SPORT 9 Scheidsrechter weet het ook niet meer „Wij hard? We spelen te lief' PIM VISSER: Theo Laseroms weerlegt: Bouw Broek polder kan beginnen Zwaluwen op weg naar de top Kansen voor Hollandiaan-dames Uitwedstrijd voor SZC SVV: negen vraagtekens Pictersen&Co. Rotterdam bv Polderman: nog niets bekend Mitrovic weer fit VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1.977 7 Schiedam Ook dit seizoen is de start van SVV in het zoveelste jaar betaald voetbal niet dende rend geweest. Goed, de formatie van Pim Visser lijkt beter voetbal te spelen dan vorig seizoen het geval was. Maar nu het evenwicht op komst leek te zijn, brak domme pech de verwachtingen af. Allereerst waren daar vijf schorsingen op een rij: Jan den Tuinder (geel), Rinus Steenbergen (geel), Ruud van Dijk (geel), John Corver (geel) en Wim de Haan (rood). Waar door Pim Visser moest blijven putten uit zijn reserves. PRATEN De gehele SW-defensie heeft dus een gele kaart ontvangen. Met uitzondering van doel man Bas van Noortwijk. Een hard spelend SVV dus? Verre van dat. Want Pim Visser lijkt onbesuisd voetbal te ha ten: „Ik wil niet dat mijn spelers spelen zoals bijvoor beeld Dick Beek dat doet. Wat hij allemaal doet is on voorstelbaar. Vooral dat pra ten van hem is ontzettend irritant. Maar hij doet dat niet alleen. En daar moeten we in het betaalde voetbal juist vanaf. Want dat is de oorzaak van het onbesuisde spel van tegenwoordig". „Natuurlijk houd ik pittig voet bal niet tegen", vervolgt de SW-oefenmeester, „dat heb ik zelf bij Sparta ook gedaan. Maar het moet wel normaal blijven. Ik zal het nooit van mijn spelers accepteren dat ze iemand min of meer naar 1t leven staan. Dan heb ik liever een ploeg die misschien wel wat minder punten haalt maar niet bekend staat als een bikkelharde formatie. Op deze manier heb je voor jezelf het idee dat je iets probeert te doen aan die hardheid." VOLGESTORT Pim Visser is de laatste die de scheidsrechters de schuld van alle problemen geeft, „Die mensen weten het ook alle maal niet meer", oordeelt hij, Schiedam De dames van SZC zullen het morgen avond in de tweede com petitiewedstrijd op moeten nemen, tegen de Lansingh- dames. Na een goed begin van de competitie is coach Piet Goederond dan. ook erg optimistisch, hij zegt hierover: „In de eerste wedstrijd werd er hard ge werkt en dat geeft goede moed voor de Toekomst. Want je moet niet vergeten dat we nu een klasse ho ger spelen dan vorig jaar". De wedstrijd 2al in Krim pen a/d IJssel gespeeld worden en om 18.55 begin nen. Schiedam Na de lichtwed- strijd tegen DHS hebben de zorgen voor Pim Visser zich weer uitgebreid. Aan de toch al aanzienlijke lijst gebles seerden. werden er nog een aantal toegevoegd. De „groep" bestaat uit: Rinus Steenbergen: speelt waar schijnlijk wel. Jan den Tuinder: is deze week naar de dokter geweest Uit slag niet bekend. Bas van Noortwijk: Voorzichtig begonnen met training. Heeft een lastige liesblessure. Fred Meerhof: heeft zijn knie laten onderzoeken, Speelt vrijwel zeker niet. Aad v.d. Vlist: Vrij ernstige scheenbeenblessure. Wim de Haan: heeft een knie blessure. Is naar de dokter geweest, Wim Mulder: speelt halve wed strijd in het C-elftal. Cor Huigen: heeft een boven beenblessure. Is een twijfelge val. Dick Hoogmoed: heeft een knie band verrekt. Is een twijfelge val. „ze worden bijna wekelijks volgestopt met allerlei nieu we regels. Nu ook weer. Mo gen ze na afloop niet te lang in de bestuurskamer of in het spelers-home blijven. Onzin. Doordat de spelers na afloop met de scheidsrechter praten krijg je veel meer begrip voor elkaar. Dat is vooral belang rijk voor die scheidsrechters die zelf nooit betaald voethal hebben gespeeld. Dan proe ven ze het sfeertje ook eens". Toch blijft het uitdelen van de beruchte kaarten onderwerp van de discussie. Pim Visser erover: „Dat er iets gedaan wordt vind ik uitstekend. Maar niet zoals het nu ge beurt. Dat een scheidsrechter zegt: „Degene die nu een over treding begaat krijgt een kaart", dat klopt niet, Ruud van Dijk werd er in de wed strijd tegen De Graafschap de dupe van. Hij maakte zijn eer ste overtreding en werd gelijk genoteerd. Waarna Pim vervolgt: „Kijk, overtredingen maken bij het voetbal is gewoon niet uit te sluiten. Dat doet iedereen. Maar ik vind wel dat een scheidsrechter meer moet let ten op iemand die het her haaldelijk doet. En geen voor beelden gaat stellen. Daarbij komt dat ze van mij strenger mogen zijn wat betreft het Alleen een echte Amerikaan biedt u zov eel auto voor uw geld. Meer dan 120grandioze automobielen van Buick,Chevrolet,Oldsmobiie, Pontiacen Cadillac staan rijklaar in onze showroom te Barendrecht. Kom kijken en proefrijden. Deze keer: Spotlight op de Chevrolet Concours. kompakt als een Europese auto en met het komfort van een Amerikaan. Met geruisloze motor, automatische versnellings bak en stuur-en rembekrachtiging. Vanaf f 21.826.- exkl. BTW Nieuwe Binnenweg 7l-77.telcloon kd2ll Show room Athte r/cctl ut 57, Ba ren d rccln.iele lbo n Dl BIK») 5115 e n 2107 (VLtkbtidcllcincitoordiunncl.) Pim Visserstrenger met rode kaart uitdelen... uitdelen van de rode kaart. teren ook. Op dit moment is Als een speler echt een grove het alleen maar in het voor overtreding begaat moet hij deel van de tegenstander van eruit Daar kan de tegenpartij de week daarop. Dat vind ik dan eventueel nog van profi- niet juist". Vlaardingen Nog steeds ver keert CW in onzekerheid over de terugkeer van spits Maarten Polderman. De door FC Vlaardingen gekochte spe ler wil zelf graag weer ama teur worden omdat het betaal de voetbal hem is tegengeval len. Laseroms: „Van ons mag hij weg. Alleen wel met die afspraak dat èn wij die drie duizend gulden terugkrijgen (CW is daartoe bereid) èn dat hij de komende drie jaar niet naar een betaalde club gaat." "Wat dat laatste betreft lijkt het vrijwel uitgesloten dat Polderman zich nogmaals in het avontuur stort. Theo Laseroms maant zijn ploeg tot kalmte. „We spelen te lief", meent hij Vlaardingen Theo Laseroms zal voor de wedstrijd tegen Veendam weer een beroep kunnen doen op Krsto Mitrovic. De Joegoslaaf raakte in de wedstrijd tegen SVV geblesseerd raaar heeft de training deze week weer hervat. Wel zegt Laseroms: „Het is nog helemaal niet zeker dat Mitro zal spelen. Ik vind dat Ted Hessling het op zijn plaats formidabel doet. En de spelers moeten eerst bewijzen dat ze beter zijn voordat ze een ander verdringen." Laseroms mist wel Dick Beek en Toon Eggers. Zij zullen zeer waarschijnlijk wel gesehorst worden. Het ligt voor de hand dat in dat geval Peter Eikelenboom en Paul Vork hun vervangers zullen zijn. Vlaardingen Dat FC Vlaardingen de „fair-play- cup" niet meer kan winnen staat buiten kijf. Dat de ploeg lijkt te grossieren in vooral gele kaarten is ook at duidelijk. Wat dat betreft houden de FC en SW elkaar goed in evenwicht. Een trieste zaak eigenlijk. Al wordt het steeds meer duidelijk dat de scheidsrechters in het betaalde voetbal de kaar ten niet al te consequent trekken. A3 mag dit uiteraard niet als excuus gelden voor SW en FC Vlaardingen. De ploeg van Theo Lase roms moest tot nu toe vijf gele en één rode kaart in casseren. De rode: voor Dick Beek, afgelopen za terdag in de wedstrijd te gen De Graafschap. „On voorstelbaar dat hij eruit gestuurd werd. Er kwam een hoge bal. Dick sprong er naar waarna een speler van De Graafschap tegen zijn elleboog sloeg. Goed, hij zal die beste gebruikt hebben maar dat doet ie reen in een kopduel. Komt die Severein naar hem toe en zegt: „Eruit! Die jongen is gewond." Dat slaat toch nergens op?" Kapot „Echt," vervolgt de oefenmees- ter, „er zijn scheidsrechters bij die in staat zijn een hele wedstrijd kapot te maken. Die Severein ook. Komt de bestuurskamer binnen; zo nerveus als dat hij lang is. En in het begin ging het uitste kend. Was het zondermeer een leuke wedstrijd. Maar binnen tien minuten was er niets meer van over." Ook doelman Toon Eggers werd het slachtoffer van de leiding, Laseroms legt uit: „Ze liepen. Eggers met twee man onder steboven. Maar Severein liet gewoon doorspelen. Dus Eg gers gaat kwaad naar hem toe. Hij heeft inderdaad wel wat tegen hem gezegd maar voor hetzelfde geld houdt die man er rekening mee dat Toon even geëmotioneerd was. Dat is logisch." Het kaarten-systeem staat al langer ter discussie. Lase roms: „Ze moeten hetzelfde systeem invoeren als in Bel gië. Daar gaat het met pun ten. Kom je in totaal aan zes punten dan word je automa tisch voor één wedstrijd ge schorst. Kijk, dan voorkom je alle problemen." Toch heeft juist FC Vlaardingen in de eerste divisie de naam vaak bikkelhard te spelen. Opvallende uitspraak van Theo Laseroms: „Man, we spelen nog te lief! Natuurlijk Zijn we wat agressiever gaan spelen. Dat moet je tegen woordig wel doen. Als SW dat ook zou doen stonden ze een stuk hoger. We zijn nu in het stadium dat we voor nie mand meer bang zijn. Toen de hier kwam gingen ze aan be kende tegenstanders bij wijze van spreken om de handteke ning vragen. Nu reageren ze heel anders." Terug naar de kaarten. De lijst van FC Vlaardingen ziet er als volgt uit Waarbij Theo Laseroms zijn visie geeft: Danny Molendijk („zeker niet terecht"), Cees Zwamborn („niet terecht"), Krsto Mitro vic {„terecht"), Toon Eggers („niet terecht") en Johnny Jansen („terecht"). Ook die rode kaart van Dick Beek vond de oefenmeester duide lijk overdreven. Vlaardingen Met een schot de polder in en een wat moei lijke slag met de hockeystick van wethouder Rien Boven berg kunnen de voetbalver eniging Vlaardingen en de hockeyvereniging Pollux op gelucht ademhalen. Niet om dat Bovenberg geen brokken gemaakt had maar omdat een zwaar bevochten ideaal wer kelijkheid lijkt te gaan wor den. De start van de bouw van een sportcomplex waar beide verenigingen de bewo ners van worden. Niet alleen Wethouder Boven berg kwam in actie. Want na dat hij de voetbal de wijde vlakte had ingeknald moest voorzitter Van der Berg het zelfde doen, De beide resulta ten werden gemarkeerd door paaltjes waartussen het bord „Hier komt Vlaardingen" kwam te hangen. Hetzelfde gebeurde bij de hockeyers waar voorzitter Petri de hoe- keyplaats bepaalde. De beide verenigingen kunnen waarschijnlijk in het seizoen '79-'80 beschikken over een schitterend sportcomplex. Vlaardingen wordt vier voet balvelden rijker terwijl Pollux kan beschikken over drie grasmatten. Daarnaast zal voor gezamenlijk gebruik ook een halfverhard veld worden aangelegd. Dat de hockeyvereniging naar de Broekpolder zou verhuizen was een duidelijke zaak. Al jarenlang speelt Pollux op velden die voor redelijk hoc key volkomen ongeschikt zijn. De voetbalclub Vlaardingen is ook al jarenlang bezig met het vinden van een nieuw com plex. De club werd te groot voor de twee beschikbare vel den. Maar niet alleen de beide ver enigingen hebben baat bij een snelle realisering van het complex. Want de voetbalver eniging Cion zal het veld van Vlaardingen overnemen ter wijl Oranje Nassau het Pol lux-complex als „home" zal krijgen. Schiedam/VIaarctingen Zwaluwen heeft zich de laatste wedstrij den in de zaterdag eerste klas een „ruimer-up" getoond. Nadat de formatie van Frans de Kruis wat zwak begon, lijken vooral de taktische 2etten van de gerespecteerde oefenmecster vruchten af te werpen- Zwaluwen speelt morgen tegen Noordwijk dat evenals de Vlaardingers onderweg is naar de top. Hetzelfde geldt voor PPSC dat in Heerjansdam ongetwijfeld een moeilijke tegenstander knjgt Op eigen veld moet Excelsior Maassluis in staat worden geacht ten koste van Oranje Wit te stijgen op de ranglijst Al lijkt de ploeg van Leen Admiraal te grossieren in gelijke spelen. Het gaat niet zo best met HVO. De mannen van Hariy Bouquet staan op een bescheiden plaats geklasseerd in de derde klas. Ook in de thuiswedstrijd tegen Voome zal herstel erg moeilijk worden. De gasten staan op een gedeelde tweede plaats en zullen er alles aan doen om geen terrein te verhezen. Zorgen zijn er ook voor Zoltan S2alay van HBSS. De oefenmeester ziet constant wedstrijden met minimaal verschil de mist in gaan. Toch zal de ploeg met wat meer zelfvertrouwen in staat moeten worden geacht tegenstander Groot Ammers het erg moeilijk te maken. Het eveneens nog puntloze MW27 moet het opnemen tegen sub-topper Stellendam. De Maaslanders zijn ook nog in het nadeel dat het een uitwedstrijd is. Schiedam/Vlaardingen In de veldhand- balcompetitie gaat het er in de regionale tweede klas A naar uitzien dat de dames van De Hollandiaan voor verrassingen 'gaan zorgen. Vorige week zette het koplo per Hercules, na een goede wedstrijd, op de eerste nederlaag. Dit kan een goede stimulans zijn voor de Vlaardingse dames nu zij In Gouda Vires et Celeritas partij moeten geven, In de tweede klas B maken de dames van DWS moeilijke tijden door. Het team heeft nog te weinig vertrouwen in eigen kunnen dat hen elke wedstrijd weer parten speelt, De komende wedstrijd met Jong Ade, die om drie uur op Thurlede wordt gespeeld, geeft niet veel hoop dat DWS eindelijk van de nul op de ranglijst af zal komen. In de afdellngs eerste klas dames liet UVG vorig weekeinde een lelijke steek vallen tegen ADO. Het ouSerechaate toen duide lijk de vechtlust van de Rotterdamsen wat hen twee punten kostte. Zondag ont vangt de ploeg van trainer Ruud Blerhoff het Rotterdamse De Meeuwen waarmee UVG ook terdege rekening moet houden. In de tweede klas A zijn de dames van HVK aan de kop van de ranglijst gekomen met zes punten uit drie wedstrijden. Voor HVK zal het geen al te grote problemen opleve ren nu zij bezoek krijgen van stadgenoot UVG 3 dat nog puntloos is. De dames van Wilton Feijenoord gaan in Hoogvliet bij EROS op bezoek. De Hoog- vlietse dames hebben een zwakke verde diging en daar moet Wilton met haar sterke schutters goed gebruik van kunnen maken. In de afdelings tweede klas B gaan de WIK dames nu fier aan de kop van de ranglijst met vier punten voorsprong op UVG 2 en Qliveo. Ongetwijfeld zal de ploeg van trai ner Julio Ramos deze voorsprong behou den nu WIK op het terrein aan de Hugo de Vriesstraat om half drie bezoek krijgt van het onderaan staande DES uit Pa- pendrecht, In Maassluis krijgen de Unitas dames be zoek van DWS 3. Unitas heeft het voor deel gewend te zijn aan het spelen op een verhard veld en dat zal wel de doorslag geven voor een klinkende Unitas over winning. Bij de heren in de regionale tweede klas is DWS ook nog steeds niet de ploeg met de eenheid van het vorig seizoen. Elke wed strijd weer speelt de ploeg van oefenmees ter Wim Schaap ver onder zijn kunnen, wat steeds weer verlies oplevert. In Thur lede komt Westlandia uit Naaldwijk op bezoek en zal DWS ongetwijfeld weinig kans geven om uit te breken. Westlandia voert samen met Actief de ranglijst aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 7