SPORT Hermes weer zonder Passage -:CJ: klaar voor hef grote werk Problemen bij PPSC opgelost De Ooievaars starten goed ©TIPS Kooiman en bestuur komen financieel niet tot eikaar Lex Mastenbroek: „We zijn sterk genoeg" HONDERD TASSEN meer zorgen Loting KNVB-beker WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1977 WÊÈÈÈË 't&Wi vr/' - j voor 4 Jan Kooiman Schiedam Voor de derde keer zal Hermes J>VS op zoek moe ten gaan naar een trainer. Af gelopen maandag namelijk be reikten Jan Kooiman en het bestuur van de voetbalclub geen overeenstemming over een nieuw contract. Kooiman, die als jeugdtrainer een ver bintenis had aangegaan met Hermes, zal nu die functie weer gaan uitoefenen als zich een nieuwe oefenmeester heeft aangediend. „De problemen liggen op het financiële vlak", aldus secretaris Lubeek. „Toen hij door ons als A-tramer werd ge vraagd moest hel contract wat hij had, worden herzien. We hebben enkele we ken over de kwestie nagedacht waarna we tot een bedrag kwamen. Daar gaat de heer Kooiman echter niet mee ac eoord". Jeugdl; ramer „Derde keus" Jan Kooiman en Hermes DVS blijven echter in goede verstand houding bij elkaar. Kooiman echter weer gewoon als jeugdtrainer. Lubeek: „Dat was ook de ambitie die hij heeft. En doordat we helemaal geen vijanden van elkaar zijn gaat hij gewoon onze jeugd trainen. Kooiman heeft toege zegd dat hij de a-seleche zal blijven trainen tot wij een vervanger hebben gevonden". Voor Hermes is het de derde keer. Eerst leek Bob Maaskant te komen maar door Marlijn Verwaaijen vlak voor de competitie stapte hij over als manager naai- Go Ahead Eagles. In Ane Stehcuwer teek een goede vervan ger gevonden te 2ijn. Maar andermaal sloeg het noodlot toe. Stehouwer, die bij de spelers positief werd ontvangen, werd voor zijn werk uitgezonden naar Saoedie Arable. Jan Kooiman werd de derde man binnen nog geen twee maanden. Kooiman: „In derdaad liggen mijn ambities bij de jeugd Maar Hennes vroeg mij als a-tramer en dat heb ik gedaan. Dat het nu toch met doorgaat komt omdat we elkaar financieel duidelijk met hebben kunnen vinden Dat is jammer maar we hebben gesproken als volwassen kerels. Vandaar ook dat ik gewoon weer terugga naar de jeugd van Her mes". Inmiddels heeft het Hermes-bestuur con tact opgenomen met de KNVB en de WON. Zij zullen proberen een trainer te vinden voor de Schiedammers. „Al zal dat in oktober zeker met eenvoudig zijn", oordeelt secretaris Lubeek. Schiedam Evenals vorig jaar is de Schledamse volleybal vereniging Passage/VCJ erg vroeg met de voorbereiding op het komende seizoen be gonnen. Toch is er wel het een en ander veranderd, zo wel in bestuurlijk als in tech nisch opzicht. Doordat Hans Soeters na een suc cesvol seizoen bij het eerste da mesteam (kampioenschap en be kerwinnaar) geen tijd meer kon vrijmaken voor een seizoen op landelijk niveau, kreeg-Lex Mas tenbroek de zorg over beide teams op zijn schouders. Lex Mastenbroek, die vorig seizoen door de Schiedamse vereniging als tramer/speler voor het eerste heren team werd aangetrokken, kwam met dat team ondanks twee overwinnin gen op concurrent Intermezzo met verder dan de tweede plaats- Het team bleef weliswaar ongeslagen, maar verloor de beslissingswedstrijd met 3—2. Mastenbroek: „Dit had na tuurlijk nooit mogen gebeuren. Wij hebben tegen lager geklasseerde teams onnodig punten verspeeld. Het ts altijd moeilijk een oorzaak aan te wijzen, maar ik denk dat de groep het onbewust te gemakkelijk heeft opge nomen. Zoiets mag dit jaar niet meer gebeuren. Wij mikken opnieuw op het kampioenschap en ik ben er van over tuigd dat we er sterk genoeg voor 2ijn." In het herenteam is toch wel wat gewij zigd. Naast Hans Soeters, die ook als speler stopte, verhuisde Ben Horst man naar Bussum, maar keerde Peter van Norde na een seizoen bij Vol ley '68 weer terug en vroeg Peter de Jeu (Tenaco) overschrijving aan naar de Schiedamse club. Lex Masten broek: „Voor het coach-probleem, want dat was het vorig seizoen toch wel, hebben we een oplossing gevon den doordat Hans Soeters zich bereid heeft verklaard zoveel mogelijk het coachen op ach te nemen Hij kent de groep goed, beat veel volleybal know-how, terwijl de samenwerking tussen ons erg goed is. Het lijkt mij een ideale combinatie. Ik ben dan ook optimistisch in mijn verwachtingen, vooral omdat de groep erg gemoti veerd is en er hard voor werkt." Over het damesteam laat Mastenbroek zich heel wat voorzichtiger uit „Het team is vorig seizoen kampioen ge worden van de promotieklasse en krijgt nu te maken met het veel snel lere spel van de derde divisieteams. Dit zal van de ploeg enige aanpassing vragen. Daarbij is het team ten op zichte van vorig serzoen wel wat zwakker geworden. Monique Horst man verhuisde naar Bussum, terwijl Wanda Kowalski overschrijving heeft aangevraagd naar het Utrechtse San Rival, We hebben dit opgevangen door de terugkeer van enkele speel sters, die moesten stoppen omdat ze m verwachting waren. Twee van die h fct*-. ...LTt-j, ...k>-< Prj5?reS| •«fa K&j&ek speelsters, Anneke van Keerde en Astrid Beukers, hebben met Passage al eerder derde divisie gespeeld. Bo vendien zit er momenteel veel jong talent m de vereniging." Passage/VCJ mikt dit seizoen dan ook met hoger dan handhaving m de der de divisie „Ik ben er van overtuigd dat dit mogelijk is Met Jonny Soe ters, Anneke van Heerde en Janny Lepolder hebben we een aantal ge routineerde speelsters, die de anderen moeten kunnen opvangen Daarnaast hoop ik dat een dezer dagen met Riet Brouwer te voeren gesprek resultaat zal hebben Juist nu is een speelster met de klasse van Riet voor ons team van onschatbare waarde Ze is twee maanden naar Australië geweest, dus ik hoop dat ze weer zin heeft gekre gen in volleyballen." Naast de samenwerking bij de heren is er ook bij de damesgroepen veel over leg tussen Lex Mastenbroek en Hans Soeters, die rich bereid verklaarde om de jeugdige reserveteams te gaan trainen. Soeters- „Het eerste team, met de steeds verder wordende uit wedstrijden, is met meer mogelijk. Helemaal mets doen zag ik toch ook weer met zo zitten, vandaar dat ik de Schiedam De toekomst van Passage/VCJ, Schiedams enige specifieke volleybalclub, ziet er gezond uit. De vereniging, die twee jaar geleden leek te moeten verdwijnen, groeide mede dankzij de ponsoring van de Passage-winkeliers naar een vereniging met ruim honderd actieve leden Dit seizoen heeft de Schiedamse club er echter een uiterst waardevol „donateur" bij gekregen, want Makelaardij Both en Partners schonk de vereniging honderd volleybal tassen, twintig trainingspakken en een vorste lijke donatie. Het volleybal in Schiedam, dat ooit tegen de Nederlandse top leunde, gaat een nieuwe toekomst tegemoet. jeugd ben gaan trainen, die we dit seizoen in twee seniorenteams hebben ondergebracht. Passage heeft meer talent dan ooit, en hoe eerder dat rijp is voor de eerste teams hoe beter. Er is op dit moment binnen onze vereni ging een uiterst plezierige ontwikke ling gaande. Overal om ons heen 2ien we de clubs zogenaamd professione ler en zakelijker worden, terwijl bij ons iedereen - óók de eerste teams - zich heeft uitgesproken voor sfeer en gezelligheid Natuurlijk streven wc nog steeds naar resultaten, maar het moet wel leuk blijven. Ik geef toe dat het juist uit mijn mond -ik sta ten slotte als erg prestatiegericht bekend - wat vreernd klinkt, maar bij Passa ge/VCJ wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen een speler van het eerste of van het vijfde team. We zijn ons er van bewust dat menige vereni ging er gek van op zal kijken, maar over een paar jaar zullen ook die clubs zich moeten aanpassen Alleen hebben wij j dan een voorsprong. Neem bij voorbeeld de contributie, die is bij elke prestatiegerichte vereni ging zo hoog omdat de eerste teams veel geld opslokken. Onzin natuurlijk e De heren van Passage/VCJ ïn de beslissende wedstrijd tegen Intermezzo. om iemand, die voor z'n lol een balle tje komt slaan, een paar tientjes meer te laten betalen omdat de eerste teams zoveel moeten kosten. Bij ons betaalt ieder lid een gelijk bedrag, en we zijn er trots op dat die contributie zo'n dertig tot veertig gulden lager ligt dan bij de meeste andere clubs.-" En daarmee wordt duidelijk dat Passa ge/VCJ, dal dit seizoen met vijf da- mes- en vijf herenteams de competitie ingaat, niet ten koste van alles naar prestaties streeft. Als binnenkort de Sporthal Margriet is verbouwd, ge looft de vereniging -die het steeds zonder sfeervolle accommodatie heeft moeten stellen - in een goede toekom st Het bestuur, onder aanvoering vanj het tno Karei Hom (voorzitter), Jan! de Waal (penningmeester) en Johnj Susebeek (secretaris), kreeg tijdens dej vorige week gehouden buitengewone' ledenvergadering unaniem de goed keuring om op de ingeslagen weg, voort te gaan Aad van der Vlist ....blessure Schiedam DHS hechtte teveel waarde aan de 42 zege op SW. Want de formatie van Pim Visser speelde daarvoor te voorzichtig maar vooral ook te ondoordacht. Zonder de geblesseerden Jan den Tuinder, Fred Meerhof, Rinus Steenbergen, Bas van Noortwijk en Wim Mulder kon eigenlijk geen beste wedstrijd worden verwacht van SW. En zeker niet gezien de angst voor meer blessures. Terecht overigens want eerst moest Wim de Haan hinkend het veld verlaten waarna Aad van der Vlist van het veld werd gedragen met een vrij ernstige blessure en ook Cor Huigen met topfit hei veld verbet. Problemen derhalve voor Prtn Visser. Rob Jacobs had die zeker niet. Hetgeen ook met nodig was want ook nu weer speelde DHS een frisse partij voetbal waarin met name Piet Roozen zich steeds meer als schutter waar gaat maken. Want nadat Kees van Kralmgen de score had geopend kon het schuttersfeest van Roozen beginnen Voor rust deed hij dat tweemaal Waarbij de ingestudeerde vrije trap op de rand van het strafschopgebied schitterend werd benut. DHS kan juist daarmee, en met de goed functionerende buitenspel val, een lastige tegenstander voor elke ploeg zijn. SVV kwam na rust wel even sterk terug hetgeen resulteerde m een treffer van Cor Huigen, Maar toen zegevierde de angst bij de Visser-formatie ■Terecht want nsdat Hoogmoed zich al eerder door Klingen had laten vervangen moest ook Wim dc Haan geblesseerd afhaken Waarna Piet Roozen zijn derde en DHS's vierde treffer kon scoren. Jos Zoetmulder maakte er nog wel 4—2 van maar nudai eerst Van der Vlist en later Huigen ook nog uitvielen was het helemaal gedaan met S W. Schiedam „We heb ben wat problemen op bestuurlijk niveau ge had maar die zijn nu voor een groot gedeel te opgelost". Het wa ren de woorden van PPSC-voorzïtter Leen Noordzij na afloop van de maandag ge houden buitengewone algemene ledenverga dering. Die bijeen werd geroepen omdat het bestuur van PPSC problemen had die uitgesproken moesten worden. „Wal de moeilijkheden waren zeg ik liever met", aldus de voorzitter. „Dit omdat we nu weer een basis hebben ge vonden om te praten Vanaf dit moment gaan we als vol wassen kei els proberen een oplossing te vinden. Tot die tijd zullen we niet naar bui ten treden Dal is een af spraak onderling. Waar we ons aan houden want wc hebben ai teveel gemerkt dat bepaalde interne zaken veel te snel naar builen zijn getieden Dat lost dacht ik mets op1' Waai na Noordzij vervolgt „Ik vind eigenlijk dat er onnodi ge tam-tam over woidt ge maakt. Als er nou een crisis zou zijn ontstaan en er hele maal met meer te praten viel was het anders geweest. Maar nu dat gelukkig met het geval is acht ik het hele maal met noodzakelijk dat alles maar aan de grote klok wordt gehangen. Daaidoor zouden we alleen maar nog meer problemen krijgen. En daar zijn we zeker niet mee gebaat." 9 Slobodan Dutina blijft in zijn hart toch een SW-er. De huidi ge trainer van het c-team van FC Vlaar- dingen kwam afgelo pen zondag kijken naar de wedstrijd SW-FC Groningen met op zijn revers een helgroen speldje van SW. 0 Overigens Heeft de oe fenmeester het mes gezet in zijn spelersgroep. Na dat tegen Helmond Sport een erg slechte wedstrijd werd gespeeld heeft hij diverse spelers uit de se» lectie gezet. De selectie van De Hol- landiaan heeft sinds kort een flink aantal spelers die in militaire dienst zitten. Vier spe lers zijn al „de bok" en daar komen nog een aan tal bij. Volgens de ver« eniging maken ze een goede kans door Jan Zwartkruis te worden geselecteerd voor het militaire elftal. 0 De spreuk van de week komt van DVQ: „Goodwill xs .et enige bezit dat Uw con currenten U niet kunnen ontfutselen." 0 De Weekbrief van Spirit heeft het niet makkelijk. Hoofdredacteur Sjors IV is al een aantal weken bezig een stencil-apparaat te vin den die het wel goed doet. Zelfs die in de Martinus- kerk, die gebruikt mocht worden als noodoplossing, voldeed niet Er waren daar problemen met het wisselen van de inkt. 0 Een goede verstandhouding is onmisbaar. Dat bewees Pollux, Want op het moment dat Evergreen zich genood zaakt zag de wedstrijd van jongens d-2 af te gelasten omdat de atletiekvereniging het veld in gebruik had kwam Pollux met een voor stel. De knaapjes konden een veld krijgen van de Vlaardingers waardoor ze toch hun wedstrijdje konden spelen. Zo hoort het. De junioren-commissie van SW heeft het niet gemak kelijk. Nu zijn er weer kna pen die na de training het leuk vinden de kleren van de medespelertjes te ver stoppen. De commissie waarschuwt de pestkoppen voor de laatste keer... 0 MSV71 heeft een nieuwe sponsor. Van SRV-man Van Velzen kreeg de selectie het afgelopen weekeinde trai ningspakken, tassen en handdoeken. Leve de man 0 Het jeugdbestun? van Sun light is op zoek naar een groot aantal mini-pupillen in de leeftijd van 6 tot 8 jaar. Belangstellenden kun nen contact opnemen met de heer Dijkshoorn, tel. 742184. De bowling-competitie voor bedrijven in Musis Sacrum in van start gegaan. Het als favoriet gestartte team van deze krant moest duidelijk wennen. De heren hadden een totaal van 1200 punten, de dames volgden op de voet met 1154 punten. 0 De rugby-vereniging The Hookers hebben hun eerste punt binnen. Tegen de Oos- terwijk Oysters werd met 22-0 de zege binnengehaald. Schiedam Het eerste ta- feltennisteam van SIS de Ooievaars is in een uit wedstrijd tegen Elan goed gestart met een 1—9 over winning. Alleen m de eer ste fase van de wedstrijd stuitten de Schiedammers op enig verweer. Deze ze ge kwam tot stand door hattricks van Ronald Oosthof en Ton van Balve ren, terwijl Koos van Es er twee winstpartijen aan toevoegde. Ook het dub belspel, Koos van Es en Ronald Öosthof eindigde in een overwinning. De 0—1 voürspiong werd be reikt door Koos van Es dooi beide partijen van Van dei Horst te winnen Runald Oost hof kwam aan l)2 door m du noodzakelijke derde game zijn tegenstander te verslaan Het enige tegen punt van Elan kwam tot stand door verlies van Koos van Es tegen Don kers. Schicdam/Vlaar- dingen Voor de KNVB-beker bij het zaterdagvoet bal is de loting voor de tweede ronde verricht. De ontmoetingen wor den op 8 oktober gespeeld. Moeilijk krijgen met name Vlaardïngen (tegen Spijkenisse), HBSS (tegen Vitesse Delft) en Excelsior M (tegen SHO) het. Zij ontmoeten alle drie eerste klassers. Zwaluwen ontmoet het sterk in de tweede klas uitko mende SSS. De loting voor de Waterwegclubs ziet er als volgt uit: Hoekse Boys—-'s- Gra vensan dse SV, HVO—Randstad Sport, Schoonhove- n—TSB, Spijkenis se—Vlaardïngen, HBSSVitesse Delft, Sunligt—Ex celsior P, SSS— Zwaluwen, Excel sior M—SHO en LRC PPSC

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4