SPORT 9k ben eeit niet te oud9 Pollux vraagt KNHB om opheldering Schieten in Maasland trekt record deelname Opmerkelijk herstel VDV De Korenbeurs op de valreep uitgesteld Toernooi Sjaak Jansen wéér architect hij Vïaardingen: Neutjes in de basis Zaterdag programma Volleyballers zoeken dames VS Holy praat met Piet van der Wilk Voetbal h rjmÊMH Na overschrijving speelster naar Ring Pass: Hockey VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1977 6 Vïaardingen - Bij Zwaluwen is vrij wel zeker dat Henk Neutjes morgen zijn rentree maakt tegen sportclub Vi tesse in Delft, Dat zou dan ten koste gaan van Cees Ver hagen. Om de for matie meer inhoud te geven, heeft trai ner Frans de Kruis duidelijk gekozen voor meer routine. Waarvan eerder doelman Aad Boers ook al een uitvloei sel was. Vïaardingen - Pro gramma: Jong Hel- mond Sport-Jong FC Vïaardingen, jong SW-jong FC' Den Bosch, Vites- se-Zwaluwen, Oranje Wit-PPSC, Excelsior M-SSS, HBSS-Spirit, HVQ- 's-Gravenzande, TSB-Hoekse Boys, Vlaardingen-Mon- ster, Hermandad- MW *27, Schoon- hoven-Snnlight, Hoek van Holland- Graaf Willem II/- VAC, Maluku-GSS, DVO '32-Rijmnond, SateJIiet-NStJ '70, GTB-CION, VDL- Rockanje, DBGC- WK. Hoek van Holland - De voï- leybalafdeling van HSV, die voor het komende sei zoen drie damesteams heeft ingeschreven, ziet zich plotseling geconfron teerd met enkele afscrij- vingen waardoor het der de team op losse schroe ven is komen te staan. De HSV-ers lanceren dan ook een noodkreet aan het adres van volleybalmin- nende dames. Zij kunnen zich melden bij Karin Au- gustinus, Concordiastraat 29 of dinsdagavonds op de training in de gymzaal aan de Mercatonveg. Overi gens - zijn ook heren har telijk welkom. Vïaardingen Morgen houdt de honkbalvereniging VS/Ho- ly het traditioneel geworden toernooi waarmee het honk- bal&eizoen wordt afgesloten. De bezetting is zoals elk jaar zeer sterk. De deelnemers zijw SCK, (Rotterdam), D. Toer/Sterks (Den Haag), Ter- rasvogcts (Santpoort) en uite raard VS/Holy. Het program ma is: 9.30 uur VS/HoIy-SCK, 11.00 uur Terrasvogels- Storks, 12.30 uur VS/HoIy- Terrasvogels, 14.00 uur SCR- Storks, 15.30 Terrasvogels- SCB. 17.00 uur Storks-VS/Ho- ly- Vïaardingen Honkbal vereni ging VS/Holy is in gesprek met Piet van der Wilk, die -volgend seizoen eventueel coach Bob Soudijn zal gnoe- ten opvolgen. Soudijn gaat naar hoofdklasser Olga/ADO, waar de voor het einde van de compeittie op straat is ge zet. %yan der Wilk heeft nog niet definitief besloten, maar zal zich zaterdag op het toernooi oriënteren. Piet van der Wilk heeft vele jaren in de hoofd macht van Sparta gespeeld. Zijn actieve loopbaan werd abrupt afgebroken door een ernstig ongeval drie jaar gele den- Als coach heeft Van der Wilk zov/el RM/Botlek als Zwijndrecht onder rijn hoede Vïaardingen Het binnen halen van Sjaak Jansen in de hoofdmacht van Vïaar dingen wekt enerzijds verbazing bij de ex-be taald voetballer en ander zijds was hij er klaar voor om onder de "wapenen" te worden geroepen. Maar wat bezielde de man, die in vroeger tijden succes sen oogstte, om in de na dagen (tegen de veertig) van zijn voetbalcarrière nog het avontuur te zoe ken? Maar rijn jawoord om toe te treden tot de topelf van trai ner Wim Koppelaar, was geen moeilijke beslissing. "Sjaak Jansen, de speler met het in richt, de regisseur, moest het gedegradeerde Vïaardingen meer inhoud gaan geven", oordeelde Koppelaar. En de man die Vïaardingen mede op een hoger peil bracht (van de RVB naar de derde klasse) zag het als een uitdaging. Sjaak Jansen daarover: "In de eerste plaats voel ik mij nog niet te oud om nee te zeggen. Daarbij is het voor mij geen avontuur. Ik voel mij condi tioneel nog goed en ben in de afgelopen jaren voldoende in training (was daarbij ook jeugdtrainer) gebleven. En voetballen hoeven zij mij niet meer te Ieren. Natuurlijk han del ik uit verenlgingsbelang. De degradatie kwam bij mij dan ook als een grote domper over". De man die dertien jaar lid is van de gr oen witten en het af gelopen seizoen het derde elf tal mede in de KNVB hielp, geeft zich dan ook voor hon derd procent De jongere spe lers kunnen dan ook heel wat leren van zijn optreden als compleet voetballer. Sjaak Jansen daarover: "Het is niet altijd eenvoudig om met jonge spelers te voetballen. Zij rijn onervaren, maar denken vaak dat zij er al rijn". Ziet Sjaak Jansen zich dan als mentorfi guur? Hij: "Nee dat beslist ruet Ik stel mij in dienst van het elftal en voel mij de gelijke. Je hoopt alleen dat de jongere spelers bij het maken van fouten wil len leren". De ervaring die Sjaak Jansen heeft opgedaan in vroeger ja ren, hield hem dan ook vrij van een psychologische druk. Sjaak Jansen daarover: "Na tuurlijk zou je af kunnen gaan. Dat moet je incalcule ren hij je beslissing. Ik ver trouwde er op dat het zou lukken. En daarbij heb ik niet de pretentie de redder in nood te zijn. Want Vïaardin gen is er nog lang niet. Wij zijn te wisselvallig en er moet nog veel worden ge leerd". Op de vraag of Sjaak Jansen er vorig seizoen al in had willen staan, antwoordde hij "Ja, ik was er toen zo ingestapt. Wij hebben er hard voor gewerkt om Vïaardin gen op een hoger peil te bren gen en als je dan een duike ling voor ogen ziet, wil je er alles aan doen om hetgeen is verwezenlijkt te behouden". Sjaak Jansen,.-in het dagelijks leven jachtenbouwer, blijft bescheiden in rijn antwoor den. Wil niet zozeer de archi tect rijn waar het allemaal om draait, maar gewoon nog als het kan een fijn en zo moge lijk succesvol seizoen doorma ken. Hoopt daarbij dat Vïaar dingen een rol mee kan spe-~ len. Maar stelt daarbij dat de weg nog erg lang is. "Een vereiste voor Vïaardingen om mee te kunnen draaien is dat de ploeg collectief op treedt en niet de persoonlijke prestatie als belangrijkste riet", onderstreept hij het ge sprek. De man die met één been in de eredivisie heeft gestaan (met Fortuna) riet dan ook dat het spelen in de vierde klasse gepaard moet gaan met een mengeling van harde jongens, die fysiek sterk staan, sjouwers en een stuk techniek. Daarbij zijn ka rakter en mentaliteit nodig. Sjaak Jansen verder: "Het probleem is steeds om de spe lers en dan alle elf te motiveren. Vooral de jonge ren rijn nog grillig en rij ver geten dat zij er keihard voor moeten werken." Sjaak Jansen die voor Vïaar dingen rond de driehonderd wedstrijden in de hoofd macht heeft gespeeld riet Vïaardingen vooralsnog niet het eerste jaar in de vierde klasse slagen om terug te ko men In de derde klasse. "Wij missen aanwas en daarbij is de prestatie natuurlijk be langrijk. Maar wellicht ko men wij dit seizoen nog een heel eind", zo besluit hij. Sjaak Jansen ...jeugd motive ren... - i I jSv w> M v. Maasland De door de schietvereniging Maasland georganiseerde openingswed strijd, is een groot succes geworden- Zowel in sportief opzicht als wat de deelname vetreft Er wedden uitsteken de resultaten bereikt, terwijl de deelna me een record werd. Want liefst 86 korpsen hadden voor de wedstrijd inge schreven. Gedurende negen dagen is er voor de wedstrijd geschoten. De inde ling bestond uit de korpsen klassen H, A, B, C en D, hetgeen tevèns het geval was bij de personele, de vaste en de vrije baan. Daarnaast was er nog een voor de schutter met de boog- vrije baan. De uitslagen korps H: 1. Doeltreffend (Monster) 386, 2. Monster 382, 3. Waterloo (Berkel) 381, 4. Maasland 1 380. Korps A: 1. De Vrijheid (Haarlem) 379, 2. Wilhelmina (Vïaardingen) 374, 3. Sint Joris (Ridderkerk) 371, 4. Gen. Sijnders ('s-Gravenzande) 370. Korps B: 1. Loenen a/d Vecht 363,2. Maasland 11 361,3. Doeltreffend (Delft) 359, 4. Min. van Marine (Den Haag) 358, 5. De Vrijheid (Strij- en) 357. Korps C: 1. SVR 11 (Rockanje) 362,2. Maasland 1 357, 3. HASV (Den Haag) 356, 4. SVR 1 (Rockanje) 353, 5. Wilhelmina 11 (Vïaardin gen) 350. Korps D: l. SVR (Rockandje) 336, 2. Maasland 11 334, 3. Maasland 1 331, 4. Sint Joris (Ridderkerk) 326, 5. OKK 11 (Wateringen) 321. Personele baan H: 1. J. Bauman (Vïaardingen), 2. A. Eifers (Haarlem), 3, J. Hanemaaijer (Maasland). A: 1. WM. Baas (Ouderkerk) 2. A. van Schelven (Wassenaar), 3. F. Wijnants (Delft). B: 1, A. v.cl. Linden (Naaldwijk), 2. J. Madiol (Loenen), 3. R. Blokland (Papend- recht). C: 1. H. Dekker (Rotterdam), 2. P, van Strien (Rockanje). 3. A. Robijn (Maasland). D: 1. R. Koene (Haarlem), 2. J. van Nieuw- kerk (Maasland), 3. J. Rodenrijs (Maasland). VASTE-BAAN Vaste baan H: 1, F. Karreman (Rotterdam), 2. J. Bouwman (Vïaardingen), 3. A. de Wachter (Rotterdam). A: l.A. Beukenholdt (Wasse naar), 2, M- van. Staalduinen (Maasland), 3. C. Hoevelaken (Haarlem). B: 1. C. Janse (Haarlem), 2. D. Breen (Ouddorp), 3. W. Boon (Flakkee). C: 1. A. Hoogendijk (Vïaardingen), 2. J. Langendoen (Rockanje), 3. M. v.d, Kraan (Vïaardingen). D: 1. M. Kohier (Maasland), 2. _R. Hilterman (Haarlem), 3. R. Visser (Rotter dam). Vrije baan H: 1. H.J. Korpel, 2. J. Hanemaaijer, 3. A. van Euuren (allen Maasland). A: 1. M. van Staalduinen (Maasland), 2. H.H. Beuken- hoi (Wassenaar), 3. M.C. Verploegh (Maas land). B: i. P. Kalkman (Maasland), 2. A.J. Kruithof (Strijen), 3. M. Frederiks (Vïaardin gen). C: 1. S.J. Rasens, 2. A. Pellikaan, 3. P.A. Boekesteyn (allen Maasland). D: 1. J. de Vos, 2. M. Kohier (beiden Maasland), 3. H.A. Kraak (Maassluis), Dagprijzen: J. Hanemaaijer (Maasland), Jac. Klepper (Ouddorp), J. v.d. Lely (Maasland), M. van Staalduinen (Maasland), C. Schep (Berkel), K. Akershoek (Ouddorp), H.J. Kor pel (Maasland), P. Kalman (Maasland) en A.J. Kruithöf (Strijen). Vïaardingen Het dameselftal van de Vlaar- dingse hockeyvereniging Pollux staat een zwaar seizoen te wachten, vooral nu het een aderlating van vier geroutineerde speelsters heeft moeten accepteren. Terwijl ook de slech te weersomstandigheden voor een grote trai- ningsachterstand hebben gezorgd. .Alles zit ons debuut in de derde klasse tegen", zucht trainer/coach Nico Petri, wanneer hij het heeft over de voorbereiding op de nu al enkele weken oude hoe- keyeompetitie. Uit het kam pioenselftal van vorig jaar, rijn vier goede speelsters weggevallen, „Dat Anneloes van Erven ons zou gaan verlaten, stond al vast, omdat zij verloofd is' met de voorzitter van het Schiedam.se Spirit. Ineke Petri valt af omdat zij In verwachting is, terwijl de comeback van doelvrouwe Eva van Toor, die aan het eind van de vorige competi tie haar been brak, nog wel even op zich zal laten wach ten", zegt de nu al veel ge plaagde coach. Wat minder te spreken is Nico Petri over het vertrek van rijn meest belovende speel ster Karin Schoenmaker naar Ring Pass in Delft De overschrijving van Karin kwam als een donderslag bij heldere hemel op het be stuur van Pollux over, om dat rij, gezien haar binding met deze Vlaardingse ver eniging, .honkvast" leek te rijn. Karin hierover: „Ik wil de graag op een hoger ni veau gaan spelen. Toen ik benaderd werd door de trai ner van Ring Pass, Van der Hulshof, heb ik „ja" gezegd. Nico Petri heeft hierover dui delijk een andere zienswijze. „Dit meisje is door haar goe de spel in de distrietsselec- tiewedstrijden opgevallen en Jekker" gemaakt met een leuke reiskostenvergoeding, geronseld". Waarna hij ver volgt, „Wanneer de bond dit toelaat dan betekent dat de doodsteek voor de kleinere verenigingen". Er is dan ook een brief van Pollux naar de hockeybond onderweg, waarvan het Delftse Ring Pass een kopie heeft ontvangen. Er wordt om opheldering gevraagd. Voorzitter GJ. Neyxen van Ring Pass vindt de ontstane situatie erg vervelend. .Jammer dat Pollux eerst meende een brief te moeten schrijven voordat het ons raadpleegde. Anders hadden wij samen best tot een op lossing gekomen". Intussen heeft een ontmoeting tussen beide verenigingen plaats gevonden, waarin de zaak uitvoerig is besproken- De praeses van Ring pass had veel begrip voor het ongenoegen van Pollux: „Er wordt erg gemakkelijk met de belangen van de kleinere verenigingen omgespron gen, Ze worden het slachtof fer van de zuigkracht van de grote broers. Ook Ring Pass kan daarover meepra ten", besloot voprzitter Ney- zen, die niet ontkende dat de seleetiegroepen voor ver tegenwoordigende teams dan ook veelvuldig door scouts van grote verenigin gen worden bezocht. Dit is nu ook bij Nico Petri bekend, die vertelde dat, zo lang hij trainer van de Fol- lux-damesselectie is, er geen enkele speelster voorgedra gen zal worden voor de dis- tricts-selectie. Het zit hem niet lekker dat deze manier van speelsters aantrekken nu ook al tot de hockeysport is doorgedrongen. Als ver vangsters heeft Petri het ge zocht bij de jeugd. Daarvan zijn nu in de basis opgeno men de speelsters Jola Gu- lik, de zusjes Patricia en Monique van Doom, alsme de Angenita van Leunen. „We rijn pas halverwege au gustus met de training be gonnen, daarbij gehinderd door de slechte weersom standigheden, wat ons op een beter gesitueerde ver eniging in deze derde klasse een flinke achterstand heeft gezet". Dit onderstreept eens te meer het verlangen van Pollux om naar de nieuwe velden in de Broekpolder te verhuizen. „We verwachten daar veel aanloop te krijgen uit de Holyvrijk, dat vol zit met jonge gezinnen",, besluit de trainer/coach, die als „un derdog" aan de competitie is begonnen. Schoenmaker Vïaardingen Het is VDV gelukt zich te herstellen van de tegen en in Monster geleden nederlaag in de landelij ke damcompetitie. Damlust uit Gouda, vorig seizoen op de tweede plaats geëindigd, was wel favoriet in Vïaar dingen, maar moest toch met een 12—8 nederlaag huis waarts keren. Vanzelfsprekend dat VDV op zijn hoede was, teneinde niet opnieuw met een nederlaag te worden geconfronteerd. Merkwaardig, - dat juist aan de lagere borden de victorie begon. In een zes om zes stand wees Dik Mast een remise-aanbod van de hand, ofschoon de stand daar wel naar uitzag. Zijn tegenstander nam het eindspel wat al te gemakkelijk op en daarvan profiteerde Mast gretig, want hij won een schijf om even later de stand op 2—0 voor VDV te brengen van achter bord 9 vandaan. Korte tijd daarna profiteerde Van Woerden aan bord 10 van een „misser" van zijn Goudse tegenstander en onver wacht bracht' dat de voorsprong op 40. Gerrit van Mastrigt, die ditmaal achter het tweede bord had plaatsge nomen, was andermaal in uitstekende vorm en tot vreug de van al wat VDV was werd de stand 60 op het scorebord aangebracht. Daarna veranderde Damlust van taktiek; Het speelde wat voorzichtiger en gebruikte meer tijd teneinde te trachten de achterstand te verkleinen. Dat lukte ook wel, maar dank rij ee;i laatste krachtsinspanning van enkele VD- V'ers die in een slechtere stand toch nog remise overhiel den, bleven beide punten in Vïaardingen. Slechts Ronald Bolderheij kon het niet bolwerken en ver loor in een moeilijke stand. Niet minder dan zes remises werden genoteerd en die zes punten werden gescoord door Van den Kerkhoff, Heuvelman, Niestadt, Tamboer, De Heide en Van Splunter. De gedetailleerde uitslag luidt: VDV—Damlüst; Van der Kerkhoff—G. P. v.d. Wouden 1—1; Van Mastrigt—T. Tillemans 2-0; Heuvelman—T. Hordijk 1—1; Niestadt—C. den Besten 1—1; Bolderheij jf—H.v.d. Wouden 0—2; Tam boer—P. Schep 1—1; De Heide—A. den Ouden 1—1; Van Splunter—J. K. de Vries 1—1; Mast—P. M. v. Drimmeleii 2—0; Van Woerden—P. Torn 2—0 Schiedam Ter elfder ure heeft de competitieleïder de wedstrijd tussen De "Korenbeurs en Midstars uitgesteld, peze eerste com petitiewedstrijd zou morgenavond in Schiedam worden ge speeld. Van de Groningers is Anne Vlieg echter gekozen in een selectie van het nationaal team, dat dit weekeinde in Berlijn aan een internationaal toernooi deelneemt. De wedstrijd is nu verschoven naar een nog nader te bepalen datum. De wedstrijd' tussen Tempo Team en De Veiuwe gaat trouwens ook niet door, want ook Bert van der Helm gaat met de Nederlandse ploeg mee. Daarom wordt er in de ereklasse slechts één wedstrijd gespeeld (Delta Lloyd-Phoenix), Waarom de competitieleider ook deze wedstrijd niet heeft ge schrapt, is niet bekend. Nu immers krijgt de competitie vanaf het begin een onregel matig. verloop in gespeelde wedstrijden. Pas aan het eind van de najaarscompetitie kan dat worden rechtgetrokken. Het toernooi in Berlijn stond uiteraard al geruime tijd vast, maar de officiële mededeling omtrent het uitstellen van de competitiewedstrijden kwam pas erg laat. Het toernooi wordt gehouden ter gelegen heid, van het 50-jarig bestaan van de West-Berlijnse tafel- tennisbond. Van De Korenbeurs zelf gaat er niemand mee. Hans Lingen heeft voorlopig om studiere denen bedankt, terwijl Bert van den Ham voor dit uitstap je niet is gekozen. Anne Vlieg is derhalve de invaller voor Linger., want hij stond aan vankelijk niet bij de selectie. Het Berlijnse toernooi is feite lijk een stedentoemooi, maar de Nederlandse, bond zocht de afvaardiging in de selectie. Voor de Schiedammers speelt er toch een oude bekende mee, want voor Belgrado ver schijnt Ustavic achter de ta fel. Enkele jaren terug maak te hij deel uit van het Schie- damse team.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6