SPOUT VFC NIET LANGS behoudend BEC Schiedam ontgaat winst Ruud Boer velt Hoek van Holland Den Hoorn heeft laatste woord Hollandiaan: eigen schuld MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977 Wolter Bos: 'Opdrachten goed uitgevoerd' MSV '71 ingepakt Van Hage moeilijk te stoppen Ongelukkig verlies Demos: onverdiend VDL werkt twee keer achterstand weg, maar: Wind Roel Jan Abbas uitblinker Het geluk van Friederich Inzet VD/SC/WW 6 Vlaardingen VFC is er niet in geslaagd de hoge ver wachtingen waar te maken. Want die waren er na de forse 6-1 winst bij Scheven- ïngen. BEC was daarvoor een té lastige tegenstander. Want hoewel de Delftse ploeg erg behoudend speel de, kreeg VFC-doelxnan Jan Kortleven toch veel meer te doen dan zijn collega Hannie van Veen. Erg veel hoogtepunten kende de vrij tamme wedstrijd niet, zo dat de begins tand ook de eindstand werd: 0-0. Voor BEC betekende dit de twee de 0-0 uitslag. Trainer Peter Hoet had er nu wel vrede mee. "Het is toch een uitwedstrijd, waarin de thuisclub het spel moet maken". Dat kon VFC echter niet, want gesteund door een sterk verdedigend ingesteld middenveld, was de Delftse ves te nagenoeg niet te nemen. De taktiek van VFC-trainer Bos was wel afgesteld op die af wachtende houding. "Met snelle aanvallen via de vleugels moest die defensie uit elkaar gehaald worden". Bos had daarbij op een snel doelpunt gerekend. "In de beginfase hebben we enkele goede kansen gehad. "Wordt er dan gescoord, dan krijgt de wedstrijd een heel ander ver loop". Omdat Bos het spel via de vleu gels wilde spelen, had de als spits fungerende Leen Boon de opdracht wat te blijven hangen. Vanuit die positie slaagde hij er in om slechts éénmaal gevaar lijk te worden. Dat was overi gens pas na een kwartier in de tweede helft Boon was toen even los van zijn bewaker Cor gerende en rustgevende funk- tie» daartoe in staat gesteld bij afwezigheid van een tegen hem aanhangende spits. VFC-trainer Wolter Bos was 1 het gelijke spel niet eens zo ontevreden. "BEC was erg be houdend ingesteld. Veel ruimte voor openingen krijg je dan ook niet", "Overigens", aldus Bos verder, "heeft iedereen zijn opdracht goed uitgevoerd. Dus niet allemaal maar aanvallen, om achter gaten te laten val len", Éénmaal kreeg BEC toch een kans om verrassend te scoï Met een halve omhaal nam Aad van Delden de bal ineens op de schoen, maar de richting iets te hoog. Trainer Hoet miste De Graaf overigens wel in de defensie. "Arie van der Weerd moest daarom terug. Op het middenveld misten we nu zijn opkomende kracht". Wissels brachten ook geen wijzi ging meer in de stand. Bij VFC verving Johan Kuiper de tegen vallende Jaap van Dorp, bij BEC was dat John van Berkum voor Anton Alberts. Scheids rechter Wijdeman viel overi gens wel op in de teleurstellen de wedstrijd, want gesteund door een uitstekende conditie blies hij een sterke partij. VFC in het offensief tegen BEC van Rossum, maar de paal stond een doelpunt in de weg. Er liepen echter meer spelers bij VFC te zoeken naar een vrije man. Die echter nauwelijks was te vinden, want BEC hield de zaak uitstekend gesloten. Toch kwam BEC wel degelijk uit de verdediging, waarvan VFC- doelman Kortleven kan mee praten. De doelman kreeg zelfs zoveel ballen voor zijn doel meest hoge voorzetten en. uitste kend genomen corners dat hij de uitblinker van de Vlaar- dingers werd. Voor de rust kreeg VFC zegge en schrijve één uitgespeelde sco ringskans. Leen Boon en Jaap van Dorp vonden elkaar, maar met een snelle reaktie keerde doelman Van Veen de door Van Dorp ingeschoten bal met de voet. In de tweede helft begon VFC wel met een net over gericht schot van Harrie Schuiten, maar BEC volgde met een serie van vier corners. Het initiatief kwam toch weer bij VFC, maar het Delftse defensieve viertal Verhoeven, Van Ros- sum, Olsthoom en Van der Weerd, was niet te nemen. Be houdens dan bij een voorzet van Ger Pijl, die Van Dorp naast kopte en het schot op de paal van Leen Boon. Het inlei dende werk daartoe ging uit van Harrie Schuiten, die op rechts eindelijk een keer vrij kwam. Als sluitstuk van BEC had captain Jan Olsthoorn toch niet meer dan een corrri- Maassluis Met eigen mede werking heeft MSV *71 zich in de uitwedstrijd tegen De Boef met 4—2 laten inpakken. De afwachtende en passieve hou ding, die vooral het verdedi- gingsblok aannam, was mede de oorzaak voor de royale ne derlaag. Behoudens bet eerste kwartier, toen MSV "71 de zaak goed in handen had en zich twee reële kansen schiep, no digde de brigade van MSV 71- trainer René PauweLs als het ware de Rotterdammers uit om veelvuldig op de MSV '71 helft te komen. Dat gebeurde nadat de gasten via Jacob Huizingen Joep van der Burg de score hadden kannen openbreken- Maar na achttien minuten ging het mis in de MSV 71 defensie en De Roef leidde met 1—0. MSV '71 raakte geïrriteerd en binnen tien minuten was het 3—0 voor de thuisclub. Dat was ook de ruststand. Na de hervat ting pakten de gasten de draad weer op, die het in de laatste fase van het eerste deel had teruggevonden. Toch werd het eerst 4—0 voor de thuisclub eer MSV '71 terug kon staan. Joep van der Burg was de man die met twee treffers de eindstand op 4—2 bracht Schiedam Het lijkt er op dat Schiedam het juiste ritme beeft gevonden. Gisteren speel de het thuis tegen Spartaan 20 een goede wedstrijd en alleen een blunder van de scheids rechter voorkwam een toch wel verdiende overwinning. Niemand kon vrede hebben met de uitleg van de arbiter. Dit een vrije trap van Joop Krommenhoek kwam de bal bij de snelle Van Hage en diens schot tref de roos. De scheids rechter liet de vrije trap echter overnemen, omdat de muur van verdedigers niet goed ge staan zou hebben. Een wel zeer vreemde beslissing die Schie dam de overwinning kostte. Schiedam begon zeer goed, want binnen drie minuten had het een voorsprong kunnen nemen. Goed werk van Chris Jongman gaf Van Hage de kans om met een kopbal het eerste doelpunt te scoren; I—0. De gehele eerste helft bleef Schiedam sterker. Beukers kreeg een bijna niet te missen kans die toch verloren Vlaardingen De Hollandiaan werd in en door Rijswijk weggestuurd met een 2—1 nederlaag. Dat was aan de roodwitten zelf te wijten. De formatie van De Hollandiaan-trainer Hans Re nin e kon daarvoor de band in eigen boezem steken. De gasten gingen onderuit, omdat de aanvalslijn het „tor instinct" miste bij de vele reele seoringsmogelijkheden- Erger nog, de ene tegengoal van De Hollandiaan kwam nog op naam van een Rijswijkse verdedi ger. Daardoor hadden de bezoekers alle kans van slagen met de 1—0 voorsprong bij de rust. Immers, de gasten hadden duidelijk het beste van het spel, waren slimmer en creatief in de opzet Maar het pakte anders uit. De Hollandiaan ging onderuit door onzorgvuldigheid, was nonchalant en slordig in de afwerking. Rijswijk troefde de bezoekers af door de twee geboden kansen wél te benutten. Daarom wogen de tekorten van De Hollandiaan zó zwaar Want in de eerste helft hadden de bezoekers het spel gedicteerd. Toen al kwamen Rob Maat en Jaeky Riedijk in goede posities om te scoren en kopten andere aanval lers onder de bal door. Rijswijk hielp en gaf door een eigen goal de gasten een 0—1 voor sprong. Juist in de tweede elft toen De Hollandiaan minder gelegenheid kreeg het spel naar zich toe te trekken, kwamen uitstekende kansen. Scoren was er niet meer bij, al deed de Rijswijkse goalie goed werk. Natwintig minuten kwam Rijswijk na aandringen op 1—1, toen Van Tillaart de bal niet voldoende beoordeelde. Toen Rob Maat niet uit de buitenspelval stapte, was het vijf minuten voor de officiële speeltijd 2—1 voor de thuisclub. De scheidsrechter liet door het vele oponthoud tien minuten langer spelen. Maar niet genoeg voor de gasten om naderbij te komen. ging en ook Van Hage heeft meerdere malen een goede kans gehad. Hij had echter de pech dikwijls in buitenspelposi tie de bal te ontvangen.Een zwak moment in de Schiedam- se verdediging (er werd te lako- niek gereageerd) had tot gevolg dat in de blessuretijd een tegen treffer kon worden gescoord: 1—1. Trainer Burki had zijn jongens opdracht gegeven om in de tweede helft vanuit de verdedi ging te gaan spelen. Dit om Spartaan te laten komen en zelf te profiteren van de snelheid van Van Hage. Dit was alle maal niet zo gek bekeken van Burki, want niet in het minst door het goede spel van Warner Timmer en Bram Scholte als laatste man, konden de aanval len van Spartaan niet gevaar lijk worden. Van Hage was met snelle uitvallen een paar keer heel dicht bij een doelpunt, maar uitgezonderd het afge keurde, kwam hij er niet toe. Bob Beukers werd nog uitge wisseld voor Berry van der Touw, ook dat mocht Schiedam niet helpen om aan de toch wel verdiende overwinning te ko men. Vlaardingen Trainer Slobodan Dutina vond het verlies tegen FC Dordrecht (jeugd) minder erg dan de wijze waarop dat was gegaan. Een groot aandeel in het verlies had de scheids rechter, die een uitbal als „in" rekende, en terwijl iedereen stond te kijken, FC Dordrecht vlak voor rost aan de gelijkma ker hielp. Het werd in diezelf de minuut ook nog 1—2. Daar voor had FC Vlaardingen zijn overwicht kunnen uitdrukken in een doelpunt van Gardeslen. Na rust was de thuisclub veel sterker en viel ma^jii aan. Maar geen goals. Wel aan de andere kant, toen de enige counter Dordts succes oplever de, 1—3 dus. Rotterdam Ondanks het betere spel en ondanks een bijna voortdurende veldmeerder- heid, heeft Demos toch de bei de punten (2-1) bij FSV Preto ria moeten laten. Het was wel triest om te zien hoe de zwak leidende scheidsrechter het veel te harde spel van de ver dediging van FSV Pretoria to lereerde. Dat imponeerde de Demos-voor- waartsen zó, dat het eigenlijk geen aanval meer op durfde zetten. Een snelle counter van de thuisclub bezorgde Demos een achterstand. Het was de scheidsrechter ontgaan dat in de voorhoede van de thuisclub de bal met de hand was meege nomen. Weer een uitval van de thuisclub betekende 2-0, toen gebruik werd gemaakt van een misver stand tussen Ben en Luc van Schijndel. Na de rust moest FSV Pretoria zich met kunst en vliegwerk op de been houden. Toch werd het door Wim Osta 2-1, Wim Osta scoorde zelfs uit een vrije trap de gelijkmaker, maar deze werd afgekeurd en arbiter liet om onbegrijpelijke redenen de vrije trap overne men. Nu werd het niets. Demos moest genoegen nemen met de onverdiende nederlaag. kansloos" SPeed"Speler 1331 de man van Hoek van Hollans Delft Twee keer haalde Ruud Boer vernietigend uit De middenvelder van het Delftse Full-Speed maakte twee keer gebruik van aarzelend wegwerken van Tom Buijing, de „noodgreep" van Hoek van Holland-trainer Nol Olst hoom die eigenlijk in het tweede had moeten staan, maar die te elfder ure toch naar de hoofdmacht was gehaald. Beide malen kwam de treffer op een erg prettig moment voor Full Speed. De eerste keer in „blessuretijd" kort voor de rust en vervolgens, nadat Hoek van Holland bad gelijk gemaakt, ongeveer tien minuten voor het einde. „Onbegrijpelijk dat we zoveel ruimte kregen", zo stelde Delft se oefenmeester Frans Hoger- vorst „Hoek van Holland ope reerde constant met twee spit sen en slechts een enkele maal durfde er een derde man mee naar voren te komen. Dat was een kolfje naar de hand van onze verdediging". Een verdediging overigens die werd gedirigeerd door „ex- prof Thijs Kwakkemaat en Mick Brandwijk. Trainer Nol Olsthoom van Hoek van Hol land, vorige week bij GDS ver rassende winnaar, wenste ook thuis het behoudende concept opnieuw te beproeven, ondanks Deo Hoorn "Dit was voor ons een belangrijke overwin ning". Met deze woorden stapte Den Hooro-trainer Anton van Bommel het veld af. Gemakkelijk kwam deze zege (3-2) echter niet tot stand, immers de thuisclub moest VDL tot drie keer toe op achterstand zetten voor de formatie v an Maassluise trainer Nieuwenhuizen zich schoorvoetend overgaf. Nieuwenhuizen: "Een erge goede wedstrijd en de beste ploeg heeft gewonnen, dat moet er eerlijkheidshalf bij gezegd worden. Beide ploegen maakten er een leuke pot van en het in groten getale opgekomen publiek heeft zich dan ook geen ogenblik hoeven te vervelen". et begon allemaal erg goed voor de thuisclub. De wedstrijd was nog geen drie minuten oud toen jubilaris Leo de Kok - voor aanvang werd hij gehuldigd omdat hij voor het vijftiende seizoen achtereen vaste keus in het eerste elftal is - door Ger van Altena onderuit gehaald werd. De door de uitstekend leidende scheidsrechter Van Os toegekende vrije trap werd door Hans van Beek met wis kundige precisie op het hoofd van Simon de Kok gelegd, die Kees van Eik een geslagen man maakte. VDL was meteen goed wakker geschud en de Maassluisenaren ontketenden dan ook een hevig offensief. Met name Gommert van Ast, Jan van Altena en Hans Bos maakten het de ver dediging van de thuisclub nogal eens lastig en het was aan Ge rard van Leeuwen te danken dat het tot drie minuten voor het rust-signaal 1-0 bleef. Toen echter gleed Jan van Altena door de Den Hoornse defensie heen en met een bekeken schui ver wist hij de ploegen naast elkaar te brengen (1-1). Na rust wist de thuisclub meteen weer een voorsprong te nemen. Meteen vanaf de aftrap loste Pim de Wit een afstandschot dat over de te ver voor zijn doel staande van Eik in de touwen verdween. Nieuwenhuizen: "Ik had hem er nog zo voor ge waarschuwd dat met deze wind de bal ineens een zwieper kan krijgen". Toch gaf VDL zich nog niet gewonnen. Zeker niet toen even later een hoekschop van Gommert van Ast door de wind gedreven ineens achter Gerard van Leeuwen neerplof te, (2-2). Even later mocht Den Hoorn voor de laatste maal juichen. Een overtreding tegen Kees Beek huis werd bestraft met een vrije trap, die door Leo de Kok genomen werd. De bal bleef voor het Maassiuisse doel han gen en Paul Waive wist met een formidabele kopstoot de stand op 3-2 te brengen. Daarna ging VDL in de fout. In hun drift om een gelijkmaker te forceren gingen de bezoekers te gehaast spelen en werden te vaak foute passes afgegeven. Trainer Nieuwenhuizen: "De wedstrijden om de beker heb ben teveel van de krachten van de jongens gevergd- We spelen daar hardstikke goede wedstrij den maar zondags ontbreekt de aandacht dan weieens. Overi gens doet dat niets af aan de overwinning van Den Hoorn, want die jongens wisten het spel veel beter te verdelen dan wij". Aan weereajden deden dch in de "Eeri complete show", volgens Den Hoorn-trainer Anton van Bommel. De VDL-speler slotfase nog een aantal kleine (rechts) kan niet verhinderen dat de Den Hoorn-speler een staaltje opvoert. mogelijkheden voor maar deze gingen verloren door vaak te afloop duidelijk in zijn sas met reken ze ook zeker tot de kans- show, hebben gewonnen is een onzuiver schieten. de twee punten: "VDL staat hebbers van dit seizoen. Dat we dubbele overwinning voor onze Trainer Van Bommel was na bekend als een goede ploeg. Ik in deze wedstrijd, een complete ploeg". r Maassluis Excelsior kwam in de uitwedstrijd tegen WHS goed weg. In Sint-Annaland kwam de brigade van Leen Ad miraal maar spaarzaam in zijn aanvalsacties tot het zestien metergebied, en er was geen enkele goede scoringskans voor de bezoekers. Oorzaak was niet dat de thuisclub zó goed speel de, vooral bet zwakke plaatsen en het onzorgvuldige samen spel gaven de gastheren steeds weer de gelegenheid balbezit te krijgen. De Excelsior defensie heeft dan de WHS-aanvalïcrs diverse malen tot dicht voor doelman Roel Jan Abbas zien komen. Dat de eindstand ten slotte de begins tand werd, was dan ook te danken de Ex- celsior-goalie die knap werk leverde. Met de 0—0 uitslag mag Excelsior dus tevreden zijn. WHS ver zorgde het veldspel beter en betrok veelvuldig de vleugel spelers in het speL Mart van der Pol en Wim Klein hadden het dan ook niet makkelijk. WHS miste in de eerste helft uit stekende waarvan een voor open doel kansen om de score open te breken. De WHS doelman kreeg amper moeilijke arbeid te verachten. Na de her- vatting verging het de bezoe kers beter al was er van verras sing en variatie weinig sprake. Het enige wapenfeit was de ac tie van Mart van der Pol die zijn inzet net naast zag gaan. Mede door goed ingrijpen van keeper Roel Jan Abbas kwam WHS met verder dan een 00 eindstand. Schiedam FCN heeft in de thuiswedstrijd tegen Wico met 1-0 aan bet langste eind getrok ken. Het was zeker geen beste wedstrijd die bet publiek kreeg voorgeschoteld. De spelers van FCN liepen meer tegen zichzelf dan tegen Wico te voetballen. Wico had al heel snel een veld- meerderheid, maar dank zij het goede werk van doelman De Kuiter kon een doelpunt wor den voorkomen. FCN moest het hebben van enke le spaarzame uitvallen en uit één daarvan had Friederich het geluk dat de bal uit zijn schot via een tegenstander in doel verdween. Het betekende 1-0 voor de Schiedammers, die daar heel blij mee waren. commentaar van spelers en pu bliek. Georg Flöhr en Jacques van Vliet moesten de openingen forceren die moesten worden ingeleid met lange passes van Hans den Boer, Hans Garde nier en Arie Wel te vrede. Maar vaak, veel te vaak bleven die lange passes steken op het mid denveld. Daar namelijk, hadden zowel Hoek van Holland als Full-Speed hun mankracht ge concentreerd en daar werd ook de strijd uitgevochten. Over inzet was trouwens aan bei de kanten niet te klagen. Alle tweeëntwintig acteurs gingen er voluit tegenaan, maar toch behoefde de scheidsrechter slechts zelden de waarschu wende vinger te heffen. De eer ste helft leek een dubbelblanke stand te gaan krijgen. Een sco re waarmee beide partijen in feite wel vrede mee konden hebben. Maar terwijl een halve minuut blessuretijd wegtikte en de scheidsrechter zijn grens rechters gebaarde dat er toch nog één minuut te gaan was haalde Ruud Boer vernietigend uit. De man die al verschillen de malen uit de tweede lijn was opgedoken wist via de bin nenzijde van de paal doelman Frans Leerdam kansloos te kloppen en luttele seconden la ter gingen de ploegen theedrin ken. Voor Full Speed natuurlijk een prettige surprise, maar toch zag het er in de tweede helft zeker niet naar uit dat de Delftenaren kans zouden zien om de volle winst mee te nemen. Een kwar tier lang ging Hoek van Hol land er voluit tegenaan en in die periode toonden de blauw- witten dat de kracht en de con ditie beslist wel aanwezig wa ren. De gelijkmaker kwam dan ook al na zeven minuten. Hans den Boer - erg wisselend spe lend - ondernam een run over de rechterkant en een scherpe inzet vormde daarvan de afron ding. Terwijl Georg Fldhr doel man Aad Spiero het uitzicht benam draaide de bal via de kruising ineens in de touwen. Het leek voor Hoek van Hol land het begin van een overwin ning want Full-Speed was op dat moment een beetje dolge draaid, Maar de thuisclub ging niet door. Opnieuw werd er te behoudend gespeeld. De gelijke stand werd gekoesterd als gold het een uitwedstrijd. Hoek van Holland kreeg nog wel degelijk mogelijkheden. Een zoevend schot van Jacques van Vliet ging net naast voordat de Hoekse spits met een blessure werd gewisseld voor Max Nel- wan. Ook Georg Flöhr mikte juist aan de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant kwam de Hoekse defensie toch teveel on der druk te staan door het te ruggetrokken middenveld. Het was opnieuw Ruud Boer die daarvan profiteerde. Hoeke- naar Tom Buijing legde in feite de basis voor die treffer toen hij zwak uitverdedigde en de bi in de voeten van Ruud Boer speelde. Deze haalde loeihard uit en Full-Speed leidde met 1—2. Een stand die in de laatste minuten niet meer werd gewij zigd en die Peter Rooney, Hoek se centrale verdediger de Op merking ontlokte „dat Hoek van Holland in elk geval weet waar het staat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6