SCHIEDAMSCHE COURANT Lichte straf voor porno- tokkelaars Meer patiënten weinig sociale Nachtmerrie is voorbij ZONNIGE STERTOCHT Hoekoplossing nog in de maak J Geen 30 kilometer in de Van Leyden Gaelstraai Kapotte lier: eerste paal uitgesteld Botsing door hoestbui Vechtpartij in De Vleet Eigenlijk zes maanden voor straf kijken MAASLAND DOELWIT VAN PLUNDERAARS Bouwproject Ooslhavenkade: PSP heeft nieuw feestuur Felle brand legt kamer de as in Kant-en-klaar lokalen voor Holy - Noord Eerste paal Lijnstraat Directeur Vlootman van Noletziekenhuis: - mm-. Auto schept motorrijder Maandag 26 september 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 102de jaargang no. 25925 s PAGINA'S - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL „Moeten er eerst doden vallen. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen is niet van plan te voldoen aan de wens van de bewoners uit de Eerste en Tweede Van Leyden Gael- straat een snelheidsbeperking voor personenauto's en moto ren in te voeren van 30 kilo- nieter per uur. Hoofdargu ment is, dat slechts enkele bestuurders van motorrijtui gen zich aan deze limiet zou den houden. Tijdens de wijk bijeenkomst met enkele leden van het college van B. en W. hadden de Oost wij kers op nieuw aangedrongen op snel- heï dsbeperking. Verkeerswethouder Bas Goud- naan hield hun echter voor, dat het toch al 20 moeilijk blijkt te zijn de normale snél heid van 50 kilometer per uur in de hand te houden. In de afgelopen drie maanden zijn in de bewuste straat een drukke, smalle verkeersader tussen het centrum van Vlaar dingen en de Babberspolder (Van Hoogendorplaan), 1G7 processen-verbaal opgemaakt wegens te hard rijden. Bij het verlagen van de 50-kïlometer- grens naar 30 kilometer per uur zou volgens de wethouder het eind helemaal zoek zijn en zou niemand zich aan deze limiet houden. Samen met zijn collega Rïen Bovenberg, die de wijkbijeen komst voorzat pleitte Goud- riaan er voor nog even te wachten tot de zogenaamde proef af sluitingen. Deze gebeu ren in het kader van het te rugdringen van het gemotori seerde verkeer in dichtbevolk te wijken en straten. Ook in de Van Leyden Gaelstraat zul len dergelijke proefafsluitïn- gen worden gedaan, vermoe delijk reeds volgend jaar. Erg ingenomen met de gemeen telijke visie waren de bewo ners niet „Waarom niet tijde lijk een aantal bochten en knikken in de straat waar door het niet meer mogelijk is hard te rijden?", zo vonden de bewoners. „Moeten daar dan eerst weer doden vallen, zoals in de tijd dat er nog vrachtwagens reden, vóór er. iets wordt ondernomen? Als iemand normaal 50 rijdt, wat toch al aan de harde kant is, zit een achterop komende au tomobilist bijna op zijn bum per, of probeert er langs te scheuren. Vlaardingen Een kapotte lier. Dat was de oorzaak, dat wet houder van financiën IJs brand van der Velden, vrijda gochtend om negen uur niet hoefde komen opdraven om de eerste paal te slaan voor het nieuwe Praatje op het Liesveld. Vrijdagochtend iets na negenen was één man van het Slied- rechtse bedrijf te vinden rond de hei-installatie. „De lier is kapot. Die eerste paal wordt denk ik nu dinsdag ge slagen", vertelde hij. De heiwerkzaamheden in het winkelhartje van Vlaardingen zouden volgens de woord voerder de onliggende win kels niet beschadigen. „We heien vaak zo- dicht naast hui zen of gebouwen. En dan ko men er ook nooit moeilijkhe den", aldus zijn verhaal. „Trouwens, het komt ook wel eens voor, dat mensen opeens een al bestaande scheur in hun huis wijten aan het slaan van palen". Schiedam De 22-jarige A. van W. uit Vlaardingen is zater dag met zijn auto op de Bur gemeester Knappert laan in Schiedam tegen een gepar keerd staande auto gebotst Het ongeluk gebeurde, omdat de man de macht over het stuur was kwijtgeraakt als gevolg van een hoestbui. Het slachtoffer moest met ver wondingen in het gezicht in het gemeenteziekenhuis wor den opgenomen. Vlaardingen Opgeschoten jongelui zijn zaterdagavond met elkaar slaags geraakt in sociëteit De Vleet aan de Schiedamseweg. De snel gear riveerde politie kon echter niet verhinderen dat een deel van het meubilair sneuvelde. Twee jongens moesten mee naar het bureau, omdat zij in het bezit bleken te zijn van een bromfietsketting met slot en een leren riem. De oorzaak van de knokpartij is nog niet bekend. Schiedam/Londen De pomosmokkelaars die via een Schiedamse postbus handel dreven, hebben een opmerke lijk lichte straf gekre ten. In Engeland, waar harde pornogra fie toch altijd fors wordt opgetreden, zijn de drie Londenaren veroordeeld tot twee jaar voorwaardelijk met een evenlange proeftijd. Het zijn de 40-jarige Brian Reddington, de 39-jarige Brian Harding en de 31-ja- rige John We lier. De eer ste twee, directeuren van het postorderbedrijf die zoveel aan hun duistere handel verdienen dat zij in een Rolls Royce en een grote Mercedes rondreden, moesten elk nog zo'n vie- reneenhalfduizend gulden betalen voor de kosten van de rechtzaak. Het beste zou zijn u zes maan den lang vier uur per dag naar uw eigen porno-films te laten kijken", zei de Engelse rechter, die daar gelijk op liet volgen dal een dergelijke"' straf niet kon worden opge legd. Aanvankelijk was het volgens hem wel de bedoeling een forse straf te geven, om- I dat de „obscene publication branche" van Scotland Yard al eens eerder had moeten ingrijpen. De handelaars wa ren toen echter niet in staat van beschuldiging gesteld. Het bedrijf was daarna op een andere plaats gewoon doorgegaan. Voor de lichte straf zal ook van invloed ge weest zijn dat de drie Britten tijdens de rechtszitting plotse ling schuld bekenden. Deze bekentenis boorde de Schie damse hoofdinspecteur Peter Broeders een vliegreisje naar Engeland door de neus. Hem was al gevraagd op kosten van de Engelse justitie de in houd van postbus 595 in Schiedam naar Londen te brengen en daar de Neder landse kant van de zaak toe te lichten. naam van een firma die ma chine-onderdelen exporteerde. De firma, ingeschreven bij de Kamer van Koophandel in Breda, bestond echter hele maal niet De naam betrof een onschuldig echtpaar uit Os- sendrecht en is waarschijnlijk in het telefoonboek geprikt De paar honderd brieven die na de arrestatie van de lasser bleven binnenstromen zijn door de Schiedamse politie in beslag genomen. Deze orders vormden belangrijk bewijs materiaal. Nu de handelaars hebben bekend is de waarde verminderd. Nog steeds zijn de brieven niet geopend. Het briefgeheim is gehandhaafd gebleven. Waarschijnlijk wor den ze gebundeld over de post naar Scotland Yard gestuurd. Zoniet dan worden ze vernie tigd. Bij het postorderbedrijf in En geland heeft de politie 12 har de pornofilms en 1992 porno- bladen in beslag genomen. De bedrijfsleider, de 30-jarige He len Watkins is zonder straf naar huis gestuurd. Haar Een paar honderd brieven waarin Engelsen in Schie dam verboden pomo bèstellen. De inhoud van postbus 595, die door de Schiedamse hoofdinspecteur Peter Broeders in beslag werd genomen, vormde belangrijk bewijsmateriaal in de rechtzaak, tot de handelaars beken den. schuld werd niet bewezen. Een tweede vrouw, de 29-jari- ge Beatrice Daniels, zal bin nenkort nog voorkomen, om dat zij tijdens de rechtszitting ziek werd. Echtpaar Met het Schiedamse postbus nummer was namelijk gead verteerd in Engelse bladen. Reacties van Britten die por nografie bestelden stroomden binnen. Eén van de gearres teerden, die in Schiedam werkzaam was als lasser, leegde de bus dagelijks en speelde de adressen door aan contactpersonen die er voor zorgden dat de gewenste por nografie naar Engeland werd gesmokkeld. De box stond op Gelukkig kijkend doet Henriette Blokland (16) uit Vlaardingen onder toeziend oog van vader Tom, moeder Ria en zus Corry haar eerste stappen op „eigen bodem". Jetje is weer thuis, de afschuwelijke nachtmerrie is voorbij. In haar vertrouwde om geving mag de Vlaardingse ha vo-scholiere verder aansterken. Vrienden, bekenden en natuur lijk de complete familie waren naar de feestelijk vlaggende Riouwfaan gekomen om daar hun Jetje ie verwelkomen, "s Middags deed dat ook het tam boer- en pijperkorps De Jonge Pijpers. Op de binnenpagina het verslag over haar thuiskomst en de ervaringen van Henriette in Zwitserland. Maasland Bij de rijkspolitie te Maasland is in het afgelopen weekend een groot aantal meldingen van vernielingen en dief stal binnengekomen. Vooral auto's moesten het ontgelden, ter wijl er ook straatstenen uit het wegdek zijn gehaald. Het is niet de eerste keer dat Maasland doelwit van plunderingen is geworden. Drie personenauto's en een be stelauto zijn opengebroken. In twee gevallen is getracht de bedrading door te verbinden. Dat lukte evenwel niet, maar wel zijn alle auto's beschadigd door de ruit in te tikken of het slot te forceren. Ook in de auto's is schade aangebracht. Meer sukses hadden de daders met een vrachtwagen van het grondbedrijf van Van Buu- Vlaardingen Voor het zoeken van een zogeheten hoekoplos sing voor het geplande bouw project op de kaalslag aan de Oost havenkade/hoek Schie damseweg heeft het Deiftse architectenbureau A. J. H. M. Haak nog geen tijd gehad. „Over een maandje kunnen we U meer vertellen", vertelt een woordvoerder van het archi tectenbureau. Precies twee maanden geleden op 26 juli maakten wij in onze krant reeds melding van het feit dat naar een hoe koplossing werd gezocht Van de zijde van de gemeente Vlaardingen was vóór die tijd blijk van waardering gegeven voor het plan van de Deiftse huizenontwerper. Volgens dit voorlopige schetsplan zouden op het open terreintje in het hartje van Vlaardingen 37 koopwoningen gebouwd kun nen worden met daaronder gelegen winkelruimte. „Al leen de overgang van de Oost- havenkade naar de Schiedam seweg de hoek! is nog niet helemaal zoals wij hem willen hebben", was de ge meentelijke conclusie. Haak kreeg huiswerk. Maar tot op heden is hij daar nog niet aan toegekomen. Vlaardingen Ook de PSP heeft een nieuw bestuur. De Vlaardingse afdeling van de pacifistische partij koos vori ge week woensdag Jos Noord huizen tot voorzitter, Gonda_ de Visser penningmeester, Le-' nie Mastwijk voor propagan- da-actiecoórdinatie en Evert Maasland tot schoüngscdordi- nator. De J. W. Frisolaan nummer 74 in Vlaardingen is het nieuwe secretariaatsadres. Daar woont Leo Zeef. ren. De auto werd gestolen en is tot dusver nog niet terugge vonden. In de 's-Herenstraat is het weg dek opengebroken, hetgeen de laatste tijd al diverse malen is gebeurd. De gaten in de weg bezorgen vooral voor fietsers, bromfietsers en voetgangers levensgevaarlijke situaties. Het is de politie niet bekend of daardoor al gewonden zijn gevallen of schade is aange bracht. Dat was wel het geval toen er, enige tijd terug alweer, een touw werd gespannen over het fietspad over de tram baan. Daar werden diverse passanten de dupe van, want door de smak tegen de grond liepen zij verwondingen of schade op. Vlaardingen Een korte, maar felle brand heeft zondag in alle vroegte de woonkamer van de familie J. W- Paalvast aan de Groen van Prinsterer- straat in Vlaardingen in de as gelegd. Persoonlijke onge lukken deden zich echter niet voor. Op het moment dat de brand uitbrak, lagen de bewoners m bed. Door de opstijgende rook echter werd de heer Paalvast wakker. Slechts met moeite kon het echtpaar zich in vei ligheid brengen. De brand weer, die snel ter plaatse was, bestreed het vuur met enkele hogedrukstralen. Desondanks kon zij niet voorkomen dat de woonkamer geheel uitbrand de. Van het meubilair kon niets worden gered. Wat pre cies de oorzaak van de brand is, is nog niet bekend. Vlaardingen Vier van de ze ven noodlokalen voor het openbaar en protestants- christelijk kleuter- en lager onderwijs in Holy-Noord zijn vonge week reeds neergezet in dit Vlaardingse stadsge deelte. waar de scholen door ruimtegebrek geteisterd wor den. Deze week - woensdag - worden de overige drie kant-en-klare noodlokalen geplaatst. De eerste vier lokalen staan aan de Lissabonweg. Twee ervan gaan gebruikt worden door de Hugo de Grootschool voor openbaar lager onderwijs. De andere twee komen toe aan de leerlingen van de protes tants-christelijke school De Ark, Momenteel wordt druk gewerkt om de vier noodloka len aan te sluiten op elektrici teitsnet, gas-, waterleiding en zovoorts. Het resterende drie tal wordt m de loop van deze week neergezet bij het scho lencomplex aan de Utrecht- laan: twee voor de Speel- Werkhoeve (openbaar kleuter en lager onderwijs) en eentje voor Het Kompas (protes tants-christelijk onderwijs). Deze kant-en-klare noodlokalen worden aangevoerd uit het Drentse Roden. De gemeente Vlaardingen heeft voor het huren van deze extra klassen een krediet uitgetrokken van 155.000 gulden. Ze worden voor de periode van één jaar gehuurd en dienen als tijdelij ke oplossing. De gemeente Vlaardingen hoopt aan het begin van het school jaar '78/79 al enige lokalen van een nieuw scholencom plex in. het westelijke gedeelte van Holy-Noord tn gebruik te nemen. In dit complex zouden openbaar en protestants- christelijk onderwijs moeten worden ondergebracht. In het centrumgebied van Hoiy- Noord is de bouw van een rooms-kathohek scholencom plex gepland. De voorberei dingen hiervoor zijn eveneens gaande. Maassluis Wethouder voor stadsontwikkeling Han Hum- melen (PvdA) slaat donderdag 6 oktober om half drie 's mid dags de eerste paal van het nieuwbouwproject aan de Lijnstraat en omgeving in Maassluis. Er worden 145 een gezinswoningen waarvan 23 premie-koopwoningen in de beschutte sfeer ge bouwd. Schiedam Steeds meer mensen zijn sociaal ziek en omdat er onvoldoende begeleiding voor hen is, komen zij in ziekenhuizen terecht terwijl Zx] daar eigenlijk niet thuishoren. Zo verklaart algemeen-di recteur van het Noletziekenhuis Chris Vlootman het recordaantal patiënten van dit hospitaal in éen jaar tijd. Vorige week berichtte onze krant over het jaarverslag van het ziekenhuis over 1976. horen omdat zij niet psychia trisch ziek zijn. Maar omdat velen werkelijk een tijd het huis moeten verlaten, door spanningen thuis, en omdat er niets is tussen huis en het ziekenhuis, komen zij hier te recht", aldus Vlootman. Een crisiscentrum, speciaal op gezet voor mensen met sterk In Nolet zijn er voor „sociaal zieken" zevenentwintig bed den beschikbaar, waarvoor ziekenhuispsychiater Thomp son zorg draagt „Daarnaast zijn er in het gemeentezieken huis wel tachtig negentig bedden voor mensen, die so ciale moeilijkheden hebben maar niet in een ziekenhuis 9 Het gaat er op lijken dat als de Schiedamse muzikale Stertocht wordt gehouden, het weer zich van de goede zijde laat zien. Ook zaterdag was dit weer het geval. Vijf korpsen, te weten de OBK-jeugdharmonie en de majorettes, de Rijnmond-drumband, Harpe Davids, al smede de muziekkorpsen van Wilton en Gusto, mar- cheerden vanuit hun „repetitie-wijk" raar het Koningin Emmaptein bij het busslation. - V'/sr-: Op hun route daar naar toe toonden de korpsen op vaak verbluffende wijze tot wat „amateurisme" kan leiden: tê vakwerk. Vandaar ook dat langs de hekken op het 1 ■&5&L Emmaptein telkens een welgemeend applaus klonk. Applaus voor degenen die deze bekende stortochten in wezen mogelijk maken, namelijk de muzikanten... T* sociale problemen, is daarom dringend nodig en dat kost dan natuurlijk wel veel geld, maar dat moet je ervoor over hebben, vindt de algemeen-di recteur. Hij hekelt de theone van wethouder voor sociale zaken en volksgezondheid Eef Collé, dat een dergelijk cen trum juist niet direct nodig is omdat ziekenhuizen uit het lood geslagen mensen wel op vangen. De stijging van het aantal pa- tienten vloeit volgens Vloot man wellicht ook nog voort uit de „vergrijzing" van Schie dam: „Bejaarden vragen meer medische hulp en deze stad teil relatief veel bejaarden, al valt het met die vergrijzing best mee. Daann schuilt niet de verklaring van het toene men van opnames. Landelijk zie je immers ook een stijging van het aantal patiënten. Het ligt echt in de sfeer van de geestelijke volksgezondheid". Schiedam Op de hoek van de Broersvest en de Boterstraat in Schiedam is zaterdag een personenauto, bestuurd door de 52-jarige G. J. van K. uit Schiedam, op een van rechts komende motor gebotst. De bestuurder daarvan, de 19-ja- rige A. F, A. eveneens uit Schiedam, werd weggeslin gerd, Hij moest met een zware hersenschudding, schaafwon den een een pijnlijke heup in het gemeenteziekenhuis wor den opgenomen. ggl 1 sitil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1