SCHIEDAh 5CHE COURANT DUURDER WATER Sparen staat centraal Kraakactie voorbij FABRIKANT SPANT GEDING AAN TEGEN TENNISBOND Lem§ voorzitter de Raad voor milieuhygiëne Parteerstad ia de derde wereld Alleen WD en CPN legen Bewoners in ongelijk gesteld Nota wordt vertaald 1 Fietsers rijden invalidee haast ondersteboven Waterschade melden bij college MM Demonstratie Speelwerktuigen in brand gestoken nu afgeschaft Opder druk van kort geding Schiedamse vindt zelf gestolen geraniums terug Geen dubbele bespanning van rackets „D&t wordt zo fundamen teel!" Dinsdag 18 oktober 1977- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -102de jaargang no. 25941 - 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Verbouwing badhuis: Y1 aard in gen De Bewoners- groep Renovatie Babberspol- der kan het badhuis aan de Rotterdamseweg wel af schrijven. Van de minister van Binnenlandse Zaken is namelijk bericht ontvangen dat er geen aanleiding ïs het raadsbesluit om het voorma lige badhuis te verbouwen en te gaan gebruiken voor ande re doeleinden te herzien. Het as de bedoeling dat het bad huis na een toch wel ingrij pende verbouwing zal worden verhuurd aan de Oecumeni sche Jongeren Vereniging in Vlaai-dongen. Deze is al lange tijd op zoek naar geschikt on derdak. Vorig jaar besloot de raad het badhuis te verbou wen en te verhuren aan deze club. Deze wil daar een socië teit van maken. Vele bewoners echter hebben de angst dat juist daardoor veel geluidsoverlast zal worden veroorzaakt. Tijdens de ge noemde raadsvergadering is indertijd aangedrongen op een goede isolatie. In de be trokken buurt wonen veel ou deren. Wethouder Rien Bo venberg heeft meegedeeld dat de aanbesteding van de ver bouwing op koerte termijn zal gebeuren. De kwestie badhuis is vandaag ook aan de orde geweest in de vergadering van Ben W. Schiedam Twee rolstoelrij ders hebben aan de gemeente gevraagd m Groenoord een voetpad voor fietsers en bromfietsers te blokkeren. Het gaat om het pad langs de invaliden-woningen aan het Louis Zimmermanplein. Per dag razen daar tientallen fiet sers en bromfietsers over het voetpad, zo schreven de bewo ners Oey en De Grootte aan wethouder Chris Zijdeveld. „Het is levensgevaarlijk. We kunnen nauwelijks onze neus buiten de deur steken of we worden haast aangereden. Even buiten zitten is er niet dij", aldus de 51-jarige invali de T. R Goey. Zijdeveld heeft het raadslid Cees Lansbergen, die een af schrift van de brief had ge kregen, reeds toegezegd dat de dienst gemeentewerken het probleem zal bekijken. Vlaardingen De bewoners van de semi-permanente wo ningen m de Babberspolder, die door de wateroverlast van 22 augustus hun vloerbedek king verloren zagen gaan, kunnen een schadeclaim in dienen bij de gemeente Vlaar- dmgen. Gisterochtend kwam bewoner Jaap Hollenberg ïnet deze vraag op de proppen in de projectgroepvergadering „410 semi-permanente woningen". Hollenberg meldde, dat een tiental bewoners nog steeds met de nare gevolgetj van de enorme waterval te kampen heeft. „Waar kunnen die men sen aankloppen?", luidde de vraag van de Babberspolder- bewoner. Het antwoord: „Schrijf een brief naar het college van burgemeester en wethou ders." De Schiedamse actie groep Gusto Open heeft gisteravond gedemon streerd in Delft Voor het gebouw van de Cen trale vBond van Scheepsbouwmeesters m Nederland aan de Poortweg vormden de actievoerders een zoge heten picket-lme voor de vergadering van de beleidscommissie scheepsbouw, die on dermeer praatte over werf Gusto in Schie dam. Op de spandoeken stonden de bekende kreten als: „Gusto open" en „Geen ontsla gen ui de scheeps bouw". Drs. Arie Lems. Schiedam Burgemeester drs. Arie Lems van Schiedam is benoemd tot voorzitter van de Provinciale Raad voor de Milieu- hygiene. Deze raad wordt vrijdag 21 oktober in het Provincie huis in Den Haag geïnstalleerd door gedeputeerde mr. H.B. Engelsman. Het is de bedoel mg dat de Provinciale Raad voor de Miheuhygiene (PRM) het provinciaal bestuur zal adviseren omtrent de maat schappelijke consequenties van het beleid van de provincie op het terrein van de milieuhygiëne. In de Raad komen vertegen woordigers van werkgevers- en werknemersorganisaties, van de agrarische bevolking, van Zuidhollandse actiegroepen, van regio nale milieudiensten in Zuid-Holland, van de waterschappen en van de rijksoverheid. De taak van de raad zal zich uitstrekken tot het gehele terrein van de milieuhygiëne, zoals de bestrijding van bodem-, water en luchtverontreiniging door chemische oorzaken, alsmede de verontreiniging door fysische oorzaken, met name door geluid en straling. Daarnaast zal de raad ook adviezen geven over algemene milieuhygiënische vraagstukken van bijvoorbeeld ener gie-opwekking, de bio-industne en de problematiek rond de gevaarlijke stoffen. Schiedam Het drinkwater wordt duurder. Met sïechts de WD en de CPN {inclusief wethouder Eef Collé) tegen heeft de gemeenteraad gisteravond de prijs per kubieke meter bepaald op 1,68 en het vastrecht op 45 per jaar, respectievelijke spronge tjes van dertien cent en drie gulden. Het CDA ging zonder tegensputteren met de tariefsverhogingen akkoord, maar schrok even op toen van liberale zijde werd opgemerkt dat Schiedammers een prijs regeling kennen die minder gunstig is dan in buur gemeenten. Finaneiënwethouder drs Reinier Scheeres echter: „VI aar dingen heeft pas nog bij ons geïnformeerd hoe wij het water hier berekenen, dus daar zul len ze ons binnenkort wel volgen", Wei stak de wet houder een boze vinger uit naar het Rotterdamse drinkwaterleidingbedürijf. „De minister heeft wel een prijs maatregel afgekondigd waar door de taneven niet zindero- gen kunnen stijgen, maar hij legt Rotterdam geen stro breed in de weg als die plotse ling een inkoopprijs vaststelt die tamelijk hoog is", aldus drs Scheeres in antwoord op communist Aad de Wolf. Tra ditiegetrouw had de GPN'er opgemerkt „dat voor een ke teltje leidingwater verhoging met meer dan een dubbeltje mei netjes is". De Wolf zei voorts: „Het lekver lies in de leidingen is dit jaar teruggedrongen en dat is mooi en. kostenbesparend, maar van dat laatste merk ik nooit wat terug in de tarieven. En als Rotterdam vervelend doet, protesteer dan bij de minister". Daarna wees Scheeres op andere kosten, waardoor tariefsverhoging onontkoombaar is. Ook zag hij geen heil in protesteren in Den Haag. WD-raadsEd ir. Theo Bakkers wilde aanvankelijk het voor stel van het college van burge meester en wethouders (met uitzondering van Collé dus) amenderen, ondersteund door partijgenoten Gerard Verhuls- donk en Cor van Tilborg. Hij stelde een symbolische prijsverlaging met een cent per kubieke meter voor naar mate het verbruik tien keer zo groot wordt. „Het gevoer de beleid in Schiedam maakt het bepaalde arbeidsintensie ve industrieën onaantrekke lijk zich hier te vestigen", aldus Bakkers. „Met die sym bolische verlaging laat je den dat |e de goede kant op wilt." Scheeres betwijfelde evenwel of die kant wel de goede is (ge zien de drastische beleidswij zigingen in het verleden ook). Gezien de verwachte stemver houding bracht ir. Bakkers zijn amendement maar niet in stemming. Vlaardingen Kinderen heb ben enkele speelwerktuigen die op het terreintje tussen de Lusthofstraat en de Ly ceumlaan staan in brand gestoken. De kinderen zijn door een buurtbewoner weggejaagd. De afdeling jeugdzaken stelt een onder zoek in. Vlaardingen Als het aan Willem Kwakkelsteïn (PPR) en burgemeester Wim Kieboom zou liggen, zoekt Vlaar cüngen nog liever vandaag dan morgen een geschikte partners tad in de derde wereld. De heer Kieboom maakt er geen geheim van dat hij de relatie met het Noorse Larvik niet zo erg ziet zitten. Gisteravond tijdens de commis sievergadering voor algemene zaken kwam de kwestie can de partnersteden weer eens naar voren. Kwakkelsteïn op perde toen de idee om zo'n partnerstad in een ontwikke lingsland te zoeken. In dit ver band denkt hij aan het aan pakken van een bepaald (klem) project waar de men sen in die verre stad iets aan hebben. Aan de andere kant kan dan wat voorlichting uit de derde wereld naar Vlaar dingen toe komen. Burgemeester Kieboom ver klaarde in antwoord op Kwakkelstein's suggestie dat hij daar ook al over had nage dacht. Nog niet zo lang gele den heeft hij, voortvarend als 'ie is, aan een deskundige op dit gebied opdracht gegeven naar een dergelijke stad te zoeken. Het voorstel/suggestie werd in de raad met algemene waardering bezien. Met name CDA-afgevaardigde Jelle Wijnstok liet dit duidelijk blij ken. Schiedam De serveerpasjes zijn geschiedenis. De gemeen teraad is gisteravond akkoord gegaan met de afschaffing van dit papier voor toelating als buffetjuffrouw. De drank en horecaverordening wordt daarvoor veranderd. Eén en ander gebeurt op ver zoek van PvdA-raadsliö Yvonne Süjee, die de betref fende bepalingen discrimine rend vond. werken ten opzich te van de vrouw, zoals wij reeds eerder meldden. Vlaardingen De Nota Over- heid-Burgerij wordt vertaald. Op het Vlaardingse stadhuis werkt men aan een uitvoe ringsnota, waarin het beleid zoals dat is voorgeschreven in de nota Overheid-Burgerij nader wordt uitgewerkt. Zowel een interne als externe uitvoeringsnota wordt ge maakt In eerstgenoemde staat welke taken de afzon derlijke afdelingen en ge meentelijke diensten moeten verrichten. De externe nota moet aangeven wat de bevol king kan verwachten van bijvoorbeeld de mogelijk heden van inspraak in de ge meente Vlaardingen. Het sparen staat deze week centraal, speciaal vandaag, immers, is het niet wereldspaardag? Voor degenen die trouw een gedeelte van haar/zijn inkomsten opzij schuift en dit naar de spaarbank brengt, hebben de loket bedienden een attentie. in het gebouw van de Bondsspaarbank aan de Schiedamseweg werd de ze kleine spaarder en zijn moeder verrasr met een kalender, een poster en zelfs een spaarbankpetje. 2o een keer per jaar kan de spaarbank best eens scheutig zijn. Overigens is er in de hal van het bankgebouw een aardige expositie inge ruimd van oude spaarpot ten uit de zeventiende eeuw. Want ook toen werd er al druk gespaard, al was het dan niet via de spaarbank. Vlaardingen De kraakactie in de Vettenoordsenol- der (VOP) in Vlaardingen is achter de rag. Dat is gebeurd nadat B en W stappen hadden onderno men om langs gerechtelijke weg de krakers uit de zeven panden vijf in de Stationsstraat en twee in de Prins Hendrikstraat te krijgen. Koopman beschuldigt politie Schiedam Een bewoonster van de Stadhouderslaan heeft zelf haar gestolen plantenbak gevonden. Op weg naar het hoofdbureau van politie om aangifte te doen zat de 39-jan- ge J.P.E.-C. aan de nabijgele gen Willemskade in een ge parkeerde wagen de grote bak met geraniums staan, die de avond daarvoor door twee mannen uit haar tuin was ge haald en in een wagen afge voerd. De politie ging daarop de eigenaar van de auto 6er verantwoording roepen. De 29-jarige koopman W.C. zegt nog steeds van mets te weten. Hij zegt met te weten hoe de bak ter waarde van tweehon derd gulden in zijn auto komt. Bij zijn aanhouding beschul digde de Schiedammer de agenten ervan de planten in zijn wagen te hebben gezet. Eveneens op verdenking van deze diefstal is de 30-jange stellingmaker T. de V. aange houden. Ook deze Schiedam mer ontkent nog steeds. Maassluis De heer P. Vaarties, directeur van Ambrio Sport in Maassluis dreigt de Koninklijke Nederlandse Law Tennis Bond (KNLTB) een kort geding aan te spannen. Reden hiervan is een uitspraak van de Internationale Tennisfederatie, waarbij de KNLTB is aangesloten en die heeft bepaald dat tot nader order geen tennisrackets met een dubbele bespanning mogen worden gebruikt in de wedstrijdsport. De KNLTB heeft zich bij deze uitspraak neergelegd. o De heer Vaarties bezig met de produktie van rackets met dubbele bespanning. Mag niet meer, zegt de tennis- bond. Vaarties echter fabriceert deze dubbele bespanning in licen tie. Door deze maatregel wordt hem de verkoop van dit bespanningssysteem voorlo pig onmogelijk gemaakt. De heer Vaarties vindt echter dat er onvoldoende gronden aan wezig zijn dat de KNLTB de uitspraak van de Internatio nale Tenmsfederaüe klakke loos moet opvolgen. Op dit moment onderzoekt de juri disch adviseur van het Maas- sluise bedrijf of de KNLTB wel gerechtigd is het .voor beeld van de ILTF te volgen. „Voor mij is het klinkklare non sens", zo stelt Vaarties nijdig. „Het gaat mij ruet eens hele maal om het financiële na deel, maar vooral ook om het betuttelen van de bond. Zo gaat het van kwaad tot erger. Straks is er weer wat aan de hand met zogenaamde voch- tabsorberende sokken, en mis schien daarna weer met ande re zaken. Zo blijven we aan de gang. Daar moet eens een duidelijke uitspraak over ko men. Vroeger kwamen de fa brikanten met de stalen of aluminium rackets, daar is toch ook niets van gezegd' Waarom dan wel over die .be spanning' Laten zij het eerst toch eens twee jaar aanzien en dan komen met een defini tief oordeel. Nu is het alle maal nog te nieuw". De Maassluise zakenman merkt m dit verband nog op dat nu ook de zogenaamde sweet spot"-bespamung verboden is. Hij vindt dat bijzonder be treurenswaardig, omdat het effect daarvan ts dat verkeer de klappen vooral het geval bij beginnende en middelma tige amateurs beter door de bespanning worden opgevan gen, zodat het gevaar van de beruchte tenms-arm tot een minimum wordt beperkt. Reeds medio vorige week was het door het college gestelde ultimatum, waarop de kra kers uit de panden hadden moeten zijn, verlopen. Toen dit met was gebeurd heeft de juridische afdeling van de ge meente Vlaardingen contact opgenomen met de officier van justitie in Rotterdam Overeengekomen was om een kort gedmg aanhangig te ma ken tegen de zeven krakers Dit kort gedmg zou morgen (woensdag) om 2 uur hebben gediend. Burgemeester Wim Kieboom maakte dit gisteravond be kend tijdens de commissiever gadering voor algemene za ken. Duidelijk liet hij door schemeren dat hij de verant woordelijkheid van deze kraa kactie niet zo zeer in de schoe nen wenst te schuiven van de krakers 2elf, maar m die van enkele „aanzetters". Naar aanleiding van het gebeur de heeft CDA-afgevaardigde Jelle Wijnstok gevraagd het collegebeleid op dit punt op papier te zetten en naar de raadsleden toe te zenden. Hij vindt het een onaangename situatie, wanneer raadsleden wel informaties ontvangen van de wijkvereruging VOP en de krakers, maar met van het college, Voorzitter Kie boom beloofde hem dat de raad hierover een verslag zal krijgen, zodat het niet blijft bij eenzijdige voorlichting Het beémdigen van. de kraa kactie heeft onder meer tot gevolg dat wethouder Bas Goudriaan of zijn collega Rien Bovenberg nader in con tact mag treden met de wijk- veremgmg VOP om over de leegstand van de woningen in deze oude stadswijk te praten Zelfs heeft het bestuur van de VOP gevraagd te mogen spre ken over een tijdelijk huur contract. Schiedam Van alle belas tingverhogingen is alleen het extra omhoogschroe- ven van de onroerend goed belasting (OGB) de VVD een doom m het oog Dat bleek gister avond, toen de gemeente raad de verschillende verhogingen (inclusief van de watertarieven) op verzoek van de munster reeds behandelde vóór de begrotingsdebatten. De li beralen stemden tegen een extra hoge OGB. Bovendien beoogde, ir. Theo Bakkers opnieuw een amendement, dat hij alweer niet doorzette maar later pnvé toespeel de aan» wethouder voor financiën en economie drs. Rentier Scheeres, „om iets van op te ste ken". De WD-econoom pleitte voor het meer ge lijkschakelen van de per centages, die eigenaren en gebruikers van onroe rend goed als belasting moeten betalen. Scheeres wuifde che opmerkingen grappend van de hand; „Dót wordt zo'n funda mentele discussie!"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 1