§pmr SVVVlaardingen kleine veldslag Jammer dat het geen 3-3 is geworden... „Oorlog"' Zwaluwen en Spijkenisse MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977 Gele kaart voor Corver en Molendijk Toon eindelijk verstandig SW-jeugd gelijk BEPALEND **r SPANNING Opstellingen BAS VAN NOORTWIJK: -JK GA NAAR DE FC KNUDDE" Mitrovic: beschadigde heup STOM GEEL „Geel" voor Verhagen en Ron van Baaren CONCURRENTIE GELUK Van Baaren krabbelt terug VD/SC/WW 5 door Martijn Verwaaijen Schiedam Wat kon eigenlijk van de wedstrijd SW-FC Vlaardingen verwacht worden? Zeker geen hoogstaand voetbal. Daar zijn beide ploegen nog niet toe in staat. Ook niet veel doelpunten. Want schotvaardig zijn de twee betaalde Waterwegclubs zeker niet Wat wel verwacht kon worden was een keiharde confrontatie. Want ruw spel schuwen geen van beide. 1 FC Vlaardingen Juicht. Cees Bouman (7) heeft zojuist zijn ploeg op 0-1 gezet Schiedam Even leek het na afloop van SVV—FC Vlaardingen uit de hand te lopen. Dat was toen een Schiedamse suppor ter de ex-SW-er Danny Molendijk uitdaagde. Toon Eggers nam het niet waarna een vecht partij leek te ontstaan. De doelman van de FC hield echter z*n verstand erbij en vertrok voordat er van een knokpartij sprake was. Eggers later: „Ik heb altijd een slechte naam gehad wat dat be treft Dit keer ben lk blij dat ik door trainer Ease- roms ben weggestuurd. Eindelijk heb ik voor m'n gevoel echt verstan dig gehandeld. Want vroeger zon ik er op los hebben geslagen.,". Schiedam Evenals het A-elftal heeft ook de SW-jeugd met 1—1 ge lijkgespeeld. In Eindho- venwerd tegen de ploeg van die naam dit resul taat behaald. Waarover trainer Jan van der Vel den zei: „Na twee neder lagen is dit een leuke opsteker. Een zeer spor tieve wedstrijd die we zelfs hadden kunnen winnen". SW keek in de rust tegen een achter stand aan die echter na de pauze door nieuwko mer Henk Saiari teniet werd gedaan. Verder dan die ene treffer kwamen de Schiedammers echter niet. De verwachtingen kwamen uit. Want mooi was het allemaal niet, er vielen maar twee doel punten (eindstand I-I), er wer den twee gele kaarten uitge deeld (John Corver (SW) en Danny Molendijk (FC Vlaardin gen), één boeking (Dick Beek) en in totaal maar liefst 64 over tredingen. Kortom, de 5000 toeschouwers hebben weinig of niet kunnen genieten van attractief voet bal. Al moet wel direct worden gezegd dat de eerste helft stuk ken minder was dan de tweede épisode waarin scheidsrechter Jan Beek ook wat minder non chalant blies. En zodoende er voor zorgde dat de overtredin gen minder werden naar mate de wedstrijd vorderde. SW-FC Vlaardingen. Een duel dat vooral in het eerste kwar tier veel weg had van een klei ne veldslag. Hetgeen Rinus Steenbergen een op het oog ernstige blessure opleverde. De lange captain werd echter opge- lapt. Anders verliep het met zijn VI aar dings e collega Krsto Mitrovic die na een duel met Cor Huigen met een vrij ernsti ge rugblessure het veld moest verlaten. Cees Bouman kwam hem vervangen. Een wissel die bepalend bleek voor FC Vlaardingen. Want Bonman (die op het midden veld ging spelen terwijl Ted Hesling de plaats van Motrivic overnam) was het die na vijf minuten de score opende. Dat was vlak nadat John Corver een overtreding tegen de sterk spelende Jan Lohman „gehono reerd" zag met een gele kaart Wim Tijl sticht verwarring in de SW-defensie. Jan Merrelaar, Dick Beek, Rinus Steenbergen en John Corver kijken gespannen toe Het doelpunt kon op naam wor den geschreven van de invaller. Maar zeker ook op die van SW-defensie die volledig in de fout ging. Er ging een overtre ding tegen Danny Molendijk aan vooraf, zo'n 30 meter van het doel. Cees Bouman zette zich achter de bal en in plaats van de te verwachten voorzet knalde hij het leer achter de verbijsterd toekijkende doel man Bas van Noortwijk: 0-1. Een treffer die de wedstrijd geen andere wending gaf. Ook niet toen Jan Merrelaar geblesseerd vervangen werd door Bart Kreft. Overtredingen bleven troef terwijl SVVs defensie immer onzeker bleef spelen. Waar met name Danny Molen dijk het onverwacht gemakke lijk had tegen de voor Jan den Tuinder ingevallen Jos Zoet mulder. Ook scheidsrechter Jan Beek im poneerde in die periode niet Gaf ook Danny Molendijk een onnodige gele kaart nadat hij Cor Huigen had neergelegd. Evenals bij John Corver een veel te zware straf. SW kreeg wel vlak voor rust nog een schitterende kans op de gelijk maker. Een vloeiende aanval via Cor Huigen werd vallend door Dick Hoogmoed ingekopt. Buiten bereik van Toon Eggers ging de bal rakelings voorlangs. De spanning kwam uiteindelijk al na drie minuten spelen in de tweede helft terug. Toen brak Huigen op links door, passeer de Johnny Jansen op snelheid maar speelde de bal te ver voor zich uit. Het was echter Ted Hesling die de kleine SV- V'er onnodig neerlegde waar door Beek de hal terecht op de stip legde. Een kans die Wim de Haan met beide handen aan greep; 1-1, SW-FC Vlaardingen leek even op te leven. "Waarbij zelfs de indruk werd gewekt dat beide ploegen alleen met de volle winst tevreden waren. Dus wis selde Theo Laserams de falen de Wim Tijl voor Paul Vork en liet Pim Visser Fred Meerhof opdraven voor de leeggespeelde Cor Peitsman. Maar de spanning bleef uit. Kan sen werden gemist terwijl al een kwartier voor het einde de wedstrijd afzakte naar een be denkelijk peil. Slechts eenmaal kon het publiek zich nog amu seren. En wel op het moment dat een supporter van FC Vlaardingen als tweede scheidsrechter ging fungeren. En zodoende blies als Beek dat naliet. Collega-referte Beek dreigde toen zelfs de wedstrijd alsnog te staken. Overigens was het een supporter met rea liteitszin: hij blief een kwar tier te vroeg voor het einde^. SVV: Bas van Noortwijk, John Corver, Rinus Steenbergen, Ruud van Dijk, Jos Zoetmulder, Aad van der Vlïst, Wim de Haan, Jan Merrelaar (Bart Kreft), Dick Hoog moed, Cor Peitsman (Fred Meerhof) en Cor Huigen. FC Vlaardingen: Toon Eg gers, Joop van Dop, Kr sto Mitrovic (Cees Bou man), Cees Zwam bom, Johnny Jansen, Rob van der Bol, Dick Beek, Ted Hesling, Jan Lohman, Wim Tijl (Paul Vork), Danny Molendijk. Scheidsrechter: Jan Beek, Toeschouwers: 5000. Gele kaarten, voor John Corver (SVV) en Danny Molendijk <FC Vlaardin- gen). Boeking: Dick Beek (FC Vlaardingen). Vlaardingen Krsto Mitrovic, de pech volle aanvoerder van FC Vlaardingen die tegen SW na een kwartier gehleseerd uit moest vallen, heeft een minder ernstige kwetsuur dan was ver wacht De Joegoslaaf heeft een beschadigde heup maar er is niets gebroken. Wel aiet het er naar uit dat de verdediger ze ker komende zondag tegen MVV niet zal kunnen spelen. Schiedam Ontevredenheid was troef na afloop van SW-FC Vlaardingen. Terecht ook. Firn Visser bad meer willen hebben dan één punt, Theo Laseroms haa een overwinning zeker zien zitten, Danny Molendijk stond te mopperen over zijn gele kaart en ook John Corver was het er duidelijk niet mee eens. De topper, die de verwachtingen hoog had gespannen, viel tegen. „Ik rekende eigenlijk wel op twee punten", wist Pim Visser te verklaren. „Kijk, Vlaardingen en SW ontlopen elkaar niet veel. Omdat wij thuis speelden rekende ik toch op een hele kleine overwinning. Iets van 2-1 of zo. Dat het uiteindelijk een gelijkspel geworden is, ach, daar heb ik toch wel vrede mee". Collega Theo Laseroms zag het anders: „Deze wedstrijd hadden we voor rust moeten beslissen. Toen waren we oppermachtig. SW heeft een betere ploeg dan vorig jaar maar vooral in de eerste helft hebben we ze volkomen overklast. Na rust gingen ze inder daad wat meer drukken en als je dan na drie minuten spelen een strafschop tegen krijgt is dat wel een domper. Dat heeft de doorslag gegeven". De strafschop was terecht maar onnodig. Theo Laseroms was het daar mee eens: „Jammer voor Hesling want hij verving Mitrovic erg goed. Maar inderdaad heb je gelijk als je stelt dat de overtreding tegen Huigen onnodig was. Je vraagt je dan natuurlijk in de baan van dat schot staan. Maar nu stond de muur hele maal verkeerd. Al moet ik er wel aan toevoegen dat zo'n doelpunt wel een kwestie van flink veel geluk is. Normaal gesproken kan je bij zo'n situa tie toch verwachten dat er een voorzet komt". ver) en mij gewoon als voor beeld". "Waarna de ex-SW-er met Theo Laseroms overeen kwam dat de zaak mondeling behandeld zal moeten worden, even af of dat ook gebeurd was als Mitrovic daar gestaan had. Bas van Noortwijk maakt een Viaardingse aanval onseha- •Üff aïïi/T^^ncire »kaI}wC?>ort Bou™^n "iet Yoor ons als hij delijk. Hij gaat overschrijving aanvragen naar FC Knudde... met voor Mitro m moet vallen. Dan was het 0-0 gebleven". Het Viaardingse doelpunt (Bou man die van 30 meter ineens inschoot) was de zoveelste fout van de S"W-verdediging, Doel man Bas van Noortwijk: „Stom natuurlijk van mij. Ik ver wachtte een voorzet dus dekte ik de eerste paal niet Maar die Bouman had wel alle geluk van Want stom was het", de wereld met dat schot Oven- En Pun Visser: „Een fout van Bas gens denk ik er hard over om natuurlijk. Maar ook van de na dit geval overschrijving aan andere verdedigers. Normaal te vragen naar de FC Knudde, gesproken gaat er toch iemand Twee gele kaarten trok scheids rechter Jan Beek. De eerste: John Corver na een overtre ding tegen Jan Lohman. De SW-verdediger: „Er was to taal niets aan de hand. We probeerden allebei de bal te krijgen en toen Lohman er langs leek te gaan speelde ik de bal. Meer niet Duidelijk onnodig". Zoals oak Danny Molendijk dat vond. „Op het formulier staat wegens het opzettelijk ten val brengen van de tegenstander". Dat is helemaal niet waar. Daarbij komt dat het mijn eni ge overtreding van deze wed strijd was. Hij stelde John (Cor- Overigens speelde Molendijk een redelijk goede wedstrijd. Hij: „Alleen bad ik Jos Zoet mulder niet als tegenstander verwacht Maar inderdaad heb ik wel lekker gespeeld. Al is het wel zo dat je in zulke wed strijden niet gemakkelijk in je spel komt Voor mij was dat helemaal van toepassing. Ten slotte is het een derby tegen mijn oude club...". SW-FC Vlaardingen werd geen topper. .Logisch ook", oordeel de Laseroms, „zelf heb ik vroe ger talloze keren met Feye- noord tegen Sparta gespeeld. Dat was ook nooit een goede wedstrijd". Waarna hulptrainer Slobodan Dutina nog het dichtst bij de realiteit was door te zeggen: „Het gelijke spel was verdiend. Alleen jammer dat het geen 3-3 is geworden.,.". Vlaardingen Zwaluwen en Spijkenisse hebben elkaar zaterdagmiddag openlijk de oorlog verklaard. Spijkenisse was daarbij duidelijk de aanstichter. De ploeg van trainer Jan van Baaren mocht ua de twee forse nederlagen, niet van Zwaluwen verfi< hoe dan ook. Zwaluwen betaalde de harde aanpak r* 4ke munt terug. Win of meer noodgedwongen, want scheidsrechter Mulder verzuimde voor de rust in te Brijpen. Uiteindelijk eindigde de veldslag met twee „gele" «aarten en een 1—1 uitslag. Het staakt het vuren duurt tot de return in Spijkenisse, want Jan van Baaren beloofde Zwaluwen mi al een warme ontvangst. Geen fraaie wedstrijd was het dus in Vlaardingen, want het voetbal was naar het tweede Plan geschoven. Zwaluwen pro beerde het overigens wél, en zeker vóér de rust hadden de jannen van trainer Frans de Kfuis de wedstrijd kunnen be- ririsen. Het begin was zelfs ver wachtingsvol voor de slechts vijfhonderd toeschouwers, want een knal van Jos Buite laar draaide in de zesde minuut maar net naast de kruising van yet door Wim Veenman verde digde doel. Toch nog onverwacht nam Zwa luwen de leiding, nadat Buite laar in de 32e minuut een vrije trap forceerde. De plek lag op ruim dertig meter en Spijkenis se trok een muur op. Voor Leen Pijpers geen probleem, want als een streep stuurde hij de bal langs de muur. Geen houden aan voor Veenman, al deed hij daar ook geen poging toe: 1—0. Een paar minuten later was Spij kenisse bijna definitief geklopt Nu haalde Maarten Keizer- waard van bijna veertig meter enorm hard uit. Doelman Veenman kreeg er nog een hand tussen, net voldoende om de kogel op de kruising te laten spatten. Jan van Baaren over zijn doel man: „We zitten met een groot keepersprobleem, maar Veen man heeft het goed gedaan. Wel krijgt hij over twee weken concurrentie van Hans Leyen". Leyen komt van Hermes-DVS, waar hij altijd achter SpermoB heeft gestaan. Scheidsrechter Mulder liet voor de thee echter na, om tegen het harde spel in te grijpen. Vooral Hugo Sluimer moest het ontgel den bij aanslagen van Cor van der Meer en Aren Buvens. Geel Joep Gosdendorp probeert door de Zwaluwen-defensie te komen. werd er echter niet getrokken, ook niet na een kwartier in de tweede helft, toen Van der Meer Zwaluwen-doelman Aad Boers ordinair neerhaalde. Spijkenisse was overigens onge wijzigd, maar Zwaluwen had Klaas K ornaat vervangen door Emest Kegel. Frans de Knus: ,,Het elftal kent op de linker- spits- en linker vleugelverdedi- gingsplaats nog zwakke plek ken- Komaat was daar té stati sch, en hoewel Kegel sterk be gon, kwam hij er verder ook niet aan". Juist de onschuldigste speler in het veld, Zwaluwen-verdediger Cees Verhagen, kreeg na een grimmig duel met Harrie Koop man de eerste officiële waar schuwing. Waarbij Koopman bofte, dat het voor hem bij een mondelinge reprimande bleef. Veel hielp het niet, want het bleef over en weer provoceren, intimideren en bikkelhard. Wél had Spijkenisse de aanval lende rol genomen, maar voor lopig kreeg doelman Boers weinig gerichte schoten te ver werken. Niettemin werd de stand in de 26e minuut gelijk getrokken..Cees Verhagen ver slikte zich in een doorschieten de bal, en Joep Goedendorp kon oprukken. Op maat was zijn voorzet naar Cees Jansen, die koppend de eerste competi tietreffer liet aantekenen: 1—1. In de volgende fase verzuimde Spijkenisse cm Zwaluwen op de kmeën te krijgen. De gele genheid daartoe was er, want de Vlaardingers hadden het even moeilijk. Ron van Baaren kwam alleen voor Boers, maar Leen Seckles bracht koppend redding. In de 33e minuut, toen scheidsrechter Mulder eindelijk Ron van Baaren bekeurde, nam De Kruis maatregelen. Verha gen ging eruit, Gert-Jan Beze- mer er in, Leen Pijpers ging laatste man spelen en Heiuue Kuyten werd centrumspits. „Ik moest toen wel op zeker spe len", verklaarde De Kruis het terughalen van Pijpers. „Ui teindelijk hadden we een punt te behouden". Van Baaren: „Spijkenisse ver diende toen de overwinning. Zwaluwen was leeggespeeld". Van Baaren liet dan ook niet na, om De Kruis na afloop met het gelijke spel te feliciteren. Wat De Kruis té ver vond gaan, met als gevolg dat de strijd na het laatste fluitsignaal op alles behalve vriendelijke wijze werd voortgezet Voor dat het zover was, redde Aad Boers nog tweemaal knap. Eerst pakte hij een schot van Vlaardingen De uitlatin gen van Spijkenisse-trai ner Jan van Baaren dat in Spijkenisse Leen Fijp- ers wel „gepakt" zal wor den heeft nogal wat kwaad bloed gezet bij de middenvelder van Zwa luwen. Pijpers heeft dan ook telefonisch contact gehad met de oefenmees- ter. Waarin Van Baaren verklaarde: „Als ik het zo heb gezegd is het niet zo bedoeld. Maar ik ge loof wel dat die krante- jougens het allemaal aar dig hehben opgeschroefd. Maar nogmaals, zo heb ik het niet bedoeld Goedendorp, en ook toen Van Baaren alleen voor hem kwam, bleef hij overeind. Toch was de allerlaatste kans nog voor Zwa luwen. Hennie Kuyten verzuim de echter verder te gaan rich ting uit zijn doel komende Veenman, en schoot nu té hoog. Over de 1—1 uitslag hadden beide trainers wel een zelfde oordeel. Een juiste verdeling. Over de hardheid, vlogen de verwijten echter over en weer. De vrede werd dan ook niet getekend, integendeel. Van Baaren: „Pijp ers is de grootste "boosdoener, hij loopt alleen maar te provo ceren. Straks in Spijkenisse pakken we hem", zo liet hij dreigend weten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5