SCHIEDAMSCHE COURANT Politie zit niet afluisterprobleem Voor het eerst bijeen -2Ü|| Gemeente pakt organisatie aan Voorzitter bijna gewipt Serveerpasjes bijna geschiedenis In totaal 56 woningen op Lamoenterrein Van Smaleveltstraat wil speelterrein Ivanhoe kan terug fliiuiiiMiniiDiiiiflirjiitiiiniiitHiifliiiRiiiiuiiiiifvifiiiiiiiuinitiiiiUKiiitiiHiiHiiiiiiiitiiiiuiKiiiiiiwinHiiiiiiiiiwnmunatiinnHiiiuiiHiiiiiniiiMuiutinHuiiijiiiniiiiiiniiniiiuiiuiiiiiiiNiiiiiinnHii Goede scrambler kan probleem verhelpen fill Hoogste punt stadskantoor „Sloop 't oude ziekenhuis" Vlag half-stok Wie de schoen past Inbrekers plunderen ijsfabriek Politie pakt naaktloper op Distillateur J. P. Coebergh overleden Erasmuspïein .illll Woensdag 28 september 1977 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no, 25927 4 PAGINA'S- Broers vest 3 - telefoon administratie 288091 - redactie 282566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ui"mimim De oprichting van de Stichting Raad voor het Ouderenwerk VIaardingen is een feit Dinsdagavond kwamen de leden ervan voor het eerst bijeen in de raadzaal onder leiding van oud- wethouder A, P. Weeda twee jaar voorbereidend werk verricht, zijn daardoor ook velen goede (zakelijke) bekenden van elkaar, zo'n eerste keer blijft nu eenmaal een kwestie van bandjes geven en verkennen. Harde noten zijn op deze vergadering dan ook niet gekraakt, We! is er een bestuur gekozen. Voorzit ter van de S.R.O.V. is geworden me vrouw J. Kieboom-Akkerman, de beer J. de Ligt is secretaris, terwijl de heer F. Wilcke penningmeester ds. De andere bestuursleden zijn: J. de Graaf, arts, J. A. F. Florijn, directeur Gemeentelijke Sociale Dienst, J. van de Borden, en de dames M, B. van de Voorde, vertegenwoordigster van de Bejaardenraad en wethouder J. Vermeule-Van Dijk namens de ge meente. In haar maiden-speech bedankte de voorzitter de leden van de werkgroep. Zij zag de officiële oprichtingsverga dering als de bekroning van twee jaar werk, een mijlpaal in het bejaarden- werk. Voorts sprak mevrouw Kie- boom er haar voldoening over uit dat zo veel Vlaardingse instellingen - 33 gehoor hebben gegeven aan het verzoek mee te werken aan het tot stand komen van de Stichting Raad voor het Ouderenwerk Vlaardingcn. Het doel ervan is het bevorderen van een samenhangend welzijnsbeleid voor de ouder wordende mens. Zie hiervoor onze krant van dinsdag. In de SROV zijn de activiteiten van de gemeente, de Algemene Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg en de. Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk gebundeld. De Raad gaat zich vooral bezighouden met de gevolgen van het (verplichte) centraal opnemingsbeleid, zoals het helpen en begeleiden van hen, die nog niet in aanmerking kunnen komen voor een plaats in een verzorgingstehuis of be jaardenwoning. Op de foto het be stuur en de Raad in de statige trouw zaal van het stadhuis voor het maken van een „statiefoto"» Schiedam Over veranderingen ïn de gemeentelijke organisatie doet het college van burgemeester en wethouders binnenkort enkele voorstellen aan de gemeenteraad. Dat is toegezegd, nu de raad akkoord gegaan is met het inschakelen van een extern adviesbureau. De kosten daarvan liggen rond de veer tig mille. Voorlopig gaat het om een voor onderzoek, waarin het advies bureau dat is de organisa tie-ontwikkelingsgroep De Ga- lan/Voigt zal samenwerken net een deskundige ambte naar, H. Klop, die secretaris was van GOOS: de coördina tiegroep ontwikkeling organi satie Schiedam. Deze groep is destijds in het leven geroepen om „de meer dan normale problemen" van het gemeen telijke functioneren (met na me op de afdeling algemene zaken) te onderzoeken. Deze werkgroep van ambtenaren en raadsleden slaagde echter niet en COOS is ingesluimerd. Het bureau van De Gaian <n Voigt moet de problemen, die onverminderd zijn, nu aaan- pakken. Op donderdag 21 juli meldde Bewonersvereniging Schiedam-Centrum: Schiedam Door hel niet aanwezig zijn op de ledenvergadering is Hans van Kleef nog steeds voorzitter van de bewanersvereni- ging Schiedam-Centrum. De jonge PvdA-er, die naar een plaatsje j in de gemeenteraad lonkt, zou zijn „gewipt" als hij gisteravond j op deze bijeenkomst ïn zaal Beatrix was geweest. Viaardingen Ook de Vlaardingse politie vindt het afluisteren van de politieband een ernstig pro bleem. Tijdens de commissievergadering voor alge mene zaken die werd gehouden op hét hoofdbu reau van de politie aan het Delftsaveer zou het een en ander gezegd worden over deze kwestie. Punt negen op de agenda was „Notitie inzake signaalvervorming politieband in verband met te gengaan afluisteren". Commissaris Ben van Toledo verontschuldigde zich echter met de mededeling, dat de notitie r og niet klaar was. De reden hiervan: In de periode van de laatste treinkaping en schoolbezetting moest de Mo biele Eenheid in Assen ver sterkt worden met leden van het Vlaardingse politiekorps. Een van hen was betrokken bij het opstellen van de ge noemde notitie. Daardoor is enige vertraging ontstaan. Toch wilde Van Toledo de aan wezige commissieleden niet teleurstellen. Hij gaf een korte toelichting. Zijn verhaal: „Dat afluisteren is in alle grote steden ook in Viaardingen een groot pro bleem. Erg veel mensen schij nen het leuk te vinden om mee te luisteren. Het is dan ook niet gek dat je bij inci denten waarvan de plaats wordt medegedeeld via de po litieband vaak „bekende" figuren tegenkomt". De financiën spelen echter een grote rol om het probleem op afdoende wijze op te lossen. De uitrusting van elke surveil lancewagen met een zogehe ten scrambler zou de politie uit de zorgen helpen. Een scrambler produceert 20 noemde de Vlaardingse com missaris het een oosters geluid. Een goéde scrambler vervormt de gesprekken zoda nig, dat ze niet meer afgeluis terd kunnen worden. Zo'n ap paraat kost plus minus acht duizend gulden. „Dat is te duur", merkte Van Toledo op, „alleen de grootste politie korpsen. kunnen dat betalen". Een simpelere uitvoering van de scrambler komt neer op onge veer 1.500 gulden. Tegenover de commissieleden maakte de politiecommissaris kenbaar dat hij de goedkopere versie wel zag zitten. Een rekensom metje had geleerd dat met een bedrag van 18.500 gulden de j politie uit de brand zou zijn wat betreft het afluisteren van de politieband. „Het nadeel is bij het gebruik van die betaalbare scrambler dat de goed uitgeruste hob byist wèl mee kan. luisteren", aldus de commissaris, „met dat probleem blijf je dan nog zitten". Wanneer de notitie inzake sig naalvervorming klaar is dan gaat het naar het college van burgemeester en wethouders. Vandaar za! het aan de com missieleden worden toegezon den. Reeds voor deze vergadering was er kritiek op hem te ho ren. Bestuursleden namen het hem kwalijk dat hij vaak niet de mening van het bestuur vertolkte. Gisteravond zei vi- ce-vooraitler Jan Hagendoorn alleen: „De voorzitter raoet ei genlijk overal achterheen zit ten. En daar is de laatste maanden niet veel van terecht gekomen." Maar niet alleen bestuursleden lieten doorsche meren dat zij niet tevreden over Van Kleef zijn. Ook een paar van de slechts zestien aanwezige leden lieten hun af keuring blijken, bijvoorbeeld de heer Ewijk, bewoner van de Lange Haven. Een ander lid vroeg of alle bestuursleden wel even enthousiast zijn. Het bestuur wilde verder echter niet over deze zaak praten omdat Van Kleef er niet was. Hij had laten weten door ziek te te zijn verhinderd. Het rommelt erg in het bestuur van Schiedam-Centrum. Gis teravond werd alleen meege deeld dat Pater van der Knaap uit het bestuur is om dat hij uit het centrum is ver huisd. Van der Knaap is ech ter opgestapt omdat hij het niet eens is met de huidige gang van zaken in het be stuur. In zijn bedankbrief staat dal het hem in hoge mate bevreemdt dat hij zon der mededeling is „gewipt" uit de werkgroep voor de Stichting Schiedamse Binnen stad. Naast Peter van der Knaap zijn pas nog drie bestuursleden opgestapt: Amalia Voets, door verhuizing naar Sehiedam- Noord, Arend Vredebregt, door andere werkzaamheden en Bert Dijk door studiewerk zaamheden. Gisteravond zijn nieuw gekozen: Henk Nieu- wenhuyzen en de heer Bren gers. Schiedam De zogeheten serveerpasjes zijn bijna een stukje geschiedenis. De afschaffing van dit papier „voor toelating als buffetjuffrouw" wordt donderdag besproken in de raadscommis sie voor algemene en bestuurlijke zaken. Reeds in mei hadden burge meester en wethouders toege- oat zij het artikel wilden laten vervallen in de drank en horecaverordening, waar wordt genoemd dat bars, ca re's, restaurants, nachtzaken Maassluis Het stadskantoor in Koningshoek in Maassluis- West bereikt vrijdag 7 oktober rijn hoogste punt. Ter gele genheid hiervan wordt die "fiddag een klein feestje ge vierd. Voor genodigden. Gsmeentesecre taris H. Kramer zal op het dak van het bouw werk de Nederlandse vlag hij sen. Vervolgens wordt panne- bier gedronken. en dergelijke alleen buffetjuf frouwen in dienst mogen heb ben die in het bezit zijn var» een dergelijk bewijs van goed gedrag. Het college antwoord de dat op schriftelijke vragen van het PvdA-raadslid Yvon ne Siljee, die weer had gerea geerd op een artikel in onze krant. De bepalingen, die destijds zijn ingevoerd om prostitutie te gen te gaan, vindt het college van b en w discriminerend werken ten op zichte van de vrouw. Om mannen in een horecagelegenheid dienst te laten doen is namelijk geen enkele toestemming vereist. Om deze rechtsongelijkheid weg te nemen wordt nu het artikel geschrapt, tesamen met de bepaling dat in de zogeheten vertofbedrijven een toestemming is vereist voor het dienst laten doen van vrouwen. Viaardingen De sloop van het oude ziekenhuis aan de Hofsingel zal de gevaarlijke verkeerssi tuatie op het kruispunt van die weg met de Bin nensingel oplossen. Dat verklaarde mevrouw mr. M, L. Hoogendijk-van Horst Pellekaan, de nieu we fractievoorzitter van de WD, op de commis sievergadering voor alge mene zaken. Zij vertelde: „Het verkeer van de Hofsingel dat richting Binnensingel rijdt heeft de neiging om in ieder geval voor zichtig aan te doen van wege de snelheid van het verkeer afkomstig van de Schiedamsedijk. Door de struiken èn het oude zie kenhuis zie je dat verkeer niet aankomen. Maar je weet wèl dat men hard rijdt". Ook politiecommissaris Ben van Toledo wat deze mening toegedaan. Hij zei: „Als dat hele hek werk van het ziekenhuis is weggehaald dan wordt het kruispunt weer wat overzichtelijker". Wan neer de sloopwerkzaam heden aanvangen is nog niet bekend. De heer De Jong van afde ling openbare werken: „Het is nog niet bekend wanneer het ziekenhuis gesloopt wordt. Het wordt in ieder geval niet meer aan iemand in ge bruik gegeven". Viaardingen - In totaal worden 56 woningen gebouwd op het Lamoenterrein in de Vettenoordsepolder. Een „zeer grove en globale" berekening heeft uitgewezen, dat -ie huren rond de 380 gulden per maand exclusief servicekosten gaan bedragen. Schiedam De bewoners van de Van Smaleveltstraat wor den nog deze week" genque- teerd over een mogelijk nieu we speelplaats in de straal. De bewonersvereniging Schie- dam-"West gaat in stencils die hu is-aan-hu is worden ver spreid vragen of men wil dat op het grasveld achter de Wil- Ic-m de Zwjjger-MAVO speel tuig komt. De handtekeningen die op ini tiatief van een paar leden die in deze straat wonen worden verzameld zullen gebundeld aan het gemeentebestuur wor den gezonden. Naast speeltuig vraagt men ook een hekje of een muurtje om de honden te werc-n. deze krant reeds over de si tuatie, toen de voornemens van burgemeester en wethou ders waren uitgelekt uit een besloten vergadering van het seniorenconvent (de raads commissie voor algemene en bestuurlijke zaken). Naar aan leiding daarvan stelde CDA- raadslid Piet Raosen toen en kele indringende vragen. Hel plan is namelijk om na het onderzoek rond de afdeling algemene zaken de hele ge meentelijke structuur door De Galan/Voigt onder de loep te laten nemen. Dat gaai wel enige tonnen kosten. Binnen een paar maanden hoopt het college over de vorderingen te kunnen vertellen. Tijdens de raadsvergadering liet WD-fractieleider Gerard Verhuisd Oi ik vorige week wel weten het bedrag van veertig duizend gulden een voorlopi ge grens te vinden: „Ik word hiervan helemaal kregel. Wij kunnen toch onze eigen boon tjes wel doppen, zonder dat een ander orde op zaken komt stellen?" Viaardingen Op alle politie bureaus in Nederland wap perde dc nationale driekleur halfstok ten teken van rouw. Rouw, om de dood van briga dier A. Kranenburg van de Utrechtse gemeentepolitie. Ook in Viaardingen, Maas sluis en Schiedam hing de vlag halfstok. De Utrechtse politieman werd vorige week donderdag door enkele pistoolschoten ver moord door een lid van de Rote Armee Fraktion. De dra ma speelde 2ich af in de Croe- senlaan bij een autoverhuur bedrijf. Daar probeerde de politie enkele RAF-leden te ontmaskeren. De man die het schot gelost zou hebben, kon worden aangehouden. De vrouw is nog steeds spoorloos. „De kleine kinderen hier in de buurt hebben niets," aldus be woonster J. Nels, „het pas op geknapte Fabriplein is voor de peuters hier veei te ver. En wat speelwerk tuigen betreft is de St. Liduinastraat er bij de laatste berbestraling toch ook maar bekaaid afgekomen." Viaardingen Wat moet iemand met een schoen van het kaliber maat 99, ofwel 77 centimeter leng te? Toch blijkt men - ver moedelijk twee jongetjes - er interesse in to heb ben, zeer tot ongenoegen van c-en schoenverkoper aan de Franssenstraat in Viaardingen. De zeven- mijlslaarsschoen werd namelijk gebruikt ais su- per-model, een reclame object dus. Toch zou de politie blij zijn, ais de „lener" de schoen bij haar komt terugbrengen. Per slot kost dat ding 1200. Wie de schoen past, trekke hem aan... Door de gemeente Viaardingen za! echter bij de Provinciale Directie voor Volkshuisves ting (PDV) en het ministerie worden aangeklopt om iets Schiedam Met een vrachtwa gen hebben inbrekers een partij inboedel van ijsfabriek De Maas afgevoerd. Uit het bedrijf aan de Hoofd straat verdwenen een tafel, zes stoelen, een stencilappa- raat, lichtdrukapparatuur, re kenmachine, ontvanger, op- roepinstaliatie, twee ventilato ren en tenslotte nog twee tele foons. In de kantoren, waar men bin nenkwam door een ruit te ver nielen, is grote ravage aange richt door de inhoud van la den en kasten over de grond te gooien. van deze huur „af te snoe pen", Dat kan door middel van het verkrijgen van zoge heten objectsubsidie. Daar komt dan nog bij dat de huur gedrukt wordt door de Goed en Goedkoopsubsidie, waar van de afwikkeling alleen nog maar een kwestie van tijd is. Tevens wordt getracht aan de hand van het schetsklare ont werp van de Haarlemse archi tect Nico Andriessen een „ga- ranüehuur" vast te stellen. Hierdoor zouden extra huur verhogingen - als gevolg van het feit dat in een stadsver nieuwingsgebied gebouwd wordt - door het rijk worden betaald. Op zaterdag 8 oktober wordt in de VOP-keet aan de Zomer straat een voorlichtingsmid- dag gehouden.^ Hiervoor wor den de mensen uitgenodigd, die nu in het - door het VOP- actieplan aangewezen - sloop- gebied een nader onderzoek gebied vormen. Zij kunnen zich inschrijven voor de wo ningen. VOP-projectcöbrdina- tor Abel de Jong houdt er rekening mee, dat de huren niet onder de driehonderd gulden komen te Uggen. Schiedam Met geheel bloot onderlijf en alleen gekleed in een klein T-sbirtje liep gistermor gen een 24-jarige man over de Rotterdamse dijk. Surveillance-agenten, die door geschokte buurtbe woners waren gealar meerd, vertelde hij dat hij op weg was naar het naaktstrand in Hoek van Holland. De man, zonder vaste woon- of verblijf plaats, zei dat hij het fijn zou vinder, ais hse! Schie dam er zo „gekleed" bij liep. De agenten vonden dat niet en namen de naaktloper mee naar het hoofdbu reau aan dc Lange Nieuwstraat. Na verhoor is hij helemaal gekleed heengezonden, Rotterdam De negentienjari- j ge Ivanhoe W. kan naar zijn geboorteland Suriname terug. 1 Overeenkomstig de eis van de I officier van justitie is W. door l de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot 24 weken ge vangenisstraf, waarvan acht Onverwacht is dc heer J. P, Coebergh, distillateur, natio naal er» internationaal be kend in het organisatieleven van de industrie van en han del ïn gedistilleerd» op 71-ja- rige leeftijd overleden, James Pieter Coebergh werd op j 19 februari 1906 in Rotterdam i geboren als zoon van een dis tillateur. Hij ontving zijn praktische opleiding voor het beroep van distillateur in Frankrijk en kwam daarna in het hedrjjf van zijn vader. Hij kreeg in de loop der jaren zitting in organisaties op het gebied van de industrie van en de handel in gedistilleerd. Hij was nog voorzitter van de Algemene Vereniging van Distillateurs en Likeursto kers, ondervoorzitter (van werkgeverskant) van het be- j stuur van het ProdukLschap voor gedistilleerde dranken. Tot ongenoegen Zo hi* kerkraam geweest als voorzitter van de Nederland se Euromarktcommissie voor J gedistilleerd en als voorzitter van de Union Europeeime des alcooles, eaux-de vie et spiri- I tueux in Brussel, Van deze unie was hij erevoorzitter. De requiemmis xal donderdag om half drie worden gehou den in de kerk Christus Ko ning aan het Stalenplein in Hillegersberg, waarna het stoffelijk overschot aal wor den gecremeerd in het crema torium Rotterdam-Zuid. weken voorwaardelijk. Het onvoorwaardelijk gedeelte is evengroot als de tijd, die IV. Li in het hu»s van bewaring j heeft doorgebracht. De jonge man had aangekondigd zo snel mogelijk naar Suriname terug te willen. Ivanhoe V. moest voor de recht bank verschijnen in verband met twee inbraken in Viaar dingen. De 5500 gulden, die hij had gestolen, ging op aar» verdovende middelen. Viaardingen van een aantal bewoners uit de Vlaardingse Westwijk heeft wethouder Kien Boven berg meegedeeld dat het Eras- muspiein definitief bestemd wordt als kermislerre in. Hij zei dit tijdens de driemaande lijkse wijkbijeenkomst in het ontmoetingscentrum aan de Ftp ris de Vijfdelaan. Het ter rein nabij het winkelcentrum bleek niet geschikt vanwege lawaai-overlast. Zo zouden be jaarden hebben geklaagd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1