SPORT Succes wil snel i dl de afdeling Bil Korfbalclubs in cpmars WW langer ongeslagen ODO wint streek derby tegen Valto SZC-lieren imponeren niet SSC Harga maakt vergeefse reis RKWIK helpt GDS Sponsor maakt training in Margriethal weer mogelijk Ongeslagen Geslaagd weekeinde voor UVG Hoekse dames op dreef The Hookers krijgen lesje DINSDAG 18 OKTOBER 1977 VD/SC/WW4 Schiedam Schiedam's jongste korfbalclub, Succes, streeft een harder sportbeleid na. „De stempel gezelligheidsvereniging moet maar eens op het tweede plan komen", oordeelt voorzitter Jan van Dongen. „We zijn aan de opbouw bezig die moet eindigen totdat we landelijk korfbal spelen". Kras se taal van deze Schiedamse afdelingsclub, die nauwelijks aan de weg timmert •Voor die professionele ge dachte. is echter veel geld nodig. Daarom deed het bestuur zijn best een spon sor te zoeken. Dat liep Op niets uit, totdat Jan Be deaux, al veertig jaar lid van Succes, plotseling met een geïnteresseerd bedrijf kwam opdraven, aanne mersbedrijf en ovenbouw v/h gebroeders Geeve uit Rhoon. Naast nü Succes steunt het ook de plaatse lijke voetbalclub. Dames gelijk tegen Shell Rotterdam De SZC-he- ren hebben de goede lijn van het voorsei zoen in de eerste com petitiewedstrijd niet voort kunnen zetten. Er werd met 35 van de ,Jt" uit Rotterdam verloren. De waterpo lo- ploeg van SZC, die geheel compleet was, kon niet imponeren. Coach van der Kolk hierover. „Ik denk dat wij te gespannen wa rn, en dat heeft een ïd resultaat in de weg heeft gestaan. Er werd van ons mis schien wel te veel ver wacht gezien het voor seizoen". In de eerste periode was SZC zeker de betere ploeg, maar de Schiedamse formatie kon geen afstand nemen. Er kwa men wel schoten op het hout werk van het Rotterdamse doel van Willem Jan Looman en Dieter Kros. De „R" was in deze periode niet gevaar lijk, omdat de SZC-verdedi- ging goed sloot Het tweede kwart ging dat ook met een 0—0 stand in. Het was SZC dat de score open de. Ruud Kramer Frèher rpndde een Schiedamse uit braak goed af: 10. Maar toen deze speler Euud Kra mer Freher voor 45 seconden het water moest verlaten, kwam de „R" langszij 1—1. Willem Jan Looman kreeg een prachtige kans om SZC op 2—1 te brengen, maar rijn doortikbal ging langs de ver keerde kant van de paaL Het was toen de Rotterdamse ploeg die een voorsprong nam. De spits passeerde de goed keepende Leen van Noordwijk van dichtbij: 1—2. Gedurende de derde periode werden er geen doelpunten gemaakt, wel was de „R" de betere ploeg. Dit kwam hoofd zakelijk door het slechte plaatsen van de Schiedam mers, Wim van der Kolk „Ik denk dat wij veel te zenu wachtig waren. We durfde ge woon niets te doen". In de laatste periode nam de „R" een 1—3 voorsprong. SZC leek terug te komen. Willem Jan Looman verkleinde de achterstand tot 2—3 door kei hard in te schieten. De „R" vergrootte de marge weer 24. De Schiedamse ploeg scoorde nog eenmaal, het was opnieuw Willem Jan Jan Looman die de „R" doelman passeerde. De Rotterdammers kwamen tenslotte op een 3—5 overwinning uit Dames De SZC-darocs hadden evenals de heren niet veel succes. Er werd tegen de Shell-dames met 5—5 gelijk gespeeld. In de eerste periode kwam Shell op een 2—0 voorsprong. Het was Tineke Tieman die in de tweede periode wat terug kon doen: 2—1. De Vlaardingse dames wisten van een foutje van Truus Keizer te profite ren: 3—1. Het was Tineke Tie man die na aangeven van Betty Schuit de ruststand op 3—2 bepaalde. Shell liep inde derde periode weg tot 5—2- In de laatste spilperiode kwa men de SZC-damcs goed te rug, zo goed zelfs dat zij een gelijkspel uit het vuur wist en te slepen- De Schiedamse doelpunten werden door Ti neke Tieman (twee maal) en Thea Paullussen gescoord. VI aard in gen De voetbal da mes van Sunlight Wijven winnen. Op eigen veld reken de het zaterdag af met con current FC Rotterdam. Uit slag 1—0. Op de valreep kwam dit, overwinning tot stand via Annemiek Kerve- zee. Sunlight heeft nu veer tien punten uit zeven ontmoe tingen. Met het aantrekken van deze sponsor openen zich voor Succes grotere mogelijkhe den. De aanschaf van een lichtinstallatie was een té gro te uitgave als gevolg van het feit dat Succes de zaalhuur voor de Margriethal niet meer kon voldoen. Door de steun van het aannemersbedrijf is daar nu verandering in geko men. Penningmeester Rob Bedeaux is ook blij met de komst van de sponsor. „Niet alleen uit fi nancieel oogpunt, maar hij is ook de coach van de jeugd. Het bestuur heeft namelijk een trainer van buitenaf aan getrokken om de jeugd korf bal van een hoog niveau bij te brengen. Karei van der Lin- den neemt tweemaal per week de jeugd flink onder handen. Ondanks de promotie, verle den jaar, naar een zeer zware afdeling, draait de jeugd leuk mee in de middenmoot. Het spel wordt ook steeds beter en de jeugd gaat telkens meer van je aannemen'*. De selectie van Succes in nieuwe trainingspakken Jeugd Rob Bedeaux is dan ook blij met de komst van de gebroe ders Geeve. „Ja", zegt hij, „het is namelijk nog altijd zo: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Daar heeft Succes een tijdje niet bij stilgestaan, en daar gaan we nu verande ring in brengen. Deze jonge groep krijgt ook steeds meer plezier in het korfballen. Naast het korfballen blijft Suc ces ook toch wel een gezellig heidsvereniging. Het komt echter wel bij het bestuur nu op het tweede plan. Maar het is namelijk zeer belangrijk om een hechte band in de vereniging te hebben. Daar zorgt dan weer een commissie voor. Buiten het korfballen zorgen zij onder andere voor klaverjas avonden, fonduen en nog veel meer. Zelfs gaat Suc ces met een grote groep een toneelstuk opvoeren. Een. groep van ongeveer 12 perso nen is daar al een jaar lang mee bezig. Het zal opgevoerd gaan worden op 28 oktober in zaal „Irene" aan de Nieuwe Haven te Schiedam. De vereniging is ook de mening toegedaan: hoe meer zielenhoe meer vreug de. Dus iedereen die geen lid is, is ook welkom op deze avond. Wat dat laatste betreft, hoe meer zielen hoe meer vreug de, gaat het goed met Succes. Het ledental stijgt elke maand weer. Succes kan zich lang zaam maar zeker de grootste vereniging van Schiedam gaan noemen. Vlaardingen Eindelijk meer opwekkende berich ten van het korfbalfront. CKC Maassluis, Vlaardin gen en Succes kwamen tot winst. Spirit en ODI hadden vrij, alleen Oranje Nassau moest zijn meer dere erkennen in de tegenstander. SSC Harga vfrerd de dupe van een niet opkomende scheidsrechter, en maakte voor niets een reis van 220 km. Men vraagt zich af of zoiets op zo'n hoog niveau nog mogelijk is. En wie betaalt nu de reiskosten voor SCC Harga? Vlaardingen Onnodig liet RKWIK bij GDS de pon- ten liggen. Door eigen toe doen werd de eindstand j op 2—1 voor de thuisclub i bepaald. In een situatie I voor de thee verzuimde de j RKWIK-defensïe bij een voorzet voldoende af te dekken en de gasten ga ven de thuisclub tot twee maal toe gen voorsprong. RKWIK kon daar vooral in de tweede editie met de verkregen mogelijkheden nog wat tegenover stellen, maar er ontbrak een koele afmaker. Direct na het begins igna al ging de RKWIK-afweerlinie in de fout Dat was in de eerste minuut toen GDS op links de bal voor kon 2etten er er vrij kon worden ingekopt, Dat be tekende 1—0 voor de thuis club. RKWIK reageerde via Leo Jansen in de vijfde mi- j nuut met ,-n bal op de paal, J Toch w.~ RKWIK door de tegenslag wat geïrriteerd en j liep de machine met zo ges- meerd. Hard werken had toch respons f bij de bezoekers en na twintig j was het dezelfde Leo Jansen die uit een dieptepass 1—1 aantekende. In die periode had GDS meer balbezit Na- dat Leo Jansen blessure door Albert Duque was ver vangen ging RKWIK zeven minuten vóór de thee weder- om in de fout en dat beteken de 2—1 voor de thuisclub. Na de rust een wilde en voor honderd procent geïnspireerd RKWIK er tegen aan. Kansen volgden bij het overwicht, maar doelpunten bleven uit. Fiks-Vlaardingen Eindelijk heeft Vlaardingen een- wedstrrjd onder het toeziend oog van trainer Frans Ver meulen om kunnen zetten in winst. „Vlaardingen had van af het begin een veldover- wicht en speelde", volgens Frans Vermeulen, „vrij sterk. Alleen duurde het doelpunten maken te lang". De taktisehe wissel vlak voor rust tilde de eerste aanval over het dode punt. Het was een wedstrijd ■waarin de verdedigingen overheersten en waarin de aanvallers zich zeer moeilijk los konden maken. Fiks maakte het zich extra moei lijk door kritiek te leveren op de scheidsrechter. Het enige wat het daarmee bereikte was dat het zelf uit rijn spel raak te. Dick van Ekelenburg opende de score, kort voor rust tilden Marja Bergman (strafworp) en een afstandschot van John Kuit Vlaardingen naar een 0—3 ruststand. Na de hervat ting begon Fiks met een fel offensief, hetgeen een treffer opleverde: 1—3- Rien Rozen- daal zette 14 op het score bord. Na een half uur werd het 2—4, waarin geen veran dering kwam, omdat de ver wachte krachtexplosie van Fiks uitbleef. Oranje Nassau-Kwiek De eerste verdediging was het sterkste onderdeel van Oranje Nassau in de thuiswedstrijd tegen Kwiek Verdedigend klopte het verder niet al te best bij Oranje Nassau. Voor al in de eerste helft had het erg vee! moeite om rijn draai te vinden. Toch nam het een 2—0 voorsprong, door doeiun- len van Ton Sluimer en Bram van Zeim. Maar daarna moest Oranje Nassau het initiatief a-n Kwiek laten. Vlak voor rust kon Jacob van der Kooij de achterstand verkleinen tot 3—6. Na de rust draaide Oranje Nas sau veel beter en kwam het gevaarlijker voor de korf van Kwiek. Maar het verschil was te groot om een bedreiging te vormen voor de eindzege van De inzet van Maassluis stond er borg voor dat Nieuwerkerk nauwelijks aan aanvallen toe kwam Kwiek. No driemaal vonden beide teams de korf. Voor Oranje Nassau scoorden Ton Sluimer, Sjanïe van ZeLm en Jacob van der Kooij. Door deze 6—9 nederlaag raakt Oranje Nassau behoorlijk achterop. CKC Maassluis-Nieuwerkerk Een goed geconcentreerd CKC Maassluis heeft in de eerste helft duidelijk afstand geno men van Nieuwerkerk en di- rekt de aanval opgezocht Daardoor kon Nieuwerkerk maar moeilijk aan de aanval denken. Door Leo van der Vaart en Mieke Montizaan werd een 0—4 ruststand be reikt. Na de hervatting was Nieuwerkerk de verslagen ploeg en kreeg CKC Maas sluis kansen in overvloed. Het werd tenslotte 2—9. De reste rende doelpunten kwamen van Linda Nieman, Wilma en Vlaardingen de handbaldames van WIK hebben hun eerste nederlaag moeten incasseren. Tegen Wilton II in Schiedam bleef de Vlaardingse aanval ver onder haar normale niveau. Wilton had het al snel bekeken en liet WIK maar rustig komen om met snelle uitvallen haar slag te kunnen slaan. Dit concept slaagde volledig, zodat WIK met de rust een Z~~l achterstand had opgelopen. Na rust heeft WIK er alles aan gedaan om terug te komen, maar vond herhaaldelijk de Schiedamse doelvrouwe in de baan van het schot, zodat het bij een 2—1 stand is gebleven. Door het zwakke optreden van de verdediging van de WIK-heren, kon het Rotter damse Snelwiek II in de eer ste helft een 3—6 voorsprong opbouwen. Na rust ging er meer druk van uit de Vlaar dingse aanval en liep het de achterstand gestadig in. Maar ook nu weer faalde de verde diging, zodat Snelwiek een 11—13 overwinning behaalde. De dames van Unitas hebben geen revanche kunnen nemen voor de 4—3 nederlaag die het in Pijnacker' tegen Oliveo moest incasseren. Op eigen terrein ging het ditmaal zelfs nog slechter en zegevierde Olive'o met niet mindei dan 12—4. De heren van UVG heb ben weinig problemen gekend met het Goudse Vires et Cele- ritas, dat alleen voor rust eni ge tegenstand van betekenis kon laten zien. UVG nam ech ter geleidelijk aan het initia tief volledig in handen en be haalde met 174 de punten. Ook voor de dames van UVG waren er ditmaal weinig pro- Hoek van Holland Een condi- 1 tioneel sterk spelend dame- j selftal van Hoek van Holland heeft een verdiende 4—1 blemen in de strijd met Roda te Rotterdam. Roda heeft op het moment weinig goede schutsters in haar aanval en moet het vooral hebben van werklust. UVG had hiertegen het juiste concept gevonden en won met 37. De dames van HVK hebben alleen in de openingsfase enige tegenstand van betekenis gehad van Eros te Hoogvliet Margreet Jansen bracht HVK al snel aan de leiding, maar Eros had korte tijd later al het antwoord daarop. Het zou het enige wa penfeit worden van. Eros, dat alle moeite had om de rustig combinerende HVK-aanval een halt toe te roepen. Na een 1—3 ruststand bleef HVK ook in de tweede helft de toon aangeven, en won met niet minder dan 17. De heren van HVK hebben de koppositie van Walburg over genomen. Na een wat aarze lende start, waarin HVK een I2 achterstand opliep, nam HVK het heft langzaam in handen en bracht de rust stand op 7-5. Na rust ver grootte HVK al snel haar voorsprong tot 10—6, maar moest daarna geheel terug op eigen helft ora de stormloop van Walburg te keren, dat tot II—11 terugkwam. Het was Heesbeen die HVK op de val reep toch nog een 12—11 zege bezorgde, met een verrassend schot in de linker bovenhoek. De dames van Wilton stuitten op eigen terrein op meer tegen stand van Atomium dan in de Maasstad, toen het een 1—7 zege behaalde. Hierdoor was Wilton gedwongen regelmatig op eigen doel terug te trekken om gevaar te voorkomen. Aanvallend bleek echter dat Wilton betere papieren had, want het won met 84, overwinning geboekt tegen De heren van Wilton namen het Scheve ningen. Bij de rust was de stand 1—0 door een doelpunt van Anne ke Pons. In de tweede helft konden de gasten het tempo niet meer bijhouden en liep Hoek van Holland uit naar 4—0. Tegen het einde kon Scheveningen toch de eer red den, de eindstand werd 41. wat al te gemakkelijk op te gen MOK uit Dordrecht, dat puntloos de ranglijst afsluit. Hierdoor kon MOK onnodig gevaarlijk worden en Wilton lange tijd belagen. Wilton worstelde rich langzaam on der de druk van MOK uit en kon in de slotfase alsnog een 15—3 zege veilig stellen. Hoek van Holland In een erg harde wedstrijd hebben The Hookers tegen de nummer één in de eerste klas zuid opnieuw twee punten moeten afstaan. The Af- cent Krights, Engelse militairen van de Navo-basis in Bruxnssum, versloegen de Hoekenaren op alle punten met als einduitslag 13—42. Hoewel de start van The Hookers goed was - zij kwamen door Jan van Burg en John Copier na tien minuten op 7.80 kon het sterke offensief van Afcent niet gestopt worden. De Hoekse ploeg zal moeten afleren in paniek te raken als men in de verdediging wordt gedrukt, want op die momenten worden de grote fouten ge maakt Daar maakte Afcent goed gebruik van, hetgeen de grote nederlaag verklaart. Dat de Britten sterker waren was spoedig duidelijk maar een dergelijke grote nederlaag was toch onnodig. De ervaring zal leren of The Hookers in de loop van de competitie lering zullen trekken uit deze wedstrij den, die overigens wel goed zijn om de nodige ervaring op te doen. De sterkste teams uit de competitie hebben nu htm krachten kunnen meten met The Hookers en uit vier wedstrijden hebben de Hoekenaren nu slechts twee punten vergaard. De volgende competitiewed strijd vindt plaats op zondag 30 oktober in Hoek van Holland tegen Delftse Studenten, een bekende tegen stander van The Hookers, waarvan twee punten ge pakt kunnen worden. Henny Nieman, Joke de Vries en Mieke Montizaan. Door de nederlaag van Hoekse SV staan CKC Maassluis, Fluks en Hoekse SV met z'n drieën bovenaan. Spartaan-Succes Het duel in Rotterdam tegen De Spartaan was zeer spannend. De S,artaan was sterk gemoti veerd en wilde op sportieve wijze Succes aftroeven. De Spartaan nam door een 2—0 voorsprong, welke vlak voor rust door Ad de Rooij ver kleind werd tot 2—1, Dezelfde speler bracht Succes in de eerste minuut na de rust op 22. Daarna namen afwisse lend Succes en De Spartaan een voorsprong. Met nog tien minuten te spelen was het 66 door doelpunten van Paula de Geus, Ida en Rob Bedeaux en Ineke Kramers. In de spannende slotfase zette beide teams alles op alles om te winnea Marga van de Ma rei werd matchwinnaar voor Succes, want drie minuten voor tijd scoorde zij 6—7. De Lier In de resultaten van de gespeelde korfbal wed strijden maakt ODO uit of thuis een groot "verschil. Thuis wonnen de Maanlan ders nog geen wedstrijd, in tegenstelling tot uit Daar ging nog geen wedstrijd ver loren, en de streekderby te gen Valto maakte daarop geen uitzondering. ODO won met 5—6, nadat het zelfs met 2—6 had voor gestaan. De derby was voor ODO meer dan moeilijk, want voor Bram en Pia Hanemaaijer beteken de het de confrontatie tegen hun oude makkers. Vooral Bram moest dat ondervinden, want Lierenaar Pim van Duin gaf hem geen centimeter ruimte. Toch maakte Bram Hanemaaij er het genoegen de eerste tref fer voor zijn rekening te kun nen nemen. Dat was pas na een half uur spelen, want bei de ploegen speelden erg be houdend Van afstand zorgde Hanemaaijer voor 0I, maar ODO kwam toch achter door twee strafworpem 2—1. De beslissende fase van de wed strijd was het eerste deel na de rust. Toen werkte ODO niet alleen de achterstand weg, maar liep het uit naar een 2—6 voorsprong, Cees van der Vaart bracht de gelijkma ker op rijn naam (2—2), waar na Hetty Zegwaard, Piet van Staalduinen (strafworp) en Janneke van der Vaart de stand op 2—5 brachten. Toen Cees Passchier er zelfs nog 2—6 van maakte, leek de wedstrijd beslist. Niets was echter minder waar, want toen ODO wat terugzakte pro fiteerde Valto meteen. Waar bij het Valto wel meezat, want drie schoten binnen rijf minu ten betekenden evenzoveel doelpunten: 5—6. Met nog een kwartier te spelen, was de spanning daarmee weer volop terug. Odo ging toen over naar een vertragend tempo en de bal in de ploeg houden. Er werd geen risico meer genomen, en onder veel spanning en met minder fraai spel hield ODO de overwin ning vast.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1977 | | pagina 4