§pm11 „Die twee punten pakken we" fVLAlDintf' O (0 O O Soodijii naar Olga/ADO Bram Schollen helpt KKWK Twee spelers uit veld gestuurd SW-verdedlger John Corver: van lopik Bij Laseroms grijp ik mijn kans Weer stunt Martini! Rabobaok O Mozaïek- wand- en vloertegels WARMTEBRON DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1977 A iA.,Lk:AtE" gggi van tOOP «z§ 3 <(33 3 5>S fijn fietsen op een fiets van W. BOER EN ZN. Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit bet Nationaal Dagblad Onderzoek. VD/SC/WW d e John Corver verlaat het veld. Hij rekent erop dat hij dat komend weekeinde zal doen met twee punten Danny Molendijk ...extra motivatie... Danny weer terug op Harga Vlaardingen Voor wie het inte resseert, Danny Molendijk heeft nog steeds rood haar. Dat het zijn uitwerking niet mist, heeft het 21-jarige enfant terrible in het verleden aan den lijve onder vonden. Tot grote schande van deze SW-familie bij uitstek. Daarom ging Danny zijn eigen weg. Van SVV, waar hij opgroei de, naar FC Dordrecht, dat een mislukkig werd „Trainer Van Eek, zegt hij zelf bescheiden," had daar een groot aandeel in, omdat ik na een lange blessure geen kans meer kreeg. Belofte maakte schuld! Zijn derde stap is FC Vlaardingen, een club die tot veler verrassing met drie nederlagen begon, „maar wél hoog gaat eindigen", zweert de nieuwe vleugelspits. Daarmee wil Danny Molendijk beslist niet zeggen dat de ko mende streekderby (SW-FC Vlaardingen) bij voorbaat al beslist is. Hij weet als geen ander, dat juist SW dan extra gemoti veerd kan zijn, al jaren het geluk aan haar zijde heeft en de derby meestal won. Molendijk: „Die andere factoren, die een derby juist zo aantrekkelijk maken, zor gen meestal voor zo'n ontknoping. Vorig seizoen, „herinnert Danny zich nog," was FC Vlaardingen op Harga" veel sterker, maar SW won met een schlemielige uit val. Zo zie je maar!" Daarom Daarom ook van de uiterst rustige Danny Molendijk geen enkele uitspraak. Slechts zijn opmer king: „Ook ik zal extra gemotiveerd zijn," spreekt, boekdelen. He jongste zoon van vader Joop wil bewij- zen wel degelijk in het betaalde voetbal thuis te horen. „Bij FC moest ik twee maanden afhaken door een gescheurde enkelband, daarvóór werden de nederla gen van SW steeds in mijn schoenen geschoven. Nee, niet door bestuur en spe lers.... Bij FC Vlaardingen ben ik met een schone lei begonnen. Ik heb er zelf ook wel een beetje op aangedrongen, omdat trainer Jan Rab mij niet meer accepteerde door Bas van den Berg op de training. Ik had m'n contract („voor vijftig procent gedaald", red) geweigerd en daar verbond FC Dordrecht een conse quentie aan. Ook het feit dat ik door die drastische verlaging met de vakbond heb Herstel gedreigd, zal er wel toe hebben bijgedra gen, dat ik niet meer op de nieuwe lijst voorkwam". bliek ervan verzekerd zijn, dat ik sterker ben geworden. Op voetbalgebied dan wel te verstaan. Alleen moet ik nog beter mee leren verdedigen en gerichter kunnen schieten". Danny Molendijk wil zich opnieuw bewijzen. FC Vlaardingen is daarvoor een tree plank, nadat hij al in zijn „eerste" jeugd vaste klant was van het militair elftal, UEFA-jeugd en het jeugdelftal van van 14 en 15 jaar. Het grote verschil met SW en FC Dordrecht is, dat de Schiedammer niet alleen meer het spel behoefte te ma ken. „Laseroms werkt met een collectief gezelschap van zestien A zeventien spelers, die vrijwel allemaal gelijk zijn". Niet talen Danny Molendijk prijst FC Vlaardingen door hem op te nemen (terwijl het Jan Lohman en Maarten Polderman al bad gecontracteerd), én Theo Laseroms dat-ie mij een kans gaf. Hoewel hij nog maar drie duels meespeelde, slechts één maal scoorde, ziet het er wel naar uit dat Laseroms hem niet snel zal laten vallen. „Ik ben zelfs zó gretig geworden, dat ik nu ook tweemaal per week in de ochten duren train". Hij: „De wijze hoe Laseroms traint, is mij uit het hart gegrepen. Hij staat midden in de gToep, is zeer correct, maar iedereen weet rijn plaats. Toen ik kwam, zei hij alleen: Je krijgt een kans, ook al hebben we vijf spitsen. Daarom zal ik zondag op „Harga" niet falen, weest daar van overtuigd. Ik leef er wél extra naar toe, maar wie ik tegenover me zal zien, interesseert me niet. Laat het pu- Schiedam Niet alleen in de competitie doet Martinit het uitstekend. Want de beker wedstrijd tegen tweedeklasser Overmaas werd in Rotterdam met 0—2 gewonnen. Giel Gou- ka en Jan Blom waren verant woordelijk voor de Schiedam- se treffers. Ook Hermes DVS maakte geen fout. Op „Har- ga" won de ploeg van Jan Kooiman met 2—0 van Fortu- oa. De doelpunten werden hier gescoord door Ger Ruse ier en Piet van der Burg. Schiedam Bob Soudijn, trai nt/coach van VS Holy, stapt £8*-. Raar de Haagse hoofd pisser Olga/ADO. Twee jaar had hij tie Vlaardlngse twee- Ijèlilasser onder zijn horde, ftaarin hij de jeugd een grote kans gaf. Het is verder zeer Waarschijnlijk dat de traine r/coach van Groenoord, Cor van der Velden, deze Schie- damse club verlaat Hij heeft fen aanbieding op zak van hoofdklasser Eurostars ais issistent/coach. Ook de ge broeders Reckweg van Groe noord zijn van plan ermee te stoppen. Schiedam experimenteert nog steeds Vlaardingen Zelden zal RKWIK een partij zó simpel naar rich toe hebben kunnen trekken als gisteravond tegen Schiedam Vlak voor het scheiden van de markt in dit bekerduel, waarin het twee klassen verschil vrijwel werd opgeheven, liet laatste man Bram Scholten een hoge bal uit het achterveld van de thuisclub lopen voor invaller doelman Piet Breman. Dat Peter de Witte dat allemaal met volle aandacht volgde, had niemand In de gaten. De blauwwitte spits ving toen de bal rustig op en passeerde van dichtbij de Schiedamse doelman: 1—4). Er volgde nog een wanhoopspo ging van de geelzwarten en toen was het onder bepaald geen vlekkeloze leiding van scheidsrechter Verstraten tijd. RKWIK zal ongetwijfeld nóg iets hebben geleerd; inzet door Bas van den Berg wordt beloond, dat ondervond het ook al afgelopen zondag tegen Zwervers. Trainer Burki gebruikte dit duel voor Schiedam om er nog eens drastisch mee te experi menteren. De jeugd kreeg daarin ook'gisteravond weer de kans, omdat een stel routi niers de pijp aan Maarten heeft gegeven of naar een an- Vlaardingen De Hollandiaan lijkt een nare bekert ra di tie te hebben. Werd vorige week te gen RKWIK Rob Maat uit het veld gestuurd, deze keer was het in de wedstrijd tegen Ur- sus andermaal raak. Nu was het Gerard van Berkel die naar de kleedkamer werd ge stuurd. Na een harde charge van Crsus-speler Henny Ver schoor sloeg Van Berkel zijn tegenstander in het gezicht. Hetgeen voor de overigens erg matig leidende scheids rechter Van Aggelen aanlei ding was beide spelers eruit te sturen. Voor De Holland- iaan was er wel één troost: de ploeg won de wedstrijd met 0—2. dere club is overgestapt. Na rust kwam de geelzwarte for matie wat beter uit de verf, hoewel doelman Cees van Haaster ook voor rust al re gelmatig moest optreden bij schoten van voornamelijk Rob Beukers en Henrue Ha gen, RKWIK stelde daar tegenover veel acties, vanuit het midden veld opgebouwd, waann aan voerder Ries van Rossum bij herhaling de dieptepass han teerde. Schiedam had daar in het begin nogal wat moeite mee, omdat zijn defensie niet erg georganiseerd was. Pas na rust konden de Schiedam mers zich voornamelijk met goed lopende aanvallen bezig houden. Een kogel van Joop Krommenhoek onder andere had een heter lot verdiend, maar even fraai grabbelde Cees van Haaster de bal uit zijn doei Vóór rust waren de Vlaar- dingse spitsen Albert Duque en Herman Dickhof bij her haling dicht hij doelpunten, maar in die tweede fase bleek dat zij hun krachten niet goed hadden verdeeld. Trou wens, in de slotfase van het sportieve duel kon de thuis club zich maar moeilijk staande houden. Dat tenslotte Peter de Witte de thuisclub op 1—0 zette, had niemand verwacht Een gelijkspel had de verhouding ongetwijfeld beter weergegeven. Schiedam Zes wed strijden heeft SW nu achter de rug. Opval lend bij die duels is dat de Schiedammers aan vallend sterker zijn. Er werden in totaal zeven doelpunten gescoord. Daar staat echter te genover dat de verde diging maar liefst der tien keer gepasseerd werd. Waarmee Bas van Noortwijk de meest gepasseerde doelman in de eerste divisie is. Verdedigend loopt het nog niet bij SW, dat is duide lijk. Opvallend ook want juist de defensie was het vorig seizoen het sterkste punt. De rollen zijn dus omgedraaid. Eén verdedi ger maakt hierbij echter een uitzondering; John Corver, die wekenlang aantoont in uitstekende vorm te verkeren. „Alleen", onderschrijft de jonge Molen dijk" gaat het nog steeds niet naar wens. Drie verloren partijen gaven een ploeg een grote domper. In een gesprek kwam de selectie tot de conclusie, dat het trai ningsprogramma érg zwaar was. In het begin was onze verdediging onzeker, maar heeft zich goed herstel. Nu ligt het probleem in de aanval, dat niet kan sco ren. Afgelopen zondag tegen Heracles, gaat Danny Molendijk verder," had het bij rust al 20 moeten staan". „De combinaties zullen nog sneller moeten gaan. Een keer, tegen Eindhoven, kreeg ik een ideale pass in de voeten gespeeld en kwam toen na een gewonnen persoon lijk duel alleen voor de doelman. Maar omdat de passes veelal nog te lang uitblij ven, moet ik te veel terug. Kwestie van tijd, denk ik, dat het goed gaat lopen. We hebben net dat éne goaltje nodig, om het zelfvertrouwen weer terug te hebben. Een groeiproces dus, afwachten hoe lang het duurt...." Vakantie „Ja. tot nu toe loopt het lekker", zegt de verdediger. .Maar ver geet niet dat ik tijdens de vakantie niet heb stilgezeten. Ik ben met opzet niet wegge gaan. Iedere dag heb ik gelo pen en ais het kon heb ik ook nog een paar wedstrijdjes meegespeeld. Daarom ben ik vooral conditioneel al hele maal op peil". Een ambitieuze Corver derhal ve. Hij: „Ja, ik wil me hele maal waarmaken dit seizoen. Tenslotte ben ik nu 27 dus ik wil nu wel eens wat laten zien. Daarbij komt dat dit mijn door Marlijn Verwaaïjen tiende seizoen in het betaalde voetbal is. Overigens heb ik niet de opzet om hogerop te komen! Want het bevalt me best bij SW. En ik ben nog steeds blij dat ze me vorig jaar bij Heracles hebben weg gehaald". Vorig jaar kwam het aanvallen de gevaar van SW nogal eens door de opkomende Cor ver. Tot nu toe lukte dat niet erg. De kleine terrier gaat wel veel mee naar voren, maar negen van de tien keer voor niets. John: „Aan de ene kant is het natuurlijk niet zo erg. Tenslotte trek ik gaten voor de anderen. Maar inder daad maak ik me nog wel eens kwaad als ik helemaal voor niets opkom. Als Wim de Haan me ziet gaan krijg ik die bal meteen. Maar er zijn er nogal wat die te lang wachten waardoor ik gemak kelijke ben af te stoppen". Het komend weekeinde wordt SW-FC Vlaardingen ge speeld. De zoveelste ontmoe ting tussen de beide concur renten. Voor John Corver een wedstrijd met achtergronden. Immers, bij de FC startte hij zijn voetballoopbaan. En te gen de Laseroms-brigade de buteerde hij vong jaar voor SW. „Natuurlijk ben ik extra geprikkeld voor deze wed strijd", zegt hij, „Al moet ik wel zeggen dat ik vrijwel me mand meer ken van FC Vlaardingen. Alleen Bonman, stans en Van der Bol zijn nog uit mijn tijd". Lastig Wel zit er een grote kans in dat John Corver Danny Molen dijk als directe tegenstander krijgt „Als dat zou kunnen", reageert hij spontaan. Waar bij hij zonder twijfel terug denkt aan de wedstrijd SW- Veen dam, waar Corver broer Joop Molendijk volledig uit de wedstrijd speelde. „Danny is een lastige spits" vervolgt hij. „Die ligt me wel. Dat heb ik in ieder geval liever dan zo'n rustige knaapje waar niets uitkomt". Zeker lijkt het wel dat de ont moeting erg hard zal worden, Vooral FC Vlaardingen maakt zich daar de laatste tijd schuldig aan. John Cor ver: „Ach, als het moet kun- nen wij dat ook. Dat is geen probleem! Waar we alleen wel op moeten letten is dat er nou eindelijk eens een eind komt aan al die lullige tegendoel punten. Hoe ze erin gaan weet ik niet maar wel altijd op een schlemielige manier. Vooral tegen Vlaardingen kunnen we ons dat met permitteren", Toch is John Corver uiterst op timistisch. Zegt ook nog: „Die twee punten pakken we. Over mijn lijk en ver volgt: „We zijn thuis nog on geslagen. Dat zal na komende zondag ook zo zijn. Het enige wat we moeten doen is alle maal keihard werken. Nou, Ik ben er zeker van dat dat ge beuren zal ook. Tenslotte spreekt de tegenstander wel aan ;;ScMldereft.: Kleurmateriaa) yxSwj&óer&si Hoofd kan!oor Veerpfeln 106, tel. 35.85.55 „WE HEBBEN ONZE r PERSOONLIJKE LENING BIJ DE RABOBANK AFGESLOTEN, DAT IS VERTROUWD EN SAFE" Bijkantoren Van Hogendorpiaan 49a tel. 35.65.55 Kethelweg 46, tel. 35.65.55 Dr. Wiardi Beckmanslngel 1d tel. 35.65.55 De Loper 3, tel. 35.65.55. GOEDKOOP DOOR RECHTSTREEKSE LEVERING. DayerIO Vlaardingen tel. 010-342.058 interieur en keuken architectuur schiadamseweg 53 tel. OIO-3574 3B vlaardingen O {-aié rf -J iil HOOGSTRAAT 163 VLAARDINGEN. TEL 343020

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5