r Juventus-heren: minimale zege Koppeikoers een daverend succes Basket Boys geen eenheid Scholte tweede Ma Kapitein Rob Eerste winst voor The Green Eagles DINSDAG 27 SEPTEMBER 1977 Dames niet opgewassen tegen Parker DAMES 2 fiff PWAZc WNi> KOOKT NIET. ZE ZULLEN HAAR WAE KOMT IETS KWAAP5 UIT VOOKT, EEKE» MAAR HET EE557E f5 PAT DIE DWAZE JEAN FY ttOQt 8'JJVA5 El HET FUN SCHEEN /INDEN OOK If PACHT ANDER, WT DIE /ÜN&EPAME WEI OR ZICHIBLF KON PASSEN BEENSEN &02DON&EWESfN VKNOH FLOWERS SAMEN OP ASCOT j POT EN DEKSEL, HE CAROL9 y ^^OHJEE, Her TOUDÜ (K Kty BENIEUWD, HOE J£ JOUO'5 )Y HE, BROERJ46; MT tlJN TOCH \JM &OROEA) T DOEN 7 GEEN VLIEGENDE 5CHOTE15 MOEDER 5 BORD' WA5 TE LANG Diep in gedachten steekt kapi tein Terwmde de straat over, zonder op het verkeer te let ten. De chauffeur van een passerende taxi kan nog net uitwijken.Rob sleurt ajn oude vriend voor de wagen weg, schudt hem eens flink door elkaar en dan komt de kapitein tot bezinning. „Dank je, Rob", zegt hij; „ik heb je wel zien zitten op de publieke tribune, maar ik dacht, dat jij met zo'n onbekwame zeeman als ik liever geen contact meer had" „Ben je gek. Jaap'" roept Rob. „Ik weet toch wie je bent en wat je bent.Maar trek eerst je jas eens aan. Je schijnt met te merken dat het stroomt van de regen En kom dan mee naar een café, want ik moet iets met je bespreken. Je voelt toch met je klompen aan, dat er achter het vergaan van de „Hudson" en de verdwijning van die sloep méér zit! Kom mee, ik heb een plan". Maar ik heb hem nooit verraden, net zo min als dat ik ooit een spelletje met ham heb gespeeld en dat heb jij wel. Zeg me met dat het niet waar is, hang voor mij geen spet leugens op, want ik ben niet zo goedgelovig als Zappe, ik heb allabei mijn ogen en oren goed open". Lollechien praatte m een met te stuiten woordenvloed, het ene verwijt stapelde zich op het an dere, vulde het vertrek, sleurde haar mee, ontroofde haar van haar gemoedsrust, vroeg verant woording van haar daden, ver warde haar denken en tekende de gladde gewetenloosheid waarmee ze met iemands diep gemeende vriendschap had ge speeld zich scherp af. Hardhorend' Het woord haakte m haar hersens, hitste als een neonlicht aan en uit, als tn een oogverblindend licht van de waarheid Hardhorend! Ze had het niet geweten ot ge merkt, was te vee! vervuld van zichzelf, maar nu werd het scherm voor haar ogen wegge trokken. hoorde ze zijn stem zo duidelijk alsof hij nog vlak naast haar stond, „Bastienne. als je tegen me praat wil je me dan aankijken". Maar ze had het niet herkend, omdat ze het niet had begrepen, hem voorbij gezien en hem be handeld als een waardeloos stukje speelgoed dat ze naar gelang haar eigen stemming was naar Zich toetrok of ver van zich afgooide, daarom kon ze zich niet verdedigen, het was allemaal waar wat Lollechien zei. Haar glinsterende ogen sproeiden een vuur van haat, steeds strakker haalde ze de duimschroeven aan en mangel de haar. Bastiennes geweten scheurde in stukken, zonder dat er iets van haar heel werd gela ten. 2e werd steeds banger voor de vrouw die geen genade ken de, die in haar smart aan één stuk door schreeuwde, zodat het ieek of het hele huis daverde van geweid. Tenslotte had ze in bescherming haar handen voor haar oren geslagen en het uitge gild om Lollechiens stem met meer te horen die van geen ophouden wist, die aan alle kan ten triomfeerde en haar het on derspit deed delven. Doodmoe gemarteld had ze tegenover Lol lechien eertijk bekend dat wat ze tegen Zappe nooit had durven zeggen: ,,'t Is waar wat je zegt, vergeef me Lollechien". „Verge ven". momepde Lollechien en plotseling, alsof ze doodmoe DE BRONZEN STEM CATAUU8 cucssH was, leunde ze tegen de keuken muur, streek met haar hand langs haar voorhoofd en ver volgde: Vergeven'' Dan moet je niet bij mij wezen. Wat heb ik nog te vergeven als de dood het uit je handen slaat. Vergiffenis moet je God vragen, ik heb er niks meer mee nodig. Ik zie liever je hielen dan je tenen, dat zat je wel kunnen begrijpen. Ver dwijn nou maar en kom hier nooit meer terug". „Lollechien", had ze geaarzeld, omdat alles waf hier was ge beurd en gezegd niet waar leek en starend naarZappes stoel die de herinnering aan hem nog zo vasthield, alsof ze hem met haar handen kon aanraken, had ze ook haar handen instinctief vooruit gestoken, alsof ze dat beeld voorgoed in zich wilde houden, maar het lukte haar niet. Haar geweten fluisterde en er was geen herstel meer mogelijk want alles was voorbij, ook het spel van het carillon. Het zal voor goed zwijgen, want alles had ze voor Lollechien willen doen, be halve dat ene... spelen op het klokkenspel. Vandaag wordt Zappe begraven en zit zij hier m de toren in het beiaardierskamertje Waarvoor? Waarom? Ze speelt toch niet. Zoekt ze hier dan haar heil' Wee. Bastienne Barends' Wees eindelijk eens eerlijk tegen je zelf. je zoekt bescherming tus sen de koete muren van de toren omdat je dat vreselijke afscheid van Zappe niet mee wil maken omdat je hem hebt be drogen. met zijn vriendschap ge huicheld en het tenslotte met beide handen hebt /ermefd. Uitgave' SlJTHOFF PERS BV Deze krant verschijnt in het gebied Nieuwe Waterweg-noord (van Schiedam tot Hoek van Holland) en is uitsluitend verkrijg baar m combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad (in Maassluis eveneens in combinatie met de Haagsche Courant of Het Binnenhof) REDACTIE Chef, H. L. Lambregtse Redactie Schiedam:K. Kegel en W. J. van der Post. Redactie Vlaardmgen: J. Hazejager, K. Jonker en C. H. van Bremen Sportredactie: B. v.d.Berg en M. Verwaaïjen (Vlaardingen). De redactie Schiedam is gevestigd aan de 8roersvest 3a. tel. 262566 en 266046 postbus 137, Schiedam. De redactie Vlaar dingen is gevestigd aan de Brede Havenstraat 6. tel. 343229 en 3452C9, postbus 110. Vlaardingen. Berichten voor de redactie kunnen per telex worden^doorgege- ven Telexnummer 32177 PLAATSELIJKE CORRESPONDENTEN Maasland P van Zuilen, Diepenburchstraat 34, tel. t 16143 Hoek van Holland L van Ooijen. Mahustraat 135, tel. 01747- 2604 ABONNEMENTEN Opgave van abonnementen kan geschieden op de volgende adressen Broersvest 3a. Schiedam, (tel. 010-268Q91) en Brede Havenstraat 6, Vlaardingen, (te! 010-354525, b.g g. 354567} Voor inlichtingen over administratie en abonnementen kan men verder terecht bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, tel. 010-144144 KLACHTENDiENST Dagelijks van 16.00 tot 19.00 uur en 2aterdaq tot 18.00 uur. Rotterdamsch Nieuwsblad, Haagsche Courant. Het Binnenhof, tel. 010-144144. tel. 070-624562. tel. 070-624562 NABESTELLEN FOTO'S Geplaatste foto's kunnen worden nabesteld bij de fotoredactie van het Rotterdamsch Niei »\sblad, tel 010-144144. toestel 152^ advertenties Advertentietarieven op aanvraag, tel 010-144144 Vlaardingen De tweejle jaargang van de koppeUijdrit om de Rijnmondtrofee heeft duidelijk gemaakt dat dit wiele- revenement zich nu ai een vaste plaats heeft verworven in de harten van de regionale wielerliefhebbers. Niet al leen was de publieke belangstelling groter dan vorig jaar, maar ook bleek het aantal deelnemende koppels geste gen van ca. 50 tot 70. Ook het parcours nam deel aan de groei van deze slui- tingsrit. Allemaal factoren, die bijdroe gen tot het grote succes dat dit, door De Coureur georga niseerde, evenement kende Bovendien had men duidelijk geleerd van de organisatori sche onvolkomenheden van de vorige editie en bleek de jury nu volledig berekend op haar toch ingewikkelde taak Reeds binnen de minuut kon het gefinishte koppel zijn tijd van het scorebord aflezen, wat beslist de spanning ten goede kwam Eenzame fiet sers in de suc cesvolle kop pel koers Die spanning is er dan ook in grote mate geweest. Alleen het met grote verwachting te gemoet geziene duel tussen de koppels Wim Liebreehts/- René de Boer en Jan Breur/- Jan Brinkman, amateurs te gen professionals dus, heeft niet die apotheose opgele verd, die men er van ver wachtte. Daarvoor was het rijden van het Coureur-kop pel té magistraal en van de Schiedaxnse profs té middel matig. Zo middelmatig zelfs dat zij genoegen moesten ne men met een teleurstellende 3e plaats. Daarentegen stond het verwach te, goede rijden van Wim Liebrechts, die in Rene de Boer een maat van klasse heeft gevonden In vloeiende samenwerking en prachtige stijl reed dit tweetal naar een verbazend knappe tijd van 17 min. en 39.4 secwaarmee het ook beslag legde op de door Coureur-voorzitter Baije Loeris geschonken trofee voor het snelste koppel van alle categorieën. Opvallend is wel dat niet num mer twee bij de amateurs, het koppel Kroep/Den Beste, maar de nummer één bij de Lefhebbers, Ton en Gerard Koop de tweede beste tijd voor hun rekening namen. Lange tijd heeft het er bij de liefhebbers/veteranen naar uitgezien dat Ruud Liebrechts en Hennie v, d. Vaart het win nende duo vormden, maar het venijn zat bij deze categorie in de staart. Het als één> van de laatste koppels van start gegane koppel Koop/Koop snelde naar een verbluffende tijd van 17.54.8 Ook Brussel/- Wielhouwer en het duo Smit- s/Vreugdenhil zouden de tijd van Liebrechts/v. d. Vaart (18.45.8) overtreffen, waar door de liefhebbers/veteranen de enige categone was waar geen Vlaardinger op de hoog ste plaats prijkte. Bij de nieuwelingen vormde Vlaardinger Ed Wittekoek een onaantastbaar koppel met de Rotterdammer Zuidweg en scoorde een tijd van 18.59.9, bijna 50 seconden sneller dan nummer twee Rondberg/Im- hoiz (19.47.6). Met nauwelijks waarneembaar verschil won nen de junioren Henk v. d. Bergh (Coureur) en Wim v. d. Hoeven (Westland Vfü Voor uit) de strijd tegen het favo riete koppel Van Asten/Ha zenberg. De winnende tijd, 18.45.1 bleek een marge van 0,9 sec, te hebben op nummer twee Na alle positieve berichten bleek er toch nog een negatie ve mededeling een schaduw over de geslaagde sluitingsrit te werpen. Het heeft er alle schijn van dat Gedeputeerde toestemming meer wil verlenen voor het afsluiten van de Vlaardings- e/Maassiuise dijk, waardoor deze tijdrit onherroepelijk tea dode zou zijn opgeschre ven. „Maar", zegt Coureur- voonritter Baije Loeris, ,4e gemeenten Maassluis en Vlaardingen hebben alle me dewerking gegeven en we ho pen toch nog tot een overeen komst met de Gedeputeerde Staten te kunnen komen. Het zou toch zonde zijn als dit unieke gebeuren zou moeten verdwijnen." Schiedam Het eerste herenteam van basketbalver- eniging Juventus heeft in de wedstrijd tegen Luba in Leiden een nipte overwinning weten te behalen. Met 9697 wist de Schiedamse ploeg de punten naar zich toe te halen. Het eerste damesteam ging echter ten onder tegen Parker met 66—52. Ook deze wedstrijd werd in Leiden gespeeld. Beide herenploegen startten met een man-to-man-verdrdedi- ging. De aanval van Juventus bleek daar beter tegen opge wassen dan de Leidse ploeg In de eerste tien minuten van de wedstrijd pakte de Schie damse ploeg een voorsprong van tien punten. Daama verslapte de concentra tie echter even en Luba profi teerde goed. Met nog drie mi nuten te spelen in de eerste helft was de stand weer vrij wel gelijk. Toch ging Juven tus nog met een comfortabele voorsprong rusten. Vooral door een goed schietende John Heilker en de sterk re bounden de Wim Cordemans werd de ruststand toch nog 43—53 voor Juventus. In de tweede helft leek Juventus toen definitief af te gaan reke nen met Luba. De voorsprong hep langzaam verder op, maar weer zag de Leidse ploeg kans om halverwege de tweede helft weer terug te komen. De laatste drie minu ten moest Juventus echter met maar dne man spelen Wim Cordemans, Harry Slui mer en Jan Koumans waren de regen van persoonlijke fouten ontlopen (niet minder dan zes spelers van Juventus konden de kant opzoeken met 5 p.'s). De voorsprong was toen £i<ig acht punten, maar deze slonk zienderogen. Van beide kan ten werd er in deze laatste fase paniekerig gespeeld. Met nog tien seconden te spelen kwam door een doelpunt van Jan Koumans het verschil weer op drie punten in het voordeel van Juventus. Luba scoorde ook nog wel maar toen was het tijd en had Ju ventus met 96—97 gewonnen. Het damesteam speelde ook in Leiden al was het dan wel in een andere hal en tegen een andere ploeg: Parker. Het werd een slechte wedstrijd. Juventus had duidelijk erg veel moeite met de man-to- man-verdediging van Parker. Echter, ook de Leidse ploeg kwam maar zelden tot goed aan valss pel. Ook bet systeem van trainer/coach Emiel van. Heumen lukte niet erg en de scores bleven dan ook laag. Met de rust keek Juventus tegen een achterstand van twee punten aan en toen was dus alles nog mogelijk. Ook begin tweede helft zag Parker, maar ook Juventus geen kans om afstand te nemen. In de eind fase werd de Schiedamse ploeg echter toch nog naar een duidelijke nederlaag ge- speeld: 66—52. John Scholte concentreert zich. Hi] werd tweede in het laatste ciubkampioenschap. Schiedam De Schiedamse golf speler John Scholte is in het „Super-clubkampioenschap" van Nederland tweede geworden. Op het court van de Veluwse Golfclub werd hij in de finale m de achttiende hole verslagen door Nederlands sterkste speler Victor Swaane. Het Super-club kampioenschap is bestemd voor alle clubkampioenen van ons land. John Scholte werd dat bij de Schiedamse Riversi- de-ciub. Het was de laatste wedstrijd van dit seizoen. De winterperiode zullen de golfspelers voornamelijk doorko men met veel tramen. Er worden geen wedstrijden ge speeld. Vlaardingen Het eerste he renteam van de basketbalver eniging Basket Boys heeft de eerste competitiewedstrijd" achter de rug. In /de West- wijkhal werd met 55_7*3 ver loren van bet Rotterdamse Squirrels. He team van trai ner/coach Dick Hueting keek al vanaf de eerste minuut aan tegen een achterstand. Squirrels speelde een goede man-to-man-verdediging waartegen Basket Boy^ wei nig kon doen- Al met de rust hadden de gasten een flinke voorsprong opgebouwd. „We komen meestal wel in moei lijkheden bij een man-to-man- verdediging", aldus Dick Hue ting, trmaar vaak komen we dan. toch goed terug". Dat zat er in dit duel niet meer in. Door allerlei oorzaken had Basket Boys vonge week pas voor het eerst compleet ge traind en de ploeg was dan ook verre van een eenheid. Door dit alles kwam-Squirreis op gemakkelijke wijze aan de ruime overwinning. Papendrecht Het eerste he renteam van The Green Eag les heeft de eerste overwin ning in het nieuwe seizoen behaald. In een goed gespeel de wedstrijd werd Flush in Papendrecht duidelijk versla gen: 73—96. Van invloed was de snelheid die de Eagles in hun spel brachten. Bovendien bleek dat ook het zelfvertrou wen nog groeiende is. Flush heeft geen kans gehad op een overwinning, want direkt na de opening nam de Maas- sluise ploeg een voorsprong. De man-to-man verdediging funktioneerde goed, zodat Flush de meeste punten uit individuele akües moest beha len. De Eagles waren echter sterker, en Maurits Verhagen en Henk van der Vaart stelden met hun lengte de thuisclub voor onoverkoombare problemen. Daarbij" waren de forwards en guards goed op schot, zodat de stand vrij snel opliep. Na vier minuten was het al 4—10 voor de Eagles, en vier minuten later al 14—28. Coach Don Turner kon het zich daarom permitteren al zijn spelers beurtelings in te zet ten. De score bleef ondertus sen doorgaan en de rust werd met 31—48 bereikt. Coach Turner vreesde na de rust Wat nonchalance, reden om de sterkste opstelling het veld in te sturen- De voor sprong groeide daardoor uit tot 21 punten, maar toen viel The Green Eagles toch terug. Flush profiteerde meteen en de voorsprong slonk in vijf minuten tijd met 12 punten. Op tijd echter kwam het zelfver trouwen terug, en daarmee het Maassluise herstel. Onder aanvoering van Maurits Ver hagen kwam de doelpunten- machine weer op gang, en Flush speelde een verloren wedstrijd. Toen ook bleek de goede conditie van de Eagles, tot uiting gebracht imhet wa pen van de fastbreak. De eindstand werd uiteindelijk 73—96. Top scorers bij de Eagles waren Maurits Verha gen met 27 en Henk van der Vaart met 22 punten. De beide Maassluise junioren teams speelden zaterdag avond in Rijswijk tegen Ros ForciaJ. Hetgeen spektakel werd, want zowel de jongens als meisjes van de Eagles kwamen over de 100 punten- grens. De meisjes van coach Hans van Hoorn wonnen met 53—104, De jongens, zonder coach Jaap Boon, zegevierden met 78—1C5. De jongens doen daarom van zich spreken met vier punten uit twee wedstrij den. De meisjes behaalden int drie wedstrijden vier punten-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 2