Feest rondom de markt I mmfs M m s lO&fiL'JS MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977 VD/SC/WW 3 Schiedam Drakker dan ooit was het vrijdag, op de week- markt nieuwe stijl, nadat wethouder ir. Chris Zijdeveld de Lange Kerkstraat en de Grote Markt officieel had heropend.' Hij deed dat door een lint door te knippen, weer eens wat anders dan het slaan van eerste palen waaraan de wethouder voor stadsontwikkeling gewend was geraakt Ondanks alle vreugde en feestelijkheden (muziek, standwerkers, rommel markt antieke auto's) knipte Zijdeveld wel met gemengde gevoelens. Die had hij verklaard in zijn toespraak, kort daarvoor in het stadskantoor. ,Jk ben een gefrustreerd mens," had hij laten weten aan de vertegen woordigers van de buurge meenten (onder anderen bur gemeester Wim Kieboom van Vlaardingen, wethouder Isaac van der Knaap van Maassluis en topambtenaren van Rotter damse kunstzaken), die Schie dam de gerehabiliteerde stra ten cadeau hebben gedaan: nog een geschenk uit 1975, toen de stad zeven eeuwen be stond. Zijdevelds ontevredenheid stond los van de festiviteiten. Hij vertelde: „Graag had ik in de binnenstad veel meer ge daan dan wat wij vandaag zien. Die vlakte vraagt om bulldozers, draglines en hei machines die ik maar niet kan sturen. Graag had ik de grond ontdaan van nog resterende ■krotten. De wet ruimtelijke or dening maakt echter mogelijk dat elke burger bouw kan be moeilijken of tegenhouden door tot de Kroon toe in be roep te gaan tegen een bestem mingsplan. Dat is ook ons overkomen." Daardoor zei Zijdeveld zich in zijn eigen binnenstad geblok keerd te voelen, „De conclusie was duidelijk. Er moest iets gebeuren om de zaak wat le ven in te blazen. Minutieus uitpluizen van plan en bezwa ren leidde tot het vinden van een gaatje: de Lange Kerk straat kon onder handen wor den genomen", aldus de wet houder. Dat leidde uiteindelijk tot de vrolijke heropening van die straat, vrijdagochtend. Dat viel samen met de komst van een nieuwe markt: iets groter en uitgebreider, hoewel het verkeer een moeilijk probleem blijft. Dat zag het gezelschap rond Zijdeveld tijdens de wan deling naar de Grote Markt wel. Op dat plein vlakbij het oude stadhuis heerste ook al een zonnige sfeer: aan de ene kant het onthulde beeld van Piet van Stuyvenberg (getiteld Moeder en Kind) en een ouder wets gezellige leugenbankje rond een boom, aan de andere kant oude carrosserieën waar in een ritje werd gemaakt Het bleef de hele dag druk. Samen met de marktdienst (een onderdeel van de gemeen telijke vrom-dienst) had win keliersvereniging City-Cen trum ook een concours voor standwerkers bedacht Rotter dammer B. de Regt met rijn kraam met groentesehaafjes sleepte de eerste prijs in de wacht De tweede werd ge wonnen door mevrouw J. Kas sing. Deze 65-jarige dame uit Utrecht won het vorige jaar. De derde prijswinnaar was J. Reijinga uit Diemen. In totaal deden dertien standwerkers aan de wedstrijd mee. De prijsuitreiking vond plaats op het Hema-plein. Wethouder Eei" Collé deelde de drie be kers met vaantjes uit. MUZIEK De zaterdag stond voor een belangrijk deel in het kader van de muziek. Maar liefst 24 drumbands lieten in Schiedam hun beste kunnen horen. Van drie tot vier uur volgde een défilé door de stad, langs het oude gemeentehuis. Burge meester Arie Lems zag van daar de korpsen voorbij ko men. De uitslag van de aan de evenementen, verbonden wed strijd luidt: Jeugddivisïe: Jeugd Rijn mondband met wisselbeker en de tambour-maltreprijs. Middenklasse: Showband O BK uit Schiedam met de wis selbeker voor het hoogste aan tal punten. Normaal klasse: Drumband FTT-harmonie uit Rotterdam, de eerste prijs met wisselbe ker. Topklasse: Tambour- en Trompetterkorps Rijnmond- band uit Schiedam met lof der jury, de defüeerprijs tambour- maltreprijs en wisselbeker. Drumbandfanfare Talita uit Vlaardingen, Tambour-korps Concordia uit Boskoop. Verder vond zaterdag ook een demonstratie van de Schie- damse brandweer plaats in het kader van de nationale brand weerdag. De evenementen, die op het terrein van het korps plaatsvonden trokken honder den belangstellenden. Vier man gaven rich op als gega digde bij de vrijwillige brand weer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3