iPORT Hel is alleen maar een ervaring" Bowling top in Musis II iü ,@TiPS RICHARD SMITH IN DE EREKLASSE; DUS vlet langs FC Vlaardingeii 99 J zaal handbal Nederlaag dammers Er' Veimeker zegt „nee" tegen Hennes Sacrum BE rvr W di Be Amstelbron Prestatieloop WOENSDAG 5 OKTOBER 1977 Vlaardingen Even leek het er op dat Richard Smith zijn naam geen eer zou aan doen, Zijn optreden in de erekïassewedstrijd tafeltennis tussen De Ko renbeurs en Delta Lloyd was onberispelijk. Zij het dan, dat het Delta Lloyd-trio Smith, Allis en Sojinu veel te zwak voor de Schiedammers waren. Maar in de laatste partij maakte Smith zijn twijfelachtige bekendheid als „lastige jongen" toch nog waar. Hij was het niet eens met de scheidsrechter en begon de ballen oyer Hans van den Broek te gooien. Die deze ballorigheid meteen aangreep en Smith gena deloos van de tafel veegde, „Och ja", reageerde Smith geeft: „Eigenlijk is het een na afloop. „Die scheids- jaar. te vroeg gekomen. Pas rechter zat er naast. Daar over kan ik me dan opwin den". Om dat met provo caties te beantwoorden, past uiteraard niet, in geen enkele wedstrijd. Het gevolg was in ieder geval, dat de slaapverwekkende partij toch nog een enigs zins vlammend slot kreeg. Het was voor Richard Smith zijn derde wedstrijd in de ere klasse. De Vlaardinger werd na de leegloop bij de verzeke- rmgsformatie ingelijfd. Hij ging in de hoofdstad wonen, om van daaruit ook zijn stu die als fysiotherapeut te vol tooien. Smith (21) studeerde daarvoor in Utrecht, en loopt nu in Amsterdam stage. Wat heeft het voor zin om ere- klas te gaan spelen, met de vooruit vaststaande zekerheid daar weggeslagen te worden? Een vraag, waarop Richard Smith het volgende antwoord volgend jaar na mijn studie had ik verder willen gaan". Weggeslagen acht Smith zich nog geenszins, alhoewel zijn team louter alleen 9-1 en 10-0 nederlagen te slikken kreeg en nog zal krijgen, „Indivi dueel ben Lk nog niet wegge slagen, althans in de eerste twee wedstrijden Alles ging pas in de derde game verlo ren". Smith acht de forse nederlagen niet frustrerend. „We wisten van tevoren waar we aan be gonnen Ik heb de overstap naar Delta Lloyd alleen maar gedaan om ervaring op te doen. Meer niet. Door mijn studie tram ik nog met veel, daarom kan ik volgend jaar pas verder kijken". Richard Smith speelde vroeger achtereenvolgens bij NO AD en Steeds Hoger. Het afgelo pen jaar kwam hij uit voor Evro Salamanders. Als hij daar gebleven was, had hij meer geld kunnen verdienen dan nu bij Delta Lloyd. „Zo rond de vijfduizend gulden", aldus Smith „Met Wim Seho- nemeier en Cas van Koetsveld hadden we een sterk team kunnen zijn". Delta Lloyd heeft Smith finan cieel mets te bieden. „Dat we nog Delta Lloyd heten, komt omdat de vereniging nog ge sponsord wordt. Wij krijgen geen geld", aldus Smith. „Al leen de reiskosten en enkele toernooien in het buitenland worden betaald". Waarom dan toch de grote stap. Want Evro speelt immers slechts promotiehoofdklasse. En evenals Smith heeft ook Hans AIlis nooit hoger dan die klas gespeeld. Slechts Jol ly Sojinu kan bogen op een promotie ereklas ervaring „Natuurlijk is de stap te groot, vier klassen kunnen met in 2 1/2 maand overbrugd worden. Het is alleen maar voor de ervaring", verklaart Smith nogmaals Het geld bij Evro laten schieten? „Ja, toen Delta Lloyd mij benaderde, was de keus niet moeilijk. Noem het een tafeltennis-ideaal". Is Richard Smith zich goed be wust, dat de ereklas veel te hoog is, een klas lager acht hij voor het team in de huidige samenstelling haalbaar- „Ik ben wel zeker van promotie ereklasse. We zijn te vergelij ken met de eerste ervaring van Mid stars. Richard Smith (links) tegen Hans Lingsn. Schiedam Vanavond vanaf 19.00 uur kunnen be langstellenden de Nederlandse bowling-top in Schiedam zien spelen. Vanaf vandaag namelijk zullen de tien beste bowlers van ons land in Bowling Musis Sacrum gaan trainen. Dit gebeurt wekelijks van 19.00 tot 21.00 uur. Een en ander is ontstaan doordat directeur Frans van Rijsbergen goede contacten heeft met één van de geselec teerde spelers. Hij is ook de man die staat afgebeeld op het em bleem van de nieuwe bowling in Schiedam. Peter Lefëber heeft er met de directeur dan ook voor gezorgd dat de Schiedamse bevol- Schiedam De indeling voor de zaalhandbal- competitie van de lan delijke klassen is be kend. Van de Water wegteams komen in deze competitie uit de dames- en herenpïoe- gen van de verenigin gen DWS, UVG en De Hollandiaan. De inde ling is: Tweede Divisie C heren; Actief (Rotterdam), Don gen (Dongen), DWS (Schiedam), EMM (Mid delburg), Fortuna (Ber gen op Zoom), Groene Ster (Zevenbergen), Kwiek Sport (Den Haag), Olympus (Vlissingen), Snelwiek (Rotterdam), Volharding (Goes). Derde divisie G heren; Ato- maum (Rotterdam), Duy- venstein/Hermes (Den Haag), Gewa Ancora 2 (Rotterdam), De Holland iaan (Vlaardingen), De Meeuwen (Rotterdam), RODA'71 (Rotterdam), SOS (Den Haag), UVG (Schiedam), Vires et Cele- ritas (Gouda), Westlandia (Naaldwijk). Derde divisie G dames; DWS (Schiedam), Ge- wa/Ancora 2 (Rotter dam), De Hollandiaan (Vlaardingen), MVS (Stompwijk), Jong Ade (Oud Ade), Northa (Noordwijkerhout), UVG (Schiedam), VELO (Wate ringen), Van der Voort/- Qumtus 2 (KwmtsheuJ), Westlandia (Naaldwijk). king wekelijks kan zien hoe bowling nou echt moet. Op de baan verschijnen naast Peter Lefèber een groot aantal prominenten. Zo zal de kampioen van Nederland, Lïem, zijn kunnen tonen, spelen ook twee finalisten van het grote AMF World Cup toernooi mee en zijn er een aantal bij die meerde re malen Europese toer nooien winnend hebben afgesloten. „Iedereen die geïnteresseerd is mag komen kijken", zegt Van Rijsbergen. „Tenslotte is het wel eens leuk om te zien hoe het echt moet. De groep neemt overigens maar twee banen in beslag. Toch voor mij een klem succesje dat ze komen. Want ze hebben per traditie altijd in Scheveningen gespeeld. Ik denk dat de com puters een woordje meespre ken. Ze hoeven m elk geval met meer te tellen". Nieuw in het bowlingcentrum wordt ook de zogenaamde Pro-Shop. Een winkel waarin vrijwel alle bowling-artikelen te verkrijgen zijn. Waarbij ook iemand aanwezig zal zijn die zelf het boren van de ga ten in de aangeschafte ballen zal verzorgen. Bowling Musis Sacrum heeft het alleenrecht op de verkoop van Bruns- wick-artïkelen verkregen. Schiedam Ondanks het feit dat de Schiedamse Damclub een uitstekende taktiek had uitgestippeld werd toch met 11—9 van Rijnsburg verloren. En dat terwijl de drie troeven van de gastheren door Wim Vrijland, Piet Bastiaanse en Peter Lansbergen werden be dwongen en Nico Knoops en Tiny Mous tot winst kwamen. De uitslagen: Huisman—Vrij land 1—1, Slingerland—Bas tiaanse I1, Cederhout- Lansbergen 1—1, Zwaan Knoops 0—2, Kromhout Mous 0—2, Schijff—Van Etjk 1—1, Van den Bosch-Iajklema 1—1, Van Zuvlen—Van Schaik 2—0, Van Egmond- Heusdens 2—0, Kooloos—L Vnjland 2—0. Het derde team van Damclub Schiedam ver loor met 164 van KDV o Jan Rijke....voor!opig trainer?.... Schiedam Hermes heeft in eiftalleider Jan Bijke voorlopig een opvolger voor Jan Kooiman gevon den. Rijke, die al jaren lang leider is van het eer ste elftal, zal de training overnemen tot Hermes een nieuwe oefenmeester heeft gevonden. Inmiddels heeft het bestuur een aantal kandidaten. Eén viel er al af. Hans Venneker, nu trainer bij Nïeuwenhoom, werd bena derd maar heeft te kennen gegeven dat hij geen tijd heeft. Secretaris Lubeek: „Hij heeft het te druk met zijn zaak. Daarbij komt dat we hebben gehoord dat hij zelf ook weer speelt. Dus dat gaat helaas niet door. Overigens is het nog lang niet zeker dat Jan Rijke de training over neemt. Zoals het er nu naar uitziet zal de heer Kooiman nog even de training op zich nemen. Want we hopen toch wel deze week een nieuwe trainer aan te trekken. In elk geval tot een redelijke oplos sing te komen. Want het is en blijft een hele nare kwestie". Schiedam Nadat vorige week SW a! met een ruime nederlaag naar huis werd gestuurd heeft DHS ook de jeugd van FO Vlaardingen geen kans gegeven op de Groenoord-bokaaL De ploeg van Slobodan Dutina moest met 3—0 een nederlaag slikken. In een wedstrijd overigens die het aankij ken zeker waard was en waar bijzonder sportief gespeeld werd. DHS nam voor rust al een 1—0 voorsprong toen Martin Oortmers- sen doelman Vorbach kansloos liet. Geleide lijk aan werd een offen sief opgebouwd waar de Vlaardingers nauwe lijks tegen waren opge wassen. Dat er voor rust niet meer doelpun ten vielen was dan ook vooral te wijten aan het slordig omspringen met de kansen van DHS-zij- de. Na rust was het andermaal Oortmerssen die scoorde. En nadat Paul Nijs zowel de lat als de paal had ge raakt viel halverwege de tweede helft nog een der de treffer. Een andermaal slim genomen vrije trap van Paul Nijs belandde achter de muur bij de op komende Piet Roozen die niet faalde: 3—0. In de nederlaagserie om de Groenoord-bokaal, waar bij de opbrengst bestemd is voor de lichtinstallatie, staat het C-elftal van Feyenoord bovenaan. De Kiripbewoners dienden DHS in de allereerste wedstrijd een 31 neder laag toe. Slechts Spijke- nisse heeft volgende week de kans om de Rotterdam mers voorbij te gaan. Al lijkt die kans met een zo goed spelende DHS wel bijzonder klein.. Voiley'68 is in onderhan deling geweest met een Vlaardings bedrijf over eventuele sponsoring. De onderhandelingen rijn ech ter afgebroken omdat het betreffende bedrijf slechts over wilde gaan tot het uit delen van trainingspakken en tassen. Volley-voorzitter Frank Davis: „Wij blijven zoeken naar een sponsor. We hebben grote behoefte aan financiële steun. Lukt het niet iemand te vinden dan zullen we waarschijn lijk trainings zalen moeten afstoten." In tegenstelling tot ande re berichten heeft Voiley'68 geen ledenstop. Er kunnen zich nog steeds nieuwe vol leyballers opgeven bij de Vlaardïngse vereniging. En wel bij mevrouw Broere- Van Beek, Esdoomdreef 107, Vlaardingen. Telefoon: 740985. Komende zaterdag houdt SW haar traditio nele mosselavond. De op te eten dieren zijn gratis verkrijgbaar. Tevens kun nen de leden dansen op de muziek van „De Joema's" en is er een tombola. De avond begint om 20,00 uur op sportpark Har ga en eindigt als iedereen geen mossel meer kan zien. Zowel de heren als de dames van deze redactie gaan langzaam maar zeker hun favorieten-roi_ waar maken in de bowlingcom petitie van Musis Sacrum. De dames kwamen op een totaal van 1318 punten, de heren op 1385. Voor de laatste groep bleek baan 6 een handicap omdat de strikes minder snel vielen... Overigens was een beeldschone dame tops- coorster. Zij wist maar liefst een totaal van 211 te halen. Ze maakte deel uit van het team van Musis Sacrum. Q Een opmerking voor die gene die bardienst heeft bij de hockeyvereniging Pol lux.' ham voor tosti's moe ten worden gesneden vanaf de vierkante schouderham. Ham voor broodjes echter te beleggen met voorgesne den achterham. De watersportvereniging De Bommeer maakt be kend dat de hellingperiode op zaterdag 22 oktober aanvangt. Op de voor de leden gebruikelijke wijze horen zij dan wanneer de *3* schuit uit het water ge haald zal worden. Excelsior M vindt het bemoedigend dat de zes clubs waartegen tot nu toe is gespeeld de ploeg van Leen Admiraal nog geen nederlaag toe hebben kun nen brengen. „Des te beter kunnen wij onze eigen krachtspositie bepalen," al dus het clubblad. Men ver geet er wel bij te zeggen dat alle wedstrijden m een gelijkspel eindigden. Dus Excelsior heeft ook nog geen enkele tegenstander kunnen verslaag.. De Schiedamse Scheids rechters vereniging heeft een uitgebreid programma samengesteld voor de maand oktober. Op de lijst staat: 6/10: Diskussie- avond, 13/10: Spelregels onder leiding van Harry Lakwijk, 20/10: Bingo on der leiding van Leen Sehotting, 27 oktober: Spreker: dokter Abarbanel van Feyenoord. Waar schijnlijk zal ook manager Guus Brox met hem mee komen. Veeleisend zijn tegen woordig ook al de trainers bij het handbal. Zo zelfs dat die van DWS, Wun Schaap, zijn vrouw Loes opdracht gaf om de wed strijd tegen Westlandia op video op te nemen. De foto toont aan dat Loes het pro fessioneel deed... Uit het clubblad van de tafeltennisvereniging Ta pijthal Perfekt: „Diegenen die het gepresteerd heeft om de tafeltenniskist open te breken wordt langs deze v/eg hartelijk bedankt. Voor het gemak kan ik U mededelen dat de sleutel altijd aan de bar te verkrij gen is". De laar be- 2 Schïedam/Vlaardin- gen Nu de maand oktober de eerste competitie wedstrijden heeft verwerkt start ook de nieuwe actie. Dat het pas deze maand van start gaat komt omdat diverse takken van sport pas nu aan de competitie zijn be gonnen. En ook om dat vooral bij de voetbalclubs pas nu redelijk valt te bepalen wat een goede prestatie is. De actie is bekend. Aan het eind van iedere maand komen de win naar van de voetbal clubs en de winnaar van de overige spor ten tegen elkaar uit in het Bowling centrum Musis Sacrum. De vereniging die da het hoogst totaal haalt krijgt een diner aangeboden in De Amstelbron. Tevens stelt het Rotterdamsch Nieuwsblad een maandprijs beschik baar. Bij de voetbalclubs staat DHS als hoogste geklas seerd. De mannen van trainer Rob Jacobs speel den een dusdanig goede wedstrijd dat een ruime 3-0 zege het resultaat was Echter, ook VFC komt in aanmerking voor een hoge klassering. Do Vlaardingers wonnen ook dit weekeinde. Voor Ex celsior M en KVO ook een klem aantal punten omdat zij meer hadden verdiend gezien het ver toonde spel dan respec tievelijk een gelijkspel en een nederlaag. Bij de overige sporten sprong i Ptuurlijk de prestatie v.in de DWS-he- ren eruit. De formatie van trainer Schaap had nog geen overwinning be haald maar deed dat dit weekeinde tegen de kop loper Goede tweede zijn de watei polo-dames van SZC die ongeslagen wis ten te blijven. DHS VFC Satelliet RKWIK MarLinit Groenoord Fortuna PPSC Excelsior M HVO 10 pnt 9 pnt 8 pnt 7 pnt 6 pnt 5 pnt 4 pnt 3 pnt 2 pnt 1 pnt DWS—heren 10 pnt. SZC-dames 9 pnt. Radio Molenaar 8 pnt. Pollux-heren 7 pnt. CKC Maassluis 6 pnL Juventusheren 5 pnt MVC—dames 4 pnt. De Korenbeurs 3 pnt. SSC Harga 2 pnt. Passage-heren 1 pnt. fiiiiiiiiiiiiiiüdiiiiuiiiiiniiiuiHiiiiitiiiiiuiiinniii Den Haag De gezamenlijke Haagse atletiekverenigingen V LTC en OJympia '48 wer ken zondag de derde presta- üeloop van dit seizoen af. De start en finish is gelegen aan de Laan van Poot. De afstan den: 11/2,3,6 en 10 kilometer. De 11/2 kilometer gaat om 12.00 uur van start, de overige afstanden worden om 12.30 uur weggeschoten. De in schrijfgelden bedragen: 11/2 km: ƒ2,50, 3 en 6 km: ƒ3,00 en 10 km: ƒ3,50. Iedereen die deze prestatieloop volbrengt ontvangt een medaille. iiiiiiiiiiniHtiiiiiEKttHiifimfiiiiijiifminimiiiimi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5