Groen licht voor bureau Midden-Delfland f; Geslaagd Kapitein Rob Banden en cassettes Koninklijk onderscheiden Postzegel beurs KERKDIENSTEN VD/SC/WW2 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1977 CJK EEN5.60KP0M PAAE KOWCACOL MM. PA6 CAwl, VE mmo 15 KIEIN.HË IK HOO? DAT H6T JE SMAAKT K H£3^£T WftftAEuiJK J "YNOlh HC£ rOOU, Ecf MW KINK POOR K L'llMD HIT NAWEMJKZBlf Mier LEKKER Zilt GEKOOKT WAS HET}/ IUKKER.. 2856 Het duurt drie dagen, voor Rob zover is opgeknapt, dat hij een verklaring kan afleggen. Maar wat hi j vertelt klinkt 20 fantastisch, dat de cornman- dant besluit zijn verhaal, te controleren en dat kost veel tijd. Tenslotte brengt een tele gram uit Holland de bevesti ging van Robs relaas. Dan wordt de opsporing van het geheimzinnige schip de „Al lan tide" ter hand genomen, maar 2onder enig resultaat en na een week komt het bericht binnen, dat de schoener een Chinese haven is binnengelo pen. Rob krijgt vergunning te vertrekken en na een lange reis bereikt hij eindelijk weer Terschelling. En daar heeft hij heel wat te vertellen? Hij krijgt evert bet gevoel ot oe tijd van Jef Verbrugge is weer gekeerd. Hij kan daar geen ver klaring voor geven, maar het is 20. Hoewei de in donkerbfauw geklede figuur in de verste verte niet op Jef Verbrugge lijkt Niet in zijn manier van optreden, niet in de buiging van z'n stem en toch... toch is er een vergelijking... Mis schien de belangstelling voor het carillon, of net 2oals met Bastienne, het begrijpen en doorleven van het woord „mu ziek". wat voor hen niet alleen klank maar ook kleur betekende, warmgetinte kleuren die een ge voel van tijdloosheid door je heen deden vloeien. Een soort geluk dat zich aan je opdrong, zonder verleden of heden en je omkoesterde als een bescher mende mantel en voor de „niet" begrijpende als een schild. Vriendelijk knikkend naar de beils- sergeant, wiens ogen warm tin telen onder het gelig schijnsel van de lamp, zegt hij; „We moesten maar even doorkijken wat ik gedacht had morgenoch tend te spelen". „Laten we dat doen", gaat de sergeant erop in met een goedi ge wenk naar zijn collega. „Bos nia buig je lange lijf es over de tafel, jongen, en snuffel es mee in de papieren, tenslotte betreft het jou ook". „Kijk", wijst Zappe op het openge slagen muziekblad waar de no ten met verticale streepjes en rondjes als geheimzinnige te kens tussen de zwarte notenbal ken staan. Ik had zo gedacht.." Hij steekt me! zijn redenatie van wal. Lollechien met haar hoofd nog steeds gebogen over het bor duurwerk luistert terloops mee, andere gedachten en geluiden houden haar bezig. Het slaan van de deurklink van hiernaast, het piepend knarsen van een scharnier dat met dit vriezende weer zelfs tot hier in de warme huiskamer doordringt. Hoelang is ze al niet bij Boudien ge weest? Een maand? Twee maanden? Ze houdt er geen boek van bij. Na dat plotseling opstuiven tegen Matje heeft ze daar geen voet meer over de drempel gezet, omdat ze zich tegenover Boudien schaamt Maar ze bijt liever het puntje van haar rong af voor ze er aan Boudien éér» woord over zegL Trouwens, er valt niet veel meer te zeggen sinds ze niet meer bij elkaar over de grond komen en als ze elkaar achterom op het erf toevallig zagen dan was hel een afgepast knikje over en DE BRONZEN STEM CATAUTN CUABÖ - weer en kon er over beide kan ten geen woord meer af. Al het mooie en goede van een jaren lange burenvriendschap was eraf, als van een nieuwe hoed die een stevige regenbui over zich heen heeft gehad. Al hield ze zich tegenover Zappe met een onverschillig air groot van dat-kan-me-geen-snars-schelen. toch knaagde het van binnen, kon ze niet vergeten en was er een wrevelig der ken over- de buurvrouw waar ze zo kort gele den nog met een opgeruimde glimlach alles voor had gedaan. Feitelijk was alles veranderd, ook haar leven met Zappe. want al babbelden ze met elkaar, er waren ogenblikken van ver vreemding. Ai kon ze op een rustig gestelde vraag van Zappe driftig uitbarsten, toch voelde ze zich diep rampzalig en meer en meer draaide haar kleine huis houdentje op bedruktheid en spanning. Nu zelfs, op dit mo ment heeft ze het idee of ze er niet bij hoort, of alles wat er in de kamer staat en onder het lamplicht leeft als een spel van licht en schaduw, vreemd voor haar is. Langzaam glijdt haar blik langs het overgordijn, het vloerkleed, het glimmend ge poetste zeil, de kachel met daar op het vertrouwde nikkefen ke teltje, de vazen op de schoor steen en ondanks de theekast in de hoek, het oude theeblad op de tafel... Wonderlijk! Voorwerpen sterven niet! De mens die met die voor werpen omgaat wel. Soms zijn er tijden dat ze zich 20 voelt, een klein beetje sterven als een vreemde in je eigen huis, in de vervreemding van de man die zonder morren zijn weekgeld af droeg zonder om een zakcentje te vragen. Uitgave: SUTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof). REDACTIE Chef: H. L. Lambregtse Redactie Schiedam:K. Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardingen: J. Haze jager, K. Jonker en C. H. van Bremen, Sportredactie: 8. v.dSerg en M. Verwaaijen (Vlaardingsn). De redactie Schiedam is gevestigd aan de Broersvest 3a, tel. 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam. De redactie Vlaar- dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6, tel. 343229 en 345209. postbus 110, Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden doorgege ven. Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland: S. P. van Zuilen, Dïepenburchstraat 34, tel, 01899- 16143 Hoek van Holland: L. van Ooijen, Mahustraar 135, tel, 01747- 2804 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen: Broersvest 3a. Schiedam, (tel. 010-268091) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen, (tel. 010-354525, b.g.g. 354587) Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDIENST Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur en zaterdaa tot 18.00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144. tel. 070-624562. tel. 070-624562 Haagsche Courant. Het Binnenhof, NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144, toestel 152. ADVERTENTIES Advertentietarieven op aanvraag, tel. 010-144144 MflRSNTZBOX type 7S - dncweg bas reflex systeem, vermogen verwerking 100 Watt. Acviespnjs 518.- bij boogaard per stuk AKAi AA5210 2x 18 watt continu ver mogen, 2 x 22 watt maximaal vermogen. 8 Ohm. Platen- tingen aan voorzijde. 2 stel speler-, recorder- en tuner- luidsprekeraansluiringen aansluitingen. Microfoon- Adviesprijs 618-- en hoofdtelefoonaanskii- bij boogaard PHILIPS STEREO CASSEÏTEDECK AKAI TAPEDECK X201D met y motoren 3 koppen automatische Averse voorversterker-pauzetoets en automatische afslag Adviesprijs 1048. bij boogaard AKAI STEREO CASSETTEDECK met dolby ruisreductie systeem, type CS 34 CL Adviesprijs 538.- bij boogaard STEREO RADIO met bijpassende boxen type 67414 goffberefeen vermogen 2 x 17 Watt Adviesprijs 565.- bïj boogaard type N 2540 dubbele V.U. meters, d.n.l. rub reductie systeem Geschikt voor alle soorten cassettes, bij boogaard Akai tuner/versterker type AAI 010 =2^7:7iT- Plulips en Bast cassettes C60 4 voor 10, C90 4 voor 15 Pareer Soay ««sterker typeTAIsaO netto vermogen 2 x22 Watt. uitgebreide rtfgeFan sc hekelmogelijkheden, adviesprijs 428, bRBOOGAARD tuner-versterker met f.m.-stereoena.m.-gotf aansluiting voor platen speler, recorder en vier luidsprekers, vermogen 2x14 Watt continu adviesprijs 528 bij BOOGAARD type SX450 tuner-gedeelte met stereo fm. en a. m„ versterker gedeelte 'l x 15 Watt continu, adviesprijs 698, - biï BOOGAARD Bast banden Type 18/540 meter 2 voor 25,— Type 18/740 meter 2 voor 35,— Jeï;;^37J^yiaa^d:ngen Kcrrte H oogst raat 15 Maasland De bouw van het Bureau Reconstructie Mid den-Delfland kan bijna van start gaan. Het bureau wordt gevestigd in Maasland, achter de Kortebuurt. De vestiging is' noodzakelijk voor het tech nisch en administratief appa raat ten behoeve van de voor bereiding en uitvoering van de reconstructie van Midden- Delfland. Om het bureau te kunnen bou wen, was wijziging van het bestemmingsplan noodzake lijk. Daartegen werd één be zwaarschrift ingediend, dat door de gemeenteraad inmid dels is verworpen. De appel lante, mevrouw D. van Geest- Stigter, kan overigens nog bij de provincie en de Kroon in beroep gaan. tyfevrouw Van Geest achtte de bouw van het nieuwe kantoor te Maasland niet nodig. Naar haar mening is er in gemeenten als Delft, Vlaardingen en Schiedam veel geschikte ruimte te vin den. Hetgeen past in haar op vatting, dat het kantoor niet in het uiterste hoekje van Midden-Delfland moet komen, maar centraler. De appellante was tevens van mening, dat Maasland meer zuinig moet zijn met elke me ter agrarische grond. Zij vreest opnieuw een aantasting van het agrarisch gebied, waarvan de agrariërs volgens haar mening toch al zo veel hebben moeten afstaan voor de bouw van bungalows. Het gemeentebestuur noemt de plaats van vestiging van het bureau echter zeer gunstig. De grond is al eigendom van de Stichting Beheer Land bouwgronden. Eovendien is de bereikbaarheid nabij rijks weg 20 gunstig, terwijl er bus verbindingen rijn met Den Haag. Rotterdam en Delft. Bovendien ligt het station Maassluis op slechts enkele kilometers afstand. Wat de werkgelegenheid betreft gaat het bureau in eerste in stantie onderdak bieden aan ongeveer tien mensen. Pas bij de werkelijke uitvoering van de plannen zal dit aantal naar verwachting stijgen tot onge veer twintig. Voor Maasland zal dit aantal een toewijzing van hoogstens vijf woningen betekenen. Eén woning is in middels reeds uitgegeven. Het gebouw wordt houten laag bouw en wordt door een groengordel aan het oog ont trokken. Volgens het bestem mingsplan zou er aanvanke lijk een bebouwingspercenta ge van vijftig procent rijn toe- gestaan. Dit is nu echter te ruggebracht tot dertig, zodat nog slechts een kleine uitbrei ding mogelijk is, Burgemees ter Van der Brink sprak de hoop uit, dat het plan voor het bureau nu snel van de grond zal komen. „Daarmee wordt weer een mijlpaal bereikt in het gebied Midden-Delfland". Maassluis Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstver band bij Stokvis Lindeteves B.V. in Rotterdam is de heer P. van Vliet uit Maassluis van daag koninklijk onderschei den. Burgemeester Theo van Dijke heeft hem vanmorgen de ver sierselen van deze zilveren on derscheiding in het stadhuis uitgereikt. De 5&-jarige Pieter van Vliet maakte zich ook in het Maas- sluise verenigingsleven ver dienstelijk- Gedurende vijf tien jaar is hij bestuurslid van de aquarium vereniging „De Siervis". De laatste zes jaren treedt hij als voorzitter op. Vlaardingen De filatelisten- vereniging Vlaardingen om streken houdt op dinsdag avond 13 september haar maandelijkse avond voor po stzegelverzamelaars. Het gebeuren vindt plaats In zaal Triangel aan de Fransen straat. De zaal gaat open om half acht Het ruilen begint om acht uur. Maassluis Voor het zwemdi ploma A zijn geslaagd: Mare van Eijck, Leo 't Hart, Elise Hoedemaker, Daniëlle Ver- wexj. Trudy Magnin, Esmee Branbergen, Peter v.d. Ley, Silvia de Vos, Dea Wuijster, Annette v.d, Ende, Gorjny van Ravens, Miranda Lantinga, Anita Don, Mandy v..d. Hoek, Miranda v.d. Akker, Desirée Hollestein, Natasja Zijdeveld, Linda v.d. Knaap, Adriaan de Ruiter, Michel Louis. Marcel Coenradi, Patrick Koek, Wou ter de Bie» Janneke van Bloois, Antoinette de Bruin, Guido Spring in 't Veld, Ma- riska v.d. Meeberg, Mathilde Paauwe, Peter v,d. Hoek, Marco Strik, Monique van Dael, Edwin van der Holf, Gjjsbert v.d. Eist, Jolanda B roe re, Su sanne Ouwehand, Chan tal v.d, Lands, Armin v. Overbeek, Frederic Steijaert, Brigitte Dossin, Arthur Bee kenkamp, Bema Schotel, Ni- col ette de Künder, Rianne Quist Ada Westerhof, Peterus Koot, Esther Wagenaar, Ri chard Faber, Ellen Meijers, Henk Smit, Joann van Geest, Karin de Boode, Remco de Vries, Jan Moekenatorm, Ma rieke Groenenboom, Mare Lens, Hans Ploeg, Ineke v.d. Kerk, Margarethe v.d. Pijl, Daniël Grund, Petra v.d. Lely, Ingrid van Ast, Stefan Melis, Nerrna Schrijvershof, René Parre, Carla van Priel, Mar- tijn Euser, Monique v.d. Hoek, Monique v. Leeuwen, Hans Mekes, Mieke Hempel, Freddy v. Dijk, Anita Scheepens, Frank Haagsma, Herman de Koning, Jaap Hazejager, Louis Krieger, Monique v.d. Hoeven, Arthur Rietdijk, Jo- sette Keiler, Petra van 't Wout, Celina Bakkers, mevr. v.d. Vlugt, dhr. W. de Vos, dhr. M. Wuijster, dhr. A. Bloem, dhr. J. van Ettingen. Geslaagd voor het B-diploma: Dennis Kinds, Jeanette Min- derhoud, Jeroen Swiebel, Des irée Zijdeveld, Johnny Ha ring, Johan Eskma, Silvia Fa ber, Peter Fortuin, Marja Te- rol, mevr. A. v. Aalst, Ruibert Krug, Petra Oudendijk, Can ny Slikboer, Ellen Wijnand3, Marleen de Boode, Roeland Laman, Johnny Broevaart, Je roen Scheffers, Elisabeth v.d.' Haar, mevr. S. Lodder, dhr. P. Oudendijk, Mieke v.d. Meijs, Jan-Willem Jongebreur, dhr. A. Knip, Arthur Bierhuize, Walther Zuidgeest, Nienetta Groenendal, Heidi v.d. Does en mevr. A. Hoekveea. VLAARDINGEN - Grote kerk, zondag 10 uur ds. C. B. Schuurman van Maassluis en 17 uur ds. W. W. Verhoef - viering H.A. Nieuwe kerk, zondag 10 uur ds. J. Wieman - Bethelkerk, zondag 10 uur ds. J. Mans velt van Zwijnd- recht en 19 uur ds. P, Ver- maat - Wijkgemeente Imma- nuel - Aula Groen van Prin- stererlyceum, zondag 10 uur ds. J. W. de Jong van Zoeter- meer. Rehobothkerk, zondag 10 uur ds. C. Wismeijer van Hoek van Holland - open deur dienst - Ichthuskerk, zondag 10 en 19 uur ds. W. W. Ver hoef - Kerkcentrum Holy, zon dag 10.30 uur dhr. A. v. Zetten gezmsdienst met scholen en 19 uur Doe het zelf dienst - Kompas-Koly-Noord, zondag 9 uur ds. P. Vermaat en 10.30 uur ds. H. J. Kouwenhoven. Zonnehuis, zondag 10 uur ds. Y. J, Tiemersma - Holyrieken- huis, zondag 9 uur ds. W. W. Verhoef. Raad voor gemeenschap van kerken en het leger des Heils Zaal Harmonie, voorin. 10.30 uur ds. B. Baak onderwerp God en het lijden muav, v.h. Ensemble Boesenkool. Grote kerk, zaterdag 11 uur Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geestkerk/Priïel- kerk/Oosterkerk, woensdag a.s. 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. Ichthuskerk, donderdag 19.30 uur Avond gebed. Rusthuis Vaartland, dinsdag 10 uur ds. P. Vermaat - Oosterkerk, zondag 10 uur prof. dr. G. N. Lammens en 17 uur ds. D. Braam - Em- mauskerk, zondag 10 uur ds. D. Braam en 17 uur dhr. J. v. Lam balgen - Kerkcentrum Holy, zondag 9 uur dr. H. J. Kouwenhoven en 17 uur dr. F. L. Bos t Kcmpa»-Holy- noord, zondag 10.30 uur dr. H. J. Kouwenhoven Maranatha- kerk, zondag 10 uur dr. F. L. Bos en 17 uur ds. B. Baak - Fniëlkerk, zondag 10 uur dhr. J. v. Lambalgen en 17 uur dr. H. J. Kouwenhoven Holy- ziekenhuis, zondag 9 uur ds. W. W. Verhoef - Zonnehuis zondag 10 uur ds. Y. J. Tie mersma. Sionskerk zondag 10 en 17 uur ds. D. Rietdijk Kerkgebouw Emm astraat, zondag 10 en 16.30 uur ds, B. de Romph. - Remonstrantse Gemeente, zondag 10.30 uur dr. H. J. Adriaanse van Den Haag - Leger des Heils, zater dag 19 uur straatzang Prins Bemhardlaan/Julianalaan - zondag 10 uur Heiligingssa menkomst, 18.30 uur Open luchtsamenkomst en 19.30 uur getuigenissamenkomst - alle samenkomsten staan olv. majoor en mevr. O. Krom menhoek-van der Pijl m.m.v. muziekkorps en zangkoor. SCHIEDAM Evangelisch-Lu- therse Gemeente, zondag 19 uur drs. H. Milde uit Amster dam - Ned. prot. Bond, zon dag 10.30 uur Envoy B. F. J- v.d. Hoek. Havenkerk, vrijdag 20 uur G. van Nieuwenhuizen, zaterdag geen jeugddienst. Havenkerk, zondag 15 uur ev. J- Maasbach uit Den Haag. Tij dens deze dienst is er een aparte kindersamenkomst dinsdag 20 uur bidstond. Gro te kerk, zondag 17 uur cand. A. J. de Kievit van IJsselsteirt- Gebouw Irene zondag 10 uur ds. J, J. Poort MAASLAND Geref. kerk 10 uur ds. C. Padmos van Den Haag, 7 uur gezamenlijke dienst (jeugddienst), ds. H. J- J. Keijzer. Ned. herv. kerk: 10 uur ds. K. J. J. Keijzer 7 uur dienst ia geref

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2