Was druk bij de Vrom Plastic wijnfeest Raad akkoord met beleid buitenlanders Lantaarn opent met prima jazzkwartet Weinig beet de verlegen versierder MAANDAG 10 OKTOBER 1977 Expositie Gouden Naald in museum van Gij ïi j Voetgangster geschept Auto rijdt kleuter aan ]onnny kraaykamp sr johnny kraaykamp jr Vernielingen Muzikale zeesterren Tussen trein en de bus gevallen».. Bloemstukjes voor inbreker Veel bekijks voor stenen Loodgieter van dak gevallen Dordrecht Een zogende moeder in satijn uitge voerd, een exotische vo gel opgebouwd uit rest jes stoelbekleding en gordijnstof, een indruk wekkend ruig bos open gewerkt en met reliëf, twee aandoenlijke door leefde oudjes in grijs, bruin en zwarte stof ge tekend Het is slechts een kleine opsomming van de wereld aan ideeën en creativiteit die schuil gaat in de verza meling wandkleden die het Museum van Gijn van 4 oktober tot 21 no vember exposeert. De tentoonstelling de Gou den Naald bevat een col lectie wandkleden die werden ontworpen en ge maakt door Libelle-leze- ressen. Elk jaar vraagt het damesblad aan iede reen die maar mee wil doen, om een wandkleed in te zenden en 20 mee te dingen naar de Gou den Naald. Op de ten toonstelling, die is sa mengesteld door een aantal museumdirecteu ren, ziet u slechts een beperkte selectie. Een se lectie echter, die een be zoekje aan het museum ruimschoots waard is. U ziet hoe restjes wol, sisal, satijn, velour etc., door middel van klassieke of juist zeer eigentijdse technieken vertaald kun nen worden in boeiende kunstwerken. Kijk en oordeel, want de bezoe kers aan de tentoonstel ling bepalen uiteindelijk wie er straks in aanmer king komt voor de jaar- lïjke bekroning: de Gou den Naald. De oranje stembus en stemformu- lieren staan alle werkda gen van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feest dagen van 13.00 tot 17.00 uur voor u klaar. Het Museum van Gijn is ge vestigd aan de Dordtse Nieuwehaven 29, tel. 078—33793. Q Bet bestuur van Koop- 5 c en trum- Vlaardingen beeft kennelijk ge- dacht: „Tijdens het ha- 3 ring- en bierfeest is on- langs zó veel glaswerk 5 door het publiek mee- genomen, laten wij de- 1 ze keer met plastic be- 5 kers gaan werken5 Welnu, met plastic lag zaterdag aan het eind §j van de middag, aan het eind van het wijnfeest, 5 de Markt bezaaid. Daaruit moge blijken, I dat het ook bij deze activiteit weer flink druk is geweest en dat bet Koopcentrum met s dat soort feesten tame- lijk veel mensen naar het Vlaardingse een- trum fokt Hoofdrol/en voor Peppi en Kokkie s§ en uit Schiedam de Rijnmondband, op een 1 gebeuren met veel gra- lis wijn van onbekende aard - en met erg veel plastic Vlaardingen De gemeente gaat het aantal woningen, daf beschikbaar wordt gesteld aan buitenlandse werkne mers, uitbreiden tot twintig Daartoe heeft de gemeente raad vorige week een beslui) genomen. Voorwaarde Is, dat hij wel voortdurend op de hoogte wordt gebonden over de gang van zaken. Reeds over drie A vier maanden moet daarover een rapport op tafel liggen. Met name Mari van Opijnen (PvdA) en mevrouw P. van der Linden-van Dorp (CDA) wensten van wethouder Rien Bovenberg duidelijke toezeg gingen. Die deed dat schoor voetend en na lang aandrin gen. Bovenberg moest wel, omdat het ernaar uitzag dat het CDA anders tegen het voorstel zou stemmen en om dat Van Opijnen rich opwond over de weigerachtige hou ding van de wethouder, die zich niet wenste te binden. Zijn argument: „Het kost zo veel tijd, waarvoor ambtena ren nodeloos moeten worden vrijgemaakt". De aap kwam echter uit de mouw, toen het CDA wilde weten hoe het met de werk groep ABC zit. Deze werk groep heeft rich steeds inge spannen voor de begeleiding van de buitenlandse werkne mers en de inrichting van hun flats. Het CDA meende een duidelijk meningsverschil te hebben gesignaleerd tussen de wethouder en de werk groep. Als belangrijkste aanwijzing gold de pensionprijs (huur prijs), die straks veertig gul den per pension per maand is maar die in particuliere pen sions veel lager ligt. Boven berg wenste echter uit te gaan van een kostendekkende ex ploitatie. Het CDA en de werkgroep vinden het nieuwe tarief veel te hoog, vandaar de verwijdering tussen de werkgroep en de wethouder. Voorts wenst Bovenberg de flats vrij te houden voor ge zinshereniging. Pas nadat Bo venberg PvdA en CDA had beloofd met een rapport te komen, ging de raad akkoord met het voorstel. Schiedam Na een botsing op de Lorentzlaan is de 37-jarfge C. H. S. de K. uit Schiedam met een hersenschudding in het Noletriekehhuis opgeno men. De vrouw was geraakt door een auto, bestuurd door de 39-jari- ge H. A. v. R, uit Schiedam, toen zij weifelend de weg op liep. Met een gebroken bovenarm is de 75-jange H, C. K uit Schie dam naar het Noletziekenhins gebracht. De vrouw was in de Alphons Anensstraat gevallen over een paar gladde trottoir tegels. Vlaardingen Met onbekend letsel is de vierjarige Atie van Papenvela in het Holyzieken- huis opgenomen, nadat hij za terdagmiddag in de Sportlaan door een automobilist werd aangereden. De kleuter was plotseling tevoorschijn geko men tussen geparkeerde au to's. Schiedam „Oh, wel dui zenden. Nee, nog meer denk ik. Ons eigen perso neel met familie, raadsle den, mensen van andere gemeentelijke diensten, en vooral ook veel andere burgers. Nou, een gekken huis was het. Ik heb het ongelofelijk druk gehad. Er is wel honderdtien li ter koffie opgegaan, en dan heb ik het alleen nog over koffie!" Toch heeft Eppo Kraan het za terdag heel plezierig ge had. 't Was reuze geslaagd, vertelde de directeur van de Vrom (vervoer-, reinigings-, ontsmet- tings- en marktdienst) zater dagmiddag kort voor vieren, toen de open dag op het nieu we complex bijna achter de rug was. Een aflopende zaak was het toen nog niet, want er kwamen zelfs nog bezoe kers bij. En die enorme drukte hadden ook Piet Jongbloed en Mane Dingenouts nooit verwacht Zaterdag hebben die twee, be horend tot de Vrom-ploeg, sa men met veel andere werkne mers zo'n beetje opgetreden als informateurs, iets waar van zij eerst hadden gedacht: dat wordt een makkie. Mis. Terwijl Jongbloed rijn voor hoofd afveegde, verzuchtte Dingenouts: „En dat terwijl dit nieuwe complex zo afgele gen ligt. Nota bene helemaal achterin het industriegebied! Ik dacht, nou, naar die Van Heekstraat zal wel niemand wülen komen, dat is veel te ver. Nou, mooi niet waar, hoor". Het nieuwe terrein zag er ook feestelijk uit, en speciaal voor kinderen waren de meer in drukwekkende machines uit de garages gehaald, waarmee demonstraties werden gege ven. Kraan: „Wij kunnen hier nu helemaal aan de slag. Op het oude complex aan de Bui tenhavenweg staat niet veel meer, het gaat alleen nog om het overhevelen van zand en zout, maar over een maand ongeveer hoop ik het daar ontruimd te hebben. De ge meente wil daar een parkeer terrein aanleggen hè? althans dat zei Zijdeveld vorige week, zoiets. Daar wist ik niks van". Hoek van Holland Een bruin café met een sociale functie, dat wil de Lantaarn zijn. Vrijdagavond is het etablis sement in de Hoekse Harmo niestraat geopend: ter gele genheid daarvan gaven drum- - ik, ADVERTENTIE. PPipaeiiff.eït ES Over belangstelling had- den de vissen in Het Nïeu- uitzondenng na zich niet verleiden in het aas te bijten. Met andere woor den: het visconcours ter gelegenheid van het 25-ja rig bestaan van het Be drijf voor Gemeentelijke Sociale Werkvoorziening te Maassluis is bepaald niet geworden wat de vis sers zich ervan hadden voorgesteld. we Water langs de Maas- si uise Weverskade zater dag niet te blagen. Maar liefst 99 hengelaars deden hun uiterste best om een vis(je) te verschalken. De belangstelling was helaas niet wederkerig. Ondanks de lekkerste hapjes liet de vis op een zeer kleine TEDDY SCHAANK. KiKA MOL. MARJA HUYNEN regie Pou! Cammermans Passage Theater. Schiedam 12 oktober, Kaarlvarkoop vana. 3 oktober aan de kassa, maandag l/m zondag 1100-22 00 uur. Schiedam/Vlaardingen Op aanwijzing van enkele getui gen is vrijdagavond kort na twaalf uur de 22-jarige Schie dammer door agenten aange houden, omdat hij op de Sin gel in rijn woonplaats „zo maar" tegen een auto had ge schopt Alcohol had deze C. de B, daartoe aangezet. Een nacht later werd de Schie- damse politie geconfronteerd met een ingeslagen ruit van de Hema aan de Lange Kerk straat. Een getuige verklaarde vier jongens te hebben zien stoeien. Éér. van de vier was daarbij door het glas gevallen, waarna men de vlucht nam. Zaterdagmiddag hepen op de Zeelandlaan in de Vlaar dingse Holywijk dne bailortge meisjes, die een pas gemetseld muurtje bij een bejaardenwo ning gingen afbreken. Zij werden betrapt. De ouders van de dertienjarige T. KL en de twaalfjarigen L. V, en M B. zijn verblijd met de scha derekening. mer Eric Ineke, pianist Rob Agerbeek, bassist Koos Se- rierse en saxofonist Ronny Ross een geweldig swingend concert. Daarmee is direct ingeluid welk genre muziek voortaan in de Lantaarn te horen zal zijn: ja2z, en met name moderne, zoals in de sfeer van de groep van Rein de Graaf', waarin naast Ineke en Serierse ook nog tenorist Dick Verrnik speelt. De belangstelling is vrijdagavond verrassend goed geweest: de BV van Flip Droog gespecialiseerd in discobars en dergelijke beoogt dan ook meer dan het schenken van een biertje en in de Hoek bij voorbeeld wordt grote waarde gehecht aan een „sociaal-culturele op zet". Daarom ontbreken een leestafel en een biljart met. Het duo achter de tap wordt gevormd door Fons Hendriks en Tinus van Schie. Had het gelegenheidskwartet rond altblazer Ross donder dagavond al 't Winkeltje in Naaldwijk bespeeld, na het succesvolle optreden in de Lantaarn verklapte Flip Droog dat het ajn bedoeling is minstens eenmaal per maand een dergelijke activi teit te organiseren, gratis toe gankelijk, vergelijkbaar mis schien met de culturele grol len en zin m de Quibus in het Schiedamse. Hoek van Holland Jongens koor De Zeesterren uit Hoek van Holland heeft vrijdag deelgenomen aan een muzika le ontmoeting van dertien Westlandse jeugdkoren in de Sint Janskerk in Wateringen. Met de dertien andere vereni gingen werd het Hoekse in terkerkelijke koor beoordeeld door een deskundige jury. De Zeesterren behaalden bij de manifestatie de vierde plaats en dat is geen geringe presta tie voor een koor, dat in de huidige samenstelling pas één jaar bestaat. Schiedam Wat porseleinen beeldjes, een paar bloemstuk jes en honderdvijftig gulden heeft een inbreker gestoten uit de bloemenzaak aan de Halleystraat. De wmkel van de 29-jarige eige naar A. H. B. uit Schiedam kwam de dader binnen door een schuifraam op te lichten. Een tegoedbon voor een reisbu reau en autopapieren verdwe nen uit de wagen van de 24-ja- rige D. J. S. v. S. S. De waar de van de ontvreemde spullen bedraagt 2200 gulden, wagen van de Schiedammer werd opengebroken op het parkeer terrein aan de Singel, nabij het Stationsplein. De gisteren in de Vlaar dingse Lijnbaanhallen ge bonden stenen- en minera- lenbeurs is een groot suc ces geworden. Het bezoe kersaantal overtrof on danks het slechte weer 's - morgens de verwachtin gen van de organisatoren: 1400. Het heeft voor de standhouders wat minder meegezeten, de algemene opvatting was dat net wel eens beter was geweest. De facetteeröemonstraties van beer Van den Brink trokken in ieder geval veel belangstelling. VlaardlngenjSchiedam Met rugklachten ligt de Vlaar dingse loodgieter C. J. de F. kenhuis, waarna naar huis kon. zij terug Schiedam De RET is op de vmgers getikt. Wethouder Chns Zijdeveld heeft bij de directeur van de Rotterdamse Electnsche Train geklaagd, dat de bussen bij station Nieuwland onmiddellijk na aankomst van een trein met wachten op overstappende reizigers. "Reizigers vallen als het ware tussen de trein en de bus, als variant op de wal en het schip", schreef de wethouder. Eén en ander zou in tegenstel ling zijn tot de afspraak, die reeds werd gemaakt voor de opening van het station. Een paar maanden geleden waar schuwde de PSP ook voor het gevaar, als passagiers snel oversteken om de bus te ha len. nadat hij zaterdagmiddag j E5ot8LIlS€ïIS- door alcohol van «Tri» n r. cri van drie meter hoogte was gevallen. Op bet dak van een keuken in de Sportlaan had hij zijn bezigheden even on derbroken door tegen een houten balustrade te leunen, totdat het hekwerkje het be gaf. En de Hoofdstraat in Schiedam viel in de nacht van zaterdag op zondag om tien over één het zestienjarige meisje L. M. van de trap. Zij liep enkele wondjes op. Daarvoor is zij behandeld in het gemeenteric- Vlaardingen/Schiedam Alco hol heeft de hoofdrol ge speeld in twee verkeerslnci- denten, die dit weekeinde plaatsvonden, In de Aleida- straat in Schiedam zat zater dagavond om tien voor tien de vijftigjarige J. H. IL uit die stad zo beneveld achter het stuur, dat hij een op de stoep staande brommer ram de. In de buurgemeente was het gistermiddag een dertig jarige Vlaardinger, die, niet geheel nuchter meer, In de Groen van Prinstererlaan geen voorrang verleende aan een andere automobilist. In beide gevallen bleef het bij blikschade en werden de blaas- en bloedproeven geno men. Dat laatste overkwam nog twee automobilisten uit Vlaardin gen. Zowel de 28-jarige dame E. E. G. als de 27-jarige heer W. G- reden met een teveel aan alcoholica achter de kie zen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 3