden schrikbarend groot.. •.-•4 In de nota „Huisvesting Vodr. be- jaarden in Schiedam",' die: dit 7 weekeinde is verschenen, wordt gesteld dat een goede huisves ting de ruggegraat van het be jaardenbeleid is. „Slagen wij er niet in een goed huisvestingsbe leid voor bejaarden van de grond te tillen, dan kunnen wij het voeren van een bejaarden beleid dat de toets der kritiek kan doorstaan wel vergeten,' aldus de Raad voor het Bejaar denwerk. Bij deze stichting op de Grote Markt 15 is de nota a tien gulden verkrijgbaar. Voorzitter N. C. Kerkhoff van de i - sectie huisvesting doet daarin het bestuur van de .stichting '4'; enkele aanbevelingen. Een on- l^derzoek naar, de huisvesting en ^.woonsituatie van de Schiedam- 7. 'se bejaarden moet zo spoedig mogelijk worden gehouden en bovendien worden gekoppeld aan een onderzoek naar de woonwensen,, die deze bevol- kingsgroep zelf heeft. 7 Vooralsnog gaat de sectie uit van „handhaving van de bejaarde 7 in zijn sociale omgeving" en van „bevordering en handha- 7- ving van de zelfstandigheid i van de bejaarde.",Vanuit deze gedachten komt de sectie huis vesting tot een voorkeur voor ritmeer, bejaardenwoningen in de 7^7* wijken Oost, :Zuië, West en centrum. f^j.Om daartoe te komen is volgens Kerkhoff een goede samen- -werking nodig tussen instellin- v"*" gen en, organisaties, die zich f bezighouden met gezondheids zorg,- huisvesting, maatschappe lijke dienstverlening en. sociaal- gptulturele en recreatieve voorzie- -r :'ningen ten behoeve van bejaar- .;crv7den- 21e verder pagina drie. jVlaardingen Burgemeester W. Kieboom van Vlaardingen zal vrijdag op het Gemeentearchief het eerste exemplaar in ont vangst nemen van de eerste jaargang van het Historisch Jaarboek Vlaardingen. Dit inboek, uitgegeven door uitgeve- 77 rij Den Draak alhier, is een gy publicatie van de Historische vereniging "Vlaardingen. Het staat onder redactie van ge meentearchivaris Theo J. Poel stra. De gemeente verleende fi nanciële steun. Arnhem"— De" eventuele komst van Rotterdams havenslib naarj Gelderse kleiputten of steenfa-i brieken wordt door GS van die 7 provincie met argusogen bekë- ken: eerst; zullen er op kleine schaal proefnemingen .worden gehouden om te kijken of het slib wel „milieuvriendelijk" is. Zowel het effekt bij het volstor ten van gaten als bij het steen- bakken zal worden nagegaan. Over een half jaar hoopt men wat meer te weten over de eventuele bruikbaarheid van het slib. Aldus heeft de Gelderse gedepu teerde mi. J. Fokkens gisteren aangekondigd in de statencom missie Ruimtelijk Welzijn. Hij zei bekend te zijn met de gif problemen die het slib oplever de toen er in de Vlaardingse Broekploder mee werd ge werkt „Daarom betrachten we de uiterste voorzichtigheid, al zeggen we niet bij voorbaat nee". V". Nadat cultuurtechnische maat schappijen de provincie bena derden om het slib in Gelder land toe te passen werd na oVerleg met de rijksinspektéur voor de volksgezondheid een proef opgezet De provincie gaat er van uit dat het slib niet zal worden -gebruikt"als, de uit komst ongunstig is. Rijksinpëctear komt: Schiedam Met de oude gym zaal i- aan het Broersvest is het spoedig afgelopen. De zaal wordt waarschijnlijk nog deze maand afgekeurd. Dat zal gebeuren door de insoec- téur inspecteur de volksgezond heid. Het oudercomité van de St 'Jan en de Aloysiusschöol, die al diverse akties tegen7de zaal heeft gevoerd en deze nog steeds boycot, heeft deze schrif telijk uitgenodigd eens langs te komen. De rijksambtenaar uit Den Haag, die al eens monde ling te kennen heeft gegeven dat hij het lokaal wil afkeuren, 7 Wordt'deze maand in Schiedam verwacht 7?7'V Mogelijk dat alleen nog verenigin- gen van de zaal gebruik mogen maken. Het oudercomité heeft namelijk alleen gevraagd het voor schoolonderwijs af te keu ren, om de verenigingen die er nu nog gebruik van maken niet te duperen.. „De-uitnodiging aan de rijksin specteur hadden we al lang aangekondigd", aldus secretaris De Koning, „het is er nu einde lijk van gekomen omdat er uit de behandeling in de gemeente raad en commissies niets geko men is. Een uiterst onbevredi gende situatie." Vlaardingen Het nieuwe gebouw voor de gemeen telijke sociale dienst op de hoek van de Ho/laan- /Emmastraat heeft zijn hoogste punt bereikt Het project is een ontwerp van de drie Rotterdamse architecten J. Hoogstad, W. Schulze en A. S. van Tilburg. De nieuwe huis vesting voor de Vlaar dingse soeciale diénst- wordt gebouwd door het aannemersbedrijf Dura. In het pand zullen tevens drie premiehuurwonin- gen worden onderge- bracht. Vorig jaar in december werd de eerste paal ge slagen.. Men rekent erop dat in mei '78 het gebouw in gebruik kan worden genomen Het nieuwe gebouw op de Hoflaan/hoek Emmastraat. Schiedam Bijna twee honderd handtekeningen voor verkeersmaatrege len in de Oóstsingel zijn gistermiddag overhan digd aan het gemeente bestuur. Wethouder Chris Zijdeveld nam de ze gelijk met een paar voorstellen in ontvangst van de werkgroep Oost singel. de afdeling verkeer, waar hét serieus zal worden be keken", zei Zijdeveld. „In zijn algemeenheid staan wij wel sympathiek tegen over voorsteUenomstra- ten, die niet bestemd zijn. voor doorgaand verkeer, verkeersluw te maken. We zullen zien of het voor uit voering vatbaar is. Daar laat ik me nu niet over uit, want Ik ken het plan nog niet". „Morgenochtend ligt het bij De werkgroep van negen buurt bewoners ziet als oplossing van hun problemen: het weren van vrachtwagens behoudens be stemmingsverkeer, eenrichting verkeer vanaf de Singel tot aan de oprit van de Prinses Juliana- school en ondermeer een stop verbod aan de rechterkant van de straat vanaf bovengenoemde oprit tot aan de Singel. Verder wil men plaatsing van bloem bakken of betonnen paaltjes, waardoor de as van de weg wordt verlegd en tenslotte nog verkeersdrempels en versmal lingen aan het begin en het eind van de straat, zoals wij reeds op donderdag 18 augustus meldden. „Het is maar een voorlopig plan. Een eerste stap, omdat het nu de spuigaten gaat uitlopen", al dus Anneke Sprey, woordvoer ster van de werkgroep in Oost „We willen geen ultimatum stel len, maar hopen wel dat het 'spoedig wordt aangepakt". Voor één van de problemen, over last van wagens van een gara gebedrijf aan de Singel, gaf Zijdeveld nog het advies mee „de relatie met de wijkagent uit te diepen, want die is de enige die er wat aan kan doen". Van de werkgroep Oostsingel kreeg wethouder Chris Zijdeveld gistermiddag bijna tweehonderd handtekeningen. n Schiedam Het gebruik van het station Schiedam—Nieuwland overtreft de verwachtingen van de Nederlandse Spoorwegen. Per dag wordt er nu meer dan twee en een half duizepd maa in- of uitgestapt. Vóór de opening door burgemees ter Arie Lems in mei 1975 had de NS in Utrecht dit aantal geschat op 1850. Het reizigers aantal is vooral het laatste jaar Hoek van Holland Onbekenden hebben zich in het afgelopen weekeinde toegang verschaft tot de gemeentesecretarie in Hoek van Holland. Een ruit werd uit de sponning genomen en een poging om een gat in een muur te maken mislukte. Ook het kraken van de brandkast liep op een mislukking uit De inbrekers toonden rich van de sportieve "kant want op een spiegel schreven zij met zeep: „Sorry voor de troep, geen tijd meer...volgen- de keer beter". Die volgende keer kan men zich overigens wel besparen want de gemeentelijke brandkast in Hoek van Holland is altijd leeg op wat papieren na. Kasgelden worden dagelijks op het postkantoor gestort. Vlaardingen De werkgroep van de peuterspeelzaal De Vleet en de gemeente Vlaardingen zijn boos op elkaar. De reden hiervan: De Vleet heeft geen ruimte meer. Over deze kwestie heeft de werkgroep het college op de hoogte gesteld. Om hun grieven kracht bij te zetten hebben de De Vleet-mensen een grootse handtekeningenactie gehouden. Ruim 870 gezinnen onder tekenden de daarvoor bestemde lijst De Vleet zit dus zonder ruimte. Tot 1 september had de peuterspeelzaal nog wél een ruimte: de serre van het oude ziekenhuis aan de Hofsingel. Dat gebouw wordt echter afgebroken en De Vleet werd door de gemeente ingelicht, dat het gebouw ontruimd moest worden. De werkgroep voert als argument aan (om nieuwe ruimte toege wezen te krijgen): „In de nota peuterspeelzalen wordt gesteld dat „in afwachting van een te realiseren wijkcentrum een voorlopige regeling is getroffen ten aanzien van de behuizing van de peuterspeelzaal De Vleet". Niets is echter minder waar! De leiding en de peuters staan op straat. De oude behui zing van ons wordt gesloopt en ER IS GEEN NIEUWE RUIM TE BESCHIKBAAR!". De ac tievoerders pleiten voor het be trekken van hét oude Toelever ingsbedrijf aan de Oosterstraat, dat per 20 augustus leeg is ko men staan. Een telefoontje naar het stadhuis geeft overigens een andere ver sie van het verhaal: „Die men sen van De Vleet hebben begin "76 op illegale wijze het oude ziekenhuis^ betrokken. Daar kwamen wij - de gemeente - pas later achter. De ruimte van de peuterspeelzaal werd onderver- huurd". In januari van dit jaar werd èen krediet uitgetrokken voor de sloopwerkzaamheden van ver schillende gebouwen in Vlaar dingen. Eén daarvan was het oude ziekenhuis op de Hofsin gel (Over het slopen van dat gebouw maakte niemand ach trouwens druk, want het was zó bouwvallig dat het de slopers hamer gewoonweg niet meer kon ontwijken). De woordvoerder van de gemeen te vertelt „De Vleet werd ge waarschuwd. Als eventuele ver vangende huisvesting werd door de gemeente genoemd: de Van der Schaar-kleuterschool aan de Wilhelminastraat Maar over die oplossing hebben wij nooit meer iets gehoord van de mensen van De Vleet". Morgen krijgt de zaak misschien een nieuwe wending. De werk- groep wil namelijk de verza melde handtekeningen aan het college van burgemeester en wethouders overhandigen. Dat zou dan gebeuren om drie urn 's middags op het stadhuis. Een jaar na de opening, mei 76, werden er nog maar 1230 reizi gers geteld. Beambten vande NS telden in september vorig jaar; echter-al bij v de: Nieuwe Damlaan 710M: in-sen i uitstap- 'pers.7TOp7 een-dag^inyjanuari Vlaardingen Het bestuur van de Vlaardingse afde ling van de PPR lijkt zijn langste tijd te hebben be staan uit louter vrouwen. Op de ledenvergadering volgende week in de bo venzaal van De Harmo nie aan de Schiedamse- weg wordt namelijk een bestuursverkiezing ge houden. Van het huidige bestuur treden voorzitter Riet Eggermont en Han Visser af. Van de overige bestuursleden stelt Diana van Dijk zich herkies baar en is Ineke Nieuw stesten bereid aan te blij ven. Heti bestuur heeft aan drie PPR-leden: Cees Clement;. Wim-Kip en Henri. Suttorp gevraagd zich verkiesbaar te stel- ten. Schiedam Twee inwoners van Zwolle hebben gistermiddag in West een bekeuring gekregen voor illegaal plakwerk. Surveillanceagenten betrapten de 22-jarige barkeeper AS. en de zonder beroep zijnde toen dezen op een transforma torhuisje aan de Burgemeester Knappert!aan affiches plakten voor het popgebeuren dat op 18 september in de Rotterdamse Doelen plaatsvindt Schiedam In de scholenge meenschap Nieuwelant hebben inbrekers in het weekeinde gro te ravage aangericht Stalen kasten werden in het ge- bouw aan de Nolenslaan met geweld opengebroken. De in- houd werd over de vloer ver bomen werden *a, cassetterecor-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1