Excelsior '20 dankt doelman Van een BEC komt Fortuna tegemoet Fataal moment van Arie Brouwer iSMHHMBb 9Kf}Mkmam srawKBSllwiSsps Weer zege Martinit BBS komt sterk terug Roozen in gips Peter Hoet: Toch dik tevreden" Gerrie Pijl: knieblessure Nieuwstraten redt Ursus De Hoek winnaar Schiedam: weer mis Eerste verlies voor HDVS VFC leidt onverdiende nederlaag MAANDAG 17 OKTOBER 1977 5 Schiedam Het schlemielige verlies (10) dat Excelsior *20 leider VFC toebracht, was na afloop van het spannende duel op „Tburlede" lange tijd onderwerp van gesprek. De geelzwarten, lange tijd - en dan met name na rust - ster ker, konden slechts de hand in eigen boezem steken en zich afvragen waarom het of fensief halverwege stokte. Zelfs trainer Wol ter Bos had er geen afdoende verklaring voor. „Ineens viel het spel bij ons dood en kwam er daar door, geen aanval meer ölt". Voor de goede orde: VFC beeft een formatie met toe komst. Alleen zag het tegen Excelsior *20, dat tot dusver weinig punten had verza meld, geen kans zijn constan te vorm te handhaven. Aad Bierhuizen, na afloop 'de luid bejubelde trainder van de Schiedammers, zag het meer als een stuk tactiek van zijn ploeg. „Wij lieten de Vlaardin- gers nauwelijks in hun spel komen. Gevolg was dat Excel sior '20 steeds meer - althans voor rust - het initiatief mocht nemen". Wolter Bos: „Van ons middenveld ging er weinig meer uit". Uitlopers van die overheersing waren al de pas ses op de beide vleugels Peter van der Hoeven en John Klappers, waar tegen Mar Benjert en John van Fessem het erg moeilijk hadden. Voorts droeg het zwakke mid denveld er toe bij dat de de fensie van de geelzwarten ge concentreerd de handen uit de mouwen moest gaan ste ken. Met name John van Fes sem pakte de zaken na ruim een half uur energiek aan door John Kloppers in de „mangel" te nemen. Een vrije trap was er het gevolg van en. toen daaruit Fred Clanjs de bal hoog boven iedereen uit (waar was doelman Kortle ven?) inkopte, ving Pim van der Burg de bal met de hand op de doellijn op. Dus straf schop, oordeelde uitstékend leidende scheidsrechter Van der Klaauw (die op de fiets uit Rijswijk was gekomen) en daar had Peter van der Hoe ven weinig moeite mee: 1—0. Agressie Maar na rust wilde VFC einde lijk zijn agressie kwijt. Zon der nog steeds Ger Fijk, die een hardnekkige knieblessure heeft (waarvoor Peter Beek hoven meespeelde) waren de geelzwarten niet voor het doel van Jan van Veen weg te slaan. Deze Schiedamse door Bas van den Berg doelman weerde zich echter voortreffelijk. Vooral door tijdig uit te lopen, slaagde hij er steeds weer in de VFC- aanvallers voor te zijn. De 20-jarige keeper zelf: „Juist m dergelijke wedstrijden groei ik. Vorig seizoen - in de vierde klas - kreeg ik weinig te doen, maar nu kon ik tonen wat ik waard ben". In dit verband was het niet vreemd dat FC Den Haag al interesse toonde voor de Schiedammer. Na een kwartier leek VFC aan de verdiende gelijkmaker toe te zijn, totdat Leen Boon de bal té hoog weg zond uit een pass van Johan van Dorp, terwijl in éen andere situatie Geme Hoogerwerf rijn weg zag versperd. Tussen de bedrijven door raak te voorstopper Chris Hen- driks zodanig aan zijn dijbeen geblesseerd, dat hij van het veld moest worden gedragen. Leen Boon, ondanks zijn leef tijd (31 jaar) nog altijd in de spits te vinden, joeg een vrije trap (toen doelman Van Veen de bal buiten het gebied met zijn hand had beroerd) wél Vlaardingen Fortuna en BEC kwamen gisteren een I—1 uit slag overeen, waarmee met name Fortuna erg blij mocht zijn. Ex was immers nog min der dan een minuut te spelen, toen Henk van Uittert de ge- lijkmaker tot stand bracht. Even tastte de zo hechte Dclftse defensie mis, en For tuna profiteerde gretig. Waar mee de wedstrijd we! een juiste uitslag kreeg, want BEC dicteerde voor de rust en Fortuna in het tweede deel. Dat de overwinning toch uit de handen glipte, deerde BEC-trainer Peter Hoet allerminst. „Over het geheel genomen ben ik dik tevreden, vooral ten opzichte wat deze jonge ploeg vórig jaar presteerde". Ook Fortuna-trainer Cees van den Bosch was met de uitslag tevreden. Al meende hij wel, dat zijn ploeg twee straf schoppen had moeten krijgen. Terecht kreeg Fortuna die echter met, want Hadde van der Meide ging al te gewillig onderuit. Met de rust was het nog altijd 0—0, waarmee Fortuna erg goed weg kwam. Want BEC deelde de lakens uit, terwijl Fortuna bleef zoeken. Het was slechts aan doelman Hans Verhart te danken, dat Fortuna geen averij op liep. Dordrecht Martinit heeft in Dordrecht een lastige klip omzeild door SSW met 2-0 te kloppen. Het werd een pittige partij voetbal, waarbij voor de rust SSW wellicht meer overwicht in de schaal legde dan de Schiedammers. Echt gevaarlijk kon de thuisclub echter niet worden cn doel man John Nagelhout heeft dan ook maar weinig moei lijk werk te verrichten gehad. Die eerste helft werd dan ook afgesloten met de 0-0 stand. Er was na rust tien minuten gespeeld, toen na een aanval van Martinit over rechts een doelworsteling ontstond. Hie ruit was het Ruud Quadt die de bal het laatste en juiste zetje gaf om Martinit op een voorsprong van ö-l te bren gen, SSW trachtte wel de bakens te verzetten, maar veel verder' dan schoten uit de tweede lijn kwam het niet. Eén kwartier voor tijd greep Martinit defi nitief de winst Een schitte rend schot van Ruud van der Horst trof de roos, zonder dat de keeper daar ook maar iets aan kon doen. Het betekende wel 0-2 en de overwinning voor Martinit Voor.de thee voorkwam hij zeker drie bijna niet te missen kansen. Een misverstand tussen Peter Sonneveld en. Cees van Ze venbergen bracht Aad van Delden ineens vrij voor doel. Verhart stopte de lage schui ver, om later erg knap een volly van André Cinjee over de lat te tikken. Op een schot van Frans van Velzen had de Fortuna-doelman geen ant woord, maar de bal ging rake lings voorlangs. BEC maakte de dienst uit en Fortuna had het moeilijk. Pas in de 36e minuut kwamen de Vlaardingers tot het eerste ge richte sc-hot De vrije trap van Rob Kalkman ging wel door de muur, maar was niet te moeilijk voor doelman Harrie van Veen. Op slag van rust zou BEC dan toch de op dat moment ver diende voorsprong gaan ne men. Na een vrije trap kreeg Arthur Alberts een. bijna niet te missen kans. Zijn van dichtbij doeltreffende uithaal werd op het allerlaatste mo ment nog verijdeld door doel. man Verhart. Met het nodige keepersgel uk weliswaar, maar dat past bij een goede doel man. In de tweede helft was Fortuna de aanvallende ploeg, maar niet nadat BEC toch bijna een voorsprong had veroverd. Al in de derde minuut redde Ver hart opnieuw, terwijl een da verend schot van de snelle Frans van Velzen via de bui tenkant paal naast ging. Toen Fortuna eenmaal het ini tiatief had overgenomen, was het BEC dat diverse malen goed weg kwam. Marie Vis ser en Hadde van der Meide grepen de geboden kansen echter niet aan. Daarom stel de trainer Hoet na afloop te recht: „Gezien die kansen van Fortuna mag je achteraf nog blij zijn met een gelijk spel". Dat echter niet op CM) afge stemd werd, want een kwar tier "voor tijd sloeg BEC toch onverwacht toe. Frans van Velzen had het belangrijkste aandeel in de knap uitgevoer de aanval, die de even eerder ingevallen John van Berkum Henk van Uittert op weg naar de gelijkmaker voor Fortuna. De BEC-verdedigers zijn kansloos. (voor Aad van Delden) een niet te missen kans bood: 0—1. Fortuna had toen niets meer te verliezen en BEC kwam on der zware druk. Fortuna-trai ner Van den Bosch: „Einde lijk kwam Fortuna pas goed los. Voor het eerst in dit sei zoen, want de oefenserie had door het snel afhaken van enkele spelers (o.a. Aad de Heer en Martin Rooders) wei nig waarde". Terwijl er al royaal in blessure tijd werd gespeeld, kreeg For tuna de beloning voor de bete re tweede helft Henk van Uit tert deponeerde de bal na een hevige bestoking uiteindelijk in het Dclftse doel: 1—1. uiterst secuur in, maar de Schiedamse doelman redda Hoewel de Vlaardingse passes vanuit het middenveld op één hand waren te tellen, moest Excelsior '20 met kunst- en vliegwerk de zaken regelen. Het slaagde, ook al weer door het feit dat doelman Van Veen zich kort voor tijd twee maal in de baan van schoten bewoog van Pim van der Burg en Leen Boon. Het laat ste fluitsignaal kwam voor Excelsior '20 als een verlos sing, voor VFC té vroeg, om dat liet op punt stond gelijk te maken. Schiedam Bij VFC sukkelt middenvelder Gerrie Pijl nog steeds met zijn kniebanden. Nadat er in eerste instantie al vocht uit zijn knie is gehaald, zou hij zich vandaag in het Hoïy-ziekenhuis vervoegen voor een nieuw onderzoek. Hoewel Peter Beekhoven de oud-semi-prof waardig ver vangt, ziet trainer Wolter Bos rijn afwezigheid toch als een groot verlies. In de spits ont breekt al een aantal weken Harry Schuiten, die in militai re dienst in Eindhoven zit en daar wil blijven. Ook ontbrak gisteren Hans Jansen wegens werkzaamheden en daarover kon VFC ook alleen maar treuren. Den Haag De stemming bij DHS was in de rust van de wedstrijd tegen Lenig en Snel niet al te best. In de eerste plaats omdat de mannen van Rob Jacobs tegen een 2—0 achterstand aankeken en ten tweede omdat Nol Roozen ernstig geblesseerd het veld moest verlaten. De blessure van de Schiedammer zorgde echter na rust voor een extra impuls. Waardoor alsnog met 2—3 werd gewonnen. Lens nam met een schitterend doelpunt de leiding. Het was Keetman die een vrije trap onhoudbaar iriknalde. Kort daarna moest Nol Roozen ge blesseerd afhaken. Waardoor DHS was aangeslagen het geen zich het meest duidelijk manifesteerde door veel bal verlies. Toen Piet Roozen dan ook in de fout ging, was het Lens dat gemakkelijk aan een 2—0 voorsprong kon komen. Na rust een herboren DHS dat de volle periode de toon aan gaf. Toen Piet Roozen binnen de bewuste lijnen werd neer gelegd mocht Jan Kersse- meyer de toegekende straf schop nemen. Hij deed dat foutloos: 2—i. .Tien minuten later was het an dermaal raak. Karei Does burg lanceerde Paul Nijs die met een diagonaal schot de keeper van de thuisclub kan sloos liet Kort daarna echter verstomde de vreugde. Toen Henny Sla een tegenstander blokkeerde werd andermaal een strafschop toegekend. Desuharto knalde echter naast. Kort voor tijd wist DHS alsnog de zege binnen te halen. Een goede combinatie tussen Piet Roozen, Karei Doesburg en Paul Nijs ontrafelde de Haag se defensie. De lob die Does burg losliet, werd door een verdediger met de hand uit het doel geslagen, waardoor andermaal een strafschop mocht worden genomen. Ook nu weer hield Jan Kersse- meyer de zenuwen in be dwang: 2—3. Een verdiende overwinning voor een hard werkend DHS. Schiedam Spanning en sensatie was er te beleven in de tweede helft van de wedstrijd Ursus—VOC, Ursus had bij het afsluiten van de eerste helft een verdiende voorsprong van 30 genomen en niets leek een overwinning in de weg te staan. Die doelpun ten werden gescoord door Wim Huigen, uit een voorzet van Cock Zey, Jack Nieuwstraten na een'dieptepass van Peet Ramaker, en door Ramaker zelf uit ecu voorzet van Wim Huigen. Al met al een confortabele voor sprong, die gehandhaafd bleef tot in de dertigste minuut van de tweede helft. Een onschul dige handsbal van Henk Ver- wey, werd bestraft met een penalty. Van den Oever maakte geen fout en dat bete kende 3—1. Luttele minuten later kopte Van den Oever nummer twee in de touwen. Ursus raakte toen in paniek. Het wisselde Cock Zey in voor Pim Nagelhout en Win ters voor Ramaker. Het hielp 'niet, want vijf minuten voor tijd kwam VOC door Bakker op 3—3. In de laatste minuten greep Ursus dan toch nog de winst Hoek van Holland De 2—0 winst die Hoek van Holland behaalde op SCR, heeft de Hoekenaren niet veel moeite opgeleverd. De Rotterdamse formatie was erg zwak en de uitslag had naar verhouding van het veldspel veel hoger moeten zijn. Arie Wel te vree kon de ruststand op 1—0 brengen. Kort na het begin van de tweede helft was het Georg Flöhr die Hoek van Holland al snel in veilige ha ven bracht door de stand op 2—0 te brengen. Schiedam Nol Roozen zal voorlopig uitgeschakeld zijn. Werd in eerste instantie gevreesd dat hij voor de derde keer rijn been had gebroken, na een bezoek aan het ziekenhuis bleek dat niet het geval. De DHS-speler blijkt zijn enkelbanden te hebben gescheurd. Het heeft tot gevolg dat de onfortuinlijke speler in het gips moet en zeker voor lange tijd zal zijn uitgeschakeld. Verwacht wordt dat Nol dit seizoen niet meer zal kunnen voetballen. Rotterdam Ook tegen Coal heeft Schiedam het zoet van de overwinning niet mogen smaken. Het team was naar Rotterdam gegaan met als opdracht zeer aanvallend te speten en zo Coal te overrom pelen om snel tot een doel punt te komen. Trainer Jan Burki was dan ook gestart met drie spitsspelers en ging naderhand zelfs over tot vier man in de spits. Het ging allemaal echter niet door, omdat niet Schiedam ondanks het aanvallende spel tot een doelpunt kwam, maar Coal. De thuisclub toonde aan dat de verdediging van Schie dam niet doortastend optrad en het profiteerde daar dan ook van om tot een voorspr- nong te komen. Het kwam 2elfs tot 2—0, maar dat doel punt werd (onbegrijpelijk) af gekeurd wegens buitenspel. Bram Scholte moest mee naar voren in de spits en Wöhler werd laatste man. Na de rust werd Joop Kuipers er uit gehaald en Ron van der Touw kwam er in. Dit had al een omzetting te weeg ge bracht om de aanval meer kracht bij te zetten. Daarna werd de falende Joop Krom menhoek nog vervangen door KOoy Meulemans. Hoe aanval lend Schiedam ook speelde, het mocht allemaal niet baten. Zeven minuten na het begin van de tweede helft was het weer een foutje van de verde diging waarvan Coal dank baar profiteerde om op 2—0 te komen. Er kwamen kansen voor Schiedam om de achter stand te verkleinen, maar Scholten en Wigman misten. Leiden „Kom op, Rooden- burg. Naar voren. Die Schie dammers hebben een inzin king" waren de aanmoedi gingen van een wat oudere Leidse supporter van het in de regel nog niet voetballen de geslacht Maar rij Siad er wel kijk op. Hermes DVS speelde inderdaad een be hoorlijk zwakke partij, waar- bij de door de dame genoem de „inzinking-" vrijwel de ge hele wedstrijd de meegereis de Hennes-supporters tot gro te ontevredenheid stemde. Hennes DVS liep in Leiden dan ook tegen zijn eerste ne derlaag aan dit seizoen. Toch was, ondanks het zwakke spel, de 1-0 uitslag niet nodig geweest, indien in het begin van de ontmoeting Vrouwe Fortuna de rijde van de Schiedammers gekozen had. De debuterende trainer John Beyer: „In de eerste helft had den we m het begin al met twee of drie doelpunten voor moeten staan. In plaats daar van kom je door een grote fout op'een achterstand". Kansen kregen de Schiedam mers zeker. Zo kwam in de eerste minuut Rob van Voor- en alleen voor de Rooden- burg-doelman, waarna zijn schot overging. Teun Komaat kwam even later nog dichter bij een doelpunt Zijn vlam mend schot trof echter de kruising. In de 25ste minuut weer een mogelijkheid, toen Piet Klepke de bal aange speeld kreeg van de een matte indruk makende Co Goud- riaan. Piet Klepke: „Ik stond met mijn rug naar het doel toe, toen ik die bal kreeg. Be draaide me om en moest toen gelijk schieten, waarna Jk de bal net naast zag gaan". Na deze riante mogelijkheden, leidde linksachter Arie Brou wer het fatale doelpunt in. Hij wilde rijn direkte tegenstan der passeren. Door goed sto- ren kwam de Leidenaar (Ri chard Klein) in balbezit Hij benutte het voor hem liggende vrije veld en gaf een afgeme ten voorzet, die Wout Holver- da met het hoofd in een doei- punt omzette. Na de thee trok Roodenburg zich met man en macht terug, terwijl de Schiedammers hier geen goed antwoord op had den. Hermes probeerde nog met hoge ballen een bres te forceren, waarbij de boomlan ge Maarten van Kooperen steeds boven alle blauwwitten uit tornde. 9 Uitblinker-doelman Jan van Veen redt weer. De overtreding van Pim van der Burg"waar- door Excelsior '20 het winnende doelpunt kon scoren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 5