Alleen 1 aasslais komt van achterstand terug Evergreen zonder Pefer de Lange kwetsbaar DIEPTEPUNT VOOR HARGA Van Asten opgesloten Record voor Irma- vaH der Ende Ongelukkig verlies voor Pollux-heren Irma in zwemseleetie VFC en Martinit oefenen Tweede triomf DINSDAG 11 OKTOBER 1977 Chroom dameshorloge Quartz digital 3 horloge Iv met nachtlicht. Uren, minutenmaanden datum. 1%; Van 179.-m Seiko quartz digital horloge van 399-- nu met diverse uitvoeringen van band. Gouden hanger, bloemmodel Keuze uil drie stenen; jade, carnead en onix, r van 82.50 J Bij Evatoom \M Gouden koord chocker Normaal 450,' tlij EVatoom Zilveren chocker Zeeu we knop motief, van 85.' Bij Eva to om Zilveren collier Geëmailleerd, Cupido's pijl, normaal 24,95 Bij Eva toom Zilveren closed for ever armband met of zonder tussen-oog, normaal 50,- Bij Eva to om Gouden closed for ever armband Normaal 209,- Nu Zilveren roos- oorknop Normaal 48, Bij Evatoom Bij Evatoom Gouden plaatarmband Normaal 198,- Gouden ring met bloedkoraal Normaal 180,- Bij Evatoom Zilveren hanger Kroonkurk, normaal 14,95 Bij Evatoom Zilveren roosring Normaal 40,- Bij Evatoom V] aardingen Het was voor de korfballers een wat teleur stellend weekeinde. Geen van de teams, die speelden, kon de volle winst behalen, al bleef CKC Maassluis het meest overeind door een ach terstand in de eerste helft om te buigen tot een gelijkspel. De overige teams konden niet tot grootse daden ko men. In het verre West-Capelle heeft Oranje Nassau geen kans gezien om het prestige weer op te vijze len Het moest zijn meerdere er kennen in een sterk spelend Stormvogels. Stormvogels heeft zich duidelijk versterkt en. draait nu mee in de top van het klasse- ment Oranje Nassau startte goed en wist een 1—0 achterstand om te bui gen in een voorsprong. Ton Slui mer tekende voor de gelijkmaker en het was Alex Braad die zijn team aan een 1—3 voorsprong hielp. Maar toen kwam Stormvo gels pas goed los en nam het heft in handen. De 1—3 voorsprong werd teniet gedaan en nog voor rust was het 43 voor de gasthe ren. In het tweede bedrijf kwam Oranje Nassau niet meer voor. Het In het veldspel was beslist niet minder dan van Stormvogels, maar het kon geen doelpunten maken. De Zeeuwen kon den dat wel en bepaalden de eind- stand op 3—3, - SC Olympia—CKC Maassluis 5—5 In de moeilijke uitwedstrijd tegen SC Ölympia heeft CKC Maassluis kans gezien om een gelijkspel te behalen. De eerste helft was voor de Spijkenis- ser formatie. Deze had het wind voor deel en had tevens het voordeel dat CKC Maassluis wat moeilijk op gang kwam. Daarnaast heeft CKC Maas sluis altijd wat huivering voor een ploeg als SC Olympia, dat de fysieke kracht vaak goed gebruikt. Het werd 1—0, maar Leo van der Vaart trok de zaken recht. Toch kon SC Olympia weglopen naar een 3—1 voorsprong, welke Mieke Montizaan verkleinde tot 3—2. De rust brak aan met een 42 stand. ging in met 2—2. Direkt na rust ver hoogde Algemene het tempo en zette SSC Harga op ruime achterstand: 2—6. Juist in die periode was Algeme ne op alle fronten net iets feller. Strafworp In de tweede helft was het initiatief voor CKC Maassluis en werd SC Olympia in de defensie gedrukt Wil- ma N'ieman strafte feilloos een uit- werkingsfout af (4—3) en door een strafworp van Leo van der Vaart werd het 44. Het werd zelfs i—5 door Linda Nieman, maar in dezelfde minuut werd het 5—5. SC Olympia werd angstig en wilde door spel bevriezen beslist één punt veilig stellen. CKC Maassluis drong ook niet meer zo aan, omdat een gelijkspel in Spijkemsse een fraai resultaat is, Maar achteraf gezien had het meer kunnen zijn, als de scheidsrechter twee straf worpen had gegeven, die CKC Maassluis verdiende, toen tot tweemaal toe een CKC Maassluis spe ler een scoringskans onreglementair werd ontnomen, SSC Harga-'Algemene 5—7 Een wat teleurgesdteld SSC Harga ver liet na afloop het veld. Want het begon allemaal zo goed. Via Evert van Boven kwam het op 1—0, maar snel werd het toch weer 11. Ton Sahli zorgde voor 2—1, maar de rust Pas tegen het einde van het duel kwam Harga weer terug. Het zette nog een wisselspeler in, maar dat gaf niet direkt succes. Het werd 3—6 door een fraai afstandscbot van Ton Sahli en het werd zelf 4—6 toen Bert Karstel een strafworp feilloos benutte. Algemene werd wat angstig en ging op balbezit spelen. Dit leverde wel een treffer op 4—7. De laatste treffer was voor SSC Harga toen Karei van der Linden te fors werd afgestopt. Vanaf de stip bepaalde Freek Veer de eind stand op 5^—7. SuccesOverkanters 48 Zeer nerveus begon Succes aan dit karwei, want het wist wat er op het spel stond. Overkanters profiteerde daarvan en nam een 3—0 voorsprong. Dit werd tevens de ruststand- Succes herstelde zich toen knap en kwam zeer goed terug. Via treffers van Coen van der Schalk, Peter van der Zouwen en Lia Bedeaux kwam het op 3—4. Juist op het beslissende moment liet Succes de kans op de gelijkmaker liggen, het miste een strafworp. Overkanters profiteerde daar volledig van en met zuivere schoten kwam het op 3—3. Ab de Rooij bepaalde in de slotfase de stand op 4—8. Een wedstrijd waarin het zuivere afstandschot en de grotere routine m de ploeg van de Overkan ters de doorslag gaf. Na afloop ont vingen beide aanvoerders een compli ment van de scheidsrechter voor het zeer sportieve spel. Schiedam De hockeyheren van Asvion kregen op „Thurlede" het Oosterhoutse De Warande op be zoek. De Schiedammers moesten het duel beginnen, zonder de geschorste Ronald Jacobs. Dit bleek voor de geelhemden geen reden om vanaf het beginsig- naal fel op de aanval te spelen. Had Warande-doel man Leon Michielsen niet over geluk te klagen op inzetten van Rob Strik en Edward de Wit, toch was hij kansloos op het schot van Aad Schudde- beurs wat 1—0 betekende. opvallende spelers Hans van Woerkom, Manjn Mentrnk en Bas Hesselink. Vooral laatst- Asvion bleef het beste van het spel houden, dat ook na rust -* voortduurde, met ais meest genoemde bezorgde met zijn snelheid en lange „reach" ajn tegenstanders grijze haren en was enkele malen dichtbij een doelpuntunaar zijn schoten vlogen langs de verkeerde kant van het doel. Toch was Asvion rijn voor sprong nog uit te breiden. Een snel genomen vrije slag van Huub van Riggelen werd door Edward de Wit ineens achter een tevergeefs vallende Wa rande doelman geslagen: 2—0, Dat ook de eindstand was As- vioncoach Jan Willem Tolling toonde na afloop een tevreden lach: „Een meer dan verdien de overwinning, die, gezien de kansen, nog groter had mogen rijn1'. De heren van Spirit kunnen nu al spreken van een geslaagd debuut in de tweede klasse. Tegen een op eigen terrein moehjk te bespelen Alkmaar wisten rij na een gelijk op gaande eerste helft de direct na het tweede beginsignaal opgelopen achterstand door doelpunten van de broers Rein en Gé Hengst een 1—2 overwinning in de wacht te slepen en staan door dit resul taat op een gedeelde tweede plaats. Evergreen 5? Aad van Asten geen ruimte. Vlaardingen De laatste wielerwedstrijd van het sei zoen werd in het Brabantse Geffen verreden. Daar kwa men 106 junioren aan de start, met daaronder Vlaar- dinger Aad van Asten, die graag: zijn seizoen, dat zeer suksesvol (10 overwinnin gen) is geweest, met een overwinning wilde afslui ten. Verschillende malen is hij in de aanval geweest, maar de con currentie gaf hem weinig ruim te, en toen hij in de spurt nog werd opgesloten, was er voor hem niet meer dan de altijd nog goed te noemen zevende plaats. Bij de nieuwelingen waren er zóveel aan de start, dat de jury hier twee series van tachtig renners liet ver trekken. Vlaardinger Eddie Witte* koek (Coureur) werd in zijn serie als negende door de jury gezien, zodat ook hij nog goed in de prijzen zat. Inmiddels is ook het cycle-cross-sei- zoen weer begonnen, en aan de start in deze eerste wedstrijd te Hatte- merbroek kwam ook Ton Steens (Harga). Ondanks dat hij net voor de start aankwam ging hij toch direct goed mee. Helaas voor hem was de pret voor het einde afgelo pen, toen zijn frame brak en hij met lege handen naar Schiedam terug Een ongewild predikaat van ti telkandidaat geeft een tegen stander een extra oppepper. Dit ondervonden de heren van het Maassluise Evergreen in de wedstrijd tegen bet las tige Ommoord. Eerst kregen de mannen uit Maassluis ver lies te incasseren van Peter de Lange, die bij een botsing zo ongelukkig ten val kwam, dat zijn arm uit de kom schoot en zeker drie weken buitenspel staat Hij is name lijk bij Evergreen ook de man die de strafballen moet ne men. Juist in deze ontmoeting kreeg Evergreen tweemaal de kans om op deze wijze te scoren, maar beide malen miste Van Bulman deze unieke kans om te scoren. Nu bleef het duel steken op een doelpuntloos gelijkspel, wat Evergreen een kostbaar puntje kostte. De dames van Asvion geven elke week weer de indruk, dat zij maar één helft voluit kun nen spelen. In Rotterdam, te gen Leonid as, werd in de eer ste helft door beide teams erg goed hockey gespeeld, dat werd afgesloten op 0—0. ïn de tweede helft wist Leonidas het ritme van de eerste goed vast te houden, terwijl Asvion gas terug moest nemen. Het was dan ook aan Asvion-doel- vrouwe Loes Jonsse te dan ken dat de nederlaag niet gro ter werd dan 4—1. Voor de Schiedamsen scoorde Ellen Staatlman het enige doelpunt Pollux De beren van Pollux verloren in Den Haag op een ongeluk kige wijze van VCL. Werd de rust bereikt met 0—6, in de tweede helft wist strafcorner specialist Jan Wattez de Vlaardingers op een 1—0 voorsprong te zetten. Nog in dezelfde minuut profiteerde VCL van deze vreugde door de strijd weer gelijk te trek ken: 1—1. Vlak voor tijd wis ten de Hagenaars op zeer du bieuze wijze aan hun winnen de doelpunt te komen, door de toegekende straf corner op, volgens de Vlaardingers on geoorloofde wijze, achter doelman Edwin Boogaard te werken: 2—1. Een nederlaag die erg hard aankwam bij Pollux. Vlaardingen De B-zwemploeg van VZC heeft zich in de ZRO-competitie op de vierde plaats kunnen handhaven. In tegenstelling tot Viking '60, dat op de voorlaatste plaats eindigde en daarmee degra deerde naar de C-afdeling. Ook het Rotterdamse LAC kwam niet meer uit die benarde positie en degradeerde eveneens. Het Gorkumse PCG en AC2 uit Capelle aan de IJssel nemen het volgend seizoen de open plaatsen in de B-klas in. Irma van der Vlaar dingen Naast Diane Edelijn is ook Irma Voorham van de Vlaar- dingse zwem- club opgenomen in de nationale selectie. Hoewel Diane ..weer in selectie- in de zg, B-keus, neemt zijregel- matig deel aan de trainings- weekeinden in het sportfond- senbad in Amersfoort Ir ma Voorham, die zwemt bij de meisjes gebo ren in 1963, be heerst de rug- slag, en hiermee zet zij een tradi tie voort bij de Vlaardingse club. Want na Marianne Ver- maat, de huidi ge 200 meter rugslag record houdster Diane Edelijn, springt nu Irma eruit. Ende klokte op de 200 vrij voor meisjes onder de 14 jaar een persoonlijk re cord in 2.36.2. Voor Jolanda Post was er een vijfde plaats op de 100 school in 1.39.05, een tijd die werd geëvenaard door Alex Gerritsen bij de jon gens. Hetgeen tevens een vijfde plaats inhield. Moni que Brugmans was snel op de 100 vlinder, evenals haar broer Roberto op de 200 vrij. De voornaamste resultaten: 100 vlinder meisjes onder 10 jaar; Nancy Vermeulen 2..02.4, Jacqueline Claas 2.16.6, Adriana Toren 2.19,8. Idem jongens: Tom Zwanen burg 2.16.78, Michiel 1 2.06.23 (dis). Vlaardïngen In een oefen duel tussen VFC en Martinit, twee derdeklassers, werd er niet gescoord. De geelzwarten waren over het algemeen iets sterker, ook toen na rust John van Fessem en Joh an Kuiper nog eens werden ver vangen. De dames van VFC wonnen nu weer van Xerxes met 4—1. Liliane Lebar gaf de Vlaardingers een voor sprong, gevolgd door Bea Balvers. Na rust tilden Leny van Vliet en Henny Wemdly de eindstand naar 4—1. Naaldwijk Het toptafeltenni- strio van KUBO/Smash boek te de tweede zege in successie en het Leidse DOC OS 4 werd hiervan met 8-2 het slachtof fer. Ed Hoogerwerf verkeerde in een ongenaakbare vorm en de 's-Gravenzandse Smash- speler bleef fraai ongeslagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4