SCHIEDAMSCHE COURANT Sloop melk fabriek voor F fieuwe Haven College wil vijf procent meer es aan mimWm SÉg PvdA wil geen deeP vrouwen Gemeenteraad Goes te gast in stadskantoor mMÈÈIAM Werkers op kamp vrezen voor salaris —p 55 Bevolkings groei Vlaardingen EV VERBAND RIET BOUWPLANNEN JiHiimiiimiiHuiwamiiiniffliuHHiiiiiiiuunniii^mi.iinïiiiiiiniiiiniiiuiiBiiiiiiiiiininuiiiiioiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiHiiiiunniiuinmiiiiiiiiHBniiiimim Vliegende inbreker Sportief recreeren Nieuwe gymzaal achter Van Swinden- singel Werkgroep voor artotheek Donderdag 22 eeptember 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD _102de jaargang no. 25923— 6 pagina's Broérsvest 3 - telefoon administratie 26809J - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Op sterke aandrang van de achterban laat het PvdA-bestuur rijn mening varen, dat minstens een kwart van de nieuwe gemeenteraadsfractie moet bestaan uit vrouwen. Met name rooie vrouwen Janny öuborg en Wil Kraan vonden dit vraagstuk te belachelijk om over te praten. „Er is toch ook nooit gepraat over welk deel van de fractie uit mannen moet bestaan?" was het motto. Hans van der Vlist, secreta ris van de PvdA, verdedig de aanvankelijk het be- stuursstandpunt dat. be paalde groepen uit de be volking vertegenwoordigd moeten rijn. „Evenals je ook kiest voor een verte genwoordiging van wijk- verenigingen", sprak hij, „zo kies je ook voor in elk geval een minimum hoe- veelheid vrouwen". Huurd van der Veer merkte laconiek op: „Maar een vrouw is toch geen wijk?" Daarom merkte Wil Kraan Vlaardingen Vlaardingen is in augustus gegroeid met slechts 33 personen. Hienne- de is het totaal aantal inwo ners gestegen tot 79.055. Het aantal geboorten in deze maand bedroeg 78, het aantal overledenen 49. Er vestigden zich 64 gezinnen met in totaal 320 personen, terwijl 63 ge zinnen (316 personen) de stad voorgoed verlieten. In augus tus zijn voorts 61 huwelijken voltrokken; 10 echtparen heb ben een verzoek tot echt scheiding ingediend. op, dat tussen mannen en vrouwen voor de fractie helemaal geen onder scheid moet worden ge maakt. Everard ter Haan „Juist door dit onder scheid te maken maak je een-heel punt van de wens van iedereen om géén voorkeur uit/ te spreken voor mannen' of vrouwen, in de fractie". Het is de wens van de partij leden om bij de samenstel ling van de nieuwe fractie te kijken naar geschikt heid van personen; zo doende blijft de mogelijk heid bestaan, dat straks de hele fractie bestaat uit vrouwen, maar ook dat er geen enkele vrouw in zit. De uitge brande en in ver val geraakte „melkfabriek" moet wijken voor verbreding van de Nieuwe Haven en de renovatieplan nen voor Schie- dam-West. Vlaardingen De voltallige gemeenteraad van Goes brengt vrijdag een bezoek aan Vlaardingen. Doel is het stadskantoor/gemeentesecretarie, alsmede het Visserijmuseum. Ook Goes is dermate gegroeid dat de gemeentelijke secretarie danig uit haar jasje dreigt te groeien. Er zal daarom nieuwbouw ge pleegd moeten worden. Om een indruk te krijgen hoe een en ander er uit moet gaan zien en in de praktijk werkt, komen de Goese stadsbestuurders naar de voormalige vissersstad. Voorlichter Jan Kan: „Eigenlijk gaat het om het jaar lijkse uitstapje van de raadsledea Tot nu toe had dit een recreatief karakter, maar daartegen is enig protest gerezen. Nu men zich hier intern beraad over de nieuwbomvplannen, lijkt het zinvol zo'n stadskan toor eens te bezichtigen en te spreken met de ambte naren die daar vertoeven, hoe een en ander in de praktijk blijkt te werken, en of de mensen zich er prettig voelen". Weliswaar is Vlaardingen een stuk groter dan Goes, Jan Kan vindt dat er altijd nog genoeg raakvlakken overblijven die ook voor een kleiner stadskantoor gelden. Vlaardingen is voor de Goese gemeenteraad de eerste stad, waar een stadskantoor wordt bezich tigd. Enkele collegeleden alsmede topambtenaren hebben echter reeds een „zoektocht" door Zuid-Ne derland gemaakt Dat de reis naar Vlaardingen gaat is niet zo verwonderlijk. Jan Kan is namelijk jaren voorlichter geweest van Vlaardingen. En het spreek woord luidt nog steeds: het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Of is hier sprake van: Oost-West, thuis best JiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiimiiiiujiiiiimiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiiitiinfiiiiiiiiinHiiiiiiHiü j»;pe bedreigde J Kastanjes aan 1 de parkweg. Vlaardingen De.grote kastanjebomen aan de Parkweg worden in hun voortbestaan bedreigd. De bomen, die rond 1930 rijn ge plant, lijken er prachtig bij te staan maar dat is slechts schijn. Een onderzoek van de dienst gemeentewerken heeft namelijk uitge wezen, dat de bomen ernstige tekenen van verval tonen. Voor enkele bomer, geldt zelfs, dat hun laatste dagen geteld zijn. Andere bomen zullen het wellicht langer uithouden maar aan een tota le leeftijd van honderdvijftig tot tweehonderd jaar, zoals bij kastanjebomen gebruikelijk is, moet toch worden getwijfeld. De bomen kunnen nog worden gered..Gemeen tewerken heeft daarvoor een plan bekend gemaakt dat ruim negentigduizend gulden gaat kosten. Het onderzoek wees namelijk uit, - dat de bomen te dicht bij de rijbaan staan. Verder komt. het- zand op een diepte van zestig tot honderd centimeter rondom de stammen de bomen niet ten goede. De. oplos sing luidt derhalve: Versmal het profiel van de weg met één meter, wijzig de riolering en breng goede grond aan. Omdat de Parkweg de eerste jaren nog niet voor herstrating in aanmerking komt en de kosten daarvoor toch wel erg hoog worden geacht, heeft het collége van B en W naar een andere oplossing gezocht, Daarbij wordt het bestaande trottoir verwijderd, een uit sta pstrooKje langs de band gehandhaafd, het zand vervangen door goede grond en breidt men het gazon uit ter plaatse van het huidige trottoir. „Hoewel dan niet volledig recht wordt gedaan aan de bomen, kunnen de groeiomstandigheden reeds aanzienlijk wor den verbeterd", aldus B en W in hun voorstel aan de raad. Kosten- J 25.000,-, Maassluis Het Maassluise col lege van burgemeester en wet houders wil verschillende ge meentelijke belastingen met vijf procent omhoog schroe ven; Dit zou dan moeten in gaan op l januari 1978. Uite raard zal eerst de gemeente raad zich moeten uitspreken over deze plannen. Ook de hondenbelasting moet verhoogd worden. Voor de r eerste hond moet in 1978 74 gulden worden betaald. Dit betekent .een verhoging van vier gulden. Voor de tweede hond wordt 95 in rekening gebracht. De derde en elke hond extra moet112 gulden in het gemeentelijke laatje brengen. De rechten voor een vaste lig plaats in Buitenhaven, Bin nenhaven en Noordgeer zul len ook worden verhoogd. De voorgestelde tariefsverhoging van de marktgelden: „per dag één gulden en 23 cent per vierkante meter met een mini mum van drie gulden zeven- .tig". Ook de reinigingsrechten voor alle ingezetenen van de Maas sluise gemeente moeten duur der betaald worden, Ten slotte is het college nog van plan om de retributie- en pre- carioverordening te wijzigen, zodat het huidige tarief met vijf procent omhoog gaat. De Schiedamse politie heeft een duidelijke beoordelingsfout gemaakt. Bij Antiquarir Si mon Bijl aan de Boterstraat begon maandag de alarmin stallatie onheilspellend te pie pen- Beden genoeg voor de politie om snel een kijkje te nemen. Eenmaal aangekomen bij de plek des onheils konden de mannen ,van Hermandad niet anders dan een vals alarm constateren. Om de in-, staUatie het zwijgen te doen opleggen werd de antiquair gewaarschuwd. Hij deed wat van hem verlangd werd en de omgeving werd verlost van het hoogst irritante geluid dat een klein half uur had ge duurd. Toch denkt Bij/ nu zeker te weten, dat er wel degelijk een ihdringer 'bij hem in de zaak is geweest, en wel in de vorm van een dikke, vette brom vlieg. Deze heeft kans gezien de overgevoelige apparatuur in werking te zetten. Schiedam De uitgebrande „melkfabriek" aan de Nieuwe Haven wordt gesloopt. Het pand, dat tot voor kort eigendom was van de Melkunie, moet plaats maken voor verbreding van de weg en renovatiepïannen voor West. Op het straks braa kliggende terrein worden tijdelijk groenvoorzienin gen gezet. Voor aankoop van het pand is de gemeente jarenlang in de weer geweest De brand die in 1975 het gebouw verwoestte vertraagde die onderhandelingen, omdat de Melkunie eerst een schadeuitkering wilde van haar verze keringsmaatschappij. Dat het oude en ih"verval geraakte pand nabij de Maria- straat en de Gordonstraat tegen de vlakte gaat heeft te maken met het bestemmingsplan voor de binnenstad. In dat plan is voor de binnenstad een westelijke toegang gepland. De grens van het bestemmingsplan loopthalver- wege het water van de Nieuwe Haven. Op de plantekenin gen begint daar dan ook die toegangsweg. Op het stads kantoor houdt men er rekening mee dat die weg uiteraard door moet lopen, richting Gordonstraat ofwel het gebied dat niet meer op de binnenstadskaart staat Over de Nieuwe Haven die voor de toegangsweg volgens het plan verbreed zou moeten worden zegt wethouder Chris Zijdeveld: „Dat ben ik nog Jang niet van plan. De huizen die nabij de Vlaardingerdijk staan zijn nog lang en breed niet aan sloop toe. Dat ben ik echt niet van plan. En daar heb ik ook nooit iets voor. gedaan". Schiedam „Door financieel wanbeleid dreigt ons salaris niet te kunnen worden uitbetaald", vreest sociaal-cultureel werker Hans de Bruijn. Samen met Miekè Abcn is hij namens de katholieke stichting voor sociaal-culturele arbeid (KSCA) werk zaam op het woonwagenkamp, waar de bewoners momenteel bijzonder gepikeerd zijn over het juridische conflict tussen dé KSCA en de stichting woonwagenwerk. Daarover schreef onze krant gisteren uitvoerig. De KSCA ligt overhoop met Huub Son- dermeijer, die jarenlang voor zitter was van de stichting woonwagenwerk, Reden is, dat beide partijen aanspraak maken op een bedrag van tachtigduizend gulden, op naam van de stichting woon wagenwerk gestort bij de Ne derlandse Middenstandsbank. De kwestie wordt op het ogen blik door de bank onderzocht. „Zonder dat geld kan de KSCA echter niets doen voor het woonwagenwerk", aldus Jean Groeneveld, bestuurslid van de KSCA. Daardoor zijn De Bruijn en Aben bang geen salaris te krijgen: „De KSCA coördineert namelijk het cul tureel werk ondermeer voor het kamp, maar de subsidia bele activiteiten werden ken baar gemaakt aan de stichting woonwagenwerk, die daar voor financieel dan opdraai de". Volgens Groeneveld gaat die formule echter niet op zolang niet vaststaat wie zich stich ting woonwagenwerk mag noemen: de KSCA of Sonder- meijer. De laatste was tot voor enkele maanden tevens bestuurslid van de KSCA, maar heeft volgens De Bruijn een duister financieel beleid gevoerd. Over dergelijke be schuldigingen zegt Son der mei jer liever eerst nog met 3 Door een minder gelukkige manoeu vre gleed deze vrachtauto met één wiel van de brug bij de Weverkade te Maasland. Zon der noemenswaar dige schade stond de auto na een uur tje weer op de weg dankzij de hulp van een vorkhef truck van bet na bijgelegen bedrijf van Van der Lely en kon zijn weg volgen. Vlaardingen Binnenkort zal - in Vlaardingen huls-aaxt-huis een folder worden verspreid over de activiteiten die geor ganiseerd worden in het ka der van de sportieve recrea tie. Schiedam De nieuwe ruimte voor de gymzaal aan het Broersvesl komt vrijwel ze ker achter de Van Swinden- singel in Oost. Wethouder Herman Posthoorn heeft gis termiddag gezegd dat hij er naar streeft in januari met de bouw te beginnen. Deze mening vertelde hij aan het oudercomité van de St Jan en de Aloysiusschooi, die de oude zaal in de binnenstad al enige tijd boycot vanwege de desolate toestand. Nieuw bouw is volgens de wethouder van cultuur, recreatie en on derwijs verder alleen nog mo gelijk op het weggedeelte tus sen Lange Singelstraat en Eerste Tuinsingel. Verkeer stechnisch zou dat echter in de buurt wat problemen ge ven. Posthoorn voelt dan ook meer voor het terrein achter apotheek C. Jansen. Het ou dercomité voelt ook het meest voor die plek. De officiële plannen denkt de wethouder in november op tafel te kun nen leggen. Schiedam Voor een artotheek in Schiedam is gisteravond een werkgroep in het leven geroepen. De werkgroep KunstuitleenSchiedam, die tijdens de openbare stich tingsraadvergadering van de Schiedamse Gemeenschap werd gevormd, moet gaan on derzoeken op welke wijze en volgens welk model iets der gelijks gestalte zou kunnen krijgen. De nieuwe werkgroep bestaat uit stichtingsraadsleden Clara Stroman, Pieter van der Hei den en Ton de Vos en ten slotte nog te benoemen verte genwoordigers van het Stede- lijk -Museum en het bureau vandeSG.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1