SF© ff? 'Ik ben geea geldwolf Zelfstandigheid óók meer werk" Zwaar programma voor De Korenbeurs GEVULDE KOEK" JAN KOOIMAN: Uitduels voor volleybalclubs Begrip Weer derby in hockey Optimisme bij SZC Tafeltennis. Bart even anders. School - korfbal in Vlaardingen Nii wel. Duivennieuws -~r OKTOBER 1977 VD/SC/WW5 Schiedam—„Voor de spelers is het erg moei lijk. Eerst worden ze lékker gemaakt met een taart, als Maaskant Dan blijkt dat ze het met een halve taart als Stehouwer moeten doen. En tenslotte mer ken ze, dat de gevulde koek Jan Kooiman ook niet te eten is." Met de ze woorden schetst Jan Kooiman de problema tiek bij Hermes DVS op een kernachtige wijze. Nadat eerst Maaskant een beter contract kon krijgen bij Go Ahead en Stehouwer voor zijn werk haar de olielan den moest, heeft nu Jan Kooiman afgezien van het verder trainen van de He» mes-hoofdmacht, omdat hij niet tot een financieel akkoord kon komen met het bestuur. Jan Kooiman is echter be- vreesd, dat hij nu bij het pu bliek overkomt als een geld- wolf, hetgeen Hij met alle wil recht probeert te tettert. Hij: „Het komti bij de mensen over, dat ik Hennes DVS „overvraag''. Dat ik misbruik maakt van mijn machtsposi tie. Maar die mensen zien maar één kant van de zaak. Ik had een contract als jeugd trainer, waar ik volledig ge lukkig mee was. Ik ambieerde het jeugdwerk al een hele tijd." toch te veel verwaarloosd in het Nederlandse voetbal. Her tnes DVS maakt hierop een positieve uitzondering." Hij dwaalt even af nu we op zijn stokpaardje „de jeugd" te rechtgekomen rijn: „Er moet meer in de basis geïnvesteerd worden. We moeten af van het feit, dat de jeugd afgescheept wordt met goedwillende va ders, met alle respect voor die mensen, en met afgetrapte ballen. De mensen denken he laas, dat je niet goed snik bent, als je beweert dat het geld er van onderen in gestopt moet worden." Bij de bespreking van het be stuur over de aanstelling van Jan Kooiman werden destijds geen financiële afspraken ge maakt Jan Kooiman: „We hebben toen beiden het idee gehad, dat dat geen proble men zou geven. We hebben er dus te licht over gedacht. Als ik echt op de centen had geze ten, dan had ik vooraf mijn voorwaarden wel gesteld- We hebben dat toen ook niet ge daan omdat er urgenter zaken waren." o Ontspannen in de dug-out: Jan Kooiman. Hij gaat weer terug naar de jeugd van Heimes DVS Waarna hij verder gaat „zijn" kant van de zaak te belichten: „Dan vluchten er twee trai ners. Hermes komt dan aan mij vragen of ik mijn contract in wil leveren. Ik moet dan offers leveren. Ik was immers eindelijk jeugd-trainer. Als ik dat op moet offeren, waarbij komt dat ik toch steeds als gevulde koek beschouwd zou worden met het risico, dat er over een paar maanden ineens weer een trainer van „niveau" op de stoep zou staan, dan begrijp je wel dat ik hel heel wat minder naar mijn zin zou hebben. Ik wilde dit alleen aanvaarden als er een vergoeding tegenover ge staan had, die mij dit alles zou doen vergeten." Hij heeft nog meer motieven tegen het geldwolf-imago": „Als ik een geldwolf was, was ik natuurlijk nooit naar de jeugd teruggegaan. Ik ga er een behoorlijke portie op ach teruit Maar dat geeft niets. Ik kan nu met veel plezier en gerust aan het werk gaan. Trouwens, de basis wordt Waarna hij vervolgt „We heb ben er nu over gepraat zonder enige stemverheffing en met wederzijds begrip. Als dat niet het geval zou rijn, dan zouden ze me nu ook niet bij de jeugd dulden. Ik heb ook volledig begrip voor het ge zichtspunt van het bestuur. Het is immers hun geld en zij moeten het uitgeven. Als ik niet in de begroting pas, dan houdt alles op." Jan Kooiman vindt ook, dat hij Jan Kooiman: „We heb ben er te licht over ge dacht" m het algemeen ondergewaar deerd wordt, of misschien be ter, dat de „toptramers" over- gewaar wordea Hij: „Ik zelf ben ervan overtuigd, dat ik niet minder ben dan Bob Maaskant Die jongen wordt gewoon groot geschreven. Neem een Boskov. Wat pres teert die nou bij Feyenoord? Het is naar mijn idee moeilij ker een club als Hennes DVS te trainen dan Feyenoord. Het probleem ligt echt bij mijn collega's. Ze tekenen een con tract, maar gaan weer weg als ze ergens anders wat meer kunnen verdienen. Dat vind ik beneden alle peil." Jan Kooiman ziet tot slot nog een voordeel aan zijn tijdelijk optreden als trainer van het eerste: „Voor die jochies is het wel een belevenis. Ze heb ben me zien trainen met het eerste, voor hen de grote jon gens. Voor de jeugd ben ik nu misschien een taart in plaats van een gevulde koek Schiedam/Ylaa*.'ringen Ook voor het bomend weekeinde staan weer een aantal belang- rijke hockeywedstrijden op programma. Vooral de dames-derby tussen Pollux en Spvit zal zonder twijfel de raandacht trekken. Beide ploe gen spelen met wisselend suc ces waardoor juist nu alle ingrediënten aanwezig zijn voor een aantrekkelijke wed strijd. De ontmoeting begint in VI aar ding en om 12.00 uur. Voor de heren van Pollux, die zo opvallend sterk spelen de laatste wekèn, staat voor de tweede keer een uitwedstrijd gepland. Dit keer gaan de Vlaardingers naar VCL. Ook Spirit speelt uit. De heren van coach De Bruyn reizen naar Alkmaar om daar de ploeg van die naam te bestrijden. De heren van Evergreen hebben maar een korte reis voor de boeg. Zij gaan naar Ommoord om te proberen de reeks rede lijke successen voort te zetten. Evenals Asvion dat het waar schijnlijk zonder Ronald Ja cobs moet doen. De schutter kreeg vorige week de rode kaart hetgeen zeker een schorsing op zal leveren. Waardoor hij in elk geval de thuiswedstrijd tegen Warande vanaf de zijlijn zal moeten volgen. De Asvjon-dames krijgen het in Rotterdam zonder twijfel erg moeilijk tegen Leonidas. De tegenstandsters zijn na een wat zwakke start sterk aan het terugkomen hetgeen Spi rit heeft ervaren. De dames van Evergreen gaan proberen op eigen veld het nog jonge Spijkenisse een halt toe te roepen. Hoek van Holland! Het enige dat de kersverse HSV-voorzitter Rien Zegers een beetje dwars zit is het feit dat hij nu „zijn afdeling zwemmen moet laten schieten. Diezelfde afdeling zwemmen bracht Zegers namelijk in 1963 bij HSV, kort nadat hij in Hoek van Holland was komen wonen. „Ik ben van huis uit een Zwemmer", zegt hij, „en toen we naar de Hoek verhuisden, heb ik me al snel aangemeld bij de zwemafdeling van HSV, die toen nog maar erg klein was. En die nu is uitgegroeid tot één van de belangrijkste van de HSV-afdelingen. Naast zwemmen heeft de Hoekse Sport Vereniging 1946 zoals de naam voluit luidt, namelijk ook nog af delingen voor wandelen, gymnastiek, korfbal, tafel tennis, badminton en vol leybal. Alle bloeiende on derdelen van de multi- sportvereni gingen, die echter het algemeen voor zitterschap bepaald niet eenvoudig maken. Weliswaar hebben de afde ling eigen besturen, die al lemaal een afgevaardigde hebben in het hoofdbe stuur, het werk van het dagelijks bestuur blijft veelomvattend en erg in tensief. „Neem alleen de baan van pen ningmeester", zo stelt Zegers, die deze „job" elf jaar lang heeft vervuld om hem nu te ruilen voor de voorzittersha mer. „Dat begon elf jaar gele den met een kasboekje en een geldkistje, maar het is inmid dels wel uitgegroeid tot een administratief bedrijf van de eerste orde. Want met zo'n duizend leden moet je de za ken goed bijhouden. Daarom heb ik, toen men mij vroeg voorzitter te worden, als eer ste eis gesteld dat er een uit stekende man als penning- meesier moest worden gevon den, bij voorkeur een boek houder". Aan die eis is inmiddels volledig voldaan nu de algemene ie- denvergadering Han de Ko ning aanwees als beheerder van de financiën. Die algeme ne ledenvergadering deed trouwens meer. De gang van zaken bij HSV in bestuurlijk opzicht had de laatste jaren een stroef verloop. Zegers (49) maakt daar trouwens geen ge heim van. „Het werk is ontzettend zwaar en het komt altijd weer neer op de schouders van een be perkt aantal mensen. Toch heb ik met plezier ja gezegd toen mij werd gevraagd om kandidaat te zijn voor het voorzitterschap, omdat ik ent housiast ben voor deze vereni ging. Laten we zeggen dat we een voorzitter hadden die za ken was (Eef Dekker, red.) en dat we er nu één hebben die sportman is. Dat kan wezen lijk verschil uitmaken in de benadering". Mede daarom werd tijdens de jaarvergadering besloten een commissie in het leven te roe- pen die moet gaan bekijken in welke vorm men kan komen tot decentralisatie. Andere vorm Zegers: „We gaan ervan uit dat alle afdelingen rich onder de HSV-vlag willen blijven scharen. Maar er is vanuit een aantal afdelingen een streven naar een grotere zelf standigheid. Wij rijn wel be reid aan dat streven tegemoet te komen. De vraag is alleen in welke vorm dat mogelijk is, omdat dit per afdeling verschillend kan liggen. Bo vendien moeten we eventuele verandering toetsen aan de reglementen van de diverse sportbonden waarbij we zijn aangesloten, terwijl mogelijk onze eigenstatulen dienen te worden aangepast. In elk ge val moet die decentralisatie leiden tot een grotere sprei ding van werkzaamheden". De nieuwe HSV-voorzitter is vooral op dat laatste punt erg gedecideerd. Wanneer men meer zelfstandigheid wil, dan o Rien Zegers ...sterke afdelingen... dient men ook de konsekwen- ties te aanvaarden. En één van die konsekwenties is dat men per afdeling dan ook meer werk moet gaan doen. „We komen dan tot een brede re bestuurslaag met een grote re spreiding en een direkter bereik van de leden. Waarmee ik overigens zeker niet wil stellen dat de afdelingen nu te weinig werk doen", zo stelt Zegers haastig, „alleen kan het dan op een effectievere manier gebeuren". Vingerwijzing Over de verdere taak van de commissie wil hij zich in dit stadium niet uitlaten- „Elke afdeling levert een commis sielid en de ruime taak is om te onderzoeken welke moge lijkheden en welke wensen er leven bij de afdelingen. Daar voor is een jaar uitgetrokken en elke uitspraak die nu vooraf gedaan wordt kan be schouwd worden als een vin gerwijzing. En dat is precies wat we niet willen. Wat Zegers wél wil, wordt in de loop van het gesprek in elk geval wel duidelijk. Hij wü een gezond HSV met sterke afdelingen, die webswaar een grotere zelfstandigheid zullen gaan kennen, maar die de groenwitte banier zullen blij ven voeren. „Dat is trouwens ook in het belang van de leden zelf', zegt hij tenslotte. „Er zijn zoveel gezamenlijke belangen die be ter centraal door het hoofdbe stuur geregeld kunnen wor den. Neem alleen maar de onderhandelingen met de ge meente of het huren van de sportzaal van ,J)e Hoekstee". Daar sta je als vereniging met duizend leden natuurlijk wel even sterker dan als afdeling met enige tientallen of zelfs met emge honderden leden". Schiedam In de volley- baleompetitie ook deze week weer een vrijwel volledig programma. Toch valt er dichtbij huls niet van topvolleybal te genieten, omdat alle stan daardteams dit keer een uitbeurt vervullen. Alleen de dames van Volley'68 moesten aanvankelijk thuis spelen, maar omdat tegenstandster Tenaco zich uit de competitie te rugtrok, zijn de Vlaar dingse dames vrij. Het damesteam van het Maas- sluise MVC gaat voor haar eerste uitwedstrijd naar Ut recht, om in sporthal „Hoog Catharijne" tegen Bruinsma SC aan te treden. Bruinsma won de eerste wedstrijd van Cito met 1—3, terwijl MVC vorige week thuis met 2—3 van Vleuten verloor. De com petitie is nog te jong om aan de hand van deze uitslagen nu al een voorspelling te doen. Toch moet MVC opnieuw met een kleine nederlaag rekening houden. Ook het damesteam van Passa ge VCJ moet voor haar uit beurt een flinke reis maken. In Woerden treden de Schie- damsen zaterdagmiddag om twee uur aan tegen Thomax. Thoroax boekte tegen AV 40 een 3—2 overwinning, terwijl Passage thuis met 3—0 van Gemini K verloor. Ook hier geldt dat een voorspelling bijna niet te geven is, alhoe wel een kleine nederlaag op nieuw in de lijn der verwach tingen ligt Ook de dames van Shell moeten zaterdag een fors eind buiten Vlaardingen spelen. In Mid- delhamis is Intermezzo II de tegenstandster. Na de over winning op MVC II, heeft Shell opnieuw een kleine kans om de punten mee naar huis te nemen. Het herenteam van Volley'68 heeft ook al een uitbeurt. De Vlaardingers gaan zaterdag wat ongerust naar Sliedrecht, om daar in sportzaat „De Valk" tegen Sliedreebt Sport aan te treden. Ongerust om dat Volley een oefenwed strijd van deze tegenstander kansloos met 4—0 verloor. Weet Volley deze moeilijke klip te omzeilen, dan gaat het nu al meetellen voor de bo venste plaatsen. 'Het herenteam van Passage VCJ speelt zaterdag om drie uur m sporthal „Kralingen" in Rotterdam tegen Libanon II. Libanon is van oudsher een moeilijke tegenstander voor Passage. Vooral de routine van Libanon is een sterk wa pen. Draait de aanval van de Schiedammers goed, dan rit er zeker opnieuw een over winning in. Schiedam In de derde compe titiewedstrijd van dit seizoen zulien de SZC-dames uitko men tegen de ploeg van Rot terdam. De wedstrijd, die za terdagavond in zwembad Rot terdam West gespeeld zal wor den begint om 21.15. Gezien de twee vorige resultaten kun nen de Schiedamse dames ze ker met enig optimisme aan de strijd beginnen. Piet Goe derend zegt hierover: „Wij hebben een goede start gehad en ik hoop dat wij deze lijn voort kunnen zetten. Wij moe ten onze tegenstanders na tuurlijk niet gaan onderschat ten, want wij spelen wel een klasse hoger dan vorig jaar". Schiedam In de ere klasse wacht het Schiedamse De Ko renbeurs een uiterma te zwaar programma. Zaterdag wordt in* Amsterdam aangetre den tegen veelvuldig landskampioen Tem po Team. Zondag volgt dan in de Koop mansbeurs de inhaal wedstrijd tegen Mid- stars. Door het vaststellen van de inhaalwedstrijd, kunnen de Schiedammers nu een geheel weekend écht ta feltennissen. Want de wedstrijden tegen De Ve- luwe, Delta Lloyd en Phoenix kunnen niet voor vol worden aange zien. Nu er wel tegen stand van belang zal ko men, moet dat uitgere kend twee keer binnen 24 uur. Zaterdagmiddag speelt De Ko renbeurs in Amsterdam, waar Bert van der Helm de nieuwe kopman is. Aan zijn rijde staan Schiedammer Ni co van Slobbe en Rexxé Hij- ne. Was er in de vorige wed strijden voor De Korenbeurs geen tegenstand, tegen Tem po Team zal de tegenstand te groot rijn. Maar er kan in ieder geval getafeltennist worden. Dat kan zondag eveneens, ais er om twee uur in eigen omgeving tegen Midstars wordt begonnen. Een wed strijd met als inzet de twee de plaats. Het is wel de vraag, in hoeverre Hans Lin- gen, Hans van den Broek en Bert van den Ham de wed strijd van zaterdag nog in de benen hebben. Want Jan en Anne "Vlieg en Ton Pitstra zuilen zich ongetwijfeld niet zomaar gewonnen ge»en. Daarom kan er zondagmid dag veel spanning in de beurs worden verwacht. Voor NO AD zijn de twee ko mende wedstrijden van be lang voor het' behoud van het promotie ereklasser- schap. De Schiedammers vormen samen met Interlan- ce en NMB/VDO de zwakke groep in deze klasse waar Ravesteijn, Scylla en JCV de dienst bovenaan uitmaken. Er degraderen hier twee teams, dus winst op Inter- lance en NMB is de bood schap. ïnterlance is de eer ste tegenstander, in een wed strijd die zaterdagavond om zes uur in de Koopmans beurs begint NO AD, en dan met name Dick de Vaal en Peter van der Wijk, zullen zich ongetwijfeld bewust zijn dat er nu wel inzet no dig is. René van Dijk toonde zich wat dat betreft ook tij dens de grote nederlagen {3 x 8—2) mentaal wel sterk. Kadio Molenaar gaat naar Lei den, om het op te nemen tegen Docos. Op het oog een niet al te sterke tegenstan der. Als de Vlaardingers de wedstrijd niet te licht opvat ten (zoals tegen Steeds Voor waarts) kan de toppositie be houden blijven. Bowling Maassluis TOG speelt opnieuw thuis. Na de forse nederlaag tegen Avanti is wel duidelijk, dat BM TOG weer met een plaats in het midden genoegen zal moeten nemen. De competitie is ech ter nog lang, dus er is nog alles mogelijk. Dan moet er zaterdag (aanvang twee uur in de Margriet-gymzaal) wel gewonnen worden van Mid delburg Z. 2. Schiedam Even was Bart Kreft anders dan iedere rechtgeaarde SW-sup- porter hem kent. Keurig in het grijs gestoken opende hij zijn tweede sportzaak. Nu op de Hoogstraat in Schiedam waar de middenvelder van SW vanaf vandaag rijn klanten zal kunnen ontvangen. De sympa thieke voetballer kreeg op de openmgsreceptie bezoek van ondermeer het grootste gedeelte van de selecüe van de eerste- divisieclub. Spitsspeler Cor Peitsman was de eer ste klant. Hij kocht een voetbaltas voor zijn klei ne neefje. Op de foto Bart Kreft voor zijn nieu we zaak. Vlaardingen Voor de zevende achtereenvolgende keer orga niseert de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie tij dens de herfstvakantie een mikro-korfbaltoemooi voor scholieren. Het toernooi staat open voor leerlingen van de hoogste klassen van het basis onderwijs. Gedurende twee dagen zullen de Vlaardingse scholen wedstrijden spelen. Er wordt op maandag 17 en dinsdag 18 oktober gespeeld. Zoals bekend bestaat een mi- kroteam uit vier jongens en vier meisjes. De wedstrijden worden in de Vlaardingse sporthal gehouden. Schiedam De twaalf ver enigingen uit Schiedam, die na loting twee games zouden bowlen bij de opening van Bowling Musis Sacrum, gaan dat op woensdag 19 oktober doen. Omdat bij de ope ning nogal wat banen ge breken vertoonden kon de „wedstrijd" niet wor den voortgezet. Vandaar dat de clubs alsnog van 20.00 uur tot 21.00 uur kunnen gaan proberen de verenïgingsprijs in de wacht te slepen. De twaalf clubs zijn: ODI, Harga, Succes, SZC, Los Bigotos, Game, Schie dam, DHS, De Ooievaars, SVV, Bridgeclub Schie dam en BFC. Hoek van Holland De post- duivenhouders vereniging De Zwaluw loste de duiven te Saint Ghislain in Belgie en dat betekende tevens de laat ste vlucht van dit seizoen. Honderd duiven werden om kwart over acht losgelaten voor een vlucht over 175 kilo meter. De prijswinnaars arri veerden om 10,37.04 uur. De uitslag was: H. Krijger l, 10, 18. Van Didden/Hogervorst 3, 6, 7. J, van Embden 4, 19. W. de Koning 5, 9, 12. L. van der Ende 8. B. Koning 31, 15. Ge broeders Klootwijk 13, 14, 16. P. Voois 17. H. de Munck 2. Op 18 en 19 november wordt in gebouw De Hoekstee een ten toonstelling gehouden. Daar kan men de duiven bewonde ren die in het afgelopen sei zoen honderden kilometers aflegden. Tevens wordt dan bekendgemaakt wie de kam pioen van 1977 is ge word ent/

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5