SZC leert van Trumbic Aad vaa Opstal Ylaardings kampioen gPOBT DHS speelt op drijfzand Schieten M zijn nog zes wachtenden voor u De Hoek hinkt op twee gedaehtea Softbal bij Groenoord Zaterdag ouverture tegen R Winstkaii§ee voor MVC-dames Sportbeleid m Schiedam: OppeuheiM snel uitgeschakeld Geslaagden DONDERDAG 13 OKTOBER 1977 tfElOHSET BEfiiBV Schiedam Nauwelijks is het succesvolle sei- t:oen achter de rug bij de honkballers van Sporthuis Kefhel/Groe- noord, of het is al weer volop bezigr met de ac tiviteiten van volgend jaar. In opdracht van het bestuur heeft Jan Ouweneel onderzocht op welke manier de ac tiviteiten van de club kunnen worden uitge bouwd. Met medewerking van het actie- ve damescomité van de Schie dammers is er een damessoft- baiafdeling opgericht, die het volgende seizoen aan de com petitie gaat deelnemen. SK Groenoord heeft zich verze kerd van de deskundige ad viezen van enkele bekende oud softbalsters. Mevrouw Van der Poel (Ineke Oranje) en mevrouw Dumortier (Gré Ouweneel) hebben toegezegd de softbalsters met raad en daad bij te staan. De deskun digheid van beide oud- soft balsters is een goede basis tot het welslagen van het dames- softbal bij de SK Groenoord. Naast damessoftbal wil Groe noord het komende jaar ook met berensoftbal starten. Ook hiervoor heeft Jan Ouweneel al een aantal oud-honkballers benaderd. Tenslotte wordt er door een aantal mensen, onder wie op nieuw Jan Ouweneel, gewerkt aan een ambitieus jeugd plan. Het bestuur van de Schiedam mers beseft dat handhaving en verbetering van de tot nu toe bereikte resultaten wordt verzekerd door een sterke jeugdafdeling. Op de ledenvergadering op vrij dag 21 oktober, zullen al deze plannen hun beslag krijpm- «*r» Maasland Deze week werd er weer geschoten voor de on derlinge serie. M. P. Bane- maaïjer kon daarbij de hoog ste score laten aantekenen. De volledige uitslag, resp. korps en vrije baan, was: A. Korpel 45-30; A. Fellikaan 46-29; J. Rodenrijs 47-29; M- J- van S uur en 43-25; M. P. Hane- maaijer 50-29; W. van Roon 43-26; Sj- Hanemaaijer 49-30; A. Poot 41-28; J. van Zwiepen 41-27; F. T. J. Poot 45-29; A. W. Bos 42-27; J. Kapellen 45- 30; G. Bakker 38-28; C. van Dorp 45-27; A. Moerman (Maasland) 48-36; J- de Vos 42-27; P. A. Boekesteyn jr. 41-30; L. van Berkel 45-30; J. W. Groenewegen 45-25; M. van Staalduinen 46-30; Sj. Rasens 48-30; M P. Graveland 44-30; K- Rasens 45-27; E. C. C. Poot 43-25; H. van Nieuwkerk 43- 30; W. Geres 44-27; P. Boekes teyn sr. 44-27; M. Khtsie 47-26; Fr. Krul 44-25; W. v.d. Zwan 40-28; T. Roest 40-27; HL J. de Visser 36-29; C. Moerman 47- 30; A. Moerman 44-29; J, Hs- nemaaijer 47-30; Fr. van Staalduinen 45-30; A. J. Ro bijn 43-28; P. Kalkman 46-30; W. Kohier 41-28; A. M. Sonne- veld 48-30; J. v.d. Marei 44-28; A. van Buyren 47-30; J. v.d. Hout 37-27; M. Kohier 43-30; G. Dekkker 47-29; J. v.d. Lely 49-30; Ad. van Staalduinen 48- 29; D. v.d. Marei 44-30 en A. Voogd 41-28. Trumbic doceert. Vlaardingen De strijd om het tafeitenniskam- pioenschap van Vlaar dingen is gewonnen door Aad van Opstal, in de fïnalepoule won hij van Kené van Dijk en Wim van der Poort. Bij de junioren ging de wisselheker naar Erik Kioppers, die in de fi nale Jan Jaap van der Mark versloeg. De nieuwe kampioenen kregen hun prijzen uit gereikt door sportwet houder Kien Boven berg. De Vlaardingse tafeltenniskam- pioenschappen waren georga niseerd door Radio Molenaar, met medewerking van ttv Windmill. De belangstelling was met 75 deelnemers erg goed, en ook over publieke belangstelling was niet te kla gen. Verrassingen waren er even eens, want Hans Jaap Oppen- heim en Frans Capellen wer- Vlaardingen In de voïleybalcompetitie is er deze week een interessant programma. Vooral voor de damesteams van MVC en Passage VCJ, die in de landelijke competi tie deze keer reële winstkansen hebben. Maar ook voor de dames van Volley '68 en Shell zijn er belangrijke wedstrijden tegen sterke tegenstanders. Het herenteam van Volley '68 is vrij, maar Passage VCJ speelt wel en krijgt ook al een topper als tegenstander. Het Maassluise MVC moet zaterdag naar Gouda om m sportzaal Springers tegen Radius aan te treden. De Goudse dames speelden pas één keer en verloren deze wedstrijd met 3-2 van USS- MVC verloor tweemaal, maar trof ui beide ontmoetingen sterke tegenstanders. Tegen het nog ongeslagen Bruinsma werd zelfs een set gewonnen, zodat een kleine overwinning zater dag ruet is uitgesloten. Het damesteam van Passage VCJ speelt zaterdag avond om zeven uur thuis in de Margriethal legen Tonegido IL De ploeg uit Voorburg won met 3-2 van Be Fair, maar verloor kansloos van de Waterlanders. Passage verloor weliswaar al twee keer, maar pakte vorige week toch éen set bij het sterke Thomax, zodat er ook voor de Schiedamse dames een kleine winstkans inzit. De dames van Volley '63 spelen zaterdagmiddag om half één in sporthal De Enk tegen Jong Pendrecht. Beide teams hebben uit hun eerste wedstrijd de volle winst behaald, zodat het een interessante wedstrijd kan worden. Terugkij kend naar vorig jaar, toen Volley tweemaal overtuigend van Pendrecht won, mag ook nu worden verwacht dat de Vlaardingse dames over de sterkste ploeg beschikken en dus de beste winstkansen hebben. Shell speeide dit seizoen al tweemaal uit en. staat ondanks dat toch met vier punten op een gedeel de eerste plaats. Vanavond knjgt Shell in haar eerste thuiswedstrijd op de „Vijfsluizen" het Rotterdamse Libanon op bezoek. De Rotterdam se dames verspeelden al dne punten. Ook Shell moet dus opnieuw tot winst kunnen komen. Het herenteam van Passage krijgt het zaterdag in de Margnethal opmeuw moeilijk. Tegenstander is Schovocomca dat uit beide vonge wedstrijden vier punten behaalde. Passage het vorige week tegen Libanon II een steek vallen en kwam slechts met moe te op 2-2 Winnen de Schiedam mers zaterdag, dan komen zij, ten koste van Schovocomca, op de tweede plaats achter Volley '63II. den al in de voorronden uitge schakeld. Aad van Opstal, vo rig jaar nog juniorenkam pioen, greep toen rijn kans. In twee games won hij van Van Dijk en in drie games van Van der Poort. Van der Poort werd tweede door in twee ga mes van Van Dijk te winnen, die zodoende derde werd. Ook bij de junioren was het een spannende aangelegenheid, die uiteindelijk Erik Kloppers en Jan Jaap van der Mark in de finale bracht Van het Mo lenaar-duo was Enk tenslotte de sterkste, en namens Wind mill kreeg hij de wisselbeker uitgereikt door vooratter Jan Braber. Behalve in deze senioren- en juniorenklasse werd er nog m zeven andere poules gespeeld. Waarin er in de klasse C-D toch een eerste plaats was voor Hans Jaap Oppenheim en opnieuw een tweede plaats voor Wim van der Poort De winnaars in de overige klas sen waren: E-klasse 1. Rien Hoogendijk, "2. Jan Braber. F-klasse opmeuw: 1. Rien Hoogendijk, 2. Henk Nobel. G-klasse: 3. S. Verschoor, 2. W. Frederiks. H-klasse: 1. G. Landheer, 2. P. van der Does. Voor de recreatiespelers was een aparte klas ingesteld. Eer ste werd hier Frans van der Graaf en tweede G. Hadde- man. In de jeugdklas tenslotte zegevierde Reirüer de Graaf en werd Chns Harstkamp tweede. Schiedam Ivo Trumbic de waterpolo-coach, be kend om zijn emotione le uitspraken, deed Schiedam aan voor een gasttraining: bij twee deklasser SZC, de eni ge waterpoloclub van importantie in het Wa terweggebied. De 41-ja- rige Joegoslavische professor, die na het behalen van de bron zen plak in Montreal (OS, red) van de zomer veel kritiek had op zijn ploeg tijdens de Euro pese strijd in Zweden, is op propagandatoer door ons land. In enkele jaren tijd wil de nationale bondscoach een nieuw systeem invoeren, dat onder meer moet uit monden in het ontstaan van jeugdselecties. Maar ook traent hij de waterpo- loërs in ons land te „ver kopen" dat zij veel minder trainen dan in het buiten land. De training bij de club van voorzitter Henk Rodenrijs was in hoofd zaak op techniek en tac tiek afgestemd. De Joegoslaaf in het Schiedam se sportfondsenbad daar zelf over: „Wil men een bepaalde tactiek uitvoeren, dan zal men eerst een goede techniek moeten bezitten". De water- polo-heren van SZC hebben zeker wel wat kunnen opste ken van dit gastoptreden. Wim van der Kolk, trainer- coach van SZC, die zeer geïn teresseerd was in het hele ge beuren: „Wij hebben op die avond veel geleerd en zullen trachten dat in de volgende trainingen in praktijk te bren gen". Na afloop van de trai ning werd voor de waterpo- loers een film vertoond die voornamelijk handel Ie over spelsituaties. Ivo Trumbic vertelde daarover: „Omdat wij minder trainen dan waterpoloers in het bui tenland, ondanks het feit dat ons land de grootste waterpo- locompetitie heeft van de we reld, moeten wij ons voor meer dan honderd procent in spannen op elke training. Dit geldt niet alleen voor het na tionale team, maar wel dege lijk voor de clubs om de men taliteit een beetje op te schroeven". Het hele gebeuren in het „bad je" aan de B K-laan was erg leerzaam en zeker voor herha ling vatbaar. De waterpolo-he- ren van SZC hebben van die training zaterdag misschien al haat wanneer de start is van de waterpolocompetitie. Die gaat tegen het Rotterdamse R m bad West en begint om 20.40 uur. Vlaardingen Bij de Vlaardingse zwemclub slaagden vorige week weer veertien cursisten voor het KNZB-diploma. Allen slaagden onder lei ding van de examencom missie de dames Van Heyst en Maas-Van Op stal. De heer Monné was KNZB-gecommiteerde. De geslaagden: Bos, Be- zemer, Van Dorp, Fran ke, Koonings, Koole, Van Lente, Nooteboom, Mul der, Du Pre, Schilder, Tbeysen, Van der Windt en Wiehers. Schiedam Met het afgelasten van de wedstrijd tussen DHS en Spijkenisse worden de zorgen van de Ketheise ploeg alleen maar groter. Voorzitter Eoos Kerssemeyer verklaarde ai dat de competitie ongetwijfeld moeilijkheden zal geven. Het veld is en blijft erg slechts en het ziet er zeker niet naar uit dat op korte termijn daar iets aan zal verande ren. Het blijft de vraag op de ge- meen te daar schuldig aan is. Ai jaren zijn de problemen naar voren gekomen. Dit jaar heeft de gemeentelijke plant soenendienst het veld voor zien van wat nieuwe plaggen. Meer niet, omdat DHS nog niet toe was aan een grote onderhoudsbeurt. Gouda De sportraad is het nu wel over eens dat er iets gedaan moet worden. Vandaar dat een de legatie kort geleden naar Gouda trok om daar een nieuw systeem te bekijken. Onder het veld worden daar korrelplaten neergelegd waardoor verzakking wordt voorkomen. „We willen dat systeem ook bij DHS gaan toepassen", zegt Arie Verluide, voorzitter van het dagelijks bestuur van de sportraad. „Maar dat kan pas aan het eind van dit seizoen. Want het hele veld moet open gelegd worden. Het enige punt is nu nog dat het een investering is van zeker an derhalve ton". door Marlijn Verwaaijen Bodem De Sportraad onderkent de slechte toestand van de vel den van DHS. Arie Verlinde: „DHS heeft de slechtste bo dem van heel Schiedam. Eige- lijk is het een soort drijfzand waar die velden op liggen. Ik krijg sterk de indruk dat het te maken heeft met de bema ling. Volgens mij moeten we daar iets aan doen". Arie Verlinde heeft in Gouda niet alleen geleerd dat derge lijke platen een uitstekend al ternatief vormen. „Ik ben no gal geschrokken toen ik hoor de dat alle velden daar één keer in drie jaar een grote onderhoudsbeurt krijgen. Ter wijl wij ieder jaar twee velden iets dergelijks kunnen bieden. Hetgeen inhoudt dat een veld eens in de 25 jaar aan de beurt is. Volgens mij is het tekenend voor de aandacht die de sport hier krijgt en in bijvoorbeeld Gouda...." „Veld niet betreden", toepassing kunnen zijn... Het zou vooral bij DHS van Hoek van Holland Met een gezellige feestavond in „De Hoekstee" heeft de voetbal vereniging Hoek van Holland de jubileumfestiviteiten afge sloten. Na het welkomstwoord van voorzitter B. Blokland zorg den The Bahama's voor gezel lige dansmuziek, onderbro ken door conferences en door bet optreden van het bekende Cocktail Trio en Zangeres Ciska Peters. Voetballers en hun dames, alsmede de geno digden, amuseerden zich erg goed, al viel het bezoek ïn rijn totaliteit toch wel een beetje tegen. „Hoek van Holland-60" keert weer terug naar de dagelijkse beslojnmenngen. De vernieu wing van de voetbalvelden is opnieuw centraal komen te staan nu de gemeente Rotter dam heeft aangekondigd een nieuw gesprek met het be stuur te willen arrangeren. Dat dit gesprek op zichzelf al een teleurstelling oplevert is inmiddels bekend. Het gaat namelijk om de vraag of de vereniging vast wil houden aan een oorspronkelijk plan voor vergroting van het com plex dat bijna een miljoen gaat kosten, dan wel dat men genoegen wil nemen met de restauratie van één veld waar toe een bedrag van 245.000 beschikbaar is. Uitvoering van het al uit 1972 daterende plan dat de aanleg van dne velden omvat zou een aanvullend krediet van zeven ton vergen en gezien de huidige begrotingspositie van de gemeente Rotterdam is dat geen haalbare kaart. O Johan Kijnc blijft win nen. Na de tien EM in Ba- rendreebt, legde hij in Roe- lofsarendsveen beslag op de halve marathon. Tijd: 1 uur, 12 minuten en 45 seconden. De Vlaardinger finishte met grote voorsprong. Jelle Homans, basketbal- Ier van Juventus, heeft plan nen terug te keren naar het Maassluise Green Eagles om dat hij niet in de selectie van de Schiedammers zit, Ho- mans meldde zich enkele maanden geleden als lid van Juventus. 42 De p os tdui veehouders ver eniging De Zwaluw houdt op 18 en 19 november een p-ote streektentoonstelling in het Hoekse wijkgebouw „De Hoekstee". Kosten één gulden per ingeschreven duif. De inschrijving sluit op 9 november. Inlichtingen bij secretaris Klootwijk, tel. 01747-2768. Q De jeugd van RIKWIK leeft zich vandaag en morgen uit in de zaal van sporthal Westwijk. Tegenstander in het zaalvoetvaltoernooi is Pe likaan uit Zwijndrecht Aan vang 9 uur. O Spirit heeft nare ervarin gen bij Voorae. Het dames team speelde een aantal we ken geleden' een wedstrijd waarin het volgens zeggen tegen dertien personen speelde. In het clubblad staat dan ook: „Het verschil tussen een gewone scheids rechter en een Voomse scheidsrechter is, dat de ge wone fluit en de Voorase gewoonlijk voor Voome fluit..." TJrsus gaat rich het ko mende weekeinde andermaal uitleven. De mannen van voorzitter Krijn Wijnstekers houden een kaas- en wijn avond in romantische sfeer. De avond begint om 20.00 uur in de kantine op „Har- ga". Het bowlingteam van de ze krant gaat nu pas goed draaien. Het totaal van de vorige weken werd ander maal verbeterd hetgeen be tekent dat de ploeg de rol als favoriet uitstekend ver vult Deze week kreeg het team baan 5 aangewezen. Dus nu eens zonder handi cap. De bouw van de sporthal Margriet is nog steeds niet begonnen. De Stichting wacht nog steeds op toestem ming van GS. Verwacht wordt wel dat pas aan het eind van dit seizoen met de verbouwing van de zaal zal kunnen worden begonnen. De rest, kleedkamers, kanti ne etc. kan eerder van start gaan. Anders ligt het met Ursus, dat ook al jaren wacht op de start van het bouwen van een nieuwe accommodatie. De vereniging wacht nog op de bouwvergunning. Direct daarna zal worden gestart Ursus hoopt wel het volgen de seizoen aan de Parallel weg te kunnen beginnen. Overigens is het nog niet bekend wie het terrein van Ursus zal gaan bewonen. De sportraad wacht tot het defi nitief vrij is. GSS, GTB. en ODI zijn kandidaten. Een blessure kan voorko men. Zelfs bij hockey. Het is dan wel prettig als je steun krijgt bij het verlaten van het veld. De speelster van Pollux kreeg dat van trainer Nico Petri. Terwijl zij rug dekking kreeg van de waak hond van de oefenmeester (zie foto}. Het sportbeleid van Schie dam op z'n best: de wieler baan ligt nog steeds weg te rotten, het bekende brugge tje is nog niet verplaatst, het veld van DHS is vrijwel on bespeelbaar, de sporthal is nog niet verbouwd. Ursus zit nog steeds in een bouwvallig kantinetje maar moet wel de keuken verbouwen, PPSC heeft eveneens problemen met het veld maar er is hoop voor de clubs met de gemeenteraadsverkiezingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 6